Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) Gergő_


Gergő_
őstag

Ma sikerült összehoznom az első balesetemet. Nem volt nagyon komoly, és szerencsére még mindig meg van a fejem, két kezem és lábam egyben, de szerintem a nő elképesztően megijedt. Sajnálom szegényt.

(#41702) ludsimon


ludsimon
veterán

semmi

[ Szerkesztve ]

undefined

(#41703) ludsimon


ludsimon
veterán

(#41704) ---Lasali--- válasza belaazallat (#41700) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Felni: Nem emlékszem pontosan, de azt hiszem ez az a felni ami annak ellenére hogy mavic a legszarabb felnik közé tartozott ebben az árszegmensben amivel eddig találkoztam.. egy egyszerűbb gagyi alexnek több tartása volt volt, és pontosabb megmunkálása, tükörsimára ki lehetett centrírozni, a mavic meg hát őő.. De mondom ez nem biztos hogy ugyan az, mert már annyiféle számozásuk van hogy meg lehet tőle hülyülni. (a hirdetésben is elírta a címnél..) A stevens nek egy felső kategóriás trekkingjében volt.
Agy: Ha karban volt tartva, és jól be volt állítva a csapágyhézag, valamint nem áztatták be, és nem történt vele egyéb baleset, akkor jó cucc, folyamatos jó beállítással karban tartással ha nem gyárihibás a szabadonfutó és nem törnek szét a kalapácsok, akkor kimegy a világból kónuszcsere nélkül is láttam már 40 ezret futott darabot. Ellenkező esetben, ami az esetek 70% ában tutira fent áll, kónuszcsere, golyó csere.
Küllőket nem látom milyenek, egyik képen látszik picit a fejük, talán DT, meg ránézésre is rozsdamentes, szóval azzal nem lesz baj.
A fogaskoszorú használhatónak tűnik.
CST gumik azok az áruk ellenére jó minőségűek.
Mást így látatlanban nem tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#41705) belaazallat válasza ---Lasali--- (#41704) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

Csak kereket nézem. Se gumi, se sor nem érdekel, azok vannak. A felninek utána nézek.

ezekről vélemény:

[link]

[link]

[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41706) ---Lasali--- válasza belaazallat (#41705) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az ambrozió felnis az elég jónak tűnik, a T224 es mavic -ot passzolom, sose láttam azt a felnit. Ezek a felnik egyébként mind 3 kamrásak. Ambrosio Keba
Felépítésük kb ugyan az. Ennél a két keréknél ugyan az a DT küllő is van, mind a kettő 3 keresztre van fűzve szóval ebben sincs különbség, szóval ezek jó kis kerekek.
A harmadik az hanyagolós. Pont ezt a csepel felnit nem biztos hogy ismerem, nem látom és nincs feltüntetve róla semmi pontosabb dolog, de általában a csepel felnik repednek mint az álat, egy hulladék. Az új deore agy is kerülendő, sokkal egyszerűbb kivitel mint a régebbi. Nincs rajta kívülről a gumi tömítés már, csak egy lemez ami nem ér semmit. Szóval a régi parallax tömítést elfelejtették, nem sokat ér így..

[ Szerkesztve ]

(#41707) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Magellan és Gepida vázak jónak számítanak?
Elég jó felszereléseket találni ilyeneken.

(#41708) ---Lasali--- válasza Teasüti (#41707) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Magellan jó, gepidából láttunk már érdekességeket.. de olcsóak, szóval elnézhető..

(#41709) fpeter07 válasza ludsimon (#41703) üzenetére


fpeter07
veterán

Még engem is megemlít a cikk. :Y Csak a képem valahogy összekeveredhetett másvalakiével.

(#41710) Teasüti válasza ---Lasali--- (#41708) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:R

Shimano minőségi szintek között vannak funkcionális különbségek? Vagy csak a súly számít?
Tehát teszem azt egy XT váltórendszer kontra Alivio között milyen felhasználásbeli különbség adódik?

Meg miket érdemes megcélozni egy használt bringán?
Csak a felszerelés számít? A villák kb egy kaptafák 100k körül, ahogy elnézem. Ebben egyáltalán nem találtam kiemelkedőt. Viszont a vázban és a külcsínben elég nagy különbségek vannak.
Vhogy vonzódom a feltűnő színkombinációhoz. :)
Pl e kettő közül ránézésre a Mistral egyáltalán nem érint, elég réginek is tűnik, de full xt.
A Kross meg állat jól néz ki, de Altussal van tele, viszont újszerű.
[link]
[link]

El lehet ezt dönteni próba nélkül? :R

(#41711) Teasüti válasza Teasüti (#41710) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bocs, elszúrtam az első linket:
[link]

(#41712) ---Lasali--- válasza Teasüti (#41710) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Már mondtam hogy van de ezt olyan hosszú lenne felsorolni mint az álat... és kb fele téged nem érdekelne meg nem hozna lázba, mint különbség.
Gyakorlatilag néha évenként is van egy két erősebb különbség egy-egy azonos kategóriájú alkatrészben is..
Villákban is van nagyon sok féle, még a 250 ezres kategóriában is vannak durva elvbeli különbségek a felépítést tekintően. Pl Nyílt olajos, zsírkenésű, patronos csillapítás. Van-e negatív rugó vagy nincs, ha van akkor acél rugó vagy levegő ráfújási lehetőség van stb.
Feltűnő színes szép vázakkal az a baj hogy azért mindenki plusz pénzt kér, tehát drágább, úgy hogy funkcióját tekintve semmivel nem jobbak általában. A legtöbb váz egy kaptafára készül, és pár kivétellel mint taiwanban készül.
Első linked szerintem nem az amit akartál mutatni. :D Következő linket is elszúrtad, mert az meg ugyan az mint a második. :D
Ez a mistral lehet hogy nem egy szépség, de igaz amit ír, 400 körül volt ezeknek az ára 2006 ban. Ha jó állapotúak a cuccok rajta, minden hiba nélkül működik, nincs szétkopva, akkor 120 ért kapsz egy full xt -s bringát...

[ Szerkesztve ]

(#41713) _seth_ válasza Teasüti (#41711) üzenetére


_seth_
veterán

Még mindig nem tuti :) Ugyanarról a bicóról van mindkettő link :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#41714) Teasüti válasza _seth_ (#41713) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bakker. :C

(#41715) ---Lasali---
:R

[ Szerkesztve ]

(#41715) ---Lasali--- válasza Teasüti (#41714) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mistrallal jobban járnál ha jó, főleg hogy az nagyobb is, ennek a kross nak meg a villája is eléggé le van vágva, alacsony lenne a kormány is. Ennek azon kívül hogy új és szebb a váz, más előnye nincs csak hátránya a mistralhoz képest.

(#41716) superecneB


superecneB
őstag

Valaki tudna ajánlani a Cube AMS 100-hoz hasonló geometriájú vázat más gyártóktól?

(#41717) @chain


@chain
csendes tag

120k körül van ennél jobb MTB? Városban és erdei utakon is használnám, egy megbízható bringa kellene.

(#41718) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hello. Az baj ha a bringának nincs kattogó hangja gurulás közben? Mikor hátrafelé tekerem a pedált akkor sincs semmi csak hangtalan. Azért kérdem mert a legtöbbnek van.

(#41719) ---Lasali--- válasza tal-garius (#41718) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Léteznek silent clutch shimano agyak, amikben a szabadonfutó mechanika kb hangtalan. De egyébként a többi fajtának kellene kattognia. Valamelyiknek nagyon halk, így menet közben nem érzed, csak ha álló helyzetben tekergeted. Ez főként a kenőanyagtól függ ami benne van. Ha sűrű nagy viszkozitású akkor kevésbé hallod a kalapácsok odaverődését, ha folyékony, olajszerű, akkor meg jobban csattog. De lehet olajsár miatt is, ha nem volt sosem karbantartva, esetleg egyéb hiba miatt, rugó törés, gyengülés, vagy teljesen szét van kopva..
Ilyenkor télen a hidegben megmerevednek kicsit a kenőanyagok, tehát sűrűbbek lesznek, ezáltal előfordulhat hogy ami szabadonfutó mechanika nyáron kattogott, most nincs hangja.
Ez akkor veszélyes ha emiatt a kalapácsok nem tudnak teljesen beakadni. És nem teljesen beakadt állapotban ráterhelsz, elkezdesz hajtani.. ilyenkor túlterhelés éri a szerkezetet, szalajthat, jobban kopik, szét törhet.
Mondom agyfüggő.. de ha tényleg nincs hangja az olyan agynak aminek kéne, akkor szét kell szedni, ki kell mosni, és megfelelő kenéssel összerakni... és ezek is meghálálják a törődést.. mert általában kívülről bekerül a kosz ami tönkre teszi, valamint ezek kiforgatják magukból a kenőanyag nagyrészét, így ha egy gyengébb rendszert sosem tartasz karban, annak elég hamar vége tud lenni, folyamatos karbantartással meg a legtöbb szabadonfutó túl éli a bringát is.

[ Szerkesztve ]

(#41720) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Ifjú szülőknek:

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#41721) salieri. válasza @chain (#41717) üzenetére


salieri.
őstag

Persze,hogy van :

[link]
[link]

(#41722) anaqer válasza @chain (#41717) üzenetére


anaqer
veterán

Egy 28"-as cross nem lenne esetleg célszerűbb ilyen felhasználásra?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41723) SOAD19 válasza anaqer (#41722) üzenetére


SOAD19
addikt

Én is ezt akartam volna tanácsolni, mai fejjel én is inkább crosst vettem volna. :B Ebbe kicsit bele is szerettem, kár, hogy most nincs rá keretem: [link]

Mondjuk nem tudjuk milyen arányban használná a kolléga a bicajt terepen, de feltehetően inkább városban használná, akkor meg tényleg cross lenne a jobb választás.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#41724) rii


rii
nagyúr

tudtok mondani olyan km órát, ami

5 számjegyű ODO
ócsó lenne
jó lenne wireless

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41725) Des1gnR válasza rii (#41724) üzenetére


Des1gnR
őstag

Link

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#41726) tal-garius válasza ---Lasali--- (#41719) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Köszi a választ. Amúgy láncsprayel fújtam be kívülről és gondolom jutott a tengelyhez is. Tavasszal akarnám szervízbe vinni teljes átvizsgálásra, otthon nem mernék nekiállni egy esetleges csapágyozásnak. Csak fura hogy elment a hangja.

(#41727) @chain válasza salieri. (#41721) üzenetére


@chain
csendes tag

Köszi, ezek elég nagy akciók :) Igazából se fehéret, se pirosat nem szeretnék (valami sötét kellene, korábban volt piros és fehér vázam, és annyira nem tetszenek ezek a színek), de arról meggyőztél, hogy ne vegyem meg az általam linkelt bringát, mert sokkal jobbat is kifoghatok.

(#41722) anaqer:
Bevallom őszintén, hogy nem is néztem mást, csak MTB-t. Korábban singlespeedes dirt/street bringáim voltak, de eladtam, amikor felköltöztem pár éve BP-re, szóval azóta nincs semmilyen. Cross bringákat nem próbáltam soha, nem is láttam sokat az utcán. A vékony teleszkóp, az állítható stucni és a vékony gumi elsőre nagyon furának tűnik, de megnézem majd élőben (esetleg ki is próbálok egy ilyet valahol).

(#41728) hoffman_ válasza @chain (#41727) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A szín legyen az utolsó, amit nézel, mikor mérföldekkel jobb bringát tudsz venni azonos pénzért szinte...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41729) rii válasza Des1gnR (#41725) üzenetére


rii
nagyúr

köszi .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41730) Hasaggymeg válasza ludsimon (#41703) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

+1...bár az interjút végignézve ettől az ügytől eltekintve IS ma már komoly jellembeli hiányosságokat vélek felfedezni ebben az emberben....aztán az is lehet,hogy ezt teszi a hírnév és pénz valamennyiükkel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41731) pengemetal válasza rii (#41729) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ha olcsóbban, de több várakozással szeretnéd: [link]
Asszonynak is ilyen van, teljesen jól működik!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#41732) Teasüti válasza hoffman_ (#41728) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(#41733) hoffman_ válasza Teasüti (#41732) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Oh, én nem vagyok válogatós, sőt nekem valami tudatalatti bajom is van, mert a rózsaszín cuccok sokszor bejönnek, ez a fekete-rózsaszín kombó például brutáljó. A vázgeo nem tetszik, de amúgy király!

mod:

Ráadásul Epicon, integrált Deore, tök jó áron van a gép, megy is a parkolóba :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#41734) Bati0501 válasza hoffman_ (#41733) üzenetére


Bati0501
őstag

Más hímneműnek is tetszik,hisz az eladó is fiú...más kérdés,h mennyire viselkedhet férfiasan. :P ;] ;)

(#41735) Hasaggymeg válasza Teasüti (#41732) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Úgy fényképezték,hogy olyan mintha Salvador Dali tervezte volna. :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41736) lefkosia


lefkosia
őstag

Sziasztok!

MTB-ot (29') szeretnék vásárolni. Mondhatni kezdő vagyok ezen a téren, ezért fordulok szakemberekhez. A két kiszemelt márka a Trek, és a Cube. Véleményetek szerint melyiket érdemes megvenni :F

The Truth Is Out There

(#41737) ---Lasali--- válasza lefkosia (#41736) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szia!

Talán a Trek kicsit drágább. Egyébként hiszed vagy sem, kb semmi különbség nincs köztük, főleg az a különbség melyikre milyen márkanevet festettek rá. Ha mutatsz egy kimondott szerelékkel bringákat, azok közül már könnyebben lehet választani, hogy melyik alkatrész éri meg.
Trek persze jó márka, de a tipikus esete annak, mikor egy prémium márka a neve miatt túlárazza dolgokat, és az alsóbb kategóriába már nagyon butított termékeket ad el, aminek gyakorlatilag köze nincs a felsőbb kategóriás modellek minőségéhez. Tehát itt is ha "olcsót" veszel, lehet érdemesebb egy "olcsóbb" márka modelljeit választani, akiknél a csúcskategória nem 2-3 milliónál ér véget, hanem mondjuk 1-nél.
Sajnos ajánlani nem fogok, nekem nincs időm ezért végignézni 10 katalógust, meg megnézni mit lehet beszerezni, valamint minden rohadt drága jelenleg az országban.. úgyhogy szívből ilyen 200 ezres 29 eseket nem tudok ajánlani. Nem tudom mennyit szánsz rá.

Egy olcsó trekben ilyen felniket találtam:
[link]
[link]
[link]
Bontrager! oh je. Ez inkább bonTróger. Jah mellesleg a kerék rossz küllő mérettel volt fűzve gyárilag..

(#41738) D.Orion válasza ---Lasali--- (#41737) üzenetére


D.Orion
veterán

Milyen "jó", hogy én azt se tudom, hogy mi a hiba a képen. :( :B Azon kívűl, hogy "enyhén" furcsák/szarok a lyukak és a süllyesztések.

[ Szerkesztve ]

(#41739) rii válasza ---Lasali--- (#41737) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Trek persze jó márka, de a tipikus esete annak, mikor egy prémium márka a neve miatt túlárazza dolgokat, és az alsóbb kategóriába már nagyon butított termékeket ad el, .... "

és voltaképp ez minden márkára-termékre igaz, hogyha valamely kategóriában jó híre van, akkor hajlamos a - számára - alsóbb árszegmensben gyatrább termékekkel előállni, amit azok vesznek meg, akik úgy állnak hozzá: "Húú .. a (konkrét gyártó-márka) az jóóóó, nem?"

haver is mindig ilyen kérdésekkel nyaggat, és hiába mondom neki, hogy keressen konkrét tipus, ami tetszik neki, és akkor annak már utána lehet járni.

(#41731) pengemetal: köszönöm!.. megnézem eszt'is

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41740) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Lavina lesz ebből?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41741) capulet75


capulet75
addikt

Végül 70-ben állapdtunk meg a kék Giant-re, de abban már benne van 6-8 vadi új belső, egy 48-as első tárcsa, egy új hátsó koszorú és lánc ( ami most rajta van, az sem használhatatlan,távolról sem) és egy 4ledes első lámpa (9k-ért láttam neten), ja meg első-hátsó sárvédő a dzsúszos időre. Ja és egy pumpa. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#41742) lefkosia válasza ---Lasali--- (#41737) üzenetére


lefkosia
őstag

Köszönöm az infót.
Konkrétan a Cube két 29'MTB néztem ki.

Cube Analog , és Cube ATTENTION

The Truth Is Out There

(#41743) Doki-HUN1978 válasza Hasaggymeg (#41740) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Mindenki megdobál mindenkit egy kis sárral, aztán megy minden tovább, ahogyan eddig is... ;]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#41744) D.Orion


D.Orion
veterán

Paramount Pictures has confirmed it is planning a biopic about disgraced cyclist Lance Armstrong.

The Hollywood studio, along with J.J. Abrams' production company, Bad Robot, have secured the rights to an upcoming book about the athlete.

Juliet Macur's Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong is due out in June.

The cyclist has now publicly admitted taking performance enhancing drugs during his career.

[ Szerkesztve ]

(#41745) Gergő_


Gergő_
őstag

A szervizben azt mondták hogy nekem is javallott a racsnit(?) és a hajtómű?vet cserélni mert a lánc eszi.
Ez vajon igaz? Nálam is jellemző hogy gyorsabb sebességen ugrik(?).

itt egy kép:

[ Szerkesztve ]

(#41746) GhostLead válasza Gergő_ (#41745) üzenetére


GhostLead
tag

Láncot ill. racsnit együtt kell cserélni általában!!
Hajtóműről nem tudok nyilatkozni mert nem linkeltél képet róla! Esetleg lehet lánctányérokat külön beszerezni, de elég borsos az árúk! Érdemes akkor már új hajtóműben gondolkodni kivéve ha Deore,SLX, XT, XTR vagy vmilyen integráltról beszélünk!

(#41747) Toomy válasza Gergő_ (#41745) üzenetére


Toomy
senior tag

Az a hátsó sor tényleg kuka. Főleg hogy ugrál is rajta a lánc. :K
Nekem egy sor kibír 3-4 láncot is. 2 láncot szoktam cserélgetni 1000-1500km-ként és 12ezret simán elmegy a kettővel. De tavaly pl. 14000-et mentem egy láncal és a hozzá tartozó sorral. De ott azok után persze már a sort is cseréltem. :K
A lényeg hogy nézegetni kell a nyúlásmérővel és ha belemegy az 1mm-es akkor azonnal csere, mert úgy még nem rántja magával a sort.

(#41748) cobranco


cobranco
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Bár elég lassan,de azért közeledik a szezon eleje/mármint nekem,mert van akinek nincs is vége télen/,szóval kedvcsinálónak egy tavaly előtti/dobozban felejtett/ túra a 2011-es szezon végéről:

Egy kis hazai, a változatosság kedvéért,a novemberi Bükkből:

[ Őszi terepszemle a Bükkben 2011.11.11.(Hungary) HD 1080p.]

Az öszi szinek miatt FullHD 1080p-ben készült,de a pára és a terepviszonyok sajnos felülirták a tökéletes képi élményt,ugyhogy a 720p-s opció jobbnak tünik.

Üdv Cobranco
[www.cobranco.atw.hu]

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#41749) Bati0501 válasza lefkosia (#41742) üzenetére


Bati0501
őstag

Az olcsóbban van Acera,Alivio,Deore.Szépen növekvő sorrendben. :DDD Igaz,h csak a váltókar Acera,de akkor is egy 205e-es bringa...A drágábbikon már csak Deore meg SLX van,de drágább is 45e-el.És 10dekával könnyebb. ;] :)) /azt annyira nem értem,h miért van kétszer hátsó váltó írva/

(#41750) lefkosia válasza Bati0501 (#41749) üzenetére


lefkosia
őstag

Ennyire nem vagyok ebben a témában járatos, ezért fordultam hozzáértő emberekhez. 220 e ft-ig véleményed szerint melyiket érdemes megvenni leszámítva az általam linkelt két kerékpárt.

The Truth Is Out There

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.