Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) #16729600 válasza Crank822 (#2850) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ilyen gány minőségben gyártották volna? Vagy lehet az összes kompakt ilyen, még nem néztem meg egy radit se közelről. :Y :D

(#2852) ScomComputer válasza Crank822 (#2850) üzenetére


ScomComputer
veterán

Milyen gyártmány ez?Hogyan volt becsomagolva?Én amiket kaptam azoknál a radik szivacsba voltak tekerve,hogy ne sérüljönek a lamellák....ha használt lenne látnád a csikarásokat a radin,meg a felfogatásnál lenne valami nyom.....szerintem ez szállításnál sérült vagy csomagolásnál(ki volt bontva a doboz,mikor átvetted?),nézd meg a dobozt az milyen állapotú,nincs benyomódva valahol.
:B

szunya1: nem ilyen,nálam még egynél sem fordult elő....én is rosszul lenék ha ilyen összegyűrt lamellával kapnám... :K

[ Szerkesztve ]

(#2853) Crank822 válasza ScomComputer (#2852) üzenetére


Crank822
tag

Aqua.hu

És lepa 240!

irtam már nekik,nagyon mérges vagyok,ne hogy ennyit vártam erre a szarra most komolyan...

besem merem rakni,még arról nem beszélve amit látok még rajta.

meg irom majd hogy mondtak erről pontosan.

majd 9 napig vártam erre,és ráadásul,nem fogják szerintem cserélni mert már az oldalon sem kapható a vizhűtés.

csak félek ha berakom biztos valamit hazafog vágni!

Kérdés,ha véletlen ez talán eresztene?

akkor az nekem tudd okozni kárt?

csomagolás már fel volt bontva.

szoval szerintem ez tuti javitot vagy nem.

[ Szerkesztve ]

beyond...

(#2854) ScomComputer válasza Crank822 (#2853) üzenetére


ScomComputer
veterán

....ha véletlen ez talán eresztene....
Tud bizony,szerintem ne várd meg....bár "elvileg" olyan folyadékkal van feltöltve, ami nem vezeti az áramot,de ez nem 100%.

....csomagolás már fel volt bontva....
Ez bizony nem jó jel,akkor valószínű,kipróbálták a srácok!

De ha használt az látszik,a radin csikarások,meg a felfogatás helye...ahová a csavart becsavarod, ott fényesnek kell lenni,ha felfogatták,mert a behajtott csavar kihozza a menetből a festéket....remélem érthető voltam.... :R

(#2855) Crank822 válasza ScomComputer (#2854) üzenetére


Crank822
tag

Persze! :K

Sajnos már uton vagyok szoval nincs időm még jobban át nézni de azért most meg várom mit fognak erre válaszolni.

ha sikerült valamire jutni irni fogok majd.

És köszönöm hogy irtál addig is szép napot! :) :)

beyond...

(#2856) Grózi válasza Crank822 (#2855) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nyugi,gyárilag nem ilyenek.
Ez viszavett/tesztelt termék.Kötelesek visszavenni.Én bontott csomagolásút át sem veszek.Viszont aki ezzel így elbánt,az is megérdemelne pár szót..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2857) abridabri válasza Grózi (#2856) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is ilyen volt a Lepa 240 em, par helyen meg volt nyomodva a lamellazas. Es bontatlan volt a doboza.

(#2858) Crank822 válasza abridabri (#2857) üzenetére


Crank822
tag

És mi lett vele?,most is igy használod?

beyond...

(#2859) Crank822 válasza Grózi (#2856) üzenetére


Crank822
tag

Viszont szerinted mit csináljak?,ez nagyon gáz?,hazamentem alaposan átnézem küldök képet amire úgy vélem nem helyes.

és majd persze meg probálom fel hivni öket ha sikerül végre majd.

beyond...

(#2860) abridabri válasza Crank822 (#2858) üzenetére


abridabri
veterán

ja igy hasznalom persze, ettol nincs baja .

(#2861) Grózi válasza abridabri (#2857) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vagy csak annak tűnt-nem nehéz okosan felbontani.Az enyém hibátlan volt.
(#2859) Crank822Én visszavinném,mint írtam is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2862) abridabri válasza Grózi (#2861) üzenetére


abridabri
veterán

Iponbol rendeltem, egy akkora ceg szerintem nem kockaztat ilyet . Persze semmi sincs kizarva.

(#2863) bombibmw válasza Crank822 (#2850) üzenetére


bombibmw
veterán

Nincs ennek semmi baja.
A lamellák csak a csatornák közötti hőközlést segítik, nem ezekben folyik a víz.
Sajnos ez a tömeggyártás hátulütője, de ez a kompaktoknál már megszokottnak mondható.

(#2864) Grózi válasza abridabri (#2862) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Te nem tudom miket olvastál róluk,de pont őket akartam írni példának-rendszeresen újracsomagolt dolgokat adnak el.Jó pár fórumtárs(köztük én is) szívott már velük.
(#2863) bombibmw Ez tény(nem lesz baja),de ez így nem kerek.Ez biztos nem a gyárban sérült meg,így nem venném át.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2865) Crank822 válasza Grózi (#2861) üzenetére


Crank822
tag

Szia!

A mellékelt fényképeken látszik, hogy sérülés nem keletkezett a terméken, a hűtőradiátor bordái vékony fémlemezek, amik enyhe nyomástól (akár ujjal történő megnyomás a kicsomagolás következtében) is elhajolnak, a működést nem befolyásolják.

jött a válasz.

hát irtam egy email a garanciára is.

meglátjuk mit mondanak de lehet lehet marad igy akkor.

haza mentem át nézem alaposan!

beyond...

(#2866) Grózi válasza Crank822 (#2865) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Simán állj el a vásárlástól és majd rásózzák egy másik peches vásárlóra!Volt olyan termék náluk(egyedi hiányossággal) ami itt fórumon 3 embernél is járt-persze újként!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2867) bombibmw válasza Grózi (#2864) üzenetére


bombibmw
veterán

Sajnos sok olyan van, ami így jön ki a gyárból.
Ettől még nem használt, ez ilyen.
Nem fog folyni, nem lesz baja tőle.
Használni kell megelégedéssel, a 2 évet biztosan kihúzza. :)

Persze vissza lehet vinni, ha valakinek ez nem tetszik így.
Én nem vinném vissza, ha más jel nem utal arra, hogy esetleg már beszerelték.
Olyan is volt már, hogy be volt szerelve valami, ez is megesik sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#2868) abridabri válasza Grózi (#2864) üzenetére


abridabri
veterán

Olvasni nem olvastam, csak toluk rendelek mar vagy 10 eve es soha nem volt semmi problema. (Merlinnel annal inkabb 2-3 hetes varakozas stb )

(#2869) RMZ250 válasza abridabri (#2868) üzenetére


RMZ250
senior tag

Pedig én is sok negatív vélaményt olvastam már iponról. Merlintől 15-én rendeltem és ma kaptam meg a csomagom pedig nem is volt raktáron.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#2870) spanglee001


spanglee001
addikt

nekem sem volt soha gondom iponnal, 1x a gari elhúzódott, de azon kívül minden okés velük, merlin meg egyszer nem azt küldött mint kértem (uv neon helyett kéket), csúszott a posta is, egyszer duplán küldtek a pakkot pedig nem volt 1et fizet kettőt kap akció :DDD, az utolsó rendelésnél gratis 2db szaloncukor 48órán belüli posta és minden rendben volt :K így rájuk sem nehesztelek ;]

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2871) Grózi válasza abridabri (#2868) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,halottam én is ilyeneket Varázslóról-nekem nem volt velük gondom.Viszont Iponnal annál inkább-rossz terméket küldtek,garanciális problémát nehezen kezeltek stb.Viszont azt hozzátenném,hogy míg otthon dolgoztam én ebből éltem-ergo rengeteg rendelésem volt,így több mindenbe bele is futottam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#2872) titi1990 válasza abridabri (#2862) üzenetére


titi1990
tag

Az iPon a magyar ,,snapdeal"... :)

(#2873) lada1200vfts


lada1200vfts
csendes tag

Sziasztok
https://ipon.hu/webshop/product/raijintek_triton/790764 egy vizhütéssel rendelkezem csak azt szeretném megkérdezni hogy ezt mivel lehet után tölteni. Muszély spec folyadék hozzá vagy elég az ioncserélt viz?????

[ Szerkesztve ]

(#2874) Dr. Gonzο válasza lada1200vfts (#2873) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ha ezt után kell tölteni, akkor már valami gond van.
Csak a szokásos.
Amúgy én leereszteném és másik folyadékot tennék bele. Nem keverném.

(#2875) lada1200vfts válasza Dr. Gonzο (#2874) üzenetére


lada1200vfts
csendes tag

Semmilyen sérülés nincs rajta meg hasonló elvileg ezt után kell tölteni.Most ismerkedek én is ilyennel több helyre irtam mivel ez bövithető a rendszer nem zárt .+ hete rendeltem hozzá spec folyadékot netröl de még mindig nem kaptam meg,és szerintem már meg se fogom kapni majd jövöre. Igy hogy addig kibirja azért kérdeztem hogy lehet e ezt.

(#2876) Dr. Gonzο válasza lada1200vfts (#2875) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Mi lehet az oka, hogy utána "kell" tölteni? :F

(#2877) lada1200vfts válasza Dr. Gonzο (#2876) üzenetére


lada1200vfts
csendes tag

gondolom az hogy hő hatására valamilyen szinten párolog

(#2878) blu79 válasza lada1200vfts (#2877) üzenetére


blu79
addikt

Szerinted, hová és hol párolog?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#2879) Dr. Gonzο válasza lada1200vfts (#2877) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Zárt rendszerben, hogy párolog? Vagy hol távozik a "pára"?

(#2880) blu79


blu79
addikt

Tritonosoknak, és nem csak azoknak, most beszéltem egy kollégámmal a munkahelyemen a folyadék szivárgásról a zárt rendszerből,,, azok akiknek eltűnik a folyadék és nincs sehol repedés vagy egyéb sérülés de mégis lassacskán eltűnik a folyadék ne csodálkozzanak többet hogy eltűnik, mert igazából el izzad, a csöveken át is izzadhat, és ezt nem lehet észrevenni mert nagyon lassú folyamat, a tartályon át is izzadhat, ezt hő hatására teszi, nem kell nagyon magas hőmérséklet ehhez elég a 50-60 fok is. Nekem is tünt el a folyadékból és nincs semmi repedés mert én is 1× körberaktam papírzsepivel a pumpát és semmi. A lényeg hogy ha újratöltésre kerül a sor akkor a gyárival megeggyező mennyiségű folyadékot tegyünk bele és nem többet mert akkor megrepedhet a tartály, nem hiába a gyár sem tölti fullig.

A másik dolog az az hogy a többi kompakt ami nem átlátszó azokból nem látjuk hogy tünik e el vagy nem :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#2881) Dr. Gonzο válasza blu79 (#2880) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

De ez az "izzadás" olyan lassú folyamat, hogy évek telnek el mire látható. Egy személyautóban is jelen van ez a jelenség, de évekig nem kell utántőlteni mégsem.
A Triton nem olyan öreg konstrukció, hogy azt utána kelljen tölteni normális körülmények közt.

(#2882) lada1200vfts


lada1200vfts
csendes tag

Én augusztusban vettem ennyi idő alatt annyit esett hogy muszály itána tölteni fél év alatt kell kp 1 unnyi cucc hozzá nem is sok az az 1 liter évekig elég

(#2883) blu79 válasza Dr. Gonzο (#2881) üzenetére


blu79
addikt

Pedig itt erről lesz szó, ugye egy olyan kompaktban nem venni észre ami nem átlátszó, meg itt a fortyogás is hamarabb előjön mint mondjuk pl egy lepa vagy corsair, mert itt nagy tartály van több folyadék, pumpa a tartályban, és ha egy picit jobban lemegy a tartályba a vízszint akkor már szívja a levegőt, de egy corsair vagy enermax nincs ilyen mert ott csak pumpa van...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#2884) Dr. Gonzο válasza blu79 (#2883) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Akkor egy épített vízben is 3-4 havonta rá kell önteni?
Nem hinném. Pedig ott nagyobb tartály, több folyadék van.

[ Szerkesztve ]

(#2885) blu79 válasza Dr. Gonzο (#2884) üzenetére


blu79
addikt

Lehetséges az hogy az épített vizek nem melegednek fel annyira. Lehet hogy a triton tartálya mégis jobban izzad a proci körül és ott párolog el a folyadék, hő hatására és ezért nem venni észre, mert ha egy komolyabb repedés lenne jobban távozna a folyadék és a papírzsepin is észre lehetne venni

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#2886) Dr. Gonzο válasza blu79 (#2885) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ez igaz.
De pl egy személyautóban meg 90-100 fok között van a folyadék hőmérséklete. És ott mégsem töltök utána évekig. Nem is látszik a kiegyenlítőtartályban, hogy kevesebb lenne.
Nem akarom én lehúzni a Tritont, de véleményem szerint egy elb@szott konstrukció!

(#2887) lada1200vfts válasza blu79 (#2885) üzenetére


lada1200vfts
csendes tag

Ez a fölsö fele itt tele szokott lenni ilyen buborék pöttyökkel

[ Szerkesztve ]

(#2888) #16729600


#16729600
törölt tag

Ne akarjatok fizikai Nobel díjat, mint én annó. Még, hogy izzadás. :Y Ha eltűnik a lötyi, akkor lukas valahol a rendszer. A Triton jól hűt, nagyon faszán néz ki, de egy szar/hulladék konstrukció ( sajnos ) .

(#2889) Dr. Gonzο válasza #16729600 (#2888) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Like!

(#2890) blu79 válasza Dr. Gonzο (#2886) üzenetére


blu79
addikt

Én normális jelenségként fogom fel egyelőre, és majd januárban újratöltöm, de a mostani folyadékot kiveszem mert kíváncsi vagyok mennyi van benne

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#2891) blu79 válasza #16729600 (#2888) üzenetére


blu79
addikt

Szia, nem akarok semmiféle nobel díjjat nyerni de pl. honnan tudod hogy egy év alatt egy corsair h80i ből nem e tünt el valamennyi folyadék. Jópáran írták hogy egy idő után elkezdett fortyogni a kompaktjuk , honnan tudod hogy nem ez miatt van? Lehet hogy pont ez miatt van, jah hogy azokba nem lehet belelátni.... hát igen ,igen

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#2892) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Hosszas tanakodas utan ugy dontottem, hogy a jelenlegi Alpenfohn Sella hutomet Corsair h100i-re cserelem (pont meg volt 1db keszleten belole).
Komolyabb leghutoket is neztem, de azoknal es ennel.is moddingolni kell a hazat, hogy elferjen es ugy erzem ennel jobban meg tudom oldani. Tovabba ennek a radiatorai szerintem a hazam elhelyezeseihez kepest jobban le fogja adni a hot, illetve nem nagyon akartam hogy 70e Ft-os alaplaprol 1-1,5 kilos suly logjon es feszitse a nyakot.
Kerdesem, hogy az alap pasztat ami rajta van azt erdemes cserelni MX4-re vagy mar az is csucs minosegu es felesleges lecserelni?

[ Szerkesztve ]

(#2893) #16729600 válasza blu79 (#2891) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd biztosan igazad van. Én elfogult vagyok, mert elázott a rendszerem a Tritontól és nagy ívben b@sztam bele oda ahová való: a kukába. Ennek ellenére volt már pár kompakt vizem ( Corsair és társai ), ha azokból is fogyott volna a lötyi, akkor a pumpa, mivel a levegőt kergette volna bennük ugyanúgy kuruttyolt volna, mint kecskebéke a teliholdkor( ala Triton ). Szóval igen, onnan tudom, hogy zárt rendszerből nem tűnhet el a folyadék. ;) Szóval ehhez nem kell látnoki képesség, elég csak meghallgatni a pumpát, hogy lötyit kerget a rendszerben vagy levegőt. :K

[ Szerkesztve ]

(#2894) demmer123 válasza #16729600 (#2888) üzenetére


demmer123
őstag

Valóban tűnik el a folyadék nálam is 2 hónap alatt be áll arra a szintre amennyi hiányzott az újratöltéssel.De ha eresztene valahol szivárogna,akkor lenne nyoma.Nekem egyáltalán nincs semmi nyoma pedig papírtörlővel körbe volt tekerve.Akkor kérdem én hová folyik a víz? :D

(#2895) blu79 válasza #16729600 (#2893) üzenetére


blu79
addikt

Nekem is hiányzik valamennyi folyadék , mégsem fortyog még, de egy másik kompakt amelyiknek nincs ilyen nagy tartály egybepumpával az jóval később nehezebben kezd el fortyogni

Aki meg túlpörgeti a Triton pumpát(tápra köti direkbe, max fordulat) vagy több lötyit tesz bele , sanszos hogy megreped.
Triton pumpa max 3000rpm gyárilag, de a max fordulat elérheti a 4200rpm-et is

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#2896) #16729600


#16729600
törölt tag

Meggyőztetek, a Triton egy tökéletes konstrukció. Lehet máris rendelek egy újabbat. :Y :D

(#2897) blu79 válasza #16729600 (#2896) üzenetére


blu79
addikt

dupla...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#2898) spanglee001 válasza #16729600 (#2893) üzenetére


spanglee001
addikt

nagyon egyszerű dolog ez :K ha fogyik a lötyi a kompaktból akkor lyukas, ha triton a márkája és nem fogyik a lötyi akkor is lyukas :DDD
épített vízben légtelenítés után, addig áll a vízszint egyhelyben, amíg el nem kezd szivárogni valahol.
nem olyan meleg az épített víz? volt egy seidon 240xl em és volt egy pumpa-gagyi plexi cpu blokk-gagyi műanyag minitartály-és egy single 12es radi, ugyanazon procin. a proci hőmérsékletéből következtetve melegebb volt az épített rendszer :K és nem fogyott belőle semmi másfél év alatt. azt bővítettem locsolócsővel audi fűtőradival, vascsőtoldással, plusz blokkal, fél év után látható volt a rozsdásodás a vascsőnél de a gagyi műanyag tartályon lévő jelölésnél állt vízszint :K van aki hónapokig töltögeti utánfele nem találja a repedést, nálam is volt ilyen, de végül mindíg kiderül hogy szivárgás van.

a szivárgás nem gyógyul be rosszabb lesz, szivároghat a radi is,hogy éppen csak gyöngyözik és el is párolog, azt nem találod meg papírtörlővel, viszont a színezett löttyök nem nyomtalanul párolognak álltalában foltot hagynak.

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#2899) blu79 válasza #16729600 (#2896) üzenetére


blu79
addikt

Szerintem te rosszul fogod fel ezt az egészet, nem akarok senkit meggyőzni és magamat sem győzködöm, csak próbálok választ keresni a kérdésre, mert te sem tudod megmondani hová tünik a folyadék, csak aszt hajtod hogy ereszt , ereszt, de ha nincs repedés és a papirzsepin sem látszik semmi nyom , akkor?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#2900) Dr. Gonzο válasza blu79 (#2899) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Szivárog hidd el. De amíg lassan ereszt elpárolog, mielőtt lecsöppenne. Mivel a házban a ventik folyamatos légmozgást csinálnak, könnyen párolog.
Majd ha jobban szivárog, akkor majd látszani fog!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.