Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#401) headhunter válasza a2d2 (#399) üzenetére


headhunter
addikt

Erre gondoltál?

" Some SoC's hardware video decoders like the one in Amlogic S805/M805/S806/M806/S812 and Rockchip RK3288/RK3368 is limited to only supporting the Main HEVC (H.265) profile which means 8-bit color range only, they do not support the Main10 HEVC (H.265) profile which is uses 10-bit color range "

NVIDIA SHIELD TV (originally known as SHIELD Console) is an Android-based set-top box and game console that contains a very powerful ARM processor, (that should be able to handle the most heavy of Kodi skins and more). It is one of the first Android based devices featuring high end media playback capabilities such as of and support high definition audio at up to 192 kHz, automatic refresh rate switching, 10-bit HEVC (H.265), and VP9 video codecs, and 4K (2160p) resolution via HDMI 2.0 output with support for Kodi.

Ezek szerint a S812 sem támogatja csak a 8biteseket. :W

Tesztedre azért kíváncsi leszek, egyáltalán elindulnak-e a videók...

[ Szerkesztve ]

(#402) a2d2 válasza headhunter (#401) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja. Most töltöm le a tesztvideót amit linkeltél, este megnézem.
Amúgy lehet hogy neked akkor a fantasy kellene, az brutál: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#403) a2d2 válasza a2d2 (#402) üzenetére


a2d2
addikt

Na megnéztem egy ilyen 4K-s 10 bites h265-ös videót. HW dekóderrel viszi, de ugrálnak a színek sajnos.
Amit netről töltöttem próbaképp 300mb-os h265-ös filmet, azon nem láttam ilyen színelcsúszásokat.
Gondolom akkor az direkt 8 bitesre volt kódolva.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#404) headhunter válasza a2d2 (#403) üzenetére


headhunter
addikt

Sorozatokat nézel?

pl.: Most találtam pár 8 bitest is "LGC Releases", este tesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#405) Geripapa


Geripapa
aktív tag

A sorozatbarát kiegészítőnél be lehet állítani valahogy a puffer méretet?

Gyerek nézte a babart, de a felétől folyton akadt, pedig senki más nem használta a netet....
Jó lenne ha pl 1 perces puffert be lehetne állítani...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#406) aky01


aky01
tag

Sziasztok!

Másnál is hibára fut a "Reszkessetek betörők" film a Movie Shark-ban amikor meg akarja nyitni, vagy csak nálam van ez a jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#407) htom127 válasza Geripapa (#405) üzenetére


htom127
tag

Ez nálam is gyakori, jó lenne rá vmi megoldás

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#408) bostone


bostone
addikt

A genesis-nél angol a másodlagos felirat, mégsem tölti be.
Mit állíthattam el?
Régen akaratlanul is előrenyomakodott, de egy ideje nincs türelmem kivárni a magyar fordítást.
Supersubtitles és opensubtitles kiegészítő.
Tudtok javasolni megbízható, kizárólagosan angol kiegészítőt?

(#409) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Kodi-ban lehet telepíteni és futtatni android appokat?

És, ha igen hogyan? :D
:R

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#410) bostone válasza Blabcsi (#409) üzenetére


bostone
addikt

Mi szükség volna rá? Hogy működne? Tényleg érdekel.

(#411) Mike88 válasza Blabcsi (#409) üzenetére


Mike88
senior tag

A Wetek play-en openelec fut, azalól nem tudsz meghívni androidos app-okat, de fut rajta android is, ill. az az elsődleges op.rendszer, s openelec telepíthető nand-ra, de bootolható microSD kártyáról is, viszont microSD kártyáról bootolt openelec alól sem éred el az androidon telepített app-okat. Szal remélem érthető, ez két külön op. rendszer, s a Kodi meg csak egy alkalmazás. Egy hagyományos androidos box-on kodiból futtathatók az android appok, de ezt nem úgy kell értelmezni, ez esetben gyak. olyan, mintha a telepített appok parancsikonjai lennének csak és sok esetben nem túl előnyös, ha egy háttérben futni hagyott Kodi mellett még futtatunk más, hardverigényes applikációt, hisz ilyenkor bezárás nem történik.
Wetek play amúgy nálam is van egy eladó, igaz nem ilyen árban, nagyon nem, de legalább nem Kínából van, hanem Pécsváradról, s a gari sem Kínában van, hanem a szomszédban, Szlovéniában, s még az áfa is ki van rá fizetve stb. :)

(#412) wolf1979


wolf1979
újonc

Sziasztok!
A Movieshark és Sorozatbarát kiegészítőket szeretném valahogy Enigma2 rendszeren használni. Meg lehet valahogy oldani a dolgot, vagy újra kellene írni a kiegészítőket hogy működjön? Kodidirect sajnos nem telepíti hibával leáll. Előre is köszönöm a válaszokat!

(#413) peanutbutter


peanutbutter
újonc

Nagyon jó!!!
Évek óta próbálok valami magyart találni.
Végre!!

KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#414) Mike88 válasza wolf1979 (#412) üzenetére


Mike88
senior tag

Én csak most ismerkedtem meg az e2-vel (OpenATV) s a Wetek play-en keresztül. Arra van kimondottan kodi plugin, a legújabb verzió. Nem tudom, hogy ez elfutna-e más e2 boxokon, ill. van egyáltalán más e2 boxokra kodi plugin vagy ezt hogy kell elképzelni?

Szerintem Littleshark-ot keresd meg ez ügyben, hogy tud-e tenni valamit a kompatibilitás érdekében.

(#415) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Lehet nem volt kellő a megfogalmazás.
Tehát adott egy HTPC amin fut az OpenElec rendesen vinyóra telepítve.
Android appot szeretnék rajta futtatni.
Mivel chromium browser-t tudtam csak hozzá tenni, azt meg nem támogatja + még micrsoft silverlight is kellene neki....
Na, a lényeg, ha lehetne vele futtatni valahogy a fenti appot, akkor megoldódna a probléma. :D
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#416) lord.lakli válasza Blabcsi (#415) üzenetére


lord.lakli
őstag

Android appot nem android alatt kell futtatni? OE nem android, így maximum akkor fut android app, ha létezik és tudod is futtatni az android emulátort.
Win alatt sem tudod futtatni.

(#417) Mike88 válasza Blabcsi (#415) üzenetére


Mike88
senior tag

Te nem érted a dolgot. Openelec egy operációs rendszer, android pedig egy másik operációs rendszer. Openelec alá nincs android emulator, így arról android alkalmazást nem fogsz tudni futtatni. Ez kb. olyan elvárás a részedről, h android alól lehessen futtatni exe-t.

(#418) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Értem, akkor felejtős.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#419) Mike88 válasza Blabcsi (#418) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha HTPC, telepíthetsz rá X86-os androidot is, igaz tudtommal az openelec nem támogatja a particionált HDD-t, de hát akkor kell még egy HDD vagy SSD, bár nem akarok nagyon nagy hülyeséget mondani, ennek utána kell nézni, hogy tud a két rendszer dual bootban futni ill. hogy milyen feltételek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#420) Arolotifar válasza Mike88 (#419) üzenetére


Arolotifar
őstag

Az openELEC nem kezel partíciót, formázza az egész lemezt.
Nálam is ledarálta a 60 GB-os SSD-t :) De előtte legalább megkérdezte, hogy komolyan gondolom? :DD

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#421) Lasant


Lasant
csendes tag

Sziasztok,

Valaki tudna segíteni abban, hogyan lehet telepíteni a Movie Shark addon-t + a Sorozatbarat kiegészítőt a Pi 2-re? A legújabb Kodi (OSMC) van rajta jelenleg. Letöltöttem a két zip fájlt, de sajnos leírást nem találtam hozzá. A videosegédlet pedig nem elérhető.

Köszönöm szépen!

(#422) huliganboy válasza Lasant (#421) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

A ZIP fájlokat másold az SD kártyára majd menj a kodi kiegészítők menübe ott a kiegészítők telepítése zip fájlból menübe... itt keresd meg a zip fájlokat és telepítsd... kb ennyi az egész

[ Szerkesztve ]

(#423) Mike88 válasza Lasant (#421) üzenetére


Mike88
senior tag

:-) :-)
Úgy egy lappal előrébb... [link]

(#424) huliganboy


huliganboy
addikt

Aki Kodi alatt használ távoli (windows, samba stb.) tároló klienst, annak a médiatár frissitése rendben le fut? Azt vettem észre hogy nem mindig tölti be a borítókat és a leírást.

Továbbra is küzdöm azzal, hogy a movieshark alatt a borítón kívül semmi infót nem látok. Jó lenne a leírás, szereplők, rendező stb. Genesis alatt tökéletes....

Valakinek van ötlete?

OSMC+KODI

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#425) Arolotifar válasza huliganboy (#424) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam nincs gond. openELEC+Kodi 6.0
Ne küzdj a MovieSharkkal :) Nincs info és kész :D

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#426) aky01 válasza aky01 (#406) üzenetére


aky01
tag

Közben megoldódott.
A log file-ból kiderült, hogy a Youtube trailer keresés fut hibára. Csak ki kellett kapcsolnom az előzetesek keresését Movie Sharkb-an és megy is.

(#427) huliganboy válasza Arolotifar (#425) üzenetére


huliganboy
addikt

Ajjj nem szeretek beletörődni a dolgokba :U

(#428) wolf1979 válasza wolf1979 (#412) üzenetére


wolf1979
újonc

Sziasztok!
Részben megoldódott a probléma. A letöltött plugineket kicsomagolva bemásoltam a box Kodidirect plugins mappájába (/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/KodiDirect/plugins/) így sikerült elindítani. Sajnos a keresés nem működik és a SorozatBarát Kategóriák vagy ABC rend szerint nem listázza ki az összes sorozatot. Ezekre már nem tudok megoldást, itt sajnos megáll a tudományom :DD . Azért ha valakinek van ötlete vagy konkrét megoldása azt szívesen veszem.

(#429) huliganboy válasza wolf1979 (#428) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

A címek változtak, elvileg a készítő frissítette a klienst. Frissítsd te is!

(#430) Virág et. válasza wolf1979 (#428) üzenetére


Virág et.
senior tag

Sziasztok!

Nagy köszönet ezekért a remek kiegészítőkért!

Azt én is észrevettem, hogy a Sorozatbarát (v1.07) csak 50 címet listáz ki a kategóriáknál vagy az ABC sorrendnél, de nálam megy a kereső (RPi2 + Openelec 6.0).

[ Szerkesztve ]

(#431) aky01 válasza Virág et. (#430) üzenetére


aky01
tag

"Azt én is észrevettem, hogy a Sorozatbarát (v1.07) csak 50 címet listáz ki a kategóriáknál vagy az ABC sorrendnél"

Nem tudom, hogy van-e összefüggés a 2 dolog között, de a SorozatBarát weboldal is 50 címet listáz ki oldalanként, csak ott lehet lapozni :)
Reméljük idővel lesz rá gyógyír.
Köszi az eddigi munkádat LittleShark :R

[ Szerkesztve ]

(#432) LittleShark válasza aky01 (#431) üzenetére


LittleShark
tag

Este feltöltöm a Sorozat Barát kiegészítő javított változatát.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#433) huliganboy válasza LittleShark (#432) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönjük!! :R

(#434) Heavyrain válasza LittleShark (#432) üzenetére


Heavyrain
őstag

:R

(#435) LittleShark


LittleShark
tag

Sziasztok!

Jól jönne egy kis vélemény az új agymenésemről.

Kép:

Lényeg:

Be lehet benne állítani kedvenc sorozatunkat az IMDB-ről.
Automatikusan megpróbálja letölteni a legújabb vagy a még nem látott részeket.
4 nagy torrent oldalon keres jelenleg.
Feliratok automatikus keresése.
Beépített Bittorrent kliens.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#436) huliganboy válasza LittleShark (#435) üzenetére


huliganboy
addikt

Látom nem szeretsz unatkozni ;]

Elsőre jól hangzik..

Pár kérdés:
- Torrent oldalakra kell reg, vagy hogy tölt le?
- Mi alapján dönti el hogy láttuk e vagy nem az adott részt?
- Ez mind magában egy új kiegészítő vagy egy kiegészítő plusz része?

(#437) LittleShark válasza huliganboy (#436) üzenetére


LittleShark
tag

- Ez egy különálló program Windows és Linux rendszerhez.
- Nem kell regisztrálni sehova.
- Minden sorozatnál beállítható, hogy melyik rész lett már megtekintve.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#438) Sify válasza LittleShark (#435) üzenetére


Sify
senior tag

Jónak tűnik!

Más:
Movie Shark webes elérésről esetleg valami hír? Halad vagy teljesen leállt a project?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#439) gery2123 válasza LittleShark (#437) üzenetére


gery2123
őstag

És nem lehetne esetleg egy trakt.tv plugin valahogy hozzá rakni? Így automatikusan be lenne állítva melyiket láttam......

-- PSN_ID: GerY2123

(#440) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Tudna valaki segíteni az alábbi problémába?

Már kipróbáltam azt is, hogy közvetlen a házimozival kötöm össze spdifen keresztül és úgyse jó. :(

(#441) Dolphine válasza LittleShark (#437) üzenetére


Dolphine
addikt

Kötelezően letölti torrentről a videót, vagy sem?

Egyébként nagyon tetszik az ötlet! :R

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#442) gesztenye84 válasza SzlobiG (#440) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Elindítod a filmet és a hangbeállításnál a hang közvetlen átengedése. Így a házimozi encoder-e dolgozza fel a hangsávokat. Nekem is így igazán jó az 5.1. Ha néha berecseg a hang akkor váltogasd a kapcsolót vagy indítsd újra a filmet ez be szokott jönni. jah és a tv-ben is keress ilyen beállítást hogy hang közvetlen átengedés

[ Szerkesztve ]

(#443) SzlobiG válasza gesztenye84 (#442) üzenetére


SzlobiG
félisten

De a hang mód nálad melyiken van 5.1, vagy 2.0? Mer ahogy átrakom 2.0-ról akármire egyből megfagy.

Más lejátszókkal meg tökéletes.

(#444) gesztenye84 válasza SzlobiG (#443) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Nem kell átrakni semmit maradhat 2.0. A film lejátszásakor megnyitod a menüt ott ahol hangot videót feliratot lehet állítani, és ott a hang közvetlen átengedése és tök mindegy mire van állítva a belső hang. Kimegy kódolatlanul a hang a hdmi-n a tv-be aztán a tv-ben is át kell engedni kódolatlanul, utána a dvd erősítő vagy házimozi erősítő dekódolja az 5.1 hangot.

(#445) hunaqua válasza gesztenye84 (#444) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem sem jó.A PC-n lévő optika megy az erősítőbe,de nem jó.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#446) gesztenye84 válasza hunaqua (#445) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Hangáteresztés! A hang közvetlen áteresztése. Nekem minden eszközöm PC, Android Tv Box így viszi át az 5.1 hangot.

(#447) gesztenye84


gesztenye84
csendes tag

Esetleg beállítások/rendszer/ hangkimenet/ Wasapi spdif legyen azt hiszem.Kimeneti konfiguráció pedig optimalizált mert eltérő lehet egyes filmek hangjának mintavételezési rátája

[ Szerkesztve ]

(#448) SzlobiG válasza gesztenye84 (#444) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elkezd recsegni istentelenül, ha bekapcsolom ezt az opciót. :(

Tuti a kodival van a probléma, mert más lejátszóval azonnal átvált a házimozi és megy is az 5.1.

(#449) gesztenye84 válasza SzlobiG (#448) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Ha recseg indítsd újra a filmet. Amikor beállítod a hangot állítsd be alapértelmezett opciónak ezt, és mindig így indul.

(#450) SzlobiG válasza gesztenye84 (#449) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kirpóbáltam újra közvetlenül optikával úgy jó volt, de ha a TV-n keresztül jön a hang hdmi-optikán úgy recseg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.