Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Csavez™ válasza bonat (#2050) üzenetére


Csavez™
veterán

Miért nem veszel asus lapot :F Több tulaj is van itt, mindenki csak dicsérte!

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2052) bonat válasza Csavez™ (#2051) üzenetére


bonat
senior tag

hát jelen álláspont szerint az ára miatt nem..de lehet a végén az lesz.... :DDD

(#2053) DroiDMester válasza bonat (#2050) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De igen az ASUS ROG STRIX megvan még abban a 12900K van, ez a másik gépem a 12700K val. az ASUS lap nagyon jó megéri a felárat hiába drágább messze jobb ezektől a giga és msi lapoktól!

Gigabyte lapra ne várjál, nem csak az ELITE ilyen hanem az összes DDR4 es Z690 ilyen.

Cpu jól megy benne de memória MAXIMUM 3200MHz en tud működni! Amúgy ez a giga ELITE lap nagyon jó lesz ha sikerül normális BIOS.t írniuk rá, de kitudja mikor kerül erre sor, lehet 1 hónap de lehet fél év is!

Giga Aorus pro ddr4.nek 1440Ampert tud vrm.je az Elite az 1120Amper és az Msi Tomahawk, Asus Tuf is szintén 1120Ampert tudnak szóval nem egetverő az eltérés VRM téren!

A giga és a tomahawk is felmegy 70fokos VRM.re egy 30.perces CB23 teszt alatt ha nincs hűtve a vrm! tehát kell nekik légmozgás, egy 8centis ventit oda állítottam 1000rpm en a vrm bordához így 40.fok alatt tud maradni a vrm a giga és msi lapnál is.
Igaz a liquid freezer II nek van egy kis 4centis ventije pont a vrm.et hűteni ami elég is lenne de a fülemet nagyon irritálta a 3000rpm en forgó hangja így azt ki iktattam belőle!

Lényegre térve, gigát ne vegyél(nem jobb a vrm hűtése sem a PCH hűtése az viszont patent 35-38fok volt max, asus és msi nek is bőven 50felett van) max akkor ha elég a 3200MHz es ram sebesség, a tomahawk 3600MHz ig bírja a RAM.okat(ha dual rankos ramod van) cpu itt is szépen megy a tomahawk.ban.

És Szombaton vagy Hétfőn jön egy ASUS TUF lap is(mégis csak kipróbálom azt is) majd akkor tudok arról is véleményt írni!

(#2054) bonat válasza DroiDMester (#2053) üzenetére


bonat
senior tag

köszi a sok infót!
a TUF-ra is kíváncsi leszek...
Ballistix single rank 3600-as menne majd [link]
a CPU meg 12600k
meg ugyanúgy AIO, csak LF II 360

[ Szerkesztve ]

(#2055) keIdor


keIdor
titán

Hardware Unboxed alaplap VRM teszt [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2056) Shkiz0 válasza keIdor (#2055) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jó lett ez, csak sajna kevés lap van benne :/

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2057) zebra_hun válasza Shkiz0 (#2056) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem vagy egyedül. Jó sok az így vagy úgy görbe, púpos stb.
[link]

(#2058) Csavez™


Csavez™
veterán

Kijött ma az új prime95, ez már rendesen kezeli a magokat, a régivel nálam 50%-on mentek a nagymagok.
Prime95 download version 30.8 build 4
Ez egy főzőgép 10 perc után lekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2059) Shkiz0 válasza zebra_hun (#2057) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nice, szép cikk.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2060) bonat


bonat
senior tag

nem tudom volt e már:
Core i5-12600KF OC 5500 MHz - STRIX Z690-A & EK-AIO 360 [link]
Bővebb leírás [link]
Vannak még ezek is ugyanitt:
i7-12700k OC 5400 MHz - MSI MPG Z690 Carbon EK X
i9-12900k OC 5500 MHz - GIGABYTE Z690 AORUS MASTER

[ Szerkesztve ]

(#2061) Donnie


Donnie
őstag

Éésss, BINGÓ! Később tesztelem is majd!

(#2062) Shkiz0 válasza Donnie (#2061) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Batch?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2063) Donnie válasza Shkiz0 (#2062) üzenetére


Donnie
őstag

V136J516

(#2064) Shkiz0 válasza Donnie (#2063) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Rákerestem gugliba, lengyel fórumon van egy srácnak számra pontosan ez, és neki csak a Pcore is 97 max. Szóval úgy látszik sajna már a batch/FPO number sem garancia semmire.
A Q-s procik idejében még sokkal jobban el lehetett indulni ezen a vonalon, most meg lutri tényleg. Hanyadik prociból sikerült kifogni? :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2065) Donnie válasza Shkiz0 (#2064) üzenetére


Donnie
őstag

Igen, sajnos. Azonos batch-en belül is óriási a szórás. És a magas SP önmagában még nem garancia az erős IMC-re sem. Ezért kell rendesen kitesztelni, a 4133 g1-et ugyanazokkal a feszekkel dobja pl.

(#2066) Shkiz0 válasza Donnie (#2065) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Holnap nekem is jön egy másik nem várom meg amíg kiderül mi lesz a "quasimodo" barátunkkal :D
Kíváncsi leszek milyen lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2067) Donnie válasza Shkiz0 (#2066) üzenetére


Donnie
őstag

Én is, abszolút lutri :) Majd írd be te is, hogy milyen lett.

(#2068) Csavez™ válasza Donnie (#2061) üzenetére


Csavez™
veterán

Az bingó! :C

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2069) Shkiz0 válasza Donnie (#2067) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Itthoni vásárlás?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2070) Donnie válasza Shkiz0 (#2069) üzenetére


Donnie
őstag

Igen. Emagos, amikor 244ért volt fent 2-3 napja, akkor rendeltem tőlük.

(#2071) Shkiz0 válasza Donnie (#2070) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A másik elment, mert már nem látom fent aprón?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2072) Donnie válasza Shkiz0 (#2071) üzenetére


Donnie
őstag

Igen el.

(#2073) bonat válasza Csavez™ (#2051) üzenetére


bonat
senior tag

Az ASUS lesz! :DD :))

(#2074) Shkiz0 válasza Donnie (#2063) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na erre kíváncsi leszek :D

Amúgy nekem nem szokott szerencsém lenni az ilyenek terén, szóval szerintem vagy baromi jó lesz, vagy irgalmatlan fos :D
Bár hozzáteszem a púpos ami nálam volt és most gariba van, az IMC-be okés volt de SP alapján ritka fos, talán még külföldön is csak 1 gyengébbet láttam tőle :D
F1 szabadedzés után berakom.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2075) Donnie válasza Shkiz0 (#2074) üzenetére


Donnie
őstag

Lássuk lássuk :C

(#2076) palfitom válasza Shkiz0 (#2074) üzenetére


palfitom
félisten

:D Nekem sem szokott velük szerencsém lenni, de reméljük most nálad fordul a kocka!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2077) zebra_hun válasza Shkiz0 (#2074) üzenetére


zebra_hun
addikt

Lol, mindenki szurkol :D

(#2078) Csavez™ válasza Donnie (#2061) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam 5,2ghz 1,2 volton lett a rendszer stabil, 4x futtatam le fél órás cbr23 stability tesztet.

Kíváncsi leszek mit tud a procid majd az apex-ban! :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2079) Donnie válasza Csavez™ (#2078) üzenetére


Donnie
őstag

Ezek piszok jó eredmények :R
Igen én is kíváncsi vagyok!

(#2080) Shkiz0 válasza zebra_hun (#2077) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Határeset a proci.
A korábbihoz mérten námbörván' főleg hőfokokban mutatkozik meg, meg is lepett hogy ezt mennyire meg tudom hűteni egy AIO-val is, meg is remegett a kezem, hogy a tervezett 800+ eurós épített vizem cuccait végül rendeljem e meg.
A proci amúgy SP 86 (P95 / E69) és bios 1.23V kell 5G-hez. Ez egy teljesen átlagos eredmény, bár hozzá teszem kicsit bizakodtam benne, hogy jobb lesz de valahol meg tudtam hogy mivel nekem ebbe nem szokott szerencsém lenni nagy csodát ne várjak.
Hozzáteszem kíváncsiság persze hajt, hogy pl a Donnie mit tud azzal az SP-vel, remélhetőleg hamarosan beszámol róla, de amúgy általánosságban egy átlag júzernek mint nekem, aki nem egész nap arra csapkodja hogy bencheket futtasson meg az utolsó pontot is kisajtolja a rendszerből annak bőven jó. Ezt már simán meg lehet hűteni (bár lehet a másikat is meglehetett volna ha nincs a kupakos mizéria) 5G meg elég 24/7. AIO-val ha benchelgetni is akar az ember akkor 5.1 még talán neccesen benne, játékra viszont simán mehet 5.1 de még 5.2 is azzal nincs gond.
Egyelőre ez marad, és attól függően hogy mi lesz a másik proci sorsa meglátjuk véglegesen marad e. Ha cserélik másikra akkor azért berakom és ha ettől jobb SP értékeket hoz akkor megnézzük az mit megy, ha rosszabb akkor meg megy eladásra. Ha esetleg refund lesz akkor meg marad ez.
Vízen meg még agyalok így.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2081) zebra_hun válasza Shkiz0 (#2080) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szerintem ez teljesen ok, normális használat mellett tökéletes. Látom, 1.217V a min érték, a BIOS-ban beállítottat nem nézem, az megtévesztő. Egyébként az épített víz érdekes, mivel Cb alatti terhelés soha nem lesz játékban, így ha a játék a cél, egy aio is elég. Gratula, használd egészséggel :R :))

(#2082) Shkiz0 válasza zebra_hun (#2081) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen bios 1.23V LLC6.
Köszi :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2083) Donnie válasza Shkiz0 (#2080) üzenetére


Donnie
őstag

Ez teljesen jó! Az IMC ha rendben van, akkor szerintem nem érdemes ezen problémázni. Az SP86 nem átlagos, hanem valamivel a nagy átlag feletti, főleg a P95el. (Súlyozott az érték.) Ha nem építesz vizet, akkor meg főleg jó.

(#2084) Shkiz0 válasza Donnie (#2083) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálad hogy muzsikál?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2085) keIdor válasza Shkiz0 (#2080) üzenetére


keIdor
titán

Simán megtartanám, teljesen jó.
Az, hogy valakinek +2%-al gyorsabb ugyanekkora fesszel, tök lényegtelen.
(+100MHz az 2% 5GHz-ről)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2086) Shkiz0 válasza keIdor (#2085) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jaah persze értem én, meg ugye az se biztos hogy egyformán skálázódik volt már rá példa.
Ezért is mondtam, hogy ez marad, és meglátjuk mi lesz a vége a garisnak. Ha cserélik akkor berakom kíváncsiságból ha jobb akkor teszt, ha rosszabb már megy is vissza a dobozba és eladás, ha meg refund akkor szintén ez marad, nem fogok most elkezdeni ezért vásárolgatni nyakra főre amíg nem találok egy jó darabot :K

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2087) keIdor válasza Shkiz0 (#2086) üzenetére


keIdor
titán

Az is jó darab már szvsz.
Amúgy se mennék 1.25V fölé, mert +100MHz-hez már bekér +50W-ot, egyáltalán nem éri meg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2088) Donnie válasza Shkiz0 (#2084) üzenetére


Donnie
őstag

Sokkal kevesebb fesszel beérik a magok. 5.1 /4.0 1.17v socket sense-el… 199 Watt volt a maximum fogyasztásom a 30 perces cb23 közben. Az IMC viszont már most latszik, hogy háklisabb gear1-ben. Több SA feszt kér 4133hoz…
Hétvégén remélem több időm lesz tessztelni. Ezért is mondtam, hogy ha az IMC-d rendben van, akkor a P95 magok teljesen rendben lesznek, az e-core meg 4.0/4.1 úgyis max. amit érdemes még kihajtani belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#2089) Shkiz0 válasza Donnie (#2088) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen itt azért kijön a jobb prediction. Ez ha nálam lenne AIO alatt szerintem 6-8 fok különbséget hozna mínuszban a kevesebb fesz okán. Custom víz alatt persze nem számít ott lehet jobban dobálni a feszt, de ezért tartom most is azt a kijelentésem amit pár napja írtam, hogy nagyon lutri ez a 12 gen AIO-val való hűtésre. Ha kifogsz egy gyengébb darabot ami kéri a feszt már nem tudod meghűteni ha tesztelgetsz. Pláne ha még a kupak is problémás ugye.
Nyilván ha nincs AVX-es terhelés akkor okés lehet egy normálisabb AIO is amúgy mert még a púpos procimmal is tudtam játszani abszolút nem volt vele gond.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2090) zebra_hun válasza Shkiz0 (#2089) üzenetére


zebra_hun
addikt

Lutri volt ez eddig is, visszaemlékezve a 10850-et amikor vettem, D15-el hűtve :)) 5GHz-en 85-90C :Y Aztán delid, -15C. Aztán még bejárattam kicsit ;)

Donnie:

Kapcsold át bitte socketről die sensére, hagy azt a régi pontatlan vacakot ha van lehetőség. Ha nincs, akkor marad.
Tehetnél fel egy hwinfós fullos képet a 10 perces cbr23-ról olyan 9:50 környéki futás közbeni állapotról. Nem kell a fél órás, 1 perc is elég lenne, de sokan vannak akik szerint 8 hetet kell futnia, akkor stabil... azt is p95-el avx-el :))

Köszi :R cbr23 pár percest
Danke

[ Szerkesztve ]

(#2091) Donnie válasza zebra_hun (#2090) üzenetére


Donnie
őstag

Rendben, lövök hétvégén egy ilyen screenshotot is.

Die sense csak Maximus szériánál van sajnos itt. Ha megjönnek a DDR5-ök, akkor átköltözöm egy APEX-be ;) és kezdődik minden előlről, mehetnek az új tesztek.

(#2092) zebra_hun válasza Donnie (#2091) üzenetére


zebra_hun
addikt

Wow, váltasz Apex-re? Az finom :Y Akkor lehet összehasonlítani igazán.
Pl nálam csak a lapcsere Gigáról Apexre, Vcore 1.19V-ról 1.15V-ra csökkent. Az a vrm sokkal stabilabb, egyenletesebb feszt ad.

(#2093) Donnie válasza zebra_hun (#2092) üzenetére


Donnie
őstag

Igen, a lap már megvan, csak a ram-okra várok :K

(#2094) DroiDMester válasza Shkiz0 (#2080) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azért ez nem mondanám hűde jó hőfokoknak!

200W alatt vagy és így is 92.fokig felment, az NAGYON SOK! vagy ennyire kacat az az AIO?

nálam az LF II 280 hasonló 200W os fogyasztás mellett 75.fokon tetőzik úgy hogy a ventik csak 65% on járnak!

De 260W ot is meg fog 83.fokon tetőzve 70% os ventikkel!

ha már i9ed van akkor használd ki legalább az gyári órajen és 5200/4000.en tekerd!

(#2095) zebra_hun válasza DroiDMester (#2094) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szerintem csak a hűtőben különböztök. Bár Skiz0 képe nincs ilyen jó mint a tiéd (9 perces) , de a lényeg ott van. Nálad 1.20V, nála 1.21V. 5GHz mindegyik. Kell a 9 perc a tisztán látás végett, de futás közbeni a legjobb.
Nem tudom mivel hűti, de te valószínű jobb hűtővel rendelkezel.

(#2096) Shkiz0 válasza DroiDMester (#2094) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az első amit észrevettem hogy az első képeden is 1.2V a Vcore nem 1.23 mint nekem. Igaz nem tűnik soknak, de ez is számít.
Másik hogy mind a két képed 1-2 perccel van csak az elindítás után, nekem meg végigment a single, majd a multi core test is. Mutass egy képet 5-6p elteltével kb.

zebra_hun
NZXT Z73

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2097) zebra_hun válasza Shkiz0 (#2096) üzenetére


zebra_hun
addikt

Jó a képe, így a legjobb. Ott a visszaszámláló, 1 perc van vissza. A hwinfo is írja, hogy mióta fut. Nálad is 1.21V a vcore, mivel llc-t használsz, így a vdrop bejön. Indítsd el a cb-t, majd 2 másodpercre rá a hwinfót, és 9:30-nál lőjj egy fotót. Az a pontos. Nem számít a biosban állított falsch érték, llc-től függ a terheléses vcore.
Ő is belekötött ebbe, pedig tudja jól. Ezért nem szeretem a cpu-z-t. Nálam 1.48V-ra volt állítva biosba, de load alatt 1.38V. Akkor mennyi is a vcore? :) 1.38V, nem 1.48V.

[ Szerkesztve ]

(#2098) Shkiz0 válasza zebra_hun (#2097) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ohh sorry igaz, my bad.
Itt visszafelé számlál nem felfelé. :B :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2099) DroiDMester válasza Shkiz0 (#2096) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

adtam még egy kis kakaót a CPU.nak hogy elérjem a te ~200Wattodat

és itt a 10.perces CB23(az előbbiek is ennyik voltak, amúgy kb 3.perc után beáll a max hőfok) 1,22Volt load alatt és 200W így is 74-76.fok a MAX

Az a Z73 egy vicc kategória, látod egy harmad annyiba kerülő LF II 280. megeszi reggelire!

[ Szerkesztve ]

(#2100) Shkiz0 válasza DroiDMester (#2099) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem azért jobb az amúgy mert vastagabb sokkal. NZXT esetén meg ugye a kijelző nyomja meg szerintem az árat.

De mindegy eldöntöttem jön végül a víz, pedig így már nagyon gondolkodtam rajta.
Neked mindjárt megy pm.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.