Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#3201) Coyot válasza bzoley (#3200) üzenetére


Coyot
őstag

ne haragdj h mindent kétzser kérdezek egy egész napos szívás után vagyok, már minden szart kipróbáltam, kezdelegem lenni :D

megvolt a whql nélküli telepítés, felment simán, normálban indítva a jelenség megmaradt, szóval 4es csatorna és szép kék ablak.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#3202) Pampolini válasza Coyot (#3201) üzenetére


Pampolini
csendes tag

Na mi van papa kifogott rajtad a technika? ;) Pedig azt hittem ma már nálatok nézzük a meccset vettem is pár üveg sört! :DD Akkor marad a színestévé!

(#3203) Coyot válasza Pampolini (#3202) üzenetére


Coyot
őstag

kiám, az fix h én szívok vele akármi van... :W

win media center nem lássa a tunert, ha jelent ez valamit.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#3204) Coyot válasza Coyot (#3203) üzenetére


Coyot
őstag

így néz ki most a pvr2, hátha még ezis segít:
[link]
[link]

Má' nem

(#3205) bzoley válasza Coyot (#3204) üzenetére


bzoley
veterán

A képekkel "semmi probléma", tipikus "nincs adás, nincs jel" ablak.
Próbáld ki a kártyát más szoftverrel(TotalMedia, PowerCinema)
Frissítsd a vga drivert.
Ellenőrizd a kártyát másik gépben, hogy működik-e még.
Ellenőrizd a kábelt, hogy van-e benne "adás"
Esetleg próbálj ki másik PVR2-t. Most melyik van fenn?
Drivert nem kell tovább piszkálni, működik.
Media Center nem is fogja találni a tunert, nem támogatja.

(#3206) Coyot válasza bzoley (#3205) üzenetére


Coyot
őstag

keresem a szoftvereket..
Vga driver legfriseb catalyst
megnézem megy e másik gépben, bár tényleg csak az lehet a baj h működésképtelen attól félek :(
kábelbe van adás, tévét tudok nézni vele
PVR2 2.0.2.40 van fenn

köszönöm a sok segítséget :R

Má' nem

(#3207) Coyot válasza Coyot (#3206) üzenetére


Coyot
őstag

TotalMedia 3.5 -el no signal.

Má' nem

(#3208) ACE-


ACE-
addikt

Skacok egy gyors kérdés. Láttam hogy jelent meg új driver a Leadtek honlapján, és okosan fel akartam azt rakni. Persze ilyen installos az új driver (faxnak variálnak) és valamit elbaxott, vagy a driver nemjó nem tudom, de overlay módban, amit eddig használtam olyan kiba genya képe van a cuccnak mint állat. VMR9-ben meg nekem nagyon lassúnak tűnik, nekem eddig az Overlay bejött, azt használnám, de azon nem megy. Ja és persze a feliratokat, csatornaneveket sem rakja ki a képre, csak egy pillanatra felvillan és eltűnik. Hogyan tudnám visszavarázsolni az overlay-t, régebbi driver kell? Már mindent próbáltam PVR2-t is újraraktam, de nem oldódott meg.
Kösz

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3209) bzoley válasza ACE- (#3208) üzenetére


bzoley
veterán

Talán legcélszerűbb, ha mindent leszedsz, és elkezded újra felrakni(csatornákat ne felejtsd el elmenteni). Overlay módot ezer éve nem próbáltam, nem tudom rendesen működik-e, de erőssen függ a többi megjelenítndő dologtól, talán a vga beállításainál lehetne szétnézni. A felvillanó feliratok, minta a VMR módból lennének ismerősek.
Melyik driverről van szó? Mellesleg kicsomagolhatod a telepítőből, és telepítheted kézzel(Ctrl+PageDown). Azért variálnak a telepítővel, mert a felhasználók megállás nélkül sírnak, mert nem tudnak drivert telepíteni.

(#3210) ACE- válasza bzoley (#3209) üzenetére


ACE-
addikt

Mint mondtam, semmihez nem nyúltam, és eddig a video driver nem sokat jelentett. működött az overlay, bármilyen video driver volt fent. Régebben volt valami regedit bejegyzés, amit 1-ről át kellett állítani 2-re, hogy működjön, arról nem tudsz valami infót?
Hogyan tudom kicsomizni a telepítőből a drivereket?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#3211) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok!
tv 2000xp expert kártyám van és csúszik/késik a hang ha mpegbe veszek fel (más formátumban még nem próbáltam), ez mitől lehet?
köszi

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#3212) bzoley válasza LOTR (#3211) üzenetére


bzoley
veterán

Ellenőrizd a cpu használatot, ne legyen 70-80%-nál magasabb. Az sem baj, ha felvétel közben a lemezt sem cseszteti semmi. Ha még mindig nem jó, likvidáld a háttérben futó programokat.

(#3214) Attiskaaa válasza Luigiika (#3213) üzenetére


Attiskaaa
tag

Pöttyet rossz helyre.....

(#3215) Coyot


Coyot
őstag

A kálvária vége az lett, hogy nem tudtam máshol kipróbálni és mivel még a 3napi garin belül voltam, visszaküldtem a tunert a feladónak. Valamint holnap megcsináltatom a tévémet :D

mod.: Köszönöm a segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#3216) t.tomi válasza ACE- (#3208) üzenetére


t.tomi
tag

Szasz!

Én is felraktam, de nem nekem nem cseszerintett el semmit.
Ha jól néztem a driver verzió szám nem változott,csak a telepítése lett automatikus.
Sőt!
Leadtek oldalán:4.0.107.3210
Bzoley oldalán:4.0.107.3212

[ Szerkesztve ]

Life begins @ 40! (knots) :)

(#3217) LOTR válasza bzoley (#3212) üzenetére


LOTR
addikt

tehát valószínű, hogy lassú a cpum hozzá - ami könnyen előfordulhat
elősör én is erre gondoltam, de akkor így marad
köszi

One Ring to rule them all

(#3218) syab19


syab19
tag

Sziasztok, újra itt.

Sajnálatosan még mindig nem működik a számítógép hangfalalin nem ad hangot a tv tuner. :W

Újratelepítettem az alaplap hangkari driverét, magát a teljes drivercsomagot és programot amit a tunerhez adtak.
Egy olyan lehetőség van még, ha számít valamit, hogy a dirvernél lehet választani olyat, hogy wdm capture driver vagy sima driver a tunerhez.
Sajnos, még mindig nem tudom mi lehet a hiba.
A programon belül ha tesztelem a hangot, pl. fm rádiónál akkor van hang. Ha felveszek vmit a tvből és visszajátszom van hang.
Úgyhogy gőzöm sincs miért nincs hangfalakon hang. :F

A pc egy Lenovo Thinkcentre A55ös.
Ha van valakinek ötlete várom.
Előre is köszönöm.
Üdv. :R

U.I.: Egy lehet, hogy hülye kérdés: a kártya egyszerre két módban is kiküldi a hangot? tehát hátul (külső összekötés) és belül (cd-in belső összekötés)?

[ Szerkesztve ]

(#3219) bzoley válasza syab19 (#3218) üzenetére


bzoley
veterán

Próbáltad kívül is, Line-in-en keresztül összekötni?
Ha nem megy, szerezned kell egy "igazi" hangkártyát.

(#3220) warren


warren
tag

Sziasztok,

van egy kis Xmltv-s problémám, reménykedem hátha tudtok segíteni.
Elinditom a config.bat-ot, letölti rendesen a csatornákat, aztán mikor a grab.bat- ot futtatnám az maximum csak félig megy rendesen utánna megszakad a kapcsolat a port.hu-val és jó ideig vagy esetleg gép restartig nem is tudom újra megnyitni még böngészőben sem.
Van valakinek ötlete?
Előre is köszi a segítséget.

üdv : w

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#3221) bzoley válasza warren (#3220) üzenetére


bzoley
veterán

Van, ki lettél tiltva, de ez már néhányszor le lett írva. Ha sok adatforgalmat generálsz, és túl sűrűn, bannolnak. Próbálkozz később, másnap, vagy csökkentsd az adatmennyiséget.
Esetleg próbálj regisztrálni, és bejelentkezve futatni a programot(ezt nem próbáltam még).

(#3222) warren válasza bzoley (#3221) üzenetére


warren
tag

Köszi a segítséget már sikerült. :R
Próbáltam a megoldást megtalálni itt és a milyen tunert vegyek topicban, de nem találtam rá, ezért kkérdeztem.Csökkentettem a csatorna számot ill. bejelentkeztem az oldalra és most már műxik.

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#3223) Cartman970


Cartman970
csendes tag

Sziasztok!
A következő kérdésem lenne felétek:
Adott egy Leadtek WinFast TV 2000 XP Global tunerkártya, ami már kb másfél éve tökéletesen működik. A héten azonban mikor egyik nap kapcsolom be a gépem, kiírja, hogy olyan hadvert talált, amihez nincs illesztőprogram telepítve. Na ez volt a TV kártyám – úgy, hogy előtte nap még néztem!!! A legnagyobb baj, hogy nem fogadja el sem a kártyához kapott telepítő CD-n lévő drivert, sem a netről letöltött frisebb drivert (ami eddig is volt), mert a „This device does not support” üzenetet kapom. :F
Kérdésem egyszerű: mi lehet a hiba? Miért tűnt el egyik napról a másikra az illesztőprogram? És miért nem fogadja el azt ami már fent volt?? :O

(#3224) bzoley válasza Cartman970 (#3223) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg vedd ki a kártyát, majd tedd vissza. A gépben, az utolsó használat közben semmi nem változott?

(#3225) Cartman970 válasza bzoley (#3224) üzenetére


Cartman970
csendes tag

Szia, Nem, nem változott semmi. Még éjjel annyit elértem, hogy sikerült úgy feltelepítenem a drivereket, hogy nem automatikusan, hanem mindent én jelöltem ki a telepítés során. Sikerült is minden, örültem magamnak, aztán jött a "kék halál" - valamivel ütközött és leállt minden, nem is indult el a gépem. Csökkentett módban újraindítva töröltem az eszközkezelőben a kártyát és úgy már ismét elindult. A nap folyamán még megpróbálom a kártyakivételt és visszarakást is, aztán meglátjuk...

(#3226) #65675776 válasza Cartman970 (#3225) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem ártana némi információ a konfigodról.

(#3227) syab19 válasza bzoley (#3219) üzenetére


syab19
tag

Anno próbáltam úgy is, de most ott egy másik csati van, amiről ki van küldve a hang egy erősítőre.
Lehetséges, hogy egyszerre nem küldi ki a jelet, vagyis a hangot a belső összeköttetésen és a külsőn?
Bár ez sem fenyeget, mert belül ha össze van kötve és kívül kihúzom, azt úgysem érzékeli, tehát ki kellene küldenie a hangot mind2 helyen.
Lehet, hogy egy hangkártya beszerzése lesz, ha nem lesz megoldás.....
Nem értem, hogy mi lehet a gonja. :F :(((

(#3228) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek az ilyen legfrisebb beta szoftvert meg drivert nyugottan használhatom vagy nem ajánlott?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3229) bzoley válasza lakatosturbo (#3228) üzenetére


bzoley
veterán

Driver esetén általában melegen ajánlott használni a beta-t, PVR2-nél meg szabadon választott, amelyik jobban bejön. Az, hogy egy verzió nem beta, nem jelenti azt, hogy jobb is. Hibátlan verzió nincs, hosszú idő óta a mostani beta tűnik a leghasználhatóbbnak.

(#3230) lakatosturbo válasza bzoley (#3229) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Köszi szépen a választ!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3231) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Hello!

Az TV2000XP EXPERT-hez jár antenna és ha igen, akkor milyen minőséget lehet azzal elérni? Ha meg venni kell antennát, akkor kb. mennyibe lenne?

Googyi

(#3232) bzoley válasza mgoogyi (#3231) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem az sem biztos, hogy tudod, mit kérdeztél. Tunerhez nem szokás antennát adni. Minek, szinte mindenhol van kábel. Ahol meg nincs, ott antennabolt a megoldás. Nálam csak egy darab kábel van, plusz erősítő.
Csak nem Expertet akarsz venni, mert akkor gratulálok :U
Nem kell minden topicba beírkálni a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#3233) mgoogyi válasza bzoley (#3232) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Szerintem tudom mit kérdeztem... Ergó mini szobaantennára gondoltam, ha nem lenne egyéb kábel. Régebben láttam ilyeneket (10-15 éve). Antennaboltban még nem jártam eddig.
Egyébként a cikkben olvastam, amit linkeltél, hogy digitális tv-tunerekhez szoktak adni, gondoltam, hátha adnak analógokhoz is vmi egyszerű, de elfogadható minőségűt.
A haverom akar venni, és mivel a kollégiumban csak akkor dughatod a falba, hogyha fizetsz érte, így kell neki antenna, mivel neki nem kell semmi extra csatorna, csak az a néhány alap.
Én egy hibridben gondolkozok egyébként. Frankó az oldalad egyébként.

(#3234) bzoley válasza mgoogyi (#3233) üzenetére


bzoley
veterán

Azért a kettő nem sokban hasonlít egymáshoz, és a DVB-t tunerhez csomagolt botantenni is elég kevés esetben használható. Marad az antennabolt.

(#3235) Cartman970 válasza #65675776 (#3226) üzenetére


Cartman970
csendes tag

Hát szívok rendesen...
Kikapcsoltam. Kivettem a kártyát. Elindítottam, majd kikapcsoltam. Kártya vissza, a gép el sem indult, még a bios bejelentkezést se hozta be, semmit. Gép ki, kártya kivesz. Átraktam másik aljzatba, na ekkor elindult. Új hardver telepítése, feltelepíti - és ugyan úgy lefagy az egész. Végén annyira megkevertem valamit, már netem sem volt.
Most visszaállítottam a rendszert egy héttel korábbra, így a TV kártya kivételével minden működik. Ha telepítem lefagy a gép (kék halál).
A konfigba nem tudom mire gondolsz, hangsúlyozom majd másfél évig hibátlanul működött, pénteken lekapcsoltam a gépem és szombatonmár nem jött be ennyi. :W

(#3236) #65675776 válasza Cartman970 (#3235) üzenetére


#65675776
törölt tag

Konfig: miből áll a számítógéped.

(#3237) Cartman970 válasza #65675776 (#3236) üzenetére


Cartman970
csendes tag

Jah, nem mai, de hát eddig is ment az a *&@#* tunerkártya... :F Szóval: Asus P4S8X-X alaplap ; CPU Intel Celeron 2,4 ; 1 GB DDR RAM ; GeForce 4 MX!440 128 MB videokártya ; egy 80 és egy 320 HDD ; Leadtek WinFast 2000 XP Global kártya ; Creative SB128-as hangkártya; hálózati kártya ; IEEE 1394 Firewire kártya ; mindez Win XP SP2.-vel.

(#3238) p.black


p.black
csendes tag

üdv mindenkinek!!
Nekem olyan gondom lenne hogy egy Leadtek tv2000 global kártya és vista 64 nem igazán akar együttműködni.
Feltelepíti meg minden oké drájver szinten, csak ha elkezedek csatornákat kerestetni vele akkor kb 60% nál megfagy( nem kékhalál, de csak resetre reagál :( ) ugyanezzel a géppel 32es vistán tökéletesen ment. Ez a második 64 es vistám előzőben meg randomra fagyott
pl csatornaváltáskor, vagy ha kattintgattam a pvr-ben. Szóval kérdés találkozott-e már valaki ilyennel? esetleg hardverütközés lehet a baja?

Köszi előre is: Pbazsy

3dterv.hu ---- Fotorealisztikus belsőépítészeti látványtervezés

(#3239) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
egy kis segítséget kérek
tv-tuner kőne
tv nézésre és régi szallagos kazikat kellene dvd-re írnom
2800+ bartonom van meg 1G/400 ram
sata 250GB/16MB winyo

ez a hardveres kodolás ez hogy van?
ezek közül melyik a legolcsóbb??

a LEadtek globál
és az ASUS My Cinema P7131 között vacilálok :U

(#3240) bzoley válasza cudar07 (#3239) üzenetére


bzoley
veterán

Leadtek, de ehhez a géphez egy hardveres kártya talán jobb választás lenne, nem túl izmos a cpu, de még elmegy. Pl. egy PVR2100

(#3241) bzoley válasza cudar07 (#3239) üzenetére


bzoley
veterán

Ja, és Leadtek topic-ba ne irkálj Asus-ról, én meg használjam a "mod" gombot(ha tudom).

(#3242) cudar07 válasza bzoley (#3240) üzenetére


cudar07
senior tag

szia
én is hardveresre gondoltam
csak az sok pézzz :(
még1szer kösz

PVR2100-ról ezt találtam!! :ez se kismiska!!!! (ez igaz??)

Minimum rendszerkövetelmények:

IntelR Pentium 3600 MHz TV-hez

DVD felvételhez IntelR Pentium 4, 1.6 GHz

(#3243) bzoley válasza cudar07 (#3242) üzenetére


bzoley
veterán

A gyártónak nincs magyar nyelvű oldala, a többi meg baromságot irkál.
Még a Global is elmenne, 2000XP-n még elment, a hardveres meg röhögve elmegy rajta.

(#3244) #65675776 válasza cudar07 (#3242) üzenetére


#65675776
törölt tag

És az nem zavaró számodra, hogy felvételhez gyengébb gépet ír, mint nézelődéshez?

DVD felvétel hw profillal egy 700MHz-es procin sem probléma., ahogy a nézelődés sem.

Egyébként 15k körül van, az nem olyan sok.

(#3245) cudar07 válasza #65675776 (#3244) üzenetére


cudar07
senior tag

köszi a segítséget
sogoromnak keresek TV-tuner kártyát
nem magamnak :)

[ Szerkesztve ]

(#3246) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!

Kolléga régi P3 1GHz-s gépébe mindenáron global-t akar venni, fog nála menni rendesen, vagy ha nem, akkor mit ajájnljak neki helyette?
Elég "költséghatékony" mentalitású.... :W

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3247) bzoley válasza as_Rock (#3246) üzenetére


bzoley
veterán

Tévézéshez még jó lehet, de felvenni nem nagyon fog vele. Egy hardveres kártyánál meg költséghatékonyságról nem nagyon beszélhetünk.

(#3248) #65675776 válasza as_Rock (#3246) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Global nem csak költséghatékony, de jó is.

Felvenni legfeljebb gyengén tömörítő vagy veszteségmentes codec-kel tud vele.

(#3249) as_Rock válasza bzoley (#3247) üzenetére


as_Rock
őstag

Az a baj, hogy a dobozon ugye P4 1.8GHz a minimum követelmény, én meg 100%, hogy nem állok neki XP-t csupaszítani, hogy kiderüljön egyáltalán kiszolgálja-e a P3 1GHz a kártyát legalább TV-zésre:(
Azt hiszem odaadom az én kártyámat, próbálja ki, ha megy akkor vegyen magának a boltban, ha nem, akkor jónapot :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3250) bzoley válasza as_Rock (#3249) üzenetére


bzoley
veterán

Ami persze hülyeség, ilyet nem nagyon láthattál, felvételhez esetleg lehet írva, de ahhoz még kevés is. Tévézéshez elég kell, hogy legyen.
Minimum System Requirements:
Live TV - Intel® Pentium® 3, 600MHz
DVD recording - Intel® Pentium® 4, 2.4 GHz or higher or equivalent AMD processor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.