Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) hokuszpk válasza Csavez™ (#2000) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

passz, en csak a legritkabb esetben veszek Asus lapot, pl. ha semmi mast nemlehet kapni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2002) Baryka007 válasza Csavez™ (#1996) üzenetére


Baryka007
őstag

Az attól függ, hogy milyen tm5 configgal indítod el a testet ;) Anza féle extreme testen ne félj elcsúszik, ha valami gáz van :DDD

(#2003) degec válasza hokuszpk (#1995) üzenetére


degec
senior tag

hát mindig tanul A eNber :) köszönöm! Windows alatt egy prebeta alfa gagyika progival tesztelni és elhinni.. elég fura.. :F :F (nyilván nem a verziószáma, mérete határozza meg a teljesítményét tudását alapból) ez a memtest86 ilyen "ipari" standard volt már nem ? :)

(#2004) hokuszpk válasza degec (#2003) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

memtest86-ot tekintheted ipari standardnak, de ettol még elavult.
en nemcsak tm5 -el szoktam tesztelni, elsonek aida stressz, mert a nagyobb hibakat az gyorsan kihozza, aztan y-cruncher 0-1-x , es csak utana a tm5, prime 95 large ; aztan megjaratom meg a gepet par teszttel, realbench, 3dmark, y-cruncher 1-6-0, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2005) Csavez™ válasza hokuszpk (#2004) üzenetére


Csavez™
veterán

Akkor mond már meg, hogy a világ egyik legnagyobb hardver gyártó cégje, miért integrálja bele a highend lapjaiba, biztos azért mert elavult nem?

(#2006) Qtya123 válasza Csavez™ (#2005) üzenetére


Qtya123
őstag

Attól még valóban elavultnak tűnik. Nekem a memtest86 kb csak orbitálisan nagy hibákra tudott "ugrani".
Volt olyan, hogy a memtest86 akárhányszor lefutott hiba nélkül, de ugyanazzal a ram beállítással egy aida stressz teszt/játék már simán megakasztotta a gépet. Erre ráeresztve a TM5-öt, már azonnal okádta is a hibákat.
Én is sokféle módon teszteltem a beállítást, de a rendszer atomstabil csak akkor lett, mikor a TM5 is normálisan lefutott több órán keresztül.

(#2007) Csavez™ válasza Qtya123 (#2006) üzenetére


Csavez™
veterán

Akkor ezt fejtsd ki részletesen, akár tesztekkel alátámasztva hogy "elavult", ez kb olyan, mint egy hasraütés!

(#2008) Qtya123 válasza Csavez™ (#2007) üzenetére


Qtya123
őstag

Az nem elég teszt, hogy nem mutat ki semmit, miközben a rendszer összeomlik és minden más is jelzi a hibákat? Ez nem hitkérdés, ezek tények/tapasztalatok és nem csak általam, ahogy látod. Lovagolhatunk a szavakon, akkor ne elavultnak nevezzük, hanem kevésbé hatékonynak. :)
Attól még, hogy az Asus beépítette a lapjaiba, nem jelenti azt, hogy a No1. memóriateszt.

De ne kezdődjön egy újabb több oldalas vita, mint ami nemrég lezajlott a DDR4-DDR5 vonatkozásában, mindenki használja azt amit akar/amiben hisz. Ha neked a memtest86 szűri ki a legjobban a hibákat és a többi meg se mukkan, akkor használd azt.

[ Szerkesztve ]

(#2009) MPowerPH válasza Csavez™ (#2005) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk a TM5 az sokkal jobb. Memtest -nek ido kell, akar 24h is. TM5 meg gyorsan bedobja, ha valahol hiba van. Es a memoria vezerlot is szepen teszteli, ha ott nem eleg egy feszultseg. Sokszor nem is a memoria az instabil.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2010) Csavez™ válasza Qtya123 (#2008) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam pont fordítva van, írtam.
Asus lap, biosban teszteled, verzió szám?

(#2011) Qtya123 válasza Csavez™ (#2010) üzenetére


Qtya123
őstag

MSI lappal.
Hozzáteszem én csak Ryzen vonalon mentem bele az alapos memória tuningba, ezek a tapasztalatok arra vonatkoznak.
Intel oldalon majd most fogok nekiállni, meglátjuk, hogy ott melyik programok dobálnak hibát. Egy biztos, több programmal fogok tesztelni, egy programon átjutás nem elég bizonyíték számomra, hogy hibátlan a tuning.

[ Szerkesztve ]

(#2012) Csavez™ válasza Qtya123 (#2011) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam most volt olyan, hogy semmi hibát nem dobott, mivel ventilátorok mentek a teszt alatt 70-80%-al, és a Death Stranding-al játszottam, levettem az összes ventit 30%-ra, full csendre, és 5perc után pikk, leállt a gép, megpróbáltam a 70-80%-os ventivel, semmi fagyás.
Ezt már régebben is tapasztaltam, szóval az a stabil ram teszt ahol venti nélkül sem dob hibát.
A DS-t ajánlom mindenkinek cpu tesztre is, ha például nem elég a cpu voltage akkor a nagy magokat 80-95%-ban használja, és az e magokat 0%-ban, adtam neki +0,02-öt és beállt az összes mag 60-70%-ra, hozzáteszem előtte "minden" stresszteszten átment a cpu.
Kevés játék van ami ennyire tekeri a cpu-t, én nem is tudok másikat, max grafikai beállítás mellett.

(#2013) Samott


Samott
addikt

Koszonom a memoria tanacsokat, 4000 CL15 kit-et nem talaltam, de hasonlok is dupla aron mennek ahhoz kepest mint amit erre koltenek. Marad a 3600 CL16. Es ha jol ertem akkor abbol kb. mindegy melyik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2014) DroiDMester válasza Samott (#2013) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha nemkell a csicsa RGB akkor G.SKILL 32GB Trident Z DDR4 3200MHz CL15 KIT F4-3200C15D-32GTZ

ez samsung b-die és megy 4400Mhz et is akár és tudja a 4000Mhz Cl15.öt

(#2015) hokuszpk válasza Csavez™ (#2005) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mondjuk azert, mert valamivel konnyebb belesuvasztani, mint egy windows alatt futo tesztet ?
nem tagadom a memtest86 korabbi erdemeit, magam is teszteltem vele rengeteget, gyorstesztre most is jo, ha nem dob hibat, akkor azzal a rammal mar elindul a gep, lehet windowst telepiteni ( bar ez sem biztos, neha maga a windows telepito is eleg jo ramteszt :D ) lightosabb terhelessel siman hasznalhato lesz a gep.
aztan amikor komolyabb melo vagy jatek kerul a teritekre, akkor jon a kekhalal es szidjuk az MS -t es/vagy a videokartya gyartojat, holott a ramra vezetheto vissza az egesz.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2016) hokuszpk válasza Csavez™ (#2012) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert ha leveszed a ventifordulatot egy izmosabb jatek alatt, nembiztos, hogy a memoria miatt all le. Nalad ha joltudom erosen tuningolva van a gep, proci homerseklete mennyire ment fel ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2017) Csavez™ válasza hokuszpk (#2016) üzenetére


Csavez™
veterán


Szinte álló ventikkel, 55°C -os rammal semmi hiba.
Nálam nem kék halál van a ramnál, hanem hirtelen kikapcsol a gép.

(#2018) hokuszpk válasza Csavez™ (#2017) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert fura, hirtelen lekapcsolni proci tulmelegedes miatt szokas, vagy a tap old le, ha tulterheled. utobbi erdekes, ha a stressztesztes 2-300W -t teljesitmenyfelveteleket kibirta.
lehet olyankor csak a cpu eszik, jatek alatt meg a cpu + vga ( a kepen 157 + 333 = 490W ) mar sok neki ?
Gondolom jo tapod van, de megis inkabb arra tippelnek.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2019) Csavez™ válasza hokuszpk (#2018) üzenetére


Csavez™
veterán

Evga 1300w, 500w-nál még a ventilátorja sem kapcsol be.

(#2020) MPowerPH válasza hokuszpk (#2018) üzenetére


MPowerPH
félisten

Instabil ramnal/IMC -nel siman eselyes, hogy szimplan lekapcsol a gep.

Don't Tread On Me

(#2021) hokuszpk válasza Csavez™ (#2019) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke, tap kilove.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#2022) Pioneer válasza hokuszpk (#2021) üzenetére


Pioneer
senior tag

2 hete porszívózás közben a porszívó csöve kicsit hozzáért a PC tápkábeléhez, nem húzódott ki a csatlakozó a tápból (csak egy kicsit kimozdult a helyéről, szemmel nem is lehetett észrevenni.)

Néhány óra múlma filmnézés közben random kikapcsolgatott többször is a gépem. RAM hibára gondoltam első körben én is. Ezért kicseréltem a Ramokat, de a hiba ugyan úgy előjött.
Második körben táphibára gondoltam. Akkor bevillant, hogy ellenőrizni kellne először a táp csatlakozót. Akkor vettem észre, hogy kb. 2mm-re nincs teljesn ütközésig betolva a tápegységbe a kábel csatlakozója. Miután megigazítottam a csatlakozót, utána többet nem jelentkezett a hiba. :D

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2023) zebra_hun válasza Pioneer (#2022) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szia,
a 12-es családnál van valami hír, pletyka delidről? Egyszerű, nem egyszerü, veszélyes...
Kíváncsiság, valószínű többet tudsz mint én.
Az előző generációk is profitáltak szépen, hiába voltak forrasztottak. Ha van pletykád, ne tartsd vissza ;) :R

(#2024) Donnie válasza zebra_hun (#2023) üzenetére


Donnie
őstag

Megoldható és nem is veszélyes. Nem úgy mint a 11.gen-nél. Tool is lesz hamarosan hozzá.

[link]

(#2025) zebra_hun válasza Donnie (#2024) üzenetére


zebra_hun
addikt

Van már esetleg egy átlag nyereség is? Még nem futottam delid tesztekbe eddig. Érdekel mennyi az annyi ;) 10-esnél átlag 12-15C, ami szerintem nem elhanyagolható. Mai technikával garivesztés sincsen, simán megéri.

(#2026) Pioneer válasza zebra_hun (#2023) üzenetére


Pioneer
senior tag

Szia,

11. Gennél már elég necces volt delidelni, mert a kupak mellett kívülről (mind két oldalon) is vannak SMD alkatrészek és belülrő közvetlenül a kupak pereme mellett is van egy sor. (Én leszoktam forrasztani a kupakot 160 C fokon profi infra forrasztó állomáson, pik-pak lejön, a többiek nem tudom hogy csinálják.)

Az SMD alkarészek közelsége miatt (főleg a belsők) nem volt elég a tiezed miliméter pontos relid (kupak pozícionáló) sablon. Hogy biztosan ne okozzon zárlatot a kupak, csináltattam hozzá olyan relid sablont ami ezred milliméter pontosan ugyan oda pozícionálja vissza a kupakot ahol gyárilag is volt.

Forrasztás itt is katasztrófális sokszor, vannak zárványok/légbuborékok a forrasztásban és/vagy ferdén ráragasztott kupakok....

Pl.:

12. Gennes procit még nem delideltem, de hamarosan érkezik hozzám, amiről letudom venni a kupakot és a relid sablonhoz a méreteket.

Kívülről itt is vannak SMD alkatrészek a kupak mellett. Viszont jó hír hogy legalább a belülről közvetlenül a perem mellett nincsen. Csak 1-1db a chip mellett (nem pedig a kupak perem mellett). Ahogy az alábbi netes képen is látható:

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2027) zebra_hun válasza Pioneer (#2026) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi a válaszod :R
Tudom, hogy te pro vagy ebben, azért kérdeztem. "Barmolós" megoldást nem is szeretnék. Nem, nem töröm a fejem... :)) csak érdekelt. Az előző munkád azóta is szépen szolgál.
:R

(#2028) Pioneer válasza zebra_hun (#2027) üzenetére


Pioneer
senior tag

:R

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2029) Donnie válasza zebra_hun (#2025) üzenetére


Donnie
őstag

Nincsenek még tesztek sajnos. Én is keresgéltem.

(#2030) Baryka007 válasza Pioneer (#2026) üzenetére


Baryka007
őstag

Basszus... most jöttem rá, hogy miért pasztáztak! :C

Hát ezek nem tudnak forrasztani sem :DDD :DDD :DDD :DD

(#2031) palfitom válasza Baryka007 (#2030) üzenetére


palfitom
félisten

:D Így valahogy!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2032) Pioneer válasza Baryka007 (#2030) üzenetére


Pioneer
senior tag

Azért szokott benne lenni viszonylag szép forrasztás, láttam már többet is. :D

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2033) bonat


bonat
senior tag

használ itt valaki ilyen alaplapot már?
MSI MAG Z690 Tomahawk WiFi DDR4

[ Szerkesztve ]

(#2035) DroiDMester válasza bonat (#2033) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen használ! mi a kérdés?

épp az előbb indítottam a mem tesztet

(#2036) Csavez™ válasza DroiDMester (#2035) üzenetére


Csavez™
veterán

Látom te is lejjebb vetted az északi hidat, 4300-on voltak anomáliák, viszont hogy lejjebb vettem eggyel, az emagot meg feljebb engedte.
Anta extreme? :) Létezik valami ami így kihasználná a ramokat?

Most nézem ez a másik rendszered.

[ Szerkesztve ]

(#2037) DroiDMester válasza Csavez™ (#2036) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez most a 12700K itt eddig is így használtam FIX 4000.ren, a másik gépbe a 900K nál ott automatán van, úgy fel boostol 4700ra is akár attól függ hogyan vannak terhelve a kis magok!

igen anta extreme, nálam ez vált be, vagyis 3.progival szoktam tesztelni ami végig megy mind3mon hiba nélkül akkor soha sehol máshol nem jött elő semmi anománia utána!

ez az extreme teszt, meg egy 1.órás CB23, és 3kör BLENDER full(mind a 6teszt)

Ha ezeket kibírja akkor nem lesz később sem gond vele!

a Giga Elite lap sajnos tényleg szarul kezeli a RAM.okat maximum 3200MHz en bírtam működésre bírni!

Amúgy meg nagyon jó lap lenne, tényleg rengeteget javult BIOS kezelhetőségben!
Hardveresen is jó jobb mint ez az MSI tomahawk, pedig 20.e el olcsóbb a giga és a déli híd hűtése is brutál jó megoldás, ASUS/MSI elbújhat mellette, de sajnos még a RAM kezelésben nagyon sok probléma van vele, az MSI sem tökéletes mert itt sem birtam 4000.ren elindítani ami az ASUS STRIX be csont nélkül ment, itt nem is indul a lap vele de legalább 3600.on megy nem szereti a DUAL RANK-os memóriákat, ha kiveszem az 1ik modul megy is hibátlanul a 4000MHz CL15 itt is, de ASUS ba simán ment a 2.modullal is!

[ Szerkesztve ]

(#2038) Csavez™ válasza DroiDMester (#2037) üzenetére


Csavez™
veterán

Már írtad, hogy fel boostól, de az összes linkelt képeden 4000 a max, nem lehet hogy benéztél valamit?

(#2039) DroiDMester válasza Csavez™ (#2038) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Persze írtam is ha 100% on mennek a kis magok akkor nem megy csak 3600 on ha automatán van, ugye tesztek alatt meg értelem szerűen 100% on megy az összes mag, így csak 3600.on megy ha automatán hagyod.
Vagy kézzel FIX 4000.re belövöd(e felett nálam is instabil 4200 még megy de nem stabil), ha pedig letiltod a kis magokat biosba akkor megy akár 5000ren is!

(#2040) Shkiz0 válasza DroiDMester (#2037) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Most nálam is egy 12700K van és ugyanaz a tünet részben ami nálad.
A 12900K-val sima a 4000C15, itt 12700K-val el sem indul. Egészen 3600-ig kellett visszavegyem hogy menjen, adhattam bármekkora feszt, illetve lazíthattam is, de nem ment.
Szerintem ezeknek sokkal gyengébb az IMC. Szóval nem biztos, hogy lap hiba, bár ha ment a másikba akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2041) DroiDMester válasza Shkiz0 (#2040) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ASUS STRIX be ment simán 4000.ret CL14 be is ugyan ez a RAM kitt ugyan ezzel a 12700K-val!

a Giga AORUS ELITE lap el sem indul 3200 felett, ez az MSI meg 3600on megy csak, már 3733.on nem indul!

A 12700K-t meg ugye már teszteltem a STIX be ott ment simán! Szóval MSI és Giga is még le van maradva a BIOS írásban, remélhetőleg javul majd, nem akarok egy 3ik lapot is venni, bár így utólag bele gondolva a legelső megérzésemre kellett volna hallgatni és egy ASUS TUF lap kellett volna már a giga helyett is, de kíváncsi voltam erre az MSI re is, itt is egész tűrhető már a BIOS kezelhetősége, de még van mit csiszolniuk hogy úgy menjenek a RAM-ok benne mint az ASUS lapokba.

[ Szerkesztve ]

(#2042) Shkiz0 válasza DroiDMester (#2041) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez amúgy mivel van hűtve? Levegő vagy valami AIO?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2043) DroiDMester válasza Shkiz0 (#2042) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát 260Wattot levegővel 83.fokon megfogni nehéz lenne! :)

korábban írtam már, itt egy AIO van csak Arctic Liquid Freezer II 280

Amúgy neked végül mi lett a púpos 900K val?

(#2044) Csavez™ válasza DroiDMester (#2039) üzenetére


Csavez™
veterán

Ránézek majd, de most qurva jól megy a proci játékok alatt, hogy az emagokat is ugyanúgy használja!

(#2045) Shkiz0 válasza DroiDMester (#2043) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Oda van gariba, most haver 12700K-ja van nálam, de ez csak jövő hét szerdáig maradhat.
Viszont hétfőig várok, hogy instant csere lesz e vagy leszopatnak és 30 napra ráülnek (tippre utóbbi lesz) aztán foglaltam be egyik nagykeremben 2db 12900K-t aztán meglátjuk melyik milyen. Mondjuk hozzáteszem ami visszament az attól hogy nem volt egy SP bajnok, de IMC rendbe volt, szóval ha még vissza is basznák hogy nem cserélik így hogy valószínüleg a Z73-at lecserélem az építettre már azt se bánom ha visszakapom, max Pioneer kollégához eldobom egy delid-relidre aztán akkor az is okés. Persze ha a valamelyik 2 proci amit hozok jobb akkor az marad. De azokat mindenképp ki akarom még próbálni mielőtt a vizet összedobom, akkor már kicsit macerás a bontogatás.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2046) keIdor válasza DroiDMester (#2041) üzenetére


keIdor
titán

Én se jutottam 3600 fölé a Tomahawk-al.
3800-on bootolt, csak voltak WHEA hibák, csinálhattam vele bármit…
i7-12700K+B-die

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2047) DroiDMester válasza keIdor (#2046) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Milyen RAM volt ez pontosan? Single vagy Dual RANK?

az enyémek dual rankosak így a Tomahawk gyári leírása szerint is MAX 4000.lenne az elérhető Single Rank menne elvileg 4400at és 1modul single rank 5000+ ot kéne tudnia!

Mondjuk nem értem ezt az MSI.t a legtöbb lapjánál(AMD és Intel is) ilyesmi korlátozások vannak.

ASUS lapoknál soha nem láttam még ilyet, vagy csak nem tünteti fel a gyártó? :F
De mondjuk ASUS nál nem csak z690.nél de soha nem találkoztam ilyen korlátokkal, hogy csak 1 single rank modul megy a max órajelen.

[ Szerkesztve ]

(#2048) Jacek válasza DroiDMester (#2047) üzenetére


Jacek
veterán

Szerintem így van csak nem írják oda hogy az a max OC órajel az single rank és egy modul...

(#2049) keIdor válasza DroiDMester (#2047) üzenetére


keIdor
titán

DR

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2050) bonat válasza DroiDMester (#2035) üzenetére


bonat
senior tag

Na tök jó :DD (neked nem ASUS volt eddig?? :D)
Hát mivel a kiszemelt Giga lapot nem lehet kapni még (Aorus Pro DDR4), ezért ez a 2. választásom a sok közül.
Szóval infót/véleményt szeretnék kérni erről az MSI lapról, hogy hogyan muzsikál....
Nem tudom érdemes e várnom még kb 1 hónapot (vagy ki tudja mennyit) a Gigára.
VRM tekintetében a Giga az 90A és direct, az MSI meg 70A és elvileg parralel-duet rail.
MSI-n pedig kicsivel jobb a VRM hűtés.
(de ahogy most elolvastam amiket most írtatok utóbb, lehet érdemesebb lenne kicsit várnom a Gigára... :F :DDD )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.