Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) lali303 válasza nelsonmanian (#1100) üzenetére


lali303
tag

Míg nem kapod meg a frissítést addig nem jelenik meg.

(#1102) nelsonmanian válasza lali303 (#1101) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Milyen frissítést?

(#1103) Dokri


Dokri
újonc

Sziasztok

Milyen indokkal tudnám SEI márkára cseréltetni a
jelenlegi smartboxokat? A lassú, nem vagyok megelégedve nem elfogadott hiba azt írták. Azt sem akarom, hogy a szerelő kiérve hülyének nézzen, mert nincs banális hibája a boxnak.

(#1104) BIT_ válasza Dokri (#1103) üzenetére


BIT_
tag

Én a jövő héten fogom mikróba rakni őket. ;)

(#1105) Zsonti válasza nelsonmanian (#1100) üzenetére


Zsonti
csendes tag

Most már van:
[link] :)
Napokon belül, a frissítések után telepíthetővé válik a Netflix app.

[ Szerkesztve ]

https://merretekerjek.hu

(#1106) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Lehet azzal valamit kezdeni, hogy az eszközt viszonylag sűrűn újra kell indítani lassulások és egyéb anomáliák miatt. (kb mint egy androidos telefont, ami újraindítás nélkül szintén meg tud hülyülni)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1107) zelos válasza Dokri (#1103) üzenetére


zelos
aktív tag

Áramtalanítod a szart aztán hívod a telekomot hogy szar lefagy sokszor nem kapcsol be, lassú stb.. És cseréljék ki arra ami a honlapon szerepel mert erre a szarra nem tartasz igényt. Fontos hogy a szar szó többször elhangozzon ezzel nyomatékosítod elégedetlenséged..

(#1108) nelsonmanian válasza Zsonti (#1105) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Kint is a frissítés!

(#1109) Bunda555


Bunda555
tag

SEI box másnál is belassult az új frissítés után?

(#1110) zelos válasza Bunda555 (#1109) üzenetére


zelos
aktív tag

Nálam is lassúbb lett és a dolby hangzás is eltünt a csatornákról mint anno a régi boxon. Újra nem sikerült egy jó frissítést összehozni a T-és fiúknak.. :C

(#1111) zelos válasza zelos (#1110) üzenetére


zelos
aktív tag

Visszavonom, van dolby csak a hangbeállításokban a dolby-mat -ot ki kell kapcsolni.

(#1112) Per Me


Per Me
tag

Sziasztok! A SEI box valóban nem tud tv távvezérlőt tanulni, vagy csak a frissítéssel tűnt el?

(#1113) zelos válasza Per Me (#1112) üzenetére


zelos
aktív tag

Nekem sem megy a samsung tv távirányítójával frissítés óta. Előtte jó volt.

(#1114) patrikcoc válasza zelos (#1113) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nekem megy LG Magic Remote-al, és a Dolby is, viszont az egyik TV-n ki kellett kapcsolni mert csúszik 2mp-t a hang a frissítés óta…

(#1115) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem SEI Robotics van de frissítés úta ha elindítom kiírja,hogy nincs wifi jel miközben meg vezetékes net van rákötve akkor vagy újra indítom vagy észhez tér magától.Mit csináljak csináljak egy factori resetet mint telefonon?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1116) Dokri


Dokri
újonc

Nekem kb 5x állt meg a frissítés, áramtalanítás szenvedések stb után , majd mikor sikerült letölteni és felrakni megfagyott az egész a T logónál. Végül addig basztattam, hogy működik, de igen utolsó pillanatos volt, hogy ne küldjem a boxot fel a világűrbe :D

(#1117) Promi


Promi
aktív tag

Nálam is lassan és akadozva épült fel a frissítés után. Köv hóban jár le a szerződésem, érzékeny búcsút fogok venni a Telekomtól. Megyek a Streaminges szolgáltatókhoz kötötségek nélkül.

(#1118) Karavik


Karavik
veterán

Tegnap frissült a STB van már Netflix és már nem esik szét a kép 2160p60Hz felbontás és 4:4:4 8-bit szintér beállítással. Bekerült HDR10 opció. Hha kól emlékszem korábban csak HDR és Dolby Vision lehetőségek voltak. Továbbá bekerült Dolby MAT és DTS hangkimeneti lehetőségek is. Korábban ha jól emlékszem csak Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos Dolby Digital Plus-al lehetőségek voltak. Android TB beállítások menü is át lett stabva valamelyest és Android 12 főverzió frissítést is megkapta.

Nincs semmi fagyás, semmi b@szakodás, tök fasznán mműködik végre viszont egy bug megmaradt méghozzá felvétel több lehetőségeknél mind a kéttőt SD-nek jelöli holott az egyik HD jelölésűnek kellene lenni. Telekom megerősítette a hibát (csak a kiírás nem jó) valóságban valamelyik HD a kettő közül ha jól emlékszem mindig a felső.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1119) zelos válasza Karavik (#1118) üzenetére


zelos
aktív tag

DTS volt frissítés előtt is, Dolby MAT helyett meg volt feldolgozás nélküli hang továbbküldés ami most meg nincs. :W

(#1120) alaves válasza zelos (#1119) üzenetére


alaves
addikt

DV8519B box - android 12 frissítés:
-AFR (auto frame rate), így minden forrás kadencia helyessége rendben (végre!)
-jobb képminőség: alapon 4k/50Hz/4:2:2
-játék mód: HDR10, HDR10+, HLG (az app-ok HDR10+ megjelenítése is rendben, pl. Vimu)

Lehet, hogy DTS csak akkor van, ha DTS képes TV van a HDMI másik oldalán (nem tudom ellenőrzni, mert az S90C-ben nincs).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1121) patrikcoc válasza alaves (#1120) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Sokat nem ér az AFR, ha nem támogatja szinte semmi, ahogy elnézem csak Netflixxel megy. SEI boxon jól elcseszték a firmwaret, random laggol a kép és kihagy a hang, üfsz szerint ismert hiba.
Illetve fixen 444/8bit a színtér, nem lehet állítani.
Régebbi LG OLED-en (B7 + SJ9 soundbar) fixen másodperceket csúszik a hang ha be van kapcsolva a térhangzás, az összes appban.
Ezeken kívül jó lett a frissítés :D
Vajon mit jelenthet a Dolby Vision mosogató-led? :D

[ Szerkesztve ]

(#1122) alaves válasza patrikcoc (#1121) üzenetére


alaves
addikt

Annak fontos az AFR, aki külső lejátszóként is használja a boxot. Ezért írtam a Vimu playert, mert azon bekapcsolható a képfrissítés kényszerítése az android eszköz felé és így már átkapcsol automatikusan a box (igaz én eddig is megoldottam a tvquickactions-pro-mod-al). Más app. is akkor lesz kadenciahelyes ha van benne képfrissítés kényszerítés algoritmus. Megnéztem, tehát jó az AFR és a HDR10+ is (szépen átmegy a dinamikus metaadat a hdr10+test_lake_2021_02_01.mp4 tesztvideóban).
Azt nem tudom, hogy streaming app-oknál eddig kadenciahelyes volt-e (HBO, stb) kézi átállítás nélkül.
A DV8519B boxon az alap beállítás az upgrade-el 4k/50Hz/4:2:2/12bit (így a HDR 10 bit is jó).

DV mosogató led = a kijelzőn végzett (display-led) feldolgozás

A kijelzőn végzett (display-led) feldolgozás
Az erre képes képernyők azt „mondják” a lejátszónak a HDMI-kézfogás során, hogy „küldjed bátran a filmben lévő teljes Dolby Vision infót, majd én boldogulok vele!”. A tone-mappinget saját maguk is eltudják végezni, alapvetően pontosabban mint az előre rögzített értékeket tartalmazó táblázat alapján dolgozó lejátszó – hiszen a példánk alapján 750 nitre képes TV bizonyosan fel van készítve gyárilag arra, hogy pontosan max. 750 nitre kell konvertálni egy eredeti Dolby Vision színtartományt.
A fentiek alapján értelemszerűnek tűnik, hogy a kijelzőre bízott feldolgozás bizonyosan nem eredményez gyengébb minőséget, mint a lejátszó által végzett, és sok esetben jobb megoldás is. Csak nem mindig tudjuk, hogy éppen melyik módszer érvényesül a lejátszónk és kijelzőnk párosánál. Ha a lejátszónak kell elvégeznie a feladatot, akkor pedig vélhetően jobb eredményt kapnánk a dinamikus tone-mapping használatával...
Dinamikus tone-mapping
Több projektor és TV is képes erre a feladatra, még ha nem is tudnak Dolby Vision-t megjeleníteni (lásd lentebb a megjegyzésünket). A módszer előnye a normál HDR10-hez képest az, hogy bár nem törődnek a Dolby Vision metaadatokkal, de képkockáról képkockára elvégzik a dinamikatartomány kijelzőhöz igazítását. Ilyenek a JVC és LG vetítői, az LG és a Sony OLED TV-i, a Sony LCD-i és a Samsung QLED TV-i.
Rangsor
A fenti tények alapján az alábbi rangsort lehet felálltani a különböző megoldások között (legfelül a legjobb képminőséget eredményező):
1.Display-led Dolby Vision
2.Dinamikus tone-mapping (ha a kijelző nem képes a Display-led Dolby Vision feldolgozásra)
3.Player-led Dolby Vision
4.Alap HDR10 megjelenítés

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1123) alaves válasza patrikcoc (#1121) üzenetére


alaves
addikt

A teljes leírás: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1124) patrikcoc válasza alaves (#1122) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Így már érthető, köszi. Streaming appok közül csak a Netflix AFR-képes, így még mindig manuálisan kell állitgatni a képfrissítést.

(#1125) alaves válasza patrikcoc (#1124) üzenetére


alaves
addikt

Értelmes. A TV-ken lévő (pl.tizenOS, webOS) streaming app.-ok kadenciahelyesek. Az androidTV op.-os TV-knél is, a boxon meg nem :F

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1126) zelos válasza alaves (#1122) üzenetére


zelos
aktív tag

Melyik az a vimu player?

(#1127) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok,
Ez szép és jó hogy van netflix, de sajnos hiába van fent nem tudom meg csinálni hogy működjön, be jelentkezem és azt írja nem az én háztartásomba van, és sajnos üzenet jön nem sikerült betölteni. Hiába igazolom vissza email vagy sms-ben.

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#1128) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha smartboxra telepítek külső apk-t,hogy hogy eltűnik egy idő után magától?Próbáltam feltenni pl firefoxot vagy másik böngészőt az alkalmazás listában ott is volt bár az alkalmazás ikonoknál nem tette ki.Aztán mikor megnéztem az alkalmazásoknál ahol lehet törölni is csak onnan tudtam elindítani a böngészőt de egy idő után eltűnt a listáról.Nem szeretik a telekomnál ha valaki külső dolgot telepít fel?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1129) zelos válasza Pityu. (#1128) üzenetére


zelos
aktív tag

Nem tünik el hanem berakja a rendszer appok közzé. Az alkalmazás listában nyisd le a "minden alkalmazást" és "rendszer appok muatátását" is.

(#1130) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Meg volt az is aztán úgy se volt de idő közben megjelent. Viszont még plusz amit felraktam töröltem is mert nem volt rendesen használható.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1131) alaves válasza zelos (#1126) üzenetére


alaves
addikt

[link] full version: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1132) Zoshi85 válasza patrikcoc (#1121) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Az elképzelheto hogy a régebbi boxon nincs dolbivision?
Olyan tv-m van, de nálam nincs ilyen menü pont. Tegnap frissült a box, többek között android 12-re. [link]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#1133) alaves válasza Zoshi85 (#1132) üzenetére


alaves
addikt

A DV8519B boxhoz (régi) nem vették meg a DV licencet és nem is lesz, ha ragaszkodsz hozzá cseréltesd újra.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1134) Zoshi85 válasza alaves (#1133) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Értem. Annyira nem. Köszönöm :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#1135) zelos válasza alaves (#1131) üzenetére


zelos
aktív tag

Köszi már megtaláltam, ettől már van újabb is, azt raktam fel, eddig tetszik! 🍻

(#1136) zelos válasza alaves (#1131) üzenetére


zelos
aktív tag

Az istennek nem tudom beállítani ezt a lejátszót hogy átengedje a hangot a mozira feldolgozás nélkül.. dts hangot nem akarja lejátszani csak recseg ropog. :W

(#1137) alaves válasza zelos (#1136) üzenetére


alaves
addikt

Nem tudom, nálam a régi boxon a térhatású hangok beállításnál csak dolby-k vannak, dts nincs. Én mindent PCM-el küldök a TV-re, nálam a vimu rendesen lejátssza a dts hangsávot is (audio opciónál sehol nincs pipa). Ált.-ban a TV belső lejátszóját használom, csak akkor a vimu-t, ha a TV nem tudja az adott hangot vagy feliratot.
A boxon biztos van DTS passthrough?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1138) zelos válasza alaves (#1137) üzenetére


zelos
aktív tag

Van dts a boxon be is van kapcsolva. Közben észre vettem hogy frissítés óta true hd sincs, továbbá a hd a csatornákon dolby sincs.

(#1139) Scarabe


Scarabe
csendes tag

Sziasztok,
Az lehetséges, hogy az új frissítéssel az android smart boxnak a hdmi képi kimenete már nem kompatibilis egy régi tv-vel?
3 boxom van és a frissítés után egy régi LG 32LC3R-en "nincs jel" hdmi-n (kép) de hallatszik a műsor. Csak ezen a TV-n, bármelyik boxot rakom rá vagy cserélgetem őket.
HDMI-n viszont a számítógép képe és a blueray lejátszó képe is megy gond nélkül. Csak a frissítést követően kezdődött ez a probléma, így erre tudok még gyanakodni.

"We never really grow up, we only learn how to act in public."

(#1140) Tcsabi7811 válasza Scarabe (#1139) üzenetére


Tcsabi7811
csendes tag

HDMI kábel ugyanaz maradt a többi box esetében is? Ha igen akkor cseréld,és tégy egy próbát úgy is!

(#1141) Scarabe válasza Tcsabi7811 (#1140) üzenetére


Scarabe
csendes tag

Köszönöm a tippet! De sajnos 4 másik kábellel is próbáltam, újakkal és azokkal is amiken a többi készüléken van kép.

"We never really grow up, we only learn how to act in public."

(#1142) Tcsabi7811 válasza Scarabe (#1141) üzenetére


Tcsabi7811
csendes tag

Esetleg a tv szoftverfrissítése segíthet... Vagy a felbontás megváltoztatása a boxon... sajna csak ilyen tippjeim vannak.

(#1143) zelos válasza Scarabe (#1141) üzenetére


zelos
aktív tag

Színtér nem jól van beállítva, amit a tv tud arra állítsd a boxot is.

(#1144) KubanitoS válasza Scarabe (#1139) üzenetére


KubanitoS
veterán

Próbáld resetelni a boxot, de ahogy írták is lehet a színtér beállítással lehet a gond, a tévéden keress valami beállítást (olyasmit, hogy RGB 8bit - 16 bit, vagy CMYK) és azt próbáld. Én 3 éves tévén játszottam a színbeállításokon frissítés után és egy-egy beállításon nekem is a "nincs jel" üzenet volt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1145) polo98


polo98
csendes tag

Sziasztok!

STB-3112 CDA set-top box-om van. Ha TV-re vagy monitorra kötöm HDMI-vel akkor a kijelzőkön van megjelenítés. Ha Led falra kötöm rá akkor nincs megjelenítés. Próbáltam HDMI extendert, splittert berakni közéjük de akkor se vitte át a képet. A Led fal minden mást megjelenít (laptop, macbook, saját sw, stb).

Tudtok tippet adni mit csináljak?
Köszi

(#1146) zelos válasza polo98 (#1145) üzenetére


zelos
aktív tag

Nálad is színtér beállítás probléma lesz, olvass vissza egy hozzászólást.

(#1147) polo98 válasza zelos (#1146) üzenetére


polo98
csendes tag

Kösz! Holnap kipróbálom! A stb csere újra lehet megoldás?

(#1148) zelos


zelos
aktív tag

Jött megint frissítés a sei boxra.. valaki tegye már fel minden klappol e. :DDD

(#1149) Pityu. válasza zelos (#1148) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én tegnap felraktam,egy kicsit lassabb lett az egész cucc.De lehet egy factory reset gatyába rázná.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1150) patrikcoc válasza zelos (#1148) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Kép+hangakadást megoldotta, viszont még így is pár óránként belassul/laggol a kép pár másodpercre, mint Dolby-s csatornaváltásnál...

[ Szerkesztve ]

(#1151) zka79


zka79
tag

Sziasztok!
Tegnap érkezett vissza a tévénk a szervizből, (Sharp 49cuf8372es) ledsor cserén volt.
De ez idő alatt váltottunk digiről T-re és idáig egy ős lcd tévével használtuk. Most hogy vissza jött a tévé, ha rá dugom a boxot hdmi-n a tévé bootlopol. Volt valakinek hasonló gondja?
Köszönöm! :R

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#1152) zelos válasza zka79 (#1151) üzenetére


zelos
aktív tag

Nekem ezt akkor csinálta ha rossz színtér volt beállítva a boxon. Állítsd auto képbeállításra, vagy válasz tévédhez megfelelőt.

(#1153) zka79 válasza zelos (#1152) üzenetére


zka79
tag

Nemrég ment el a telekomos szerelő. Hozott másik boxot és egy újabbat is, de ugyan azt produkálta a tévé. Próbáltuk 720p-re állítani és csak 50Hz-re, de semmi változás. Szerintem a tévé a hibás. Másik 2 tévével megy a box. :F :W

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#1154) zelos válasza zka79 (#1153) üzenetére


zelos
aktív tag

A boxon a színteret állítsd ne a felbontást illetve a tévén is megnézném a színtér beállítást. Biztos hogy az lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#1155) Pityu. válasza zelos (#1148) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na meguntam a lassúságot csináltam egy factory resetet és gyorsabb lett a box most úgy néz ki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1156) zka79 válasza zelos (#1154) üzenetére


zka79
tag

Meg nézem. Köszönöm! :R

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#1157) laverdadb


laverdadb
tag

Sziasztok,

Nettó hülye vagyok ehhez, adott egy OLED LG.
Itt mit érdemes választani? Melyik a legjobb? :R

[ Szerkesztve ]

(#1158) zelos válasza laverdadb (#1157) üzenetére


zelos
aktív tag

Amit a tévéd megtud jeleníteni. Ha nem tudod mik azok akkor állítsd rgb-re azt biztos hogy tudja.

(#1159) alaves válasza laverdadb (#1157) üzenetére


alaves
addikt

Ha HDR-re is használod (pl. YT, netflix, külső lejátszóként), akkor 10 v. 12 bit kell, a legjobb nyilván 4:2:2/12bit, de jó a 4:2:0/10bit is.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#1160) zka79 válasza zelos (#1154) üzenetére


zka79
tag

Helló!
Sajnos a színtér beállítás nem hozott pozitív eredményt. :F
[link]
Annyi plusz van hogy a képernyő tükrözésre is lefagy a tévé és újra indul.

[ Szerkesztve ]

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.