Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Jacek válasza Csavez™ (#1395) üzenetére


Jacek
veterán

Remeljuk joj lesz.

(#1402) Jacek válasza Jacek (#1400) üzenetére


Jacek
veterán

Szerencsere DDR5 nemmlehet kapni :DDD mert elcsabulnel olyan jo aron van Aorus Master :DD

(#1403) Laraxior válasza Jacek (#1402) üzenetére


Laraxior
titán

Az nalunk is 500€ alatt van, csak ram nincs bele :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1404) syIex


syIex
veterán

Na végre össze tudtam rakni a gépet így éjszakára... :DDD
A CB23.2 valamiért nem pörgeti fel rendesen a procit, nem értem mi a gond vele. :F
Egy gyors ram tesztet csináltam, van még mit rajta csiszolni, de jó eredmény szerintem. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1405) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Amúgy az összes lap esetén ami DDR4 ennyi "tré" a latency vagy csak az Asus lapokat érinti főleg?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1406) Jacek válasza Shkiz0 (#1405) üzenetére


Jacek
veterán

Latency fos mindenhol, de mennek 42-43-44 azerr.de.bitang timingel. Nekem nem megy 50 ala sehogy 50.3 a legjobb...

(#1407) keIdor válasza Jacek (#1402) üzenetére


keIdor
titán

Én ha váltanék és DDR5 én is Aorus Mastert vennék, mert az tényleg jó áron van. Asus felejtő, mert nagyon elszállt, a Gigabyte egyelőre nem.
Reméljük Z790-nél sem fognak, ha netán valami gebasz lenne az AM5-el, akkor én Raptor Lake-re frissítek és szerintem sok év után váltok Aorus-ra.

Sok Buildzoid videó nézegetés közben nekem nem tűnik vészesnek a Gigabyte bios, sőt, a subtimingokon ott jobban eligazodom, mint Asusnál…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1408) pigatt válasza keIdor (#1407) üzenetére


pigatt
őstag

Jobb Gigabyte Z690-eneknél az E-ATX méret ami kompromisszumos lesz sok embernél, vagy a franc tudja. Nálam is a Define 7-et OpenAir-re szerelve el lehetne felejteni...

i9 / 4080 / 32"

(#1409) Qtya123 válasza Jacek (#1406) üzenetére


Qtya123
őstag

A 10. gennél már az XMP profilokkal simán 50 alatt volt a latency, ott azon ment a harc, hogy 40 alatt legyen, nem gondoltam, hogy a 11-12. gen esetében az 50 alá vitel lesz a "feladat".

[ Szerkesztve ]

(#1410) Jacek válasza Qtya123 (#1409) üzenetére


Jacek
veterán

Gondolom en terelnek az embereket a DDR5 iranyaba csak hiba csuszott a tervbe, nincs ram :DDD

(#1411) DroiDMester válasza Jacek (#1410) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha lenne kapható DDR5 akkor se lenne megoldás, mivel ott meg 70-80.as késleltetések vannak.

(#1412) Jacek válasza DroiDMester (#1411) üzenetére


Jacek
veterán

De ott benyeled.mert DDR5 :DDD

(#1413) zebra_hun válasza Jacek (#1412) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nekem van olyan gyanúm, hogy itt a ddr4 soha nem lesz olyan, mint a 9 és 10-es generáción. Itt baj van a ram kezeléssel. Nem értek hozzá, de már megoldották volna ha ez lehetséges lenne.

(#1414) Jacek válasza zebra_hun (#1413) üzenetére


Jacek
veterán

Viszont mertem mar pl SP-ben jobb min fps-t 50.3-on mint 9900k-val 40 alattival.

(#1415) DroiDMester válasza zebra_hun (#1413) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

11xxx alatt sem jó a ram kezelés mióta bejött ez a gear1-2 azóta ez van, bele kell törődni, amúgy 50.körül messze veri a 10900k.mat ami 40.alatt is volt! Szóval nincs ezzel semmi probléma, és a RAM.októl is függ mennyi, ugyan olyan időzítéseken 2 bdie modulos ram is teljesen mást hoz, ugyan abban a lapban és ugyan azzal a biossal és beállítással.

(#1416) zebra_hun válasza DroiDMester (#1415) üzenetére


zebra_hun
addikt

Jól látod. Ott kezdődött. Persze hogy jobb eredmények vannak, sokkal de sokkal erősebb a cpu. Most képzeld el, ez a proci 35ns latencyvel. Az verhetetlen lenne. Ez most izomból jobb. Lényegen nem változtat, csak lehetne mégjobb is.

(#1417) Baryka007 válasza DroiDMester (#1415) üzenetére


Baryka007
őstag

Microlaggok földje általában a rossz ramkezelés, és a magas késleltetések melegágya.
Nincs tapasztalatom Alder Lake-el de jobb ramkezeléssel lehetne ez mégjobb, amit meg fentebb írtam az igaz néhány generációs Intel procira, ott nem tudom mi a helyzet, de nem merőben új technológiáról van itt szó :U

(#1418) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

alakul az új BIOS :C

[ Szerkesztve ]

(#1419) Jack@l válasza DroiDMester (#1418) üzenetére


Jack@l
veterán

Ez a Mem tweak it működik más alaplapokkal is, mint Asus? Honnan lehet letölteni?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1420) Walter_White


Walter_White
senior tag

Végre a ram is megvan. Igaz csak egy Kingston Fury Beast@5200-as, de ez kb egál az összes eddig megjelent, "beszerezhető" rammal, mivel jelenleg csak Micron van forgalomban, ugyhogy ram tuning az vszeg 5600-nál megáll. De mikor elérhetőek lesznek normálisan a 6000+-os ramok, ugyis csere lesz... Viszont legalább már az EK blokk is úton... idők kérdése és összeáll végre.. 6.-a óta várom :D

(#1421) ScomComputer válasza DroiDMester (#1418) üzenetére


ScomComputer
veterán

Link jöhet a 003-hoz,én csak 002-ről tudok... :)

(#1423) Jacek válasza Walter_White (#1420) üzenetére


Jacek
veterán

:C

(#1424) bonat


bonat
senior tag

már a cseheknél is megjelent ilyen pénzvisszaadós akció:
Alza: [link]
Asus: [link]
Nálunk mikor lesz ilyen? :Y :F

(#1425) bonat


bonat
senior tag

Közben ezt is megtaláltam, ahol részletezve vannak az egyes országok...
Mi valahogy "véletlenül" kimaradtunk..
[link]

(#1426) Donnie válasza bonat (#1425) üzenetére


Donnie
őstag

Sajnos ez a hazai ASUS képviseletet minősíti. Ha valamennyi szomszédunk be tudott szállni, nem okozott problémát jogi, marketing oldalról lemenedzselni, akkor nálunk mi lehetett a gond? Dolgozni kellett volna vele? Szánalom... Nálunk ha jól emlékszem kimerül abban a "promóció", hogy egy legálisan erősen kérdőjeles, ráadásul EU-n kívüli oldalon (UK) keresztül kapsz egy játékot. Na bumm, óriási teljesítmény.

(#1427) Jacek válasza bonat (#1425) üzenetére


Jacek
veterán

Amit irtam akciot tegnap a paket, 100+ volt.raktaron. este egy sem volt.

(#1428) keIdor válasza bonat (#1425) üzenetére


keIdor
titán

Mikor Bulgária meg Románia is ott van, az a kemény.
Ide vezetett 12 év ámokfutás…
Beszédes a lista.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1429) -Solt- válasza keIdor (#1428) üzenetére


-Solt-
veterán

Mire gondolsz 12 év ámokfutás alatt?

www.smart-bus.hu

(#1430) bonat válasza Donnie (#1426) üzenetére


bonat
senior tag

írtam nekik levelet...azt asztalra csaptam! :DDD
majd írom mit válaszoltak

(#1431) Donnie válasza bonat (#1430) üzenetére


Donnie
őstag

Rendben, köszi! Kíváncsi vagyok reagálnak e bármit is.

(#1432) Laraxior válasza -Solt- (#1429) üzenetére


Laraxior
titán

400-as forint a kuszobon... Mit gondolsz :DDD
Lassan annyit er, mint anno a spartaiak vaspenze.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1433) keIdor válasza -Solt- (#1429) üzenetére


keIdor
titán

Csak a poltopikban tudom elmondani. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1434) E.Kaufmann válasza keIdor (#1433) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet még olyan is, hogy az Asus hová valósi és mi kihez dörgölődünk, szóval nem csak a nagy tudja bevágni a durcit ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#1435) ScomComputer válasza DroiDMester (#1422) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi..igen ott szoktam de ezt nem láttam.. :)

(#1436) -Solt- válasza keIdor (#1433) üzenetére


-Solt-
veterán

Tehát arról is "Ő" tehet, hogy egy akcióból kimaradunk... azért ehhez kell fantázia! ;]

Én másképpen látom ezt a 12 évet, de itt pontot is teszek a mondat végére. Tiszteletben tartva egymást és a többieket arra kérnélek, hogy ne tegyünk ilyen áthallásos megjegyzéseket, mert egyrészt nincs itt semmi helye, másrészt tuti lesz valaki aki nem ért egyet és csak mérgezzük a légkört... pont elég politika lesz az életünkben a következő hónapokban!

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#1437) bonat válasza Donnie (#1431) üzenetére


bonat
senior tag

Kaptunk is választ meg nem is:
"Tisztelt Ügyfelünk!
Az ASUS Magyarország ügyfélszolgálata nevében köszönettel vettük megkeresését.
A Magyar oldalra ritkán kerülnek fel az alaplapok, inkább Global oldalon vannak fent, de természetesen ugyan úgy Magyar támogatás van rá. Valamint ilyen jellegű promóció nálunk nem fog futni, jelenleg az egyik kiemelt partnerünknél van egy játék bundle promóció:
https://ipon.hu/shop/termek/asus-rog-strix-z690-a-gaming-wifi-d4/1957197 "

:Y

(#1438) Donnie válasza bonat (#1437) üzenetére


Donnie
őstag

Akkor lefordítva:

Nekünk jobb promóciónk van. Összeálltunk az iPon-al, feláraztuk a lapokat és adunk mellé "szürkeimportos játékot", nesze p@rasztok. Marikának nem volt ideje a marketingen, jogász Béle leszarta, idén már nem szeretne dolgozni. Egy flyert még Józsi is összetudott rakni, de a hivatalos oldalunkra azért már nincs po*ánk kirakni a promót.

[ Szerkesztve ]

(#1439) palfitom válasza Donnie (#1438) üzenetére


palfitom
félisten

Ezt szépen lefordítottad. :) Sajnos nagyjából ez a helyzet.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1440) Jack@l


Jack@l
veterán

Ennyit a ddr5-rol :D
https://www.techspot.com/article/2370-battlefield-cpu-128-multiplayer/

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#1441) syIex


syIex
veterán

Fogalmam sins hova irhatnék ezzel kapcsolatban szóval ez lett az egyik választásom, mert lett cserélve a gépbe VGA is.
A keddi napon beszereltem az ú 12700K-t karöltve a Z690 Strix-A lappal. Minden szépen be is
töltött, kis OC-t csináltam és elinditottam a bányát éjszakara aztán ment is másnap délutánig.
Ekkor el akartam kezdeni Valronat játszani viszont amikor betöltött a jäték egyböl kidobott
asztalra kb 5 másodperc után minden hiba üzenet nélkül. Ujra tettem a VGA drivert, de nem
lett jó aztán teljesen Defaultra a procit az sem segitett viszont úgyis ugy voltam vele, hogy
hatha a Windows 11 mar jo lesz feltelepitettem azt. Szépen letöltöttem mindent és amikor
Superposition benchmarkot akartam csinalni a gép jraindult. Na mondom lehet valami bug
(elötte volt par kékhalál), de folyamatosan ezt sinálta. Felbosszantott aztán vissza tettem az
elöbb a Windows 10-et. Ugyan ezt csinálta szóval kiprobaltam egy másik táppal és
valószinüleg az volt az oka, mert mostmar gyönyörüen végig fut a bench. De itt jön az jabb
fekete leves egyetlen Ubisoft cím sem indul el hiába frissen vannak letöltve (FarCry 6, AC:
Valhalla, WD: Legion). Pöpec akkor jöhet valami más tehát elövettem a Valorant aminek
elinditásakor a játék kidobott, hogy Update your graphic driver. A legújabb nvidia driver volt
fent, de gondoltam lehet az bugs szóval leszedtem egy régebbit amit több helyen ajanlottak
(457.30), de ezzel ismét kidob a jaték csak mostmár kékhalállal.
Most ott járok, hogy lefagyott az egész gep és nem bootol be a Windows. Az SSD ott van a Biosban, de mégsem lehet ki választani.

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1442) Walter_White válasza syIex (#1441) üzenetére


Walter_White
senior tag

Mi van a kékhalál üzenetében? Látja egyáltalán az SSD-t a gép? - lehet akár lap is. Ki kellene próbálni az SSD-t máshol. Tedd át másik slotba.

[ Szerkesztve ]

(#1443) Busterftw válasza syIex (#1441) üzenetére


Busterftw
veterán

Nalam Valoranttal volt gond friss Windows 11-en.
A Vanguard process "manual"-ra volt allitva, igy nem indult el tokeletesen, automatikusra allitottam.

Aztan BIOS-ban nem volt secure boot rendesen beallitva, "enabled" volt de nem volt "active" reseteltem a kulcsokat es utana ment minden.

[ Szerkesztve ]

(#1444) DroiDMester válasza syIex (#1441) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem lehet hogy az ssd vagy a vga hibás? Vga.t kitudod zárni kiveszed és próbálod a cpu.ba lévő integráltal a gépet!

A ramokat hová állítottad mikor defaultot nyomtál biosba, mert azok úgy tudom nem mennek automatán

(#1445) syIex válasza DroiDMester (#1444) üzenetére


syIex
veterán

Sehova, sima default és ahova beállt. Már próbáltam másik videó kártyával is viszont közel sem eszik annyit ugye mint egy 3090 szóval az nem volt jó opció másik 3090 pedig nem igazán van a közelemben. Viszont most nagyon fel bosszantott aztán nyomtam egy teljesen alap bios beállítást és így elindult a gépet most már lefut és elindul a farCry 6 is a benchmark is végigmegy.

Kekhalal ezek voltak Win10 esetén:

Ez pedig Win11 esetén:


[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1446) Busterftw válasza syIex (#1445) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezek friss telepitesek?

(#1447) syIex válasza Busterftw (#1446) üzenetére


syIex
veterán

Igen. Mind a kettő friss Windows volt.
Most, hogy alapra tettem a Biost az Ubi játékok továbbra se nagyon akarnak menni, de a BF2042 úgy tűnik megy jól legalábbis 1< óra játék idő alatt. Bár a többi el sem indul.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1448) Walter_White válasza syIex (#1447) üzenetére


Walter_White
senior tag

DRM miatt nem indulnak el valszeg. Amugy olvastam egy másik topikban hogy egy másvalaki profilját használtad sajátodként, még akkor is hogy ugyan az a gépetek. (Nincs 2 egyforma gép, még ha 1:1-ben ugyan az a proci\ram\VGA van benne. Minden beállítást saját magadnak kell kitapasztalj, akár 10mhz + -t is. Amúgy ezek prociinstabilitásnál szoktak jelentkezni.

(#1449) syIex válasza Walter_White (#1448) üzenetére


syIex
veterán

Igen Droid-ét használtam.
Most le reseteltem a biost és amint írtam megy ami megy. Ram tuninghoz nem értek és túl vállaltam magam Cshavez 4266os kitjével szóval meg is hirdetem és jön helyette egy 3600-as, ami elvileg plug&play lesz.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1450) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Tudom,hogy OFF,de egy kérdés...ennyi a hang beállítás ennél fostalicska ROG lapnál...az eszem megáll ennél még a szar 40ezres MSI is többet tud, se eq,se loudnes semmi...most nagyon felbaszott.. [link] :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.