Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) szki válasza Hasaggymeg (#41364) üzenetére


szki
őstag

L.A. nem tehetett mást. Vajon a dopping használaton túl a kereskedelmet is beismeri végre?
Nem az EPO a lényeg csak. Hanem egy 3 hetes versenynél a regeneráció! Aki nyomott már kemény sorozatterhelést, az tudja csak igazán mennyire nehéz regenerálni napról-napra. Erre külön speckó szerek vannak, amik egyénileg másképp hatnak.

(#41384) Teasüti: Ha sajog a térded, akkor pihentetni kell. De lehet gyulladás, porc, tokszalag, IT szalag probléma is. Nagyon összetett ízület a térd! A lényeg a fokozatos terhelés, és edzés, amitől megerősödik az ízület. Én 1 év rendszeres futás után jutottam el oda fokozatosan, hogy már nyugodtan terhelhetem a térdemet, bokámat naponta, gyors, és hosszú futásokkal.
Fél óra a bicaj nyergében, és már fészkelődsz? Hát tényleg jobban meg kell nézni azokat a beállításokat. Sokszor volt róla szó, hogy 3 ponton érintkezik a testünk a bicajjal, és fontos ezen pontok beállítása. A kényelmet nagyban befolyásolja a hátizsák, de egyben a pedálfordulat is.

(#41392) capulet75: ez jó! Irigykedek, milyen más világban élsz!

(#41402) Toomy


Toomy
senior tag

Ebben a dzsuvás időben december elejétől a mountimon elkoptattam az új Acor ABS-2804 fékpofáimat, valamint a SRAM PC-850 lánc is kinyúlt a határig. Az új terep gumik kb. a felénél tartanak. 1400km-t toltam bele.
Nem hiába ez a sós latyakos saras idő zabálja az alkatrészeket. De még mindig beljebb vagyok mintha 2hetente 20000-ért tankolnék. :K

(#41396) capulet75 - Hát igen, sajnos ezt itthon még az unokáink sem fogják látni/tapasztalni :U

[ Szerkesztve ]

(#41403) Auratech válasza capulet75 (#41400) üzenetére


Auratech
őstag

Az étel másfél-kétszeresébe kerül. A nálunk kapható olcsó, szeméttermékek kint nincsenek. Azokat ingyen sem vennék meg. (BILKA árak alapján)
Az ital és luxuscikkek 3-4x árúak.
A minimálbér külföldieknek netto18500DKK-700eFt itt nettó 70e de 47e-ből már meg lehet élni.(kinn két napig)
Egy lakásbérlet kb 5000DKK kb.185e rezsivel. Itthon egy albi 50+rezsi, tehát átlagban 80.(vill,víz, fűtés,szemét, közös). Minimum.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#41404) capulet75 válasza Auratech (#41403) üzenetére


capulet75
addikt

Igen, azt írtam én is, hogy sokkal drágább. Azért 400 forint egy twixért, vagy 1500 egy korsó sörért nem kevés. A húsárakról ne is beszéljünk. :N De persze, ki nem sz..ja le, keres az ember annyit hogy meg tudja venni simán.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41405) fpeter07 válasza Teasüti (#41384) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem is anno tetszett a parkour, de több oka is van, hogy miért nem csinálom. Egyik a csukló terhelése, másik az erőnlét hiánya.
(#41393) Bati0501: Zeg.-en fiatal lányok ölelgettek járókelőket. :)
(#41397) bubi92: Én még ráadásul a dán nyelvet is bírom. Egy szót tudok, leg godt. Ezt mindenki ismeri.

(#41406) Bati0501 válasza fpeter07 (#41405) üzenetére


Bati0501
őstag

Zeg.? :)
Jó vannak ilyen ölelés napok meg öltözz ki meg hasonló dolgok,de akkor se a rendőr ad egy bukósisakot örökbe. :N

(#41407) Teasüti válasza szki (#41401) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi a választ!
5 éve csinálom már, és a térdeimmel korábban viszonylag kevés probléma volt - "csak" kilazultak az évek alatt. Ez a sajog egy edzés után jelenség elég új. Erőnlétemre nincs panaszom és már túl vagyok azon az időszakon bőven, amikor még csak szoktatom magam a mozgásformához. Bár a gyógydokik mindig azt mondják, h gyenge vagyok, mint a harmat. :DDD
Az arcomra fagyott a mosoly, mikor gerinc vizsgálatnál azt mondta, h gyenge a hátam és a hasam is (kocka hasam van :P - de nem az a gizda 50 kilós cingár gyerek kocka has, hanem 70 kilós bármilyen kaját megeszik bármikor bármennyit :DDD ).
Azóta mondogatom sztem max akkor lenne elégedett a doki az erőmmel, ha kezdenék hasonlítani egy görög isten szobor másához. :))

Én beállítottam a bringámat úgy, ahogy a netes cikkekből láttam. A testhelyzet kényelmes, amennyire meg tudom ítélni. Az egyetlen gondom, h a nyereg hamar elkezdi nyomni a fenekem. Egyáltalán nem pihentető ülni rajta és ez már a harmadik nyergem (kész anyagi pazarlás). Amíg új volt, addig több órát is kibírtam rajta, de amint kezdtem hozzászokni úgy egyre kevésbé volt kényelmes hosszabb távon. Eddig minden nyergemmel így voltam, elsőre nagyon frankó, aztán hetek múlva meg már ugyanolyan, mint az előző. :(
Jah csak ha visszaraktam az előzőt, az még rosszabb volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41408) Toomy válasza Teasüti (#41407) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez a nyereg mizéria nekem is fog még gondot okozni. Tavasztól őszig elég rendesen fel volt törve az alsó felem. Igaz ha van időm akkor nem vagyok rest 16 órát is nyeregben lenni. Novemberben jött teljesen rendbe mikor leredukáltam a tekeréseimet napi max. 50-90km-re. De tavasztól ismét elő fog ez jönni úgy érzem. Az okosok azt mondták, hogy a jó nyereg mellé elkél egy karbon nyereg cső is, mert az is tompítja az út felől érkező ütéseket. Arra viszont eléggé sajnálom a zsetont. :U

(#41409) fpeter07 válasza Teasüti (#41407) üzenetére


fpeter07
veterán

Az ilyen izomzat bringázásnál hátrány. :) [link]

(#41410) Teasüti válasza fpeter07 (#41409) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Viccen kívül, miért?

(#41411) capulet75 válasza Teasüti (#41410) üzenetére


capulet75
addikt

Mert kőből van. :DDD

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41412) capulet75


capulet75
addikt

Van egy bringa, mentem vele, nagyon tetszik és egyben van. Adnak rá egy árat jövő héten, kiváncsi vagyok szerintetek mennyit érhet.

Giant Iguana váz, Tuvaltiv hajtómű spline-os,shimano 9es sor +lánc, hátul deore elől alivio valtótest+ deore váltókarok, marzocchi levegős telo 100 mm , bbb oversize 660 mm alu kormány, avid fékkarok, shimano féktestek, duplafalu felnik. Szép, de nem új állapot.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41413) Teasüti válasza capulet75 (#41411) üzenetére


Teasüti
nagyúr


Fontolgatom, h akkor én így most elmegyek aludni. :N

[ Szerkesztve ]

(#41414) capulet75 válasza Teasüti (#41413) üzenetére


capulet75
addikt

Vááá, kőpalm! :D

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41415) Cathfaern válasza Teasüti (#41410) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hülyén fog hangzani, de azért mert felesleges plusz súly. Felsőtest izomzata relatív keveset számít biciklizéskor (egészen amíg rendesen tudod tartani magad, de ahhoz messze nem kell enny izom), lényegében csak a lábizomzat a lényeg (mégegyszer mondom, a hajtás tekintetében... ha egészséget és hasonlót is figyelembe veszünk, akkor természetesen nem csak a lábizomzat kell). Továbbá hosszútávú biciklizés esetén a súly bizonyos szempontból előrébb is kerül, mint az izomerő, szóval sokkal fontosabb a hatékonyan működő izom, mint a sok izom. Innentől kezdve a túl sok lábizom is már hátránnyá válik (mind futóknál, mind biciklistáknál csak a sprintereknek van nagy izomzata, hosszabb távosok mint "vékonyak").

(#41416) fpeter07 válasza capulet75 (#41411) üzenetére


fpeter07
veterán

(#41417) Auratech válasza Cathfaern (#41415) üzenetére


Auratech
őstag

Az ideális országúti kerékpáros izomzata szívizomból van, vére pedig vörösvértestből. Tüdeje 12l.Combja hosszú, lábszára rövid. Feje áramvonalas, szemei alapból felfelé düllednek. bőre vastag. Telepata.

Az izomzat nem mindig hátrány. Triatlonosokat láttam hozzám hasonló, nem túl filigrán alkattal.

Auratech Field Recording

(#41418) JColee válasza Auratech (#41417) üzenetére


JColee
őstag

Szerintem attól is függ, hogy milyen távon versenyeznek. Iron man távon azért nemhiszem hogy The Rock labdába rúgna.

(#41419) Manitou válasza Cathfaern (#41415) üzenetére


Manitou
addikt

Pont emiatt általában a kerékpárosok ilyen amorf emberkék, izmos láb, fejletlen felsőtest :( Meg több izomhoz több oxigén is kell, hamarabb elfáradsz, én úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#41420) Hasaggymeg válasza capulet75 (#41400) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Aki meg menni akar,ne habozzon,..."...mi is a neved,Gyurcsány? ;] Amúgy hidd el nem az országgal van baj,hanem a benne élő emberekkel.Mi most éppen itt tartunk és nem azért mert nagy az adó,kicsi a fizu,mindenki vesztünket akarja stb.,hanem mert mint társadalom el vagyunk maradva.Úgy hogy tessék,el lehet menni kérem...

(#41419) Manitou...ha megnézed fizikai paramétereiket valamennyien alultápláltnak nyilváníthatók.190cm-hez 70kg alatti tömeg az inkább Szomáliában divat. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41421) Hasaggymeg válasza JColee (#41418) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Pont mint a futásnál.A sprinterek kissé olyanok mint a terembringások,a maratonfutók meg mint a nagy körversenyek éllovasai.Annyi,hogy míg a futásnál nincs átjárás addig a másodiknál több volt terembringásból lett már körversenyes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41422) capulet75 válasza Hasaggymeg (#41420) üzenetére


capulet75
addikt

Gyurcsány? Komolyan, ezt ide, nekem??? Három éve szenvedünk már a párommal, ebből 8 hónapig nem volt munkám, amikor meg igen, akkor sem kerestem eleget. Fejlődés nulla, vagy inkább negatív, az ország fantaszta állatok kezében van, az emberek egymásra vicsorognak. Kimentem próbaképp négy hónapra Dániába ( határozott idejű munkára ). Minden szép volt és jó. Nyugodt, kulturált. És eleget kerestem az élethez, és még tudtam félretenni bőven annyit hogy ha hazajövök, és megint nem lesz munka, egy jó darabig elég legyen. ( Minő csoda, kellett is.) 20 éve adózom, fizetem a TB-t, a százféle baromságát a kormányainknak. És nincs megtakarításom ( elvitte a család, mert a bank vitte volna a mindent ), nincs jövőképem ( itthon ), nincs bizodalmam a hazámban. Ezek után nagyon magasról leszarom a te fajtádat, aki Gyurcsányoz, meg hazaárulóz. Nekem mindegy melyik kutya nyúz meg minket, attól még mindegyik kutya. Úgy látszik neked nem, te szereted eldönteni ki teszi romba az országot, a családodat, az életedet. Ha csak nem vagy vmi pártkatona, akkor valszeg még jól is jártál. És igen, el lehet menni, el is kell menni. Normális életet akarok, normális fizetést, a gyermekeimnek lehetőséget teremteni hogy bejárják a világot, és megadhassak nekik mindent amit én nem kaphattam meg.Házat akarok, és világot látni.És ha ehhez az kell hogy elmenjek egy másik országba, megteszem. És nagyon nem hat meg az ideológiai szenny, amit egyes pártok és csoportok kitaláltak. Én Magyar vagyok, kint is az maradok, és sokkal többet tejetek a hazámért ha kint becsületes, szorgalmas magyarként, emelem a nemzetünk megítélését, és bőven lesz miből hazaküldeni az itthon maradt szülőknek.

Ehh, jól van, kijött a gőz. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41423) capulet75


capulet75
addikt

Erre valaki vmit?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41424) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem ezek a dolgok amiket a profi versenyzőkről leírtok, nem egészen igazak.
Alapvetően szerintem ektomorf testalkatú a többség, tehát a 180 magassághoz a 65 kiló eleve nem sovány, ezt adja a testalkat. Ettől is csak az izom miatt nehezebbek.
Magasságuk 170 felett van de 180 at nem nagyon lépi át.
Pl.
Cavendish 175cm -> 69 kg
Armstrong 177cm-> 75 kg
Ullrick 180cm-> 72 kg
A nagyon szálkás ektomorf alkatoknál meg az izomtömeg növelése problémás, így az étrend is nagyon fontos, sok táplélék kiegészítő, stb. Ezen szoktak segíteni a növekedési hormonokkal.. így a vékony szálkás felépítésre, nulla zsír mellett, pakolható izom, tehát tudnak majd menni 50 el tartósan..

Az hogy fent meg nincs rajtuk semmi izom, az is hülyeség, eleve ezzel a testalkattal nem lehet nagy izmokat építeni, mint egy mezomorf gyúrósnak. Azok egy két hónap alatt felszednek izmot, zsírt, aztán vastag a karjuk, de ha elkezdenének biciklizni, egyből lemenne.. A profi bringások is járnak felkészülés alatt kondiba, és edzenek felső testre is (főleg ahol van tél). Ezt már ugye Ludsimon is taglalta egyszer hogy miért jó a kerékpárosnak is.
Nem tudom pl tapsolós fekvőtámaszt ki tud közületek nyomni, de armstrong tud. Pedig nem a felső testjére gyúr, ugye?

(#41412) capulet75
Egy képet jó lenne látni legalább, így nehéz erre mondani bármit is, már csak azért is mert semmihez nem írtál évjáratot.

[ Szerkesztve ]

(#41425) capulet75 válasza ---Lasali--- (#41424) üzenetére


capulet75
addikt

Ennél jobb kép sajnos jelenleg nincs.Természetesen nagyítható. :)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41426) anaqer válasza capulet75 (#41425) üzenetére


anaqer
veterán

Lehet hogy csak a szemem csal meg, de a másik bringán az az integrált Deore hajtókar plusz Altus hátsó váltó ölég meredek kombónak tűnik... :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41427) ---Lasali--- válasza capulet75 (#41425) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Aham. Hát őő izé.. Ettől a hajtóműtől meg villától annyira nem vagyok hanyatt esve, a vázat nem ismerem, de ez a típus a giant annó ilyen 160 körüli biciklijéhez volt.
Kerekekről nem tudunk semmit, sokkal én nem lettem közelebb hogy valami reális árat mondjak. :DDD
65-70 ért neked jó vétel, neki meg 80-90 ért jó ár az eladónak. Kíváncsi vagyok mennyit mondanak rá.

(#41426) anaqer
Hajtás merevség a lényeg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41428) #90933760


#90933760
törölt tag

Azt hiszem egy darabig nem megy a gép. [link]

;]

(#41429) Teasüti válasza capulet75 (#41422) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én ezt eddig sosem tudtam ilyen jól összefoglalni, pedig nem is rég egy keresztény lánnyal vitáztam erről, aki szerint élhető az országunk, "csak" bízni kell...

(#41415) Cathfaern
Ezt értem, de sztem nincs az az átlag bringás, akinek a hátrányára válna egy ilyen test. :))

(#41420) Hasaggymeg
[...] hanem mert mint társadalom el vagyunk maradva.
Igen. És elvették a múltunkat és nincs jövőnk. Ismerős?
Szted mi az alapvető oka annak, h itthon mindenki feszült, ingerelt, senki se mosolyog?
Miért ilyenek a magyarok?

[ Szerkesztve ]

(#41430) capulet75 válasza ---Lasali--- (#41427) üzenetére


capulet75
addikt

Azért azt tisztázzuk hogy senki sem várt el karbon vázat meg ritchey felniket... :N Meghajtottam eléggé a gépet, érzetre tényleg nagyon egyben van, a váltó precíz és pontos. Én spec olyan 60k körüli árra gondoltam érte, pusztán kiváncsi voltam h ez mennyire lehet reális elvárás.

Teasüti: köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41431) Cathfaern válasza Teasüti (#41429) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nyilván :) Max annyiből, hogy ilyen alkattal elég hülyén fest az ember akár egy outin, akár egy 26"-os kerekes biciklin :D

[ Szerkesztve ]

(#41432) Hasaggymeg válasza capulet75 (#41422) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem hazaárulózott itt senki,viccnek szántam az analógiát.El vagy keseredve,remélem soha nem fogok így érezni.Jó utat kívánok és ha már úgy is adnak ott,sisakot ne vásárolj. ;)

(#41429) Teasüti...Igen. És elvették a múltunkat és nincs jövőnk. Ismerős?...Múltunk ismerete csak rajtunk múlik,jövőnk meg akármilyen furcsa bennünk/gyerekeinkben van és nem a politikusok zsebében.Szerintem...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41433) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#41424) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Schleck-et és Wiggins-t direkt hagytad ki? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41434) #90933760


#90933760
törölt tag

Mégis mentem egy kört, muszáj volt rugatni, csúszkálni. Nem is olyan vészes, ott ahol el van tolva simán lehet menni állat módjára, pedig aztán sok helyen nem tiszta hanem kásás is elég vastagon. Jó széles nyomot hagy, ahogy szétfröccsen mintha egy kocsi ment volna el. :DDD Volt pár utca ahol betolták a havat, meg el se tolták na ott könyörtelen, lehetetlen menni.
Kegyetlen ez a bicikli mit ki nem bír. Pedig aztán ti látjátok hogyan van használva.

(#41435) Doki-HUN1978 válasza ---Lasali--- (#41427) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Lasali!

Tárcsafék csikorgására van valami "bevált recepted"?

Köszi

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#41436) capulet75 válasza Hasaggymeg (#41432) üzenetére


capulet75
addikt

Csak kieresztettem a gőzt, elnézést érte. Azonban nem szabad hinni abban hogy "majd jobb lesz". Ezt a sz@rt hallgatjuk 20 éve. Ahhoz hogy valóban jobb legyen,olyan radikális intézkedések kellenének, amelyre sem a hazai, sem a nemzetközi jog nem ad lehetőséget. Gondolok itt a Magyarországot, a magyarságot kizsigerelő magyar pénzemberek és politikusok letartóztatására, vagyonuk teljes elkobzására, a magyar gazdaság helyreállítására, felelősségre vonás a sok mutyiért. Azonban amíg a magyar gazdaság és üzleti élet 90%-a kb pár száz ember kezében van, addig nincs olyan kormány aki ezeket keresztül tudná vinni mert egyszerűen olyan állapotot tudnak generálni ezek az érdekcsoportok hogy ellehetetlenítik az egész ország működését. És én nem vagyok jobboldali, távol áll tőlem az a gondolkodásmód, csak látom hogy egy meg egy, az kettő. Nem lesz itt jobb sajnos semmi sem. :(

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41437) ---Lasali--- válasza Doki-HUN1978 (#41435) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

V fék! ;] :DDD
Meg kell nézni a pofát hogy nincs-e "felüvegesedve" ha igen, akkor kicsit fel kell csiszolni finom csiszoló papírral, tárcsával szintén ez a helyzet. Ha új a cucc akkor sok mindent nem lehet vele csinálni, próbálhatsz állítani a féknyergen, átmoshatod a tárcsát, fékpofát féktisztítóval.
Hallottam még olyan tippeket hogy a munkahenger meg a pofa közé kell kenni réz pasztát, mint ahogy az autóknál előírás, de nem tudom hogy ez használ-e, sose próbáltam.
Egyébként van olyan fék amire jellemző ez a rezonálás meg sikítás, stb, avidokról hallottam, ezekkel nem lehet mit csinálni, hozzá kell szokni.. vagy bízni kell benne hogy egyszer úgy bekopik hogy elmúlik.. próbálgathatsz másfajta fékpofát, másik tárcsát.. hajrá tárcsafék..

[ Szerkesztve ]

(#41438) Doki-HUN1978 válasza ---Lasali--- (#41437) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Réz pasztát próbáltam, nem jött be.

Vettem csikorgásgátlót, amit a betét hátuljára kell ragasztani, csak olyan kicsi a nyílás a nyergen, hogy nem fér be a betét matricástól... :W

Azért v-fékre nem módosítok...

Köszi! :R

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#41439) Djuree válasza Doki-HUN1978 (#41438) üzenetére


Djuree
félisten

egy jó patkófék oszt meg van oldva :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41440) capulet75 válasza Doki-HUN1978 (#41438) üzenetére


capulet75
addikt

Olajozd meg. :DD Viccet félretéve kell neki egy kis Sidol, párszor ráfékezel lendületből, talán segít.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41441) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#41435) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Esetleg féknyereg csere 4-6 dugattyúsra? Az talán hatékonyabban nyomja oda a fékbetétet a tárcsához.
Egy ponton nyomó féknyeregnél talán olyan jelenséget lehetnek, mint a felni fékeknél, amikor eltorzul a fékpofa.
Ott is akkor hangoskodik, ha alacsony frekvencián kezd el vibrálni, ami meg tudjuk hogy rossz beállítás kérdése.
Tárcsaféknél viszont meglepődnék, ha hasonló beállítási lehetőségek lennének, mint a fékbetét pozíciója.
Viszont ha több ponton nyomja, akkor az kétségkívül javít a helyzeten.

Ha már szóba került, mechanikus féknyergek azok kvázi "egy dugattyúsak"? Tehát csak az egyik oldalról nyomnak?

(#41432) Hasaggymeg
A kérdésre nem válaszoltál. A másik meg olyan problémákat feszeget, h még ha akarnánk se tudnánk egyszeri laikusként kideríteni. Már egyszerűen azért, mert ha megmutatod öregapádnak a történelem könyvedet, ő egyszerűen csak beleköp. Meg mi az már, hogy a történészeknek eltérő véleményeik vannak a történelmünkről, eleve hogy engedhető meg, h egy történész politikai szempontok alapján foglaljon állást?? :U
Sztem ezzel én ezt itt most le is zárom azzal, h hazudnak a történelemről. Beszélgess az idősebbekkel és rájössz majd, h egy hazugság!

[ Szerkesztve ]

(#41442) #90933760


#90933760
törölt tag

Discovery Channel, Autókereskedők, Ed China guberáló, a dobfék pofáinak éleit kicsit megcsiszolta srégre, mert állítólag akkor nem csikorog. Hogy ebből mi igaz a rosseb tudja.

(#41443) rii


rii
nagyúr

egy elképzelésnek nem rossz: Trükkös bringazár

(de hogy az oldal alján már a "lájkojjá" , meg a "fészen még több cikkünk van" :U ... )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41444) D.Orion válasza rii (#41443) üzenetére


D.Orion
veterán

A videóban pedig nagyon gyönyörűen megmutatja azt, hogy a forradalmi új találmány mellé azért csapjunk hozzá egy U-lakatot, mert ezt a drótsodronyt a 200Ft-os piaci kombinált fogó is elcsípi. :))

(#41445) Teasüti válasza rii (#41443) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ennél már jobb a hajtogatható bringa ötlete, amikor a tereptárgy köré csavarod a vázat és voilá! :D

(#41446) JColee válasza rii (#41443) üzenetére


JColee
őstag

Ezt a sodronyt már ránézéssel is el lehet vágni. :U

(#41447) rii


rii
nagyúr

én is ezért írtam csak úgy, hogy "elképzelésnek" jó :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41448) #90933760


#90933760
törölt tag

Egy kötél kéne amiben belül acél van, vagy valami olyan amit nehéz elvágni. Illető ránéz, háhh ezt elvágom késsel csak mikor nekiáll esik pofára. Kezdheti keresni a fűrészt. Ez már időnyerés. Ha pedig egyből fűrésszel áll neki úgy lehetne lassítani, hogy spéci anyagból kellene csinálni. Mint amiből a munkaruházatok is vannak, ha belekap a fűrész akkor beleakad és alig lehet benne elhúzni. Kis időnyerésre talán jó.
A másik meg, hogy két helyen meg kell a bicót lezárni, egyikkel a keréknél, másikkal meg magát a biciklit valami masszívhoz.

(#41449) D.Orion


D.Orion
veterán

Halihelóóó! :)

Ötlet, hogy mivel fújjam be a láncot és a tányérokat, hogy ne kezdjenek el rozsdásodni? :U Ez a pár nap latyakos havas idő lemosott róluk minden anyagot és szépen bebarnult tegnap reggelről mára, 24 óra alatt.

[ Szerkesztve ]

(#41450) Manitou válasza ---Lasali--- (#41424) üzenetére


Manitou
addikt

Az hogy fent meg nincs rajtuk semmi izom, az is hülyeség, eleve ezzel a testalkattal nem lehet nagy izmokat építeni, mint egy mezomorf gyúrósnak. Azok egy két hónap alatt felszednek izmot, zsírt, aztán vastag a karjuk, de ha elkezdenének biciklizni, egyből lemenne..

Pedig sokkal kevesebb az izom felsőtesten, ami érthető is. Egy két hónap alatt kb semmi izmot nem lehet építeni, még ha 1-2 évről beszélnénk. 1-2 hónap alatt be lehet esetleg jól zsírosodni vizesedni. meg felszedni jobb esetben olyan fél kg tiszta izmot.

Ha megnézed ezt a képet, azért elég vékony felsőtestre :U
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.