Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#13501) air válasza morefire (#13499) üzenetére


air
nagyúr

Igen a válasz mindkettőre.
Ezért nem értem, hogy miért csak az egyik látszik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13502) Tressy


Tressy
senior tag

Nem tudja esetleg valaki hogy lehet felvésni Retropie alá Jarvist?Mivel Kryptont akarja felrakni az meg nekem nem jó..

[ Szerkesztve ]

(#13503) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Win 7 -es gépen gépen ha megosztok egy mappát h lássa az SPMC-m akkor mindig kér felh.nevet és jelszót. Ezt vhogy nem lehet kiküszöbölni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13504) urgoz válasza Nerazim (#13503) üzenetére


urgoz
tag

Windowsban:

Start menü -> Vezérlőpult -> Hálózati és megosztási központ -> Speciális megosztási beállítások módosítása -> Összes hálózat -> Megosztás jelszavas védelemmel -> Jelszóval védett megosztás kikapcsolása

Persze csak ha nem gond, hogy bárki a hálón ráláthat a dolgaidra...

(#13505) Nerazim válasza urgoz (#13504) üzenetére


Nerazim
őstag

Az nem gond mert csak a wifi-t használja a család a többi nem érdekli őket. Köszi szépen :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13506) footy


footy
addikt

Tegnap feltettem a MindigTV plugint, viszont nem nyit meg egyetlen csatornat sem. :(

Itt van a LOG. Ez alapjan nekem ugy tunik, hgoy a python verzioval van gond. Ez lehet telepiteni kulon, vagy frisstitenem kell az egesz rendszert(openelec)?

koszi

(#13507) blakey válasza footy (#13506) üzenetére


blakey
titán

Gondolom 16.1-en van, a Beállítások alatt van egy kapcsoló ami a 17 alatti verziók alatt is működőképessé teszi, kapcsold be és minden oké lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13508) footy válasza blakey (#13507) üzenetére


footy
addikt

Koszi :R
A pluginon belul van ez a kapcsolo? (Azert kerdezem igy, mert most nem vagyok otthon/a Pi elott)

[ Szerkesztve ]

(#13509) blakey válasza footy (#13508) üzenetére


blakey
titán

A MindigTV kiegészítő beállításaiban, máshol nem lehet erre vonatkozó rész.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13510) morefire válasza air (#13501) üzenetére


morefire
tag

Ez érdekes. Melyik sorozat ez? Megnézem, hogy nálam megjelenik, vagy sem.

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#13511) air válasza morefire (#13510) üzenetére


air
nagyúr

Privátban ment.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13512) Monoton válasza air (#13511) üzenetére


Monoton
tag

Nekem is vannak olyan sorozatok amik nem jelennek meg az előrehaladásban. (pl. NCIS, NCIS:LA, HAWAII FIVE-0) Egy ideig ott voltak, aztán mikor egymás után sok részt megnéztem belőlük, eltűntek. Gondoltam betette a lista aljára (mert elég sok sorozatot nézek :D), de végignéztem és sehol nem voltak. Szóval így mindig rá kell keresnem ezekre a sorozatokra manuálisan.

(#13513) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok.

Miként lehet chat-re belépni egy ilyen KODI rendszerben? A twith chat-et szeretném ezennkeresztül látni.

Köszi

(A twitch app-ba nincs ilyenn lehetőség. Az irc nem akar csatlakozni :( )

(#13514) terra052


terra052
őstag

Köszi mindenkinek ,már működik is, hurrá. :R
Ettől nem fogok nemkodizni, de ezt pl már el tudom magyarázni itthon, hogy kell a híradót bekapcsolni a boxon :D

werkmania.hu

(#13515) air válasza Monoton (#13512) üzenetére


air
nagyúr

Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13516) Artus


Artus
csendes újonc

Kérdésem. Kodi kébeles tv pipa, stream? Vagy valahogy, megtudom oldani h a kábeles tvből készítsek m3u-t amit nem is kell streamelni mert akkor iptv kliensel tudom fogni. Elképzelésem lehetséges?

Artus

(#13517) maestro87


maestro87
őstag

Ezt a kinézetet mivel lehet elérni? A CDart képre, a logóra, a fájl adatokra (1080p, 16:9, x264 stb), meg felül a hőmérséklet kijelzésre gondolok.
Plusz szeretném még a film cím mellé kiíratni a film hosszát és az imdb pontszámot is.:)
Aeon Nox van fent, de mégsem jeleníti meg ezeket. Plusz az ország, nyelv, műfaj ikonokat is hiába telepítem fel, nem állítja át őket magától én meg nem találok hozzá beállítást.
Vagy a felszínt kellene lecserélnem? Ez esetben tudtok ajánlani jobb felszínt ami hasonló mint az Aeon Nox, de többet tud nála? :R

[ Szerkesztve ]

(#13518) Mr Dini válasza footy (#13506) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ahogy közben @blakey úr is említette, a kiegészítő beállításaiban kell bekapcsolni a kézi URL átalakítást, s így működni fog a dolog régebbi Kodi verziókon is.

Egyébként a kód lefut, tehát nem a Python/könyvtárak elavulása a probléma, hanem ahogy a logban is látszik, a Kodid nem tud mit kezdeni a szerver oldali átirányítással.

A kiegészítő beállításokat pedig a Videó kiegészítők->MinDigTV->jobbklikk/C bill.->Kiegészítő beállítások alól tudod talán a legegyszerűbben elérni.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13519) Mr Dini válasza djyuri (#13513) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A Kodi egy médiacenter, nem pedig csevegőprogram. Szóval ilyen jellegű kiegészítőt maximum módosított kinézettel (nem skin, hanem az addonba épített view módokkal) lehetne egyáltalán összehozni a chat részt. Viszont az sem lenne real-time fogadásra képes, max x időközönként tudna frissíteni, mert egy folyamatos TCP kapcsolatot nehéz fenntartani a szerverrel...

Maximum a ZNC-t tudnád lefordítani, s terminálból tudnál chatelni, de ez szerintem nem éri meg a kínlódást...

Egyébként az API reference alapján ([link]), szóval az említett ZNC-vel (linux alól) tudsz csevegni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13520) Mr Dini válasza pkollar (#13498) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Én speciel Droidra is fejlesztettem/fejlesztek Javaval, Reacttal, NativeScripttel, Kivyvel és C-vel egyaránt dolgoztam is már rajta. Írnék is programot, csak pocit overkillnek érzem egy ilyen dologra, amikor ott a tucat automatizáló a Playen (pl. Tasker), amik pont ilyesmire vannak kitalálva, s gyerekjáték használni őket.

Sőt, ha összedobsz egy taskot Taskerben, azt önálló alkalmazásként is kiexportálhatod, s már osztható is! :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13521) vargalex válasza robi1979 (#13483) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A repo-ban elérhető az RTL Most 0.0.8-as verziója, javítottam a Teljes adások almenüvel rendelkező műsorok videóinak listáját. Ilyen esetben (mivel egyéb videó is elérhető általában az oldalon) egy Teljes adások almenü látható a Kodi-ban.

Alex

(#13522) Mr Dini válasza vargalex (#13521) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönjük! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13523) dh66e válasza pkollar (#13482) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi kipróbáltam win10 alatt,de nem csinál semmit a letöltött m3u listával.Mi lehet a gond?

(#13524) zoltan6 válasza vargalex (#13521) üzenetére


zoltan6
őstag

Jó már a barátok közt is benne? csütörtök,péntekinél általában ugyanaz a rész van csak a pénteki,meg valamikor csak az első fele van fenn.

(#13525) djyuri válasza Mr Dini (#13519) üzenetére


djyuri
őstag

SZia

Szomorú vagyok :(

Azt az oldalt néztem én is. De bármit állítok be onnan,csak homokórázik.

Mondták még,hogy cromium-ot lehet rátelepíteni. Az mi és azt hogy tudnám rátenni?

(#13526) Mr Dini válasza djyuri (#13525) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Chromiumot csak 64 bites LE, illetve OE rendszerekre lehet telepíteni, mivel csak ezeken van X szerver. Ez egy Chromehoz nagyon hasonló felülettel rendelkező, ámde open-source böngésző, melyet 3rd party addon formájában lehet az említett rendszerekre telepíteni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13527) Noxy válasza Mr Dini (#13526) üzenetére


Noxy
veterán

Nem tudom hogy másnál is de nálam a Kodiban nCoreTV Transmission videó kieg.. nem adja át a letöltést a kliens programnak. Régebben 1-2x hibát dobott, de elkezdte a letöltést, 3 napja viszont már nem. Köszi előre is ha valaki ránézne.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#13528) Tressy válasza zoltan6 (#13524) üzenetére


Tressy
senior tag

Tartalomért nem a rtl most kieg. elkészitője felel..

(#13529) zoltan6 válasza Tressy (#13528) üzenetére


zoltan6
őstag

Egy szóval nem írtam hogy ő felel érte,csak gondoltam valami gond a linkekkel van, és javítható.

(#13530) xsipi78 válasza vargalex (#13521) üzenetére


xsipi78
tag

Köszi! Nagyon jó újítás!

(#13531) djyuri válasza Mr Dini (#13526) üzenetére


djyuri
őstag

Egy HP T610 van nekem 15.2-es kodival. Ez alkalmas lehet?

Akitől vettem,az azt mondta,hogy a stream közvetítések megnyitásakor autómatikusan elindult neki a chat is. Nekem a videón kívül semmi. És beállítani is csak az aktuális stream adást tudom. Semmi chat tartalom

(#13532) salem007 válasza vargalex (#13521) üzenetére


salem007
tag

Nálam tegnap este 22-óta tök üres az Rtl.most windows alatt és LE alatt is mi lehet a baj nálam?

(#13533) Mr Dini válasza djyuri (#13531) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az az egy GB RAM kevéske hozzá sajnos...

Akkor Ő rosszul mondta, a chat nincsen megoldva a kiegészítőben.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13534) Mr Dini válasza salem007 (#13532) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Csatolj egy logot! Az sokat segít nekünk a hiba megállapításában.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13535) salem007 válasza Mr Dini (#13534) üzenetére


salem007
tag

csak ennyit tudok 08:58:54.740 T:4820 ERROR: CCurlFile::Stat - Failed: Timeout was reached(28) for http://cdn.rtl.hu/010/312/image_10312662_16-9
08:58:54.741 T:5724 ERROR: CCurlFile::Stat - Failed: Timeout was reached(28) for http://cdn.rtl.hu/site/most/logo-x2.png
08:58:59.593 T:3300 NOTICE: Storin[OFF][/OFF]g total System Uptime

(#13536) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

KODI 16.1-et használok és a következővel van gondom:

A Settings->Video menüben elvileg beállítottam, hogy a Library-ban a file neveket írja ki a scrapper-es filmnevek helyett. De a Videos->Library-t megnyitva még mindig a scrapper-es filmneveket listázza ki. Csak a Videos->Files alatt listázza ki a teljes file nevekkel őket. Ez utóbbi csak azért nem jó, mert a videó file-ok, mind külön könyvtárban vannak és tallózáskor ha csak a mappára állok rá, akkor nem jeleníti meg a Covert-t és a fanart-ot sem (csak egy nagy kék mappa van a baloldalon), csak ha belépek a könyvtárba és a video file-ra állok.

Én pedig látni szeretném a teljes file nevet, mielőtt kiválasztom a filmet, mert van amiből több verzió is van.

Szóval erre kellene valamilyen megoldás. Vagy az, hogy a File menüben a könyvtárra állva is lássam a borítókat és a fanart-ot is, vagy, hogy a Library-t megnyitva a teljes file neveket listázza ki, ne pedig a scrapper-es nevét.

Remélem elég érthetően fogalmaztam meg. Hogy lehetne ezt megoldani?! :F

Köszönöm! :)

(#13537) vargalex válasza salem007 (#13535) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugyan windows-os környezetben nem próbáltam, de a változtatás nem érintette ezt a részt. A két hivatkozott URL a 2 logo. Nem lehet, hogy ezeket az URL-eket te böngészőből sem éred el? Nálam továbbra is működik.

Alex

(#13538) salem007 válasza vargalex (#13537) üzenetére


salem007
tag

hát igen egyik linket sem érem el a böngészőből,tegnap délután még működött csak este hallt be

(#13539) papen válasza SunMount3r (#13536) üzenetére


papen
csendes tag

Szerintem a fájl neveket a scarper nél is be kell állítani, azt hiszem van olyan opció, hogy eredeti fájlnevek megtartása.
"tallózáskor ha csak a mappára állok rá, akkor nem jeleníti meg a Covert-t és a fanart-ot sem (csak egy nagy kék mappa van a baloldalon" ezt úgy sikerült megoldani, hogy egy másik postert választottam így már nem az mappaikont mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#13540) salem007 válasza vargalex (#13537) üzenetére


salem007
tag

Most már elérem a két url-t routert újra kellett indítani,
de most meg ez a hiba:
ERROR: XFILE::CDirectory::GetDirectory - Error getting
11:29:24.163 T:7036 ERROR: Previous line repeats 6 times.

letöröltem újraraktam újraindítottam de semmi

[ Szerkesztve ]

(#13541) vargalex válasza salem007 (#13540) üzenetére


vargalex
Topikgazda

LE alatt is ugyan ez a hiba? Csak, hogy szűkítsünk op. rendszerre esetleg.

Alex

(#13542) salem007 válasza vargalex (#13541) üzenetére


salem007
tag

LE alatt az alábbi:
ERROR: Unable to find plugin
11:47:22.401 T:4118216704 ERROR: GetDirectory - Error getting plugin://
11:47:22.403 T:4118216704 ERROR: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://) failed
11:47:33.042 T:4118216704

(#13543) maestro87 válasza vargalex (#13541) üzenetére


maestro87
őstag

LE alatt nekem működik az addon.

(#13544) salem007 válasza vargalex (#13541) üzenetére


salem007
tag

LE alatt megoldva
az addon_data-ból töröltem az RTL.most-ot ,és újraraktam most már müködik
Köszönöm a fáradozásodat,és elnézést hogy feltartottalak a problémámmal.
Még egyszer köszönöm.

Windows alatt ugyanúgy sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#13545) Imrisko


Imrisko
tag

Meg mindeg az enigma2 futo Kodival butykolodom. Mar olyan szinten van hogy pluginkent a BP-rol le lehet tolteni. Sajnos gond van meg vele, esetleg ha tudnatok benne segiteni. A problemam a kovetkezo kikeresi a filmet es csak egyetlen providersrol indul a "Vidzi" -rol a lejatszas. Megszeretnem kerdezni toletek mi a kulombseg a Vidzi es a tobbi providersnel? Elinditom barmalyik masnal providerrol a film lejatszast lefagy tole a Kodi. Tekeregnek a korok es csak reboot segit. A kulombseget megtudnam igy tudnak szolni a fejlesztonek.
Valaszotakat elore is koszonom
Imrisko

(#13546) vargalex válasza maestro87 (#13543) üzenetére


vargalex
Topikgazda

LE alatt nekem is. :)

Alex

(#13547) SunMount3r válasza papen (#13539) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Beállítottam a scrapper-ben is, hogy az eredeti file nevet írja ki, de a Videos->Library-ban továbbra is a "rövidített", azaz a scrapper-es file nevek vannak.

ezt úgy sikerült megoldani, hogy egy másik postert választottam így már nem az mappaikont mutatja.-> Ezt nem teljesen értem, mit értesz ez alatt? Most rendesen mutatja a mappára állva is a postert-é s a fan-art-ot?! Vagy csak a kék mappa ikont váltottad le valami másra?! Mint írtam ez a Video->Files nézetben van. :F

Ha valaki más is tudna rá megoldást akkor azt is köszi!

(#13548) papen válasza SunMount3r (#13547) üzenetére


papen
csendes tag

az adott filmnél: Video->Files -> film információ -> kép választása -> poster és itt választasz egy másikat.
a scarper-nél próbáld ki, úgy hogy frissíted az egyik film film információját vagy vegyél fel egy új filmet, ha működik és sok filmed van gyorsabb ha törlöd a forrás mappát majd ujra hozzáadod az új scarper beállítással.

[ Szerkesztve ]

(#13549) Dolphine


Dolphine
addikt

Hogyan lehet felgyorsítani a KODI-ból való kilépést?
Nem tudom miért, de hiába megyek rá a kilépés gombra, az nagyon lassan történik meg, sőt mostanában erőltetni kell a bezárást, mert teljesen kifagy a kilépés után! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13550) Mr Dini válasza Dolphine (#13549) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nincs fent véletlenül a Quasar? Mert Ő használ egy HTTP szervert, aminek a kilövése picit meghosszabbítja a leállítást néhány eszközön... De a kódot túrva lehet módosítani a timeout értéken.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.