Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#3051) #65675776 válasza Füleske (#3050) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PVR2 spec támogatja a HD felbontásokat...

Az analog TV adás nem bírja a HD-t. Egyéb bemeneteken lehetséges. Ezért támogatják egyes tunerkártyák a HD felbontásokat analog bemeneten.

(#3052) bzoley válasza Füleske (#3050) üzenetére


bzoley
veterán

Valószínűleg nem véletlen, hogy nem olyan egyszerű összehozni a két eszközt. Mint ahogy az sem véletlen, hogy nem túl népszerűek a DVB-C tunerek. Bőven elég lenne, ha nem kéne STB-vel szarakodni.

(#3053) salazolko


salazolko
csendes tag

az miért van, hogy PVR2-nél csatorna váltásnál sistereg(recseg) egyet?!

(#3054) bzoley válasza salazolko (#3053) üzenetére


bzoley
veterán

Mert a csatornaváltás alatt nem némítja el a hangkártya bemenetét. Egy-két kártyánál elvileg megteszi(Audigy1-2, C-media). Sokat nem tehetsz ellene.

(#3055) villanyie


villanyie
csendes tag

hello ,a #3043 kerdesmre Daa-raa valaszolt, de elfelejtettem megemliteni h PVR1et hasznalok es nem talalok rajta kezi finomhangolast. Regebben probaltam PVR2 hasznalni de nem mentek vellle a dolgok es maradt a PVR1. Szoval ha tudna valaki segiteni megoldani a problemat PVR1 allat akor megkoszonem.

(#3056) bzoley válasza villanyie (#3055) üzenetére


bzoley
veterán

A finomhangolás a PVR1-ben is Ctrl+/-.

(#3057) #65675776 válasza villanyie (#3055) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mégis mi nem ment PVR2-vel?

(#3058) villanyie válasza #65675776 (#3057) üzenetére


villanyie
csendes tag

Nem indult a radio (valami errort adott) es a tv csatornak kozul nagyon sok nem jott be, hiabba probaltam alitgatni (ez mondjuk meg a tavalj volt). Esetleg ha van egy tuti verzios Pvr2 driver, program meg minden ami kel a Pvr2hoz h jol mukodjon, azt elfogadnam es kiprobalnam.

(#3059) villanyie válasza bzoley (#3056) üzenetére


villanyie
csendes tag

A ctrl +/- mukodik de nem segit, a sisterges kozep es nagyhangeronel megmarad, probaltam mas orszagot bealitani de az se segitett.

(#3060) bzoley válasza villanyie (#3059) üzenetére


bzoley
veterán

Az "A" billentyűvel megpróbálhatsz hangnormát váltani, hátha segit. Nem lehet, hogy eleve túl halk a tévé, és nagy a háttérzaj? Ha rossz drivert használsz, megeshet.
A rádió külön program, ha most működik, elmentheted, majd bármelyik PVR, PVR2-be berakhatod.

(#3061) villanyie válasza bzoley (#3060) üzenetére


villanyie
csendes tag

"A" bilentyut mar probaltam, de akor teljesen elsalt a hang es csag hangos sisterges maradt. Van e tuti drivered PVR1hez? A radiot hogyan kel elmenteni?

(#3062) bzoley válasza villanyie (#3061) üzenetére


bzoley
veterán

Csak a Wffm.exe-t kell elmenteni, később bármelyiket felül lehet irni.
Driver a tunerhez van, nem PVR-hez, vagy PVR2-höz.
A legfrissebb a 4.0.107.3212. A link most nincs kinn az oldalon, itt valahol szerintem megtalálod.

Amúgy faszául tudtok információt adni driver/szoftver verziókról, "talán 2.3", és hasonlók.

(#3063) villanyie válasza bzoley (#3062) üzenetére


villanyie
csendes tag

"Driver tunerhez van, nem PVR-hez, vagy PVR2-hez" ezt hogy kel ertsem, nem teljesen vilagos. Most akor melykhez jo? Kicsit nehez a felfogasom. Bocs. Legujabb PVR2 ami jol megy az milyen verzios?

[ Szerkesztve ]

(#3064) bzoley válasza villanyie (#3063) üzenetére


bzoley
veterán

A meghajtó(driver) ahhoz kell, hogy a kártyát használni tudd. A PVR/PVR2 "csak" egy szoftver, amivel használod a kártyát, de ez lehet más program is, köze nincs a driverhez, a kártya működéséhez. A legkevesebb hiba talán a 2.0.2.31-ben van, esetleg valamelyik korábbiban. Este lehet, hogy rakok ki egy friss beta-t is, ha nem lesz vele sok probléma.

(#3065) Mercutio_ válasza bzoley (#3040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én ugyan nem húztam ki, de a csemeték... :Y :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3066) bzoley válasza Mercutio_ (#3065) üzenetére


bzoley
veterán

Milyen meglepő :)

(#3067) Rapidus


Rapidus
tag

Vennék egy TV2000 XP Expert kártyát aprónetről, de azt írja az ember, hogy fekete távirányítója van. Én ilyennel még nem találkoztam, volt ilyen? Valami régebbi típus? Ha igen, van valami hátránya számomra?

R.I.P. 1954-2009

(#3068) #65675776 válasza Rapidus (#3067) üzenetére


#65675776
törölt tag

Volt. Hátránya nem sok.

Mennyiért vennéd a kártyát? Mert ha 7k körül, akkor inkább vegyél egy új Globalt.

(#3069) Rapidus válasza #65675776 (#3068) üzenetére


Rapidus
tag

Köszönöm a gyors választ!

R.I.P. 1954-2009

(#3070) Füleske válasza bzoley (#3052) üzenetére


Füleske
addikt

Megkérdeztem a Leadtek - et, a válasz tömör de lényegre törő :

"We have best one for video-in performance is 480P."

Tehát a dologban a kártyák video-in - je a bűnös , a kártyák nem képesek 480P -nél jobb jelet fogadni.(Az újabb kártyák sem , ez is benne volt a kérdésemben. Valamint jövőbeli HDMI - s kártyák felől is érdeklődtem , de a válasz ennyi ami fent látható , tehát nem lesz belátható időn belül)
Fenébe. :((
HDMI - s kártyát még nem láttam , így feltételezem hogy a többi gyártó kártyái se tudják a HD - t megjeleníteni. :((
Így kénytelen leszek tv - t venni ? Nem hiszem el , hogy ennyire le vannak maradva a kártyagyártók. :( Nyugaton vagy az USA - ban jópár éve van HD , ne lenne HD fogadására képes tunerre igény ? :F

(#3071) bzoley válasza Füleske (#3070) üzenetére


bzoley
veterán

Biztos, hogy nem lemaradásról van szó. Nem hiszem, hogy technikailag megoldhatatlan lenne ezt megoldani, valószínűleg egész más oka van, egyik gyártó terméke sem képes ilyesmire. Leginkább a másolásvédelemmel tudnám összefüggésbe hozni.

Tetszik az aláírásod, régi kedvencem :)

(#3072) Füleske válasza bzoley (#3071) üzenetére


Füleske
addikt

Ha nem változik a helyzet fordítani kell a dolgon , ezt látom az egyetlen megoldásnak :
Kell egy minél kisebb képátlójú és minél nagyobb felbontású lcdtv. Mondjuk ez nem olcsó megoldás jelenleg , de az árak lassan csökkennek és tényleg nem látok más megoldást ha a tunerek terén a helyzet nem változik.

Köszi. :K

(#3073) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
XP Global van a gépemben. Az a gondom vele, hogy nagyon halk. CD audión (audio kábel bekötve a lapra) és wave-ben is nagyon halk. Fejhallgatóval szinte használhatatlan, pedig pont az lenne a lényeg nálam, hogy mások zavarása nélkül tudjak meccseket stb.-t nézni.
Giga P35DS3R alaplapom van integrált audióval, amivel semmi baj nincs mellesleg.

Mit tudok tenni /hangkarit nem vennék/?

(#3074) bzoley válasza rumkola (#3073) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg próbáld ki ezt:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Leadtek\DRIVER\Audio]
"VolumeLevelNegdB"=dword:00000000

Telepített driver verzió?

(#3075) rumkola válasza salazolko (#3053) üzenetére


rumkola
veterán

CD audio kábellel bekötni és a hangvezérlést CD audiora állítani a pvr-ben. Így nem fog sisteregni.

(#3076) rumkola válasza bzoley (#3074) üzenetére


rumkola
veterán

Köszi, de nem segített a registry.

Driver: 4.0.107.3210
XP 32 bit.

Amúgy mindegyik driverrel ilyen volt eddig. Most viszont már marhára zavar, M1-en a meccs k*va halk így :((((((((

Az a vicc, hogy játékok vagy zene alatt olyat tud nyomni a fejhalgatóm, hogy majdnem leszakad a fejem. PVR-ben meg rendesen figyelnem kell, hogy halljam a dolgokat....

[ Szerkesztve ]

(#3077) bzoley válasza rumkola (#3076) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor hangkártya csere.
De azért kipróbálhatsz előtte egy a kártyához való drivert is. A 3210 Experthez való.

Játék közben nem használod a hangkártya bemenetét.

[ Szerkesztve ]

(#3078) rumkola válasza bzoley (#3077) üzenetére


rumkola
veterán

[link]
Innen szedtem a drivert, ez szerint Globalhoz valo XP32bit WHQL....

Hangkártyát nem veszek, ezek a csúcs HD realtekek azért simán SB Live vagy akár jobb szint szerintem.

(#3079) bzoley válasza rumkola (#3078) üzenetére


bzoley
veterán

Inkább innen válassz. Ez a valódi Global driver.

Cseszheted a minőséget, ha nem működik a bemenete megfelelően. Persze, lehet, hogy a tuner rossz, azt másik gépen ellenőrizheted. Vagy driver telepítés probléma, esetleg rosszul beállított mixer.

Esetleg, ha a tuner támogatja, megnézheted PCI-on, jobb-e a hang.

[ Szerkesztve ]

(#3080) rumkola válasza bzoley (#3079) üzenetére


rumkola
veterán

WinFast TV2000 XP Global : EagleXT driver version 6.0.109.47 (05/16/2008) Beta

Erre gondolsz? Ezt ki csinálta, mibe turkált bele? :)

Amúgy ez már a 3. lap amiben benne van (mind más volt), és a Globalbol is ez a második.
:))))
Nem tudom mit értesz a PCI-on alatt, de wave-re állítva nem az audiokábelen küldi a hangot, hanem a pci buszon. Ezt pedig már próbáltam.

Ja mégvalami. Ha felveszek vele és azt játszom vissza, akkor üvölt a fejhalgató rendesen. X-AKTA. :U

[ Szerkesztve ]

(#3081) bzoley válasza rumkola (#3080) üzenetére


bzoley
veterán

Senki nem turkált bele semmit, ez a legfrissebb driver. Ha az előzőt megnézed még WHQL minősítéssel is rendelkezik.
De ezek szerint nincs gond a tuner működésével, mert a felvétel jó. A gond a hangkártyán van. A bemenet, és a kimenet között "eltéved" a hang. A hangkártyára normálisan bemegy, mivel a felvétel jó.

(#3082) rumkola válasza bzoley (#3081) üzenetére


rumkola
veterán

Ez elég logikusan hangzik. Na majd kölcsönkérek valamit....

Köszi.

(#3083) Füleske válasza rumkola (#3078) üzenetére


Füleske
addikt

Hangkártyát nem veszek, ezek a csúcs HD realtekek azért simán SB Live vagy akár jobb szint szerintem.

Mondjuk közel sincsenek , de tvnézésre megteszi.

(#3084) #65675776 válasza Füleske (#3083) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az SB Live!-ot már az ALC650/850 is messze verte. A Realtek HD codecek meg főleg.

A live igazából egy nagy hulladék volt mindig is.

(#3085) Füleske válasza #65675776 (#3084) üzenetére


Füleske
addikt

HD vagy nem HD , ilyen szinten tök mindegy , térérzet úgysincs , rendes hangzás dettó nincs.
Amúgy valami Realtek 88x HD van a lapomon , gyengébb mint a nf7 - em levő 5xx , ami meg gyengébb , mint az sdramos lapomon lévő 2 csatornás realtek. Már ha minőségen a tényleges hangminőséget érted és nem pedig a csatornaszámot.

(#3086) #65675776 válasza Füleske (#3085) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valami nagyon nem jól van beállítva akkor nálad. Az előző lapomon ALC850 volt, messze tisztább és dinamikusabb hangzással, mint egy Live!-é. A mostani ALC889A pedig jócskan szebben szól, mint az ALC850. A csatornák száma nálam irreleváns, lévén sztereo fejhallgatót használok.

(#3087) rumkola válasza #65675776 (#3086) üzenetére


rumkola
veterán

Én is így tapasztaltam. Nekem is 889A-van most, elötte 850 volt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3088) littlelion21


littlelion21
addikt

Sziasztok!

Szert tettem egy Winfast TV2000 XP Global típusú tunerkártyára. Egy ideje már nézegettem a topic-ot, de idevágó tapasztalat híján /soha nem volt még Tv-tunerem/ nem sokat értettem belőle.
Tehát: kártya betesz Audigy2-vel összedug, gép beindít. Eddig OK. Az általatok ajánlott legfrissebb eagle drivert telepíteni sem tudom install csomag híján, eszközkezelőből meg nem tudom feltenni, mert egyáltalán nem látja a gép - ismeretlen pci eszköznek sem.
Nosza próbálkozok a gyári cd-n lévő driverrel, azzal csak nem lesz gond...aha persze.
A telepítés kb. fél perc után megszakad; "the device is not supported" felirattal.
Most akkor mi van...?

Aki válaszol, az legyen szíves értelmes, egész mondatokban tenni, - mert amint mondottam - teljesen kezdő vagyok ilyen téren.

Előre is köszönöm! :)

(#3089) bzoley válasza littlelion21 (#3088) üzenetére


bzoley
veterán

Amíg nem látod az eszközkezelőben, addig ne is kísérletezz telepítéssel. Szereld ki, majd vissza a kártyát, esetleg tedd át másik foglalatba. De bekapcsolás után az operációs rendszernek követelnie kell a driver telepítését. Ha ez nem történik meg, és nem látod az eszközök között, gond lesz az alaplappal, vagy a kártyával. Próba másik gépben.

(#3090) littlelion21 válasza bzoley (#3089) üzenetére


littlelion21
addikt

Most éppen azon vagyok, a pci slot-okkal variálok. Bár érdekes, a netről összeszedett PVR2 nevezetű szoftvert sikerült telepítenem.

(#3091) Nkboy válasza littlelion21 (#3090) üzenetére


Nkboy
senior tag

A szoftvert fel lehet telepíteni, legfeljebb nem talál tunert.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3092) littlelion21


littlelion21
addikt

Sikerült megoldanom a problémát: a csodásan összeszerelt Aspire-házam szegecselése nem engedte a helyes illeszkedést a pci-slotba.
Már csak két "apró" problémám van...

Az egyik: Tv-adás helyett minden csatornán csak vmi kék és sokszínű krix-krax-ot fogok. Igaz, eddig csak szoba-antennával próbálkoztam, de vele ez a normális?

A másik: nem hallom a rádió-adást. A kábelt a hangkártya "aux" jelzésű csatlakozójába dugtam, és a beállításoknál át is állítottam erre, mégsem hallok semmit. Mit néztem/rontottam/felejtettem el?

Előre is köszönöm!

(#3093) littlelion21 válasza littlelion21 (#3092) üzenetére


littlelion21
addikt

A rádió-probléma megoldódott; sikerült az áhított adókat kicsiholni.

De a Tv-rész változatlan..azaz nincs. Próbáltam a scan-t ezerféleképpen, az adaptív kereséssel sikerült úgy belőni, hogy már egy elraktározott csatornánál sikerült kikövetkeztetnem, hogy román adóról van szó (néhány pillanatra bevillant vmi fekete-fehér krix-krax, román felirattal), de ennyi a max... :(

(#3094) Dexterland


Dexterland
csendes tag

Kedves TV Tuner használók. Kb. fél éve vettem a Leadtek Winfast TV2000 XP global Tv tunert, most a windowst újra kellett rakni, és ha a CD ről rakom fel az eddig működő drivert és PVR2 progit, akkok ha anag felvételi profilt állítottam be, akkor a DVpr.exe hibát észlelt és leállt. Felmentem a magyar oldalra, ahol újabb PVR2-őt szedtem le, de az meg elindul, viszont elindítom a felvételt felnagyítja a képet... na miért??

A másik, hogy láttam azon az oldalon 6.0-ás drivert az XP alá is megy? Illetve még egy kérdésem lenne. Ha a drivert frissítem melyiket kell frissíteni a négy megjelenített eszköz közül??

Winfast TV2000 XP Global/TV Global
Winfast TV2000 XP Global/TV Global WDM Crossbar
Winfast TV2000 XP Global/TV Global WDM TVTuner.(Xceive XC2028)
Winfast TV2000 XP Global/TV Global WDM Video Capture

?

Köszönöm a segítséget és a válaszokat!

(#3095) #65675776 válasza Dexterland (#3094) üzenetére


#65675776
törölt tag

DVpr.exe nincs a PVR2-ben.

Melyik újabb PVR2-t raktad fel? Csak mert egyes verziókban volt némi keveredés a felvételi felbontások között. Szóval vagy rakd fel a legújabbat (http://www.lhsite.hu/downloads.php?cat_id=2&download_id=68), vagy a 2.0.2.31-et.

Mindet.

littlelion21: Milyen országot állítottál be? Emellett valóban lehetséges, hogy a szobai antennád nem képes elegendő jelet szolgáltatni a tunernek.

(#3096) rumkola válasza Dexterland (#3094) üzenetére


rumkola
veterán

Unintalláld a programok hozzáadásából a drivert, majd restart után amikor a winfos kéri, add meg az új driver mappáját célnak.

(#3097) Dexterland válasza #65675776 (#3095) üzenetére


Dexterland
csendes tag

az exe kiterjesztés nem pontos, mert az megoldódott közbe valahogy. Amgy a PVR2-őt az általad megadott oldalról töltöttem le és az nagyítja nekem a divX es felvételnél a képernyőt.

Amúgy 16* leinstalláltam felinstalláltam, drivert+ progit és egy óra várakozás után mégis működött, szóval most ott tartunk, hogy működik éppen, de nem tudom mitől javult meg.

Másik kérdés, ha divx ben veszem fel a filmeket azt elég a divx 5.0 verzióval venni??

(#3098) #65675776 válasza Dexterland (#3097) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy dolog, hogy onnan töltötted, de melyik verziót?

Egyébként meg a PVR2 azt jeleníti meg, amit már a codec letömörített. Szóval ott is lehet probléma.

Én spec közvetlen divX-be még véletlenül sem vennék fel.

(#3099) Dexterland válasza rumkola (#3096) üzenetére


Dexterland
csendes tag

a driver installálással nincs gond, csak éppen az, hogy a TV tuner 4 eszkökznek látja az eszközkezelő... amúgy meg a 6.0.X es verzió nincs aláírva, viszont a gyári CD-n a 4.x.x igen. Abban nem vagyok biztos, hogy az innen (http://www.lhsite.hu/viewpage.php?page_id=7) letöltött megfelelő driver Vista vagy Xp kompos, esetleg mindkettő. de mondjuk az is a probléma, hogy nem egy fájl van a zip ben és akkor most nekem melyik jó mert fájlnévből nem jössz rá...

(#3100) bzoley válasza Dexterland (#3099) üzenetére


bzoley
veterán

Vista, XP, tök mindegy. Az nem tudom miért zavar, hogy nincs aláírva, attól nem lesz jobb.
Ha függőlegesen nyúlik a kép, akkor valószínűleg rossz driver(4.0.107.3210-ig), ha csak eltér a felbontás, akkor az lehet az új PVR2-k hibája is. Ellenőrizd a beállított, és a valós felbontást.

Régi driverhez patch, de eleve azt a drivert is ésszerűtlen használni:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Leadtek\DRIVER\CX2388x]
"vNoScaling"=dword:00000001

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.