Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-25 10:20:57

LOGOUT.hu

JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) magortaltos válasza nevemfel (#9750) üzenetére


magortaltos
csendes tag

nevemfel !
Végre egy kód! :C Köszönöm szépen! Megpróbálom.

(#9752) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Az a probléma, hogy ez a teljes php állományt újratölti.
Szóval pontosítok. Van 1 db .php állomány. Ami egy chat program:

Van benne egy form ami az új bejegyzést várja.

És egy PHP ami kirakja a képernyőre a chat.txt tartalmát. Alap esetben ez csak akkor frissül amikor submit gombot nyom a felhasználó. Tehát nem látja a felhasználó, ha valaki új bejegyzéssel bővíti a chat.txt-t.

Namármost a php kódnak ki kellene tenni 1-2 mp-enként az esetlegesen mások által frissített
chat.txt tartalmát. De közben nem veszhet el a form tartalma, ha a felhasználó éppen hozzászólást ír.
Vagyis:

1. vagy a php 1-2 mp-enként újra kiteszi a chat.txt tartalmát a képernyőre így békénhagyva a form-ot. Ehhez 1-2 mp -enkét állandóan lefutó PHP függvény kellene....

2. vagy a JS lementi a form aktuális tratalmát és újrahívja az oldalt majd visszatölti a formba ami korábban benne volt. De ez hülyeség mert a változók tartalma elvész a refresstől. Mentsem le cooki -ba...? Na ekkora baromságot....

3. vagy a JS hívjon meg egy PHP függvényt 1-2 mp -enként... állítólag ezt nem lehet.

4. vagy legalább töltsön ki a JS egy nyomorult POST sort pár másodpercenként, ahogy a submit gomb is teszi és akkor a PHP oldal egy egyszerű isset -el észreveszi és frissíti a bejegyzéseket.

5. vagy ha ez olyan bonyolult akkor csinálok egy kamu formot ami nem látszik és beleírok egy szóközt oszt valahogy meghívom JS -ből a submit gombot , az meg elküldi a szóközt a php-ből meg látom hogy kitöltődött a PSOST adott sora és intézkedek.

De nehogy már így kelljen cigánykodni, nincs a nyelvnek valami normális megoldása ilyesmire ???

(#9754) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok. Leaflet térképre tettem egy térkép és rétegválasztó gombot. Működik, csak nem jelenik meg az ikonja. Csak egy fehér kocka van helyette.
Erre gondolok:

Külön meg kell adni a kép helyét valahol?
const layerControl = L.control.layers(baseLayers, overlays).addTo(map);

(#9755) Panhard válasza Panhard (#9754) üzenetére


Panhard
tag

Közben meg is lett a megoldás:
leaflet.css fájlban van az elérési útja a képnek.
.leaflet-control-layers-toggle {
    background-image: url(img/layers.png);
    width: 36px;
    height: 36px;
    }

Már csak egy képet kell szereznem. :)

(#9757) Mr. Y válasza magortaltos (#9752) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ha már ennyire elfuserált módon akarsz chat alkalmazást készíteni, akkor ajánlom a következő megoldást:

Alapanyagok:

1) 1 db form, ahová felhasználó beírhatja a dolgait.
2) 1 db submit, ami egy PHP kódot indít el.
3) 1 db JS, ami fetch segítségével megjeleníti az eddigieket.

Elkészítési mód:

1) Végy egy kiló billenytűzetet és készítsd el a formot vele.
2) A submit lenyomásra: PHP kód a form tartalmával kibővít 1, a szerveren erre elkülönített JSON fájlt (ha nincs, csinál egyet). Ezt fel tudja tölteni mindenféle mellékes értékkel is, mint 'ki küldte', 'mikor küldte', 'miért küldte', stb.
3) JS interval 1-2 másodpercenként fetch segítségével megnyitha újra és újra ugyan azt a JSON fájlt és tartalmát kiteríti a felhasználó elé, a megfelelő formátumban.

Előnyök: Működni fog, amit akarsz.

Hátrányok: Csak 2 felhasználó közti kommunikációt tesz lehetővé, kivéve, ha egyedi azonosítónévvel ellátott JSON fájlt generál, és azt az azonosítót elmenti pl window.localStorage-ba (Ugyanis submit esetén frissülni fog az oldal).

Még több hátrány: Ha nagyon sokan használják külön azonosítókkal, a szervered tele lesz spam-elve JSON fájlokkal ;]

Szerk.: Mellékesen chat alkalmazáshoz számos, már meglévő opció közül válogathatsz. És az nem fog ennyi fejfájást okozni neked :DD

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#9758) martonx válasza magortaltos (#9752) üzenetére


martonx
veterán

Erre való a websocket kommunikáció.
Javaslom erre guglizz rá: php websocket chat

Én kérek elnézést!

(#9759) Bzozoo válasza magortaltos (#9752) üzenetére


Bzozoo
tag

Kezdhetted volna ezzel is, hogy tulajdonképpen mit szeretnél megvalósítani. Ehhez PHP sem kell.
A megoldás a websocket.
Ehhez nem szükséges PHP.
Javaspom olvasd el a Socket.io dokumentációját
https://socket.io/get-started/chat

[ Szerkesztve ]

(#9760) magortaltos válasza sztanozs (#9736) üzenetére


magortaltos
csendes tag

Értem, hogy a PHP a szerver oldalon legenerál kódot ami belekerül és a kliens oldal megkapja. DE ! Én arra gondoltam, hogy a PHP oldal is fut közben (vagy újraéled) mert amikor egy form kitöltésre kerül és lenyomják a submit gombot, akkor kitöltésre kerül a POST tömb és lám, a PHP oldalon egy egyszerű isset máris észreveszi. Tehát akkor csak fut még az a PHP amikor a kliens oldal már rég kint van, akkor is.
Ezért gondoltam, hogy egy egyszerű üzenettel (pl. POST kitöltéssel) lehetne szólni a PHP oldalnak, hogy tegyen ezt vagy azt.

((Ha elborul az agyam, csinálok egy észrevehetetlen formot valahol a sarokban és valahogy ráveszem JS-el hogy váltsa ki a submit eseményt és máris tudok a szerveroldalnak üzenni))

(#9761) Mr. Y válasza magortaltos (#9760) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

"Én arra gondoltam, hogy a PHP oldal is fut közben"

Nem, nem fut közben. Csak akkor fut, ha erre megkérik. Ha sokan kérik, akkor az a szerver válaszidejének rovására megy. Ha valóban egy Chat alkalmazást akarsz csinálni, számos opciót leírtunk, milyen utakon indulj el. Ha pedig valami más a végcél, akkor azon ismeretének hiányában nem tudunk többet nyújtani neked. Pláne PHP-ban a JavaScript topikban.

But who is watching the guardians?

(#9762) nevemfel válasza magortaltos (#9760) üzenetére


nevemfel
senior tag

((Ha elborul az agyam, csinálok egy észrevehetetlen formot valahol a sarokban és valahogy ráveszem JS-el hogy váltsa ki a submit eseményt és máris tudok a szerveroldalnak üzenni))

Nem egészen világos, mihez kell neked a rejtett form. A fetch API, az Ajax pont erre való, hogy üzenj a szerveroldalnak, az oldal újratöltése nélkül.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#9763) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Köszönöm mindenkinek aki hozzá(m)szólt! Sikerült! Sokat tanultam belőle.
Ennek mintájára oldottam meg:
https://www.w3schools.com/js/js_ajax_php.asp
Csak zavar benne, hogy GET -el küldi a beszélgetés tartalmát a php vissza a JS-nek. Annak ugye van valami méret korlátja?! Hogyan lehetne a w3schools-os példát átírni POST -ra?

(#9764) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Basszus. Csak átírtam xhttp.open("POST", ... ra és működik. Tényleg csak ennyi lenne ?! :U

(#9765) cattus válasza magortaltos (#9763) üzenetére


cattus
őstag

Na pont az ilyen példakódok miatt gyújtanám fel a w3schools-t.

Do the thing!

(#9766) martonx válasza cattus (#9765) üzenetére


martonx
veterán

Mivel emberünk semmit nem fogott fel abból, amiket írtunk neki, szerintem engedd el, teljesen mindegy már, hogy milyen a megvalósítás, a lényeg, hogy működik :D

Én kérek elnézést!

(#9767) nevemfel válasza cattus (#9765) üzenetére


nevemfel
senior tag

Hogy egy klasszikust idézzek: "Egy régebbi kód, de hatályos" (A Jedi visszatér). fetch-el egyszerűbb megoldani.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#9768) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

lásd #97
, kész lesz az új programnyelvem ...
:DD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9769) martonx válasza hiperFizikus (#9768) üzenetére


martonx
veterán

Jópofa vagy, de nem hiszem, hogy tömegek fognak ráugrani a hogyan tegyük olvashatatlanabbá, és bonyolultabbá azt, amit olvashatóan, egyszerűen is lehet megközelítésedre.
Azért sok sikert hozzá!

Én kérek elnézést!

(#9770) Mr. Y válasza martonx (#9769) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Legalább önbizalomból nem szenved hiányt :D

But who is watching the guardians?

(#9771) Zedz válasza Mr. Y (#9770) üzenetére


Zedz
addikt

Irigye vagyok, én minden héten megkérdőjelezem a saját szakmai tapasztalatom. :D

(#9772) martonx válasza Zedz (#9771) üzenetére


martonx
veterán

De te nem is csinálsz minden héten új programnyelvet javascript alapokon :P
Így mondjuk nem is csoda, hogy nem értesz hozzá :D

Én kérek elnézést!

(#9773) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Van egy részproblémám:
Ez Math.sin(5) megy, de ez
Math.sin(5).Math.sin(5).Math.sin(5)
nem megy, nyilván mert nem lehet egymás utánra tenni .

Ezt az Math.sin(5).Math.sin(5).Math.sin(5) -et tesztelésre használnám, és a JS referenciában keresgélésre nem találok olyat, ami JavaScripten menne és számok egymásutánját adnák a háttérben:
Math.sin(5).Math.sin(5).Math.sin(5) = 15.45.65 

Hogy le tudjam tesztelni a és programomat, ahhoz adjatok meg nekem a
Math.sin(5).Math.sin(5).Math.sin(5)
helyébe olyasmit, ami háttérben formálisan helyesen összekapcsolódik és egyszerű értékeken alapul {vagyis nem strukturált értékes} a háttere ♥
:F
Ugyanis e részprogramom jónak tűnik, napirendre térhetnék felette, de mivel nektek lesz, ezért járuljatok evvel hozzá a teszteléséhez !

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9774) sztanozs válasza hiperFizikus (#9773) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezt probaltad mar?
Number.prototype.sin = Math.sin;
Nem ennel bonyolultabb lesz… csak mobilrol nehez:
Number.prototype.sin = function(){return Math.sin(this.valueOf());}

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9775) sztanozs válasza sztanozs (#9774) üzenetére


sztanozs
veterán

Hasznalhato utana az 5.sin() vagy akar az 5.sin().sin().sin(), barmi ertelme is legyen…

Btw mit takar nalad a szamok egymasutanisaga?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9776) Bzozoo válasza hiperFizikus (#9773) üzenetére


Bzozoo
tag

Biztos nem lenne jobb valami filmet vagy sorozatot nézni a TV-ben ehelyett? 😃

(#9777) hiperFizikus válasza sztanozs (#9775) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Nem sikerült, de nem gond, mert úgyis hamarosan élőben megnézhetitek a programomnak azt a részét, amin ez múlik .
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9778) hiperFizikus válasza Bzozoo (#9776) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Az újmagyarul beszélő Mézga-család rajzfilm 542-ik részét ?
:N

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9779) Bzozoo válasza hiperFizikus (#9778) üzenetére


Bzozoo
tag

Akár

(#9780) Lokids válasza hiperFizikus (#9773) üzenetére


Lokids
addikt

Ja nem. nem szóltam....

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#9781) nevemfel válasza hiperFizikus (#9773) üzenetére


nevemfel
senior tag

...de mivel nektek lesz, ezért járuljatok evvel hozzá a teszteléséhez !

Önzetlenséged lehengerlő! :DDD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#9782) hiperFizikus válasza hiperFizikus (#9768) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

lásd #1
, sikerült, kész van az új programnyelvem
, web-böngészőben fut, JavaScript alapon
:K

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9783) Zedz válasza hiperFizikus (#9782) üzenetére


Zedz
addikt

Nem hittem volna, hogy valaha is saját Terry A. Davisünk lesz. :N A sínektől azért maradj távol kérlek!

(#9784) hiperFizikus válasza Zedz (#9783) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Érdekes és találó !
:)
Ha majd ti is megpróbáltok szembe menni az elittel, akkor majd ti is "rosszul" fogjátok magatokat érezni tőle .
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9785) Zedz válasza hiperFizikus (#9784) üzenetére


Zedz
addikt

Kik az elit?

(#9786) Bzozoo válasza Zedz (#9785) üzenetére


Bzozoo
tag

Az illuminátiról nem hallottál még? 😂 Meg a Roccsildekről? 😂

(#9787) hiperFizikus válasza Zedz (#9785) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Az elit azok a kevesek, akiknek nagy befolyásuk van a sokak felett !
;]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9788) martonx válasza hiperFizikus (#9784) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem kevered az elitet és a normalitást. Te nem az elittel mész szembe, hanem a józan ésszel. Ettől függetlenül jópofa, amit művelsz.

Én kérek elnézést!

(#9789) Zedz válasza hiperFizikus (#9787) üzenetére


Zedz
addikt

Mint például?

(#9790) hiperFizikus válasza Zedz (#9789) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

IBM kontra Apple Inc.
:(((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9791) hiperFizikus válasza martonx (#9788) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Elit, normalitás, józan ész, hah ...
:O
De legalább jópofának tartod ♥
:D
Ti is beleszólhattok a Lolita programnyelvembe !
:F

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9793) Zedz válasza hiperFizikus (#9790) üzenetére


Zedz
addikt

Ezt kifejtenéd?

(#9794) hiperFizikus válasza Zedz (#9793) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Az Appel számítógép magán kezdeményezés volt . Az IBM óriáscég árnyékában kellett felnőnie . Az IBM ügynököket épített be az Appel igazgatóságába, akik gáncsolták a működésüket, és majdnem csődbe is mentek miatta . De miután kirúgták azokat az ügynököket, újra fellendült az Appel biznisze .
:U
Csak fejből dobtam össze, már amennyire emlékszek rá .

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9795) Zedz válasza hiperFizikus (#9794) üzenetére


Zedz
addikt

És te hogy mész szembe az elittel?

(#9796) hiperFizikus válasza Zedz (#9795) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Az elithez a nagy amerikai szoftvercégek tartoznak . Hogy menyire lennének tisztességtelenek azt a moderátorokra tekintettel hagyjuk .

Vegyük alapul az imperatív eredetű programnyelveket . Ezeknek van egy vázuk, amire a tagolásuk és a folyamat futtatásuk épül . És van vezérlésük meg alprogramjaik . És van függvény meg eljárás készletük, amit gyakran könyvtárnak neveznek .

Nem kell mást csinálni, mint azokat az internetes portálokat, amelyek a programnyelveket gyűjtik össze, meg kell nézni és ki kell mazsolázni belőlük a fentiek különféle változatait . például
http://nyelvek.inf.elte.hu/

Majd pedig össze kell őket engedni: vagyis a vázak listáját és a könyvtárat összeeresztjük .

Ezeket a vázakat házilag le lehet programozni mondjuk olyan 200 képernyő oldalon, a könyvtárat mondjuk 300 képernyő oldalon . Aztán ez mindenkinek hozzáférhető .

Jól kell megválasztani a forráskód programnyelvét, én a JavaScriptet tartom erre a legjobbnak, mert tőle csak egy ugrás a PHP , amivel szervered lehet . Mármint a fenti becsült 200+300 képernyő oldalnyi remekmű .

És ezután senkinek nem fog kelleni a drága kereskedelmi programnyelvek, hiszen azt te is megtudod csinálni, sőt úgy is vehetjük, hogy már meg is van .

:Y

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9797) Zedz válasza hiperFizikus (#9796) üzenetére


Zedz
addikt

Melyik drága kereskedelmi programnyelvre gondolunk itt?

(#9798) hiperFizikus válasza Zedz (#9797) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

https://hu.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Visual_Studio
programnyelvekre ; ... .
:U
Pascal, Pithon, Algol, Cobol, az 1 db betűvel jelöltek, Forth, Fortran, ...stb.
:K
Sőt hamar le lehet programozni egy olyan számozott sorokból álló utasítás-sor követőt, mint amilyen a régi programnyelvek is voltak úgy, hogy e sorokban élő JavaScript elemek{utasítások} vannak . Hiszen pár ciklus kell hozzá, és pár elágazás .
:DDD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#9799) martonx válasza Zedz (#9797) üzenetére


martonx
veterán

Nem neked akartam válaszolni, de már mindegy is :D

Ezzel az eszmefuttatással a bolondságon kívül csak az a baj, hogy ezek a programnyelvek ingyenesek, opensource-ok, azaz nem kell újat csinálni azért, hogy megspórold az árukat.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#9800) hiperFizikus válasza martonx (#9799) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

bolondság ide - bolondság oda :( : most a Lolita programnyelvem kifejezését csinálom, és most 177 képernyő oldal körül mozgok vele, ami olyan 5310 sor, de mivel még nincs készen és még kavarom, ezért végül is kevesebb is lehet .
:)

Hogy mikorra lesz készen ?
Tudjátok, ha egy kellemetlenebb baki miatt elakadok, akkor borul az időterv .
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.