Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#13251) Keef_Lee válasza maestro87 (#13248) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

winscp-vel is tudod szerkeszteni a hálózaton keresztül (Ha esetleg a Total Commanderhez hasonló felületet keresel.)
(parancssorban mivel librelec alatt root joggal lépsz be, így nem kell a sudo)

Most aztán van 3 féle lehetőség, amit írtunk, válogathatsz :)
Ha sikerül, akkor én is megcsinálom, mert egy Aldis külső HDD-t alig-alig kaptam rajta, hogy nem világít a LED.

(#13252) Imco


Imco
őstag

Ma egy fél órán át ntp servert állítgattam mert az istenért nem akarta az időt frissiteni!
Majd miután feladtam, rájöttem, hogy be kéne állítani az országot ahol kíváncsi vagyok az időre! :W :W :W
:C :C :C

Üdv! Imco

(#13253) maestro87 válasza Csicsóka (#13249) üzenetére


maestro87
őstag

Így már sikerült, de úgy néz ki hogy nem akar leállni, 10 perc után még mindig pörög...
Egy régi WD merevlemez van rajta Orico házban ha ez segít. A System Tools addon-t feltettem és a hd-idle-t használtam.

(#13250) vargalex: Próbáltam, de úgy nem láttam config mappát. Kiszolgálónak ezt adtam meg: \\libreelec\Helyi lemez, majd egy mappával feljebb léptem, de nincs config mappa. Kodi alatt sem találtam, csak SSH-n.

(#13251) Keef_Lee: Köszi, kipróbálom. :R

(#13254) Mr Dini válasza maestro87 (#13253) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Úgy gondolom, hogy azért nem megy, mert nincs execute jog az sh fájlodon.

Cdzz fel a könyvtárba, ahova kellett másolnod, majd add ki ezt:

chmod +x ./autostart.sh

Majd ellenőrizd, hogy van-e egyáltalán a LE-ben hdparm bináris, amit legkönnyebben a hdparm --help kiadásával tudsz ellenőrizni. Ha azt dobja, hogy No such dir..., akkor nincs fent (vagy nem futtatható/nincs benne a PATHban/architektúra nem egyezik stb.), egyéb esetben pedig (ha a helpet adja vissza, akkor minden bizonnyal jó a dolog.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13255) gabby123


gabby123
tag

Köszönjük a kartoncápát!!!!
Tökéletes ajándék a gyerekeknek na meg nekem is!!!

(#13256) huliganboy válasza gabby123 (#13255) üzenetére


huliganboy
addikt

Hihetetlen, hogy itt minden hamarabb kiderül mint ahogy a fejlesztő azt bejelentené :DDD :C :))

(#13257) gabby123 válasza huliganboy (#13256) üzenetére


gabby123
tag

Bocsi nem akartam elvenni a bejelentés örömét csak nagyon hálás vagyok érte!!
Iszonyú cool cucc.

[ Szerkesztve ]

(#13258) Csicsóka válasza Mr Dini (#13254) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem kell futási jog, se parancsértelmező a fájl elejére. egyszer ki is tárgyaltuk ezt vargalex-el.

(#13259) Cesta


Cesta
csendes tag

Sziasztok a kodi 17-hez mi a minimális android követelmény?

(#13260) Csicsóka válasza maestro87 (#13253) üzenetére


Csicsóka
őstag

Egyes régi WD lemezek még működnek a hdparm-al, ezt is próbáld ki. SSH belépés után egyszerűen add csak ki:

hdparm -S 120 /dev/sda

vagy

hd-idle -i 0 -a sda -i 600

valamelyikkel le kellene állnia ha nem nyúl hozzá semmi 10 percig.

[ Szerkesztve ]

(#13261) kicsi007 válasza huliganboy (#13256) üzenetére


kicsi007
tag

Köszönjük az új kiegészítőt, gyerekeknek nagyon bejön! :DD

Viszont a Mesék.tv/Disney, Monster High meséket nem tudom lejátszani! Másnál is jelentkezett ez a probléma?

Mégegyszer köszönet a munkátokért!

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#13262) Imco válasza Cesta (#13259) üzenetére


Imco
őstag

mate 9-enb simán fut. Nem örültem neki. :)
Azon már 7.0 van.
Egyébként 5.0 a min. a leírás szerint.

Üdv! Imco

(#13263) dugynok


dugynok
senior tag

Csatlakozom, köszönöm én is a mesés kiegészítőt! :)

(#13264) Bicsko válasza huliganboy (#13256) üzenetére


Bicsko
tag

Ennyire aktív a társaság :) Én is köszönöm!

(#13265) Cesta válasza Imco (#13262) üzenetére


Cesta
csendes tag

Köszi a gyors választ 6.0 ás vasat tervezek vásárolni arra gondolom gond nélkül telepíthető

(#13266) junkpod válasza Cesta (#13265) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha csak kodira kell, akkor ne droidban gondolkodj, nagyon nem garantált a sikerélmény. (S905 topikot ajánlom)

Box's don't touch!

(#13267) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Anyuméknál több év használat után valami lett a Raspberry Pi2-s Openelec install-al. Én arra tippelek hogy az SD kártya eddig bírta (majd a hétvégén utazok haza megnézni), sajnos viszonylag gyakori náluk az áramkimaradás. Így valószínűleg újat kell majd nekik telepíteni. Viszont ez egy ezeréves rendszer volt. Az lenne a kérdésem, hogy most mi a javasolt Kodi disztró Rpi2-re (amivel megy a mozi cápa addon is)?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#13268) gazso75 válasza DarkByte (#13267) üzenetére


gazso75
aktív tag

Libreelec v. OSMC
Én LE párti vagyok, de nem tudom megmagyarázni miért :)

(#13269) allfinanz


allfinanz
senior tag

Ha van valakinek ideje es kedve, csinalhatna egy uj videoplugint:
Onkormanyzati TV

Sajtotajekoztatok (pl. Tarlos heti musora, stb.)
Onkormanyzati ulesek (valaszthato telepulesek)
Elo kozvetitesek

Koszi. :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13270) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Kis olvasnivaló, a miheztartás végett.
https://sg.hu/cikk.php?cid=124993

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#13271) darvinya válasza Geripapa (#13270) üzenetére


darvinya
titán

Van link gomb is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#13272) consono válasza Geripapa (#13270) üzenetére


consono
nagyúr

Hollandiában...

"In God we trust. All others must bring data"

(#13273) maestro87 válasza Csicsóka (#13260) üzenetére


maestro87
őstag

Erre sem reagál semmit. :( Lehet valami ébren tartja, de nem tudom mi.
Egy addon-t mennyi időbe telne megírni hozzá?

Más:
NCTV-t nem lehetne úgy tovább fejleszteni, hogy a filmeket a Filmek mappába, a sorozatokat meg a Sorozatok mappába szedje le? Vagy ti hogy oldjátok ezt meg?

(#13274) DarkByte válasza gazso75 (#13268) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi!
Ha jól gondolom ebből mindkettő rámegy egy 8GB-s SD kártyára. Most az van kéznél kimaradva egy Pi Zero starter kit-ből. Még jobb lenne ha egy kisebb 2GB-s Nokia mobilból kimaradt SD-re fel tudnám vadászni valahogy, de az már gondolom kicsi lesz neki.

huliganboy: megnézem majd akkor. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#13275) huliganboy válasza DarkByte (#13274) üzenetére


huliganboy
addikt

Áh párszáz mega az egész... a 2gb-os maximum lassú lesz, de elférsz rajta szerintem!

(#13276) consono válasza DarkByte (#13274) üzenetére


consono
nagyúr

Ahogy huliganboy mondja, bőven elég a 2 GB. Nekem mindkét Pi0-ban az van, vidáman felfér minden.

"In God we trust. All others must bring data"

(#13277) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

@urgoz javaslatára (Uram, ezúton is köszönet! :R) picit módosítottam a MinDigTV kiegészítőn, így most már (elvileg, nem teszteltem) a régebbi Kodi verziókon is a kiegészítő. Viszont ehhez be kell kapcsolni a Manuális link átalakítás opciót a kiegészítő beállításaiban.

A friss verziót (1.0.5) az imént tettem fel a repóba, szabadon tölthető!

2. hbbTV támogatást is tervezek szintén @urgoz javaslatára, viszont mivel vannak hozzá pl. webkameraképek is, s ezeket is szeretném a kiegészítőbe belefejleszteni, arra gondoltam, hogy nem hozzáilleszteném a hbb-s csatornákat a sima MinDigTV-shez, hanem egy külön menüpontban lenne elérhető az egész. Ez így megfelel? Vagy legyenek csak csatornák, de azok egyben a többivel?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13278) allfinanz válasza Mr Dini (#13277) üzenetére


allfinanz
senior tag

sztem a hbbtv-s csatornak mehetnek egyben a tobbivel.
igaz van atfedes: euronews, fix tv, balaton tv, heti tv.
ezek az appban es a hhbtv-n is vannak.

ezek johetnek a hbbtv-rol:
Fishing and Hunting, C Music TV, iConcerts, Fit HD

[ Szerkesztve ]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#13279) Mr Dini válasza allfinanz (#13278) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha megcsinálom, akkor az összes hbbTV-s csatorna ott lesz, ha van átfedés, ha nincs.

De egyre inkább a külön menüpont mellett gondolkozom... Majd legfeljebb készítek egy ömlesztett verziót is!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13280) Klara_ válasza Mr Dini (#13277) üzenetére


Klara_
őstag

Most ismerkedek a Kodival, hat ez sajna nekem W10 alatt, se 16.1, se 17.1 verzioval nem megy "Hiba tortent, az informaciok szerverrol valo lekerdezese soran, ellenorizd az internet kapcsolatodat" Movieshark kiegeszito van meg fent a repojaval, az megy hibatlanul. Mit probaljak meg (16 alatt a kezi atiranyitas engedelyezese be van kapcsolva)?

(#13281) Keef_Lee válasza Klara_ (#13280) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Kösz Dini! Nekem megy 16.1-en.

(#13282) Mr Dini válasza Klara_ (#13280) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Magyarországról próbálkozol? Logra nézz rá, hogy nincs-e a Kodidnak valami belső nyűgje (pl. a HTTPS körül)!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13283) Csicsóka válasza maestro87 (#13273) üzenetére


Csicsóka
őstag

Itt nálam működik S905 boxra (LE) dugott Toshiba, Banana Pi-re dugott Samsung, Desktop gépben pedig WD Green HDD-vel. Legalább 20 éve használom, tehát a porszem a te gépezetedben van.
Addont nincs értelme csinálni, mivel csak pár sort kell hozzá beírni az autostart.sh-ba, és működik.

(#13284) Klara_ válasza Mr Dini (#13282) üzenetére


Klara_
őstag

Logban annyi van, hogy a Kodi sikeresen elindult, semmi mas.
Itthonrol, szolgaltato a DIGI.
Olyat talaltam, hogy a rendszer - rendszer info - halozat menuben kapcsolatok: csatlakoztatva, MAC, IP, atjaro, DNS, stb minden jo, masodlagos DNS ures, internet nincs csatlakozas, halozati beallitasok ellenorzese szukseges. Ez lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#13285) Mr Dini válasza Klara_ (#13284) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, akkor az a gond, amit a kiegészítő is ír, hogy nincsen internetkapcsolat a boxon. A Movieshark kiegészítő sem működőképes ilyen állapotban valószínűleg, maximum a kezdőoldala jön be. Illetve az nem így jelzi a hibát.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13286) Klara_ válasza Mr Dini (#13285) üzenetére


Klara_
őstag

Meg csak ismerkedek a Kodival, hogy beruhazzak-e egy boxba (Minix cc 40ezer HUF) es ez most PC / W10 Pro. 16.1 Kodi: Movie Shark, M4 Sport, Exodus+ hibatlanul megy.

(#13287) szabi__memo válasza remex (#8896) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez a privát youtube api key-ses dolog működik most rendesen valakinek?
Nekem folyamatosan azt mondja invalid client miután beírtam a kódot a böngészőbe. Elfogadka, mert utána látom hogy a youtubetv-nek hozzáférése van, de a kodi a fenti üzenettel elszáll.
Miután visszamegyek a clientid az első pontig (.app....) van csak meg a többit levágja a végéről. Gondolom ez normális de azért megemlítem, hátha.
Az eszköz Beelink GT1

[ Szerkesztve ]

(#13288) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok,

új Kodi felhasználó vagyok, ma érkezett meg az x96-om. Igazából azt gondoltam, hogy simán telepítem a playstoreból a mytv-t és boldog ember leszek, sajnos csalódnom kellett. Aztán rájöttem, hogy a Kodi nem az x96 márkajelzése, hanem egy szoftver ami fut az eszközön. Találtam egy leírást a mytv beállítására livestreampro-n keresztül, de sajnos nem vezetett sikerhez, ezért kérném segítségetek.

Az említett addon legfrissebb verzióját telepítettem, majd a mytv-s xml-t az előfizetésemnek megfelelő adatokkal kiegészítve pendriveról betöltöttem az alkalmazásba, de amikor megnyitom üres marad a képernyő. Vajon mi lehet a gond?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,

(#13289) maestro87 válasza Csicsóka (#13283) üzenetére


maestro87
őstag

Na pont ezért volna jó inkább egy addon, mert lehet én bénáztam el valamit. Meg addon-nal legalább azok is megtudnák csinálni akik még annyit sem konyítanak a parancssorhoz mint én.
Mondjuk azt furcsállom, hogy még nem létezik ilyen addon...

(#13290) Dolphine válasza Mr Dini (#13277) üzenetére


Dolphine
addikt

Valóban működik 16.1 alatt is! :R
Az a kérdésem, hogy a MindigTV addonnak az app az alapja? Tehát azok az ingyenes csatornák vannak benne, mint amik az appban?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13291) cirbi


cirbi
újonc

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni...Kodi 17 van telepítve, hozzá repo-bol az add-onok...a helyzet az, hogy egyszerűen nem bírom beállítani a lejátszást úgy, hogy a filmekbe beágyazott ( be CC-zett ??? vagy hogy nevezik ) feliratok megjelenjenek a film nézése köben. Ha böngészőből nézem/streamelem, akkor van felirat..ha a KODI-ból nézném bármelyik addonon keresztül ( MovieShark, MovieShark-CC ), sehol sem jelenik meg felirat...

Mit csinálok rosszul ?

Köszönöm

(#13292) LouiS22 válasza cirbi (#13291) üzenetére


LouiS22
veterán

Buta kérdés, de engedélyezve van a feliratok megjelenítése?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#13293) cirbi válasza LouiS22 (#13292) üzenetére


cirbi
újonc

Igen, be van kapcsolva, sőt a "feliratok kinyerése" opció is ki van pipálva a beállítások/nyelv részben.

(#13294) sepsi0 válasza Klara_ (#13280) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Nekem akkor írta ezt, amikor hibásan írtam be a Repo címét (internet elérési útvonal).
Nézd át megint vagyírd be újra.
https://repo.movieshark.xyz/

[ Szerkesztve ]

(#13295) Mr Dini válasza Dolphine (#13290) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Egyelőre igen. Majdnem ugyanazok az API kérések vannak belefejlesztve, mint amit a Droidos app használ. De ha tudsz megoldást pl a MinDigTV pluszra, akkor azt is szívesen fogadom! :))

Viszont hamarosan készítek hbbTV támogatást is, ami olyan csatornákat is elérhetővé tesz, amit viszont az app nem tud.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13296) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hátha érdekel valakit
Most tettem fel zipből a legfrissebb movesharkot. Magától nem ment, manuálisan kellett neki az urlresolver.
(Gondolom azért ennek nem így kellene működnie)

(#13297) Mr Dini válasza sepsi0 (#13294) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem gondolom, hogy ez lenne a probléma, ettől függetlenül mindenképp megér egy próbát!

Ugyanis a kiegészítőim HTTPError esetén dobják azt az értesítést, amit a fórumtárs is bemásolt. Ez a hiba leggyakrabban rossz internetkapcsolat mellett jelentkezik, de azt is el tudom képzelni, hogy maga az urllib2 rossz azon a Kodin. Esetleg készíthetek egy teszt verziót sima urllibbel is, hátha az menni fog... :U

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13298) Mr Dini válasza szabi__memo (#13296) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez normális. Amennyiben zipből telepítessz egy kiegészítőt, úgy a függőségek csak akkor települnek fel, ha valamelyik repositoryban talál megfelelő verziót.

Ha nem, akkor Neked kell feltenni külön.

De miért nem a repository-n keresztül telepíted? Úgy sokkal egyszerűbb a függőségek telepítése, illetve a csomagok naprakészen tartása.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#13299) huliganboy válasza cirbi (#13291) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Egyelőre a kiegészítők nem támogatják a kiszolgálókon lévő feliratokat. Használj feliratkiegészítő alkalmazást.

(#13300) huliganboy válasza szabi__memo (#13296) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem volt fent a MSrepo így a függőségek is elmaradtak, ergó nem volt honnan leszedni... Dini megelőzött :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.