Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#13201) djnice válasza n_atsi (#13200) üzenetére


djnice
veterán

UPC box helyett használnám Kodi alatt

És a CI+-t hogy fogod megoldani?

(#13202) LouiS22 válasza n_atsi (#13200) üzenetére


LouiS22
veterán

Én sem értem, hogy mit szeretnél.

Ha a UPC-t kukázod és átállsz MindigTV-re, akkor igen.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#13203) n_atsi válasza djnice (#13201) üzenetére


n_atsi
tag

Na ugye mondtam, hogy nem értek hozzá!:)

Egyszerűen csak arra gondoltam, hogy ha windows alatt, a a(z) USB vevőhöz kapott programmal működik, megtalálom a csatornákat...stb., akkor linux alatt is működnie kellene.
Rossz következtetés?

(#13204) huliganboy válasza n_atsi (#13200) üzenetére


huliganboy
addikt

Ez talán segít...., de ahogy előttem is írták a cI+nem kivitelezhető. Talán Digi aminél megy, de ott sincs CI nélkül prémium csomag.

(#13205) Csicsóka válasza Mr Dini (#13189) üzenetére


Csicsóka
őstag

A hdparm benne van az LE-ben.
A Western Digital HDD-k nem működnek ezzel, de a hd-idle is megtalálható a system-tools LE addonban.

(#13206) Csicsóka válasza Imco (#13199) üzenetére


Csicsóka
őstag

LE esetén, a /storage/.config könyvtárba létrehozol egy autostat.sh fájlt.

A tartalma ez legyen:

(
sleep 10;
hdparm -q -S 120 /dev/sda
) &

10 perc inaktivitás után le fog állni a hdd.
Ha több lemez van, akkor /dev/sda lehet sdb, sdc, stb.

Western Digital HDD esetén ez így módosul:
Fel kell tenni a system-tools addon-t.

(
sleep 10;
hd-idle -i 0 -a sda -i 600
) &

Telepített Linux esetén az /etc/rc.local-ba kell beírni a,:

hdparm -q -S 120 /dev/sda

vagy

hd-idle -i 0 -a sda -i 600

parancssort.

[ Szerkesztve ]

(#13207) n_atsi válasza huliganboy (#13204) üzenetére


n_atsi
tag

Köszönöm válaszod, majd kipróbálom...
(Azt tudom, hogy mi a CI+, de gondolom valahogy mégiscsak mennie kellene linux alatt is, ha a windows alatt működik!!!)

(#13208) huliganboy válasza n_atsi (#13207) üzenetére


huliganboy
addikt

De a CI+-t hogy oldod meg? Erre tényleg kiváncsi vagyok. Vagy a UPC is analóg vagy digitális csatornákat kártya nélkül?

(#13209) cof válasza huliganboy (#13208) üzenetére


cof
veterán

Kb. 20-30 csatorna nézhető CI kártya nélkül digitálisan, a pontos számra most nem emlékszem. Az igaz, hogy megtalálja az összes csatornát ami benne van az előfizetett csomagban, de nézni nem lehet kódólt adást ír ki rá. Régen próbáltam egy beépített dvbc tuneres TV-n. Az UPC tudtommal rosszabb is ebben az esetben a diginél, mert itt a box-al össze van párosítva a kártya.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#13210) n_atsi válasza cof (#13209) üzenetére


n_atsi
tag

Na igen, az a 20-30 csatorna elég is lenne. Nem sokat TV-ek, helyette ott vannak a letöltött/online filmek ugyebár. Elég lenne nekem az a pár magyar csatorna, amelyiket windows alatt is be tudtam üzemelni.
Természetesen gondolom azok az analóg csatornák. Itt egy kissé félrevezettem a társaságot, elfelejtettem kihangsúlyozni, hogy egyenlőre a digitális cstornákat mellőzném. Igazából a célom az lenne, hogy egy kiszuperált notebookon megy/menne a kodin minden szolgáltatás.

Köszönöm válaszaitokat, ha linux alatt nem sikerül az analog csatornákat beállítanom, még bizonyára kérdezni fogok...

[ Szerkesztve ]

(#13211) Martin Eden válasza n_atsi (#13210) üzenetére


Martin Eden
tag

A tunered digitális és a digitális dvb-c szabványú csatornákat fogtad be vele windows alatt, amikből a UPC-nél valóban olyan 20-30 kódkártya nélkül is fogható, simán ilyen tunerrel vagy DVC-C képes TV-vel, bármiféle box nélkül. Sajnos nem tudom, nálad miért nem megy, nálam régebben 14.04 lts Ubuntuval+TVHeadend-del minden különösebb telepítés nélkül működött.

(#13212) blakey válasza n_atsi (#13200) üzenetére


blakey
titán

Ez DVB-T tuner a UPC kábelen meg DVB-C. :)
Csak földi sugárzású adókat tud fogni és azt is DVB-T2-n, nálunk DVB-T van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13213) huliganboy válasza blakey (#13212) üzenetére


huliganboy
addikt

99%-ban minden DVB-T képes eszköz DVB-C szabványt is tud kezelni... Ahogy ez is

[ Szerkesztve ]

(#13214) blakey válasza huliganboy (#13213) üzenetére


blakey
titán

Találkoztam olyannal ami nem, szóval meg kell nézni, hogy mit tud illetve én csak a név szerint reagáltam arra, hogy mit próbál elérni valamint az is fontos, hogy mit állít be a hangolásnál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13215) huliganboy válasza blakey (#13214) üzenetére


huliganboy
addikt

Én meg csak informálisan írtam ;] :P :DDD

(#13216) Martin Eden válasza huliganboy (#13215) üzenetére


Martin Eden
tag

Ez a geniatech mygica 230 biztosan tudja a dvb-c-t, én is ilyet rendeltem anno és használtam is UPC-vel egy ideig, itt azbest viszont azt írja, hogy van egy friss "C"-s kiadás belőle, aminek a linux támogatottsága még nem teljesen kiforrott, én viszont nem tudom melyik verziót kaptam, gyanítom a régebbit:
[link]

(#13217) rabalint


rabalint
csendes tag

Az ingyenes csibvpn t nem birom osszehozni az android al, csinalta ezt mar valamelyiktek sikeresen?

(#13218) oroszlan12 válasza rabalint (#13217) üzenetére


oroszlan12
tag

Szia.csibvpn oldalról a szervereknél letöltöd a konfigurációs file-t.pl free server.... Stb.
Androidon feltelepíted az open vpn connect nevezetű app-ot.Elindítod és betallózod az előzőekben letöltött filet.
Mondjuk nekem prémium előfizetésem van de azzal így működött.

(#13219) gabby123 válasza nababika (#13198) üzenetére


gabby123
tag

A phoenix addont ajánlom még kell hozzá telepíteni shani repoból a zem(önmagában is rejt fincsi sport részleget) kieget.
Meg a plexus és ace stream cilentet.
Kis macera de hidd el megéri a kutakodás!!!

(#13220) junkpod válasza baandii (#13163) üzenetére


junkpod
nagyúr

Itt a 2. cím el van írva, hibás.

Box's don't touch!

(#13221) rabalint válasza oroszlan12 (#13218) üzenetére


rabalint
csendes tag

? uj kerdes az ingyenes csibvpn file le tolteshez
"statusz" vs "torrent" , "udp" vs "tcp"

koszi

(#13222) flamario


flamario
tag

Telepítenem kellene RPI-re most.
Az https://repo.movieshark.xyz/ nem elérhető.
A weben böngészöbe beirva sem érhatő el
A https://repo.movieshark.xyz/plugins sem érhető most el
Tud valaki valamit?

köszönöm ha valaki megnézné

köszönöm nem aktuális meoldodott

[ Szerkesztve ]

(#13223) gabby123 válasza flamario (#13222) üzenetére


gabby123
tag

Nálam minden ok.

(#13224) huliganboy válasza flamario (#13222) üzenetére


huliganboy
addikt

Itt is minden oké!

(#13225) gazso75 válasza flamario (#13222) üzenetére


gazso75
aktív tag

Nálam is patent.

(#13226) zoltan6 válasza flamario (#13222) üzenetére


zoltan6
őstag

minden ok,edge,firefox,chromeval is digi hálózaton. :K

(#13227) flamario


flamario
tag

köszönöm nem aktuális meoldodott, most már jó

u látszik volt 5-10 perc amig nem volt jó

(#13228) Mr Dini válasza flamario (#13222) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Elnézést, egy apró kényszer átállást kellett eszközölnünk... :B De azóta, ahogy a többiek is írták, megjavult. :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13229) ebayer


ebayer
tag

Sziasztok!

Kb. egy hónappal ezelőtt a Retro kiegészítővel kezdett problémám adódni. Egyszer nem engedett belépni a menükbe, vagy nem láttam az összes menüt, máskor megfelelően jelenítette meg azokat. Aztán üzenetablakok is megjelentek, ha jól emlékszem kompatibilitási problémáról írt benne. Ezért kitöröltem az addont. De amikor újra akarom telepíteni a zip fájlt, a jobb alsó sarokban felugrik egy ablak, amit sajnos nem tudok elolvasni, mert nem látszik a teljes szöveg, hiába próbálok ráklikkelni. Annyit tudok elolvasni, hogy A(z) xbmc.python, 2.25.0 verzi...
Esetleg valaki tudja, hogy mi lehet ez? A többi kiegészítő kifogástalanul működik. (Android 6.0.1, Kodi 16.1)

(#13230) rabalint válasza rabalint (#13221) üzenetére


rabalint
csendes tag

meg lett, koszi minden segitseget
vegul is "statusz" es "udp" lett belole
muxik turhetoen
:C

(#13231) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok,

van hangerő normalizálásra valami jó megoldás? Sztereo erősítőm van, ebben nincs ilyen beállítási lehetőség és némelyik film élvezhetetlen a kedves hangstúdiók munkája miatt (beszéd halk, robbanás-zene meg üvölt = szokásos bénaság)
:R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#13232) Minstrel válasza enterlaci (#13231) üzenetére


Minstrel
senior tag

kodis megoldást nem tudok, de amúgy miért így csinálják meg a hangot? Engem is zavart, de felfedeztem, hogy a tv-ben van automatikus hangerő funkció és az nálam megoldotta ezt.

(#13233) dh66e válasza Minstrel (#13232) üzenetére


dh66e
veterán

Azért hogy meglegyen az érzésed hogy hű ez tényleg odaba,,, rendesen filmezéskor, a tévékben már elég régi opció ez a ficsőr :)

[ Szerkesztve ]

(#13234) enterlaci válasza Minstrel (#13232) üzenetére


enterlaci
senior tag

"tv-ben van automatikus hangerő"
igen, ismerem ezt szerencsére de nálam sajnos nem jön számításba, mert optikain megy ki a tv-ből a hang és ilyenkor nem befolyásolható a hangerő sem

"...de amúgy miért így csinálják meg a hangot?"
csak tippelem, hogy ellensúlyozni óhajtja a hangmérnök az otthoni rendszerek alacsony dinamika tartományát és különben is hadd szóljon az lenyűgöző.. :F :(

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#13235) cof válasza enterlaci (#13234) üzenetére


cof
veterán

Próbáld ki, hogy a Hang előerősítést 30.0dB-re állítod. Nálam bevált, TV-n főleg 5.1 hang alapú filmeknél volt bosszantó, hogy játszani kellett a távirányítóval.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#13236) xsipi78


xsipi78
tag

Sziasztok.
Tud valaki abban segíteni, hogy MXQ boxon pendrive-on futtatva használtam a LE 7. akárhanyas verzióját. Minden flottul működött csak már kezdett belassulni a rendszer.
Ezért úgy döntöttem, hogy új verziót telepítek és ugyan ilyen módszerrel telepítettem a LE 8.0.1g verzióját. Minden működik rajta és gyors is lett de egyszerűen nem szól a rákötött hangfal ami a másik verziónál gond nélkül működött!
Egyszerűen már nem tudom, hogy mit állítsak rajta mert úgy gondolom minden lehetséges dolgot átnéztem rajta de nem jutottam semmire. Valakinek van valami ötlete vagy megoldása?
Köszönöm a segítő válaszokat előre is.

(#13237) zoltan6 válasza enterlaci (#13234) üzenetére


zoltan6
őstag

Az 5.1-es filmek főleg amik ilyenek,válassz hangcsatornát ha lehet sztereóra,régen azt hiszem úgy oldottam meg,amikor gépen keresztül filmeztem tv-vel,hogy valamelyik lejátszó,talán media player classic tudta azt hogy sztereóba konvertálta az 5.1-et.

(#13238) enterlaci válasza cof (#13235) üzenetére


enterlaci
senior tag

Fú de jó, ez működik! Köszönöm! Most egy filmnél próbáltam ki, amit a múltkor 8 perc után kapcsoltuk ki mert annyira idegesítő volt.

(#13237) zoltan6 igen és a Kodi beállításokban ez állítható is. Az erősítő védelme érdekében tiltottam is már annó az ac3 dts satöbbi hangtovábbítást, rendszernek pedig be van állítva a 2.0.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#13239) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

(#13240) nababika válasza Keef_Lee (#13239) üzenetére


nababika
aktív tag

Kb. annyira lehet megállítani a terjedését mint a torrentét.

(#13241) horeee válasza nababika (#13240) üzenetére


horeee
tag

Még annyira sem.
Mostantól csak a kopasz Kodi lesz feltelepitve az androidra, a sok szemét meg nem.
Így már legális, és még jót is tettek ezzel.

[ Szerkesztve ]

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#13242) gárr válasza maestro87 (#13178) üzenetére


gárr
csendes tag

Nálam a tv két usb csatlakozójából y lábellel van megtáplálva az rpi. Így ha bekapcsolom a tv-t indul a lejátszó, ha kikapcsolom leáll.

(#13243) junkpod válasza enterlaci (#13231) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sztereó lekeverést és center kiemelését keresd.

Box's don't touch!

(#13244) Keef_Lee válasza horeee (#13241) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Azért tudnak annál durvábbak is lenni! Például fel sem lesz telepítve és a playból kell felrakni.
Na az aztán durva lesz! :D

(#13245) LouiS22 válasza maestro87 (#13178) üzenetére


LouiS22
veterán

Miért akarod kikapcsolni?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#13246) maestro87 válasza LouiS22 (#13245) üzenetére


maestro87
őstag

Ha a vinyó automatikus leállítása megoldott lesz, akkor nem fogom kikapcsolni.

(#13247) LouiS22 válasza maestro87 (#13246) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#13248) maestro87 válasza LouiS22 (#13247) üzenetére


maestro87
őstag

Ezt linkeltem én is, csak LibreElec alatt nem éppen triviális a dolog egy laikus számára (már a sudo parancsnál megakadtam, bármi legyen is az). :N De ha csinálsz róla egy részletes leírást vagy egy YT videót, akkor nekem úgy is jó. :)

Megpróbáltam Csicsóka fentebb írt megoldását is, addig eljutottam, hogy SSH-n keresztül kreáltam egy autostat.sh nevű fájlt, de hogy hogy kell megtölteni tartalommal, azt már nem tudom. :N

(#13249) Csicsóka válasza maestro87 (#13248) üzenetére


Csicsóka
őstag

SSH belépés után:

nano ./config/autostart.sh

A megnyíló szerkesztőbe bemásolod amit korábban írtam. Vagy szépen soronként beleírod.
Ctrl+o-val mented, Ctrl+x-el kilépsz.

reboot

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#13250) vargalex válasza maestro87 (#13248) üzenetére


vargalex
Topikgazda

LibreElec esetén az autostart.sh-t akár Samba megosztáson keresztül is módosíthatod.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.