Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) Divinity válasza xhege (#31647) üzenetére


Divinity
őstag

A macbook ellen szól még az intel chip is. A BigSur így is összezavarta az 5 év környéki eszközöket. Ki tudja mit fognak tenni a következő frissítések az inteles gépekkel.
Én most adtam el az iMac-em és csak jövőre veszek egy M1-es Air-t addig iPad only és (a fentebb fejtegetett keyboard issuem dacára) mindenre alkalmas, még apróbb fejlesztői feladatokra is.
Ha tudod, hogy nem kell semmi extra app ami a Mac felé döntene akkor mindenképp iPad

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31652) xhege válasza Divinity (#31651) üzenetére


xhege
addikt

Neked is nagyon köszönöm! :R

(#31653) wm2 válasza Alex91 (#31644) üzenetére


wm2
őstag

Ezt mondtuk neki már a noti topikban is. :) iPad + vmi wines gép.

Ozora <3

(#31654) xhege válasza wm2 (#31653) üzenetére


xhege
addikt

Nézd el nekem, hogy ha nem tudom mit válasszak, több helyen és esetleg többször is kérdezek. Igyekeztem ezer helyen utána olvasni a dolgoknak, és mikor az egyik oldal felé billenne a mérleg nyelve, mindig jön valami plusz infó, hogy a másik miben is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#31655) Jaded válasza xhege (#31632) üzenetére


Jaded
senior tag

'17-es Airt nem vennék már. Pláne 200-ért. Inkább maradj az iPad vonalon, 200-ért már van Air 3, de ha tudsz hozzátenni, akkor 4 is.

Renault Megane IV Limited

(#31656) wm2 válasza xhege (#31654) üzenetére


wm2
őstag

Ott, ahol laptopot kell használnom édesmindegy a felbontás vagy az akksi idő. Hétvégén kapcsolom be szinte csak. “Kölcsönzök” pár filmet + esetleg még felhőben (DropBox, Drive stb.) rendezkedek egy sort. Ezért nem fogok venni egy AIR-t hogy gyönyörködjek a retina felbontásban meg az akksi időben. Nekem NAS sincs. Egy Asus RT-AC65P (felokosítva) látja el a médiatár feladatot. Bőven elegendő. Szerintem egyébként jobb a laminált kijelző + egyéb más dolgok miatt is inkább vennék eg 10,5 Pro-t, mint sima iPad-et. Még 2-3 évig biztosan támogatva lesz. De te tudod.

Ozora <3

(#31657) xhege válasza Jaded (#31655) üzenetére


xhege
addikt

Igen azt hiszem elengedem ezt a 17-es MacBook vonalat.

wm2: Van itthon régi win laptop (Thinkpad x230 rendberakva ssd-vel), csak azt lenyúlta a gyerkőc online oktatásra. Azért he kell persze hozzáférünk. Emellé most már én is úgy látom elég lesz az iPad. Igen elgondolkodtató a laminált kijelző, bár nem tudom mennyire zavaró a nem laminált. Nyilván költségek tekintetében a sima iPad azért sokkal kedvezőbb lenne, meg azt újonnan venné meg az ember, tovább is lenne támogatott. A Pro verzó őszintén megmondva nem merült fel benne, de az Air (leginkább a 3) az igen.

(#31658) wm2 válasza xhege (#31657) üzenetére


wm2
őstag

Az AIR 3 is tökéletes. De akkor már ruházz be egy 4-re pl. kamatmentes részletre.

Ozora <3

(#31659) xhege válasza wm2 (#31658) üzenetére


xhege
addikt

Ó részletre én soha semmit. Addig nyújtózkodok, amíg a takaró ér. Miben előrelépes a 4 a 3-hoz képest? Nyilván azon túl, hogy újabb.

(#31660) kalanchoe válasza xhege (#31659) üzenetére


kalanchoe
senior tag

egy bizonyos szemszögből nézve egész sok dologban, az, hogy a kettő közül melyiket érdemes megvenni, felhasználástól függ.
a prohoz hasonló külsőt kapott, ezzel támogatást az újabb Pencilhez és tokhoz is, és a kijelzője is valamivel jobb, mint a mostanié. A14 processzor A12 helyett. USB-C-s, szóval sokkal több kiegészítőt tud kezelni, és gyorsabb port is. Kamera is jobb, van vaku, meg jobb a minőség. Ujjlenyomat-olvasó a bekapcsoló gombba van építve. Röviden összefoglalva ennyi, amúgy egy vásárláshoz való összehasonlító cikk itt található, angol nyelven.

(#31661) xhege válasza kalanchoe (#31660) üzenetére


xhege
addikt

Elolvasom, köszönöm!

(#31662) Alex91 válasza xhege (#31659) üzenetére


Alex91
félisten

Ha ujonnan venned, akkor 2 ertelmes opciod van: ipad8 vagy ipad air 4...
Ha meg tudod fizetni, akkor Air4, ha nem, akkor a masik. Az is jo lesz neked.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31663) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok
Asszonynak akarok venni karácsonyra egy iPad-et. Van neki Macbook pro-ja. Hozzá szeretnék valami alapabb iPad-et, hogy tudjon grafikákat rajzolni. Mit javasoltok? És honnan?

Esetleg várható valami akció ezekre a cuccokra karácsony előtt még? :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#31664) xhege válasza VIBO (#31663) üzenetére


xhege
addikt

Amennyire én látom a piacot nemhogy akció, de lassan készlet sem várható :N

(#31665) Kaba válasza VIBO (#31663) üzenetére


Kaba
veterán

Vehetsz iPad 7-t vagy 8-t.A 8 ast nem valószínű,hogy akciózzák mivel nagy a kereslet rá és kevés van belőlük.Az iPad 7-t lehet,hogy még kiárusítják valahol.Figyelni kell az árukeresőt. Az aprót is figyelemmel kísérheted ,a 7-s és a 6-os széria többször kapható olcsón.

(#31666) xhege válasza Alex91 (#31662) üzenetére


xhege
addikt

Igen valóban ez tűnik logikusnak. Szerintem elsőre egy sima iPad lesz a próba tárgya, aztán ha bejön, majd jövőre tovább lépünk. :)

(#31667) smc válasza xhege (#31666) üzenetére


smc
addikt

Egy évre bőven jó a sima, ne is gondolkodj tovább. Hamar elmegy és ismerkedni tökéletes lesz.
Amúgy az Air 4-en sincsen vaku.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31668) Jaded válasza xhege (#31659) üzenetére


Jaded
senior tag

Az Apple honlapján is össze tudod hasonlítani: [link]

Renault Megane IV Limited

(#31669) tomiii007


tomiii007
senior tag

hihetetlen, hogy mindenhol keszlethiany van ipad air 4-bol kb egy honapja, de ahogy latom mindenbol :(

(#31670) Kaba válasza tomiii007 (#31669) üzenetére


Kaba
veterán

Ez logikus , a virushelyzet keresztbetett a készleteknek.

(#31671) TechN7ne válasza Kaba (#31665) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

iPad 7 et napjainkban már nem ajánlott ,4 éves cpu t tartalmaz (a10) ,tőle nem sokkal drágább a sima 8 ami azért két generációval fiatalabb ,erősebb megoldás jóval (a12).
Elég buta döntés lenne ,

(#31672) Kaba válasza TechN7ne (#31671) üzenetére


Kaba
veterán

Az iPad 7 a Telekomnál 99000Ft volt az Emagnál 105000 Ft és az Edigitálnál a cellulár változat 115000 Ft.Azért írtam,ha esetlegesen jó áron lesz még kiárusítva,vagy az aprón.Az iPad 8-ast nemigen kapni 130000 Ft alatt.

(#31673) TechN7ne válasza Kaba (#31672) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Azért mert készletkisöprést tartanak belőle ,ahol van még készlet.
De gondold csak végig ,egy iphone 7 napjainkban milyen teljesítményt hoz szemben egy iPhone Xs el...?
Nagyon gyenge ,és itt már +100K rol van szó minden esetben ,akkor már ne ezen a 20-30k n spóroljunk.

Már tavaly is egy gyenge eresztésnek bizonyult ,napjainkban az iPad 8 sokkal jobb vétel ,sőt az Apple háza táján az egyik legjobb árazása alapján.

Más ,
Tegnap vettem a fáradságot és ingénybe vettem a 3 hónapos Arcad game részleget ,
Xbox One Bluetooth vezérlővel konkrétan az összes játék teljes támogatottságot élvez ,eddig amiket kipróbáltam ,bújon el a gyerek ps4pro ja !😄
Eszméletlen ez a cucc ,👊🏽

[ Szerkesztve ]

(#31674) moleculez válasza TechN7ne (#31673) üzenetére


moleculez
veterán

Jó-jó, csak azért jöhetnének komolyabb címek. Pl az Oceahorn2 az egész pofás, a Red Reign kifagy és bugos. A platform amúgy jó amúgy, utálom az IAP-t.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31675) smc válasza moleculez (#31674) üzenetére


smc
addikt

No igen, egyedül a Grindstone tudott lekötni, az viszont nagyon sokáig, a többi játék csak ilyen letöltöm, kipróbálom, letörlöm kategória volt nekem. :( Viszont kontrollerrel majd nekiesek újra, amúgy is van néhány nem arcade játékom amivel csak szenvedek érintővel.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31676) tboldi válasza moleculez (#31674) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ezek tetszenek. :)
Még az Albát várom, 11-én fog megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#31677) tKb.


tKb.
tag

Sziasztok!
Milyen fóliát érdemes venni egy 2020-as iPad Pro 11”-re?
Találtam egy ilyet: [link] Ez jelenleg akciós is, vagy érdemes ettől valamivel drágábbat nézni?

(#31678) moleculez válasza tboldi (#31676) üzenetére


moleculez
veterán

Little Orpheust is kiporgettem, az is jo volt. Igaz kicsit unalmas es repetitive, de jol nézett ki, tetszett az atmoszféra.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31679) kalanchoe válasza TechN7ne (#31673) üzenetére


kalanchoe
senior tag

én pont ma fizettem elő, majd az első hónap után kiderül. eddig két játékot próbáltam, többek között a Lego Brawl-t is, ami PS4 kontrollerrel nagyon jól ment, majd jönnek sorban a játékok, ha lesz időm végre. :D

(#31680) MurdR


MurdR
veterán

Always on displayt hogy tudom kivitelezni, használ ilyet valaki?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31681) Alex91 válasza MurdR (#31680) üzenetére


Alex91
félisten

Automatikus zarolas: soha?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31682) MurdR válasza Alex91 (#31681) üzenetére


MurdR
veterán

Időközben gugli a barátom lett, második nekifutásra sikerült is megtalálnom. Köszi! :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31683) SharpSA válasza TechN7ne (#31673) üzenetére


SharpSA
veterán

Én is éltem az ingyenes 3 hónapos Arcade lehetőséggel, de eddig nem nagyon találtam értelmes játékot. Kontrollerem nincs, nem is tudom melyik lenne a legjobb iPad-hez, bár amikor legutoljára volt a kezemben kontroller, nagyon nem esett kézre, mivel én a billentyűzet-egér kombót szoktam meg.
Azért lehet teszek majd egy kísérletet, mely kontrollerek jók teljesen ide, amelyek esetleg még az Apple TV-hez is jók?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31684) Jaded válasza SharpSA (#31683) üzenetére


Jaded
senior tag

Ami az AppleTV-hez jó, az jó az iPadhez is. Én pl Xbox kontrollerrel játszom (nagy ritkán).

Renault Megane IV Limited

(#31685) Divinity válasza SharpSA (#31683) üzenetére


Divinity
őstag

+1, nálam is pörög a 3 hónap de eddig semmi ami lekötött volna. Mondjuk én amúgy se vagyok nagy játékos, ha rámjön a játszhatnék akkor meg a PS elé ülök le

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31686) xhege


xhege
addikt

Találtam kedvező áron egy Air 3-at, ami még garanciás. Telekomtól származik wi-fi+ cellular. Itt lehet valami letiltás trükk vagy ilyesmi? Maga a készülék azért jobb mint az iPad 8.

(#31687) Kaba válasza xhege (#31686) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom nem tiltja le,ha iphone lenne azt letilthatná részletnemfizetés miatt.Arra ügyelj azért,hogy az eladó ki legyen jelentkezve az icloudból.

[ Szerkesztve ]

(#31688) xhege válasza Kaba (#31687) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm szépen! Egyben ki van fizetve erről a számlát is adja az eladó. Akkor ez nem annyira rossz vétel úgy tűnik.

(#31689) SharpSA


SharpSA
veterán

Hmmm...
Ismeri, használja valaki a Shiftscreen-t?
Jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31690) SharpSA válasza SharpSA (#31689) üzenetére


SharpSA
veterán

Kipróbáltam, egész jó. Persze a webes felületet használja mindenhol és az egész monitor felülete kihasználható, ami nálam 5120x1440-és felbontású. Ha muszáj, akkor lehet vele így is dolgozni. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31691) Divinity válasza SharpSA (#31689) üzenetére


Divinity
őstag

Én is használom, illetve használnám de a legtöbb legfőbb app ami kéne nekem (IntelliJ remote) az elcrashelteti :(
Egyébként viszonylag hasznos ha olyan appokat használ az emberi amik common elérhetőek

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31692) SharpSA válasza Divinity (#31691) üzenetére


SharpSA
veterán

Azért nem igazán folyamatos a működése, de egy érdekességnek jó jelenleg. Ha ilyen jellegű munka kell, akkor inkább a MacBook-öt használom.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31693) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Engem az érdekelne hogy egy ipad akksija meddig bírhatja az igénybevételt? Nem új korában, hanem években mérve? Mi lehet az amikor már inkább vezetékes üzemmódba kapcsol mert annyira elgyengül az akksija. Persze tudom hogy nincs egy egzakt szám inkább olyanok véleményére lennék kíváncsi akik évek óta használnak egy adott padot. Nem munkaeszközként hanem mondjuk napi 3-4 óra tartalomfogyasztás.

ˣ

(#31694) moleculez válasza Divinity (#31691) üzenetére


moleculez
veterán

"Elcrashelteti" :DDD - jól hangzik :DDD mint a múltkor olyat mondott a szerelő, hogy "leracsniztatom, azt kész"

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31696) moleculez válasza #05304832 (#31695) üzenetére


moleculez
veterán

Ja azt észre sem vettem :DD Angliában élek 8 éve, és nem igazán veszem észre ha angol szó keveredik a magyar közé, az agyam csak ignorálja, és fordít. Amúgy velem is megesik, hogy Hunglish-ül kommunikálok. Valamint szakmai (jellegű) környezetben hát na' ...ne fordítsunk már le mindent IS.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31697) Kaba válasza tuzpenge (#31693) üzenetére


Kaba
veterán

Napi 3-4 órában használva kb.4-5 évig jól működik az akku,de továbbra is működőképes marad.

(#31699) Divinity válasza moleculez (#31694) üzenetére


Divinity
őstag

Én szinte mindig így kommunikálok, Magyarországon élek de kb csak magyarokkal nem dolgozok így napi 8 órát angolul kommunikálok, ráadásul szoftver fejlesztő vagyok így még a szakmai nyelv is nagyon angol, aztán a többit meg próbálom magyarul mert hát itthon azt értik, aztán ezek születnek belőle :DDD
Mondjuk nagyrészt eszembe se jutnak a magyar megfelelők :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31700) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok nem tudjátok mi ez a folytonos újraindulás facebook alkalmazás /marketplace böngészés közben?
Már többszőr is csinálta de csak a facebook app alatt ,nem tudjátok miért van ez?

Remélem nem a 3gb ram miatt ,hanem ez általános gond minden iPad on.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.