Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) Mukucs válasza mufi (#12749) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nem a büdzsé limittel van a gond, mert megtehetNÉM, de ha van olcsóbb alternatíva, akkor miért pazaroljak!?

(#12752) Peterzon94 válasza Mukucs (#12751) üzenetére


Peterzon94
tag

Szerintem erre az illatra nem lesz olcsóbb/jobb alternatíva a pure havanetól, hacsak a rasasinak nincs egy ismeretlen klónja :D

(#12753) Mukucs válasza Peterzon94 (#12752) üzenetére


Mukucs
senior tag

Viktor&Rolf Extreme -t nem ismered?

(#12754) Peterzon94 válasza Mukucs (#12753) üzenetére


Peterzon94
tag

Csak a sima spicebombot, az nagyon jó, de reformulálták, és nem tart már úgy, mint a régiek.. :(

(#12755) slick-adam válasza Mukucs (#12753) üzenetére


slick-adam
aktív tag

Jeremiás ismeri E! higgyél neki, Porséje vanik!

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12756) Mukucs válasza slick-adam (#12755) üzenetére


Mukucs
senior tag

:DDD

(#12757) mufi


mufi
senior tag

t

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#12758) F34R válasza slick-adam (#12755) üzenetére


F34R
nagyúr

AZ FORRARI nem? vagy lehet atfestette PORSEVE? :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#12759) slick-adam válasza mufi (#12757) üzenetére


slick-adam
aktív tag

KATT!

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12760) Golota


Golota
aktív tag

Újabb amatőr tesztek:

Narciso Rodriguez for Him: meglepően kellemes, szolíd. Feketeribizlis savanyúcukorka illata van, nem is rossz. Az idő elmúltával sokat veszít a kezdeti édességből, inkább sportosba hajlik.

Tom Ford Grey Vetiver EDT.: Ez az első vetiver, amit fenntartás nélkül el tudnék viselni magamon. Valahogy az egész "kerek", nincs benne a vetiverekre -szeritnem gyakran- jellemző karcosság/szúrósság. Ez egy remek téli viselet lehet. Elegáns, visszafogott, kiegyensúlyozott.

Tom Ford Noir EDT:: szerintem telitalálat.Egy kicsit édeskésen indít, de van benne egy árnyalatnyi fanyar cseresznye. Kifejezetten elegáns, érett, öltönyös illat.Nagyon tetszik, szerintem télre veszek egy ilyet.

Tom Ford Noir EDP: Sajnos nem ugyanaz, mint az EDT verzió. SOKKAL édesebb, behízelgőbb, közhelyesebb. Nincs benne meg az EDT verzió hűvös eleganciája.

Prada Luna Rossa Carbon: ezt korábban már papíron szagolgattam. Marcipános, koktélcseresznye. Sajnos rajtam 1-2 órán belül szétesik. Ez alatt nem azt értem, hogy nincs illata, hanem hogy nem egységes. "Kiáll belőle" pár illat és egyáltalán nem harmónikus. Olcsó, szintetikus benyomást kelt. A sima Luna Rossa klasszisokkal jobb ennél, csak sajnos nem tartós.

[ Szerkesztve ]

(#12761) Peterzon94


Peterzon94
tag

Valaki nem akar Prada L'hommeot felezni? 26e a 150mles. Esetleg többfelé is mehetne a szajré :DDD

(#12762) Azie válasza summersam (#12746) üzenetére


Azie
őstag

ha még aktuális: 1. telefonszámuk FB oldalon 2. vannak a népszerű montalokból pdm-ből meg még 1-2 háztól. rendelni is csak személyesen.

ha mész személyesen, kérdezd már meg, hogy találtak-e balmain carbone-t, (amit egy srác akart tavaly ősszel). :P Köszi

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#12763) F34R válasza Golota (#12760) üzenetére


F34R
nagyúr

elegge amator szint.....

vetiver nem telre valo, az osszes tobbi illatjeggyel ez egy tavaszi-nyari illat.
A Noir Eau de Toilette egy tavaszi illat, a Noir EDP meg inkabb winter time.

mielott elmegy parfumoket probalni, lehetoleg tajekozodj. :DDD ;] :P

(#12764) Mukucs


Mukucs
senior tag

Én is voltam tegnap (is, már lassan egyfolytában...), kipróbáltam a Prada Luna Rossa Sportot, nekem elképesztően tetszik. Másik kezemre D&G One EDP került, tartósságra a Prada legalább a másfélszerese.

Édes nagyon, de mégis frissnek találom annyira, hogy tavasszal-nyáron is viselhető legyen. Talán a nagy kánikulákat kivéve. Akkor lehet, hogy sok.

LunaRrossa Extreme nem volt, azt ismeritek?

(#12765) F34R válasza Mukucs (#12764) üzenetére


F34R
nagyúr

Persze, az inkabb telre valo illat, ket eve hasznaltam is, fuszeres tiszta illlat. Elsore nekem fura volt aztan megszerettem nem kicsit.... lehet ujra kellene venni majd a fogcsikorgato hidegre. :DDD

Persze a Sport-ot a Levendula es a gyomber frissebbe teszi, az edesseg meg ugye a vanillia es a Tonkabab. A simat is merem ajanlani tavasz-nyarra.

[ Szerkesztve ]

(#12766) Mukucs válasza F34R (#12765) üzenetére


Mukucs
senior tag

Hasonlít a Sporthoz?

Tartósságra van olyan "erős" a sima is?

(#12767) Mercutio_ válasza F34R (#12763) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, tájékozódás nélkül nem fogja tudni leírni a benyomásait/véleményét?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12768) HurkaLES


HurkaLES
tag

Tegnap voltam én is a Müllerben. Meglestem a CoolWatert. Nem rossz de nem bántam meg higy inkább a Chrome azzarot választottam. De ha már ott voltam próbálgattam többet is.
Pl a Joop pour home. Asszem ez a neve lényeg hogy a rózsaszín. Hát igazából elsőnek csak egy édes valamit éreztem. 5 perc múlva meg körülbelül a papíron semmit. És nem csak én. Ismerősöm amikor megszagolta a papírt és ő sem érzett semmit. Pedig 2t is fújtam a papírra. Aztán a számotokra 2 kakukktojast is Meglestem.
Az egyik az Ultra Male. Hát igazából ez nem jött be annyira. Nem rossz de ezt inkább egy nőn tudom elképzelni. Szinte gumicukor illatot éreztem. Ez olyan h beleszagolok uuu ez király. De harmadik szgalasra már úgy vagyok vele hogy jó jó de már elég.
Az eros... Ezt mondjuk sajnálom hogy be van skatulyazva.
Kövezzetek meg de ez tetszik nekem. És ami szól még nála hogy eszméletlen tartós. 1 kor fújtam a csuklómra tegnap. Edzettem egy budos kesztyűben, többször kezet mostam szappannal és zuhanyoztam. És este kifejezetten lehetett érezni. És még talán reggel is egy halványan éreztem.

(#12769) F34R válasza Mercutio_ (#12767) üzenetére


F34R
nagyúr

kitudja.... ;] bar telre venni nyari parfumot..... meg forditva... :))

(#12766) Mukucs

Az extreme egy teljesen mas illat, szoval nem... A sima meg van olyan tartos mint a sport.

(#12768) HurkaLES

a Joop Homme! az ugy tudom hogy kapott egy reformulationt, persze hogy edes mert ez az vedjegye :DDD Mondjuk olyan beast hogy negy fujassal ki lehetett uldozni az egesz oltozot regebben. :DDD Gondoltam hogy az Eros tetszeni fog. Ultra Male-t probald huvosebb idoben, a lenyeg hogy a Chrome-t ne ird le tobbet mert jon a kovezes.... xD mar keso meg is kaptad..

[ Szerkesztve ]

(#12770) slick-adam válasza HurkaLES (#12768) üzenetére


slick-adam
aktív tag

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12771) Mukucs válasza slick-adam (#12770) üzenetére


Mukucs
senior tag

:C

(#12772) HurkaLES válasza slick-adam (#12770) üzenetére


HurkaLES
tag

És a poén hogy számítottam erre... 😂😂😂

(#12773) Mercutio_ válasza F34R (#12769) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha azt nezem, hogy a Perry Ellis : Red 360 hidegebb időben egész más mint a neki való nyári hőfokon és inkább finom-szappanos vegetális még akár meglepetések is érhetik az embert;]

Az mondjuk tény, hogy szaglászás alapján olyan évszakra érdemes belőni amilyen hőfokon volt a tesztelés mert lehet csalódás is.

MÁS: Jön a meleg idő, ezzel az izzadság. Ki mit javasol, ami nem/k evésbé toxikus/rákkeltő?
Nem feltétlenül izzadás gátlásra gondolok, nekem az is jó, ha a szagokat okozó részt iktatja ki , nem vészesen izzadok.

A másik gondom mostanság a szakáll/bajusz, ismertek valami (akár illatmentes vagy szolid/semleges) megoldást ami puhítja?

Ehhez kapcsolódóan: érzékeny bőrre ki mit használ borotválkozás után?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12774) slick-adam válasza Mercutio_ (#12773) üzenetére


slick-adam
aktív tag

mar irtam a Wolkenseifen Sensitive Deo Creme-et. (német oldalon) legjobb deo szavazason is elsö lett. elöször en is ketkedve figyeltem, hiszen egy krem, amit ujjal kell felkenni (kb 2 nap utan megszokod), de TENYLEG müködik. lehet van 1-2 ember, akinel nem, de a többsegnel igen, nem kamu fos. termeszetes cuccokat tartalmaz, illatmentes (nem baszkuralja a parfümödet), izzadast nem gatolja, DE semlegesiti a büzkeltö bakteriumokat. foltot se hagy, talan csak akkor, ha NAGYON izzadsz es feher polo van rajtad, DE vegülis a nagyon halvany sargas folt nem a kremtöl marad...
natur, tehat 1 evig nem romlik meg (folyamatosan frissen keszitik a batch-eket, kis ceg). a 65g-os (8,5 €) siman kitart addig, söt... . posta Mo-ra 10 euro, de 1 evnyi jofele deo-ért sztem siman jo a 18,5 €. esetleg összeallhattok, hogy többet rendeljetek egyszerre.
ITTEN E

szakállra nem kell semmi idiota sokat igerö kence. nativ virgin kókuszolaj (lehetöleg bio minösegben) es voala. olcsobb is az összes szarnal es még eheted is... gyenged kokusz illat sztem tök jo (nem erös, el is halvanyul hamar)

ugyanez borotvalkozas utanra is...

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12775) Mukucs válasza slick-adam (#12774) üzenetére


Mukucs
senior tag

link

Ennél nem használtam jobbat soha.

[ Szerkesztve ]

(#12776) Jhonny06 válasza Mercutio_ (#12773) üzenetére


Jhonny06
veterán

A dezodor téma tipikusan olyan, hogy ki kell próbálni több fajtát, mert mindenkin máshogy hat. Én már ezer éve a Nivea Cool Kick golyósat (átlátszó) használom, számomra tökéletes, de valakin pedig semmit nem ér.

Az alumínium rákkeltő hatása a dezodorokban pedig bullshit, semmilyen komoly tanulmány nincs, ami ezt igazolja. Ettől függetlenül ha megteheted, akkor nyilván nem árt nyitni a bio cuccok felé.

(#12777) slick-adam válasza Mukucs (#12775) üzenetére


slick-adam
aktív tag

- van illata (minek... felesleges kemikaliak a nyirokrendszered vegpontjara, illatozni ott a parfüm...)
- van benne aluminium (gyors gugli alapjan, kencet neztem) es az egyeb szokasos mesterseges szarok

szal... ideje kiprobalnod a real deal-t ;)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12778) slick-adam válasza Jhonny06 (#12776) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nincs tisztazva, hogy rakkeltö-e (bar ez a "csak egy adott betegseget nezünk" hozzaallas nagyon buta dolog...). az viszont biztos, hogy bio-akkumulativ. tehat nem kell. csak ha tenyleg nincs mas alternativa megallitani a borzadalmas izzadast, mikor egesz nap targyaloteremben rohadsz es 20-an bamuljak a honaljad környeket, hogy "na.. na.. na... aha! ott az elsö csepp!"... :U

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12779) Fr0z3n válasza slick-adam (#12778) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Azért egy tárgyalóba biztos van klíma. Én szívesen kipróbálnám. Az izzadáson aggódnék a legkevesebbet. Nyáron 40 fokban egész nap egy 60 fokos buszban, na ott nem használ semmi. Bio vagy alu, tök8...

(#12780) slick-adam válasza Fr0z3n (#12779) üzenetére


slick-adam
aktív tag

az izzadas szüksegszerü. nem az a megoldas, hogy megakadalyozza az ember.

a rossz illatot meg semlegesiteni kell termeszetes antibakterialis cuccokkal (azok vannak a Wolkenseife-ben, pl kokuszolaj is reszben...), nem elfedni. ennyi.

csak biznissz... biznissz mindenhol. kellenek a csilivili deo-k, 1250 ora tartossaggal (ÉS jo shelf-life-al...)... varazs adalekanyagokkal, amiket fel lehet tüntetni oriasi betükkel... mehh.

vagy jön egy néni, aki tizenhuszon evig dolgozott egeszsegügyi laborokban, beteve tudja a vegyi szabalyozasokat, ... es csinal egy egyszerü, termeszetes es a legtöbb embernel jol müködö krémet (tehat a többihez képest szinte VARÁZSkrémet). voala! ez törtent a Wolken-nel... alig birjak gyartani a batch-eket.

azert nyomom ennyire, mert en aztan sokat szenvedtem a szagokkal. ha nem kenek valamit magamra, zuhi utan 5 perccel (es nem csak nyaron) mar nedvesedik a honaljam es iszonyú büdös vagyok. volt, hogy tinedzser koromban gyogyszertarban kevertettem (ma mar tilos) ilyen NAGYON magas aluminium tartalmu löttyöt, amit hiperhidrozis eseten alkalmaznak. na azutan 1 hetig sivatag volt a honaljam. csak ugye az koncentralt méreg...
aztan rendeltem 2 eve ebböl a krémböl, felkentem, és még a nap végefele is csak orromat odadugva ereztem valami kis szagot. nem hittem el, hogy ilyen letezik.

mondom, nem biztos, hogy mindenkinel 100%-os, de nagyon magas ra az esely. egy probat mindenkepp megerdemel mindenkitöl, aki deo utan kutat.

szerk.: tárgyalót mufi miatt irtam. ha jol emlekszem ö jött ezzel a szituval

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12781) Mukucs válasza slick-adam (#12777) üzenetére


Mukucs
senior tag

Enyhe púderllata van, nem árt egyik parfümnek se, nem zavar be a képbe.

Van belőle alumentes is, amúgy.

(#12782) Mukucs


Mukucs
senior tag

Frissült a táblázat! :R

(#12783) kk831228 válasza slick-adam (#12780) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem én teszek egy próbát, mert pont ezzel szenvedek megint... Müller - es Lavera men deo-t próbálgattam, de elég büdös leszek tőle... :( Szóval kell valami más...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#12784) slick-adam válasza kk831228 (#12783) üzenetére


slick-adam
aktív tag

eddigi rendeleseimhez mindig küldtek kis extra probakat az illatositott deo kremjeikböl (2-3 darabot, azok magukban kitartanak hetekig ha ugy van...) + olaj alapú parfüm minta is volt. jo arcok.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12785) Golota válasza F34R (#12763) üzenetére


Golota
aktív tag

Szíves elnézésedet kérem, hogy felsőfokú parfümológiai végzettség nélkül el mertem menni szaglászni...

A fragrantica ajánlásokat én is el tudom olvasni. Ezzel együtt -kapaszkodj meg- továbbra is inkább téli illatnak érzem a grey vetivert és a Noire EDT-t az EDP meg továbbra is túlságosan édes.

Egyébként honnan tudod, hogy ahol szaglásztam, ott épp 32 fokos április nyár volt és nem 5 fokos kora tavasz..?

(#12786) F34R válasza Golota (#12785) üzenetére


F34R
nagyúr

Igy kerdezed akkor biztos nem :DDD

(#12787) Mercutio_ válasza kk831228 (#12783) üzenetére


Mercutio_
félisten

Betársulnék ha úgy feleződik a postaköltség ;)
Bár a pestre juttatás ha további költség már lehet ugyanott vagyok :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12788) #72797440 válasza Mercutio_ (#12787) üzenetére


#72797440
törölt tag

Mi ez itt kérem szépen? Minden fórumba beszivárog a tiszteletlenség? Ez magyar virtus vagy csak simán emberi tulajdonság? Akinek inge vegye magára aki nem az meg ne szólaljon.

(#12789) Paddington


Paddington
csendes tag

Frederic Malle és Floris teszter kiárusítás notinon.

Steinhart Nav B Chrono II 44 mm és Davosa Argonautic eladó

(#12790) HurkaLES válasza slick-adam (#12780) üzenetére


HurkaLES
tag

Amit linkeltel kenőcs az csak onnan szerezhető be egyébként? Kellene valami hasonló. Mert ezek a sprayk tényleg csak keverednek az izzadsaggal. Rá vagyok kényszerülve a solutio antosudorica hasznalasara. Mert télen amikor fázok is képes vagyok izzadni. Nyáron meg ne is beszéljünk róla. És hiába zuhanyzok többször nyáron ha egyszer izzadok kellemetlen. Ha tenyleg lenne egy olyan amivel nem lesz kellemetlen illatú legalább ezt a cuccot is elhagyhatnam.

(#12791) ElRamos


ElRamos
tag

Tegnap voltunk a feleségemmel a dm-ben. Pont kiárusítás volt pár parfümre, az 50ml-es Nautica Voyage 3.600 ft-ba került, ezért vettem egyet. Youtubon néztem egy videot, hogy lehet felismerni a hamis voyage-t. A video alapján hamisat vettem. Létezik, hogy a dm hamisat árul? Hogy tudom kideríteni, hogy eredetit vettem-e?

(#12792) slick-adam válasza HurkaLES (#12790) üzenetére


slick-adam
aktív tag

igen, sajat termekük sajat terjesztessel. de a Schmidt´s Deodorant - Deocreme Fragrance-Free is HASONLO (de nem ua.). ha talalsz valahol...

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12793) HurkaLES válasza ElRamos (#12791) üzenetére


HurkaLES
tag

Batch Codet már néztél? Elvileg a parfüm alján találod.

(#12794) slick-adam válasza ElRamos (#12791) üzenetére


slick-adam
aktív tag

inkabb az a kerdes, hogy ki a franc hamisitana egy full retail 15-20 dollaros parfümöt... :U

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#12795) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, barátnőmnek vennék ajándékba parfümöt, az lehetséges, hogy bizonyos illatokból csak EDT van? Amit kinézett még régebben magának, az a BVLGARI Omnia Crystalline, de a gyártó oldalán is csak EDT-t találtam.
Az itthoni webshopok közül melyik számít megbízhatónak? A notino-ról pl. lehet nyugodtan rendelni?

(#12796) Mukucs válasza adalbert1 (#12795) üzenetére


Mukucs
senior tag

Lehetséges bizony, s nyugodt szívvel vásárolhatsz onnan! :)

[ Szerkesztve ]

(#12797) Mukucs válasza Mukucs (#12796) üzenetére


Mukucs
senior tag

Bár amit kinéztetek, abból van EDP is, viszont semmivel sem erősebb, de lehet, hogy illatban picit eltér.

(#12798) adalbert1 válasza Mukucs (#12797) üzenetére


adalbert1
veterán

És tényleg van belőle! Úgy tűnik, hogy figyelmetlen voltam. :) - Viszont kicsit jobban utánaolvasva azt találtam, hogy az EDT és az EDP illata eltér (eleve az EDP-t később hozták ki, és sok régi EDT vásárlójuknak nem is tetszett), így azért még puhatolóznom kell majd, hogy melyiket is vegyem. :))

(#12799) Nova96 válasza slick-adam (#12792) üzenetére


Nova96
őstag

pl. iHerb.

(#12800) mufi válasza kk831228 (#12783) üzenetére


mufi
senior tag

En is betarsulnek ha vennenk kozosen.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.