Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#351) Borisz76 válasza Arolotifar (#350) üzenetére


Borisz76
veterán

:R

Igazság szerint dilemmában vagyok.
Az biztos, hogy bővíteni szeretném csak még a hogyan , miként a kérdéses.

Vázolom a szitut :

Logikusnak tűnik, hogy a 4 TB-os HDD-ket 8 TB-sokra cserélem lassan.
Ezzel duplázódik a tár mérete.

Igen ám de mi a fenét kezdek a kihullott 4 TB-os vinyókkal.
Mondjuk 2-3 db-ot átvesz a baráti kör...akkor is a nyakamon marad elég sok.
Bele kellene tenni valamibe a lemezeket !

Vagy lehet kapni Synology DX1215-s bővítő egységet.
Ebbe mehet megint 12 db HDD ( 4 vagy inkább akkor már 8 TB-os lemezekkel ).

DE mi van akkor ha esetleg Meghal a NAS ?
Akkor elérhetetlen a NAS-ban és a bővítő egységben található lemezek.

Akkor talán egy másik NAS-t kellene venni és szépen lassan feltölteni azt lemezekkel.....

ÁÁÁÁ nem tudom, nehéz döntés.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#352) lord.lakli válasza Borisz76 (#349) üzenetére


lord.lakli
őstag

:C

(#353) huliganboy válasza Borisz76 (#351) üzenetére


huliganboy
addikt

Azta.... :Y

(#354) gesztenye84 válasza Borisz76 (#351) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Én tudom mit tegyél a lemezekkel! Hagyd meg őket és tarts meg rajta minden adatot. Mert én is vettem új vinyót leszedtem rá 1000 filmet és 2 hónap után meghalt a Nasban. Aztán újra szedhettem le minden torrentet, és húzhattam le mindent hozzá a Kodiban. Aztán másolhattam mindent újra rá a az új vinyóra. Utálatos volt hidd el. Nekem csak dvd-rip minőségű filmjeim vannak így kevés tárhelyen sok film kombót használok. De amint lesz lé minden vinyó mellé veszek egy másik ugyanakkorát ami a polcon csücsül esetleges adatvesztés esetére. Ha van új vinyó akkor rámásolom és visszamegy a polcra.

(#355) a2d2 válasza Mike88 (#342) üzenetére


a2d2
addikt

Szia
Latom te kened vagod a temat.
Nem tudod hogy lehet mediatarat kesziteni a the beast telepitese utan? Illetve kesziteni tudok, csak nem tudom kategoriakba rendezni meg scapert megadni a borito letolteshez.
Koszi

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#356) a2d2 válasza a2d2 (#355) üzenetére


a2d2
addikt

Közben gép elé kerültem, nézegettem youtube-ot és elkezdtem összeírni a fontosabb plugineket.
Asszem ledarálom a beast-et, és csak ezeket rakom fel:

- genesis lazarus
- movieshark
- sorozatbarát
- vevo tv
- felirat pluginek (itt azt vettem észre hogy a supersubtitles édes kevés. Felraktam mellé vagy még 5 másikat és most már egyből jönnek a magyar feliratok genesis alatt)
- gyerkőcöknek valami

Nézegettem movisharkon keresztül pár filmet, de azt vettem észre hogy nincs jó minőségű film. Lehet hogy csak pont rosszakat fogtam ki.
Genesis-en olyan tűéles full HD filmek jönnek hogy ihaj, viszont gyerekeknek sajnos magyar szinkronos kellene.

Esetleg fejlesztési javaslatként megemlíteném hogy jó lenne egy olyan kapcsoló, amivel ki lehetne szűrni mondjuk a 720p alatti tartalmakat.

Van esetleg még jó ötletetek miket érdemes feltenni (főleg film, sorozat, mese témában)?

Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#357) AMCPeti


AMCPeti
újonc

Sziasztok
a kodi telepítése utann akadt egy kis problemam ugyanis Amazon Fire TV Stick re szerenem feltolteni a Movie Shark - Magyar Kodi Kiegészítőt de sajnos ez nekem nem sikerult. Ha van valakinek valamilyen otlete nagyonn megkoszonnem.

(#358) hunaqua válasza a2d2 (#356) üzenetére


hunaqua
addikt

Az a vevo tv az melyik?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#359) Borisz76 válasza gesztenye84 (#354) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

"Mert én is vettem új vinyót leszedtem rá 1000 filmet és 2 hónap után meghalt a Nasban. Aztán újra szedhettem le minden torrentet, és húzhattam le mindent hozzá a Kodiban. Aztán másolhattam mindent újra rá a az új vinyóra."

Nos, ha elkerülte volna a figyelmedet : nálam SHR2-s kötet van létrehozva.

Ez annyit jelent, hogy a 12 db HDD-ből HA 2 db tönkremegy akkor is megy még a rendszer és megmaradnak az adatok....persze cserélni kell őket ugyanakkora vagy nagyobb lemezekre.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#360) gesztenye84 válasza Borisz76 (#359) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Sorry azt annyira nem figyeltem :)

(#361) a2d2 válasza hunaqua (#358) üzenetére


a2d2
addikt

Youtubeon lattam rola install videot. Viszont most reseteltem az egesz kodit es en nem talalom a pluginek kozott, csak a sima vevo-t es az sem mukodik.

Meg valami: azt nem tudjatok hogy lehet skint torolni? Leszedtem parat probakepp de most torolnem a feleslegeseket.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#362) gesztenye84 válasza a2d2 (#361) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Bemész oda ahol lehet telepíteni és rányomsz az engedélyezettekre és a felugró ablakban ott a törlés

(#363) Mike88 válasza a2d2 (#355) üzenetére


Mike88
senior tag

Sajnos nem ismerem, így fogalmam sincs, de ha lesz időm, kipróbálom, most eléggé benne vagyok egy másik project-be, egy Wetek play-t kellene használhatóvá tennem.
Movieshark csak SD tartalmakat gyűjt össze, a magyar online filmes oldalak csak SD videomegosztókat használnak, a minőség pedig azért ilyen, mert 360p. Nem lehet olyan formában fejleszteni, ahogy elgondoltad, mivel ez az online filmmegosztó oldalakon múlik.
Skint törölni úgy tudsz, hogy adott skint megkeresed a Rendszer/kiegészítők/saját kiegészítőkben a felszínt, majd azon OK vagy enter, s törlés.

(#364) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Várom, hogy a port.hu sraper újra életre keljen, de addig is jó lenne, ha a tmdb-t használhatnám scannelésre, ha új filmet adok hozzá. Eddig csak manuálisan adogattam hozzá az új filmeket. A kérdésem, hogy ha újrascannelem a filmadatbázist, akkor meghagyja az eddigi port.hu-s adatokat, vagy azok helyett is újat akar majd letölteni?

(#365) a2d2 válasza gesztenye84 (#362) üzenetére


a2d2
addikt

Ok, köszi, törlöm mindjárt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#366) a2d2 válasza Mike88 (#363) üzenetére


a2d2
addikt

Közben lezúztam az egészet és tiszta lappal indítottam egy új kodi-t.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#367) aiminet


aiminet
tag

Sziaszok!
Valaki már probálta a Kodi-ban élő tv? / iptv/
Magyar adás kellene

https://www.youtube.com/watch?v=aERoQJ5M5Yw

(#368) Mike88 válasza aiminet (#367) üzenetére


Mike88
senior tag

Nincs magyar adás, nálunk ezt elképesztően üldözik. Ha van is, azok privát stream-ek, nem kerülnek nyilvánosságra. Vannak IPTV előfizetés próbálkozások, talán az itt-ott tv az, ami a "legrégebbi" mert hogy ezek sem húzzák sokáig, drága, kevés csatorna, sok, amúgy is ingyenes stream, s szerintem csak webes felületen érhető el. Ingyenes, legális stream-ek csak a közszolgálati csatornák, továbbá a helyi csatornák, a többi ha van is, akkor is csak 1-2 napig él, s nem sűrűn fordul elő.

(#369) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Egyik ismerősöm megadta a hozzáférését a UPC Horizon Go-jához.
A kérdésem, hogy ezt hogy lehetne használni Kodi-val?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#370) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Mediasharkon nézünk épp filmet es nem akar eltunni a vezerlosav. Ha belekattintok a kepernyo kozepebe es kikapcsolom az egeret akkor sem tunik el.
Aeon nox amugy a skin.
Valaki talalkozott ilyennel?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#371) lord.lakli válasza a2d2 (#370) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ugyan Raspberry Pi-n, de én is most nézek filmet és semmi gond sincs.

(#372) a2d2 válasza lord.lakli (#371) üzenetére


a2d2
addikt

Újrainditottam a filmet. Most jó itt is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#373) zsigus válasza LittleShark (#1) üzenetére


zsigus
őstag

Elismerésem. :R :)

[ Szerkesztve ]

(#374) a2d2


a2d2
addikt

Egyre idegesítőbb ez a nox-os lejátszó. Ma nem tudtam kikapcsolni az mkv-ba ágyazott feliratot.
Rámentem a felirat ikonra, erre csak a letöltött felirat klienseket mutatta, meg hogy helyi felirat elérhető.
Végén még visszatérek az alap skinre.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#375) Sify


Sify
senior tag

Webböngészőről van valami hír?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#376) gonorrea


gonorrea
senior tag

Azt tudja vmelyik kiegészítő, hogy mint a port.hu-nál már a mapának rakja ki a borítóképet? Nekem minden filmem külön mappában van, de a TMDB csak a fájl mellé rakja be a borítóképet..jó lenne ha menne már a port.hu :(

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#377) gesztenye84 válasza gonorrea (#376) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Már nagyon jó lenne a prot.hu ha működne. Írtam annak aki írta az addon-t, ő azt válaszolta a port.hu blokkolja a scraper-t vagy valami ilyesmi.
Rákérdeztem a port.hu oldalon, hogy direkt csinálnak e ilyen blokkolást. Eddig egy robot email jött vissza.
Jó a tmdb, de

lefordítja a műfajokat (eddig nem fordíttattam le és minden film nfo-jában angol volt, most van keverve ezt sajna külön is jelzi) sajnos nem lehet állítani benne ezt.

A port.hu-n sokkal több a magyar film amit megtalálsz.

remélem lesz már vele valami.

(#378) Mike88 válasza gesztenye84 (#377) üzenetére


Mike88
senior tag

:D Hát hogy a viharba ne... Ez terhelést hoz magával...

(#379) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Nagyon jó lenne ez a kodi + movieshark, de lenne pár észrevétel egy hét ismerkedés után:

1. Moviesharkon eddig amit találtam filmet az max DVD rip. Úgy van beállítva a program hogy csak ilyeneket szedjen / magyar nyelven csak ilyenek érhetőek el / én vagyok a béna, csak pont rosszakat fogtam ki?

2. A DVD Rip-es film kamerás hanggal párosul. Sajnos több filmnél is bepróbálkozott ilyennel.

3. Nálam nem nagyon bírja a belepörgetést a stream-be. Azt játssza hogy megáll a kép, a hang meg megy tovább. Van amikor egész jól működik, van hogy percekig kell szöszmötölni vele mire sikerül nézhetővé tenni.
Ilyen van másnál is?

A fentiek miatt most úgy döntöttünk hogy visszatérünk a film letöltésére és pendrive-ról történő megnézésére.

Ha esetleg a következő verziót meg lehetne fejelni még 1-2 beállítással, hogy csak a 720p+ filmeket mutassa, meg valahogy ki lehetne szűrni a mozis hangokat, akkor én is adományozok a további fejlesztésekre.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#380) Arolotifar válasza a2d2 (#379) üzenetére


Arolotifar
őstag

A DVD-rip nem a Movie Shark hibája... Egyszerűen ilyen minőségben töltenek fel a megosztó oldalakra a magyarok... Ha jó a feliratos is, akkor használd a Genezist, ott 1080p filmek is vannak.
Nálam nincs gond a beletekeréssel.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#381) a2d2 válasza Arolotifar (#380) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, azt néztem hogy ott nagyon jó minőségűek a filmek. Majd próbálom rávenni a feleségemet a feliratos filmekre de nem egyszerű eset.
Amúgy gondoltam hogy nem a movieshark hibája, csak jó lenne egy funkció, amivel kiszűrhetőek lennének a gyenge minőségű tartalmak.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#382) Arolotifar válasza a2d2 (#381) üzenetére


Arolotifar
őstag

Pedig sokszor jobb az eredeti szinkron felirattal, mint a magyar szinkron :K

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#383) a2d2 válasza a2d2 (#379) üzenetére


a2d2
addikt

Na most pendrive-ról nézzük a filmet és ugyanúgy kimerevedik a kèp belepörgetésnél. Szóval a kodival van valami gond. Az elején nem csinálta. Talán teleszemetelte valamivel magát?
A hardverrel nincs gond. Most próbáltam BD iso-t és egy h.265-ös filmet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#384) Arolotifar válasza a2d2 (#383) üzenetére


Arolotifar
őstag

Milyen kütyün használod a Kodit?

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#385) a2d2 válasza Arolotifar (#384) üzenetére


a2d2
addikt

Instabox mx4.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#386) Arolotifar válasza a2d2 (#385) üzenetére


Arolotifar
őstag

Pofás kis darab :C
Nálam Pi 2 a hardver. Volt pár ilyen hibám, csak a kártyaformázás segített.
Hogy nálad mi lehet? :F

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#387) a2d2 válasza Arolotifar (#386) üzenetére


a2d2
addikt

Rákerestem neten. Van pár leírás. Amlogic chipsetnél jön elő a hiba. Holnap megpróbálom javítani. De abban mondjuk biztos vagyok jogy az első pár napban nem volt ilyen gond. Lehet hogy egy sima újraindítás is megteszi mert folyamatos üzemben megy.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#388) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Valaki?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#389) Imrisko válasza a2d2 (#356) üzenetére


Imrisko
tag

to a2d2

- felirat pluginek (itt azt vettem észre hogy a supersubtitles édes kevés. Felraktam mellé vagy még 5 másikat és most már egyből jönnek a magyar feliratok genesis alatt)

Szeretnelek megkerni tudnal segiteni melyik 5 masik plugint raktad fel. Hiaba keresek magyar felirat plugint (google) shol sem talalok.
Valaszodat elore is koszonom

(#390) huliganboy válasza Blabcsi (#388) üzenetére


huliganboy
addikt

Saját vélemény:ez olyan mint a HBO GO ha valaki megírja PI-re lesz de sose fog tökéletesen menni, ahogy a HBO GO sem megy rendesen..... de majd jönek a nagyok és megcáfolnak! :U

(#391) a2d2 válasza Imrisko (#389) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Melóhelyen vagyok. A listából azokat választottam ki, amiknek "nemzetközi neve" volt. Volt egy csomó gr meg it, meg hasonlók, én az org-sokra meg a comosokra mentem rá.
volt az elején pár lejátszóhoz tartozó oldal, azokat is kijelöltem. Meg asszem 1-2 lengyelt is mert magyar neve volt vagy mi.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#392) Imrisko válasza a2d2 (#385) üzenetére


Imrisko
tag

Koszonom a valaszodat. Meg egy kerdesem volna, melyik lejatszot ajanlanad (ajanlanatok) irod, hogy neked Instabox mx4 van, meg vagy vele elegedve? Nekem Matrix mini pc van , muxik csak a tamogatas nagyon gyenge . Szeretnem lecserelni tudnal (tudnatok) benne segiteni .

(#393) Arolotifar válasza Imrisko (#392) üzenetére


Arolotifar
őstag

Itt érdeklődj: [link] vagy itt: [link]

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#394) a2d2 válasza Imrisko (#392) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Eddigi tapasztalatok alapján jónak tűnik.
Én arra figyeltem csak hogy h.265-öt támogassa a chipset (S812), ezért vettem ezt.
3D játékokat szépen viszi, csak kell rendelnem még a gyerekeknek egy bluetooth gamepadet hozzá.
A távirányítója is tetszik. Rádiós, ezért a kütyüt a TV mögé el tudtam dugni, mozgásérzékelős (air mouse), és az alja pedig billentyűzetes.
Leginkább ez alapján döntöttem: [link] mert fontos volt a jó wifi vétel is mert lassan átkerül a hálóba a projektor alá.

Ami hátránya hogy csak 8GB tárhely van benne és nem lehet bővíteni! Szóval olyan hű de sok játékot nem lehet rátelepíteni. Mondjuk feltettem rá a riptide GP2-est, 50mb és gyönyörű szép :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#395) headhunter válasza a2d2 (#394) üzenetére


headhunter
addikt

"Én arra figyeltem csak hogy h.265-öt támogassa a chipset (S812), ezért vettem ezt."

H.265- ből a 10biteseket is támogatja?

[link]

(#396) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Így, hogy lehalt a port.hu, átálltam másik scraperre. Azonban amikor a médiatár frissítésre nyomok, azt írja, hogy a távoli kiszolgáló nem elérhető. Mintha még mindig a port.hu-t akarná elérni. Mit kell átállítani, hogy alapértelmezetten a másik scrapert használja? A mappa típusoknál film van beállítva, ott már átállítottam, de máshol is kellene? (Vagy bénázok?)

(#397) melan válasza melan (#396) üzenetére


melan
senior tag

Bocs, rájöttem, hogy bénázok...

(#398) #50869248


#50869248
törölt tag

Sziasztok.
Valaki meg tudja mondani, hogyan lehet azt megoldani, hogy amit használok torrent oldalt azt beintegralni a Kodiba. Onnan szeretném a filmeket nézni, találtam már olyan kiegészítőket amivel pl. külföldi torrent oldalakon keres, de szeretném ha magyarok lennének benne.
Előre is köszi.

(#399) a2d2 válasza headhunter (#395) üzenetére


a2d2
addikt

Ez alapján csak az nvidia shield támogatja azt (de az 3x ennyibe kerül):

[link]

De majd töltök le teszvideót és megnézem :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#400) a2d2 válasza #50869248 (#398) üzenetére


a2d2
addikt

Én nem tudom de az adminok mindjárt megmondják :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.