Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2402) Jacek válasza Shkiz0 (#2399) üzenetére


Jacek
veterán

Millio teszt van , de az is felesleges..

(#2403) Jacek válasza DroiDMester (#2400) üzenetére


Jacek
veterán

103-as fsb-vel ugyis crashel.

(#2405) DroiDMester válasza Jacek (#2403) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De stabil az még 200.on is!

tudod csináltam már 200.as FSB-vel is tesztet!

(#2406) Jacek


Jacek
veterán

Az nem lényeg az megy, de pl 103 simán crashel, de az Apexen lehet hogy le lehet választani a PIC frekit, sima lapokon viszi és crashel.

(#2407) Csavez™ válasza DroiDMester (#2404) üzenetére


Csavez™
veterán

Még 1x leírom, a linkelt aidáid 95% nem stabil! :D

Ez benchmark, nem stabilitás teszt! Nem vagy tisztában a fogalmakkal! :C

Meg lett a hiba az újraindulásra, semmi köze a ramoknak hozzá, sőt még a gépnek sincs, Pioneer kolléga trafált bele, csak nálam a dugaljban nem volt a nulla rendesen meghúzva.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2408) Walter_White válasza Shkiz0 (#2399) üzenetére


Walter_White
senior tag

VGA-m most csak egy RX580. Várom a köv Genes VGA-kat, előrendelve lecsapjak valamelyikre... hátha megúszom a bányászfelárat, így a játéktesztekben alulmaradnék :D - de ha nagyon be leszek sózva, akkor 6900XT vagy 3080
---- DDR5-re visszatérve, addig kár bizonyítani bárkinek bármit, amíg saját magában nincs felismerés :), de sokan nem jönnek rá, vagy nem akarnak rájönni, mivel kiadnak érte rengeteg pénzt, magukat akarják igazolni, hogy jó vétel ennyiért is. Amúgy jó lesz, de jelenleg azt a felárat amit kérnek érte, nem éri meg.. 5600-6000 kit 200eFT+... benchekben jó nézegetni a pontszámokat.. 130eFT pont arra volt elég hogy itt legyen a gépben, a lelkemnek jó legyen, és elmondhassam hogy DDR5 van a gépembe, vonzott az ismeretlen, Ha tudatosan akarok vásárolni akkor az a 130eFT elfér máshol, például a VGA-ra sporolt összeghez.

[ Szerkesztve ]

(#2409) ForRedGlory válasza Csavez™ (#2398) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Galambposta!

(#2410) keIdor válasza Csavez™ (#2398) üzenetére


keIdor
titán

Milyen 6000-es B-die? :DDD Azon pislogok, amiket írsz…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2411) DroiDMester válasza keIdor (#2410) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van 6000.res samu ramos gskill de az még nem bdie csak simán samsung chipes

erre gondolt sz.tem(ha minden igaz ilyet rendelt)

De ugyan olyan szépen(vagy még jobban) megy a 6000res Hynix ram is! :K

[ Szerkesztve ]

(#2412) keIdor válasza DroiDMester (#2411) üzenetére


keIdor
titán

Ebből csak a második eredmény szép szerintem. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2413) Shkiz0 válasza DroiDMester (#2411) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért kíváncsi lennék, hogy amit Pioneer kolléga vett, az mit mutatna némi foglalkozás után, mert out of box is közel 80k-t tud.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2414) Pioneer válasza Shkiz0 (#2413) üzenetére


Pioneer
senior tag

:DD

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2415) Pioneer válasza Shkiz0 (#2413) üzenetére


Pioneer
senior tag

Mi lett a 12900K procival, kicserélték?

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2416) Shkiz0 válasza Pioneer (#2415) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Még nem, folyamatban van ugyanis a nagyker trógerek gyülekezete.
Eleve ott kezdődött mikor jeleztem nekik, hogy a lenyomat és a tesztek is azt sejtetik valami nem klappol akkor már kezdődött a magyarázkodás, hogy hát így, meg úgy, meg amúgy, nem is biztos, hogy cserélné az Intel stb. Mindezt úgy, hogy a vásárlástól számolva a 3. napon jeleztem baj van. Ilyenkor instant csere kellene amúgy is, nem a szokásos 30 napos procedúra. Én meg mondtam, hogy semmi baj akkor majd megyek az Intelhez ha ők nem hajlandóak foglalkozni érdemben az üggyel.

Na ekkor már az volt, hogy írjak nekik és ha ők azt mondják csere vagy valóban hibás akkor kicserélik. Nos levelezgettem is velük, kértek pár tesztet, megcsináltam ami alapján írták, hogy igen valóban hibásnak tűnik, de nincs nekik készleten (azért ez is vicces az inteltől :D ) de ha feltöltöm a számlát akkor az azon szereplő összeget visszafizetik. Illetve hangsúlyozták ahogy már korábban is, hogy forduljak oda inkább ahol vettem ha 30 napon belül vagyok, mert ott gyorsabb lehet a dolog, és lehet készlet is van és cserélik.

Én fogtam a teljes levelezést csatoltam a nagykernek, és hogy ott van feketén fehéren az Intel álláspontja, hogy szar, lesznek szívesek akkor végre cserélni. Jött, hogy akkor küldjem vissza.
Vissza is küldtem, eltelt 1 nap, eltelt 2 nap, már 3 nap is de még semmi, nem láttam a jóváíró számlát, sem egyéb visszajelzés.
Mondom csak felhívom már őket. Erre kiderül, hogy fogták és elküldték az intelnek mindenféle vizsgálat nélkül. Kicsit elpukkant az agyam, hogy nem erről volt szó, hanem arról hogy ha intelék elismerik a hibát akkor instant cserélik. Megint csak hebegés habogás, meg hogy ez a protokol... Mondom 4 napja még nem ez volt a protokol, akkor azt mondtátok csere van, pláne annak fényében, hogy a vásárlástól számított 3. napon belül jelezem már elsőnek emailben is meg telefonon is, hogy problémás a proci így eleve szóba sem jöhetne a hagyományos 30 napos procedúra. Mondtam is nekik, hogy gyönyörű hozzáállás, ha így tudom vissza se küldöm neki, mert intel már rég intézte volna és túl lennénk az egészen.
Most meg várakozás van, de fingom sincs igazából mi lesz. De egy szarházi banda amúgy is a Ramiris szóval én a legrosszabbra készülök, hogy úgy kapom vissza ahogy volt. Mondjuk nem szarok be mert akkor felveszem intellel a kapcsolatot újra elmondom mi van, azt majd akkor intézik ők, csak érted ez mind idő, az idő meg pénz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2417) palfitom válasza Shkiz0 (#2416) üzenetére


palfitom
félisten

Gusztustalan.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2418) ScomComputer válasza Shkiz0 (#2416) üzenetére


ScomComputer
veterán

Gondold el milyen jó,hogy ez nem egy ügyfeleddel történt meg és rajtad keresztüli garival...hogy kapnád a borsot...persze ha te kicserélted volna 72 belül neki(az ügyfélnek, a te zsebedre) akkor semmi gond.. :K

(#2419) Jack@l válasza Shkiz0 (#2416) üzenetére


Jack@l
veterán

Fogyasztovedelemnek is csatold a levelezest, garipapirt, meg a 14 napot...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2420) Shkiz0 válasza ScomComputer (#2418) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A magyar törvényeket hagyjuk is, abból diplomamunkát lehetne írni. :W
Elég vicces ez, hogy amúgy mindenért a kisker tartja a hátát, tőle felfelé a kereskedelmi láncban meg senki sem akarja, vagy csak nagyon ritkán.

Ugye sokszor nem értik az emberek, miért lesz a 30 napból 40 vagy több.
Amíg közvetlen a gyártótól veszi a nagyker a terméket nincs gond, mert 99% mindig belefér a 30 napba, sőt van olyan nagykerem ahol 12-14 nap alatt megvan a garis procedúra.
Viszont ha a nagyker nem gyártótól veszi, hanem akár egy külföldi másik nagykertől, és ne adj isten még az is másiktól, és csak az veszi a gyártótól már látni lehet, hogy az a 30 az baromi kevés. A kisker elindítja a folyamatot, és mire minden kézen végigmegy (főleg ha még ülnek is rajta 1-2 napot) akkor látható, hogy mire letelik a 30 nap jó esetben már visszafelé tart a cucc, rosszabban még max a gyártónál dekkol vagy még ott se. Viszont téged köt a törvény, így add vissza a pénzt vagy adj ugyanilyen vagy legalább tudásban paramétereiben nem rosszabb terméket saját kontóra, és fohászkodj a názáreti Jézushoz, hogy valóban hibás a termék, és valóban elismerik a hibát, és cserélik vagy jóváírják.

És így van ahogy mondod. Most te megvetted volna ezt a procit tőlem, akkor te 14 napon belül visszaküldheted bármilyen indokkal akár azzal is, hogy nem megy a szemed színéhez nekem kötelességem visszavenni. De ha én meg mondanám a nagykernek, hogy helló én is küldeném vissza mert amúgy nekem nincs szükségem rá, mivel ugye webshop jelleggel működök, minimális raktárkészlettel akkor meg sűrűn felemlegeti majd édesanyámat, meg még lehet az ő anyukáját is. Ráadásul ahogy már kifejtettem korábban valamelyik topicban ilyenkor amúgy is sakk-matt sokszor a kereskedőnek, mert kicsi az árrés.
100K-n van 4000-5000 forintom ha versenyképes akarok lenni. Na már most egy bontott terméket (pláne ami amúgy szar is) nem tudsz eladni csak max beszer áron, de még akkor is gondolkodni fogsz rajta, hogy megéri e bontott, ha amúgy alig drágábban van bontatlan.

Ez ugyanolyan hülyeség, mint hogy ha cégre veszed akkor nem él ez a 14 napos elállás.
Érdekes külföldön sok helyen meg él, meg nem 14 hanem 30 vagy akár még több napod is van bármikor visszaküldeni.
Sajnos idehaza sose lesz ilyen üzleti mentalitás.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2421) Pioneer válasza Shkiz0 (#2416) üzenetére


Pioneer
senior tag

Kösz az infót. Azért ha vége lesz a történetnek, írd meg nekünk is, hogy alakult a dolog.

Pár éve közvetlenül az Intellel gariztattam egy 9900k-t (direkt kihagytam a kiskert, mert külföldi vásárlás volt). Küldték érte ingyenesen a UPS futárt. Miután megkapták pár napra rá írták, hogy nem tudják kicserélni, mert nincs nekik (EU-s) készleten, ezért inkább visszaadják a vételárat. Pár napon belül a számlámon volt a teljes összeg. Az elejétől a végig nem tartott tovább 1-1,5 hétnél. :)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2422) Sonja


Sonja
veterán

Nem tudom ezt olvastátok-e már?! Bocs, ha volt. :B :R

Hűtési gondokat okoznak egyes LGA1700 alaplapok

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2423) Csavez™ válasza keIdor (#2410) üzenetére


Csavez™
veterán

Samsung, de héten már nem jön meg.

#2409ForRedGlory
Nem nagyon érdekel, nem véletlenül tiltottam le.
Ez úton is köszönöm neki azt 6 óra kitiltás, nem is tudom mi lett volna velem, ha épp nem dolgozok! :)

Még egy galampostát küldesz, mész te is a többiek után! :R

Droiddal böködjük egymást, de ott segítek neki ahol tudok, ezt tudja ő is.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2424) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Imádom ezt a topicot, mondtam már? :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2425) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#2424) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Más.
Hosszú idő után újra kezeim közé került egy Intel proci ami elhalálozott.
Az alany egy 12900K, és élt kb 1.5 hónapot :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2426) ScomComputer válasza Shkiz0 (#2425) üzenetére


ScomComputer
veterán

Kié volt ?

(#2427) Walter_White válasza Shkiz0 (#2425) üzenetére


Walter_White
senior tag

Hogy halalozott el? Mik voltak a tunetei? :O

(#2428) Shkiz0 válasza ScomComputer (#2426) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Workmachine

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2429) Shkiz0 válasza Walter_White (#2427) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezt írta:
Munka közben lefagyott a gép, nem kék halál! Egyszerűen kimeredt a kép! Kikapcsoltam és utána a gép fizikailag elindul, tehát elindítja a ventilátorokat és a videokártyát, de képet nem ad. A bios sem tölt be!

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2430) ForRedGlory válasza Csavez™ (#2423) üzenetére


ForRedGlory
félisten

“Még egy galampostát küldesz, mész te is a többiek után!”
Van gond, csak nyugodtan. Valószínűleg nem fogok álmatlanul aludni.

(#2431) Csavez™ válasza ForRedGlory (#2430) üzenetére


Csavez™
veterán

:R

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2432) Pioneer válasza Shkiz0 (#2429) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ha nem volt nagyonntúl feszelve a proci, akkor lehet nem ártana alaposan megnézni az alaplapi CPU foglatot nagyítóval/mikroszkóppal, mert talán "kócos" egy-két érintkező... :D

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2433) Shkiz0 válasza Pioneer (#2432) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Elvileg munkagép volt, nem gamer arról nincs infóm, hogy OC lett volna.
Foglalatot néztem mielőtt beraktam az én procim próbára, nem igazán láttam semmi különös dolgot, vagy elváltozást. Azt viszont láttam, hogy a lapon még az a bios van amivel kijött.
Version 0407

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2434) Pioneer válasza Shkiz0 (#2433) üzenetére


Pioneer
senior tag

Az a bios rettenet, még a sima XMP sem működött vele, de nem hiszem hogy a gyári bios magától kinyírná a procit. :D

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2435) Csavez™ válasza Laraxior (#2370) üzenetére


Csavez™
veterán

De van. Visszaigazolták! :C

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2436) Laraxior válasza Csavez™ (#2435) üzenetére


Laraxior
titán

Na, erre már kíváncsi leszek, hogy mit tud :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2437) Csavez™ válasza Laraxior (#2436) üzenetére


Csavez™
veterán

A fekete meg 570, ha a micron cl38-at levittem stabil 34-re, ezzel a 30 lesz a cél.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2438) Pioneer


Pioneer
senior tag

ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 BIOS 0901

Version 0901

2021/12/23

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2439) Laraxior válasza Pioneer (#2438) üzenetére


Laraxior
titán

Ez még mindig beta? ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2440) Pioneer válasza Laraxior (#2439) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nem.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2441) Shkiz0 válasza Pioneer (#2440) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Egy changelog azért elfért volna mellé :D
Próbáltad amúgy?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2442) Pioneer válasza Shkiz0 (#2441) üzenetére


Pioneer
senior tag

Igen azt hiányoltam én is, majd pótolják... :D

Persze, már majdnem félórája használom, eddig semmi negatívumot nem tapasztaltam... :DD

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2443) Shkiz0 válasza Pioneer (#2442) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

és pozitívum, vagy valami előrelépés? :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2444) Jack@l


Jack@l
veterán

Msi 1.10-es bios nalam visszabbvette az all boost orajelet 100-150-el(mikor nagyon meg van terhelve), meg a max wattok is lejjebb mentek 6-8-al.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#2445) Pioneer válasza Shkiz0 (#2443) üzenetére


Pioneer
senior tag

Még tesztelem... :DDD

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2446) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

ASUS ROG Maximus Z690 HERO Motherboards Might Have A Serious Defect, Several Reports of Boards Burning Up

[link]

(#2447) kissdani


kissdani
senior tag

Már kezdenek készleten lenni a Ramok casekingen Iponba ahogy terveztem januárra szépen normalizálódnak az árok már most is van 150k ért Iponba 32gb... :C Veszi a fene a régi ddr4-es lapot. :D

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2448) Dadpool válasza kissdani (#2447) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Az jó mert én 36 ezerért vettem a viper steel 4400mhz ramokat.🙂🙂

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#2449) kissdani válasza Dadpool (#2448) üzenetére


kissdani
senior tag

Az jó, hát annyi nem lesz mostanába az biztos a ddr5... :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2450) zebra_hun válasza kissdani (#2447) üzenetére


zebra_hun
addikt

Semmi gond az új ddr5-el, ha az tetszik, vedd azt. Majd oszd meg a géjming eredményeket. Ill. a mem profilod eredményeit is, ha kész a masina ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.