Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1905) pigatt


pigatt
őstag

Trident Z5, 6000 CL36 még nem rendelhető, de már bekerült a webshop-ba, az árat hagyjuk... :)

i9 / 4080 / 32"

(#1906) zebra_hun válasza pigatt (#1905) üzenetére


zebra_hun
addikt

Azért ez nem kicsit túlzás... lol. Még jó, hogy lehet kapni (vmikor)

(#1907) keIdor


keIdor
titán

Akármennyire is mondogatja mindegyik, hogy “nem úgy van az, hogy csak úgy küldik” azért jó dolguk van ezeknek a YouTubereknek… [link]

Ingyen Extreme alaplap, ingyen 128GB DDR5, egy vagy két 3090 legyen-e, a Strix legyen vagy az FE? :DDD

Jó dolgukban nem tudják már, hogy 64GB legyen egy kártyával vagy 128GB SLI-vel, hiába halott. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1908) pigatt válasza zebra_hun (#1906) üzenetére


pigatt
őstag

Igen! Ott tartunk, hogy egy alaplap + cpu + ram ~800k, ha felső kategóriás cucc kell!

i9 / 4080 / 32"

(#1909) zebra_hun válasza pigatt (#1908) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez az ár beteg... Félre ne értse senki, nem a vásárlókra értem, de én a 160-at is sokallottam a z590 Apexért, csak szerettem volna. A 200 e Ft + os ram és a többi ára nálam kiveri a biztit. Aki dolgozik az más, de én max heti egy alkalommal jó esetben bekapcsolom. Bízom benne, hogy ez egy kezdeti fellángolás, vga árakon is kiakadtam, aztán többé nem rendeződött. Bebillentene, ha ez beállna itt ezen az ársávon.

(#1910) Donnie válasza keIdor (#1907) üzenetére


Donnie
őstag

Jól lesz majd Jay saját gépébe :DDD Úgyis azt rebesgette, hogy átáll Intel 12. genre.

Amúgy igen, tényleg brutál...

(#1911) Csavez™ válasza zebra_hun (#1909) üzenetére


Csavez™
veterán

Ugyan ilyen árak voltak a kaby-nél is. 2017-ben 16gb ram-ot vettem 300 euróért.
nettó:

És ez közel 5éve volt!
Nem kell sírni, mindig is drágák voltak az új hardverek.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1912) pigatt válasza zebra_hun (#1909) üzenetére


pigatt
őstag

z390 apex + 9900k-ről nem váltottam eddig, mert szinte csak játszok a gépen esténként 1-2-3 órát és a következő két generáció számomra nem hozott olyan mértékű fejlesztés, hogy megérte volna. Gondoltam majd erre, de így biztosan nem! Max maradva ddr4-en, i7-re, de azzal sem vagyok kibékülve, úgyhogy marad 9th gen még egy kicsit.

@Cshavez: 2017-ben én is 130k-ért vettem a 2x16GB, 3200Mhz CL14 Trident-Z, nem sírás! De azért az egy 100k-val rövidebb volt, mint fentebbi linken 6000Mhz CL36 Trident-Z5! OK Merlin-ről van szó, legyen akkor mondjuk reálisan 80k!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#1913) keIdor válasza zebra_hun (#1909) üzenetére


keIdor
titán

Pedig szerintem a Meteor Lake-re eléri a Hero és az Apex a 300k-t is, avagy a 800-900€-t. Az 2023.
2019-ben a Maximus XI Apexem 330€ volt!
De a Hero is 300€ körül indult.

Eltelt két év és dupla vagy 2.5X árak lettek.
VGA-t hagyjuk is, 300-400%-ok vannak.
Luxus lett a PC és nem arról van szó, hogy nem tudja kifizetni az ember, hanem nem akarja, ugyanis semmi nem lett kiemelkedőbb, vagy jobb. Nem kapsz többet, csak többet fizetsz. :DDD

Cshavez: A merlines DDR5 610-620€, attól függ mennyi az árfolyam.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1914) Csavez™ válasza pigatt (#1912) üzenetére


Csavez™
veterán

Én meg a 16gb-t vettem 300 euróért, akkor nem ugyan az az ár :F
Meg ne a legtetejéhez hasonlítsd, az akkori tiéd megegyezik a mostani belépő szinttel, és az 2x16gb 5200, 106e ft.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1915) Donnie válasza keIdor (#1913) üzenetére


Donnie
őstag

Az említett árnál ~33%-al olcsóbb az emlegetett Amazonos kit. Merlin mindig is rohadt drága volt, leszámítva 1-2 terméket.

Jogos amit írsz, de a hardware árak mellett nézd meg akár az ingatlan vagy építőanyag árakat. Minden kapott egy 2-3x-os szorzót a Covid óta.

[ Szerkesztve ]

(#1916) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Ezért is írtam, hogy remélhetőleg kezdeti fellángolás. I9-et is akkor vettem, amikor a 11 gen már majdnem kijött. A 32Gbramot meg vettem aprón 75-ért vadi újként, garival.
Én sajnos nem igazán használom semmire, csak hobbi ez. Van gépem amit használok, de azt Hitler is kidobta :)

(#1917) Csavez™ válasza Donnie (#1915) üzenetére


Csavez™
veterán

2022 januártól szinte minden építőanyag 30%-al drágulni fog.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1918) keIdor válasza Donnie (#1915) üzenetére


keIdor
titán

Mondjuk mindegyik új memóriaszabvány feláras, nem új ez a DDR5-nél, az alaplap és VGA árak aggasztóak, de főleg az utóbbi. Bár tudjuk mi miatt van… mindegyik 10-12 havi megtérülés szerint van árazva.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1919) pigatt válasza Csavez™ (#1914) üzenetére


pigatt
őstag

Szerintem soha nem úgy volt, hogy egy adott típusból a 32GB kit dupla annyiba került mint a 16GB kit. Ha úgy nézed 2017-ben Te is Samsung B-diet vettél, meg én is, ami akkor volt a teteje (órajel/időzítés biztosan közrejátszik az árképzésben, de szerintem nem akkor mértékben egy adott chip típuson belül). Akkor tied volt 300EUR az enyém meg 420 (gyorsan visszanéztem 2017-ben 310 HUF körül volt az EUR, 130k-ért vettem a RAM-ot), nem 600. És az akkor tetejét hasonlítom a mostani tetejéhez ahol és azt látom, hogy bizony 100ezer HUF-al drágább lett!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#1920) Donnie válasza Csavez™ (#1917) üzenetére


Donnie
őstag

Elképesztő :(

[ Szerkesztve ]

(#1921) Csavez™ válasza pigatt (#1919) üzenetére


Csavez™
veterán

Most mi van, a 3200-s volt a teteje :F , akkor az én 4266-om az hol volt, másik galaxisban?

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1922) pigatt válasza Csavez™ (#1921) üzenetére


pigatt
őstag

B-die volt a teteje! Írtam hogy nyilván az órajel / időzítés beleszól az árazásba, és 4266 C19 drágább volt valamennyivel, mint a 3200 C14, de ugyanarról a chip típusról van.

i9 / 4080 / 32"

(#1923) Csavez™ válasza pigatt (#1922) üzenetére


Csavez™
veterán

Valamennyivel, pontosan a duplájába került, mint most a 4800 és 6000! :W
Kiegészítem és egyben zárnám is a vitát, 2x16 3200 cl14-et nézegettem, és akkor jelent meg a casekingen a 2x16 4266 cl19, és pontosan 2x annyiba került! :R

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1924) Walter_White válasza pigatt (#1905) üzenetére


Walter_White
senior tag

Merlinnel szamolj le belole egy 30-40eFt-ot, es megkapod hogy mashol kb mennyi lesz majd. Merlinnel maximum a vizes cuccokat lehet korrekt arban megtalalni.

(#1925) pigatt válasza Csavez™ (#1923) üzenetére


pigatt
őstag

Milyen duplájába? Keress vissza 2017-ben amikor Te 300EUR-ért vetted a RAM-odat akkor a 3200 Mhz C14 B-die 210-230EUR körül volt. 3200 C16 az igen, sőt ahhoz képest több mint a duplája volt, de az nem B-Die! Amúgy ami most a DDR5-nél 4800, az DDR4-nél 2133 volt.

"2x16 3200 cl14-et nézegettem, és akkor jelent meg a casekingen a 2x16 4266 cl19" ez lehet, nem tudom 3200 C14 16-32GB kitek között nem volt 2x.

Inkább igyunk egy sört! :DD

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#1926) Csavez™ válasza pigatt (#1925) üzenetére


Csavez™
veterán

Elírtam, 2x8, és ha kell visszakeresem.
"Amúgy ami most a DDR5-nél 4800, az DDR4-nél 2133 volt."
Ez a hasamra ütök és megmondom, szerintem ne erőltesd.
2133, és ezt kitesztelted vagy kimatekoztad? :U

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1927) zebra_hun válasza pigatt (#1925) üzenetére


zebra_hun
addikt

Egi ;)
Én melóban, nem ihatok, majd reggel 7-kor. 3200cl14 pont ua., mint a 4266cl19, tök egyenlő teljesítménye van e két kitnek. Ami ennél jobb, az a 4000 cl14, az most is drága.

(#1928) Csavez™ válasza zebra_hun (#1927) üzenetére


Csavez™
veterán

"3200cl14 pont ua., mint a 4266cl19, tök egyenlő teljesítménye van"
Szerintem melozzál.
Megnézném hol tud 4600 cl15/ cr1-et egy 3200-es kit! :C

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1929) pigatt válasza Csavez™ (#1926) üzenetére


pigatt
őstag

Nem matekoztam semmit az volt a legalacsonyabb órajel a szabványban.

Amúgy hülyeséget írtam, valamiért úgy emlékeztem, hogy a DDR5 szabványnak 4800 az alja, de nem... hanem 3200Mhz. :R

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#1930) zebra_hun válasza Csavez™ (#1928) üzenetére


zebra_hun
addikt

Megszegtem a fogadalmam, nem ramozom itt, bocsi.

(#1931) Csavez™ válasza pigatt (#1929) üzenetére


Csavez™
veterán

Nincs értelme vitázni, akinek ddr4-e van az 99%-ban szidja a ddr5-t, nincs ezen mit szépíteni, ez így van, majd amikor egyre több tulaj lesz, úgy fog változni a vélemény, egyenlőre nekem és vdc-nek van ilyen itt (amiről tudok), és mielőtt támadnátok nem szidom/szidtam soha a ddr4,-et, de lábtörlőt fog belőle csinálni a ddr5, ahogy a 3-assal is volt.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1932) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Amugy muszaj mindig ez a faszmeregetes? Meg onigazolas? Mindenki azt vesz amit akar, de hitterites nem kell itt, hogy mennyire baszo a DDR5. Igen van benne potencial, de per pill 24/7-re nem igazan van ertelme egy jobb ddr4-el szemben, plane ha az arat is nezzuk meg azt hogy alig kapni meg.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1933) pigatt válasza Csavez™ (#1931) üzenetére


pigatt
őstag

Ezt nem vitatom, sőt biztos vagyok benne, hogy így lesz!

i9 / 4080 / 32"

(#1934) zebra_hun válasza Csavez™ (#1931) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez így helyes :R Én sem szidtam, az is biztos, hogy űberelni fogja. Sebességben már most is elkeni a száját, nem kicsit. Az árát viszont gondolom lehet szidalmazni. Azzal kezdtem ;) DDR4 az más, az nem ide való, oda csak bekapcsolódtam.

Ez itt off:
[link]
3 féle beállítás a 4-esre, működik :)

[ Szerkesztve ]

(#1935) Csavez™ válasza Shkiz0 (#1932) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem unod már ezt az epenis dumát, ja hogy most máshogy írtad le..sry :R
Ez egy hardver fórum, légy szíves hanyagold az obszcén szavakat.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1936) Shkiz0 válasza Csavez™ (#1935) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ne haragudj meg, de te kardoskodsz folyamat mennyire jo deal a ddr5.
vagy 2 oldalon, meg napokon at is te akarod bizonygatni a sajat igazad. Tobben is leirtak neked, hogy igen jobb lesz a DDR5 es gyorsabb is, de per pillanat nem eri meg.
Amugy ezen kivul ugy remlik 1x nyilvanitottam ezzel kapcsolatban velemenyt, nem oldalakon keresztul bizonygatom, hogy csak a DDR4 a kiraly.

ja es bocsi ha a lelkedbe gazoltam egy ilyen obszcen szoval, remelem azert reggelre kialszod. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1937) Csavez™ válasza Shkiz0 (#1936) üzenetére


Csavez™
veterán

Vegyél már vissza jó! Igyál egy sört, nyugodjál le, és kezd el keresgetni a ddr5-öt!
Mindig megveszem az új hardvereket, hozom a teszteket, ha szar akkor leírom, a 3080 topikban meg azért támadtál mert szidtam a vga-t. Nem kell mindent a lelkedre venni, ezek csak használati tárgyak! pisz.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1938) Shkiz0 válasza Csavez™ (#1937) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem veszek semmit nyugi :)
pont, hogy te veszel mindent magadra es tamadasnak.
Nincs ezzel baj, hogy megvetted, es megtehetted. Sot tok jo, hogy legalabb vannak kezzelfoghato eredmenyek. A baj azzal van, hogy te tamadasnak vetted, amikor tobben is megjegyeztek, felesleges volt meg erre penzt kolteni mert nem nyujt tobbet pillanatnyilag mint a DDR4. Szepen mutat az Aida-ba, hogy 70-80K R/W/C van, de mindennapokban nem jelent elonyt, sot jatekban a nagy kesleltetes okan hatrany is lehet 1-2 helyen. Ettol fuggetlenul nyilvan baromi sok potencial van benne, es ha merseklodik az ar, es jonnek a 6000 es e feletti modulok akkor mar egyertelmuen elony lesz.
Szoval abszolut nincs itt gond, csak neked is el kell azt konyvelni hogy 2x annyiert veve mint egy jobb DDR4 nem igazan kaptal szamottevo gyorsulast.
Ettol meg senki se mondta, hogy baj lenne amiert megvetted. Neked ez hobbi, ez rendben is van, csak nezd azert meg miket es hogy irtal a DDR4 vs DDR5 temaban.

De reszemrol itt befejeztem ennek kapcsan a diszkurzust. :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1939) Csavez™ válasza Shkiz0 (#1938) üzenetére


Csavez™
veterán

Te melyik topikot olvasod? Szerintem a hardverapró-n jobban jeleskedsz/tél, főleg a bányász lázban.
A ddr5-nél nem a hardverrel van a gond, hanem a szoftveres támogatással (bios,driver,software,windows), brutális erő van benne.
A ddr4-et is 2x annyiért vettem meg (ugyan ez volt, mint amilyen sírást rendezel most), és 5 évig kiszolgált. :)

Több topikban belém kötöttél, sok rossz erényed van. sry

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1940) Shkiz0 válasza Csavez™ (#1939) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hat basszus neked fejben hatalmas gondok vannak ahogy latom.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1941) Csavez™


Csavez™
veterán

Akit meg zavarnak a tesztjeim tegye ugyanezt! ;]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1942) zebra_hun válasza Csavez™ (#1939) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szerintem ne vedd kötekedésnek, nem rossz szándékkal írt. Többi topikról fogalmam sincs, mivel ez a 3 cpu topik van mentve, ill Bf. Nem is tudtam, hogy van ilyen opció, de ez nem megoldás. Ezért jön ide mindenki, hogy lássa a teszteket, akinek van, kérdezhessen tőle. Sokan csak olvasó módban vannak/vagyunk. Ok, én írok is, de ez lenne a topik lényege. Nem kell a randa veszekedés
:R

(#1943) hokuszpk válasza Csavez™ (#1939) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A ddr5-nél nem a hardverrel van a gond, hanem a szoftveres támogatással "

azert itt valami felrement, egy uj memoriat nem kell szoftveresen megtamogatni, ez nem az a hardver. gyorsabb, mint a regi oszt kesz.
Az Alder hybrid dizajnjanak szoftvertamogatasa kulon tortenet. Na azt kellene megtamogatni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1944) Csavez™ válasza hokuszpk (#1943) üzenetére


Csavez™
veterán

bios --> windows --> driver --> game
Akkor nem ott tartunk a szoftvernél? :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1945) hokuszpk válasza Csavez™ (#1944) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a vilag megerett a pusztulasra, ha mar arra is optimalizalni kell, hogy ddr4 vagy ddr5 van a masineriaban.
vissza a ddr3 -at, regen minden jobbvót.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1946) Csavez™ válasza hokuszpk (#1945) üzenetére


Csavez™
veterán

Jó lesz ez, csak össze kéne hangolódniuk, a gyártóknak és a játékfejlesztőknek, meg főképp a microsoftnak.
Ugyan így jártam a samsung odyssey g9 monitorommal, a vétel után fél évvel tudtam 100%-osan használni, 5120x1440-el csak 120hz-en ment, az nvidia a samsungra, a samsung meg az nvidia-ra mutogatott, hogy nem tud rendes firmware/driver-t írni, megcsinálták a 240 hz-t, akkor meg a gsync nem működött... vagy 10 levelet írtam a samsungnak. :)

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1947) hokuszpk válasza Csavez™ (#1946) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert ez nem teljesen ugyanaz.
a Monitort tudja azonositani a videokartya drivere, mert dcc -n mondjuk a tipus vagy a monitor tudasa lekerheto.
de egy jatekprogram nem driver, nem kernelszinten fut, hadd ne tudjon mar arrol, hogy milyen ram van a gepben, eddig se tudta, ezutan se fogja, a windows HAL arra lett kitalalva, -- es ezt a funkciot amiota a windows XP megjelent egesz korrektul hozza -- hogy az ilyen "lenyegtelen" informaciokkal ne kelljen az usermodu szoftvereknek foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1948) Csavez™ válasza hokuszpk (#1947) üzenetére


Csavez™
veterán

A bios nem elég hogy jól működjön a memória, a windows nagy részt vesz ki ebből, a játékkészítők meg ahhoz igazodnak, megint ugyanoda jutottunk.
Ezért szeretik a játékkészítők a konzolt, nincsen változó!

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#1950) hokuszpk válasza Csavez™ (#1948) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azt, hogy szar a bios es rosszul programozza fel a memoriavezerlo regisztereit, nemkene a windows nyakaba varrni; ilyen melyen nem nyul bele a vas mukodesebe az OS.
mint pl. ha a biosban nem engedelyezed a virtualizacio tamogatast, azt sem kepes utolag bekapcsolni.

a konzolt azert szeretik, mert eleg behatarolt, hogy _MENNYI_ es milyen memoria van, MILYEN proci van, _MILYEN_ vga van. adva van egy sokevig fix hardver, na arra lehet optimalizalni.
de arra, hogy 8/16/32GB CR1/2 2933/3200/3466/...6000 mhz ram, cl 14...40 na arra azert nehezebb loni.
*** es ezt szorozzuk be a ddr4 / ddr5 kombival :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.