Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23401) pjen válasza -=RelakS=- (#23400) üzenetére


pjen
félisten

világos ,én vagyok cinikus.

(#23402) BBéci válasza pjen (#23401) üzenetére


BBéci
titán

Olyasmiről vitatkozol, amiről semmi tapasztalatod sincs. Ehhez azért bátorság kell. Vagy vakmerőség?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23403) pjen válasza BBéci (#23402) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen mondjuk 40 éve foglalkozom vele hol hobbi hol foglalkozás szinten.Tudod ez olyan mint a vallás még senki nem látta istent mégis az Ő nevében ölték meg a legtöbb embert.

(#23404) #09634560 válasza BBéci (#23402) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ugyanezt akartam irni, hozzátéve hogy lövése sincs róla...
Volttal feszültséget mérünk, nem pl. frekvenciamenetet. De a fül sokkal kisebb változásokra is érzékeny. Vagy hogy méred azt hogy a hang teret alkot körülötted, mintegy körülölel?? Vagy hogy szebben szól??
23403: ez nem lehet hit kérdése: tapasztalni kell. Próbáld ki jobb sztereó erősitővel, hangfalakkal , lejátszóval és megfelelő összekötő kábelekkel a tápkábelcserét utána visszatérhetünk rá. Addig részemről olyan mint fegyvertelennel hadakozni szellemi párbajban... (nem sérteni akarlak de mintha egy sivatagjáró bantut akarnák az igazamról meggyőzni, vagy te is a magad szakmájáról egy teljes laikus "szőkét").

[ Szerkesztve ]

(#23405) pjen válasza #09634560 (#23404) üzenetére


pjen
félisten

Ha valóban átviteli frekvenciát mérünk mondjuk 4:1aránnyal akkor egy egzakt eredményt kapunk amelyet összehasonlithatunk más mérési eredményekkel,még ha ezeket a méréseket 6 tizedes pontossággal is végezzük.De az ,hogy a hang körül ölel és szebben szól lehet húsz emberből tíznek igaz tíznek pont egy másik hangzás tetszik.

(#23406) tmscsaba válasza pjen (#23396) üzenetére


tmscsaba
tag

Ez a "hálózati vezeték minősége" dolog a tárgyalt vonatkozásban ahhoz hasonló, mint az "optikai adat hordozók élének feketére festése" probléma, amivel állítólag hang minőség javulást értek el, amit többszörös vak teszt segítségével ellenőriztek is.

Aki kíváncsi rá annak lehetővé teszem a téma elérését: http://forum.wikitech.hu/viewtopic.php?f=5&t=25598&hilit=filc&start=950
A lap alján érdemes elkezdeni, mert ott az első h. sz. és onnan halad felfelé.

Ez kicsit olyan mint a vallás, kicsit olyan mint a hit
vagy, hogy a tojást a hegyes vagy a gömbölyű végén kell feltörni, mert úgy ízletesebb.

[ Szerkesztve ]

(#23407) #09634560 válasza pjen (#23405) üzenetére


#09634560
törölt tag

De legaláb elismered, hogy létezik a különbség. Mindegy hogy mérés vagy az érzékelés különbségén.
Innentől kezdve vitának nincs tárgya.
Én hallom és élvezem majd, más meg úgy méri ahogy akarja, teszek rá... És azt hisz mindenki amit akar...

(#23408) BBéci válasza tmscsaba (#23406) üzenetére


BBéci
titán

11-12 éve a német HiFi Test magazinban volt egy cikk a filcezésről, a legolcsóbb tuningnak nevezték. Kipróbáltam, működik. Még az sem mindegy, hogy feketével, vagy zölddel fested a lemezek élét.
A csiszolás szintén hatásos, pár hete készülök nekiállni, mert összehasonlítottunk egy high-end CD eredeti és csiszolt példányát, a különbséget zongorázni lehetne. Igaz, Mark Levinson DC-játszó, előfok, végfok és YG hangdobozok alkották a bő 50000 eurós láncot, a tápszűrés és a kábelek cirka 5 millába kerültek.

(#23403) pjen
Ha 40 év alatt nem sikerült kipróbálnod néhány tápkábelt, akkor az elvesztegetett idő volt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23409) tmscsaba válasza BBéci (#23408) üzenetére


tmscsaba
tag

..én meg a lágytojást próbálgatom, hogy a gömbölyű, vagy a hegyes végén feltörve finomabb-e.

(#23410) BBéci válasza tmscsaba (#23409) üzenetére


BBéci
titán

Az a téma nem az ízletessége miatt vetődött fel, ahogy a banán hámozásának sincs köze ahhoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23411) Gabesz84 válasza BBéci (#23393) üzenetére


Gabesz84
őstag

bocsánat, én mérnök vagyok, azt hiszem el amit mérésekkel alátámasztanak.
A félreértések elkerülése érdekében, a mérés műszerrel történik, megismételhetően, és hibahatáron belül azonos eredménnyel.
Az anlóg kábeleknél nem vitatom az átvitelre gyakorolt hatásukat, hangfalkábeleknél sem. De várjunk csak! Hiszen ezek mind mérhetőek! :)

(#23412) BBéci válasza Gabesz84 (#23411) üzenetére


BBéci
titán

Én pedig csak azt hiszem el, amit látok és hallok. Tőlem mutathatnak bármit a műszerek, annak alapján nem fogok megvenni (de senki a világon) egy 298000 forintos Lessloss Signature tápkábelt, csak akkor ha az érzékszerveim jelzik, hogy van értelme.
Sajnos nincs ilyesmire pénzem, de tesztelésre van nálam néhány kellemes madzag.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23413) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Mivel nem találta "Milyen tv-t vegyek?" topikot, bátorkodtam ide írni és itt tanácsot kérni tőletek.
Tv-t szeretnék vásárolni a közeljövőben.

Ami alapvetően szempont:
- 100 cm körüli legyen
- usb port multimédiás anyagok (képek, filmek, stb) megjelenítéséhez pendriveról és usb-s merevlemezről
- hdmi számítógéppel történő összekötéshez (alapvetően nem monitorként szeretném használni -tehát nem fogok játszani rajta-, de tudjam kiterjesztett asztalként, ha valamit meg szeretnék mutatni a tévé képernyőjén, vagy akár filmet nézni)
- érdekelne, hogy mi most a bestbuy
- lcd, plazma, akármi témához nem nagyon értek, nem tudom melyik a jó, ezért ezzel kapcsolatban is kellene tanács
- 3D nem szempont
- budapesten szeretnék várásolni
- max 120.000 forintig

Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#23414) XtremLor válasza lordjancso (#23413) üzenetére


XtremLor
őstag

Par napja nezegettem en is, eloszor samsung 40EH5300 volt amit kineztem, 120e korul van az ara, es a belso lejatszoja is eleg jonak mondhato a tv-k kozott. Utanna javasoltak a 6030-at, egybol megtetszett 135e ar ami nekem meg ugymond belefert a keretbe, meg is rendeltem remelem jovoheten mar ki is probalhatom, sajnos nem volt raktaron a boltba.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#23415) lordjancso válasza XtremLor (#23414) üzenetére


lordjancso
senior tag

És mi miatt döntöttél, hogy az 5300-as helyet a 6030-at veszed meg?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#23416) BBéci válasza lordjancso (#23415) üzenetére


BBéci
titán

A 6-os eggyel magasabb kategória, amit például a valós 100 herztes frissítés is mutat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23417) nightshadow válasza lordjancso (#23413) üzenetére


nightshadow
veterán

- érdekelne, hogy mi most a bestbuy

[link]

(#23418) XtremLor válasza lordjancso (#23415) üzenetére


XtremLor
őstag

Az 5000 szeria csak 50Hz-es a 6030 mar 100, a keret ennyi volt ebbol probaltam a legtobbet kihozni.

Ugy tunik BBéci mar megirta a valaszt :R

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#23419) lordjancso válasza XtremLor (#23418) üzenetére


lordjancso
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Kicsit utánanézek ennek a 6030-nak. Lehet, hogy én is inkább ezt választanám.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#23420) maszat07


maszat07
tag

Sziasztok! tegnapi nap folyamán vettem egy Sharp LC32SH130EV típusú lcd tv-t! nagyon jó mindenben megvagyok elégedve eddig tökéletes!
olyan kérdésem lenne hogyha esetleg valaki tudná hogy ezzel a típussal már lehet USB-re tv adást felvenni, ez oké, de nekem mégsem sikerül műholdas tv-m van külön beltérivel lehet hogy ez a gond??
előre is köszi a válaszokat!

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#23421) dh66e válasza maszat07 (#23420) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem a tv csak akkor képes a pvr funkcióra ha közvetlen érkezik a digitális jel a készülékbe.Analógnál pedig eleve nem működik a pvr és time shift funkció ha jól tudom.
Normál esetben pl time shiftnél ha rádugsz egy pendriveot(ha jól tudom min16gb kell neki és a sebesség sem mindegy) vagy inkább külső vinyót) akkor a tv rögtön le akarja formázni a saját rendszerére idáig ha eljutsz akkor nyert ügyed van.

(#23422) maszat07 válasza dh66e (#23421) üzenetére


maszat07
tag

Köszi a gyors választ, akkor AZT tanácsolod hogy próbáljam ki egy minimum 16GB-os pendriveal! és akkor esetleg sikerülhet??

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#23423) dh66e válasza maszat07 (#23422) üzenetére


dh66e
veterán

Igen nézd meg először azt ha megy a time shift akkor menni fog a pvr is.Nézd meg a kezelési útmutatót is mit igényel a tv és mik a kizáró okok.
Azt viszont tudnod kell hogy ha leformázza a tv a pent akkor azt csak ott tudod használni máshol nem csak ha windowsban újra leformázod hogy lássa a pc-d. :)

(#23424) maszat07 válasza dh66e (#23423) üzenetére


maszat07
tag

lehet hülyén hangzik de mi az a time shift és hol tudom megnézni???

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#23425) BBéci válasza maszat07 (#23420) üzenetére


BBéci
titán

Nem fog menni, mert csak a beépített tunerek által vett műsort rögzíti a PVR.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23426) dh66e válasza maszat07 (#23424) üzenetére


dh66e
veterán

időeltolásos felvétel
Jön egy telefon vagy csengetnek tévézés közben ,ekkor fogod és a csatlakoztatott usb-s eszközöd segítségével(nálam pl. sdhc kártyára is lehet) egy gombnyomással felveszed a műsort és folytatod onnan ahol abbahagytad.

(#23427) maszat07 válasza dh66e (#23426) üzenetére


maszat07
tag

hiába nyomom a felvétel gombot nem reagál rá!!

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#23428) dh66e válasza maszat07 (#23427) üzenetére


dh66e
veterán

Nos akkor ezeket a funkciókat csak a műholdvevőddel fogod tudni megoldani feltéve ha van benne ilyen lehetőség.
Közben látom hogy BBéci is megerősítette hogy nem fog működni a te esetedben.

[ Szerkesztve ]

(#23429) maszat07 válasza dh66e (#23428) üzenetére


maszat07
tag

hát sajna így jártam :(
köszi mindenkinek!

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#23430) pjen válasza maszat07 (#23429) üzenetére


pjen
félisten

szia.hivatalos üzletben vetted a TV.-t mert akkor esetleg 72 órás cserével vissza kaphatod a pénzt,vagy esetleg némi ráfizetéssel választhatsz másik típust ami jobban megfelel Neked.A ráfizetéses cserétől nem szoktak elzárkozni.sok sikert. :)

(#23431) dh66e válasza pjen (#23430) üzenetére


dh66e
veterán

Minek cserélne? Mert nem működik egy olyan opció ami nem is működhet a jelenlegi szolgáltatójával?Mellesleg magával a tv-vel elégedett is. :)

(#23432) pjen válasza dh66e (#23431) üzenetére


pjen
félisten

Tudod azt irja "sajna igy jártam"idéztem te is olvashatod ha van szemed.Valószínű szeretné ezt a funkciót másként nem irt volna ide.

(#23433) dh66e válasza pjen (#23432) üzenetére


dh66e
veterán

Ne haragudj de neked értelmezési problémáid vannak vagy nem tudod mi a helyzet.Olvasd el az összes hsz-t a kérdésével kapcsolatban és rájössz hogy mi a bibi ami egy tv cserével nem oldódna meg.Neki szolgáltatót (nem műholdast)kéne váltania hogy használni tudja a kívánt funkciót a tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#23434) BBéci válasza pjen (#23430) üzenetére


BBéci
titán

A 72 órás csere csak műszaki hibás készülékre vonatkozik, nem a vevő mellényúlására.

(#23433) dh66e
Talán egy DVB-S tuneres TV lenne a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23435) maszat07 válasza BBéci (#23434) üzenetére


maszat07
tag

DVB-S tuner pont nincs bent!
itt a pontos leírása a tv-nek!

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#23436) pjen válasza BBéci (#23434) üzenetére


pjen
félisten

Elég ha csak az aldi reklámot nézed(választhat csere vagy vissza adjuk a pénzt).Nem olyan túl régen egyik kereskedelmi rádionk kipróbálta hol lehet legolcsóban kártyáról pénzt felvenni.Vásárlás ,fizetés kártyával,vevőszolgálatnál meggondoltam magam és egy szó nélkül vissza adták a vételárat.más:én vettem barkácsárúházban2,2kw flexet (tudom lágyindító)16A autómata nem birta ,másnap szónélkül vissza adták a pénzt.Az üzlet örül ha bemegy egy vásárló nemhogy még bunkó legyen. :W :W :W :W :W

(#23437) pjen válasza dh66e (#23433) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem biztos azért vett pvr.es tv-t mert fel szeretne venni.Cserével vehet olyan TV t amiben vinyó van és azt rögzíti amit éppen néz,ha a tv mondjuk 2 tuneres az is lehet ,hogy egy másik adót.És esetenkén nemis bizto,hogy rengeteget kellene ráfizetni.Persze vehet mondjuk egy evolve kétuneres multimédia lejátszót 30K ért + 1vinyo 15K és megvan oldva :FAz első megoldás praktikusabbnak tűnik. :C

[ Szerkesztve ]

(#23438) Watt25 válasza maszat07 (#23420) üzenetére


Watt25
veterán

Egy kis olvasnivaló.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23439) pjen válasza Watt25 (#23438) üzenetére


pjen
félisten

Igen ebben messze aDIGI a legjobb mert ingyen és kódolatlanul adjí a digit jelet. :R

(#23440) dh66e válasza Watt25 (#23438) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon hasznos olvasmány !Köszi,nagyjából tisztában voltam ezekkel,de még nekem is volt újdonság benne.
Annyit kiegészítésként a cikkhez hogy pl.sharpnál engedi pendrivera is a rögzítést viszont 32gb a minimum méret amitől támogatja és 30Mb/s Írási sebesség kel neki az akadás mentes HD felvételhez.

(#23437) pjen

Most már érted?
Persze vehet másik tv-t amiben van dvb-s2 tuner is,és ha engedi a szolgáltatója a modult+kártyát akkor meg is oldotta a dolgot.A tv csere pedig nem olyan egyszerű mint te gondolod bizonyos idő eltelte után. :(
A leggyorsabb megoldás -ha már box kell az előfizetéséhez- ha egy pvr-esre cseréli és engedi a szolgáltató is.

(#23441) pjen válasza dh66e (#23440) üzenetére


pjen
félisten

A kereskedelmi részéről nem akarok vitát nyitni(az egyik szakmám és az utobbi 6 évben a foglalkozásom is)elhiheted ismerem a viszonyokat különösen az elmult 2 év negatív változásait.Abban viszont igazad van,teljesen elkerülte a figyelmemet,hogy satos.

(#23442) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Vettem új Samsung UE40ES6100 LCD-t, és próbának letöltöttem 5 különböző HD demót, majd pendrive-on próbáltam lejátszani. Sikerült neki a 720p és 1080p mkv-t, illetve egy 1080p m2ts-t is, de két másik mkv-val baja volt. Megnéztem a specifikációkban, és az egyiknek 29,97, a másiknak meg 50 volt az fps rátája.

Ez lehetett a hiba oka vagy esetleg máshol keressem a dolgot? És akkor fix, hogy 24 felettieket nem fog tudni soha?

(#23443) dh66e válasza Mauzes (#23442) üzenetére


dh66e
veterán

Eleve a pendrive is lehet ludas ha nem elég gyors az adatátvitelhez,aztán jönnek a tömörített fejléces problémák és ott van a 6100 média lejátszási képessége ami ha jól tudom még igy is a legjobb abban a kategóriában,de ez nem jelenti azt hogy mindenevő.Szóval összetett is lehet a probléma.Kis befektetéssel veszel akár használtan egy médiaplayert és kínlódás nélkül nézed otthon a filmeket.

(#23444) BBéci válasza Mauzes (#23442) üzenetére


BBéci
titán

Teljesen mindegy, milyen az eredeti fps, mert a beépített lejátszók mindent 60-ra változtatnak és úgy jelenítik meg.
Emiatt eleve nem felelnek meg a képminőségre igényes emberek számára.
Azt javaslom, lejátszáshoz - akár a tévébe épített pótlékról, akár dedikált külső eszközről van szó - merevlemezt használj, ne pendrive-ot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23445) aszamóca válasza pjen (#23401) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Van aki hisz ezekben, és van aki nem. A két tábor körömszakadtáig védi a saját igazát.
Mindenesetre ezekre a vélt, vagy valós hatású használati eszközökre, egy egész iparág épült ki, hiszen ezekkel azt a réteget célozzák, ahol van della a zsebekben. Shakti kövek, LessLoss fekete testek, Eichmann topper, Yamamoto fadarabkák, különféle hangzók és a több százezres egyéb misztikumok is, mind-mind gazdára lelnek. A dizájnos kanócokon ne is csodálkozzunk. Ha valaki ezek ár-érték arányát a tálcájához mérten jónak tartja, megveszi. A fizika nagy tudora Pascal szerint, "Dőreség lenne azt hinnünk, hogy igazunkról a másik tábort megtudjuk győzni. Meg kell várni, amíg szép lassan kihalnak!"
;)

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#23446) pjen válasza aszamóca (#23445) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen igazad van.Az Ő pénzük,igényük,fülük,legyen Nekik. ;]

(#23447) BBéci válasza aszamóca (#23445) üzenetére


BBéci
titán

Nem szabad hinni semmi olyasmiben, amiket felsoroltál! Ki kell próbálni, és azután eldönteni, hogy jók-e valamire levélnehezéken kívül. Amikor egyik fórumtársuk készülékeire (Bladelius Embla és Ymer) felkerültek a Topperek, a szomszéd helyiségből rohant be, mert onnan is hallotta a változást. Nem is engedte, hogy az ember, aki demózott velük, elvigye, azonnal megvette az összeset.
Ha minden jól megy, hamarosan érkezik hozzám tesztre egy LessLoss Blackbody.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23448) Locutus


Locutus
veterán

Tegyük fel, hogy monitor (U2410) használatáról a jövőben át szeretnék térni LCD TV-re.
Bár plazma minőséghez vagyok szokva (42G20), de azt azért vágom, hogy számítógép monitort helyettesíteni, játszani, konzolozni talán nem a legjobb megoldás a plazma. Filmnézésre tehát továbbra is a plazma lenne használva, ezen max IPTV adás menne, amikor épp nem konzol, vagy PC kijelzőként funkcionál.

Szóval ennek fényében milyen LCD TV-t kéne néznem? Aminek a képminősége, és az input lagja is megfelelő ehhez. Minimum 46, de inkább 50" körüli méretben.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23449) Tegla80 válasza Locutus (#23448) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
"Input lag tábla"
[link]

Sony® & PlayStation®

(#23450) Locutus válasza Tegla80 (#23449) üzenetére


Locutus
veterán

Köszi, ez részben már válasz.
És melyik review-k adatait hisszük el? Mert ugyanarra a tévére több esetben homlokegyenest mást mérnek...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.