Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4601) Csorbi válasza #65675776 (#4600) üzenetére


Csorbi
addikt

A BIOS-ban nagyon nem mutat ilyen, csak 3 sor van a 3 PCI-hoz, és tudok választani hogy AUTO vagy manual. Viszont a legújabb Everestben megnéztem az IRQ kiosztásokat, nagyon furcsát én nem találtam:

A memóriahozzáférés is jónak tűnik, mindkét Global-os eszköz megkapja a maga kis kiosztását. Na majd egy kártyacserét is megpróbálok, de már csak az Audigy4-et és a Global-t tudom megcserélni, a PVR2000-nek legalul kell maradnia a hülyéntervezett csatlakozója miatt (közvetlen nem megy alá más, mert beleütközik) :W

Óóóóóó, Leadtek, Leadtek, miért nincs még egykártyás-kéttuneres megoldásod!!

(#4602) hcs57 válasza #65675776 (#4600) üzenetére


hcs57
őstag

Igen, lehetne még I ill. L, de ne mélyedjünk ebben el...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4603) #65675776 válasza Csorbi (#4601) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rosszul fogalmaztam. Nem a BIOS-ban, hanem a boot folyamat során kiírja aPCI Device List-et a lap. Na ott tudod megnézni, hogy mi merre. A Win IRQ listája sokat nem számít, a lap csak 16 IRQ-t tud kiosztani.

Szóval a Device List-ben lennie kell két Multimedis Interface, vagy hasonló kártyának (bás Lehet az Au4 is akként jelenik meg), ezek IRQ-it kellene megvizsgálni. Ha kettő osztozik egyen, ami ráadásul még alacsony is, akkor abból gebasz van. Általában segít, ha egy magas IRQ-t (a 10 általában beválik) állít be az ember ezen eszközre.

(#4604) solika


solika
tag

sziasztok!

TV 2000 XP kártyám van.
a winfast pvr elvileg tud olyat, h az asztal hátterének a tv-t teszi be. anno tudta is, de vhol elveszett ez a képessége... tudnátok ebben segíteni, h miért nem megy? úgy emléxem, h utoljára win ME alatt ment ez a funkció...

a másik kérdésem az lenne, h a winfast pvr miért felejti el a felbontás beállításokat a felvételi profilnál beállított codec-eknél, amint újraindítom? tehát pl mpg beállításnál megadok egy felbontást, fel is veszi úgy, de ahogy újraindítom a progit és csinálok egy felvételt, már egy adott felbontásra áll be(ráadásul minden codec-hez más felbontást állít be).

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4605) #65675776 válasza solika (#4604) üzenetére


#65675776
törölt tag

Aztán eltünt a Win-ből az Active Desktop. A PVR viszont ezt használta a háttérkép kénti megjelenítéshez.

Talán nincs hozzáférési jogod az adott mappához.

(#4606) solika válasza #65675776 (#4605) üzenetére


solika
tag

köszi, akkor ezek szerint a "rendszerváltás" ártott meg neki anno... :(

nos hát, a mappához való hozzáférési jogot hol lehet beállítani? mert a gazdagépről szimplán be tudok lépni rá, hálón keresztül ugyanarról a gépről sem, meg más gépről sem...
az lehet gáz, h megvan osztva?

(#4607) S e t h válasza hcs57 (#4599) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ugyan ezt nem találtam de ezen kívűl mindent kipróbáltam és némaság.

Tuner kártyáról kék dugó hangkártyába és semmi.Utána összekötöttem a beltéri hang kimenetet a hangkártyával de az sem segített.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4608) #58660352 válasza #58660352 (#4505) üzenetére


#58660352
törölt tag

Van esetleg lehetőség különféle WFFM.exe fájlok letöltésére a PVR2 programhoz?

(#4609) #65675776 válasza solika (#4606) üzenetére


#65675776
törölt tag

A belépés egy dolog, az csak annyit jelent, hogy van olvasási jogod az adott file/mappa esetén. Írási jogod ettől még nem biztos, hogy van.
A megosztásnak ehhez semmi köze (a megosztáskor egyébként megadhatod, hogy ki milyen jogokkal rendelkezik a mappára/file-ra hálózaton).

A hozzáférési jogokat egyébként alapból nem éred el. Ehhez a Folder Options-ben (Mappa beállításai) a View (Nézet vagy Megjelenítés ha minden igaz) fülön a Use simple sharing (W7 alatt Use Sharing Wizard, magyarul tán Egyszerű megosztás használata) elől ki kell venni a pipát. Utána a file-ok tulajdonságát lekérve már megjelenik a Security (Biztonság) fül.

S e t h: Akkor ott már a hangkártyával lesz valami probléma... Vagy nagyon nem állítottad be rendesen a PVR2-t.

Peregrinator: Az LHSite-on találsz egy verziót.

(#4610) Csorbi válasza #65675776 (#4603) üzenetére


Csorbi
addikt

Húú, Te ezen eligazodsz? :B

(#4611) #65675776 válasza Csorbi (#4610) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, csak pont az utolsó oszlop hiányzik, ahol az IRQ-kat sorolja... [link]

(#4612) Csorbi válasza #65675776 (#4611) üzenetére


Csorbi
addikt

A rohadt életbe, ezt benéztem :DDD

Na majd akkor mindjárt csinálom a jó képet :B

(#4613) Csorbi válasza #65675776 (#4611) üzenetére


Csorbi
addikt

Íme, itt is a jó kép:

A 4 multimédia eszköz: Realtek ALC889, Creative Sound Blaster Audigy 4, Leadtek PVR2000, Leadtek TV2000XP Global.

[ Szerkesztve ]

(#4614) #65675776 válasza Csorbi (#4613) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ránézésre azt mondanám, hogy a problémát az okozza, hogy a Global a RAID vezérlővel osztozik a 11-es IRQ-n. Ha ez fizikális megosztás, akkor sokmindent nem tudsz vele kezdeni. Max megpróbálhatod az Au4-et és a Global-t megcserélni. Egyébként miért kell a két hangvezérlő? Az Au4-en nincs több bemenet véletlenül?

(#4615) Csorbi válasza #65675776 (#4614) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem pont EZ van, én ezen csak egy AUX csatlakozót látok.

Emellett, azt szerettem volna megoldani, hogy ha pl. az egyik tv-n nézek valamit, a másikkal közben tudjak felvenni mást, és a két hang ne zavarjon be egymásnak. Vagy akár mindkettővel felvenni egyidőben más-más forrásból. Ezt egy hangkártyával is meg lehet oldani, hogy csak az egyik hangját halljam?

(#4616) #65675776 válasza Csorbi (#4615) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezen tényleg csak egy van...

PVR2000 esetén ott a hw encoder, amit ha használsz hót mindegy mit csinálsz épp a másik tunerrel. Hardveres előnézetet használva pedig még csak össze sem kell kötnöd a hangkártyával. Csak egy kicsit lassabb lesz a csatornaváltás.

Egyébként a PVR2 nem nagyon tud két hangkártyát egyszerre kezelni.

(#4617) Csorbi válasza #65675776 (#4616) üzenetére


Csorbi
addikt

"Egyébként a PVR2 nem nagyon tud két hangkártyát egyszerre kezelni."
No ezt nem tudtam, bár belegondolva tényleg ésszerű :K

"Hardveres előnézetet használva pedig még csak össze sem kell kötnöd a hangkártyával."
Ezt nem igazán értem. Hol hallom akkor a hangot? :B (Tudom, a fülemen... :)) )

Mit ajánlasz akkor egy olyanhoz, hogy szeretnék tv-zni mondjuk a PVR2000-rel (és akár fel is venni közben, ha olyan a műsor), és vele egyidőben mondjuk egy videomagnóról rögzíteni a Global segítségével. Hallani a VHS felvételt nem akarom egyáltalán, csak tálcára lecsukva szépen menjen az ő PVR2-es ablakában, a másik PVR2 ablakban meg menjen a TV adás, azt persze hallani is szeretném. Egyáltalán meg lehet oldani ilyet? :U

(#4618) #65675776 válasza Csorbi (#4617) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PVR2000 ugye képes hw tömöríteni MPEG1/2-be. A hardveres előnézet ezt használja ki. Hw tömörítésnél a kép és a hang is a kártyán magán kerül tömörítésre, majd ez a tömörített programstream a PCI buszon keresztül eljut a procihoz, az dekódolja, a PVR2 meg megjeleníti (értelemszerűen a megjelenítés minősége erősen függ a tömörítési beállításoktól). Ezért nem kell a tunert és a hangkártyát összeközni, lévén a hang a PCI buszon közlekedik.

A megoldás jelen esetben a hw előnézet, a Global-t meg összekötöd a hangvezérlővel, és úgy használod. Ha hallani nem akarod, akkor simán lenémítod azt a PVR2-t, amelyik azt használja.

Egyébként ha VHS-ről akarsz felvenni, akkor célszerű a videomagnó hangkimenetét egyenesen a hangkártyára kötni. Ezzel megint megspórolod a belső átkötést. Ha TV-zni is akarsz a Global-lal, akkor viszont nem.

(#4619) Csorbi válasza #65675776 (#4618) üzenetére


Csorbi
addikt

Tehát magyarán a PVR2000 belső átkötését szüntessem meg, majd állítsam be a PVR2-ben hw előnézetre, ekkor a hang is PCI buszon át közlekedik.
A Global-t kössem rá az Audigy4-re, a Realtek-et tiltsam le és tádáá, kész is.

A VHS hangjával az a baj, hogy a hangkártya Line-in bemenete foglalt már, és nem akarok mindig ide-oda dugdosni.
Eddig nekem a VHS hang közvetlenül a PVR2000-re volt dugva, de akkor szerintem azt fogom ezután a VHS rögzítésre használni (legalább közben másra is tudom használni a gépet), a Global meg marad TV-zésre meg a TV-ből felvételre, értelemszerűen ha nézem a TV-t, közben úgysem csinálok mást, és elég lesz a SW enkóder is.

Ha jól írtam le a dolgokat, akkor nagyon köszönöm a segítséget, még az Audigy4-et meg a Global-t megpróbálom megcserélni, hátha...ettől egy kicsit tartok, hogy nem fog változni a helyzet. :(

(#4620) IG55


IG55
senior tag

Üdv

Telepítettem win 7-et, ami felrakta a kártya driverét rendesen, és ez után telepítettem a PVR 2-őt.
Sokra nem megyek vele, egyszerűen nem engedi kiválasztani az analóg bemenetet.
Ha a távirányítóval nyomkodok a bemenetek közt, akkor sem jelenik meg az analog.
Vajon miért?
Egyébként vista alatt is használom jelenleg is a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#4621) bzoley válasza IG55 (#4620) üzenetére


bzoley
veterán

Valamiért nem érzékeli a tuner analóg részét. Driver, PVR2 reinstall.

(#4622) IG55 válasza bzoley (#4621) üzenetére


IG55
senior tag

Driver újrarakás tényleg megoldotta a gondot.
Kösz szépen!

(#4623) #58660352


#58660352
törölt tag

PX DVR3200H tuneremet próbaképen beletettem a Gigabyte MA790FXT-UD5P alaplapom egyik üres x16 PCIe 2.0 sinjébe, és tökéletesen működik!

Ez nagy előny, mert így szellősebben lehet a kártyákat elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#4624) #65675776 válasza #58660352 (#4623) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy dolgot megnéznél? A VGA milyen sávkiosztással megy? (x16 vagy x8?)

Egyébként a PCI-E egyik legfőbb előnye pont ez a rugalmasság.

(#4625) #58660352 válasza #65675776 (#4624) üzenetére


#58660352
törölt tag

x1 üzemmódban van:

[ Szerkesztve ]

(#4626) #58660352 válasza #65675776 (#4624) üzenetére


#58660352
törölt tag

mármint a tuner x1 módban, a VGA pedig x16 módban...

[ Szerkesztve ]

(#4627) #65675776 válasza #58660352 (#4626) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 790FX előnyei... Nálam az x1-be rakott tuner visszadobta a VGA-t x8-ba...

(#4628) #58660352 válasza #65675776 (#4627) üzenetére


#58660352
törölt tag

Nekem így is fog maradni a rendszerem :-). Eredeti tervemről a crossfire rendszerről ugyanis lemondtam. (A teszteket olvasgatva rengeteg az ellentmondás a crossfire fronton, az 1 darab erős VGA megbízhatóbbnak tűnik).

Ennek köszönhetően maradt 1 darab üres PCIe 2.0 x16 csatlakozóm, ami ideális hely a tunernek. Elég távol van a melegedő videokártyától, és pont mellette van a hangkártyának.

Kénytelen voltam visszatenni a régi audigy 4 hangkártyámat, mert az alaplapi hangkártya minőségével nem vagyok elégedett. Az alaplapi hangkártya például a tuner esetén csak az analóg kimenetét hajlandó használni, az audigy 4 pedig mindent kiküld az 1 darab digitális kimeneten.

(#4629) #65675776 válasza #58660352 (#4628) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tunerek jól bírják a hőt, nálam az egyik pont a VGA felett van.

(#4630) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

hali mindenki !
Van egy TV 2000 XP RM kártyám és az volna a gondom hogy a gyári progi naon régi már .
kerestem de nem találtam új progit hozzá esetleg ha valaki tud valami jó progit az irja meg nekem. Mert a régi naon gáz már .
köszi

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#4631) bzoley válasza SIKIRIKI (#4630) üzenetére


bzoley
veterán

Érdekes, mert a programok nem szoktak elkopni. Tíz év múlva is ugyanolyan, mint új korában.
Amúgy a szoftver fejlesztése már rég befejeződött, nem lesz új. Kipróbálhatod a PVR2-t, sokaknál működik. Nálam megtalálod.

(#4632) SIKIRIKI válasza bzoley (#4631) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Köszi . amugy nincs elkopva :DD

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#4633) #58660352 válasza bzoley (#4509) üzenetére


#58660352
törölt tag

Kiprópáltam a PxDVR3200H kártyát XP x64 oprendszerrel is, és itt minden tökéletesen működik. Harderes szoftveres mód, PCi audió, analóg hang, és a rádiónál sem jelentkezik az említett "cannot open recording device" hiba.

Meglátjuk, hogy a Win7 végleges kiadásánál mi lesz, addig én maradok ennél.

(#4634) bzoley válasza #58660352 (#4633) üzenetére


bzoley
veterán

Ezért még nem fogok két év után újra XP-t használni:)
Egyelőre jó nekem a Win7 is, a régi rádió modul hamarosan úgyis megszűnik létezni, a PVR2-be lesz építve az is, ahogy a teletext modullal történt, és bővülni fog egy-két funkcióval, pl. timeshift.

(#4635) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Helló!

Van egy Leadtek TV2000XP Global nevű tvtuner-em a gépemben, és van egy zavaró dolog a tv nézés közben. Ha csatornát váltok, akkor berecseg a hang. Korábban nem volt problémám, de most újratelepítettem a gépet és nem tudok rájönni, hogy milyen beállításbeli probléma okozza ezt a recsegést. Idegesítő és zavaró. :F
Korábban teljesen jó volt, mert amikor váltottam a csatornát, akkor volt egy kis - úgymond - határszünet, és pont nem lehetett hallani a recsegést.
Remélem érthetően írtam le. :B

Valakinek van ötlete?

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#4636) torogyuri


torogyuri
aktív tag

na, megvettem ezt a PVR-2000-et, és már az összedugásnál probléma volt a távirányító jelvevőjével.
Ahogy összedugtam nem akart megállni a csatlakozójában, ha kicsit megmozdítottam szabályosan kipattant belőle. Mondom nembaj majd valahogy rögzítem ha jó lesz így.

De próbáltam és hiába nyomkodom a távirányítót semmire se reagál. Wizard fut, azon belül is bekapcsolva a távirányítónál minden. Elemeket is néztem és a távirányító elején lévő ledet is látom hogy villog ha nyomogatom. Windows Vistán és 7-en próbáltam de egyiken se semmi. :(

"daa-raa": Hogy érted azt, hogy kipattan?"

úgy hogy nem marad meg a helyén, kiesik ha egy picit is megmozdul. Mintha nem is a saját csatlakozója lenne de mivel a papír szerint is ott a helye ezért biztos hogy az.

próbáltam a mobil kamerás dolgot is és a távirányító rendben volt...

[ Szerkesztve ]

(#4637) bzoley válasza torogyuri (#4636) üzenetére


bzoley
veterán

Valószínűleg nincs rendesen a helyén. A házon lévő lemeznek esetenként megakadályozhatja, hogy bemenjen a helyére. Ellenőrizd, ne érjen hozzá. Ha kell, faragj le belőle, vagy vidd vissza, esetleg cserélj házat.
A távirányítón lévő lednek nem szabad villognia, csak akkor ha Media Centerrel használod!
PVR2000-hez fekete távitányítót csomagolnak? Hát sose állnak már le a gyártásával?

tomy_cz:
Próbálj másik hangkártya drivert, vagy tuner drivert, esetleg PVR2-t.

[ Szerkesztve ]

(#4638) #65675776 válasza bzoley (#4637) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy csak régen készült példányról van szó. Bár igazából azt sem értem a PVR2000 miért van még gyártásban. A PxDVR4300 DH-ra meg várhatunk napestig, mert nincs rá kapacitás...

torogyuri: Ha minden kötél szakad, akkor csatlakozócsere. PVR2000-en még 3,5-ös jack alj van, szóval az aljzat tesztelése nem tétel, akár egy fül/fejhallgatóval is megoldható. Ha használtan vetted és az aljzat sérült, akkor balhézz. Ha újonnan, akkor is (bár én újonnan véletlenül se vennék már PVR2000-et).

(#4639) tomy_cz válasza bzoley (#4637) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Előzőleg is ugyanaz volt a hangkártya drivere is, a PVR2 és a tuner driver-e is, mint most és akkor jó volt.
Tuti nem csak valami beállítás kell? :F
:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#4640) bzoley válasza tomy_cz (#4639) üzenetére


bzoley
veterán

Nem nagyon lehet állítgatni. Egyes hangkártyáknál némítja a bemenetet csatornaváltáskor, másoknál nem. Ha azelőtt nem volt ilyen gondod, akkor valami talán nincs a helyén, vagy egyszerűen csak nincs szerencséd. Esetleg kipróbálhatod PCI Audióval, ha a tunered támogatja.

daa-raa: Lehet régi is, persze. De akkor mennyit gyártottak belőle, hogy még mindig csomagolják?

[ Szerkesztve ]

(#4641) #65675776 válasza bzoley (#4640) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet beragadt készlet is... Egyébként írta, hogy fekete a táv? Nem találom.

(#4642) bzoley válasza #65675776 (#4641) üzenetére


bzoley
veterán

"...a távirányító elején lévő ledet is látom hogy villog ha nyomogatom"

[ Szerkesztve ]

(#4643) tomy_cz válasza bzoley (#4640) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Mindenesetre köszönöm a segítséget, még próbálkozok hangkártya driver cserével, hátha szerencsém lesz. :)

Üdv.tomycz

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#4644) #65675776 válasza bzoley (#4642) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha Te mondod, hogy ennyiből beazonosítható... Én a fehéreket még csak be se üzemeltem emlékezetem szerint.

(#4645) bzoley válasza #65675776 (#4644) üzenetére


bzoley
veterán

Szerinted azelőtt villogtak a távirányítók? Az "új", MCE távpiszkákon - amit először úgy kellett kikönyörögni - jelent meg az MCE mód led, és a három másodperces kombó az MCE módhoz.
Bár lehet, hogy félreértettem, és csak az infraledre gondolt :B

[ Szerkesztve ]

(#4646) #65675776 válasza bzoley (#4645) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor most ez az új távirányító lenne? Csak be kell szereznem egyet. Ha más nem veszek egy TV2100-at. Az olcsó.

Nekem a fekete még mindig az ős cucc, bár az inkább sötétkék.

[ Szerkesztve ]

(#4647) bzoley válasza #65675776 (#4646) üzenetére


bzoley
veterán

Amiről először én irkáltam, az az új. Csak valószínűleg megzavart a két led. Mindkettőre mondták már, hogy villog, de itt a fene tudja melyikről van szó, nem említette a kamerát(asszem).

(#4648) torogyuri


torogyuri
aktív tag

fehér a távirányító:) amúgy a villogás csak nagyon halványan épphogy látható (infra), a lemezekhez meg nem ér hozzá mivel kb pont a közepén van, és újonnan vettem úgyhogy nemtom hogyan fordulhat ez így elő...

ja, és próbáltam teló kamerával is és ott lehetett látni hogy bocsátja ki magából a jeleket

[ Szerkesztve ]

(#4649) #65675776 válasza torogyuri (#4648) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az aljzatot letesztelted? Modjuk az újabbakon lehet 2,5-es van... Azt kicsit neccesebb máson találni.

(#4650) torogyuri válasza #65675776 (#4649) üzenetére


torogyuri
aktív tag

hát na, kipróbáltam egy sima egyszerű fülhallgatóval és tökéletesen passzolt bele, úgyhogy szerintem ezzel van a bibi, csak nem tudom hogy ilyen hogyan fordulhat elő:

a bal oldali a távirányítóhoz tartozó kábel a jobb pedig a fülhallgatóé.

Ja, és azt nem tudom még hogy vajon elég-e csak szimplán erre a nagyobbra kicserélni a csatlakozót :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.