Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ha már mindenki ezt a memóriát vette, teszt. :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2702) Jack@l


Jack@l
veterán

A masodik feleben vannak okossagok az asusos malorrol
https://www.youtube.com/watch?v=QdoB9p3LXVQ&ab_channel=JayzTwoCents

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2703) Laraxior válasza ForRedGlory (#2701) üzenetére


Laraxior
titán

200MHz-et sikerült rákínlódni? :DDD
Tényleg nagyon az elején vagyunk még ennek a DDR5özésnek... :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2704) ForRedGlory válasza Laraxior (#2703) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát ja, mondjuk nem sok kraftot adtak hozzá. Alig emeltek a feszültségen.

Gondolom a G.Skill ezt CL 40-es ramnak gondolta eredetileg, ezért nincs benne sok tartalék. :DDD

(#2705) Csavez™ válasza Jack@l (#2702) üzenetére


Csavez™
veterán

"Köszi a linket! Ajánlom figyelmedbe.#2631"
Nem tudom miért nehezíted meg mások olvasását, telefonról nagyon körülményes megnyitni a linket, légyszi használd a "link beszúrása" gombot! :R

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2706) DroiDMester válasza Csavez™ (#2679) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azt ígérted ha meglesznek a 6000.es GSKILL ramjaid pislogni fogunk a teszt eredményeken tőled!

Várjuk ezeket a képeket! :R

(#2707) Donnie válasza Csavez™ (#2697) üzenetére


Donnie
őstag

Tegnap mindent végigzongoráztam. Megy vissza gariba a lap :( Másoknál is volt ilyen és az “ima”sem oldotta meg.

Addig visszaköltöztem a Strixbe. (Ott minden ok most is szerencsére)

(#2708) zebra_hun válasza DroiDMester (#2706) üzenetére


zebra_hun
addikt

Pislogni itt van ez. Ilyen jó lenne nekem is ;)

(#2709) Jacek válasza zebra_hun (#2708) üzenetére


Jacek
veterán

Ez mutatja amit megjelen ota vauzunk, 7000-8000mhz es cl30 alatt mar jobb, majd jovo ilyenkor esetleg :N

(#2710) zebra_hun válasza Jacek (#2709) üzenetére


zebra_hun
addikt

Viszont elég gyorsan halad. Ok, régebben nem volt nagy kultusza, ma már sokan rájöttek arra, hogy egy ram oc ezerszer többet ad, mint bármi más.

(#2711) ImpersonatoR válasza Laraxior (#2703) üzenetére

De legalább játék teszt alatt mar a toppon van a DDR5 :U

Ez is valami.

Tegnap megjött nekem is a ram bar a többi alkatrész meg nem szóval sokra nem megyek vele.

NH-D15 viszont mar gyárilag LGA 1700 -as lefogatóval (is) érkezett szóval feleselgessen rendeltem meg az upgrade kit -et.

Bar asus Apex -re ahogy nézem alapból jók a lga 12xx -es hűtök is. :F

(#2712) MPowerPH


MPowerPH
félisten

MSI MAG Z690 TOMAHAWK -ot hasznal itt valaki? Barhonnan nezem, ez a DDR5 meg messze van attol, hogy jo legyen. Jofele DDR4 kit az mar adott, valszeg ezzel a felallassal erosebb is lenne, mint a most kaphato DDR5 -el.

Don't Tread On Me

(#2713) Qtya123 válasza ImpersonatoR (#2711) üzenetére


Qtya123
őstag

Én nemrég vettem egy Arctic LFII 360-as hűtést, örömmel tapasztaltam, hogy már abba is beletették az 1700-as felfogatót.
Igaz én csak LGA1800-ra fogok leghamarabb váltani, de elvileg oda is jó lesz.

Néztem én is a guru3d tesztet, de az jött le amire számítottam, hogy WQHD és UHD felbontáson tökmindegy 3200-túl 6200-ig a ram. Még egy RTX3090 mellett is.
Az meg tegye fel a kezét, aki RTX3080-3090-es kártyákkal fullHD beállításon játszik (profi kompetitív versenyzők esetleg).

[ Szerkesztve ]

(#2714) DroiDMester válasza ImpersonatoR (#2711) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

És mit akarsz majd ezzel a D15.el hűteni?
Azt ugye tudod hogy ez MAXIMUM egy Alul feszelt 12600K-ra elegendő!

ASUS nál LGA1200.as lyukkal nem mész semmire mert a 1200ra készült hűtőknek az alsó merevítő lemeze használhatatlan 1700.ra máshol vannak a kivágások és a magasság sem stimmel, már írtam erről párszor!

Nekem sajna még mindég nem adta fel ez a köcsög ALZA, úgyhogy nem lesz sajna ebből ma semmi :O
Az APEX pedig már úton van pár óra és itt lesz..........

(#2715) DroiDMester válasza MPowerPH (#2712) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

olvass vissza, ha DDR4.verzióról van szó!

Volt nálam, és most a kistesója a Pro Z690-A is itt van még!

***********************************************************************************
zebra_hun : Sajnos ez a setup nem 24/7.es beállítás, akkora oltári feszeket nem adnák neki még tesztre sem ami itt szerepel!

[ Szerkesztve ]

(#2716) ForRedGlory válasza DroiDMester (#2714) üzenetére


ForRedGlory
félisten

“ASUS nál LGA1200.as lyukkal nem mész semmire mert a 1200ra készült hűtőknek az alsó merevítő lemeze használhatatlan 1700.ra máshol vannak a kivágások és a magasság sem stimmel, már írtam erről párszor!”

Ez mondjuk kettőből nulla. Az ASUS lapokon, amit eddig láttam ki van fúrva az 1200-as hűtőnek is lyuk, így sok 1200-as simán felfogatható. Az meg alátéttel simán kompenzálható, hogy a magasság 1 mm-el eltér.

[ Szerkesztve ]

(#2717) DroiDMester válasza ForRedGlory (#2716) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

amég nem próbáltad NE OKOSKODJ MERT FINGOD NINCS RÓLA

majd rájössz hogy nem egy alátét a lényeg..........

(#2718) ForRedGlory válasza DroiDMester (#2717) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Oda mondtad.

Halkan jegyzem meg, hogy ASUS alaplapom van 1200-as hűtővel…

Van még egyéb arrogáns és félreevezető észrevételed?

[ Szerkesztve ]

(#2719) ScomComputer válasza ForRedGlory (#2716) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igaza van,van olyan keret ami felfekszik a cpu "tok" aljára,mivel ez 4 csavaros a 3 lyukú keret billeg rajta....pl. az arctic is ilyen a LF II aio... :K
Kellett az 1700- kitt,hozzá..
#2718ForRedGlory:
Persze van olyan is ami jó,mint neked,mások is használják így hűtés felfogatása válogatja.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2720) Walter_White


Walter_White
senior tag

Mekkora SA voltage (1.2-1.3-1.35?) adhato biztonsagosan a mostani Prociknak? (Tenylegesen 24/7-ben, akkor van max kikapcsolva a gep ha kifujom a port belole)

(#2721) ForRedGlory válasza ScomComputer (#2719) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Említettem volna, hogy minden 1200-as hűtő jó rá? Ő mondta, hogy az 1200-as nem jó és még véletlen sem azt mondta, hogy nem mindegyik jó rá (ami igaz is lett volna). Én csak jeleztem, hogy van olyan 1200-as, ami simán jó 1700-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#2722) Shkiz0 válasza Walter_White (#2720) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Inkább a kérdés mennyire kell agyon feszelni.
Nálam 5000/4000 (P/E) még 4200-as NB frekivel és C15 DDR4-4000-el is elvan 1.25V-al.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2723) DroiDMester válasza ForRedGlory (#2721) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nemtudom milyen hűtőd van nálam 3.féle 1200.ból, egyik sem volt jó szóval 3.ból nulla!

szóval te se vezesd fére az itt lévőket hogy simán jó lesz, mert 10.ből talán 2.őt tudsz úgy feltenni hogy kicsit mókolsz rajta!

(#2724) ScomComputer válasza Shkiz0 (#2722) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez amit írtál "scroll lockos kis mag kikapcsolás",ez nálam sose volt jó..de azt mondták nem tiltja mintha a biosban tiltanád, csak parkoltatja az E magokat,magyarul nem ér semmit... :D

(#2725) DroiDMester válasza Shkiz0 (#2722) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor kérünk erről egy TM5 absolut tesztet is :R

ilyen fel állásban

de azt tedd hozzá hogy te csak 2x8.giga single rank rammal használod! 2x16 DUAL RANK-hoz sajna kell a 1,35-1,37, ha már 1,35.re leveszem akkor nem megy végig hiba nélkül a TM5

[ Szerkesztve ]

(#2726) ForRedGlory válasza DroiDMester (#2723) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Látom nehéz az értelmezés. NEM azt írtam, hogy minden 1200-as hűtő jó 1700-ra is, hanem csak annyit, hogy sok jó rá. Ebben semmi félrevezető nincs. A félrevezető az, amikor azt írod, hogy az 1200-as hűtők nem jók, mert neked egyik sem volt jó…

Egyéni tapasztalat =/= általános igazság.

Tessék, példa mindkét esetre: [link]

Egyébként meg Kraken X61-et használok, ahogy az adatlapon is olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#2727) Jacek válasza DroiDMester (#2723) üzenetére


Jacek
veterán

Nálam meg másfél hónapja megy alátéttel :D

(#2728) DroiDMester válasza ForRedGlory (#2726) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

annak az a hajszálvékony műanyag kacat merevítője ami nem is merevít, az persze hogy felmegy ott csak azért van az alsó műanyag hogy az anyák ne potyogjanak ki, normális hűtő aminek van alul merevítő lemeze azt NEM tudod feltenni mert billeg!

[ Szerkesztve ]

(#2729) Dadpool válasza Qtya123 (#2713) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Én vagyok :K Rx6900xt Full HD 240hz😆
Még pár óra és megérkezik az 1700 felfogató.
Persze EK még nem tesz bele :C

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#2730) keIdor válasza MPowerPH (#2712) üzenetére


keIdor
titán

Nálam volt egy napot, nem magamnak raktam össze így emiatt az 1 nap.
Túl sok mindenre nem volt időm vele, ma már jobbak a BIOS-ok, én a rammal olyan messzire nem jutottam vele, 4000 nem is ment.

CPU oké volt, 5.1 1.25V-al, de tiltott e-maggal volt ennyi.

Én DDR4-re Asus TUF-ot vennék magamnak, mert az jobb lap szerintem, ott az elején már jó volt a BIOS is. Esetleg Strix-A.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2731) Csavez™ válasza Dadpool (#2729) üzenetére


Csavez™
veterán

Grat! :C
0,01 euroért tesz bele, azaz ingyen, csak be kell pipálni.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2732) Csavez™ válasza DroiDMester (#2706) üzenetére


Csavez™
veterán

Nincs már meg, bele sem merültem, mivel nincs két ugyan olyan ram, ma kezdem el ha megjött.
Amúgy mutass egy 100 gb feletti eredményt ddr4-el! ;)

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2733) Samott válasza Dadpool (#2729) üzenetére


Samott
addikt

Nalam mellecsomagoltak egy centert. Ugy ertem az EK-tol az 1700-as lefogatot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2734) Busterftw válasza DroiDMester (#2714) üzenetére


Busterftw
veterán

Nincs alufeszelve a 12600K-m es D15 van rajta.
Jatek alatt 65-70 fele nem megy.

Ennyit az elmeletedrol.

De itt egy Reddit pelda stock 12900k-val:
Ambient Room Temp 22°c - Stock voltage & clock settings
Idle = 30°c
Cyberpunk 2077 = 55°c
Looped 3DMark CPU Profile, "Max Threads" = 72°c

Tokeletesen eleg a D15.

keldor
Ne nekem mondd, en csak arra reagaltam, hogy szerinte a D15 csak egy alulfeszelt 12600k tud lehuteni, ami MAXIMUM marhasag.

[ Szerkesztve ]

(#2735) keIdor válasza Busterftw (#2734) üzenetére


keIdor
titán

Egy AiO-val is hűthetők ezek, az meg annyit tud, mint egy hatalmas léghűtő, szóval persze, hogy hűthetők. Nem is nőtt a fogyasztás, nem tudom honnan jött ez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2736) DroiDMester válasza Busterftw (#2734) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor mutass egy 30perces CB23 tesztet is!

játék alatt nekem se megy fel 40.fokig se! CB23 alatt meg 85fölé is megy! nem mindenki csak játékra veszi és ugye írtam hogy MAX 12600K.ra jó a fölött felejtős!

És neked lehet épp szerencséd van és tökéletesen egyenes a CPU kupakod, de akinek kicsit puklis annak már 12600K-ra se lesz jó

[ Szerkesztve ]

(#2737) Busterftw válasza DroiDMester (#2736) üzenetére


Busterftw
veterán

Jo es szerinted ki vesz PC-t arra, hogy 24/7-ben Cinebenchet futasson?
Persze, hogy nem mindenki veszi jatekra, de Cinebenchre garantalom hogy senki.

(#2738) Shkiz0 válasza keIdor (#2735) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

24/7 felhasználásra ahol nem pörög folyamat 100%-on a proci mint a bench progik esetén simán elég egy D15 / DRP4 is, vagy valami normális 280 / 360 AIO.
A kérdés az mennyire akarja az ember kitaposni a szemét. Mert pl ha nem fogsz ki valami "gold" darabot vagy egyenesen gyengét fogsz ki, ami mellé még jön némi egyenetlen kupak is, akkor lehet már határeset, ahogy pl nekem a 360-as Z73 se tudta megfogni a púpos 12900K-t viszont a mostani meg annak ellenére is, hogy csak SP 89 bőven tartható, azóta kicsit napi szinten haragszok is magamra, hogy mi a lóf...ért váltok megint egy valag pénzért vissza custom loopra, mikor jó pár éve megfogadtam, hogy nem fogok, mert ennél nagyobb pénztemető nincs mint amennyit itt a blokkokon meg a csatikon lehet bukni. :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2739) Shkiz0 válasza DroiDMester (#2725) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A napokban megejtem, meg kell nézzem ezzel a procival mizu, mert a régi púpos esetén ment a 4200, ennél még nem néztem meg.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2740) Csavez™ válasza Csavez™ (#2732) üzenetére


Csavez™
veterán

Amúgy pont most jött meg.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2741) keIdor válasza Shkiz0 (#2738) üzenetére


keIdor
titán

De a tiéd a rossz kupakkal garanciális probléma volt.
Egy Cinebench R23-hoz mérhető terhelés sincs normál körülmények között, tehát ha kibír 20-30 perc R23-at és beáll, akkor az onnantól bírni fog mindent.

Egy 280-as AiO-t használtunk az i7-hez, 1.25V-on nem volt 82 foknál több. Egy 280-as AiO meg torony léghűtés szintjén van, az AiO az esztétika és a könnyű szerelhetőség miatt alternatíva, nem a teljesítmény miatt. Tehát ha az elviszi, akkor elviszi egy toronyhűtő is. NH-D15 egyébként is a legjobbak között van.

Nyilván ha Linpackolni akarsz, meg y-cruncherezni, akkor instant 100 fok és vissza is veszi magát, ez nem kérdés, de ki futtat ilyeneket? Mindkettő jó IMC és cache tesztre, mert azt üti-vágja, de nem az 5-5.1-es frekidet nézed meg vele, mert nem fogja bírni. Az még vízzel se menne szerintem, akkora terhelés. Főleg ha aktív az AVX512, mert használja azt is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2742) arabus válasza Csavez™ (#2740) üzenetére


arabus
addikt

Gratula!
Ez már döfi Hynix lesz.
Ez sima 6800-7000.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#2743) DroiDMester válasza Busterftw (#2734) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mint mondtam nem mindenki csak játszik a gépen!

Én sok videót vágok/szerkesztek, ott pedig kb majdnem ugyan úgy melegedik a cpu mint CB23.alatt! Nem azért írtam a CB23.at hanem azért hogy ott kell a hűtést kitesztelni ha azt bírja akkor nem lesz gond máshol sem vele!
De te csak játékkal használod, ahol 60-100W ot eszik összesen a cpu ott nem fog melegedni persze hogy elég a D15, majd ha használod is a cpu-t rájössz hogy nem elég!

Persze aki fészbúkozni meg játékra veszi az i9et annak nem fog melegedni, de aki használja is annak igen!

Ne magadhoz hasonlíts mindenkit, játékra elég lett volna fele/negyede pénzért egy 11700K is, bár azt sem sokkal könnyebb hűteni allcore 5000.ren, de ez már megint más téma!

[ Szerkesztve ]

(#2744) Csavez™ válasza arabus (#2742) üzenetére


Csavez™
veterán

És bingó! :C
1,3v és az mc 1,1v! :))

Azt hol tudom megnézni, hogy hynix, vagy samsung?

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2745) DroiDMester válasza Csavez™ (#2744) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

most akkor mi van?

az RGB nélküli Samu chippes az RGB meg Hynix? vagy hogy is van ez?

CPU-Z vagy Aida64 ki írja a chip típusát

Az APEX már itt melegedik az asztalon, az ALZA szopat, azt írja át adták a FOX-nak, rákeresve a számra nem létezik ilyen csomag! :O

[ Szerkesztve ]

(#2746) Csavez™ válasza DroiDMester (#2745) üzenetére


Csavez™
veterán

"Az APEX már itt melegedik az asztalon"
Fél órás teszt után, és álló ventikkel, a másik winben semmi nincs telepítve!
Így megfelel?

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2747) tipuka válasza ImpersonatoR (#2711) üzenetére


tipuka
addikt

Hol vetted az NH-D15 Chromaxot, hogy gyárilag LGA 1700 -as lefogatóval (is) érkezett? :)

(#2748) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Kérdeznék.
Ugye most új windows-t fogok telepiteni. Kérdésem Win10 vagy Win11 legyen?
Játék a fő profil :R
Tesztekben hol ez hol az amit olvastam.
#2731Cshavez
#2733Samott Köszönöm Magyar vásárlás volt itt keméyn 1200 HUF ért küldtek másnap :D

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#2749) ImpersonatoR válasza tipuka (#2747) üzenetére

[link] Amazon.de

(#2750) Donnie válasza arabus (#2742) üzenetére


Donnie
őstag

Samsung lesz az, nem tudom honnan jön, hogy Hynix. Cshavez megnézi majd Cpu-z alatt és látszani fog elég egyértelműen, ahogy Droid is mutatta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.