Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#3351) jolti05 válasza csakegyreg (#3349) üzenetére


jolti05
őstag

Borzadalom? Jó ezt hallani :o Miért is?
HD? Hozzá nem értő vagyok, de minden bizonnyal nem.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3352) csakegyreg válasza jolti05 (#3351) üzenetére


csakegyreg
tag

nem azért írtam, hogy borzadalom mert nem szeretem sőtt már vagy 100 órát is felvettem csak vista azzé nincs fent mert nem találtam hozá drivert megjegyzem lehet hogy csak béna vok ( valami fájlot találtam vistást csk nemigazán tudta mire jó ) de mondjuk azóta másmiatt is csalódtam a vistába :D így marad a tv2000xp és az xp :D:D:D:D :DDD

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#3353) jolti05 válasza csakegyreg (#3352) üzenetére


jolti05
őstag

Nekem rá van biggyesztve a dobozára, hogy Certified for Windows Vista. Ezek után erősen elvárnám, hogy működjön alatta.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3354) bzoley válasza jolti05 (#3353) üzenetére


bzoley
veterán

Miért ne működne?

(#3355) jolti05 válasza bzoley (#3354) üzenetére


jolti05
őstag

Azt hittem nem müxik csakegyreg-nek, benéztem!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3356) csakegyreg válasza jolti05 (#3353) üzenetére


csakegyreg
tag

NEKEM EXPERT van de foglamam sincs ,hogy vistás vagy se mert már évekkel ezelőtt vettem.......

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#3357) #65675776 válasza csakegyreg (#3356) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én is évekkel ezelőtt vettem az Expertemet, és igen szépen működik Vista alatt is. A drivert meg nem tudom honnan töltötted le, a Leadtek oldaláról egy zip-be csomagolt EZInstall csomag jön le... [link]

(#3358) csakegyreg válasza #65675776 (#3357) üzenetére


csakegyreg
tag

ahha kösszi csak nem jó helyről töltöttem

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#3359) Nagyvad


Nagyvad
csendes tag

ezt megkérdeztem ennél kompetensebb topicban is, de most veszem csak észre, hogy ott szinte mindenki csak kérdez, és senki sem válaszol

a Globalra szeretném a UPC-től érkező STB-ből jövő jelet az S-videó bemeneten keresztül kötni.
hogyan? Ugyanis scart-s-videó kábel vagy átalakító csak 4 tűsben létezik (vagy legalábbis ilyet találtam). de a kártyán az s-video 7 tűs.

Vegyem meg a négyeset és fog vele menni, esetleg létezik más megoldás vagy felejtsem el?

(#3360) #65675776 válasza Nagyvad (#3359) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kártyához kaptál egy bemeneti breakout kábelt. Enek az egyik vége a nevezett 7-tűs foglalatba megy, a másik végén ott az aljzat pl az S-Video-hoz is. A kártyára közvetlenül nem tudod rákötni az S-Video-t, csak a nevezett osztókábellel.

(#3361) Nagyvad válasza #65675776 (#3360) üzenetére


Nagyvad
csendes tag

Nagyon köszi, megy a cucc!!
Kis szépséghiba: fekete-fehér a kép, bármit buherálok :(

(#3362) #65675776 válasza Nagyvad (#3361) üzenetére


#65675776
törölt tag

A normát átállítottad PAL-ra?

(#3363) Nagyvad válasza #65675776 (#3362) üzenetére


Nagyvad
csendes tag

igen, többek között ezt értettem buherálás (hozzá nem értő kapcsolgatása) alatt :)

(#3364) #65675776 válasza Nagyvad (#3363) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mit kötöttél össze mivel?

(#3365) Nagyvad válasza #65675776 (#3364) üzenetére


Nagyvad
csendes tag

Az STB-n van a scartcsati, arra rá az átalakító (s-video/rca/video)
A tv tuner kilenc lábas aljazatára az általad korábban említett breakout kábel.

E kettő közé pedig egy s-videos kábel megy egy rca értelemszerűen

(#3366) Nagyvad válasza Nagyvad (#3365) üzenetére


Nagyvad
csendes tag

viszont hogy ha a scartos átalakítón lévő sima video csatiba tolok egy megfelelő kábelt és kötöm rá a breakout kábel videos végére, akkor cvbs-módban színesbe jön a cucc

(#3367) #65675776 válasza Nagyvad (#3366) üzenetére


#65675776
törölt tag

SCART nem kezeli kimenetként az S-Video-t, csak bemenetként. Szóval azért volt valószínűleg FF a kép, mert a composite jelet rákötötted az S-Video Luma (fényesség) vezetékére.

(#3368) Nagyvad válasza #65675776 (#3367) üzenetére


Nagyvad
csendes tag

aha biztos, tök hülye vagyok ehhez :)
azt talán megértem, ha elmondod hogy mit tegyek a színes svideos jelért :)

(#3369) #65675776 válasza Nagyvad (#3368) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha van S-Video kimenete, akkor használd azt. Ha nincs, akkor felejtsd el. Marad a CVBS. Az Expert és Global nem tud mit kezdeni a komponens jellel, pedig az lenne még megoldás.

(#3370) Nagyvad válasza #65675776 (#3369) üzenetére


Nagyvad
csendes tag

értem
köszi a türelmes hozzá(m)állást

(#3371) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Hali!

Az volna a kérdésem aki vistát használ az tudja használni rendesen a pvr2-t?
Én kipróbáltam asszem 3 féle verziót de mindegyiktől egyszerűen megőrül a vistám.
Pl. meg akarom nyitni a total commandert, 1-2 mp-ig tölt aztán semmi. Az feladatkezelő/folyamatoknál viszont fut. Olyan mintha beragadna a file. A legidegesítőbb viszont a leállás/újraindítás. Ez a két művelet percekbe telik. Egyszer kipróbáltam a pvr2-t xp alatt is, az is ugyanígy meghülyült tőle. Miután leszedtem és visszaraktam a pvr1-et megint működött rendesen. Egyébként most vista alatt nincs fönt semmi pvr, működik is rendesen.
Gondoltam teszek egy próbát a media centerrel, az meg azt mondja, hogy nem talál tunert, pedig a driverek szerintem fent vannak (van egy wdm crossbar, wdm tv tuner és egy wdm video capture).
Szóval ezek fényében szeretnék tanácsot kérni vistás tv-zésre ha ez megoldódna akkor lehet, hogy kezdeném elhagyni az xp-t.

(#3372) bzoley válasza zsotesz81 (#3371) üzenetére


bzoley
veterán

Mintegy másfél éve használok Vista-t. Apróbb malőröktől eltekintve nem volt gond a PVR2 egyetlen verziójával sem, pedig néha 3-4 tuner is nyúzva volt. Már akkor sem, amikor Vista még beta volt. Komoly problémákról daa-raa sem panszkodik, pedig ő meg sem állt az x64-es Vista-ig. A hibát egy másik eszköz okozhatja.
A Media Center nem támogatja ezt a tunert. Kis szerencsével, és sw Mpeg2 enkóderrel igen.

(#3373) #65675776 válasza zsotesz81 (#3371) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valami nincs rendben a rendszeredben. XP és Vista alatt is rendesen működik a PVR2. Még ha 3-4 tuner is van a gépben.

(#3374) jolti05


jolti05
őstag

Megvan a kártya(Global), továbbra sem tudom minek kell összekötni a hangkártyával belül, de létezik fontosabb is, amit sajna nem tudok.
Xtreme Audio-n a Line-in és a Digital Out ugyanaz a kimenet. Erősítőt kötök a géphez, így kicsit neccessé vált a feladat, de nemsokára beugrott, hogy az alaplapi hangkártya Line-in csatlakozója is minden bizonnyal megfelel majd. A hiba ott kezdődik, hogy ha elindítom a software-ét, kék halállal újraindul a gép, driver reinstall sem segít, erre hirtelen nem tudom a megoldást, de amikor hasonló probléma áll fenn, a windows újrahúzásával tudom csak megoldani. De itt a kérdésem a következő: hogyan kell, hogy beállítsam a Winfast PVR2 nevű progiban mindezt, hogy legyen hang? De a még fontosabb kérdés inkább az -bocsánat, de nem vágom-, hogy mi juttatja el a tv-tunerből a hangot a hangfalakhoz? Tehát milyen úton jut/jutna el, mivel nálam hang az nincs.
A kép mellesleg rettentő szemcsés. 10mes koax kábellel húztam be a szobámba, nem tudom ez mennyire szól bele a képminőségbe, valószínűleg nem túlzottan.
Aztán, a PIP-et hogyan kell használni? Megnyomom, de semmi.
Megtaláltam a manual-ját neten, ha netalán nem sikerül valami, írok ide, hátha válaszoltok :)

Köszi.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3375) bzoley válasza jolti05 (#3374) üzenetére


bzoley
veterán

Nem érteni kell, hanem csinálni. A hang a tunerből a belső összekötő kábelen keresztül jut el a hangkártya(jelen esetben AUX) bemenetére, onnan már hangkártya, az os, és a mixer beállításaitól függ, hova kerül. Mind a PVR2-ben, minde pedig a hangkártya, és az os mixerében aktívvá kell tenni az AUX bemenetet. Ha más van beállítva, nem fog hangot találni.
PIP, mint ahogy az már ezerszer le lett írva, csak akkor működik, ha az egyik ablakban egy korábban felvett videót nézel.

(#3376) jolti05 válasza bzoley (#3375) üzenetére


jolti05
őstag

Én azért szeretem érteni, hogyan működnem a dolgok, és amikor ez magamtól nem világos, megkérdezem.

A PIPről idáig olyan tévképzeteim voltak, hogy amíg nézel valamit a tv-ben, egy előre beállított csatornát kitehetsz egy kis ablakba a képernyő sarkára, de ezekszerint itt nem, viszont így meg nem látom értelmét, lehet azért, mert nincs is. Ezt úgy hívják, hogy néphülyítés, mármint hogy ráírják, én pedig elhittem, hogy valós PIP. Vasárlás előtt nem szoktam elgondolkodni azon, hogy biztosan képes-e a termék azokra, ami oda va.

Amint sikerül beüzemelni az alaplapi hangkártyát, és nem restartol a gép kékhalállal, próbálkozom. Így leírva nem nagy ördöngősség.
Igen, gondolom leírtátok már ezerszer, háromezer-háromszázhetvenöt hozzászólásban plusz egy archívumban. Ne haragudj, hogy nem szántam arra időt, hogy átkutassam a fórumot, és igen, tudom, hogy négyetet kellett volna visszalapoznom, csak gondoltam nálam nem működik valami.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3377) bzoley válasza jolti05 (#3376) üzenetére


bzoley
veterán

Vásárlás előtt csak egy helyen tudsz tájékozódni, és az a gyártó oldala. Ott pedig senki nem igérte, hogy egyszerre két adást is nézhetsz, le van irva, mire való. Egy tunerrel ez nem is lehetséges. Valódi pip csak digitális adásnál lehetséges.

(#3378) #65675776 válasza jolti05 (#3376) üzenetére


#65675776
törölt tag

Összekötni pont azért kell a kártyát a hangkártyával (amiből az egyik létező legrosszabb megoldást választottad), hogy legyen hang.

Mire nem volt időd? kb 1s beírni a keresőbe, hogy pip. Egyébként meg eső után köpönyeg. Arról nem is beszélve. hogy a dobozon is rajta van, hogy a PiP mit is jelent.

(#3379) jolti05 válasza bzoley (#3377) üzenetére


jolti05
őstag

PIP. Észszerűbbnek tartanám, ha nem ezt a nevet adtál volna neki, de végülis kép a képben... Most már legalább ezt is tudom.
Köszi a segítséget.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3380) jolti05 válasza #65675776 (#3378) üzenetére


jolti05
őstag

Akkor mit ajánlasz, hogyan kössem össze?

Na igen, nem is tudtam, hogy a fórumtémán belül is lehet kulcsszavakat keresni. Mindig tanul az ember.

Igen, rá van írva, de ha egy programra azt írják, hogy Certified for Windows Vista, akkor rábólintok, és nézem meg a hátulját(tudom, én hibám, igazad van), hátha ott részletesen le van írva, hogy fel tudom rakni Vista alá, csak éppen néhány funkció nem fog működni. Hozzáteszem, hogy az Xtreme Audio-m software-e ilyen nálam.

Köszi a választ.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3381) bzoley válasza jolti05 (#3380) üzenetére


bzoley
veterán

"...csak éppen néhány funkció nem fog működni."
Mint például?

(#3382) jolti05 válasza bzoley (#3381) üzenetére


jolti05
őstag

Tavaly tesztelgettem a Vistát, még ha jól emlékszem nyáron, lövésem sincs, hogy mik, de kimaradt néhány funkció. Volume Panel tekerőkéje például halott volt, mindegy hova állítottam, a hangerő változatlan maradt.
Úgyhogy nem tudok pontos diagnózist adni.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3383) bzoley válasza jolti05 (#3382) üzenetére


bzoley
veterán

Ez nem PVR2 hiba.

(#3384) #65675776 válasza bzoley (#3383) üzenetére


#65675776
törölt tag

A problém azért egy PVR2 javítással szűnt meg. Beletellett a Leadtek-eseknek a beta2 kiadásától számított kb 7-10 napjába...

(#3385) jolti05 válasza bzoley (#3383) üzenetére


jolti05
őstag

Egy szóval nem mondtam, hogy a PVR2ővel bármi hiba lenne.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3386) bzoley


bzoley
veterán

semmi

[ Szerkesztve ]

(#3387) MarioAna


MarioAna
senior tag

A másik topikban már írtam, de hátha itt többen vannak :DDD . Adott egy TV2000XP Global tuner, és kábel TV . Az én szobámban nem fog szinte semmit, a másik szobában hibátlan képet kaptam, minden csatornát meglelt. Ez valszeg a házi-barkács elosztó miatt van, ami így van: ahogy jön a kábel az útról, belemegy egy 3-as elosztóba (a padláson), ebből 1 jön a nethez, 1 ment az anyám TV-jéhez. Ami anyám TV-jéhez ment kábel, azt elvágtam, és rádugtam egy olyan elosztót, ami 1 antenna bemenetből csinál 2-t. Ugye egyikre rádugtam az elosztó felőli kábelt, másikra az anyám TV-jéhez vezető kábelt, a 3. végére pedig az én szobámba vezető kábelt (16m hosszan megy a padláson, át a házon). Ha a kábelt mozgatom a gépnél (az antenna kábelt, akkor néha bejön a kép, de van benne egy csíkos sáv, gondolom a gyenge jel miatt. Valaki tud erre egy megoldást, ami nem kerül sokba? (ez a mostani kb: 2000Ft-ba volt, és egy ideig viszonylag jól működött)

[ Szerkesztve ]

(#3388) vidu01


vidu01
csendes tag

Hello!
Azt szeretném kérdezni hogy a WinFast TV2000XP Expert működik vistával is? Mert amikor vettem még nem volt a vista. Most szeretnék váltani vista 64bitre de nem tudom hogy fog e vele menni a kártya. Létezik hozzá működő driver v csak 32bites oprendszerrel megy?

[ Szerkesztve ]

(#3389) #65675776 válasza vidu01 (#3388) üzenetére


#65675776
törölt tag

Létezik és működik.

(#3390) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok!

Van egy problémám, amire nem tudok megoldást. Adott egy Leadtek WinFast TV2000 XP Expert kártya, ami Vista alatt hibátlanul működik, szép a képe is. DE XP alatt vibrál, ugrál a kép felső harmada, akár mit csinálok vele. :W A hw és sw környezet ugyan az (opr. kiv.).
Nincs vkinek 5lete mi az ami hiányzik, vagy más XP alatt, amitől előjön ez a probléma? :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3391) bzoley válasza szasanyi (#3390) üzenetére


bzoley
veterán

Legfrissebb driver, és valamilyen PVR2 van fönn? Overlay, VMR, és VMR9 módban is megnézted? XP legalább SP2, vga driver, legfrissebb DX9 frissítés? Nem szórtad tele mindenféle codec-kel a rendszert?

(#3392) szasanyi válasza bzoley (#3391) üzenetére


szasanyi
félisten

Minden driver az elérhető legfrissebb, SP2 van, DX9 frissítés van. K-Lite Codec Pack van fent, de anélkül is ezt csinálja. :U Overlay, VMR, és VMR9 módban is...
Azért érthetetlen, mert 3 féle XP-val is próbáltam, és Vista alatt meg hibátlanul működik a rohadék.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3393) bzoley válasza szasanyi (#3392) üzenetére


bzoley
veterán

Vagyis nem rossz a rohadék. Az XP-n van valami - vagy az egész XP gány - ami elcseszi a megjelenítést. Mondjuk a K-Lite is hasznos, ha már únod a rendszert. A végeredményből adódóan leginkább vga, vagy codec közeli probléma lehet. Hogy mi, azt passzolom. Esetleg még megnézhetsz másik verziót a PVR2-ből, de lehet, hogy elég ha csak újra van telepítve.

(#3394) szasanyi válasza bzoley (#3393) üzenetére


szasanyi
félisten

VGA hibátlan, driver csere is volt... PVR2 frissítés úgyszintén.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3395) jolti05


jolti05
őstag

Kössz a segítséget...

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3396) #65675776 válasza szasanyi (#3392) üzenetére


#65675776
törölt tag

És a háromféle között volt normális is, vagy mindegyik kókányolt?

(#3397) szasanyi válasza #65675776 (#3396) üzenetére


szasanyi
félisten

Bármelyik driver, és bármely mód megy a Tv képe mindíg ugrál. :U Csak a Tv kép...

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3398) #65675776 válasza szasanyi (#3397) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kérdés a háromféle XP-re vonatkozott.

(#3399) szasanyi válasza #65675776 (#3398) üzenetére


szasanyi
félisten

Volt, normál XP SP2 verzióval, frissítve (SP3 nem).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3400) rumkola válasza szasanyi (#3399) üzenetére


rumkola
veterán

Nekem is volt ilyesmi, cagy a PVR2 vagy a driverből kellett másikat feltennem, már nem emlékszem.

Talán a PVR2 volt az...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.