Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4401) gurabli válasza #65675776 (#4399) üzenetére


gurabli
senior tag

Értem, köszönöm a segítséget. Ha jól tudom, akkor a UPC-nél nem is lehet más eszközt használni a digitális adás vételére, csak a saját set-top boxot...

Akkor kilőve a digitális, és marad a PVR3000-es. Emígy egy Samsung 2333SW (16:9) monitoron milyen képminőségre számíthatok, ha nem a boxot kötöm rá, hanem a meglévő analóg kábeltv jelét kapcsolom? (igaz, hogy a UPC hamarosan megszűnteti az analóg adást?)

Gondolom mivel (szinte) minden adás továbbra is 4:3-as, vagy széthúzom a képet vagy kétoldalt fekete csík lesz?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#4402) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Frissen vásároltam itt a PH!-n ( használtan ) egy Leadtek PxDVR3200 H TV tunert.

A gépbe betéve új hardverként felismeri, a gyári telepítőlemezéről a driver felment.

A tévéből a kábel tv zsinórja kihúz, kártyába beledug és csatorna keresés.
Nincs szolgáltató, nincs csatorna..

Leadtek oldaláról legfrisebb driver felrak, ugyanaz.

Olyan 447 MHz-től keres 860-ig. A 447-re elég gyorsan felugrik, onnantól molyol csak.

Van valami beállítási trükk, vagy kuka lesz a tuner? :F

(#4403) bzoley válasza csiga8 (#4402) üzenetére


bzoley
veterán

Állítsd át a PVR2-t analóg módba, és akkor analóg csatornákat fog keresni.
Jelen esetben 99% volt az esélyed, hogy nem találsz semmit.

(#4404) Massacre14


Massacre14
csendes tag

Üdv! Nekem van egy WinFast DTV1800 H típusú kártyám, de nem akar sehogy sem jönni a hang,csak kép van, nem tudjátok, hogy kell beállítani? tényleg kellene hozzá aux kábel? :O :W

(#4405) csiga8 válasza bzoley (#4403) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm, az volt a baj. :R

(#4406) bzoley válasza Massacre14 (#4404) üzenetére


bzoley
veterán

Itt is csak ugyanazt tudnám mondani.

(#4407) audi100td válasza bzoley (#4406) üzenetére


audi100td
nagyúr

Üdv,

kösz a segítséget :R , most már jó a kép, mondjuk nagyon enyhén zavarosak a színek, de csak akkor venni észre amikor csatornát váltok és megjelenik a TV menüje, milyen dolgokat kell még esetleg beállítani?

(#4408) bzoley válasza audi100td (#4407) üzenetére


bzoley
veterán

Jellemzően semmit. A zavar oka lehet akár a kompozit be-, vagy kimenet, esetleg a kábel, ill. a csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

(#4409) audi100td válasza bzoley (#4408) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rendben, TV-zés közben úgy sem venni észre, csak a menün látszik picit.

(#4410) Gaboren


Gaboren
tag

Sziasztok!
Frissen kötött IPTV-m, van, és S-video kábellel van öszekötve a PVR2000-hez.
Az a problémám, hogy fekete-fehér a kép,ha PAL-ra állítom a videó szabványt, a többinél meg még rosszabb a helyzet.
Tudtok erre valami megoldást, vagy másik kártya kell?
Köszi!

(#4411) Csorbi


Csorbi
addikt

Lehet két Leadtek tuner egy gépben, hogy mondjuk az egyikkel veszek fel, a másikon meg közben nézem a TV-t?

(#4412) bzoley válasza Csorbi (#4411) üzenetére


bzoley
veterán

Mert ugye olvasni luxus.
Szerinted? :)

Gaboren:
Más csatlakozási lehetőség nincs? Pl. scart/kompozit?

[ Szerkesztve ]

(#4413) crazygamer válasza Gaboren (#4410) üzenetére


crazygamer
tag

nekem is t-home ip tv-m van expert tuner-el és s-video-val jól megy, igy én talán az s-video kábel hibájára gyanakodnék.
nálam szuperul működik.
de ajánlom a scart-s-video kábelt, aranyozottat láttam 3m-esben 2800 ft-ért. scart-ot alakitja s-video-ra+2 hang-ra

(#4414) Csorbi válasza bzoley (#4412) üzenetére


Csorbi
addikt

Luxus, nem luxus, engem úgy neveltek, Fiam, ha nem tudsz valamit, kérdezzél :D

Kérdeztem, kaptam választ, köszönöm :R

(#4415) SD456


SD456
csendes tag

Hi all!

Van egy Leadtek 2000XP Expert tv tuner kártyám. PS2 képét szeretném a monitorra varázsolni, de a WinXP nem ismeri fel a kártyát, az eszközkezelőben sincs ott a kártya. A Leadtek oldaláról letöltöttem a legújabb driver-t és PVR-t. DirectX is a legújabb. Mit lehet ilyenkor tenni ?

Előre is köszönöm! :)

"Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The trouble-makers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently…they change things. They push the human race forward. And while some may see them as the crazy ones, we see genius." - Steve Jobs (1955-2011)

(#4416) Csorbi válasza SD456 (#4415) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem nézd meg egy másik gépben, ha tudod. Ha ott sem ismeri fel mint új hardvert, akkor bizony a kártyával van valami baj, esetleg elszállt az örök vadászmezőkre. :U

De azt is kipróbálhatod, hogy kiveszed a PCI-os foglalatból, és beteszed újra, hátha nem volt benne rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#4417) k_petya


k_petya
tag

Hali!

Expert kártyához (cx23xx chipes ha jól emléxem) az EagleXT driver használható?

(#4418) bzoley válasza k_petya (#4417) üzenetére


bzoley
veterán

A legújabb igen.

(#4419) hcs57


hcs57
őstag

Van egy Leadtek PxDVR2300 H TV tunerem.
Debrecenben a TvNetwork kábeltv szolgáltató az egyes digitális tv adásokat kódolatlanul MPEG2-ben DBV-C -n adják.. (214.00MHz 6.875 QAM256)

Be tudom fogni a digitális adást a fenti tunerrel?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4420) SD456 válasza Csorbi (#4416) üzenetére


SD456
csendes tag

Hi!

Beraktam a másik gépembe amin Vista van, és egyből minden ment! Kösz a segítséget.
Leírom, hogy kötöttem ki a PS2-t monitorra hátha valakinek jól jön majd egyszer:
Fogtam a tunerbe bedugtam a hozzá adott kábelt és abba a PS2 RCA kábelét (Piros,Sárga,Fehér) aztán a DScaler programban beállítottam mindent és már játszhattam is PS2-vel a monitoron.

"Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The trouble-makers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently…they change things. They push the human race forward. And while some may see them as the crazy ones, we see genius." - Steve Jobs (1955-2011)

(#4421) bzoley válasza hcs57 (#4419) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyen tunered biztos nincs.
Egyébként nem meglepő módon egy DVB-T vevő nem alkalmas DVB-C adások vételére.

(#4422) #65675776 válasza hcs57 (#4419) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó lesz az PxDVR3200 H-nak is.

Egyébként meg nem. A DVB-T esetén három moduláció használható: QPSK, 16QAM, 64QAM. A 256QAM nem. Plusz DVB-T-nél ott van még a OFDM, ami viszont DVB-C-n nincs.

(#4423) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét Urak!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a Girderrel hogy tudnám elfogadtatni a TV2000 távirányítóját?
Köszönöm!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4424) bzoley válasza Játékos (#4423) üzenetére


bzoley
veterán

Ha hamarabb látom, hogy ide is írtál... :)

(#4425) Játékos válasza bzoley (#4424) üzenetére


Játékos
addikt

Igen-igen, csak a topikot későb találtam meg, mint Téged. Egyébként köszi a választ.
Vegyek inkább egy olyan infravevőt, ami nem a tunerbe csatlakozik? :F
Megoldásokat várok továbbra is! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4426) hcs57 válasza #65675776 (#4422) üzenetére


hcs57
őstag

Bocs, tényleg elírtam... PxDTV2300-ról van szó, de ahogy írjátok, ezzel sem jön a DBV-C.

Van olyan tv tuner kártya, amelyik tudja mindkettőt (DBV-T, DBV-C)?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4427) bzoley válasza hcs57 (#4426) üzenetére


bzoley
veterán

Mi az a DBV?:)
Egyébként csak DVB-C vevőt sem nagyon lehet kapni, hybridet még annyira sem. A DVB topic-ban próbálkoznak a beszerzéssel, ott érdeklődhetsz. Leadtek viszont nincs, az biztos, úgyhogy mást kell keresned, és nem is biztos, hogy tudni fogod használni az ismert korlátok miatt.

Játékos:
Létezik több féle is(Logitech, iMon, barkács), de az már nem tartozik ebbe a topic-ba. Ha jól emlékszem, van is sajátjuk.

(#4428) hcs57 válasza bzoley (#4427) üzenetére


hcs57
őstag

Mindíg felcserélem a betüket... vén fejemmel. Bocsánat érte. Szomorúan veszem tudomásul a hírt, hogy a sok szabvány miatt, megint több eszközre lesz szükség... számomra ez kissé érthetetlen. :F

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4429) #65675776 válasza hcs57 (#4428) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ráadásul a DVB-C tunerek alapvetően vérprimitív hw-ek (tuner -> demodulátor, és kb pont ennyi), mégis 24k körül indul az áruk. Egy analog tuner messze bonyolultabb, mégis már harmad áron beszerezhető (24k-ért már hw-esen tömörítő hibridet kapni). PCI-E-s meg nem is nagyon létezik belőle.

(#4430) hcs57 válasza #65675776 (#4429) üzenetére


hcs57
őstag

Ha ennyire egyszerüek, akkor miért alkalmatlan a DVB-T tuner?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4431) zhagyma válasza hcs57 (#4430) üzenetére


zhagyma
őstag

A DVB-T és DVB-C szabványú adásrendszer jelentősen eltér egymástól. Ennek oka, hogy a levegőben (DVB-T) terjedő elektromágneses hullám nagyságrendekkel nagyobb reflexiókkal terhelt (értsd: visszavert jelek okozta "jelcsökkenés"), mint a koaxilás kábelen való terjedés (DVB-C).

Ezen terjedési veszteségek kiküszünölésére a DVB-T esetén több vivőfrekvenciát kellett alkalmazni egyidejűleg (max: 8192), valamint kevésbé zavarérzékeny modulációs módot lehetett megengedni (max: QAM64) és szükségessé vált a "kétlépcsős" digitális hibajavító kódolás alkalmazása (viterbi, Reed-Solomon) a sok átviteli hiba miatt. A DVB-C esetén viszont csak egy vivőfrekvencia van, de már maximum QAM256 modulációval és csak a Reed-Solomon digitális hibajavítás is elegendő. Mindezek hardware oldalon is különbségeket jelentenek, hiszen automatikusan működnek. Ezen különbségek miatt DVB-T szabványú tunerrel nem lehet "venni" a DVB-C szabványú adást.

Abban igazad van, hogy lehet készíteni DVB-T / DVB-C szabványt is ismerő chip-t. Van is ilyen, csak ritka az olyan kártya amelyen alkalmazzák, mivel általában a DVB-C adások "kódolással" védettek. Ez alól, mostanában lett üdítő kivétel a DIGI.

(#4432) bzoley válasza hcs57 (#4430) üzenetére


bzoley
veterán

Ennek mi köze az egyszerűséghez? Más szabvány, ennyi. Nem olyan bonyolult.

(#4433) k_petya válasza bzoley (#4418) üzenetére


k_petya
tag

ok, de melyik a legujabb? és hol található?

(#4434) attiLANte


attiLANte
tag

Üdv!
Leírom a problémámat, hátha találkozott vele már valaki: másfél éve használok egy TV2000XP Global-t (FM nélküli), többé-kevésbé elégedetten, de most mintha megkergült volna.
A jelenség abból áll, hogy szabálytalan időközönként (tehát a PVR2 megnyitása után random módon) lemerevedik a kép és az XP is használhatatlanná válik - csak a reset segít. Eleinte felvétel közben tapasztaltam (F1 rulz :((( ) - de sajnos akkor is előjön a hiba, ha éppen nincs rögzítés.
Memóriák letesztelve, hardverkörnyezet nem változott, a gép egyébként stabil. Átraktam másik PCI foglalatba, szellőzést is kapott, de nem javult a helyzet. Lehet, hogy döglődik a kártya?
Sajna hétvégéig másik gépben nem tudom tesztelni, de talán valaki tapasztalt hasonlót és esetleg tud rá megoldást...

Kieg.: a tartalék rendszerrel is ugyanezt csinálja (csupasz XP SP2, no ffdshow, régebbi, de kipróbált/jól bevált PVR2 ver. 2.0.2.25).

Előre is köszönöm!

(#4435) Tosee


Tosee
őstag

Hali!

Át lehet valahogyan rendezni a csatornákat egy tetszőleges sorrendbe?
Tuner: TV2000 XP global
szoftver: PVR2 (2.0.3.7)

Ha valaki már leírta volna a megoldást akkor elnézést kérek, én nem találtam a kereső segítségével sem!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4436) #65675776 válasza Tosee (#4435) üzenetére


#65675776
törölt tag

Át. Megfogod, és oda húzod ahova akarod.

k_petya: Nyisd ki kicsit jobban a szemed.

attiLANte: Lehet akár a kártya haldoklásának a jele is. De akár a tápegységé is... Az XP fagyása is hw hibára utal. Bár ügyes sw-ek is képesek rá néha.

(#4437) Tosee válasza #65675776 (#4436) üzenetére


Tosee
őstag

köszi a helpet! Erre nem gonoltam... :B :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4438) attiLANte válasza #65675776 (#4436) üzenetére


attiLANte
tag

Ok, köszönöm!
Kicsit tesztelgettem, és kártya nélkül sem tökéletes a cucc, úgyhogy más gond (is) lehet a háttérben. A táp sem zárható ki, bár terhelés alatt stabil a gép... De ez már amúgy is más téma.

Viszont ha már itt vagyok, megkérdezem: a PVR2-ből 3.22-est használtam utoljára, mivel jobbnak találtam a minőséget közepes bitráta mellet - valszeg az ArcSoft codec miatt -, viszont a megszokott módon (720x576, Interlaced TFF MPEG2) rögzített felvétel TV-n visszanézve a gyors mozgásoknál remeg. Nálam volt a hiba, vagy másnál is előfordul ilyesmi?
Sajnos már nem tudtam kideríteni az okot, mert közben megzakkant a gépállat...

(#4439) k_petya válasza #65675776 (#4436) üzenetére


k_petya
tag

Kinyitottam, de nálad csak Falcon találtam. A furcsa betűs oldal meg nem müxik.

PVR2ben még mindig nem javították, hogy stereoban induljon Expert karival? :F Az egy dolog, hogy kézzel átállítom, de ugye nem a mono hangból csinál sztereot?!

Régebben nem tudott felvenni ugy a PVR2, hogy levágta a fekete csikokat?

Tök jó, hogy lehet a csatorna listát exportálni importálni, de mivel lehet szerkeszteni? Mert uncsi egyessével törölni a nem használt csatornákat.

(#4440) #65675776 válasza k_petya (#4439) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én hamar megtaláltam... Mi is lenne az a furcsabetűs oldal?

Nem javították. Talán az van a háttérben, hogy az újabb kártyák már csak sztereoban képesek dolgozni. Az Expert kezeli a sztereo jelet, de ehhez az adásnak is sztereonak kell lennie.

Milyen fekete csíkokat vágott le?

Szerkeszteni a PVR2-vel lehet. És csak egyszer kell megcsinálni, pont ezért jó a menthetőség.

(#4441) k_petya válasza #65675776 (#4440) üzenetére


k_petya
tag

Kösz. :F

A leadtekes oldalról származó driverrel egy óraja csak kékhalál van. Tegnap még ment, azóta csak a java lett telepítve a gépre. driver és pvr Reinstall volt.

(#4442) k_petya válasza k_petya (#4441) üzenetére


k_petya
tag

Na odáig eljutottam, hogy 90% a kártya/driver a hibás. Ui a drivert unistallva a pvr beröffen, igaz szól hogy nincs tv kari.

(#4443) kishuszti


kishuszti
csendes tag

Sziasztok.

Van nekem egy Winfast DTV2000 H tunerem. Régebben benne volt a gépben tökéletesen működött. Kb fél éve.
Majd most vissza akartam rakni és amikor elinditom a gépet még a bios is megfagy. Már ha eljutok odáig. Esetleg van valakinek 5-lete?
Köszike előre is :-)

(#4444) #65675776 válasza kishuszti (#4443) üzenetére


#65675776
törölt tag

IRQ ütközés gyanús. Rakd át másik PCI-ba.

(#4445) kishuszti válasza #65675776 (#4444) üzenetére


kishuszti
csendes tag

Valami más 5-let? Ez volt az első amit megpróbáltam. :(( Ha beteszem akkor nem indul el a moncsi sem. És olyankor nem tok a bios-hoz sem hozzáfárni. Szerintem valami beállitás, csak nem jövök rá.

[ Szerkesztve ]

(#4446) hcs57 válasza kishuszti (#4445) üzenetére


hcs57
őstag

két eset lehetséges:

Nincs rendesen a helyén a slotban, a második szomorúbb, feltételezhetően elhalálozott a 2000H.

Talán még egy ötlet, húzd ki az antennát a tunerból...

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4447) #65675776 válasza kishuszti (#4445) üzenetére


#65675776
törölt tag

Más gépben megy a tuner?

(#4448) negator


negator
csendes tag

Sziasztok.

Az a kérdésem, hogy egy WinFast PalmTop TV külső tunert meghajtok RGB (3 kábel) kompozittal, és nagyon örül a PAL képnek, de szívesen ráeresztenék mondjuk egy 720p-t is. Arra meg üres kép, mintha ott se lennénk. Az a baj, hogy a WinFast PVR2 nem tud többet az NTSC-PAL-SECAM szentháromságnál, vagy ez valami egyéb gebasz? Amúgy PS3-ról indul a jel.

(#4449) #65675776 válasza negator (#4448) üzenetére


#65675776
törölt tag

PS3-hoz eddig gyakorlatilag csak a saját eredeti tartozékkábele vált be mindenkinek.

(#4450) kishuszti


kishuszti
csendes tag

Azt még sajnos nem tudtam kipróbálni. De megteszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.