Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) keIdor válasza ForRedGlory (#2949) üzenetére


keIdor
titán

Én is így látom, jól döntöttél a TUF-al pont emiatt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2952) Shkiz0 válasza ForRedGlory (#2949) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Fehér házat kellett volna venni, és akkor abban jól mutat a fehér és a fekete is.
Problem solved :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2953) joshua7 válasza MPowerPH (#2923) üzenetére


joshua7
veterán

Köszi a választ, megrágom a dolgot.
Szolid aio bench lenne, semmi durvulás, amihez kéne egy Apex szintű lap. :) A Maximus széria egyébként is egészen elképesztő áron megy. Még emékszem, hogy 2011 nyarán a Maximus IV Gene-Z 45e Ft sem volt.
A TUF DDR4 a topikban is ajánlott, szóval akár egy olyan is megtenné. A Strix-A nekem is a fehérsége miatt esik ki. :D
DDR5 vonalon a matx ROG STRIX Z690-G érdekelne, de nem látok róla nagyon tesztet, kérdés, megérné-e.

Semper Fi

(#2954) MPowerPH válasza keIdor (#2942) üzenetére


MPowerPH
félisten

Senki nem tudja, mit tud majd azzal a Zen3. :( Es ugye az csak 12-16 maggal lesz elerheto. Most egy 16 magos nekem folosleges.

Don't Tread On Me

(#2955) keIdor válasza MPowerPH (#2954) üzenetére


keIdor
titán

Holnap 16:00-kor kezdődik a műsor, szerintem be is jelentik.
Aztán majd kiderül az NDA hossza és a megjelenés.

Nem véletlen jön a KS, gondolom hozza az Aldert.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2956) Busterftw válasza ForRedGlory (#2950) üzenetére


Busterftw
veterán

Arrol, hogy a motor alakitsa at linkke ha jol emlekszem.
Pl Iponon bedobod a linket es link lesz. Valahogy igy talan. :)

(#2957) westlake


westlake
félisten

Valaki osszon már meg CINEBENCH R15 eredményt, lehetőleg 5.0 GHz feletti sebességen.

Play nice!

(#2958) Walter_White válasza westlake (#2957) üzenetére


Walter_White
senior tag

5.1ghz

(#2959) palfitom válasza Jack@l (#2943) üzenetére


palfitom
félisten

:U A jelenlévők kedvéért?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2960) Jacek válasza palfitom (#2959) üzenetére


Jacek
veterán

El kell engedni, nála ez default beállítás, ettől érzi magát különlegesnek foglalkoznak vele mert ő nem linkel stb.
Nála a default beállítás szarok a linkjeire :D

(#2961) DroiDMester válasza Csavez™ (#2921) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez így elég stabil?

TM5 Absolut teszt 0.hiba!

(#2962) Csavez™ válasza vdc (#2948) üzenetére


Csavez™
veterán

Persze, de nagyon sok a meló és egyedül vagyok a héten, tesztelni is akarom, hogy előtte/utána, napokba megcsinálom.

#2941DroiDMester
Többször írtam neki, de le sem szarja!
#2961
Nice. :C

Hynix 7200

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2963) vdc válasza DroiDMester (#2961) üzenetére


vdc
tag

Nekem kezd olyan érzésem lenni, hogy nem a Samsunggal van baj, hanem a G.Skillel Asus lap esetén.
Corsair-rel nem emlékszem, hogy láttam volna ennyi problémát a fúrumokon.

Más téma Iponnál mejelentek a kingston Hynix-es (cikkszám alapján az) ramok. alig 257k-ért

[ Szerkesztve ]

(#2964) Csavez™ válasza vdc (#2963) üzenetére


Csavez™
veterán

Hetek óta, ezt mondom! :D

Rgb kikapcs is -5 °C! :Y

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2965) vdc válasza Csavez™ (#2964) üzenetére


vdc
tag

Az már megvan, de az is érdekes, hogy két Win11 van fent és az egyikben működik a saját szoftverével a kaikapcsolás, míg a másikban nem... :Y

(#2966) Csavez™ válasza vdc (#2965) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam is ez volt, úgy oldottam meg, hogy total uninstaller-el letöröltem, és újra telepítettem.
Nálam az asus armory vágott neki keresztbe.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2967) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Friss APEX BIOS VDD calculation voltage opcióval

(#2968) DroiDMester válasza vdc (#2963) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De van rengeteg ellen példa is ugyan ezekkel a GSKILL samu chippes ramokkal!

neki 6800.at is megy APEX-ba

IMCVVD 1.33
SA 0.98
VDD 1.48
VDDQ 1.48
TX VDDQ 1.52

6800 C38-39-39-58 2T

[ Szerkesztve ]

(#2969) Csavez™


Csavez™
veterán

Na nekem végre először sikerült lefuttatnom a 2020highantat, az sw.fr. trio to 1,5mhz használatával, meg Droid mc voltjával. :C

A fő időzítésekhez nem nyúltam még, de ha így maradna ezzel is beérem, bár biztosan nem.

és emberek bánatára, de sokak örömére, pár bios kép


Valószínű még lehet pár feszből faragni, de végre stabil.

Megnézem az új biost.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2970) Csavez™ válasza DroiDMester (#2968) üzenetére


Csavez™
veterán

Néztem és próbáltam, 5ből egyszer indult, na ezek a kamu képek.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2971) Laraxior válasza Csavez™ (#2969) üzenetére


Laraxior
titán

Nem mergelodsz a jol bevalt rendszer helyett megy a szarakodas ezzel? En agyverzest kaptam volna basszus... :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2972) Csavez™ válasza Laraxior (#2971) üzenetére


Csavez™
veterán

Hiszed vagy nem, kikapcsol és még élvezem is. :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2973) westlake válasza Laraxior (#2971) üzenetére


westlake
félisten

Régen én is elszórakoztam ehhez hasonló dolgokkal, de már túlzásnak tartom, amit itt a memória tuninggal csinálnak. :B

#2958: Egyelőre nem árulom el, hogy pontosan melyik CPU-ról van szó, de ~150k-ért lehet venni olyat, ami 5300 pontot hoz (ez is tuninggal). ;]

Play nice!

(#2974) Csavez™ válasza vdc (#2965) üzenetére


Csavez™
veterán

Ezt mondod, ez akkor hynix?

Kánan án van most ramokból az alternate-n!

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2975) ImpersonatoR

Szóval akkor ha tudok csinálni all core 5 ghz -et és single core 5.5-t akkor nem kell 12900KS-t vegyek és kidobnom a 12900K -t ?

(#2976) vdc válasza Csavez™ (#2974) üzenetére


vdc
tag

[link] A link alapján a 2*16-os igen.

(#2977) westlake válasza ImpersonatoR (#2975) üzenetére


westlake
félisten

Amióta létezik tuning, ez így működik. Nagyon ne lepődj meg. ;]
Kivéve persze akkor, ha az említett drágább cucc válogatott és ebből kifolyólag a tuningpotenciál is magasabb. Ez érhet többet, de garancia ugye nincs rá.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2978) Qtya123 válasza Csavez™ (#2964) üzenetére


Qtya123
őstag

"Rgb kikapcs is -5 °C!"

Ez DDR4 esetén is igaz, vagy DDR5 sajátosság?

(#2979) keIdor válasza Qtya123 (#2978) üzenetére


keIdor
titán

Én DDR4-nél annó kemény -2°C mértem csak.
G.Skill 3600 14-15-15-35-ös kittel.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2980) Csavez™ válasza Qtya123 (#2978) üzenetére


Csavez™
veterán

ddr4 egy-két fok

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2981) vdc válasza Csavez™ (#2969) üzenetére


vdc
tag

Átállítottam a frekiket 1,5-re ahogy linkelted, de a high anta így is 2 hibával fut le....

(#2982) Csavez™ válasza vdc (#2981) üzenetére


Csavez™
veterán

Úgy néz ki betaláltam a setuppal, de cl34 és 36 között semmi különbség. Megyek lefelé.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2983) vdc válasza Csavez™ (#2982) üzenetére


vdc
tag

Küldesz egy memtweakes képet is plz. Nekem az jobban hasonlít a biosbeli sorrendhez. :)

(#2984) Walter_White


Walter_White
senior tag

Adtam még egy esélyt, de dobbantottam a DDR5-ről.... Amim volt G.SKill ment vissza 14 napos elállással, mikor egy keményebb teszt alá vetettem 1.35V-al CL36-nál 1 óra után elbukott VCSSA-nál meg én nem megyek 1.3V fölé 24\7-ben. XMP tökéletesen ment. Na én nem leszek bétatesztelő ennyiért szórakozzon más vele... 6200-6400 orajelért meg C32-34-36-ért nem éri meg ezt a vesződést, és időt, hogy az Aidában, meg Teszteknél lássam a pontszámokat...+ 24\7-re 1.4-1.45V-os feszt adjak a ramoknak... Mire ez a DDR5 odakerül, ezeket a kiteket annyiért vesztegetik majd mint most a DDR4@2400-at...ráadásként úgyis 9000+-nál leszünk, és lehet majd válogatni is.
Visszavittem gariba a Z690 Aorus Mastert a LAN miatt, ha visszakapom... bontatlanul megy fel apróra.
G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL40 Trident Z5 Black
Akinek kell az alzás foglalásom a Ramhoz irjon. Nincs fizetve, be kell menni érte a Robert Károly krtra. Az első aki ir, viheti. - 170.290 volt a feltüntetett alzás ár

[ Szerkesztve ]

(#2985) DroiDMester válasza Walter_White (#2984) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Miért kéne 1,35.fölé menni az SA fesszel? már az 1,35.is rengeteg! nézd meg amit ma belinkeltem tesztemet hogy azon mennyi az SA megsúgom 1,040Volt

RAM-oknak 24/7.be mehet 1,45.ig csak kell nekik a hűtés(korábban linkeltem erre is megoldást) a TM5 ABSOLUT tesztnél meg nem kell keményebb teszt ha ott átmegy a ram oc akkor nem lesz vele máshol sem gond!

[ Szerkesztve ]

(#2986) Jacek válasza Csavez™ (#2982) üzenetére


Jacek
veterán

Jelen pullanatban max subokat lehet allitgatni? Ezek a 6000 ramok maxra vannak jaratva?

(#2987) westlake


westlake
félisten

ASRock 600-as szériához (legalábbis az eddig megjelent modellekhez) kiadták az új BIOS-okat, amikben már a AVX512 "killer" mikrokódok vannak. Changelist:

1. Update Intel Microcode
2. Add "Intel Enhanced Thermal Velocity Boost" option for 12900KS processor.

Félreértés ne essék, a 12900KS ugyanolyan processzornak minősül, mint az összes többi retail ALDS, tehát a régi BIOS-okkal is működnek majd normálisan.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2988) Walter_White válasza DroiDMester (#2985) üzenetére


Walter_White
senior tag

Elhiszem, néztem is hogy Ti hogy tudjátok ilyen alacsonyan járatni a VCSSA-t... Nálam ha a VCSSA-t beviszem 1.3V alá, még a CL40- se fut le hiba nélkül.... 1V-on be se bootol a gép. XMP is alabol 1.32V-ot ad VCSSA-ra. CL36-nál meg istentudja mennyi kellene neki.....

[ Szerkesztve ]

(#2989) DroiDMester válasza Walter_White (#2988) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Érdekes, pedig az a giga lap se alsókategóriás, majdnem APEX szintű lap, nem így kellene mennie benne az OC.nak

(#2990) keIdor válasza DroiDMester (#2989) üzenetére


keIdor
titán

Buildzoid már megnézett több DDR5 lapot és szerinte itt sokkal nagyobb a különbség a 2 slotos meg a 4 slotos között. Bő 600-700 MHz-el több kihozható az Apex, Tachyon párosból.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2991) DroiDMester válasza keIdor (#2990) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van erről valami tesztje is? :F

(#2992) ImpersonatoR válasza keIdor (#2990) üzenetére

Azt nem értem ha így dícsérte meg vett saját pénzén Apexet akkor miert nincs róla rendes videója ahol nem csak kikapcsolva fogdossa meg beszél róla hanem használja / tuningolja is valós felhasználás érdekelt volna. (mielőtt megvettem most már mind1 mert megvettem :) )

(#2993) Csavez™


Csavez™
veterán

A 6000-es black a masterban. Én a gyári értékekkel full auton sem tudtam stabilizálni.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2994) DroiDMester válasza Csavez™ (#2993) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nemlátok a képen legalább anta high tesztet!

A másik itt VDD, VDDQ, VDDQ-TX 1.45.Volton vannak, SA 1,35.ön, imc.t meg nem is látom mennyi :O

Sz.tem te nem adtál ekkora feszeket neki, azért nem ment.

Látod a fórumtárs is ilyen lappal rendelkezett és sírt hogy sehogy nemtudja stabilizálni benne a gskill ramot még extra feszek mellett sem!

Akkor mi a rossz?

[ Szerkesztve ]

(#2995) keIdor válasza ImpersonatoR (#2992) üzenetére


keIdor
titán

Mert mondta, hogy előbb azzal kell foglalkoznia, amit ingyen kap. Azaz elsőbbséget élvez a full Gigabyte paletta, meg jópár MSI lap. Azt akarja, hogy a jövőben is megmaradjon a jó viszony és kapja a lapokat.

Szerintem teljesen érthető, mindenki ezt tenné a helyében.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2996) pigatt


pigatt
őstag

Bejelentkezem én is, egyenlőre DDR4-en maradva.

Engem nem zavart a "fehérség", túl nyomó részben fekete, de fekete-fehér a konfig, így, hogy kicsit több a fehér most már, na bumm...

Egyenlőre megpróbálom léggel, aztán meglátjuk!

Viszont egy tipp azoknak akik szintén léggel próbálkoznak, és kifejezetten Noctua NH-D15S-el. Ebben alaplapban az D15S a rendeltetésnek kitalált orientációban nem fér, az eltolt hőcsövek beleütköznek a VRM hűtőbe! Így csak fordítva lehet felrakni a tornyot azaz így a VGA felé lesz eltolva, így viszont ugyanabba a problémába fogtok ütközni, mint amiatt a D15S választottátok!

Kicsi hely lesz csak a VGA hátlap és D15S oldala között!

Maga ez a 12700k SP alapján nem lesz egy nagy szám sajnos! :(

Ma délután elkezdem beállítgatni aztán meglátjuk!

i9 / 4080 / 32"

(#2997) Találtgyerek válasza pigatt (#2996) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Írd majd meg a tapasztalataid légy szíves, hogy mennyire hűthető léggel! Többen érdeklődtek a leghűtés miatt.

06-3o/9759I39

(#2998) ScomComputer válasza pigatt (#2996) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szuper...kíváncsi leszek mit ér majd a féltégla,még szerencse,hogy alatta van a vga és támasztja így nem esek le... :DDD

(#2999) ImpersonatoR válasza pigatt (#2996) üzenetére

Amit ott látsz az alapvetően a P és E Core alapján számolja.

Meg tudod nézni külön csak a P és E core -ra mennyi SP-t ad.

Lehet csak az E core "húzza" le.

Itt van róla egy videó elvileg nem csak kamu kb tényleg a valós értéket mutatja.

[link] YT

[ Szerkesztve ]

(#3000) ScomComputer válasza ImpersonatoR (#2999) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez egy jó videó ,köszi.. :K
Viszont van amikor a bios update megváltoztatja az SP értéket, nálam is volt már...
De másoknál is pl.... [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.