Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4501) #65675776 válasza attila.86 (#4499) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma gyakorlatilag csak a Sonora családot érinti, azaz a PxTV1200, PxPVR2200 és PxDVR3200 H-t. Régi probléma, szerintem tudják is a Leadtek-nél. Változó az intenzitása, nálam 22-vel már csak nagyon ritkán fordul elő. Az utolsó három driververzió is kell hozzá. Az okát nem találom még, de az OS energiagazdálkodása nagyon gyanús nekem, mint kiváltó ok. Ha le van tiltva, akkor gyakorlatilag sosem jelentkezik nálam.

A probléma egyébként a hw előnézettel kikerülhető. Csak akkor kicsit lassabban vált csatornát.

[ Szerkesztve ]

(#4502) attila.86 válasza #65675776 (#4501) üzenetére


attila.86
tag

Akkor minek a letiltásával kerülhető el a jelenség? Energiagazdálkodáson belül mit állítsak?

(#4503) #65675776 válasza attila.86 (#4502) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne használjon CnQ-t. Nálam megoldotta. De ha ahhoz ragaszkodsz, akkor a hardveres előnézet is megoldás PVR2-ben. Utóbbi 100%-os megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#4504) attila.86 válasza #65675776 (#4503) üzenetére


attila.86
tag

Köszöntem szépen... :R

(#4505) #58660352 válasza attila.86 (#4504) üzenetére


#58660352
törölt tag

A PxDVR3200H kártyámat kipróbáltam Vista x64 oprendszerrel. Minden jól működik, de amikor rádióra váltok kiírja hogy "cannot open recording device". Ezután bár a rádió jól működik, ha megnyomom a felvételt azonal leáll és hibával kilép.

XP alatt teljesen jól megy ezekkel a beállításokkal:

Ha újra indítom a rádiót, az audio recording line mindíg visszavált mikrofonra, a compression format pedig wma-ra. ha mindent vissza állítok a kép szerint, a test sound
funkcióra nem csinál semmit.

A Vista x64 teljesen új telepítés, a Leadtek griverekből is a legújabb van fenn. Adjatok ötletet ha tudtok.

(#4506) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Jövőhéttől digitális adást fogok kapni a t-kábeltől, Set top Box-al. Kérdésem az lenne, mivel fogom összekötni a set top boxot a tv-tuneremmel, csak mert úgy tudom, rca-vagy Scart jön ki a boxból. (Leadtek PVR3000) továbbá, nem jelent-e problémát, hogy analóg a tunerem.

Válaszokat előre is köszönöm!!

(#4507) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Még egy kérdés, a hang hogy jön át a Set-Top-Box-ból a tv-tunerbe?

[ Szerkesztve ]

(#4508) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Még egy utolsó kérdés, rákötök a tunerre egy DVD-lejátszót a CVBS-re akkor miért nem tudom azt beállítani, hogy a képernyőn széltől szélig legyen a kép! Be van kapcsolva, hogy 16:9, és videó nyújtás! Monitorom 24" 1920X1200 felbontás.

(#4509) bzoley válasza Sz.Miki (#4506) üzenetére


bzoley
veterán

Scart-on van kompozit, és audió kimenet is. Ehhez csak a megfelelő kábelt kell beszerezni(gyk: scart-kompozit).
Olyan nincs, hogy rca jön ki a boxból. Minden kimenetnek van neve.

Peregrinator:
Win7-en nálam is ez van. Vista32-n még az előző verzió működött, most egyik sem.
Attól te még próbálkozhatsz velük.

(#4510) Sz.Miki válasza bzoley (#4509) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ok ezzel nem lesz gond :)
Másik kérdés, hogy amíg coaxról kapott kábeltévéadást szépen kiteszi teljes képernyőre, addig a CVBS-jel miért nem teljes képernyős? mind két oldalt jókora fekete sáv van :( Félek, ha set-top-box-al összekötöm akkor sem fogok teljes képernyőt kapni.

(#4511) bzoley válasza Sz.Miki (#4510) üzenetére


bzoley
veterán

Nincsenek külső kacatjaim, amit ráköhetnék, de gondolom a beállított PAL norma miatt adott a felbontás, és a képarány. Vagy nem jó valami.

(#4512) khron


khron
tag

Sziasztok!
Problémám, az, hogy Vista 32 bit alatt baromi halk a tv, pedig minde a maxra húzva.
Felvétel jó, és a win teszthang is ordít, egyedül a pvr2 halk, még 100%-on is.
Kártya;)xDVR3200 H
Audio eszk Aux Xonar DX
2.0.3.20 pvr2 verzió
6.0.1012.49 driver verzió
A kép is elég fűrészes:(

WANTED: minden ami - SEGA -

(#4513) bzoley válasza khron (#4512) üzenetére


bzoley
veterán

Valami pedig nincs jól beállítva. Ellenőrizd a bemeneteket.
A "fűrész" eltüntetéséhez próbáld meg újratelepíteni a PVR2 filtereit(LHSite), vagy a PVR2-t.

(#4514) #65675776 válasza khron (#4512) üzenetére


#65675776
törölt tag

Használj PCI Audio-t.

(#4515) khron válasza #65675776 (#4514) üzenetére


khron
tag

Csak a baj, hogy úgy a felvételnél akadozik a hang.
Újratelepítettem mindent, csak auxon találja meg a hangot, és csak, ha be van pipálva a monitoring funkció.
Szerintem valami vistásokosság miatt szar a hang.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#4516) #65675776 válasza khron (#4515) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért akadozik? És úgy egyáltalán: milyen profillal veszel fel? Mert ott van a hw encoder a kártyán, szóval értelemszerűen hw MPEG2 a legjobb megoldás. Az meg biztos nem fog szaggatni.

Vista okosság meg kizárva, bzoley egy időben Xonar-t használt Vista alatt, és nem panaszkodott ilyesmire.

(#4517) bzoley válasza #65675776 (#4516) üzenetére


bzoley
veterán

Most is Xonar-t használok, csak már nem Vista alatt, de Win7 alatt sincs vele gond.

A monitoring ki van pipálva, de egy füllel előrébb ott van, hogy "Listen to this device"
(You can listen to a portable music player or other device through this AUX jack.)

(#4518) khron válasza #65675776 (#4516) üzenetére


khron
tag

Nekem állandóan gondok vannak a hanggal vista alatt, ha leadtekkel keresztezem:(
Pontatlanul írtam, nem a felvétel akad, hanem felvétel közben, ha nézni is akarom a műsort, akkor akad a hang.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#4519) khron válasza bzoley (#4517) üzenetére


khron
tag

A fűrészes dolog az rendbe is jött, de hang az karcsú, megnézem mégeygszer a pci audiot.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#4520) khron válasza khron (#4519) üzenetére


khron
tag

Úgy is ua halk.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#4521) bzoley válasza khron (#4520) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs valahol lehalkítva a bemenet?
Esetleg Xonar driver frissítés? pl. 1764-re, bár eddig mindegyikkel jó volt nálam a hang.

(#4522) schumifun5ma


schumifun5ma
csendes tag

Sziasztok!

Egy Leadtek DTV2000H Plus megvételét tervezem.
Az lenne a kérdésem, hogy a digitális adást csak *.TS-ként lehet elmenteni, vagy van lehetőség mpeg, esetleg avi formátumba is rögzíteni?

Főleg F1-es hétvégék rögzítésére lenne a kártya, és a reklámok kivágására alkalmas programot még nem találtam a ts fájlokhoz. Ha esetleg ti tudtok ilyet, akkor az még jobb volna.
Sőt akkor még lenne egy újabb kérdésem. Létezik olyan TS to DVD program, ami nagyon jó minőséget produkál és van valakinek tapasztalata is vele?

A válasz(oka)t előre is köszönöm!

schumifun

(#4523) bzoley válasza schumifun5ma (#4522) üzenetére


bzoley
veterán

Csak .ts lehetséges, és létezik jó néhány program hozzá, pl. Super(R), TMPGEnc Xpress.
A dvd minősége nem lehet a forrás minőségénél jobb, és minden újratömörítéssel romlik.

[ Szerkesztve ]

(#4524) schumifun5ma válasza bzoley (#4523) üzenetére


schumifun5ma
csendes tag

Köszönöm.
Ez a TMPGEnc Xpress egész jó.
A DVB-s topikban legutóbb linkelt két rtlklub-os .ts felvétel hangját egyenlőre csak vlc player segítségével tudtam előcsalni.
Pedig van fent AAC audio codec...
De éppen ezért (gondolom én) a TMPEGEnc már megnyitáskor anyázik az audio rész miatt.
Erre esetleg valami megoldást tudsz?

Mégis csak egy 15 000 Ft-os beruházást tervezek, így inkább biztosra megyek, mintsem feleslegesen megvegyem.

(#4525) hcs57


hcs57
őstag

Régebben kérdeztem, hogy létezik e olyan tuner, amelyik DVB-T, DVB-C és analóg TV /rádió vevő...

Most találtam. [link] [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4526) #65675776 válasza hcs57 (#4525) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha szopni akarsz a sw-rel, akkor vegyél nyugodtan Terratec-et... Volt szerencsém Cinergy Hybrid T XS-hez. A hw sem különb, mint az sw, kb egy rakás hulladék. És a sw azóta sem lett jobb. A hw talán.

(#4527) hcs57 válasza #65675776 (#4526) üzenetére


hcs57
őstag

[link] Erre gondolsz?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4528) #65675776 válasza hcs57 (#4527) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem, erre a rettenetre. (Nyilván nincs már gyártásban, de nem is kár érte...) Komolyan mondom, szerintem fizettek a tesztereknek, mert mindenhol jót írnak róla. Viszont több valódi felhasználóval is beszéltem már, mind eladta nagyon rövid idő után, vagy csak simán bekúrta a sarokba.

A cikk PowerCinema-t ír, mondjuk nem ez járt hozzá. A PowerCinema sem egy komoly valami, gyakorlatilag konfigurálhatatlan (szinte csak be lehet hangolni vele a tunert), és rettenet bita. A Terratec féle Hulladék sw meg egyszerűen egy bughalmaz, arra sem volt képes, hogy 15-20'-nél tovább fusson, és ne veszítse el a kapcsolatot a tunerrel. Emellett erőforrászabáló. A tuner képminősége meg botrányos.

[ Szerkesztve ]

(#4529) hcs57 válasza #65675776 (#4528) üzenetére


hcs57
őstag

Az idézett helyen agyondícsérik... talán a magyar adás hülyítette meg. :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4530) #65675776 válasza hcs57 (#4529) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érdekes, hogy az ugyan abban a gépben levő két Leadtek tuner gond nélkül működött, stabilan és szép képpel. Ez a retek meg...

Olvastam én már tesztet, ehol az akkori gépemnél erősebb konfigon tesztelt Hauppauge tunernek dícsérték az alacsony erőforráshasználatát: 20% CPU, 100MiB RAM. Az én gépemen meg a PVR3000 8% CPU, 45MiB RAM-mel elvolt. Ennyire adok ezekre a tesztekre.

(#4531) hcs57 válasza #65675776 (#4530) üzenetére


hcs57
őstag

OK, hogy kevesebbel beéri, de nem tudja mindkét digitális szabványt (DVB-T, DVB-C).. nekem meg kellene a DVB-C is.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4532) #58660352 válasza bzoley (#4509) üzenetére


#58660352
törölt tag

Nekem úgy tűnik, hogy Vista x64 alatt a szoftveres üzemmódot még a PVR2 esetén is teljesen el lehet felejteni, hardware üzemmódban viszont jól működik még a PCIaudio is.

Felfedezés: az FM rádió PCIaudio képes változata Vista x64 alatt is működik, ennél nem jelentkezik az általam leírt hiba!

(#4533) bzoley válasza #58660352 (#4532) üzenetére


bzoley
veterán

Amiről te írsz, annak nem sok köze van a PCI-Audióhoz. A hardveres előnézet teljesen más dolog.

(#4534) brownus válasza bzoley (#4533) üzenetére


brownus
veterán

szia,

feltettem a windows 7 rc-ét, és nem sikerül a hangot elővarázsolnom a tv tunerhez...

- tv2100, asus lap amiben egy integrált realtek /alc1200/ hd audio van.

a line in-re dugtam a tuner hangját, de néma. a honlapodról szedtem le a legfrissebb pvr2-őt. a kártyához a vista driverét tettem fel.
mi lehet a baj?

szerk:

analóg audio eszköz: line in(hidh def. aud.)
keverő eszköz(lejátszás): speakers
audio vezérlése: volume
keverő eszköz(felvétel):line in
felvétel vezérlése master volume
hangkártya típusa: auto -> itt még lehet választani: C-Media HD audio, de ha ezt választom akkor sincs hang

[ Szerkesztve ]

(#4535) bzoley válasza brownus (#4534) üzenetére


bzoley
veterán

Rossz hangkártya, rossz hangkártya beállítások, rossz hangkártya driver.

(#4536) #65675776 válasza brownus (#4534) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs letiltva a Line In a Win keverőjében?

Mondjuk akkor nem is látnád... Akkor lehet nem az az alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#4537) brownus válasza bzoley (#4535) üzenetére


brownus
veterán

hmm, minden másnál tökéletes a hang (film, zene)!

a beállítások alatt mire gondolsz? a line in az aktív

(#4538) brownus válasza #65675776 (#4536) üzenetére


brownus
veterán

nincs

a Line In tulajdonságoknál, a Listen fül alatt kipipáltam egy ilyet, hogy: "listen to this device"
most már van hang, de még nem tudom a hangerőt szabályozni a pvr-el

[ Szerkesztve ]

(#4539) #65675776 válasza brownus (#4538) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert lehet az Audio vezérlését is Line-in-re kellene állítani.

Vista megjelenésekor is hasonló problémák voltak. Idővel csak megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#4540) brownus válasza bzoley (#4535) üzenetére


brownus
veterán

sikerült; kipróbáltam a pvr2 programot xp kompatibilis módban és mint rendszergazda elindítani és tökéletesen működik minden, csak azt nem értem, hogy miért ez kellett neki? nem tudta elmenteni a beállításokat?

(#4539) daa-raa, ott csak a speakert lehet beállítani. bár most már mindegy. a lényeg, hogy mőködik

az az érdekes, hogy kb féléve kipróbáltam a w7 bétáját is, akkor még egy sb audigy 1 volt a gépben, és ugyanez volt a probléma. (aztán visszatettem a vistát.) pedig lehet akkor is ezt kellett volna kipróbálni. igaz vista alatt csatorna váltáskor mindig "reccsent" a hang, most ez nincs.szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#4541) brownus válasza brownus (#4540) üzenetére


brownus
veterán

még sem jó, mert a master hangerővel együtt lehet csak... délután felteszem a legújabb audio drivert...

ja, és eltűnt a beállításoknál az: "audio vezérlése" :F

[ Szerkesztve ]

(#4542) #58660352 válasza bzoley (#4533) üzenetére


#58660352
törölt tag

rövidebben csak annyit akartam írni, hogy vista x64 alatt a hardveres előnézet tökéletesen működik, a szoftveres üzemmód használhatatlan.

(#4543) bzoley válasza #58660352 (#4542) üzenetére


bzoley
veterán

Mondjuk én Win7 x64-en használok PCIa-t, nincs vele több gond, mint Vista32-n volt. Sőt, annyi sem.

(#4544) #65675776 válasza #58660352 (#4542) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mármint miről is van szó? Nekem semmi problémám a PxDVR3200 H-val Vista x64 alatt, leszámítva a CPU terheléses problémát. De arra is van megoldás.

(#4545) #58660352 válasza #65675776 (#4544) üzenetére


#58660352
törölt tag

az enyém valamiért szoftveresen nem megy vista x64 alatt - akadozik a kép - a cpu terhelés nálam nem gond, szinte észre sem veszi a gépem!

Nem nagyon fájlalom a dolgot, mert hardveres módban tökéletes, főleg amióta a tanácsod szerint készítettem egy egyedi hardveres profilt és felhúztam a bitrátákat :-)

CBR 10000 KB/sec kép és 48KHz 384Kb/sec hang melett is gyönyörűen, akadás mentesen nyomul PCIaudió módban is. A felvétel is tökéletes ebben a beállításban
(nálam a fájlméret nem számít, csak visszanézem és letörlöm).

Ez a leadtek tuner sokkal jobb mint az előző ASUS tunerem (igaz az egy régebbi PCI-os kártya volt.

[ Szerkesztve ]

(#4546) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

A mai nap lecseréltem öregecske SB Live! hangkártyámat egy X-Fi Xtreme gamer-re és azóta a Leadtek TV2000 Expert tv tuneremből nem bírok hangot előcsalni. Ugyanúgy egy belső kábellel van összekötve a 2 kártya, mint az SB Live esetén ahol is a tuner kimenetét a hangkártya aux bemenetére kötöttem. Játékokban, zenehallgatásnál és filmeknél minden stimmel egyedül a TV tuner hallgat. A tuner programjában (WinFast PVR2) próbáltam már minden hangbemenet és felvételi bemenet között (Line-in, CD-in, Wave...) változtatni, alapból AUX-AUXnak kellene jónak lennie, de az eredmény ugyanaz, hallgat mint a sír...
Driverek a legfrissebbek amik a creative oldalán voltak, ja és Win XP alatt használom.

Köszi a segítséget...

(#4547) brownus válasza brownus (#4541) üzenetére


brownus
veterán

a legfrissebb realtek audio driver-el és a legújabb pvr2-vel működik a hangerő szabályzás. vista kompatibilis módban kell indítani és nem veszíti el a beállításokat sem.

(#4548) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Hali!

Légyszi segítsetek!
Sógorom koros gépéből (pIII.) megörököltem egy winfast tv 2000 xp rm tuner kártyát, nagy nehezen életet leheltem beléje. Így most visztás gépemen megy pvr2 legújabb verziójával, (legalábbis remélem) a live update már nem talál frissítést. A gond az, hogy a kb 60 csatornából kb.10-et ha lát ill. beállít, akárhogy keresgéltem.
Mivel próbálkozhatnék még, mi lehet a problém?
Ja itt vidéken fibernet kábel van, ha ez számít.

Előre is köszi és bocs ha már kérdezték, nagyon sokat utána olvastam, de még nem találtam megoldást.

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#4549) #65675776 válasza sonaj0203 (#4548) üzenetére


#65675776
törölt tag

Első körben szerezned kell egy csatornakiosztást, és az alapján kézzel hozzáadni minden csatornát.

De lehet csak egyszerűen gyenge a jel.

(#4550) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Olyan problémám lenne hogy 20316-ről frissítettem 20319-re. (WinFast PVR 2 és TV2000 XP)
És most ha rányomok az időcsúsztatás gombra egyből kifagy az egész program. Van erre vmi megoldás vagy rakjam vissza a régit?

"Csak úgy mondom"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.