Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) DroiDMester válasza Csavez™ (#1699) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem azért szutykozom mert nekem nem az van, hanem azért mert valóban az!
Törődj már bele hogy jelenleg még SEMMI ÉRTELME a DDR5.nek, te is csak kényszerből vetted mert te nem akartál ROG lapot! neked abból is a csúcs kellett!

Megfeszültél és kihoztál egy 60.as késleltetést a DDR5ödből!
DDR4.nél GEAR2 be van annyi, és akkor mehet a 5000+ MHz is akár!

Nem beszélve arról hogy 140.-150.e be kerül ebből az ócska DDR5.ből 32.giga! én 70.ért vettem(vadi újak, nem használtan) ezeket a fain 2X16 b-die RAM-okat
Akkor hol ér már 150.et aza kacat DDR5 ami sehol semmivel nem jobb!

DDR5 majd kb 2.év múlva lesz olyan fázisba, hogy értelmes órajelen és időzítésen menjen, és ne kerüljön 2-3X annyiba mint azonos mennyiségű DDR4.

[ Szerkesztve ]

(#1702) Csavez™ válasza DroiDMester (#1701) üzenetére


Csavez™
veterán

Ne beszélj marhaságokat!
A z690 ddr4 egy zsákutca,
Az apex +ddr5 mindent tud amit a tiéd és még többet, mind sebességben mind stabilitásban.
Igen a micronnak 5400 a vége, leteszteltem 1 órás tesztel atomstabil.


És ezek qurva jó értékek mindenben leveri a ddr4-ed, és ne gyere azzal a -10ns-el, az semmit nem ér, lehet nem is stabil nálad!
Amikor jövök a +10000 -es ramjaimmal majd mosolygok egyet, csak ne sírjon a szád!

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1703) keIdor válasza DroiDMester (#1697) üzenetére


keIdor
titán

Nekem leginkább az a bajom, hogy nincs post code egyik DDR4-es lapon sem...
Anélkül a memória OC halál.
Leszámítva a Gigát, csak ott meg a BIOS-ok nagyon kezdetlegesek még...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1704) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hogy kell kibontani egy i5-t...mutatom... [link] :DDD

(#1705) MPowerPH válasza keIdor (#1703) üzenetére


MPowerPH
félisten

Btw, mar az elejen leirtam, hogy csoringer lapok kapnak DDR4 tamogatast. Ami nem lenne baj, csak ugye azok sem tul olcsoak. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1706) Csavez™ válasza MPowerPH (#1705) üzenetére


Csavez™
veterán

Üdv újra az élők közt! Hiányoztál már! ;]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1707) ScomComputer válasza MPowerPH (#1705) üzenetére


ScomComputer
veterán

Húzzál vissza az Ájemdéhez..... :P ;]
#1708MPowerPH:
Ha mienkbe taposol bele az Perm.Ban lesz..szóval.. :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1708) MPowerPH válasza Csavez™ (#1706) üzenetére


MPowerPH
félisten

Beletapostam az egyik modi erzelmi vilagaba, kozben nyaraltam egy jot, szal sokat nem veszitettem vele. :D

Szepek az eredmenyeid, na meg az Apex megint hozza azt, amiert mar generaciok ota a legjobb. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1709) keIdor válasza MPowerPH (#1705) üzenetére


keIdor
titán

A héten jön egy Tomahawk+i7-12700K, majd meglátjuk mennyire lesz szopó a ram OC Postcode nélkül... nem az enyém, csak 2 napot lesz nálam.
A Gigabyte-ot nem vállaltuk be így ezekkel a BIOS-okkal, az Asus meg lepippanthat a folyton emelkedő áraikkal... én a DDR5-ös lapjaikat sem venném meg, elvből. Hülyének nézik az embert.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1710) Busterftw válasza keIdor (#1690) üzenetére


Busterftw
veterán

Ahol ezt mondtak forumon, OC-rol volt szo. Ott volt megszamozva es ez volt apro betuben irva. Ezen kivul tokeletesen mukodik a ram kezeles.
Nem mukodik/nem tokeletes vs ki tudja milyen feszen ki tudja milyen modul kitudja mennyit nem OC-zik nagyon nem ugyanaz.

"Elhiszem, hogy neked fáj, de várjuk az 3733-3800-4000 stb képeidet… "
Nekem nem faj, mint irtam a 3000MHz ramon benyomtam az XMP profilet es ment 3000-en.
Hogy nem megy szazezer MHznen valakinek a youtube-n? Ez inkabb neki faj, ettol meg nem lesz rossz a ram kezeles.

DroiDMester
Vettem volna en non-K-t meg olcsobb lapot ha lenne.
Z-s lapot pedig elsosorban CPU orajel valtoztatasa miatt vesznek az emberek, nem pedig sirnak hogy nem hoz hatezret a 3000Mhz ram.

(#1711) Laraxior válasza Csavez™ (#1706) üzenetére


Laraxior
titán

:DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1712) keIdor válasza Busterftw (#1710) üzenetére


keIdor
titán

:C

Nyilván azért vesz az ember 100k+ felett lapot, hogy 3000MHz-en használja. Alder+3000MHz. :O
És akkor belekötsz az OC videóba egy alapvetően csak OC-vel foglalkozó topikban.
This made my day.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1713) DroiDMester válasza Csavez™ (#1702) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ezen kár itt vitáznunk!

mint mondtam nincs érezhető hatása a DDR5.nek! Max a pénztárcádon/számlaszámodon érzed hogy kisebb lett! :)

Már leírtam, de akkor még 1X ha ebből a gagyi DDR5.ből is MAX 70.e be kerülne 32.giga és lehetne is kapni a boltokban legalább olyan választékban mint a DDR4 et akkor talán megléptem volna!

De így hogy kapni sem lehet, és ha sikerül is valahol elcsípni 2-3X áron így nekem ez NEM opció!

El leszek ezzel a 12900K val és DDR4el amíg kifut a LGA1700 tokozás, aztán 2.év múlva majd jön a LGA1800 vagy 1900 vagy kitudja mi addigra már talán lesznek használható DDR5. RAM-ok amik nem kerülnek 3X annyiba mint az elődjük!

a 8700K val is elvoltam 2,5évig szóval én most nem fogok cserélgetni 1darabig! Nincs érezhető hatása sehol a DDR5.nek ebben az állapotában, így nincs miért váltani rá!

Te más vagy: neked mindég mindenből a legújabb legjobb kell.

És de stabil! lefutott a 3.órás absolut MEM teszt hiba nélkül a 50ns.alatti beállítással

(#1714) Laraxior válasza keIdor (#1712) üzenetére


Laraxior
titán

Jo az a 3000MHz..CL12-ben ;] :D
Azt még majdnem hozza valami combosabb ddr3 ram is

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1715) keIdor válasza DroiDMester (#1713) üzenetére


keIdor
titán

Ott a pont.
Még be is vállalnék egy DDR5-6000 kitet B-die árban, de egyszerűen nem kapni és idén el is lehet felejteni ezeket... semmit nem ér az ember a DDR5 lapokkal ha nem kapsz bele semmit.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1716) Csavez™ válasza DroiDMester (#1713) üzenetére


Csavez™
veterán

Te próbálsz másokat meggyőzni, hogy szar a ddr5, de rakd hozzá azt is hogy 4 zsákutca.
Szerinted nem lehet jövőre ddr5-öt kapni és kifut a széria?? Többször írtad! Majd csak figyelj.
"És de stabil! lefutott a 3.órás absolut MEM teszt hiba nélkül a 50ns.alatti beállítással"
Még a "wc"-ről is posztolsz és pont ezt nem raktad ki? :D

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1717) Jacek válasza Csavez™ (#1702) üzenetére


Jacek
veterán

Es miben zsakutca? Komolyan nem ertem :DDD
A te DDR5-et lecsereled 2x mire eleri a DDR4 keslelteteset :DD
Mi majf akkor veszunk, semmi problema csak ne toljuk mar ami jelen pillanatban retek, egyertelmu hogy szep es jo es mindenkinek ez lesz, ennyi.

De hogy ezen az okorsegen minek vitazunk azt nem tom :C
Nekem a csumpo DDR4-el most hogy lementem 45 kornyekere jo a cucc marad.

[ Szerkesztve ]

(#1718) Csavez™


Csavez™
veterán

Ne engem próbájatok megetetni! :R
Nézd meg a fos ddr5-ös teszt eredményeit!
Ha lehetne kapni ddr5-öt ott lenne nálatok is, de könnyebb szidni.
Én is a szerencsének köszönthetem, meg egy itteni fórumtársnak.
Szerintetek jobb a 4, szerintem meg nem és zsákutca.
Zárjuk a ddr5 vs ddr4 témát.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1719) DroiDMester válasza keIdor (#1703) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

post code-al mire mész egy RAM tuningnál?

Ha elcseszel valamit ugysem indul a lap, a kódból látod max hogy RAM hiba de ezt látod a post LED-en is kb mindegyik lapon(asus, giga, msi) van már ilyen!

szóval nem értem a mizériád! a kódból nem derül ki hogy vegyél le 2egységet pl a tRRD_sg ből és menni fog a tuning beállítás!

Asus csúcs lapoknál van lehetőség reset gombra safe boot-ot állítani! na annak van értelme a tuningnál! Vagy marad a már régen létező dolog hogy megvárod azt a pár sikertelen indítást(szerencsére már állítható a száma 1.re is, így nem kell 4-5.indítást megvárni) és magától safe módba indul, de ugye ez is csak ASUS lapoknál van Giga és MSI még mindég nem tudja ezt az alapvető dolgot amit ASUS már vagy 10.éve tudja!

Szóval ha ASUS lapot veszel nem kell a sikertelen OC miatt aggódnod, beállítod 1re a sikertelen RAM OC próbálkozást és ha nem indul kb 10-15.sec és indul a safe mód nem kell biost resetelni meg profilokat menteni vissza tölteni!

(#1720) keIdor válasza Csavez™ (#1718) üzenetére


keIdor
titán

Mondjuk ha már zsákutca, a Z690 jobban az, mert hát mérget lehet venni arra, hogy a Raptor Lake és a DDR5 abban jobban fog menni.
És úgyis cserés lesz majdnem mindenkinél a Z690 az új procihoz ebben a topikban...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1721) keIdor válasza DroiDMester (#1719) üzenetére


keIdor
titán

Dehogy nem...
Látod, ha kevés az SA, vagy melyik training szekciónál akad el.
Hasznos az, max te nem használod. Vagy most nincs a lapodon és egyből nem is fontos.

A FlexKey meg hasznos, nem is vitattam.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1722) DroiDMester válasza keIdor (#1721) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

FlexKey az van ezen a STIX en is de itt csak AURA és közvetlen BIOS-ba lépés van nincs Safe mód, lehetne de ugye ezt meghagyták a csúcs kategóriának ahogy eddig is volt!

És volt a HERO-n is, és a 5800X amd-s gépembe is van a ROG STRIX B550-E GAMING lapon!

a feszeket meg fejből tudom(nem kel post kod) már lassan itt Z690 nél is már, mekkora órajelhez időzítéshez minek mennyi kell!

(#1723) Busterftw válasza keIdor (#1712) üzenetére


Busterftw
veterán

3200Mhz tamogat a DDR4 lap meg az Alder Lake hivatalosan, szerinted a tobbseget hol erdekli, ha nem megy a 5000Mhzet a ramja? Es ezert a lap szar?
A lap akkor szar, ha a hivatalos ram maxot nem hozza.

Intel Core i5 / i7 / i9 12xxx "Alder Lake" (LGA1700)
Ez a topik neve, nem latok itt OC only leirast.

(#1724) keIdor válasza Busterftw (#1723) üzenetére


keIdor
titán

Értem én, hogy védened kell a vásárlásodat, mert ez az egész erről szól. Majd úgyis rendbe teszik, mert nem hardveres a gond, hanem szoftveres. Kezdetleges a BIOS, ennyi.
Ebben a topikban pont az érdekli az embereket, hogy megy-e többet 3600-nál.
Mellesleg 3600 XMP ha nem megy gyárilag az gáz. Hiába véded... az összes többi gyártónál megy még a 4000 is.

Olvasd vissza az 1700 hszt és tedd fel magadban a kérdést, mi érdekli jobban az embereket.
Egyedül vagy azzal az alap órajel igénnyel, amivel nincs is gond, ignorálnod kellett volna, meg a videót is és akkor most nem volna miről beszélni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1725) Jack@l válasza keIdor (#1720) üzenetére


Jack@l
veterán

Mért lenne zsákutca? Raptor lake is ugyanez a csikszel lesz, csak 10-12 maggal a csúcs (aminek lesz órajelben is ára). Esetleg több pci express 5-el lesznek felszerelve a 7xx-es lapok, meg usb4-el.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1726) Shkiz0 válasza Csavez™ (#1718) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Senki se vitatja, hogy DDR4 zsákutca ahogy te fogalmazol. De JELEN pillanatban egyelőre nem vagy előrébb egy DDR5-ös memóriával egy fele annyiért kapható normális B-Die DDR4 mellett, mert csak epénisz nő tőle. Tele a net tesztekkel, szintetikus tesztekben hozhat, de a 24/7 esetén nincs még előnye. LESZ, igen lesz ha majd jönnek a 6000-7000-es memóriák. De egyelőre nem jönnek, mert baszott nagy hiány van belőlük.
Ez volt korábban is mikor váltás volt a memóriák esetén. Soha se érte meg az elején invesztálni bele.
Ettől én még elfogadom, hogy te bevállaltad felárasan is, nincs ezzel gond, de azért ne kezeljük úgy a dolgot, hogy csak a dédéeröt a jó, és a 4 csak kutyát dobálni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1727) keIdor válasza Jack@l (#1725) üzenetére


keIdor
titán

8+16 lesz a csúcs, nem tudom miről beszélsz…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1728) Csavez™ válasza Shkiz0 (#1726) üzenetére


Csavez™
veterán

Az itteni tesztek nem ezt mutatják.
Nem én szutykozok, olvass már vissza!
Jössz a hülye epinis dumával mint a gyerekek..
A jó laphoz be kell vállalni a ddr5-öt, ha jó, ha nem jó.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1729) DroiDMester válasza Csavez™ (#1728) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

milyen itteni tesztekről beszélsz?

bármilyen külföldi tesztet nézel mindenhol az jön ki hogy a DDR4 3600@CL14 azonos vagy némelyik játékban jobb mint a DDR5

és olyan tesztet nem is csináltak hogy DDR4 4000 CL14-15. mert ott már szinte mindenhol jobb lenne a DDR4

De nem azt mondtad hogy befejezed ezt a DDR4-5.vitát?

(#1730) Busterftw válasza keIdor (#1724) üzenetére


Busterftw
veterán

De mit tesznek rendbe? A lap úgy működik amennyit az Intel támogat hivatalosan.
Nem látom a mass hisztériát a fórumokon és Redditen, hogy a támogatott ramok hivatalos sebességen nem mennek, vagy az XMP nem működik.

Tőlem aztán lehet szó bármelyik lapról, engem az zavar hogy ez félrevezető, mert semmi gond nincs velük eddig.

Ez olyan mintha azt írnám az Ampere topikba, hogy gond van az rtx 3080-anakkal, mert 2300mhz-nél kifagy és crashel.

(#1731) keIdor válasza Busterftw (#1730) üzenetére


keIdor
titán

[link]

DDR4 5600(O.C.)/ 5400(O.C.)/ 5333(O.C.)/ DDR4 5133(O.C.)/DDR4 5000(O.C.)/4933(O.C.)/4800(O.C.)/ 4700(O.C.)/ 4600(O.C.)/ 4500(O.C.)/ 4400(O.C.)/ 4300(O.C.)/4266(O.C.) / 4133(O.C.) / 4000(O.C.) / 3866(O.C.) / 3800(O.C.) / 3733(O.C.) / 3666(O.C.) / 3600(O.C.) / 3466(O.C.) / 3400(O.C.) / 3333(O.C.) / 3300(O.C.) / 3200 / 3000 / 2933 / 2800 / 2666 / 2400 / 2133 MHz memory modules

Tudja? Nem.

Ha 1900-on kifagyna, akkor bizony zavarna… a DDR4-3600 kb. ez a szint.

Tegyél már meg egy szivességet és ne fárassz tovább.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1732) Csavez™ válasza DroiDMester (#1729) üzenetére


Csavez™
veterán

Azt nem értem miért lettek olyan gyengék a tesztjeid, ha olyan qurva jó a z690-ben a ddr4. :D

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1733) Busterftw válasza keIdor (#1731) üzenetére


Busterftw
veterán

Mármint az van garantálva, hogy bármelyik támogatott ramot bekerakod, mennie kell ezeken az OC értékeken gyárilag?
Erősen kétlem.

(#1734) DroiDMester válasza Csavez™ (#1732) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

melyik teszt lett gyenge?

ilyet láttam már tőled? akkor muti!

allcore:12387, single:900

(#1735) bonat válasza keIdor (#1709) üzenetére


bonat
senior tag

Na ez is jó teszt lehet. Én kíváncsi leszek rá.
DDR4 vagy DDR5 lesz a Tomahawk?
@BIOS:
Én csak azt látom, hogy az MSI-nél nem jött ki BIOS frissítés még sehol (09.30), a GIGA oldalon viszont már vannak friss BIOS-ok (11.01 + 11.19). Nekem itt a GIGA felé billen a mérce.

[ Szerkesztve ]

(#1736) Jack@l válasza keIdor (#1727) üzenetére


Jack@l
veterán

Ez már ilyen biztos közel 1 évvel megjelenés előtt? Mi értelme lenne 16 kis magnak (16 maggal energiahatekonykodni)?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1737) Jack@l válasza DroiDMester (#1729) üzenetére


Jack@l
veterán

Épp most néztem itt:
https://www.guru3d.com/articles-pages/core-i9-12900k-ddr4-versus-ddr5-performance-review,1.html
Gyakorlatilag 0-2% előny van ddr5-el. Egyedül 7zip betomorites ami emlitésre érdemes.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1738) keIdor válasza bonat (#1735) üzenetére


keIdor
titán

4

Jackk@l: Q3-ban már jön és igen, biztos.
Sokáig nem megy az Intel 8 nagy mag fölé.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1739) bonat válasza Jack@l (#1736) üzenetére


bonat
senior tag

semmi sem biztos... :DDD
Ez a terv:
[link]

(#1740) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Asus Driverek és egyéb naprakészen : [link]

(#1741) MPowerPH válasza Busterftw (#1733) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont az van garantalva...

Don't Tread On Me

(#1742) DroiDMester válasza Csavez™ (#1732) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ja igen van CB23 tesztem is 30K feletti, azért mert nem villogok itt vele mint te mikor össze jött neked, nem azt jelenti hogy nincs

tessék!

(#1743) Donnie válasza ScomComputer (#1740) üzenetére


Donnie
őstag

Ez szuper link, köszi! Legalább nem kell már külön topikokból vadászni rájuk.

(#1744) DroiDMester válasza DroiDMester (#1742) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De most csináltam frisset, és még jobb is lett(a tiedétől is jobb)

De kár ezen versenyezni, most nem is erről volt szó hanem arról hogy nem éri meg a DDR5 RAM, mert kb sehol nem jobb semelyik tesztben! játékoknál meg jobb a DDR4

30531

[ Szerkesztve ]

(#1745) zebra_hun válasza ScomComputer (#1740) üzenetére


zebra_hun
addikt

Így van, dánke sün :R

Hagyok itt én is egy linket a ramosoknak.
Új ATC:
[link]
Z690 -ben olvas.

(#1746) DroiDMester válasza zebra_hun (#1745) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

köszönjük! :R

és tényleg megy :K

(#1747) zebra_hun válasza DroiDMester (#1746) üzenetére


zebra_hun
addikt

Fél szemmel rajta vagyok a témán :) bár rám nem vonatkozik.

Szerk:
Azt a wrrd dr és dd-t a 7-ről tesztre vidd már bitte runter. A wrwr sg-t is 7-ről 6-ra. Csak érdekel. Rdrd sg-t is 6-ra.
Elvileg megy.

[ Szerkesztve ]

(#1748) Shkiz0 válasza DroiDMester (#1746) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ugyanazon beállításokat benyeli amúgy mint a Z390/Z490/Z590 esetén?
Vagy nem lehet olyan szűkbe rakni?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1749) DroiDMester válasza Shkiz0 (#1748) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen megesz amit z490.nél, van ahol még szűkebbet is!

(#1750) MPowerPH válasza DroiDMester (#1734) üzenetére


MPowerPH
félisten

Odab@sz. :K

Most 1-1 -ben tudnam cserelni az enyemet i9 -re, melle csak a lapot kellene megvenni... DDR5 -ot en sem akarok, tenyleg csak ez tart vissza.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.