Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) pigatt válasza ImpersonatoR (#2999) üzenetére


pigatt
őstag

Igen közben megtaláltam én, P Core 76, E Core 48

i9 / 4080 / 32"

(#3002) palfitom válasza ScomComputer (#2998) üzenetére


palfitom
félisten

:DD de hüle vagy

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#3003) Dadpool válasza pigatt (#2996) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Ugyan ez a felállás van nekem is csak EkWb aio 360 @l hűtőm .
Ma érkezett meg a 6db Arctic p12 ventilátor push pull ba meglátjuk mit mutat.
Én vevő lennék egy jó BIOS beállítása ha megosztanad /akár privatba is jöhet/:R

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3004) pigatt válasza Dadpool (#3003) üzenetére


pigatt
őstag

Azt még én is keresem. :) :)

i9 / 4080 / 32"

(#3005) kovcsrob válasza westlake (#2987) üzenetére


kovcsrob
tag

Az új verzió 3.04 a korábbi 1.17 Kicsit keveslem ezt a változás listát egy akkora ugrásnál.
A mikrokód régen csak 0.1 es ugrás volt.
De majd holnapra kiderül.

Akarok egy új wint is. Látattok már olyat, hogy a hang néha elkezd recsegni. (optikai. de fülesen is csinálja) Mintha egy FM rádiót eltekernék. (max 1 másodpercig)
Egy restart után tökéletes és van, hogy napokig nem jön elő. A naplóban erre az időszakra nincs plusz bejegyzés.
(de a rendszerindítás közben van pár hiba. a google szerint maradványok a korábbi hardverek drivereiből, hibás telepítések stb. gondolom magától nem szedegette le őket a lap cseréjekor)
És kétszer, recsegés közben elkékhalálozott a leállási kód "clock_watchdog_timeout" (legalábbis a második alkalommal. az elsőt nem néztem)

[ Szerkesztve ]

(#3006) ScomComputer válasza pigatt (#3004) üzenetére


ScomComputer
veterán

Előtte nem árt elolvasni,hogy tisztában légy az alder lake működésével.. itt linkeltem egy jó kis leírást minden fontos dolog benne van... :K
De a topikban is visszaolvasva rengeteg infó gyűlt már össze,és legtöbbünknek Asus lapja van.. :)
#3005kovcsrob:
"Látattok már olyat, hogy a hang néha elkezd recsegni."...látni még nem láttam ilyet,de már hallottam... :P
Olvastam róla,milyen lap,milyen hangkártya,fw update megoldja... :)

[ Szerkesztve ]

(#3007) kovcsrob válasza ScomComputer (#3006) üzenetére


kovcsrob
tag

Asrock z690 extreme. Az integrált Realtek ALC1220 al csinálja.
A drivereket vagy kétszer végig telepítgettem. (gondoltam hátha az automata és a win felismerése együtt elbénáztak valamit)
Meg ráküldtem az win 11 frissítést is. (De lusta volttam. Szóval tiszta telepítés még nem volt)

(#3008) ScomComputer válasza kovcsrob (#3007) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nézd meg van e hozzá hangkártya fw update, mert a alc 40**-hoz volt egy kiadva 11 hó végén.. :K

(#3009) kovcsrob válasza ScomComputer (#3008) üzenetére


kovcsrob
tag

Vagy béna vagyok. Vagy nincs. Csak az alc 40xx es frissítéséről szóló értekezéseket találom.
Bízom benne, hogy az Asrock szeret (lehet fel kellene nőnöm) és ha valami nagy gond van, akkor majd kirakja a honlapjára is. Vagy megfrissíti, mint az RGB vezérlőjét...

(#3010) Walter_White válasza pigatt (#2996) üzenetére


Walter_White
senior tag

grat! Én ma veszem át a lapot :)

(#3012) pigatt válasza pigatt (#3004) üzenetére


pigatt
őstag

Első benyomások eléggé kínlódósak! Próbáltam beállítani dolgokat de, végül is csak egy XMP-t állítottam, meg hogy biztosan gear 1-ben menjen aztán kész. Nem akartam újra rakni a Windowst, de Superposition alatt olyan lag-ok voltak, hogy elképesztő, ami sajnos nV driver újratelepítése után is maradt. Gondoltam, ok nem úszom meg a dolgot, de akkor már Win 11-et rakok fel, úgy is a legelején kipróbáltam akkor nagyon nem tetszett, de hátha javítottak rajta.

Hát elég sok kényelmi és rendszerezési funkció hiányzik belőle még mindig! Amitől például totál a falra mászok, a háttérváltási effekt valami borzalom. Win Vista óta "diavetítő" háttereket használok és a váltásnál Win11 alatt mindenféle artifact-ok villannak fel egy pillanatra (2080Ti-vel is ilyen volt megjelenéskor, nem kártya hiba).

Na mindegy, ami még bosszant, hogy a 9900k-val és M11A-val belőtt RAM beállításom az leves, ami TM5 extreme1 stabil beállítás volt azzal most 10 percen belül rotyognak a hibák, pedig bíztam benne, hogy megúszom ezt a kört. :)

XMP-vel meg borzalom, milyen értékek jönnek ki RAM kezelést tekintve! Ok, hogy a nagy L3 cache miatt elvileg nem számít az alacsony idősítés, de ami 40ms körül volt az most 65-70.

ScomComputer: Elolvastam a linket, sok hasznos dolog van benne, de teljesen DDR5-re van kihegyezve, majd bújom tovább/újra. :)

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#3013) pigatt válasza Találtgyerek (#2997) üzenetére


pigatt
őstag

Egyenlőre hangolás és OC nélkül full auton kezelhető léggel, cinebench alatt 77-78 fok körül voltak a legmelegebb magok! Ha majd elkezdem piszkálgatni (sajnos nem sok időm van most rá), akkor én is kíváncsi leszek!

i9 / 4080 / 32"

(#3014) NY_A válasza Találtgyerek (#2997) üzenetére


NY_A
őstag

Én D15 Chromax-al hűtök egy 12700K-t Be Quiet! Pure Base 500DX házban. Meglepően jól hűthető, én legalábbis nagyobb számokat vártam. Egyelőre teljesen alapon használom, még nem nyúltam semmihez. Játék alatt nem igazán megy 70 fok csúcsérték fölé, átlagban inkább a 60-hoz van közelebb. Aida64 teszten sem ment 75 fölé. De ha megmondod mivel teszteljem megteszem.

(#3015) Donnie


Donnie
őstag

Hétfőn megérkezett az új Apex. 1 héten belül kicserélte az Alza egy vadi újra, gyorsak voltak nagyon!

Az én Trident Z non RGB fekete 6000 C36 moduljaimait sikerült stabilizálni szerencsére. Megy a 6000 C32 1T profil hibátlanul:

TM5 2020high stabil: [kép]
TM5 Extreme1 stabil: [kép]
TM5 ABSOLUT stabil: [kép]

Időzítésekkel: [kép]

Csak két nap kellett, hogy eljussak a felismerésig, hogy a memóriák aktív hűtés nélkül nem is érdemes próbálkozni komolyabb profilokkal.

Néhány észrevétel:
- Az elszabadult hőfok a legnagyobb ellenség itt is. Az XMP-ben gyárilag beállított alacsony trefi érték (5000-6000 között) jóval magasabb hőmérsékletet visel el. Ilyenkor stabil akár 70 fok felett is a memória. A problémák ott kezdődnek, mikor a magasabb trefi értékeket kézzel belövi az ember. 65535-nél, 58 - 60 foknál elkezdik szórni a hibát a G.Skill modulok.

- Az APEX-ben és 2 modulos lapokban érdemes csak 1T-vel próbálkozni. 4 modulos lapoknál felejtsétek el.

- A 6200 1T nem megy léggel, üvegre vannak járatva ezek a típusok, erősen bin-el a G.Skill.
- 1.5V VDD, VDDQ felett már komolyabb hűtés kell. Nem elég egy venti a ram-ok fölé. Víz, vagy egyedi heatsink kell.
- Innen a Hynix modulok jelentik csak a továbblépést.
- Keresek eladó EK Monarch X2 blokkot :D

(#3016) Csavez™ válasza Donnie (#3015) üzenetére


Csavez™
veterán

:C
Én most rendelek az ek-ról ramos cuccokat, ha gondolod beszállhatsz.
Amazon pár napja írt, az 5600 szállíthaó..
A fesz beállításaid részletezhetnéd! :R

Monarch x2 nincs, csak x4. de elfér.

[ Szerkesztve ]

(#3017) ImpersonatoR válasza Donnie (#3015) üzenetére

Előző Apex nek mi volt a baja ? Ez melyik bios al készült?

Ja 0811 közben latom*

[ Szerkesztve ]

(#3018) Donnie válasza ImpersonatoR (#3017) üzenetére


Donnie
őstag

Nem bootolt egyátalán, D6 error code-ot dobott a q led kijelzőre. Megprábáltam mindent, flashback-et is, de semmi. Az új lap pöccre indult.

(#3019) Donnie válasza Csavez™ (#3016) üzenetére


Donnie
őstag

:R Köszönöm!

A bios-ban az ASUS profilban lévő feszek vannak beállítva, nem is nyúltam hozzá. 1.435V minden VDD fesz, 1.331v MC fesz. A VCCSA feszt lőttem be kézzel 1.05v-ra.

Mikor rendelsz az EK-tól? Még ma?

Én az amazonost lemondtam már :( Te még tartod, kipróbálod?

[ Szerkesztve ]

(#3020) Találtgyerek válasza pigatt (#3013) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszi! :R
Nem hangzik rosszul. Várjuk az OC-zott eredményeket. ;)

NY_A : Köszönöm az infót! Ezek szerint még ha a kártya is fűti alulról, akkor is elbír vele.

06-3o/9759I39

(#3021) Walter_White


Walter_White
senior tag

Ez a masik :D a VCSSA 1v mellett… hogy a ….-ba tudjatok 1T-be elinditani :D nalam egyik orajelen se indult el 1T-be a DDR5…. Meg 4800@1.45v mellett se….
bar mar ugyis a multé, elhoztam a strix Z690-a Gaminget, csak meg ossze kell rakni

(#3022) Donnie válasza Walter_White (#3021) üzenetére


Donnie
őstag

A 4 modulos lapokban nem megy. Ha már Giga párti vagy akkor Tachyon, abban megy az 1T:DDD

Alternatíva még az MSI Unify-X.

[ Szerkesztve ]

(#3023) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Megy a 12900KS válogatása 1000-el,mert már ilyen 12900K is van.... :U

(#3024) Donnie válasza Csavez™ (#3016) üzenetére


Donnie
őstag

Így néznek ki a feszek egészen pontosan!

(#3025) Donnie válasza ScomComputer (#3023) üzenetére


Donnie
őstag

Az komoly :( Te rakod össze vagy valamelyik fórumról van a kép?

(#3026) ImpersonatoR válasza Donnie (#3024) üzenetére

XMP vagy profil ?

103 SP score is egész szépnek tűnik

[ Szerkesztve ]

(#3027) Csavez™ válasza Donnie (#3024) üzenetére


Csavez™
veterán

:R
Holnap szándékozom rendelni, már csak 3db x4 van.
Nekem cl32-nél hibázik, lehet kipróbálom a feszeid, de mindegy mert cl28 vagy cl36 egy kalap, ugyanazokat a pontokat adja, mindegy mit állítasz a fő időzítéseken, nemrég írtam is.
Én jelenleg itt tartok.

cpu 1.25, mész te a..... :))

[ Szerkesztve ]

(#3028) westlake válasza kovcsrob (#3005) üzenetére


westlake
félisten

Nem kell összeesküvés elméleteket gyártani. Valóban, a számozás az esetek túlnyomó többségében követ egy sémát, de nem törvényszerű. Valóban furcsa, de nincs jelentősége. Persze az is lehet, hogy hazudik az ASRock. :U

#3008: Nem tudok róla, hogy a Realtek hangvezérlőkhöz lenne firmware frissítés. Talán még sosem találkoztam egyel sem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3029) Shkiz0 válasza ScomComputer (#3023) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

FPO? Gondolom ez valami friss már.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3030) ScomComputer válasza westlake (#3028) üzenetére


ScomComputer
veterán

Attól,hogy TE nem találkoztál vele még létezik.... :P
#3025Donnie
Fórumról van... panaszkodtak,hogy vettek egyet decemberben és sp77,erre dobták be az sp73-at,hogy van rosszabb is...

[ Szerkesztve ]

(#3031) westlake válasza ScomComputer (#3030) üzenetére


westlake
félisten

Igazán megoszthatnád akkor a fórum népével, hiszen ez egy közérdekű dolog (lenne).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3032) ScomComputer válasza westlake (#3031) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nincs mit megosztani..."Intel/AMD 5xx/6xx series chipsets with ALC408x codec" lapokhoz van mindenki keresse a gyártója oldalán,nekem Asus és Msi van mindkettő adott ki hozzájuk fw_updatet...
Szerk:illetve a Realtek adta ki ők csak kitették a saját support-jukra... :K

[ Szerkesztve ]

(#3033) westlake


westlake
félisten

(#3034) DroiDMester válasza westlake (#3033) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

csak ennek kb SEMMI értelme kiadni, majdnem 1 árban van a 12600KF-el ami ugye jobb és erősebb! :C

(#3035) Donnie válasza Csavez™ (#3027) üzenetére


Donnie
őstag

Szuper eredmények! Tényleg felesleges erőltetni a CL32-t, ugyanazt hozza.

(#3036) Donnie válasza ImpersonatoR (#3026) üzenetére


Donnie
őstag

Ez az APEX-ben lévő "beépített" Samsung 6000-es profil.

Igen, durva a proci nagyon. A korábbi SP102-ről felkúszott 103-ra az újabb bios-okkal.
P Core 113, E Core 84

(#3037) kovcsrob válasza westlake (#3028) üzenetére


kovcsrob
tag

Eddig nem látok változást. (persze ez nem jelent semmit. attól még a funkciókon akármennyit finomíthattak)
Az AVX 512 kapcsoló is a helyén maradt. (de eddig sem érdekelt, hogy mit csinál ha átkapcsolom)

[ Szerkesztve ]

(#3038) westlake válasza kovcsrob (#3037) üzenetére


westlake
félisten

Attól még mást érdekelhet. Engem kimondottan érdekel, pedig nincs is ADLS rendszerem. A lényeg, hogy feltetted az alaplapodnak megfelelő BIOS-t, amit említettem a #2987-ben említettem. mégis ott van a BIOS-ban az AVX512 engedélyezésének és letiltásának a lehetősége? Ha igen, akkor mindenképpen bizonyosodj már meg arról, hogy engedélyezve legyen és nézd már meg a CPU-Z-nél, hogy látszik-e az utasításkészletek között. Mert nem kellene.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3039) tasiadam


tasiadam
veterán

Az i3 es pentiumnak kulon topic van/lesz?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#3040) kovcsrob válasza westlake (#3038) üzenetére


kovcsrob
tag

Változás az nincs. (mármint nem lesz több utasítás támogatva bekapcsolva sem) Remélem te okosabb leszel tőle. Nem tudom, hogy abból a maradék vagy 20 dologból előtte mi volt még támogatott.
KI
BE

[ Szerkesztve ]

(#3041) westlake válasza kovcsrob (#3040) üzenetére


westlake
félisten

A lényeg, hogy valóban úgy van, ahogy a cikkben is írták. A 18-as mikrokódtól már nincs AVX512.

Play nice!

(#3042) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Azt hiszem kész vagyok :C
85-ről 76-ra csökkent a hőmérséklet
5000/3900 mhz all core cb 23 alatt 1900rpm
Memória 4400mhz ddr4 kula időzítéssel.🙂
Most már játszom nem tesztelgetek.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3043) DroiDMester válasza Dadpool (#3042) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor mégsem vagy kész! :C

Vedd vissza gear1 re a ramokat és 4000MHz cl15.be, sokkal jobb lesz mint a fos gear2 4400MHz

(#3044) Dadpool válasza DroiDMester (#3043) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Xmp 2 profil van betöltve.
Valami támpontot tudnál mondani hogy hol találom ezt a beállítást. Még ramokkal nem foglalkoztam
Utoljára a ryzen dram calkulator volt.🙂

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3045) jeni válasza pigatt (#2996) üzenetére


jeni
félisten

Elég batári nagy lett.
Nekem kb 1 órája jött meg kintről.
BeQuiet Dark Rock Pro 4 LGA 1700 felfogató szett.
A boltokban még nem szerezhető be.

(#3046) pigatt válasza DroiDMester (#3043) üzenetére


pigatt
őstag

Erre én is kíváncsi lennék! Nézelődve a tesztjeitek és a netes tesztek illetve videós beállítások között, nálam még sokkal lazábbra véve is hibázik! Ennyire gyenge lenne az IMC, vagy maga kit, vagy valamit nem jól csinálok?

F4-3200C14D-32GTZKW kit

i9 / 4080 / 32"

(#3047) ImpersonatoR válasza Donnie (#3036) üzenetére

Oké nekem a profilt betöltve be se bootolt a gép :U

Bár kettő 6000 -es profil van egy cl38 és egy cl 32. (CL32-t proábltam)

(#3048) ForRedGlory válasza Dadpool (#3042) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Vegyél hozzá valami szép harisnyázott tápkábelt, mert ez így nem annyira csinos. :DDD [link]

(#3049) Dadpool válasza ForRedGlory (#3048) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Köszi mentettem egy fekete fehéret.
:R

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#3050) ScomComputer válasza Dadpool (#3042) üzenetére


ScomComputer
veterán

Meg fog fagyni a CPU...nagy venti + P&P..... [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.