Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SwitcX69


SwitcX69
kezdő

Alapból ezen nem érdemes ennyit rugózni, mindenki majd szabályozza magának. :DDD de ehhez egy külön rage bejegyzést írni.... hatalmas :D

(#2) MasterDeeJay

Nekem szándékosan az asztalon van hogy hozzáférjek. Nem is hangos egyáltalán, RTX 3080 alulfeszelve, procin meg nagyvíz van. Az tény hogy fix 60fps-el játszom fullhd így nincs is fullra terhelve szinte sosem.
El nem tudnám képzelni hogy lerakjam vagy elrejtsem a házat. Az tény hogy lassan cserélni kellene az állatlános iskolás korszakomból az asztalt.

(itt már az új billel)

Viszont cégnél szándékosan ussf gépek vannak amiket szintén lehet asztalra rakni mivel szinte semmi helyet nem foglalnak el. A nagyobb gépek meg az asztal alatt vannak.

SwitcX69
Szerintem semmi probléma vele, saját blogrészen azt csinál amit akar. Részemről kevesebbet ér egy blogbejegyzés ha lehetőségem sincs írni valamit hozzá. Ez is egy vélemény meg a hsz tiltás is egy vélemény.
A logout nekem arról szól hogy megmutatom mit hogyan miért stb csináltam, csinálok és várok visszajelzést hogy az jó vagy rossz-e. Szerintem ez a normál használata.

[ Szerkesztve ]

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Kevésbé porosodik az asztalon, ezért nekem is ott van. Meg így nincs összerugdalva.

(#4) szente válasza SwitcX69 (#1) üzenetére


szente
addikt

Nem véletlenül nem lehet hozzászólni a bejegyzéseihez. Amihez meg véletlenül hozzá lehet(ett), azt a bejegyzést meg pár hsz után inkább törölte. :D

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Engem is ragelne a gépház az asztalon. Nem tudom miért de ragel. :)

Thanos was right.

(#6) Lenry


Lenry
félisten

de ráérsz...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) hapakj


hapakj
senior tag

Mi ez a marhaság? gépháznak az asztalon a helye. Csak a igénytelenek tartják a padlón.

(#8) UnA válasza hapakj (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem is az asztalon van, mert laptop :D

Egyébként vannak még lehetőségek az asztallap és a padló között is, a mostanában futó polcos asztalokkal.

(#9) Syl


Syl
nagyúr

Az én gépem is asztalon van (Mac Mini) és naná, hogy két monitor (40"UW + 32")

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) hapakj válasza UnA (#8) üzenetére


hapakj
senior tag

fúúúúúúúúj csakis AsztalonaPCMasterrace.

(#11) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A régi házban az ördögtől való setupom

Most sajnos a földre kényszerült a konfig, mert elég pici az asztal, de így is van mivel borzolnom a kedélyeket:

(#12) PTM válasza szente (#4) üzenetére


PTM
tag

A mostanit is tutira törli majd és én számítok egy olyanra is, hogy megint bántják.

A kedvenc részem az volt, amikor konstatálta, hogy a 4080 Super terhelve hangos és akkor minden gép hangos. No shit Sherlock, de lehet, hogy másnak nem egy 300 wattos kártya van a gépében. :DDD

Vagy csak számolt vele és fejhallgatóval nem zavarja. Vagy bármi más.

A te posztodból jöttem rá amúgy, hogy mi a fene ez, magamtól szerintem nem esett volna le.

[ Szerkesztve ]

(#13) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Nekem az is tetszik, hogy zavarja a gép fénye, de azért tudathasadásos karácsonyfát csinál a belsejéből üvegablakos gépházzal. :DDD

(#14) Viktor77 válasza hapakj (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Miért?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) hapakj válasza Viktor77 (#14) üzenetére


hapakj
senior tag

Mert AsztalonaPCMasterRace :D :D

Amúgy semmi, csak én ott szeretem. Amúgy meg pont mindenki odarakja, ahova szeretné részemről

(#16) Viktor77 válasza hapakj (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Ok. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) Yézi válasza PTM (#12) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Azt mondjuk őszintén nem tudom, hogy a 4080 mégis hogyan lehet hangos, mikor a legtöbb alapmodell is teljesen oversized hűtővel van ellátva. :B
Gainward Panther volt nálam, kis undervolt + OC-val max ~67 fok, ~1550RPM - hangját már így sem igazán hallhattam, de mehettem volna még lejjebb is, úgy is teljesen vállalható hőmérsékleteket produkált volna.
KFA2 SG pedig egy fokkal még jobb volt, max ~65 fok, ~1300RPM mellett, és még bőven mehettem volna lejjebb az UV-tal is.
Képtelen vagyok elhinni, hogy ez bárkit is képes lenne érdemben zavarni, főleg játék közben. :U

[ Szerkesztve ]

(#18) zzolika


zzolika
aktív tag

Sajnos a másik íráshoz nem lehet hozzászólni, ezért ide írom. Azt én sem értem, hogy valaki minek rak fel egy közösségi portálra egy írást, ha nem kíváncsi a közösség véleményére.

1. Ha ennyire zavar a géped hangja, akkor nem jól alakítottad ki a hűtését. Vagy kicsit visszaveszed a teljesítményét, és sokkal csendesebb lesz.

2. Nem mindenki használja progamingre a gépet, van akinek egy csendes videokártya/integrált is elég.

3. Ha zavar a világító gépház, akkor minek raktad tele világítós cuccal, vagy miért nem kapcsolod ki.

4. Ha valaki 100 ezerért vesz gépházat, az nem az asztal alá rakja ahol nem is látszik, hanem fentre hogy látszódjék, mert teszik neki. Plexi oldallapos háznak pláne nincs értelme az asztal alatt.

5. A padlón jobban szívja a port, belerúgsz, nekimegy a macska, porszívó, stb.

6. Ha egy pendriveot, külső hdd-t, vagy dvd-lemezt akarsz beledugni, kényelmesebb az asztal tetején, mint az asztal alá mászni.

7. A két monitort végképp nem értem, miért zavar? Ha dolgozol, akkor sokkal hatékonyabb. De ha csak játszol, akkor is hasznos, a játék megy full képben, a másodlagosra kirakod a hőmérséklet, fps figyelőket, steamet, discordot, vagy amit akarsz.

8. A gépház szerintem sosem volt a földre való. Az első játékgépek (pl C64) a földre rakva? Az első pc-s házam baby-ház volt, az a monitor alá való volt. A többi midi tornyom is mindig az asztalon volt, elfér.

9. Egyébként meg mindenki oda rakja ahová neki tetszik, vagy ahová fér, nem értem miért probléma ez.

(#19) nemlehet


nemlehet
őstag

Aura kolléga mindig is érdekes állt a dolgokhoz. Olyan mintha egy lefalazott bunkerben élne és most szabadult volna ki a társadalomba ezért teljes enigma számára az a tény, hogy más esetleg máshogy gondolkozik, de legalább rendkívül határozott és magabiztos a saját véleményével kapcsolatban.

Ez is ilyen téma, szerintem baromi egyszerű szimpla paraszti logikával rájönni, hogy valaki miért is tartja a gépét az asztalon.

A hűtés és fények témája megintcsak olyan hogy maximum 15 mp rájönni, hogy ez csak és kizárólag rajtad múlik. Nekem pl full beQuite ventik és hűtés van a gépemben és még közepes terhelésen se igazán hallani hogy megy a gép. Nyilván amikor csutkán teker a 3080 Ti akkor annak van hangja, de egyrészt kevés olyannal játszok, másrészt azért a fejhallgató eléggé megfogja. Semmi RGB, semmi csillámpóni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) PTM válasza nemlehet (#19) üzenetére


PTM
tag

Hát meg normális ember miért foglalkozna azzal, hogy a földön vagy asztalon tartja-e valaki más a gépét de komolyan. Legközelebb az lesz a gond, hogy ki milyen színű pólót vesz fel? :D

#17 Yézi
Nekem pl. egész biztosan mást jelent a hangos és halk, de hagyjuk inkább ennyiben mert egyszerűen máshogy közelítjük a dolgot. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) totron válasza zzolika (#18) üzenetére


totron
addikt

Ne hari, emellett nem tudok elmenni, nem játékgépek, home computerek voltak. Jól átkeresztelted. Az asztal alatti padlószőnyegről működtetett Commodore meg azért jó, mert az asztalon lévő kijelző tartalmának ígérete mozgásra sarkall - percenként sokszor. A házak meg tipikusan a 486-osokig fekvők voltak tényleg, majd az 5x86-tal jöttek az állók, az ábrázolások is megváltoztak. Ingyen menőségi upgrade-ként a 486-os is felállítható volt, függőlegessé lett floppy-val.

Van, hogy úgy adja ki az asztal, annak elhelyezése, hogy a deszktop az optimális. Van, hogy minél közelebb kell legyen a fülhöz a konstans ventizaj, hogy ne az éjszaka csendjébe hasítson bele a szomszéd korcs kitartó ugatása és ne hiperébredj cserébe folyamatos zajban próbálsz regenerálódni.

Ízlés, megszokás, szocializálódottság kérdése alapvetően, egzakt érv, hogyha a zaj távolabb esik tőled, jobban tudsz koncentrálni a végzett műveletre, végképp hosszútávon.

A igazán indusztriális, cool lelkek gépház nélkül is csapathatják. Csak szabadon.

(#2) MasterDeeJay, milyen masszív monitorjának tetszik lenni. Ma már ilyeneket nem állítnak elő.

(#22) Narxis válasza nemlehet (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Aura kolléga jó arc amíg nem kell vitatkozni vele. :)

Thanos was right.

(#23) MasterDeeJay válasza totron (#21) üzenetére

Nehéz is mint a dög és eszik 150w-ot viszont cserébe olcsó volt (~44eft) és 16:10 ami ma már ritka, na meg persze DP port és 10bites szín, fényereje is van bőven, totál minimumon használom. Natív 2560x1600 és 1280x800 szóval retró játékokra is jó amik nem mennek nagy felbontáson.

(#24) Samus


Samus
addikt

Szép gépház az asztalra való. Dísznek is felfogható. Mások mindenféle csecsebecsékkel rakják tele az egész házat...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#25) Hintalow


Hintalow
senior tag

A nagy böszme motoros emelhető asztalomnál elég béna lenne a földön a gépház, felemelem álló magasságba a lapot, és vonszolná felfelé a kábeleket :D
Szóval ott együtt mozog minden.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#26) Met


Met
nagyúr

Azért van az asztalon hogy lássam.

Igen, néha rászoktam nézni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27) M0ng00se


M0ng00se
őstag

nekem mindig is a foldon volt, a jelenlegi is ott van (bitfenix shinobi xl), de inkabb az a para, aki megir egy Aurasync hosszusagu cikket arrol, hogy hova is kell tenni a gephazat xddd

V6

(#28) UnA válasza totron (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez elég indusztriális? :)

(#29) gabyka válasza UnA (#28) üzenetére


gabyka
aktív tag

Ez mehetne a gánytopikba, bár egy kis ződsárgát meg elbírna...

:D

(#30) KISDUCK válasza UnA (#28) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez elég jó, nekem tetszik. :DDD

(#31) Samus válasza UnA (#28) üzenetére


Samus
addikt

Ez nekem nagyon bejön. Lopok is ötletet belőle a műhelygépemhez.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32) Picco válasza eldiablo (#11) üzenetére


Picco
addikt
LOGOUT blog

Doom szek ultrameno :K

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33) 7


7
addikt

Amíg desktopom / asztali gépem volt*, 2 okból tartottam asztalon:
- Állítható magasságú asztal (persze lehetne asztallap alá is rögzíteni, de ezzel nem bíbelődtem; amúgy is pici volt a gépházam)
- Háziállat miatt nem opció a földön tartani szétrágható dolgokat

*Ugyan ez nem mérvadó, de tetszik az iróniája, hogy angolul és magyarul is asztaliként hivatkozunk rá. :D

(#34) UnA válasza Samus (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

OSB port is lehet rajta :)

(#35) Fecogame


Fecogame
veterán

Én se értem, hacsak nem fér el az asztal kialakítása miatt a padlón. Nem egy esetet olvastam neten, amikor a gépház leesett az asztalról (pl. gyerek miatt), és a sok évig gyűjtögetett képek/videóknak mind búcsút inthettek.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#36) oriic válasza Narxis (#22) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát így nehéz is ha nem engedi a hozzászólásokat a bejegyzéséhez :DDD (vagy törli azokat)

Live-Die-Respawn

(#37) fatpingvin válasza UnA (#28) üzenetére


fatpingvin
addikt

azigen, mintha csak a saját kezem munkáját látnám...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#38) totron válasza Fecogame (#35) üzenetére


totron
addikt

Ott nem a gépház történései a gond.

(#39) Narxis válasza oriic (#36) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elébe megy a problémának vagy ez egy kinyilatkoztatás volt, egy manifesto. ;]

Thanos was right.

(#40) Gábor90! válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


Gábor90!
csendes tag

Nem muszáj az asztalra rakni, de attól még nem kell alá/mellé a földre :)

Egyébként úgy látom, headset tesók vagyunk. Csak az enyémen kábelt kellett cserélni, mert elért és összetöredezett a köpenye. :DDD

(#41) vadkörte


vadkörte
addikt

Amíg PC-im voltak mindig az asztal alatt voltak. Miért? Mert általában nem volt helyem. A mostani gépet (Mac Mini) meg azért tartom az asztalon mert kicsi könnyű - egy komolyabb huzat lehet arrébb is vinné - és végre elférek mellette.
A kép kicsit több mint egy éves, de nem sokban változott az elrendezés. A gépre került egy vele megegyező méretű (csak vékonyabb) HUB meg egy 4 portos USB elosztó, mivel a Mini 2 USB-A portja elég vékony mennyiség.

Üdv. V. Körte

(#42) UnA válasza vadkörte (#41) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak kíváncsiságból, az álló monitornak milyen szerepe van?

(#43) hapakj válasza UnA (#42) üzenetére


hapakj
senior tag

gondolom nem fér el fektetve ;]

nekem is volt így amúgy monitor, és ha terminalozik az ember, akkor marha praktikus, vagy ha dokumentumokat / referenciákat olvas az ember akkor is jobb. De még a prohardver is sokkal természetesebb rajta.

[ Szerkesztve ]

(#44) Gábor90! válasza UnA (#42) üzenetére


Gábor90!
csendes tag

Függőlegesen hosszú, de vízszintesen nem túl széles tartalmak megjelenítése? Régen, amíg két monitorral nyomtam, a szövegszerkesztő és a böngésző, forráskód minding az 5:4 képarányú kis monitoron volt, de gondolkodtam a jelenlegi mellé is egy elforgatható 16:10-es 1440×900-asban.

(#45) vadkörte válasza UnA (#42) üzenetére


vadkörte
addikt

Elférne fekve is, de Haphaj és Gábor90! szerintem meg is adta a választ. Kiadványszerkesztéssel foglalkozok és az álló monitoron van(nak) a forrás dokumentum(ok), a középsőn a szerkesztő ablak, a jobb oldalin a paletták. Sokkal kényelmesebb egy hosszúkás csíkot görgetni. :)

Üdv. V. Körte

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.