Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4701) mester111 válasza #65675776 (#4694) üzenetére


mester111
csendes tag

Fizikailag passzol 100%-ra a PS2, és az álltalam áhított bemeneti csatlakozó.
Egy az egyben olyan, még az aretáló müanyag pöcköt sem kellett kitörni mint amikor az S videót dugtam be, mert azon másképpen helyezték el, hogy ne lehessen bedugni.
PS2 van mindenkinél, a TV kártya csatija pedíg a képen.

De akkor hogy kérjem a boltban ezt az átok csatlakozót?(dugót)
Amire szükségem van a bemeneti osztó elkészítésekor?

[ Szerkesztve ]

(#4702) bzoley válasza mester111 (#4701) üzenetére


bzoley
veterán

Ha más nem, veszel egy olcsó PS2-es billencset, levágod a kábelt, és akkor még egy vezeték nélküli billentyűzettel is gazdagabb leszel :)
Vagy egyszerűen csak egy PS2 hosszabbítót, mondjuk 2m-est, és akkor annyival szabadabban mozogsz vele. A végére löksz egy rca-t, és kész. A maradék szálakat felhasználhatod az audió továbbítására.

(#4703) mester111 válasza bzoley (#4702) üzenetére


mester111
csendes tag

Okés, a vezeték nélküli billentyűzetet postázom majd.
Fejleszd te is a vasadat. :D :R
Köszönöm a megerősítést, van PS2-es hosszabbítóm, már csak rca anyukat kell vennem.

(#4704) bzoley válasza mester111 (#4703) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs ezen mit megerősíteni. Ha fizikailag passzol a kábel, akkor már csak jól kell bekötni, és utána reménykedni, hogy működni is fog :)

(#4705) mester111 válasza bzoley (#4704) üzenetére


mester111
csendes tag

Igen, jelenleg azért kell imádkozni, hogy mind a 6 pólusa, vagy legalább is amire szükség van, ki legyen használva.
Majd holnap műszerrel elvágás előtt ellenőrzöm.
Köszi. Jóccakát.

(#4706) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hmm tegnap sikerült összekötnöm jól a hangot erre kikapcsoltam a tv-t és reggelre megint nem volt hang...:D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4707) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv!
Mit kell nekem csinálni, hogy a TV-tunert NE WEBCAM-nak ismerje fel az MSN, mert megőrülök már. Mobiola progival a telót végre sikerült összehozni, erre "A kamera indítása sikertelen" üzenetet kapom Vista 32bit SP2-n. Tuti, hogy a TV-tuner a hunyó, mert az MSN alapértelmezettként ezt használja webcamnak :F . Winfast PVR2-t használok, TV2000XP Global (nem FM-es) a tuner típusa.
Előre kösz.

(#4708) MarioAna válasza MarioAna (#4707) üzenetére


MarioAna
senior tag

Magamnak válaszolok, de ha másnak is problémája van ezzel akkor hasznos lehet.
Letiltottam az eszközkezelőben a tunert, így MSN probléma kihúzva. Ha majd TV-zni akarok, akkor pedig engedélyezem és restart. Nem a legkényelmesebb megoldás, de jó lesz ez :) .

[ Szerkesztve ]

(#4709) Csorbi válasza MarioAna (#4708) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez most komoly? Nem egyszerűbb az MSN-ben beállítani a hangok és videó beállításainál, hogy ne a tuner legyen az alapértelmezett video eszköz? :W

(#4710) MarioAna válasza Csorbi (#4709) üzenetére


MarioAna
senior tag

Addig míg nem tiltottam le a tunert, addig meg sem jelent a másik kamera ott(Mobiola webcam), szóval.... :DDD

(#4711) mester111 válasza Scholes9 (#4706) üzenetére


mester111
csendes tag

Kicsit el voltam havazva a napokban.
Sikrült megszülnöm a bemeneti osztót.
A beltériről rca kimenettel, és a bemeneti osztón rca anyura csatlakozva frankón mükszik a dolog.
Tehát okulva, ajánlom mindenkinek aki hasonló gondokkal küzd.
Ez alapján elkészítve nyugodtan ajánlom mindenkinek akinek 6630-as a beltérije.
Nálam mükszik. 500.- alatti összegből kijön.

Köszönöm szépen a segítséget, és konstruktív ötleteket.

mester.

[ Szerkesztve ]

(#4712) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Most érkezett meg a PxDTV2300 H, és fekete távirányító van hozzá. Neten eddig mindenhol fehéret láttam hozzá, bzoley tesztjében is.

Ez miben más? Remélem nem valami butított változatot kaptam..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4713) bzoley válasza Motion_Blur (#4712) üzenetére


bzoley
veterán

Na te is tudsz jókat kérdezni. Szerinted úgy néz ki, mint egy butított verzió?
Gyk
Tudod milyen nehéz volt szereznem egy ilyet? Mondjuk azóta már három is van :)

mester111:
Örülök, hogy működik. De nem mondtam, hogy rakd ki a képet.

[ Szerkesztve ]

(#4714) Motion_Blur válasza bzoley (#4713) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igen, már utána néztem túl gyorsan estem pánikba :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4715) torogyuri


torogyuri
aktív tag

ti hogyan használjátok a hangerő szabályozást leadtek távirányítóval windows media centerben?

(#4716) mester111 válasza Motion_Blur (#4714) üzenetére


mester111
csendes tag

Bocsika ha szabályt szegtem a fórum nyújtással.
Ennek is meg van az ésszerű magyarázata.
Ha valakinek hasonló gondja van ilyen típussal, akkor nem kell keresgélnie.
Referencia, magyarázat, és a hozzávaló kapcsolási rajz egy helyen meg van..
A rajzot már nem tudom kivenni az img tagból, mert már nemtom szerkesztenil.

[ Szerkesztve ]

(#4717) slayer006 válasza mester111 (#4716) üzenetére


slayer006
addikt

A rajzot már nem tudom kivenni az img tagból, mert már nemtom szerkesztenil.
én kifejezetten örültem ennek :)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#4718) mcsonti


mcsonti
csendes tag

üdv!
a következő a probléma:
winfast pvr2100 és win7 x64
a pvr2 felment. legfrissebb, dx9-be fut
van kép, de zajos, viszont hang egyáltalán nincs
windows media center-t használok, azon jó akép, hang, működik a távi is, de a PVR2-t szeretném, jobb program.
*esetleg más, jól használható tv-program ajánlását is fogadom!
előre is kösz
m

(#4719) #65675776 válasza mcsonti (#4718) üzenetére


#65675776
törölt tag

Win7 alatt a PVR2-nek még vannak problémai. Valószínűleg csak az RTM elemzése után fog kijönni 100%-ban W7 kompatibilis PVR2, remélhetőleg már EVR támogatással is. Bár ki tudja.

A tuner és a hangkártya össze van kötve és a hang be van állítva rendesen a PVR2-ben? PCI Audio-t próbáltad?

(#4720) mcsonti válasza #65675776 (#4719) üzenetére


mcsonti
csendes tag

a hang be van állítva,
elvileg össze van kötve, ha xp alatt majd egy évig hibátlanul működött
a pci-audiót beálíltásre gondoltad?

(#4721) #65675776 válasza mcsonti (#4720) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem tudom, hogy a PVR2100 támogatja-e egyáltalán, de az MCE miatt gondolom igen. Egy registry kulcs egyébként. Letölt, Registry-hez hozzáad. Természetesen a PVR2 közben ne fusson, vagy ha fut, akkor újra kell indítani (csak a PVR2-t).

Illetve van még egy lehetőséged, ez pedig a Hardveres előnézet (ennek a minősége erősen függ a beállított hw MPEG2 profil beállításaitól). Ez a csatornaváltásban okoz némi lassulást.

(#4722) mcsonti válasza #65675776 (#4721) üzenetére


mcsonti
csendes tag

sajnos egyik sem jött be
de vmi nem kóser, mert a képminőség se jó, sokkal zajosabb, és nem csak az adás,pl. a hangerő-állíltáskor látszódó zöld sáv is "kockás"

(#4723) #65675776 válasza mcsonti (#4722) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyik sem? A PCI Audio és a hw előnézet sem? Akkor ott valami más probléma van. Nincs véletlenül lenémítva a Mixer-ben a PVR2?

Kockás, az nem meglepő, nálam is ilyen. Ez van egyelőre a W7-tel nem teljesen kompatibilis a PVR2, a képet ránézésre 320x240-ben továbbítja a megjelenítő felé, és azt nagyítja fel. Esetleg próbálkozhatsz mindenféle VGA driver verziókkal, nV esetén egy régebbi verzió szokott nyerő lenni.

(#4724) torogyuri


torogyuri
aktív tag

nekem most olyan problémám van hogy a teletext ablakát nem tudom a távirányítóval előhozni de viszont ha billentyűzettel vagy egérrel előhozom akkor abban már tudok lépkedni és a műsorfüzetnél ugyanez. :F (Winfast PVR 2.0.3.24, fehér távirányító) Ja, és egy-két gomb még használata meg nem azt eredményezi mint ami rá vagy a használati útmutatójába van írva. Lehet ezeken valahol állítani?

(#4725) bzoley válasza torogyuri (#4724) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam működik. Mondjuk megszenvedtem vele, mire rájöttem, hogy az egyik tunerem nem is tud teletextet.
Talán telepíts újra ezt-azt.

(#4726) torogyuri válasza bzoley (#4725) üzenetére


torogyuri
aktív tag

nem lehet hogy ez a távirányító inkább a régebbi winfast verziókkal teljesen kompatibilis és hogy a programon csiszoltak ezt+azt folyamatosan de a távirányító maradt a régi?

Meg akkor még egy olyan kérdésem lenne hogy media centernél is ugye pont a gomb kiosztás miatt nem tudok hangerőt változtatni mivel a jobbra és balra nyíl itt teljesen más funkció. És itt sem lehet valahol a kiosztást megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#4727) zombinyuszi


zombinyuszi
csendes tag

nekem egy PxDVR3200H kártyám van. sikerült már ilyennel valakinek befogni a digitális földfelszíni adást? egyáltalán, képes ez a kártya az mpeg4-ben sugárzott adást venni?

(#4728) #65675776 válasza zombinyuszi (#4727) üzenetére


#65675776
törölt tag

Képes rá, de az MPEG4 nem a hw, hanem a sw kérdése. A PVR2 képes feldolgozni az MPEG4-et is.

És igen, sikerült befogni, amíg brutálisan vissza nem vették a sugárzási teljesítményt még Debrecenben is lehetett fogna a kártyával többé kevésbé a Szentesi adót.

(#4729) zombinyuszi válasza #65675776 (#4728) üzenetére


zombinyuszi
csendes tag

köszi, nemcsak választ, hanem reményt is adtál :) próbálkozok tovább

(#4730) #65675776 válasza zombinyuszi (#4729) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha komolyan gondolod a dolgot, akkor szerezz be egy tetőantennát, azzal van igazából csak komoly esélyed jelenleg.

(#4731) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Leadtek DTV 3100H vagy 2000H plus tuner, támogatja az aktív 5V-os táplálást DVB-T antenna felé?

Nem igazán találtam erről infót csak régebbi Leadtek kártyáknál, ott egy jumperrel lehetett beállítani.

(#4732) rara01


rara01
csendes tag

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb hybrid Leadtek tévétuner amelyik hardveresen végzi a dekódolást?
Ezt főleg a dvb-t adások (rtlklub, tv2, m1....)szempontjából kérdezem, mivel elég sokat szívtam mostanában egy (nem Leadtek) tunerrel.
Sokat kellett a codekekkel játszani hogy nézhető legyen az adás.
Illetve megköszönném ha valaki aki tökéletesen veszi a földi sugárzású digitális adókat + az analóg kábelcsatornákat egyszerre, megosztaná velem tunere típusát.

(#4733) bzoley válasza rara01 (#4732) üzenetére


bzoley
veterán

Egyik típus sem tud ilyet.
XP-n DXVA segítségével a vga tud hardveresen dekódolni, ez meg szintén az összes típusra jellemző.
Vista-n Win7-en egyelőre nincs ilyen elérhető segítség. HW tömörítés van, de analóg adásoknál.

(#4734) odipapa válasza bzoley (#4733) üzenetére


odipapa
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#4735) #65675776 válasza odipapa (#4734) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az az analog felvétel tömörítési lehetőségére vonatkozik.

DVB esetén a dekódolás nem a tuner feladata, azt a CPU, vagy jobb esetben DXVA-n keresztül a GPU végzi. Hogy milyen tömörítésekkel bírkózik meg a cucc, az teljes mértékben sw függő. Leadtek PVR2 MPEG2-t és MPEG4-et is tud dekódolni.

(#4736) bzoley válasza odipapa (#4734) üzenetére


bzoley
veterán

A kérdés dekódolásra vonatkozott, amit te láttál, az valószínűleg enkódolás(tömörítés, felvétel). A dekódolás a visszajátszásra vonatkozik, és a kérdés gondolom a HD csatornák lejátszásának hw-es gyorsítására vonatkozott, de ez egyelőre a vga dolga, az arra alkalmas környezetben.

mod: minek írkálsz, ha később törlöd a kérdést?

[ Szerkesztve ]

(#4737) odipapa válasza bzoley (#4736) üzenetére


odipapa
senior tag

Sorry! Egy kis kavarodás van nálam.
Újra #4734
Hmmm...mintha valaki azt írta volna hogy a 3××× Leadtek-ek tudják ezt.
Viszont pont most nézegetek egy táblázatot, ott van fel van tüntetve a 3100 és a 3200-nél hogy: MPEG2 Hardware.Akkor ez mire vonatkozik? pl. az analóg csatornákra?(Tudom hogy a dvb-t MPEG4 jön nálunk)

(#4738) Csorbi válasza odipapa (#4737) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, az analóg csatornákról történő felvétel esetén (MPEG2-be) a kártyán lévő chip végzi a tömörítést, tehermentesítve ezzel a CPU-t. Azé' van neki saját kis ramocskája is a kártyán :D

(#4739) #71562240


#71562240
törölt tag

DTV2000H vagy DTV2000H Plus vétele között gondolkodom. Van valakinek tapasztalata a kettő között esetleges képminőség-különbségről? Elsősorban a kétfajta tuner egység közötti különbségre gondolok.

(#4740) bzoley válasza #71562240 (#4739) üzenetére


bzoley
veterán

Képminőségbeli különbség nem nagyon van a kettő között. A Plus Si tunere nem érzékeny az elektromos zajokra.

(#4741) mcsonti


mcsonti
csendes tag

megoldódott a probléma.
a pvr2 rögtön némít de hang vissza és jó. a kép nem olyan szép, mint az MCE-n, de tűrhető
nem tudom miért és hogyan oldódott meg, de jó...
na, megvárom a w7-re a pvr2-t :)

(#4742) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Hali

Lenne egy kérdésem, bátyám konfigja dióhéjban: P4 3,4Ghz prescott, Abit IS7-E alaplap, Radeon 1950pro (AGP)

Vett bele egy Leadtek DTV2000 H Plus-t.

Amikor bekapcsoljuk a gépet leveszi a felbontást az oprendszer, és az ATi driver is behal. A TV kártyához kéri a drivert. Szóval a TV kártyát felismeri. Ha kivesszük a TV kártyát újra működik mindent.

Próbáltam úgy is, hogy betelepítettem a tv kártyát, de ugyanúgy megmaradt a probléma.

Esetleg nincs kizárva, hogy az alaplap chipset-jével nem fér össze?
A kártyát épp ma kipróbáltam a saját gépemen is (konfig az adatlapomon), de azon gond nélkül ment

Valakinek valami ötlete van azt nagyon megköszönném!

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#4743) #65675776 válasza hunmyke (#4742) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Próbáltam úgy is, hogy betelepítettem a tv kártyát"

Ez konkréten mit jelent? feltelepítetted a PVR2 és a drivert is, vagy csak a PVR2-t?

(#4744) hunmyke válasza #65675776 (#4743) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Adtak hozzá gyári CD-t, fent van a driver és a PVR2 is. Tudom driver nélkül nem megy, van a saját gépemben egy régebbi DV2000-es TV kártya.
Live Update-el is befrissítettem a cuccokat, de utána is maradt minden a régiben.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#4745) #65675776 válasza hunmyke (#4744) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg próbáld meg a DV2000 helyére beépíteni. Lehet erőforrásmegosztási probléma.

(#4746) hunmyke válasza #65675776 (#4745) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Kipróbáltam a DV2000-est is a P4-es gépében, azzal is meghülyül az XP. Anno P2-es gépbe vettük még a DV2000-est, abban még ment szépen.
Hétvégén újratelepítjük, lehet csak ez hiányzik a gépnek.
Kösz a segítséget, meg az ötleteket. Hétvégén remélem be tudjuk állítani a dolgokat.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#4747) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy Leadtek PxDTV2300 H kártyát.
VHS kazetta digitalizálására.
Betettem gépbe minden ok.
Mikor szeretném a felvételt elkezdeni nem engedi (winfast PVR2-vel.A video folyam nem rögzíthető állandóan ezt írja.
Átállítottam avira úgy veszi de annak a minősége elég gyatra.
Beállítási probléma lehet?
A felvételi profilt DVD-re állítottam, hogy a legjobb minőségű legyen.

üdv. és köszi

[ Szerkesztve ]

(#4748) sityuka80 válasza sityuka80 (#4747) üzenetére


sityuka80
tag

Rájöttem a hibára.
A Microsoft .net Framework nem volt frissítve.
Ajánlhatnátok valami más programot is a vhs-ek digitalizálására.

üdv és köszi.

(#4749) #65675776 válasza sityuka80 (#4747) üzenetére


#65675776
törölt tag

A NET Framework semmilyen szinten sem kell a PVR2-nek.

A legjobb minőséget nem a DVD, hanem egy módosított, maxra feltotl MPEG2 profil adja. Leszámítva persze a tömörítetlen avi-t és a gyengén tömörítő codec-eket.

[ Szerkesztve ]

(#4750) sityuka80 válasza #65675776 (#4749) üzenetére


sityuka80
tag

Igen közben utánaolvasgattam, hogy nem kell neki.
Most viszont jó.
Bővebben elmondanád, hogy mi adná a legjobb minőséget.

üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.