Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4351) Fernando válasza Fernando (#4350) üzenetére


Fernando
csendes tag

az OK megvan, a net kapcsolja be, ha kihúzom a hálókártyából OK!
Ez ellen mit lehetne tenni hogy az ne kapcsolja a gépet?

(#4352) bzoley válasza Fernando (#4351) üzenetére


bzoley
veterán

Nem lehet, hogy mindent bekapcsolgattál a BIOS-ban? Ha csak a PCI eszközökre ilyen érzékeny, az gáz. Nem tudom, lehet-e a modemen/routerben állítani valamit, hogy piszkálja a gépet. A hálókártya beállításairól szintén semmi.

(#4353) Fernando válasza bzoley (#4352) üzenetére


Fernando
csendes tag

így van beállítva a bios...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4354) crazygamer


crazygamer
tag

Megvettem az Expertet, bekötöttem. alaplapon is CD-audio kábellel, és kivűlről is,mert van az 5-ös korbácskábelen audiokimenet. Ugye nem gond, hogy mindkét módon bekötöttem?
most töltöm a szoftvereket hozzá, remélem sikerűl beüzemelnem, komoly kinlódás nélkül :)

(#4355) Sk8erPeter válasza crazygamer (#4337) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"jól kiröhögtetem magam 20 éves számtech múlttal" Jól látod át a helyzetet. :DDD Főleg, hogy szikrányit sem érződik a hozzáértés a hozzászólásaidból, és ezt csak tetézi, hogy még a "Szerkesztés" linket sem tudod használni... ;]

Sk8erPeter

(#4356) Sk8erPeter válasza crazygamer (#4354) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor van gond, ha az összekötéssel együtt sem működik rendesen... :U Miért nem próbálod meg először kérdezősködés nélkül beüzemelni, és akkor kérdezni, ha már mindent megpróbáltál, és még úgy sem megy? Elég érthető ábrákat és leírásokat lehet hozzá találni, de már az is segítene, ha ebben a topicban keresgélnél egy kicsit.

Sk8erPeter

(#4357) crazygamer válasza Sk8erPeter (#4356) üzenetére


crazygamer
tag

azért kérdezek már a beüzemelés közben, hogy nehogy már a kezdetnél nagy hülyeséget kövessek el. persze nem szándékozok rákérdezni minden ok gomb megnyomására.

(#4358) Sk8erPeter válasza crazygamer (#4357) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Majdnem 20 perc telt el az előző hsz.-ed megírása óta, én ennyi idő alatt már beüzemeltem a kártyát. ;]

Sk8erPeter

(#4359) bzoley válasza Fernando (#4353) üzenetére


bzoley
veterán

És én még a sajátomra mondom, hogy szutyok. Ezen nem sok állítani való van. Úgy néz ki, ennyit tud. Lehet, hogy le kell mondanod a bekapcsolásról.

Sk8erPeter:
És ezért ki kell nevetni a másikat? Kétlem, hogy tunerrel a kezedben születtél.

crazygamer:
Fölösleges két helyen is összekötni, csak bonyodalmakhoz vezethet. De ha ez megnyugtat...

[ Szerkesztve ]

(#4360) crazygamer válasza Sk8erPeter (#4358) üzenetére


crazygamer
tag

te nagyon szuper vagy. kb ajelölt idő fele, mig letöltöttem a drivert és a pvr2-t, de már fentvannak.
de nem szándékozom tudásversenyt rendezni veled. valszeg messze nem értek hozzá annyit mint te. de ahelyett, hogy ezzel felvágnál, inkább segíts

(#4361) Fernando válasza bzoley (#4359) üzenetére


Fernando
csendes tag

probléma megoldottnak tűnik...
eszközkezelő -->háló kártya-->tulajdonságok-->speciális-->Wake up capatibilies--> none-ra állítottam.... úgy néz ki így működik

(#4362) bzoley válasza Fernando (#4361) üzenetére


bzoley
veterán

Csak gyanítottam, hogy lehet állítani benne valamit, ezért említettem. Ez így jó hír.

(#4363) Csorbi válasza Sk8erPeter (#4358) üzenetére


Csorbi
addikt

Gratulálok! Igazán lenyűgöző! Mesteri! Versenyen nem akarsz indulni zsenikém? ;]

(#4364) Sk8erPeter válasza crazygamer (#4360) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, én nem értek hozzá, aki itt ért hozzá, az bzoley és daa-raa.
Amúgy bocs, hogy neked támadtam, úgy tűnik, ma ilyen hülye hangulatban vagyok, sorry. :B :R
Szívesen segítek, ha tudok.


Szerk.: (#4363) Csorbi
: biztos, hogy szükség volt erre a hsz.-re? Nem. Okoska. Meg tudom beszélni az illetővel a problémámat, már elnézést kértem tőle. Majd ő megvédi magát.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4365) Fernando válasza bzoley (#4362) üzenetére


Fernando
csendes tag

remélem tényleg jó.... eddig úgy tűnik

egyébként kössz a hozzászólásokat!

(#4366) crazygamer válasza bzoley (#4359) üzenetére


crazygamer
tag

teljesen igaz volt, a jack dugot már ki is huztam, mert a dupla összekötés miatt torz volt a hang. köszönöm, vagy inkább a belsőt szüntessem majd meg, az nem a doboz tartozéka volt???

(#4367) bzoley válasza crazygamer (#4366) üzenetére


bzoley
veterán

Gyakorlatilag mindegy. A belső az alapértelmezett, a külső lehetőség csak pótmegoldás arra az esetre, ha nem lenne az alaplapon/hangkártyán belső bemeneti csatlakozó. Ha nincs vele gond, maradjon a belső. Egyébként meg sok különbség nincs közöttük, ha a hangkártya egyik bemenete nem működik megfelelően, akkor a többi sem. Egyformán kezeli őket a driver. Max. a mikrofon bemenet térhet el tőlük.

Mod: régen tartozték volt a kábel, újabban opcionális. A dobozon fel van tüntetve, hogy melyik.

[ Szerkesztve ]

(#4368) Csorbi válasza Sk8erPeter (#4364) üzenetére


Csorbi
addikt

Szükség volt rá. Amikor megírtam a hozzászólást, a Te bocsánatkérésed még sehol nem volt. Alapvetően bunkóság így leszólni a másikat, amiért megkérdezett egy számodra talán pofonegyszerű dolgot. Ahogy az utcán sem, itt sem feltétlen tudja mindenki megvédeni magát. Részemről nincs több mondanivaló. :R

(#4369) crazygamer


crazygamer
tag

amúgy jogosan lehet belémkötni, sokat floddolok, és olyannal akarok foglalkozni, amihez nem sok közöm/tudásom van. de éppen ezért jöttem erre a fórumra, csak kicsit személyesen írok és kevésbé szakmailag (mint most is)
sorry mindenkitől és rajtam aztán ne vitatkozzatok, nem szeretnék egy jól működő fórumon feszültséget kelteni. egyelőre amúgy minden flottul megy, működik. majd a felvételi variációkra leszek kiváncsi

xp-re ez az utolsó driververzió: 4.0.107.3210 ??
bzoley linkje vezetett ehhez, de kicsit régi 2006-os

[ Szerkesztve ]

(#4370) bzoley válasza crazygamer (#4369) üzenetére


bzoley
veterán

Persze, hogy régi. Maga a kártya is ezer éves, és még mindig nem értem, hogy miért ezt választottad a Global helyett.
De ha annyira zavar, akkor valahol van nálam egy 3212-es, valamint az új Global driverek is jók az Experthez. Legalább is a kézi telepítésüek, az EZ_Installosokat nem tudom, támogatják-e a kártyát.

(#4371) crazygamer válasza bzoley (#4370) üzenetére


crazygamer
tag

azért expert, mert a tesztedet olvasva, épp egy kicsit hoztad jobbnak a global-t, és a boltban csak ez volt, global 1 hét múlva lett volna.

(#4372) Sk8erPeter válasza Csorbi (#4368) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez már inkább privitéma. Itt én is lezártnak tekintem a "vitát". That's all.

Sk8erPeter

(#4373) #65675776 válasza crazygamer (#4371) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nos igen, a teszt a Global megjelenése után nem sokkal készült. Kezdetleges driver, és a PVR2 sem támogatta még túl jól. De ez két éve volt, azóta bizony nagyon kijöttek a különbségek a Global javára.

(#4374) crazygamer válasza #65675776 (#4373) üzenetére


crazygamer
tag

akkor ezt elkapkodtam, ráadásul a global még olcsóbb is lett volna.
már mindegy , ennyit a türelmetlenségről :)
azért működik az expert is, tömöritetlen avi-ban veszek fel, de a virtualdubmod-al szenvedek keményen :(

(#4375) #65675776 válasza crazygamer (#4374) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi aa probléma a VDubMod-dal?

(#4376) crazygamer válasza #65675776 (#4375) üzenetére


crazygamer
tag

a wirtualdubmod mindig ezt az üzenetet küldi, ha rögzíteni szeretném a tuner adását:
Error 425: Hiba: Nincs memória a videópufferek számára.
mit kéne tegyek, hogy elindíthassam a felvételt?

(#4377) #65675776 válasza crazygamer (#4376) üzenetére


#65675776
törölt tag

De miért akarsz a VDubMod-dal felvenni? Vedd fel a PVR2-vel és vágd, tömörítsd a VDubMod-dal.

(#4378) crazygamer válasza #65675776 (#4377) üzenetére


crazygamer
tag

ige,ezt teszem.csak godoltam megprobálom egy menetben a vdumodal
(rossz a könyvtárban a billentyű)

[ Szerkesztve ]

(#4379) bzoley válasza crazygamer (#4378) üzenetére


bzoley
veterán

Azt meg lehet tenni PVR2-ben is, de ugyanúgy semmi értelme, mint Vdub-bal, ráadásul ez nem is kimondottan erre való.

(#4380) crazygamer válasza bzoley (#4379) üzenetére


crazygamer
tag

PVR2 tömörítetlen avi 352*288 felbontásban egy 2 órás film kb 30-35 GB ez még elmenne,de kicsi a felbontás, viszont jó felbontásban 768*576-ban ugyanennyi tárhely max 30 percre elég, azért az durva.
mit ajánlotok, hogyan érdemes felvegyek, amit utána aVDubMod-al vághatok és tömöríthetek?

(#4381) #65675776 válasza crazygamer (#4380) üzenetére


#65675776
törölt tag

MPEG2. Esetleg PICVid, vagy valami hasonszőrű MJPEG codec.

(#4382) bzoley válasza crazygamer (#4380) üzenetére


bzoley
veterán

Legegyszerűbb az Mpeg2, kéznél van. Max beállításokkal 2 óra kijön 6-8GB-ból.
De mintha erről lett volna már szó. Vagy csak azért gyanús, mert hetente kétszer-háromszor leírjuk valakinek.

(#4383) crazygamer


crazygamer
tag

MPEG2-jobb minőség a PVR2-vel, majd VDubMod-al ffdshow/divx codec-el(1500-as bitrate) tömörítés. eredmény: nekem megfelelő képminőség=1perc/20MB tehát 90-120 perces film 1,8-2,4GB. valami jobb ajánlat? vagy ez megfelelő?

amúgy a hanggal van egy kis problémám, PVR2 tv nézés alatt is fura, nem víszhangzik, hanem zajos, mintha csicseregnének a háttérben :) gondolom a gagyi alaplapi hangkártya, vagy az expert ilyen?

(#4384) bzoley válasza crazygamer (#4383) üzenetére


bzoley
veterán

Ez nem a Virualdub topic, szerkesztéssel, tömörítéssel kapcsolatos kérdésekkel fordulj légyszíves oda. A méret az igényeidtől, és a tömörítés paramétereitől függ. Vedd le 700-ra a bitrátát, és máris fele akkora lesz. Ha úgy nem tetszik, keresd meg a megfelelő beállítást.

Megpróbálhatod finomhangolni a csatornákat( Ctrl+/-), vagy "A" billentyűvel próbálkozhatsz, de lehet, hogy ennyit tud a hangchip, nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#4385) crazygamer válasza bzoley (#4384) üzenetére


crazygamer
tag

igen igazad van, írtam a VDub topikba, de Daa-Raa itt kérdezett rám, hogy mi a gondom a VDub-al, így véletlenűl itt ragadtam a témával.
köszi mindent,
igazából meg vagyok elégedve az expert tunerrel, és már a felvétel is nagyjából megoldott, kis finomhangolás, és minden oké lesz. tehát a mód ahogy csinálom, akkor megfelelő, nem használok rossz codecet, vagy rossz beállítást? csak erre voltam kíváncsi.
Búcsúzom, ha csak nem futok bele valami nagy bakiba, akkor egyelőre békén hagylak benneteket :)
Kösz a tunerbeszerzési, és egyéb tanácsokat, nagyon hasznos volt
Tisztelettel köszönöm: Hetényi Zoltán

(#4386) #65675776 válasza crazygamer (#4383) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy mennyi helyet foglal az anyag, azt csak és kizárólag a bitrate határozza meg. Szóval ha 1500kbps-mal tömörítesz, akkor mindegy milyen codec, akkor is 11,25MiB lesz a fileméret percenként (plusz a hang). A 20 nem tudom hogy született nálad. Max a PCM hang okozhatná, de az MPEG2 mellé nem az jár.

[ Szerkesztve ]

(#4387) crazygamer válasza #65675776 (#4386) üzenetére


crazygamer
tag

pedig az van rajta 16 bites PCM, és a PVR2 gyári beállítását használtam Mpeg2- jobb minőség, majd a vdub-ban az ffdshow-ot , én külön a hangot nem babráltam

most nézem a PVR2 az mpeg2-re mpeg1-audio-layer II 224 kbps-t ír, nem tudom hogy lett belőle Vdub-ban PCM

[ Szerkesztve ]

(#4388) susuahod


susuahod
csendes tag

Sziasztok!

Nincs túl sok tapasztalatom HD-s TV-ken megjelenített SD TV-jellel kapcsolatban. Ilyen irányú tapsztalatokra lennék kíváncsi.

Konkrétabban:
Valaki érzékeltetni tudná számomra a különbséget, aközött, ha mondjuk egy 40"-os LCD TV-be(pl. Samu A656) dugom be a koax kábelt, vagy ha egy PC-ben lévő PVR3000-e dugom a koaxot és a PC-ről hajtom meg a TV-t?
Van különbség minőségben TV-n a két megjelenő kép között? Mekkora ez a különbség?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#4389) azbest


azbest
félisten

Ahogy visszaolvastam úgy látom a rádió progi kissé mostohagyerek, ezzel kapcsolatban vettem észre egy érdekességet:

ha a rádió progi megy, akkor előfordul, hogy nem érzékeli egy idő után a távirányítót... a wizzard-os parancsikon settings részén kell egy ok-t nyomnom, hogy megint jó legyen... bár ahogy észrevettem a tv progi elindítása is helyre szokta tenni. :)

(egyébként dtv1800h kártya, de nem hiszem hogy hardverfüggő lenne, vista32)

A tv progi néha megkattan és 0 bájtos fájlokat ment felvételkor.

[ Szerkesztve ]

(#4390) hcs57 válasza susuahod (#4388) üzenetére


hcs57
őstag

Bár nekem nincs Samu tv-m, de kapásból mondom, hogy a kép a pc esetén mentes lesz minden "képjavító" effekttől, dinamikus kontraszttól, stb.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4391) #65675776 válasza hcs57 (#4390) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nem is baj.

(#4392) hcs57 válasza #65675776 (#4391) üzenetére


hcs57
őstag

Magam sem hiányolom... ezek az effektek képesek a részleteket eltüntetni, a szineket eltorzítani, stb.
A monitoromon az effektek nélkül legalább bőrszinű az emberek bőre, és nem "neonzöld" a fű... (Philips 200S4SS S-ISP panel) :D

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4393) susuahod válasza hcs57 (#4392) üzenetére


susuahod
csendes tag

Köszi a választ, de azért egy picit még boncolgatnám a témát.

Ugye a PC-s TV tunerekben is van képjavító technika és az LCDTV-ben is. Láttam néhány TV-t amelynek kritikán aluli volt a képe SD jellel. (nem sokat ért a képjavítás)

Az lenne a kérdésem, hogy egy TV tunertől jobbat lehet várni?
Azaz van értelme abban bíznom, hogy a nappaliban a leendő 42-46" átmérőjű LCDTV -n, két és fél méter távolságból elfogadható minőséget produkálni egy PC tuner a kábeltévé SD jeléből?

Melyik leadtek tunert ajánlanátok erre a célra?

Üdv,
Süsü

(#4394) gurabli


gurabli
senior tag

Tuner vásárlás előtt állok, de nem tudom, hogy van-e értelme digitálist venni. Már kinéztem a Leadtek PVR3000 Deluxe-ot, van harveres mpeg2 kódolása is, meg mindenhol jókat írnak róla. De nem alkalmas digitális vételre. Mondjuk hiába van UPC digital előfizetésem, a kártya nélkül úgy sem tudom rákapcsolni. Max ha szerencsém van, akkor az M1 és M2-őt tudom fogni. A közeljövőben sem lesz nagyon változás e téren.

Tehát, kérdésem az lenne, érdemes egyáltalán digitálisban gondolkodni (hybrid) vagy nem?

Ha a legjobb kártyát szeretném, akkor a PVR3000 jó választás, vagy esetleg tudtok jobbat?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#4395) bzoley válasza gurabli (#4394) üzenetére


bzoley
veterán

Jó a PVR3000, sőt az egyik legjobb. És hiába vennél hybrid-et, DVB-T tunerrel nem mennél sokra kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#4396) gurabli válasza bzoley (#4395) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, ezért is nem gondolkodtam digitálisban, de azért jó rákérdezni, hátha valamit nem jól tudtam.

A PVR3000-es mellett melyik kártyát érdemes még megnézni? Vagy jól értem, hogy ez számít a legjobbnak? (tudom, nem szabad ilyet állítani, na de...)

Annak van valami jelentősége, hogy PCI vagy PCIE?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#4397) bzoley válasza gurabli (#4396) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem nem kéne jobb nála. Vagyis kéne, de az még nem jelent meg(bár az sem biztos, hogy minőségben jobb lesz).
PVR3000-ből nincs PCIe-s, de lényegtelen, hogy miféle. Nincs jelentőssége.

[ Szerkesztve ]

(#4398) susuahod válasza susuahod (#4393) üzenetére


susuahod
csendes tag

Továbbá arra is kíváncsi lennék, hogy egy PC-s TV tuner mekkora felbontású képet ad fullscreen-ben? Képes a videókártyával közösen 1920*1080-as felbontásban megjeleníteni a jelet? Ebből mekkora métetet álít elő a TV tuner és mekkorát nagyít a videókari?

Valmint képes a TV hangját az alaplapi HDMI csatlskozón átadni a TV-nek?

Üdv,
Süsü

(#4399) #65675776 válasza susuahod (#4398) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PC-s tuner akkora képet vesz, amekkora az adás. Hogy mekkorában jelenik meg, az csak és kizárólag tőled és a beállított felbontástól függ.

gurabli: Vehetsz akár DVB-C tunert is, de ezek irreálisan drágák (25-30k körül indulnak, ami egyfunkciós eszköztől "kissé" drága, pláne, hogy egyébként alapvetően vérprimitív a hw). És mint kiderült léteznek CI kártyaolvasóval szerelt (inkább csomagolt) típusok, további 6-8k felárért. Felépítésben még egy Global szintjét sem érik el, lényegében csak tuner + demultiplexer-ek, semmi extra.

(#4400) bzoley válasza susuahod (#4398) üzenetére


bzoley
veterán

Hogyhogy mekkora képet? Amekkora az asztal felbontása. Ha 1080, akkor akkorát. A forrás PAL, kb. 768*576, ebből lesz felnagyítva. A kép minősége függ, a kártyától, pl az említett PVR3000 jobb eséllyel indul a többinél, függ valamennyire a vga-tól, és a nagyítás módjától, és esetleg még a zajszűrőtől beállításaitól.
Valamivel jobb lehet, mint egy "olcsóbb" tévé képe. Plusz módosítható a megjelenítés sok paramétere, míg tévén max fényerőt ,és hasonlókat állíthatsz.
A HDMI-nek nem sok köze van a tunerhez. Ha a megkapja a hangot, talán tovább is tudja küldeni. Nem egy stabil dolog ez a része.
46"-os tévét csak újságban láttam, nemhogy a kettőt együtt.

daa-raa:
És lehet, hogy csak dísznek venné meg. UPC-ről van szó, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.