Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Kaba válasza buherton (#31450) üzenetére


Kaba
veterán

Inkább a kifutó modelleket akciózzák.Az újakra túl nagy a kereslet és nincsenek nagy készletek.

(#31452) Jaded válasza xhege (#31449) üzenetére


Jaded
senior tag

Ezekre tényleg az iPad jobb. Bár én a 8 helyett megnézném az Air 3-at (nem tudom az belefér-e a keretedbe, nem tudom az árakat sem).

Renault Megane IV Limited

(#31453) Divinity válasza xhege (#31449) üzenetére


Divinity
őstag

Az Erste nem tudom milyen de a Curve pl iPhone only app így elég trehányul néz ki (csak álló kijelző és lényegében egy iPhone nagyságú ablakban nyílik meg plussz nem működnek a speckó iPad OS feature-ök)
Word esetében ha kell az Office support akkor kell előfizetés egyébként meg PL Google Docs lehet alternatíva.
A Safari ugye desktop grade iPad OS-en, szóval Jófogás, eBay megy rendesen nem is ajánlott appot használni hozzájuk.

Ha szűkösnek érzed a tárhelyet akkor inkább az Air 3 felé kacsintgass de ehhez a felhasználáshoz tényleg jobban jársz iPad-el

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31454) xhege


xhege
addikt

Köszi neketek! :R
Ahogy nézem most ugyanabban az árban van újonnan egy iPad Air 3 64Gb mint egy iPad 8 128 Gb. Megnéztem a specifikációkat. A chip ugyanaz, viszont a kijelző jobb az Air 3 esetén (laminált), illetve a dizájn is modernebb (bár ez nem annyira fontos). Vékonyabb és könnyeb is az Air 3. Szóval lehet most afelé kacsingatok. Használtan, ahogy látom 155 körül vannak garanciás használtak. Lehet, hogy akkor már érdemesebb újat venni, mert nem akkora nagy a különbség.
Szerintetek mi éri meg jobban ugyanazért az árért? A kifutó Air 3 modernebb dizájnnal jobb kijelzővel de kisebb tárhellyel, vagy pedig a vadi új iPad 8 128 gigával, de gyengébb kijelzővel?

(#31455) parandroid válasza xhege (#31454) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Air3

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31456) Divinity válasza xhege (#31454) üzenetére


Divinity
őstag

Ha a 32 GB felmerült mint lehet elég akkor a 64-el se lesz baj :)
Air 3-ra egy voks tőlem is :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31457) consono válasza xhege (#31454) üzenetére


consono
nagyúr

Amíg kapsz Air 3-at, addig az a jobb választás. Mondjuk én használtan nem vennék, de ez az én becsípődésem :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#31458) xhege válasza consono (#31457) üzenetére


xhege
addikt

A Media Markt-ben 175 ezer jelenleg az Air 3.
Mondjuk az aprón van fenn egy Air 3 175-ért, ami 2021. júliusig garanciás és van hozzá billentyűzet, egér, toll és 2 tok. Az azért elgondolkodtatott. :U

[ Szerkesztve ]

(#31459) Parson válasza xhege (#31454) üzenetére


Parson
addikt

Air 3. Bár ahhoz nincs olyan klafa Logitech Combo Touch, mint az iPad 8-hoz. Viszont van apple pencil gen.2... egyéni döntés, én most kezdtem el belakni tegnap az iPad 8 32 GB-ot, és még van 15 Giga szabadon, ugy, hogy semmit nem töröltem eddig le... nekem tuti elég lesz, mivel szinte minden online van, meg van NAS-om is. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31460) smc válasza Parson (#31459) üzenetére


smc
addikt

Te nem az air 4-ről beszélsz?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31461) Divinity válasza Parson (#31459) üzenetére


Divinity
őstag

Az Air 4 támogatja a Gen2 pencilt az Air 3 csak Gen1, plussz a Combo Touch-nak van Air 3 variánsa

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31462) Parson válasza smc (#31460) üzenetére


Parson
addikt

Ja, bocsi... korán van még. Töröljétek a hibás posztot akkor. :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31463) consono


consono
nagyúr

NO, lett M365 Family-re 50 EUR-os akció az Amazon.de-n. Csak van értelme a BF-nek :)
Fck, nem hagyja megvenni :( "This item is not available for purchase due to geographical restrictions."

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#31464) SharpSA válasza consono (#31463) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem ez is egy jó választás. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#31465) moleculez válasza consono (#31463) üzenetére


moleculez
veterán

UK CurrryPC World ugyanez 39£ ajándék MC Affe antivirussal (amit fel is raknék ebayre vagy 10£-ért)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31466) benyo513


benyo513
tag

A segítségeteket szeretném kérni. Nem iStylenál vagy valamilyen internet/mobilszolgáltatónál (pl. Vodafone, Telekom, Telenor, Digi) vásárolt iPad esetében hol lehet kötni rá biztosítást? Melyik biztosítási szolgáltatót ajánlanátok?

(valószínűleg elengedném az iStyleos iPad Air 2020 rendelésemet, amire egy hónapja rá se néznek és csak szüntelenül ígérgetnek, hogy majd jövő héten jön az ne aggódjá')

[ Szerkesztve ]

(#31467) consono válasza moleculez (#31465) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi az ötletet, neked is SharpSA! Az Alzát már néztem, meglesem a másikat is!

"In God we trust. All others must bring data"

(#31468) GhettoChild


GhettoChild
tag

Hello !
ipad 8 128gb v. air4 64gb éri meg jobban ?
Megér az air 65 ezerrel többet úgy hogy kisebb a tárhely és kb azonos a teljesítmény ?
(Főként 4k editing-re hobbi szinten használnám.)





(#31469) Divinity válasza GhettoChild (#31468) üzenetére


Divinity
őstag

Mitől lenne egyforma a teljesítmény?
A12 - A14
3GB RAM - 4GB RAM
Plussz az egyéb dolgok mint jobb, laminált kijelző, gen 2 pencil support etc.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31470) Cyberbeni válasza GhettoChild (#31468) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Amit előttem említettek, plusz az Airen USB-C van, ami külső vinyóhoz illetve monitorra csatlakoztatáshoz jobb, mint a Lightning.

(#31471) Parson válasza Divinity (#31469) üzenetére


Parson
addikt

Air 4. Bár ahhoz nincs olyan klafa Logitech Combo Touch, mint az iPad 8-hoz. Viszont van apple pencil gen.2... egyéni döntés, én most kezdtem el belakni tegnap az iPad 8 32 GB-ot, és még van 15 Giga szabadon, ugy, hogy semmit nem töröltem eddig le... nekem tuti elég lesz, mivel szinte minden online van, meg van NAS-om is. :) :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31472) Parson válasza Parson (#31471) üzenetére


Parson
addikt

Na ez tényleg nem az én napom.... totál szétszórt vagyok ma :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31473) Divinity válasza Parson (#31471) üzenetére


Divinity
őstag

Bár Folio Touch van hozzá :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31474) Divinity válasza Parson (#31472) üzenetére


Divinity
őstag

A rózsaszín köd az új iPad miatt? :C :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#31475) smc válasza Parson (#31471) üzenetére


smc
addikt

4k editingre nem túl mérvadó a 32 gigás véleményed. :D
Air 4, de 4k editingre én 128 alatt sem vennék semmit.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31476) Parson válasza Divinity (#31474) üzenetére


Parson
addikt

Vmi olyasmi... mindegy. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31477) GhettoChild válasza smc (#31475) üzenetére


GhettoChild
tag

4k editing csak amatőr, max 5 perces klipp-ben kimerül a szerkesztés.
Szerintem erre elegendő a 128-as iPad, de lehet az Air felhasználó barátibb, de 64..., ha meg a nagyobb tárral nézem akkor meg már ipad pro 128 a nyerőbb...
Ki van ez találva...

(#31478) smc válasza GhettoChild (#31477) üzenetére


smc
addikt

Nagyon. :)
Nézd a feature listet, mi kelhet az airből/proból ami nincs a simában.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31479) MurdR válasza GhettoChild (#31477) üzenetére


MurdR
veterán

Ki van ez találva...
De még hogy. Bár én még mindig nem értem ezt a 32 gigás tárhelyet, bár már megbarátkoztam vele. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31480) smc válasza MurdR (#31479) üzenetére


smc
addikt

32 giga egyértelműen tartalomfogyasztásra van kitalálva megtartva és kapudrog az apple ökoszisztémába.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31481) TechN7ne válasza MurdR (#31479) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én nem fotózom ,videózom vele ,de sztem az iPad felhasználók körében sem népszerű tevékenység.
Egy csomó felhőszolgáltatás mellet (filmek ,zenék) ,meg az a pár játék / alkalmazás ami telepítve van általában simán elég a 32gb.

(#31482) smc válasza TechN7ne (#31481) üzenetére


smc
addikt

Videóvágás igenis népszerű. ;) Pár napja azt is leírtam mekkora procreate fájlokkal dolgozom.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31483) TechN7ne válasza smc (#31482) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az iPad 8 ra gondoltam ,neki pont foss kamerája van meg 2 éves apple cpu ,rajta amúgy sem lenne kényelmes sztem.
Egy új Pro nál már más a helyzet ,oda kell a több tárhely. :K

(#31484) MurdR válasza smc (#31482) üzenetére


MurdR
veterán

Ez a tökéletes kifejezés: kapudrog. Már azon gondolkodom, hogy valamikor le kéne cserélni egy Pro-ra. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31485) Jaded válasza MurdR (#31484) üzenetére


Jaded
senior tag

Én anno a Mini 2-vel jártam így: lett iPhone, Watch, Airpods, Macbook, AppleTV, Apple Music :DDD

Renault Megane IV Limited

(#31486) Parson válasza smc (#31482) üzenetére


Parson
addikt

Ja. Annyira, hogy én is tojok rá igazából. :(((

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31487) kalanchoe válasza Parson (#31486) üzenetére


kalanchoe
senior tag

nyilván, mindenkinek más a felhasználása. én mondjuk már a LumaFusion nélkül el sem tudnám képzelni az iPades videószerkesztést, ami amúgy egy nem flagship vason is baromi jól megy. :)

(#31488) MurdR válasza Jaded (#31485) üzenetére


MurdR
veterán

Az a gáz, hogy én is nézegetem a Watchokat :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31489) DGery válasza MurdR (#31488) üzenetére


DGery
aktív tag

Ezzel nem vagytok egyedül 🤣
Sokáig fenntartásaim voltak, (nem akarok senkit megsérteni) sznobizmusnakntartottan a nagy iPhone őrületet. Aztán a nyáron eljutottam arra a pontra, hogy elegem lett az androidos b@szakodásból próba szerencse, veszek egy használt iPhome SE-t vagy 7-et, és ha nem tetszik, 2-3 hónap múlva eladom és nem bukok rajta.
Most ott tartok,hogy kell mindenképp egy iPad a digitális keverőpulthoz, emellett azon agyalok SE2-t vagy 12 minit vegyek, és egy Watch sem ártana ami tud EKG-t, mert van szívproblémám, és lehet nem lenne rossz az a monitorozás, ha érzem valami nem kerek :))

És engem a kész tenyek győztek meg... :D

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#31490) twi452 válasza DGery (#31489) üzenetére


twi452
senior tag

Én is az iPad után kezdek kicsit az iPhone felé kacsintgatni.. főleg a 12-es mini tetszik bár a jó öreg OnePlus 5-ömmel sincs igazából még semmi baj de már elindult valami változás bennem 😄

(#31491) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali , az lenne a kérdésem hogy ha ilyen átalakítókat nézek ezek csak kínai kamuk, vagy működnek is? Vagy tényleg érdemes megmaradni a gyári cuccoknál ? egy 2019-es minihez használnám, lehet hogy rossz helyen nézem vagy keresem de gyáriból ilyen kombináltat lightninghoz nem találok csak ezért nézem ezeket.

Pár példa hogy mikre gondolok:

https://www.amazon.de/-/en/Adapter-Sockets-Charging-Phone11-Keyboard/dp/B0895SSS5Z/ref=sr_1_18?crid=3M6WKODVRYL84&dchild=1&keywords=lightning-auf-usb-adapter&qid=1606546757&sprefix=lightning+to+usb+A+ad%2Caps%2C182&sr=8-18

https://www.amazon.de/-/en/Adapter-Digital-Charging-Compatible-Projector/dp/B085XQQX6Q/ref=sr_1_23?crid=3M6WKODVRYL84&dchild=1&keywords=lightning-auf-usb-adapter&qid=1606546794&sprefix=lightning+to+usb+A+ad%2Caps%2C182&sr=8-23

Leginkább arról lenne szó hogy egy egeret meg moncsit ( semmi extra ha fullHD 24 filmezni átmegy tökéletes) esetleg sd karit egyszerre ezek tényleg tudnak-e kezelni, vagy csak a szokásos kínai kamu :F , mert ezernyi féle van ahogy látom....

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#31493) MurdR válasza #05304832 (#31492) üzenetére


MurdR
veterán

Annál már csak az lenne gázabb, ha keresőoldalt reklámoznék benne :DDD

;] ;] ;]

Nekem annyira nem is a telefonokkal volt gondom. Telefonról azért váltottam iPhone-ra mert a tepsiket nem igazán csípem, viszont ami az Apple vonal felé vezetett, az a notebook piac. Felidegesített egy Dell Latitude gép, aminek recsegett a hangszórója, kétszer kicseréltettem, harmadjára jött egy harmadik szervizes, aki azt mondta, hogy olyan vékony készülékházba nem lehet erősebb hangszórót rakni, felejtsem el. Na azonnal el is adtam és vettem egy MacAirt. Azért megmutatnám a szervizesnek, hogy ,,-nézd csak..." :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31494) xhege


xhege
addikt

Érdekes dolog ez az Apple dolog. Én is úgy voltam vele, hogy ez a sznobok játszótere meg a “vanabí ganszta” emberkék rajoskodnak vele. Valljuk meg azért ebben a sztereotípiában azért van nem kevés igazság is.... Aztán végig próbáltam a droid vonal csúcskészülékeit. Az elmúlt kicsit több mint 1 évben 15 telefonom volt. Xiaomi, Samsung, Huawei, Honor, OnePlus, Pixel. Mindegyiknél volt valami, ami nem stimmelt, ami idegesített. Egyik iPhoneos barátom unszolására aztán megvettem az iPhone 11-et, és lőn világosság.... Most ugye meg már tökölök az iPad vs MacBook vonalon. :D

[ Szerkesztve ]

(#31495) Carasc0 válasza DGery (#31489) üzenetére


Carasc0
őstag

Nekem a Watch-al az a gondom, hogy nem orvosi műszer és még szerintem az egészségfigyelő képessége ugyan egy órát tekintve high tech, de még úgymond keveslem. Nekem Watch 4 van, és gondolkodom az eladásán, mert tényleg frankó kis kütyü, igazi okosóra, de pl. az üzemidő nagyon karcsú még, egy Garminnal összevetve. Viszont voltak olyan napjaim, mikor úgy éreztem a Garmin mint sportóra jobban mér, mint egy Watch. Meglepő volt számomra, hogy az Apple egészségfigyelő képességei pontosabbnak bizonyult.

Szerintem még várni kell az órával. Series 5 és 6 sem hozott wow hatású lépést, talán a 7. majd fog.

Bár sajnos szívproblémáid vannak, akkor viszont meggondolandó és egyértelműen a Series 6.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31496) parandroid válasza Carasc0 (#31495) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha sportra kell, akkor garmin. Azoknak a funkcióknak az apple a közelében sincs, amit a garmin (vagy a polar) natívan tud. Egyezerűen az egy célszerszám. Hobbi kocogásra persze mindegy, de ha már terhelést kell mérni, meg edzettséget, meg vo2maxot, akkor rendes sportóra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31497) Parson


Parson
addikt

Hát gyerekek, nem akarok nagyon (jó értelemben véve) fröcsögni, meg többször sem teszem már, de ez az iPad 8 irdatlan jó vétel volt...iszonyat kényelmes, hogy bárhol tudom használni a Logitech Combo Touch-csal (haliho apple, logitech, tolhatnátok egy kis lóvét nekem a reklámért)... :))

Már csak az kéne, hogy az air vonalon is legyen ez a Logitech Combo Touch megoldása vhogy, mert ez a ‚leválasztom a billentyüzetet, úgy, hogy védötok marad‘‚ na ez kegyetlenül marha jó. Na és persze az is, hogy pl most is teljesen vizszintbe van lefektetve a képernyö is a billentyüzettel - mert most épp igy kényelmes - ehhez képest az apple magic keyboard a kanyarban sincs nálam... szóval apple / logitech, hajrá, csináljatok vmit az air4-re ami ehhez hasonlit! :B

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#31498) wm2 válasza xhege (#31494) üzenetére


wm2
őstag

Nehogy azt hidd, hogy itt minden tökéletes. Lesz, ami idegesíteni fog itt is. Főleg ha munkára és nem feszengeni, nézegetni veszed.

Ozora <3

(#31499) smc válasza Parson (#31497) üzenetére


smc
addikt

Ne is mondd, nekem is tetszene a a 12.9-es prohoz egy leválasztható megoldás.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31500) SharpSA válasza Parson (#31497) üzenetére


SharpSA
veterán

A Magic Keyboard valóban nem tudja ezt, de a 10.5-ös pro-val pont így lehetett használni a gyári billentyűzetet. Ez most már nem így működik az újabb készülékekkel sajnos.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.