- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- droidic: Időutazás floppyval: A 486-os visszavág PCem-men
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
- Butcher82: Retro - műanyag fehérítés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Reggie0
félisten
válasz
DigitXT #10934 üzenetére
Nem egeszen. Eljutottunk oda, hogy miutan racafoltunk arra, hogy alkalmas-e ra a roller, mar csak azt tudod mondani ra, hogy egyeni preferencia. Nekem igy jo, csak akkor innentol kezdve ne azt mondogasd masnak, hogy telre/esore nem alkalmas, hanem, hogy egyeni preferencia.
-
Reggie0
félisten
válasz
DigitXT #10930 üzenetére
Nem kell nyomtatni, en nyomtattam. Egy borosdugo meretrevagasaval megoldhato a dolog, mert csak egy utkozorol van szo.
Mert meg nem ultel Ariel Atom-ban
Sielni kb. senki sem vesz fel motoros gerincvedot, meg sosem lattam ilyet, pedig azert volt, hogy egy szezonban 30-40 napot is palyan voltam. Gerincvedot a snowboardosok hordanak.
Nem kell extran feloltozni, a siruha nem melegebb az utcai ruhanal, sot inkabb hidegebb, mert arra tervezik, hogy folyamatosan mozogsz benne.
Az extra oltozet ami kell az a kesztyu, sapka, sal, ugy hallottam meg kapni ilyet a boltokban -
Reggie0
félisten
válasz
DigitXT #10922 üzenetére
Marmint neked ezt jott le, abbol amit irtam, de en nem ezt irtam. Mondhatni is, hogy felreertetted.
Baratnomnek teljesen jo esoben, o semmit sem csinal vele es a kis tomege miatt a sarvedovel sincs gondja. Az, hogy en a roller csuklojat korbecelluxozom es a kormanyra tekerek egy kor folpakkot nem egy akkora muvelet. De gondolom az auto is szar neked, mert arra ablaktorlo kell esoben...
Azert ez nem a sima S1 Pro, ennek mar sokkal jobb a kialakitasa. Megertem, hogy azutan borusan latod a vilagot.
#10924 PociAti: Ha teged a fejeden zavar a bukosisak a vezetesben, akkor babakocsitol felfele semmit sem kene vezetned.
-
Reggie0
félisten
válasz
DigitXT #10911 üzenetére
A nyakadig azert veri a sarat, mert szar a hatso sarvedo. En nyomtattam kiegeszitest ra es azota nem veri fel. Azert van ez, mert a hatso lengescsillapito es a sarvedo egy tengelyen van felfogva. Ahogy ralepsz es ranehezedsz a rollerre, ugy a tengely korul, sarvedostol elfordul az egesz es emiatt a kerek es a sarvedo szeleinek meghosszabbitott vonala mar nem hatrafele dol, hanem elore, es ha tempot mesz elore tudja loni a sarat. Ezzel en is megszivtam ketszer
Ezen felul meg 3d nyomtattam utkozoket is, hogy a fek+sarvedo csak 1 cm-re tavolodjon el a kerektol.
A cellux is arra van, hogy az osszecsuko mechanika korul a kabelek bevezetesenel ne verje be a sarat, ha esetleg felverodne, nem engem ved
A kapucni azert kell, mert az eso jellemzoen fentrol jon lefele, valamint a levegoaramlast is csokkenti a fejem korul. Nem bukosisak helyett van, azt nyaron se hordok.
En szerencsere nem vagyok ilyen kenyes egy kis hidegre, a -10 fokban 50-70 km/h-val sielek, ahhoz kepest az esoben rollerezes lokuki.
-
-
wanted5
őstag
válasz
DigitXT #10818 üzenetére
Ahogy számolgattam, felfele kerekítve mentem vele 19Km-t, ami végülis majdnem max súllyal még talán reális is. Ami inkább bosszantó volt, hogy írt ~30%-ot aztán meg hirtelen 0.
Mondjuk még nem volt teljesen lemerítve, sőt a közelében sem, hátha tanul az algoritmus és pontosabb lesz.
Ja és a terepviszonyok meg: Debrecen, itt nem igazán vannak hegyek amiket meg kéne mászni, bár néha 1-1 kicsi szintkülönbség azért van. -
synar
őstag
válasz
DigitXT #10764 üzenetére
Poénnak szántam amúgy. Persze ahogy számolgattam szereléssel együtt kb 45-50 ezer lenne, nem tudom szibérián kívül kinek éri meg ez a befektetés :-) Egyébként az M4 pro gyárilag ugyanezzel a mintázattal jön, persze szögek nélkül, de nincs bajom a közutakon sem a tapadással.
-
zhata
senior tag
válasz
DigitXT #10708 üzenetére
És Reggie0:
Valóban meg van hekkelve. Még eddig nem mértem teljesítményt. Igazad lehet. Csak a tapasztalataimat mondom. Eddig talán 3-4 kerékpáros akadt, aki bírta, egy még jobban is ment mint én, de az be is volt öltözve..
Az igazat megvallva, így egy felturbózott rollerrel sokkal, de sokkal nagyobb biztonságban érzem magam a Thökölyn Bp-n, de a mellékutcákban is, mint az alap rollerrel.
Nincs annál gyötrőbb, ha egy biciklis vánszorog előtted 20-22 vel, és nincs erő a vasadban egy szűk sávban előzni.
Jó a videó, köszi.
De ha a rollerem tudna is ennyit, a Thököly-n ilyen tempóban már annyira rázna ami már életveszélyes lenne. Már 32-33-nál is keményen kell fogni! -
gergo5991
őstag
válasz
DigitXT #10623 üzenetére
ezért szeretem a g30 ban hogyha maxra állitom a regen braket 85 kilósan kurva nagy dombokon is képes megállni, nem csak lassulni
bárjó lenne ha a kormányon lenne rá kapcsoló hogy menet közben bármikor tudjam állitani, de nincs
legutóbb fél kilóméteres dombron lejövet 4% ot töltött vissza, nem mondom hűdesok de jobb mint a semmi -
PociAti
őstag
válasz
DigitXT #10623 üzenetére
500 W-os roller kb. a piac 1-1,5%-a.
És nem nyírja ki, csak más feltételek
közé helyezi a használatát. De attól
még létezni fognak. Jogosítványtól
függővé tenni a kerékpárút haszná-
latát? Ettől miért lakna jól a kecske?
2021-ben B-s jogsi ára kb. 300e Ft.
Kismotor esetén 13,5 év az életkor
amit be kell tölteni, jellemzően az is
100e Ft fölött van. Mindenki jól járt?
Kétlem! És biztosan nem a jogsitól
fognak ezután normálisan haladni
a kerékpárúton, akik eddig tojtak a
közlekedési morálra. -
mézespálinka
senior tag
válasz
DigitXT #10617 üzenetére
Na ez az, hogy a pilótát kihagyták....és minél kisebb a teljesitmény, annál jobban számít. És itt nem arról lesz szó, hogy ha erősebb rollert akarok, akkor más jogsit csinálok.... konkrétan caklathatok fel kb 10km/h-val (ha van lemdüoetem meglesz a 20!!!!)a az emelkedőn úgy, hogy a bicikliút egy sáv az autóútból, rá se mehetek, és a 11kgos rollerral 10kmh-val bohóckodhatok az autók között..
. Ahelyett, hogy engednének a bicikliútra, az emelkedőn szarakodok majd 10-el autók közt, egyenesben meg mehetek 25el, szintén úgy, hogy az autóútból a széle vab kijelölve bicikliútnak, amire nem mehetek rá... a másik irányból jövet meg az 500w sem tud nálam 5kmh-nál többet (50%os akksival).
Értem, aki kicsit dagi vagy sokat gyúr az ne rollerezzen ebben a városban....vagyis de, életveszélyesen, az aztósokat -jogosan, de nem szándékosan- szopatva...
-
mézespálinka
senior tag
válasz
DigitXT #10613 üzenetére
Na ezaz, adott útszakaszon én sose fogok felgyorsulni mondjuk 20-ra 500wal se, míg 350w-al is 25re fog (vagy moddolt fw-vel 30ra is) egy "vérpistike"... persze elfogadom h ő, 40kgosan 40el se üt akkorát , mint én 15-el, de mondom oké, akkor legyen ez a szabalyozás alapja és iktassuk ki a 100kg feletti dagadt v sportoló rollereseket... (a kerékpár kategóriából)
-
Reggie0
félisten
válasz
DigitXT #10596 üzenetére
Nem a magyar rendorsegrol van szo, hanem az olyan eszkozokrol, amik meresre szolgalnak. Ausztriaban van ilyen, tehat valaki gyart ilyen eszkozt, nyilvan nem a rendorok faragtak ossze.
A lezeres sebessegmerot sem a rendorseg gyartja, de meg a meroszallagot seNamost aki a rollerek meresere gyart eszkozt eleg valoszinu, hogy gondolta ara, hogy a rollerek nem elhanyagolhato resze nem indul el, csak lokes utan.
-
Grafiqs
őstag
válasz
DigitXT #10562 üzenetére
Sehol nem írtam olyat, hogy támogatom a jelenlegi tervezetet.
Azt gondolom valamilyen szabályozásra szükség van. Én külön fő kategóriát hoznék létre az e-rollereknek. Egyrészről lenne egy alacsonyabb szint pontosan a gyerekek biztonsága érdekében. Ahol a kb. 25 km/h-t egy jó szintnek tartom. Motor teljesítményt tapasztalat hiányában nem mondanék. De az eddigi infóim alapján 350-400W elég lehet. Ezt a kategóriát vezethetné bárki, bicikliúton is.
Másrészről lenne egy magasabb kategória amit viszont valamilyen képzéshez-vizsgához és korhoz kötnék (mint az SMKP jogsi). Ebben a kategóriában már nem szabnék meg teljesítményt. De azt igen, hogyha kerékpárúton akarja használni akkor tervezett végsebessége nem lehet több mint kb. 35km/h. Természetesen sisak használata kötelező lenne.mézespálinka: Remélem a te kérdésedre is sikerült válaszolnom.
G
-
Reggie0
félisten
válasz
DigitXT #10570 üzenetére
(P:J)Szerintem meg ez a kommented a szovegertelmezesi problemak iskolapeldaja
Sehol nem irtam, hogy barmilyen gepet kene engedni, hanem azt, hogy nem lehet barmilyen gepet engedni. Ez azt jelenti, hogy szukseg van korlatra es nem azt jelenti, hogy te barmilyen gepet emlegettel. Tehat ezzel azt fejtettem ki, hogy valamilyen korlatozasra szukseg van.(/P)
A gyerek elutese nem pusztan ettol fugg, statisztikak hianyaban eleg bator dolog egy ilyen osszefugges megallapitasa.
A vezeto kepessegei le vannak szarva, mert nincsenek minositve a vezetok. Azaz nincs kerekparos jogsi, igy nem lehet mast tenni, mint leszarni. Ha gyorsabban mennel, mint a gyenge kepessegueknek megengedett, akkor megis mit kene tennie a rendornek? Lemerni a kepesseget es az alapjan osztani a birsagot? Erre nincs mas megoldas, csak az egyseges korlatozas, mert nem lehet csak ugy differencialni a kerekparosok kozott.
Az pedig teljesen normalis, hogy azert is buntetnek amit elovettel, szamos teljesitmenykorlatos jarmu van, nem csak a roller lesz az.#10571 gergo5991: Ez nem Mo. specifikus, mindenhol ez megy. Lasd Nemeteknel 25km/h a korlat, Gorogoknel 25km/h az altalanos korlat a jarmuvekre, aztan van egy rakat specialis szabaly, hogy milyen kornyezetben mennyi a maximum amivel kozlekedhetsz, van ahol 8km/h! Franciaknal szinten 25km/h a jarmure, Svedeknel 25km/h a jarmure, emlekeim szerint osztrakoknal is. Mo-n a 30km/h-val meg eleg istenes is lesz EU-hoz viszonyitva.
-
Reggie0
félisten
válasz
DigitXT #10555 üzenetére
Ez a fizikai korlatozas teljesen jogos, mint ahogy sok mas jarmukategorianal is van ilyen, pl. robogo/mopedauto/kismotor/nagymotor. Mindegyikhez mas papir kell(a vezetonek es a jarmunek egyarant) es hat belathatjuk, hogy a kerekpar kategoriaju rollerhez nem kell jogsi es a muszaki felugyelete sem szigoru, akkor nem lehet barmilyen gepet megengedni. A mozgasi energia aranyos a karokozassal, marpedig ez valamennyire jo korlatot ad. Hiaba megy gyorsabban a 60kg-s juzer, mint a 120kg-s, az enegia igy nem lesz annyival nagyobb.
-
PociAti
őstag
válasz
DigitXT #10562 üzenetére
"nincs annál veszélyesebb, mintha hosszú másodpercekig egymás mellett halad két egy nyomon haladó jármű"
Egyáltalán nem érzem veszélyesnek, legalábbis egymásra nem veszélyesek.
A szemből haladó járművekkel való ütközés, na az már veszélyes. És nem nagyon nem mindegy, hogy a két jármű közötti relatív sebességkülönbség 40 vagy 60 km/h.Ha emelkedőn, az egyik lassú jármű nem tud egy másik lassú járművet leelőzni, akkor nem történik nagy tragédia. Ha a 12 km/h sebességű jármú az előtte haladó miatt 10 km/h sebességre csökkenti le a sebességét, akkor az 1 km-es szakaszt 5 perc helyett 6 perc alatt teszi meg. Nem számít nagy veszteségnek.
A bérrollereket könnyű központilag módosítani. Hatóságokkal egyeztetve könnyű megfelelő "viselkedésűvé" módosítani a szoftverüket, és ez a lényeg. Magánszemélyeknél a szoftverek egyéni vizsgálatára nincs erőforrás.
"És ha már harmonizáció: a pedelecen 300W (névleges) motor segít. Emellé, ha emberi erővel hozzámegy 200W, az már 500W. Mégis full szabályos a bicikliúton, akkor is ha végül emberi erővel 30 km/h-val teker... Logika?"
Létezik pár kategória, e-bike, s-pedelec és pedelec. Előbbi 2 SMKP kategória, utóbbinál vagy pontatlanul fogalmaztál, vagy torzítani próbáltál.
"Pedelec: Kizárólag a hajtás rásegítésében vesz részt a motor, csak pedálozás esetén kapcsol be. A motor teljesítményének névleges értéke nem lehet magasabb, mint 250W, és a rásegítés csakis 25 km/h-ig megengedett."
Forrás: https://www.mmbike.hu/pedelec-kerekparok-ontsunk-tiszta-vizet-a-poharba -
PociAti
őstag
válasz
DigitXT #10557 üzenetére
Mániád hangoztatni hogy "kriminalizálni akarják" ezt vagy azt, pedig rajtad kívül mások megértették a lényeget: a kerékpárutat szeretnék élhetővé, biztonságossá tenni.
Nem élünk Kánaánban, sok helyen nagyon nyomorult utakról van szó, amik az előző évtizedek formáltak olyanná, amilyen most. A cél, hogy nem engednek olyan járműveket a kerékpárutakra, amik oda nem valóak. Teljesítményük alapján másokkal egyenértékűek, melyek szintén nem közlekedhetnek a kerékpárúton. (Ilyenkor szokásod a jelen szabályozás által kizárt legkisebb teljesítményű, kis darabszámban eladott járművet példaként felhozni, ettől, és hasonló torz példáktól most igazán eltekinthetnél.) -
Grafiqs
őstag
válasz
DigitXT #10557 üzenetére
Előljáróban két dolog.
Egy, még nincs rollerem (lesz hamarosan), de nagyon sok ezer km van a lábamban Bpest belvárosában. Illetve robogózom is aktívan.
Kettő, nem kardoskodom a jelenleg tervezett szabályozásban szereplő megoldás mellett.
Valamilyen szabályozásra márpedig szükség van, mert bárki vehet akár sok száz-ezer wattos rollert is. A bárki alatt a 10-12 Vér Pistikét értem. Egy bringaúton nagy átlagban 25-30 a tempó. Ettől felfelé sokkal eltérni szerintem szerintem nem egészséges.
Ennél nagyobb tempóval közlekedni egy rugózatlan kis kerekű járművel életveszélyes bárhol is.krooarbo: Köszi!
G
-
Grafiqs
őstag
válasz
DigitXT #10555 üzenetére
Gondolj bele abba, hogy a 12 Vér Pistike mit művelne egy (névelegesen) 500-600W-os rollerel a járdán...
Valahol meg kellett húzni azt a határt ami a nagy átlagot figyelembe véve megfelelő, mind tempó mind teljesítmény szinten.krooarbo: Melyik webshopban vetted és ha mennyiért ha nem titok?
G
-
mrrr74
aktív tag
válasz
DigitXT #10544 üzenetére
Pont erre gondolok. Mondjuk Gergely utca felüljáró, vagy M3 bevezető OMW kút után, vagy mondhatnék még ezer példát. Nincs kint tábla, hogy behajtani tilos segédmotoros kerékpárral, se kötelező legkisebb sebesség; ott mi lesz a 350W+ -os rollerekkel? Ok, ne menjen fel, de elvben szerintem felmehet ha így marad a végleges szabályzás. És akkor majd 15-tel (se) tartja fel a szélső sávot, mert ugye járdán nem mehet? Minimum dupla hajtás legyen a segédmotor, vagy 1000 W+. Szerintem.
-
synar
őstag
válasz
DigitXT #10529 üzenetére
Köszönöm a válaszod, bennem is felmerültek ezek a kétségek, amiket sikerült tovább erősítened. Akkor ezek szerint még mindig jobb választás ezeknél az M4 vagy az Esegway a 10 colos kerekek miatt? Vagy ahogy olvasom a kerékpár kategóriát gyakorlatilag egy G30-al lehetne kimaxolni, jelen állás szerint. Törhetem tovább a fejem, addig is marad az 1S magában kompromisszumokkal.
-
DigitXT
félisten
válasz
DigitXT #10404 üzenetére
Gumicsere lett belőle. Futureboard-nál kicsit csodálkoztak, hogy én
ezt tubelessként használom, de konkrétan árulják annak is (Alin).
Nem is volt vele semmi bajom a (szúrt) lassú defektig. Sőt, annyira
nem, hogy még ~1 barral is hiba nélkül gurult. 3.5-re fújom... TPMS
rácsavarása után 3.35 maradt, de jó is az, mert az 50 PSI csak 3.45Jövő héten megyek vele, kíváncsi leszek, milyen melegedést mér.
(Magában a gumi is tud melegedni, de itt a motor meg külön befűt.) -
DigitXT
félisten
válasz
DigitXT #10380 üzenetére
Szabad szemmel szinte nem is látszik. Ráadásul a barázdában van.
El nem tudom képzelni, mi szúrhatta át (nem látszik benne semmi).
Nagyon kicsi lyuk lehet, mert teljesen kontrolláltan ereszt, LOL.A Slime egy ilyet simán megfog, nem? Vagy gumicsere kell, rögtön?
(Komplett gumis műhelyt azért nem akarok itthon berendezni... Bár
vettem már ezt-azt: szelepet is tervezem cserélni a TPMS végett.)
Szerk: a jó hír, hogy a feltételezésnek megfelelően nincs eresztés a
peremnél, a szelep sem rossz, azaz legkézenfekvőbb verzió jött be. -
eFeMeR74
senior tag
válasz
DigitXT #10332 üzenetére
Ez igy van 1 motorral nekem egy örökkévalóság. A 8 éves fiam lefut
El kell kezdeni és szépen lassan igazitani a szabályozást. Csak nem a teljesitményre, hanem a sebességre és a felépítményre kéne alapozni.
10-30kg súlyú roller max 30km/h kis teljesitmény, biciklis szabályok( járdán 10km/h)
30kg felett 30km/h feletti sebesség jogsi, bukó,smkp,kismotor kat. Ennyi😁 -
Horn Ákos
csendes tag
válasz
DigitXT #10332 üzenetére
Igazad van, az utas nem jó kifejezés, pilótára, zsokéra, sofőrre, vezetőre gondoltam.
Szerencsétlen a helyzet, mert nagy tömegre - érthető okból - nem is gyártanak pálcika rollert, és amiatt nem szabadna senkit kiszorítani a közlekedésből, mert átlag fölötti súllyal rendelkezik.
Balesetekkor viszont nem árt figyelembe venni, mekkora energia elnyelését lehet protektor nélkül lábon kihordani. És itt igen is számít a tömeg. -
Horn Ákos
csendes tag
válasz
DigitXT #10323 üzenetére
Ezt a 350W körüli határt "örököltük" a pedelec, Tornádó és hasonló, kerékpárúton közlekedő elektromoskerékpár-szerű eszköztől.
És ez nagyjából összhangban van a nemzetközi szabályokkal, valamint ehhez alkalmazkodó gyártói hozzáállással. Ebből kifolyólag sűrűsödtek be a kapható járművek 300W környékén, és nem 400W-on, vagy 500-on, pedig 100 kilós felmálházott munkásemberek inkább ezt a teljesítményt igényelnék. -
eFeMeR74
senior tag
válasz
DigitXT #10323 üzenetére
43km/h😁
És igen nem mind1 350w 100kg kell vinni vagy csak 50kgt. Máris más a gyorsulás,lassulás,fékút stb.
Nekem is 2x800w van és kell a 128kghoz főleg emelkedőn.
És nem én vagyok a bicikliutak királya, mert elég sokszor mennek el mellettem pedig, ha akarom az enyém is megy 45km/h val.
5 év múlva nem lesz ennyi ellenzője amikor szinte mindenkinek lesz valamilyen😁 -
Horn Ákos
csendes tag
válasz
DigitXT #10296 üzenetére
"Még egyet is értenék, ha nem lenne tele demagóg túlzásokkal:
500W szerinted azt jelenti, hogy 50-60 km/h-val tud menni?"Demagóg túlzásokért neked se kell a szomszédba menni. Persze hogy az írásomból a legkisebb teljesítményt vetetted össze a legnagyobb sebességjel. 350W fölötti rollerek teljesítménye "feltételezem" nem áll meg 500W-nál.
"Én se ütköznék senkivel kerékpárúton. Máshol se!
Azzal a 70 kg-os bringással sem, aki a teljesen legális 40 km/h
tempójából akkor sem vesz vissza..."Rosszul tudod! Kerékpárúton 30 km/h a sebességhatár.
Felépítéséből és jellegéből adódóan a kerékpár sokkal stabilabb és kiszámítható mozgású. Nagy kerekek és hosszú tengelytáv miatt más a fordulókörük, nem várható a bicajtól olyan hirtelen oldalirányú kitérés, mint roller esetén. Ahhoz, hogy városon belül álló helyzetből 40 km/h-ra felgyorsuljon, ahhoz szemmel látható erőbefektetés kell a bicajostól (roller esetén fapofával rövid ideig le kell nyomni hozzá egy kart). És hát hosszabb útra is van szükség a 40 km/h eléréséhez, amire kereszteződésekkel teletűzdelt városban ritkán van lehetőség.
És én nem kerékpárost kívántam szembe állítani az erollerel, hanem hogy a kerékpárútra szerintem tényleg nem valók a nagytestű, nagy teljesítményű rollerek. Az pedig engem nem érdekel, hogy valójában egyetlen út típus se igazán passzol nekik, ez legyen az ő dolguk. Nem bíznám a kerékpárúton közlekedők testi épségét a nagyteljesítményű erolleresek ítélőképességére, habitusára, még ha minden jelenlévő szabálykövető, tisztességes állampolgár.
-
mézespálinka
senior tag
válasz
DigitXT #10271 üzenetére
Az lesz, majd max nyomtatok egy másik matricát.
Megoróbálom a lehetetlent, felveszem a kapcsolatot egy képviselővel emailben, hátha .... az aszisztense azt mondta, még csak most zajlanak az egyeztetések és szívesen fogadnak meglátásokat. Remélem nem kamuzott.. ha elolvassa legalább megpróbáltam... -
mézespálinka
senior tag
válasz
DigitXT #10268 üzenetére
Arról nem beszélve, hogy mit fogok kapni az autósoktól, amikor 10, max!! 15kmh-val kajtatok felfelé az említett úton, 2-3 km-en át az út jobb oldalán, úgy hogy
-a ahol bicikliút van - és ez itt nálunk az autóútból lett lecsípve, - azt nem használhatom
-b fentebb, ahol külön van a bicikliút szintén nem használhatom, cserébe a menetiránnyal megegyező irányú nyílásokkal ellátott csatornák miatt még csak nem is teljesen az út jobb szélén fogok caplatni, az autók között, az említett sebességgel egy tizienegykét kg-os rollerrel.... -
norbi93
senior tag
válasz
DigitXT #10255 üzenetére
Ha már fullface sisak: én mégcsak 1-2 hete nyúzok egy pro2-t, nagyon nem keresgéltem rá az egész témára előtte, csak impulzusvásároltam. Azt sejtettem, hogy valamiféle védelem jól jönne, így vettem egy rohambilit hozzá, de azóta annyi horrorsztorit olvastam, hogy megjött a kedvem egy rendes fullface sisakhoz inkább
Tudtok ajánlani valami könnyebb fajtát, ami nálatok bevált?
-
zhata
senior tag
válasz
DigitXT #10241 üzenetére
Így van! Sőt! Mióta 32-vel tudok menni a Tököly kerékpársávsában, néha még zöldhullámot is kapok! (Xiaomi Mi Scooter Pro) Továbbá, ha a befelé megyek, csak a gyorsjáratú buszok előznek meg. Megszűnik az a frusztráló dolog, hogy a 110 és 112-es buszok két megálló között megelőznek, azután meg én előzhetem meg őket a megállóikban!
Sokkal biztonságosabb így, mint 25-tel cammogva. -
Reggie0
félisten
válasz
DigitXT #10236 üzenetére
Es a tricikli miert lehet bicikli? Vagy miert lehet bicikli a teherszallito bicikli?
Felreertes ne essek, szerintem kb. jo igy ez a szabalyozas, bar kicsit szukek a korlatok. A sebessegkorlat nyugodtan lehetett volna 40 is ahogy kerekparbol is siman kicsavarok annyit.
#10237 rumos14 : Sok orszagban ezert korlatozza a sebesseget a kereskedo es akkor ott roller maradhat.
-
-
Reggie0
félisten
válasz
DigitXT #10158 üzenetére
De, van hatso labfek, az azer erosebb
Szerintem a gazelengedos KERS sem egy eszeveszet teljesitmeny.
Szerintem is ez a legjobb.
(#10156) lehella : Igen, csak ekkor van ertelme, mert a helyzeti energiaban van komoly energia. Rolleren a mozgasi energia nevetsegesen keves, ha 30km/h-val mesz rollerestul 100 kg-al, akkor talan 1Wh, aminek jo, ha a 80%-at lehetne visszanyerni.
-
DigitXT
félisten
válasz
DigitXT #10089 üzenetére
Megelőzendő a következő leégést javítás után beállítottam egy takarék módot.
Mondhatnám, hogy mérnöki precizitással kiszámoltam, jó előre, de hazudnék:
valójában menet közben trial-and-error módszerrel lőttem be, hogy a két motor
áramfelvétele jó közelítéssel megegyezzen egy "takarékos" nyélgázon.Mivel a két motor hiába gyári, néz ki ugyanúgy (1200W névlegesen mindkettő),
másképp vannak tekercselve... a régi végsebessége 15%-kal nagyobb, mint az
újé... Mit ad isten, ha végsebességen nyektetjük, ezzel azt érjük el, hogy csak
ez a motor dolgozzon, ami egyenes út a leégéshez. Amíg a másik csak lazsál.
(Nyilván gyorsításnál bedolgozik, ám ha végsebességen mész akkor már nem.)Szóval takarék módban az egyik vezérlő 72%-on, a másik 62%-on dolgozik. Ez
elég 32 km/h tartásához nagyjából 500W-tal, 50-50% eloszlásban motoronként.
Rosszabb minőségű úton bőven elég. Ha meg jó az út, és előzni kell, akkor egy
kattintás a kormányon és megindul a technika 40 km/h fölé viszonylag könnyen.
A másik gyorsabb beállításom, szintén erre a túlmelegedésre megoldás... Csak
42 km/h végsebességre jó (~900W), de 60/40% arányban dolgoznak a motorok:
ezeket a beállításokat hosszú távon is bírnia kell, kigurulható az akkuból 50 km.Ui: állítottam a hátsó rugóstagok előfeszítésén, így már nem ver bele a kerék a
sárhányóba, ha kicsit hátrébb állok / erősebb gyorsításoknál. Egész jó gép lett.
(Fékbetét csere/fék beállítás után sokkal csendesebb, és jobban fog a fék stb.) -
madrac
senior tag
válasz
DigitXT #9753 üzenetére
Csak te álltál belém amiatt mert lemertem írni a kérdéses hozzászólásra reagálva, hogy az enyém is megy többel mint 25km/h, mégse több ezer wattos duál motoros, és nem vagyok nagyságrendekkel sem könnyebb súlyban, ráadásul a hatótávra sem panaszkodom. Egyáltalán nem vitattam azt, hogy aki emelkedőn felfelé akar 40km/h-val száguldozni, annak is ajánlanám, pláne plusz súllyal, mert nem. Csupán arra céloztam, hogy azért a kisebb kategória sem feltétlenül egyből lesajnálandó, ami nem jelent egyből max. 25km/h-t sem. Sőt, nem is ajánlás céljából írtam, ezért nem is írtam típust. A hozzászólásokat nem csak az olvassa akinek írja az ember, ezért másnak is lehet informatív.. Nem tudom milyen jogon vonod kétségbe más tapasztalatait! Amikor leírtam annó a tapasztalataimat az általam használt típusról, akkor is igyekeztem azt objektíven és nem elfogultan tenni.
-
madrac
senior tag
válasz
DigitXT #9746 üzenetére
A saját tapasztalatomat írtam le, a saját használati szokásaimnak megfelelően, ha megengeded. Egy szóval sem írtam azt, hogy ezzel lehetne menni meredek emelkedőn 40-el! Engem egyáltalán nem zavar ha valakinek akkora a pénztárcája, hogy emiatt képes fél milliós rollert venni
Az abszolút hidegen hagy, hogy te mit tudsz elképzelni és mit nem, csak az a fő, hogy lehessen kötekedni...
-
madrac
senior tag
válasz
DigitXT #9740 üzenetére
Emelkedőről nem volt szó. Nem szoktam meredek és hosszú emelkedőkön használni, de az én igényeimnek megfelelt. Azt tudom, hogy vásárlás után a beállításokban a gyorsulásából durván vissza kellett venni, mert olyan iszonyatos erő van benne hogy már-már veszélyesnek éreztem, pedig nem mondanám magam pehelysúlyúnak. Oké, azóta feljebb vettem, de ha jól emlékszem most sincs a maximumon.
-
IMIIKE1998
őstag
válasz
DigitXT #9688 üzenetére
+PociAti:Hát jelenleg túl sok szívásnak tűnik ez, lehet várok, míg kijön a KRESZ módosítása. Különben van benne igazság, amit mondotok, lehet, hogy nem is segédmotor lesz, hanem egy új kategória. Tegnap beszéltem a Közlekedési Hatósággal, annyit mondtak, hogy a helyi önkormányzat szabályzásait kell jelenleg figyelembe venni, a KRESZ módosításokról még nincs publikus, extra infó.
Más: Amit még nem értek, hogy miért ilyen kicsi a lábférőhely az e-rollereken? Annak ellenére, hogy 60 kiló vagyok a 171 centimmel, 43-as lábam van(tudom, vicces) de egy csomó e-rollernek szinte ugyanannyi hely van a rálépőjén, mint a freestyle rollereknek, amiken alapból alig férek el, de azon nem is kell sokáig állni. -
x10ilaci
friss újonc
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux felhasználók OFF topikja
- Okos Otthon / Smart Home
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Milyen processzort vegyek?
- Robogó, kismotor
- Nők, nőügyek (18+)
- Azonnali fotós kérdések órája
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- Lorier Hyperion SII Új, automata, hordatlan, fóliás állapotban
- DJI Mini 4 pro / Mini 3 pro / DJI Mini 3 drón Fly More Kit Plus - 2x47 perc
- DJI FPV Fly More Combo drón szett extrákkal
- Radiolink AT10II vezérlő 12 csatornás RC vevő R12DS 2.4GHz DSSS&FHSS
- DJI Mavic 3 / Cine / Pro / Classic drón akkumulátor
- Nexigo PJ40 okosprojektor / Számla + Garancia /
- LG 27GR95QL - 27" OLED / Limitált LoL Edition / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync
- Thomson Streaming Box 240 TV okosító / Számla / Garancia /
- iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3057, 95% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest