Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#301) Dolphine válasza gesztenye84 (#300) üzenetére


Dolphine
addikt

Én mostanában a The Movie Database-t használom. Azzal sincs semmi gond.
Kicsit uanlmas volt egy idő után, hogy volt olyan film, amit nem talált, de természetesen nem szeretnék általánosítani! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#302) Geripapa válasza Dolphine (#301) üzenetére


Geripapa
aktív tag

én is áttértem :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#303) Arolotifar válasza Dolphine (#301) üzenetére


Arolotifar
őstag

Már jó ideje használom a TMDB-t :) Ha nincs magyar infó, akkor keresek és berakom az adatbázisba :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#304) huliganboy válasza morefire (#288) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Milyen skint használsz?

más: A genesis esetén mindenkinek ilyen sokáig tart a betöltés? PI2 esetén 300MB-es nettel is van, hogy 5 percig gyűjti össze a "linkeket" és további 5-10 perc mire bebufferol.

Köszi

(#305) futizoli


futizoli
tag

Szépen eltünt csiribá javított sorozatbarát linkje, persze, hogy nem töltöttem le..

(#306) futizoli válasza huliganboy (#304) üzenetére


futizoli
tag

Nem, nagyjából egy perc az egész..

(#307) huliganboy válasza futizoli (#306) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi!

Akkor valamit meg kell néznem. Tegnap is direkt ránéztem és a bufferelés ideje alatt feladtam a filmnézést pedig nem is 1080 -as filmet akartam nézni.

Köszi!

(#308) futizoli válasza huliganboy (#307) üzenetére


futizoli
tag

Szívesen, tegnap néztem én is, megy rendesen.

(#309) csobi71


csobi71
csendes újonc

Genesis :Tartalmak gyors betöltése :https://www.youtube.com/watch?v=e-hf-tb7t_g valamint keresési idő "csuszka" kb:10-15 másodperces beállítása.Mindenkinek szép napot!

(#310) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
Más jellegű problémám van,ami a tvboxhoz kapcsolódik és nem a kodihoz.
Úgyhogy bocs előre is az off-ért.

pendriveról nézem a feliratos filmet a movie player alkalmazással.Viszont nem találja a hozzá rendelt feliratot.
Pedig pc-n működik.
Mi lehet a probléma?Esetleg töltsek le egy másik playert?

A másik probléma az csak esztétikai...hogyan tudom átállítani ezt a borzasztó csempés kezdő skint?
Eléggé ocsmány sajnos...

(#311) futizoli


futizoli
tag

Valaki fel tudná újra tenni a javított sorozatbarát kiegészítő linkjét?

(#312) yanesz válasza yanesz (#310) üzenetére


yanesz
tag

A felirat probléma megoldódott,letöltöttem egy másik playert...

(#313) #88470784 válasza futizoli (#311) üzenetére


#88470784
törölt tag

LittleSharktol kell kérni tegye fel, mert Ö csinálta a kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#314) #88470784


#88470784
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#315) #88470784


#88470784
törölt tag

Kérem ha kérdésetek van LittelSharkot keressétek én nem tudok segíteni, rám ne hivatkozzatok a jövőben. Köszönöm.

(#316) Geripapa válasza futizoli (#311) üzenetére


Geripapa
aktív tag

[link]

de ez nem a hivatalos 107 es verzió, csak én neveztem el így hogy ne legyen kavarc...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#317) futizoli válasza Geripapa (#316) üzenetére


futizoli
tag

Nagyon köszönöm!

(#318) mtjunior81 válasza Oszilaci (#50) üzenetére


mtjunior81
csendes tag

TVGO addON megoldás engem is érdekelne!
+ Kis segítséget is szeretnék kérni Tőletek.
Jelenleg DVB-C kártyával XBMC tvzem TVheadend plugin segítségével, valahogy lekezeli az IPTV-s csatornákat is, de nem sikerült erre rájöjjek...hogyan lehetséges ez? Próbáltam már m3u playlist formájában is betenni, de FAIL hibával elutasítja a dolgokat...

M Tibi

(#319) pokbubi válasza Geripapa (#316) üzenetére


pokbubi
tag

Sajnos a link mar nem el. Feltudnad rakni megint?

(#320) Mike88 válasza pokbubi (#319) üzenetére


Mike88
senior tag

(#321) pokbubi válasza Mike88 (#320) üzenetére


pokbubi
tag

Köszi. :R

(#322) kobruc


kobruc
csendes újonc

Sziasztok,

valaki tudja mi történt a Sorozatbarát addonal?
A tegnap még rendesen müködött, ma már "kereses, kezdöbetü, kategoria szerint" menüpontok vannak,
de akárhová is lépek be mindenhol üres mezök vannak. Tehát semmi nincs egyik mappában sem.

Hátha valaki tudna segíteni....
Köszike

(#323) Mike88 válasza kobruc (#322) üzenetére


Mike88
senior tag

Ugyanez a helyzet nálam is, viszont a keresés működik, szóval ha tudod mit szeretnél, akkor használható.

(#324) kobruc válasza Mike88 (#323) üzenetére


kobruc
csendes újonc

A kereséssel sem müködik.
Megtalálja a Mafiozókat aztán arra klikk és nincs benne semmi.
Ez nem nyert.

(#325) csobi71


csobi71
csendes újonc

Tisztelt LittleShark ! Remek kezdeményezésnek tartom amit csinálsz! Tudom sok időd energiád van benne ami nem biztos,hogy megtérül.Én úgy gondolom,nem szabad veszni hagyni amit eddig felépítettél.SRÁCOK! Amiben tudjátok kérlek segítsétek a munkáját!Legyen gazdája e remek kiegészítőknek :movieshark,sorozatbarát,indavideo.HAJRÁ MAGYAROK!!

(#326) Arolotifar válasza csobi71 (#325) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szerintem érdemes anyagilag is támogatni az oldalán található Donate gombbal :R
Páran már megtettük, aki teheti, szintén tegye meg.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#327) Mike88 válasza kobruc (#324) üzenetére


Mike88
senior tag

Igazad van.

(#328) futizoli


futizoli
tag

..én bizony nem kis turpisságot sejtek ezzel a sorozatbarát kiegészítővel kapcsolatban...

(#329) melan


melan
senior tag

Valaki nem tudja, a Port.hu scraper mikor lesz megint életképes?

(#330) s_e_n_k_i válasza futizoli (#328) üzenetére


s_e_n_k_i
tag

Konkrétan mire gondolsz? Milyen turpisságra gondolsz?
Szerintem a készítőt semmilyen hátsó szándék nem vezérelte, amikor ezt megcsinálta nekünk. Ha nem hiszed, akkor nézz bele a forráskódba, mindenki számára elérhető.

Én megtettem, de nem értek a python-hoz, és vagy 10 éve nem programoztam. Arra viszont rájöttem, hogy a sorozat barát címe megváltozott .com-ról .info-ra. Egy egyszerű search and replace segítségével ezt módosítottam. így legalább a keresés működik, és el is indul a lejátszás. A többi (egyelőre) nem.

Ha valaki lusta ezt megcsinálni, akkor innen letöltheti az általam módosított, 1.0.6b-nek verziózott változatot.
Sajnos a képességeim határához itt értem el, és a többit nem tudtam kijavítani.

[ Szerkesztve ]

(#331) gesztenye84 válasza melan (#329) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Sajna semmi infóm nincs róla, már nincs pofám e-mailt írni az írójának. :D

(#332) huliganboy


huliganboy
addikt

Srácok

A movieshark esetén miért nem működik a filminfo? Genesis esetén tökéletes!

(#333) LittleShark


LittleShark
tag

Sziasztok!

Elnézést, de nagyon sok problémám van mostanság.

Sorozatbarátot frissítettem, letölthető a weboldalról.

• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •

(#334) Arolotifar válasza LittleShark (#333) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ezer köszönet :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#335) huliganboy válasza LittleShark (#333) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönjük LittleShark :R

[ Szerkesztve ]

(#336) Heavyrain válasza LittleShark (#333) üzenetére


Heavyrain
őstag

:R

(#337) csobi71


csobi71
csendes újonc

Köszönjük a munkád !!! :K

(#338) Ghostdog77


Ghostdog77
tag

Köszönjük a javítást...... és küldtem egy kis probléma megoldót

"Mi az, amit megvetsz? Erről ismerszel meg igazi mivoltodban."

(#339) gesztenye84


gesztenye84
csendes tag

Figyu sms-ben nem lehet küldeni támogatást?

(#340) Sify


Sify
senior tag

Sziasztok! Androidos telefonra (Samsung S5) telepitettem fel a kodit és hozzá a kiegészítőt. Online müküdik szépen, nagyon jó. Viszont letöltéskor az alábbi hibaüzenetet kapom: Az internetes adatbázishoz való csatlakozás sikertelen!
Mi lehet a baja?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#341) headhunter


headhunter
addikt

Sziasztok!

Ebben tudna valaki segíteni?

[link]

(#342) Mike88 válasza headhunter (#341) üzenetére


Mike88
senior tag

Mindhez nem fogok tudni hozzászólni, majd talán valaki más is...

Élő TV beállítása pofon egyszerű. Semmi mást nem kell tegyél, mint bemenni a Rendszerbe, majd a kiegészítőkbe, ott a saját kiegészítőkbe, majd PVR ügyfél. Megkeresni az IPTV Simple TV-t, majd katt, engedélyez, utána beállít. S a beállításokban meglehet adni azt az m3u file-t, amiben a linkek vannak. A linkeket magadnak kell összegyűjtened, ez már egy másik téma IPTV témakörben van számos fórum, ahol megosztanak linkeket, ezek rendszerint nem legális hozzáférések. Miután megadtad hol van az m3u file (ehhez local-t kell választani, akkor tudsz egy konkrét file-t megadni bármelyik adathordozón.) Visszamész a Rendszer főmenüjébe, majd TV lehetőség, s utána az Általános-nál engedélyezed. Ezután újraindítod a Kodit. A csatornákat a továbbiakban eléred a főmenüből, a TV lehetőségen keresztül.
M3U filet szintén egyszerű csinálni. PC-n nyitsz egy jegyzettömböt, ide bemásolod megfelelő formátumban a linkeket, csatornaneveket, majd mentés, alul file formátumnál a mindent vagy valami ilyesmit választod, s nevet úgy adod meg, hogy a kiterjesztés m3u legyen, tehát pl. IPTV_Kodi.m3u
A megfelelő formátumra példa:
#EXTM3U Hungarian
#EXTINF:0,M1 (MTVA)
http://212.40.98.166/intstreams/mtva/mtv1live.smil/chunklist.m3u8
#EXTINF:0,Duna TV (MTVA)
http://212.40.98.166/streams/mtva/dunalive.smil/playlist.m3u8?keys=L9LJg_MZNQPYcSfW8fGnHw&keyt=1422231960

Ebből jól látható, hogy mi az állandó, mi a változó, remélem érthető.

Kodihoz készítettem egy kis leírást ami általános beállításokat tartalmaz, továbbá kitér két, itt többször említett kiegészítőre s annak telepítésére, ezt ide bemásolom, hámozd ki a rád vonatkozó részt, a tvaddon, a super repo egyben válasz arra, hogy többek között honnan tudsz beszerezni további kiegészítőket, amik a hivatalos repo-n keresztül nem érhetőek el.

Töltsd le az operációs rendszerednek megfelelő Kodi-t a http://kodi.tv/download/ oldalról, majd végezd el a telepítést.

Indítsd el a Kodit.
Lépj a főmenüben a System-be. Majd válaszd az Appaerance-t, majd a Language-nél válaszd ki a magyar nyelvet.
Lépj a Videók menüpontra, majd válaszd a Feliratokat. Aztán elsődleges feliratot állítsd magyarra, majd alatta a "felirat letöltése ehhez a nyelvhez" (itt több nyelv is kiválasztható, ezért elsőként az angolra klikk egyszer, hogy az ne legyen aktív) majd itt is a magyart kell kiválasztani.
Amennyiben szereted ha a felirat nem teljesen a képernyő alján helyezkedik el (jobban lehet követni a cselekményeket ha nem a képernyő alján van a felirat) a felirat pozícióját a Rendszer - Képkimenet - képernyő kalibrálásánál tudod állítani úgy, hogy az egeret a képernyő aljára húzod, ekkor megjelenik a felirat aktuális pozíciója, az egeret rajtahagyod, majd a billentyűzeten a felfele mutató nyíllal a kívánt helyre húzod a pozíciót, ha kész esc.

Alapvető Kiegészítők telepítése: (természetesen nem muszáj telepíteni, csak ha szükségesnek érzed)
Lépj a Rendszerben a Kiegészítőkbe. Majd menj a keresésre, s keress rá a port.hu kiegészítőre. A találatra klikk, majd válaszd a telepítést. Ezután lépj vissza a keresésbe, keress rá a super subtitles kiegészítőre majd telepítsd. Keress rá a Youtube kiegészítőre majd telepítsd.

Film, sorozat adatbázis készítése.
A főmenüben menj a Videókra, majd fájlok - videó hozzáadása (itt tudod hozzáadni azokat a helyeket, ahol filmek, sorozatok szerepelnek). A helyes adatbázis létrehozásához lényeges dolog az, hogy a filmeket és a sorozatokat külön mappában tárold.
Elsőként kezdjünk a filmekkel. Elérési útnál válaszd jobb oldalt a tallózást, majd válaszd ki azt a mappát, ahol a filmjeid vannak, belépsz adott mappába majd OK. Ezután a könyvtár tartalmánál válaszd a filmeket, majd mellett válassz leolvasót, itt klikk egyszer a port.hu-ra. Ezután bal alsó sarokban válaszd a Beállításokat, majd Borítók fülön a "borítók letöltése MoviePosterDB-ról" legyen bejelölve, a többit hagyd úgy, ahogy volt. Esetleg ha szeretnél Trailert is a filmjeidhez erre a filmelőzetes fülön van lehetőség. OK, majd ismét OK. Elkezd a Kodi dolgozni a háttérben, összegyűjti a filmjeidhez az adatokat, ezt meg kell várni, természetesen csinálhatsz bármit közben a Kodi-ban, csak ne zárd be. Ha kész az adatbázis, akkor (s csak akkor) nekiállhatsz a sorozat adatbázis készítésének.
Sorozatoknál ugyanez történik. Videó hozzáadása majd kikeresed a sorozatokat tartalmazó mappát majd ok. Ezután könyvtár tartalmánál a sorozatot válaszd, majd leolvasóra jó az alapértelmezett The TVDB, de itt is menj be a beállításokba, majd nyelvnél válaszd a Hu-t. Ezután ezt is leokézhatod, ismét elkezdődik az adatbázis felépítése. Várd meg míg kész.
Ezután a főmenü két menüponttal fog bővülni, az egyik a Filmek, a másik a Sorozatok, e kettő menüpontból éred el az adatbázist, ha mindent jól csináltál magyar leírással, borítókkal. Ennek kinézetét tudod változtatni, ha az egeret a képernyő bal oldalára viszed, majd előhúzod a gyorsmenüt. Itt állítható a nézet.

A továbbiakban hasznos, online tartalmakat szolgáltató kiegészítők telepítéséről fog szó esni. Nagyon sok kiegészítő letölthető Kodi-hoz, csak pár, legnépszerűbb kiegészítőről fogok szót ejteni.
Elsőként a Movieshark kiegészítőt telepítsük, ez magyar szinkronos sorozatokat, s filmeket tartalmaz. A http://movieshark.weebly.com/ oldalról töltsd le a kiegészítőt (ugyanitt, ajánlom figyelmedbe, hogy elérhető egy támogatás gomb). Majd az egyszerűség kedvéért a C meghajtón csinálj egy movieshark mappát s helyezd el oda a kiegészítőt.
Ezután indítsd el a Kodit. Majd menj a Rendszerbe, ott a kiegészítőkbe. Majd válaszd a telepítést Zip fájlból, ezután keresd meg a movieshark kiegészítőt, (C: - movieshark) Aztán klikk a kiegészítőn, s elindul a telepítés. Ha kész, indítsd újra a Kodit (kilépés, majd indítás). Ezután a kiegészítő már használatra kész. Azt a videókra lépve, az alatta megjelenő lehetőségek közül a Kiegészítőkben találod. Indítod, kiválasztod mit szeretnél, filmek, sorozatok, ezután van lehetőséged a legnézettebbek listáját megtekinteni, továbbá keresni az adatbázisban, minden értelemszerű.

Töltsd le az addonisntaller kiegészítőt.
Ehhez a Rendszer menüpontra kell lépned, de ne lépj be a menübe, hanem válaszd alatta a fájlkezelőt.
A baloldali ablakban válaszd a Forrás hozzáadását (klikk duplán!), majd az elérési útra katt, (<Nincs>) s írd be, hogy http://fusion.tvaddons.ag
Alatta névként add meg azt, hogy fusion majd okézd le.
Ezután lépj be a Rendszerbe, majd a kiegészítőkbe, válaszd a telepítést Zip fájlból, majd válaszd a fusion-t. Utána lépj be a start-here mappába, majd válaszd a plugin.program.addoninstaller-x.x.x.zip fájlt (az X az változó! azért nem írtam konkrét verziószámot, mert nyilvánvalóan mindig az aktuális verzió érhető el.)
Elvégzi a telepítést. Indítsd újra a Kodi-t
Ismét menj a Rendszer menüpontra, ott a fájlkezelőre. A baloldali ablakban válaszd a Forrás hozzáadását (klikk duplán!), majd az elérési útra katt, (<Nincs>) s írd be, hogy http://srp.nu
Alatta névként add meg azt, hogy SuperRepo majd okézd le.
Ezután lépj be a Rendszerbe, majd a kiegészítőkbe, válaszd a telepítést Zip fájlból, majd válaszd a SuperRepo-t. Utána lépj be a telepített Kodi verziószámához tartozó nevének a mappájába, pl. ha 15.2-t telepítetted az Insengard, szóval az Insengard mappába kell lépj ezesetben. Majd az All mappába, majd itt 1 zip fájl lesz, azt válaszd.
Települ a Superrepo. Indítsd újra a Kodi-t. Majd lépj a Rendszerbe, ott a kiegészítőkbe, válaszd az install from repository-t majd válaszd a SuperRepo All-t s menj a feliratok mappába majd keresd meg az Open Subtitles kiegészítőt. (ne az unofficial-t) s telepítsd.
Lépj a Programokba. Válaszd az addon installert. Majd menj a keresésre (Source) írd be, hogy Genesis, keress rá, a találatra klikk (balról az első találat) majd klikk mégegyszer majd a telepítőre is, s válaszd az installt.
Ezután menj vissza a keresésbe, keress rá a Phoenix kiegészítőre, majd telepítsd. Phoenix-ben leginkább az online TV-k az a plusz, amiért érdemes telepíteni, erre nem pazarolnék több szót, egyértelmű a használata.
Ha kész lépj vissza a főmenübe. Menj a videókra, alatta válaszd a Kiegészítőket. Válaszd a Genesis-t, majd a főmenüjében válaszd a tools-t, majd a Settings: general-t. A Playback fülön tudod beállítani a maximális felbontást, ezt neked kell eldöntened mihez elég a sávszélességed. Ezután a felső füleken tartod az egeret, s az egérgörgővel arrébb görgeted, egészen a Subtitles-ig. Erre klikk, majd állítsd be, hogy bekapcsolt legyen a felirat (enabled kijelölése) alatta állítsd be, hogy az elsődleges s akár a másodlagos felirat is magyar legyen. majd okézd le.
Ezután használhatod a kiegészítőt. A magyar felirat amennyiben elérhető, automatikusan rá lesz nyitva a tartalomra, legyen az film, vagy sorozat.
Lényeges dolog, hogy ugyan igyekszik a tartalommal szinkronban lévő feliratot megnyitni, ez nem feltétlenül sikerül. A feliratot viszont lehet csúsztatni pozitív s negatív irányban egyaránt, így kb. 1 perc alatt szinkronba tehető a felirat, ha az fps egyezik. Ezt úgy tudod megtenni, hogy lejátszás közben bemozdítod az egeret, majd az alsó navigáló menüben a jobb oldali ikonok közül a bal szélsőt választod, ez a feliratok gomb. Itt pedig találsz olyat, hogy csúsztatás. S itt tudsz korrekciót véghezvinni.

Természetesen ha valaki kiegészítené még vagy valamit kifogásolna a leírásban, egyáltalán nem veszem rossz néven!

[ Szerkesztve ]

(#343) headhunter válasza Mike88 (#342) üzenetére


headhunter
addikt

Köszönöm! :R

Ebben leírásban szinte minden benne van, tanulmányozom...

Az HBO GO-ra tudsz megoldást?

"2. HBO GO-t telepítettem android box-ra, vezetékes kapcsolatot nem találja, egyből WIFI-t keres, be lehet állítani a lan elérést?"

(#344) Mike88 válasza headhunter (#343) üzenetére


Mike88
senior tag

Sajnos nem. Az a helyzet, hogy vannak ilyen alkalmazások, amik csak a wifi-t fogadják el, mint kapcsolódási lehetőség, (az HBO Go egyébként is egy borzasztóan rossz applikáció, az HBO mint márkát tekintve gyak. szégyen kategória, nagyon kényes, nagyon sokan szidják ebből kifolyólag) nálam is ugyanez a helyzet, ha LAN-on csatlakozok, de Amiko A3-ban pl. erre találták ki azt, hogy lehet kvázi emulálni a wifi kapcsolat, persze még sosem próbáltam, mert nincs HBO előfizetésem, csak egyszer töltöttem le a Go-t kíváncsiságból, s egyből ezzel szembesültem én is, hogy folyamatosan azt a hibát dobta, hogy kapcsolat megszakadt, szóval mivel nem volt motiváció hamar lezártam a sztorit.

(#345) htom127 válasza Mike88 (#342) üzenetére


htom127
tag

Köszönet, szépen összeszedted a lényeget

" Bazinga !"

(#346) ACE-


ACE-
addikt

Van olyan funkció a KODI-ban hogy szól, ha esetleg két külön helyen ugyanaz a film lenne meg valamelyik vinyómon?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#347) Borisz76 válasza ACE- (#346) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Én ilyen funkciót nem találtam.
Bár nálam is van dupla film DE nem ugyanaz a fájl ! Más a kodek és a felbontás :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#348) lord.lakli válasza Borisz76 (#347) üzenetére


lord.lakli
őstag

Látom szereted a 12-es számot :DDD

(#349) Borisz76 válasza lord.lakli (#348) üzenetére


Borisz76
veterán

Tényleg szeretem :)

Ezen a 12 db HDD-n vannak a KODI által rendszerezett filmek.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#350) Arolotifar válasza Borisz76 (#349) üzenetére


Arolotifar
őstag

Megrendelted már az új lemezeket? Mert úgy látom, hogy lassan elfogy a tárhelyed :C

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.