Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) ScomComputer válasza Donnie (#2200) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezeket milyen fesz és órajelek,beállítások mellett tudja.... :K

(#2202) Jacek válasza DroiDMester (#2196) üzenetére


Jacek
veterán

Szép, 808-al nézted? Írnak rá ram stability akámit..

(#2203) DroiDMester válasza Jacek (#2202) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Néztem a 0808.as bios.al de nàlam nem vált be így visszatértem a 0807.re

(#2204) Jacek válasza DroiDMester (#2203) üzenetére


Jacek
veterán

Nézném én is ha lenne időm :D

(#2205) Donnie válasza ScomComputer (#2201) üzenetére


Donnie
őstag

Ez ilyen adaptive voltage-es, vf curve offset-es buherálós csoda. Egy magnál 1.45v-ig mehet, el úgy van belőve most. De már tudom, hogy hol a hiányzó néhány pont, mert 5.7 helyett csak 5.6-ig boostolt el egy magon. A többi mag 5.4P/5.3E/4.4 ring. (Le kell jobban hűteni a procit majd) Tesztelésre jó, de nem nevezném "daily" beállításnak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2206) Donnie válasza DroiDMester (#2203) üzenetére


Donnie
őstag

Így van. Nálam is a 707 mellett a 807 a legstabilabb. Messze jobbak a többi bios-nál. (Legalábbis DR modulokkal biztosan)

(#2207) ScomComputer válasza Donnie (#2205) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi..ezt a V/F curve dolgot leírhatnád egyszer,mit hogyan....elsőre nekem kínai.....én 5.2/4.1 allcore fix vcore-al használom,csak az nem értem,miért nem mennek a kis magok gamek alatt 4.1-n....pedig már Cshavez is írt rá dolgot belőttem de semmi,valami ötleted van...ja és a 807 bios link is jól jönne... :K
A biosok között lehet menteni oda-vissza az usb-s profilokat ?

(#2208) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Sziasztok lenne meg egy kérdésem.
12900k helyett úgy döntöttem hogy csak játékra nekem elég a 12700k.
A boltból ahol rendelek 2 verzió van.
CM8071504553828
BX8071512700K
Erről lehet tudni valamit?
Vagy mindegy melyiket választom?

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#2209) DroiDMester válasza ScomComputer (#2207) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A 08.07 hivatalos STABIL BIOS a gyártó oldalán megtalálod!

És igen az usb.re mentett bios profil oda-vissza kompatibilis szerencsére, nem úgy mint a többi lapnál hogy csak arra a bios verzióra tudod visszatölteni a profilt amelyiken mentve lett!

(#2210) ScomComputer válasza DroiDMester (#2209) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszönöm szépen !
" szerencsére, nem úgy mint a többi lapnál ".... ne is mond mennyit szívtam én is mindig...bár az MSI "aszongya" ez a jó ha fullra alapból kell belőni mindent a kompatibilitási problémák elkerülése miatt !
:)
Erre a kismagos(E) dologra valami ötlet..

[ Szerkesztve ]

(#2211) DroiDMester válasza Dadpool (#2208) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A BX el kezdődő DOBOZOS(szép nagy dísz doboz arany tallérral) verzió, a másik OEM verzió csak a kis műanyag tálcikában kapod.

(#2212) Donnie válasza ScomComputer (#2207) üzenetére


Donnie
őstag

A 807-es BIOS az utolsó helyen van, ahol keresnéd. A hivatalos oldalon :DDD
[link]

Ha lesz időd, ezt mindenképpen érdemes átnyálazni V/F cure témában:
[link]

SkatterBencher is a megszokott, minőségi módon mutatja be a 12. gen-es videóiban, amit érdemes a témáról tudni. Én, hogy őszinte legyek a mindennapokban maradok a parasztos all core OCnál. Amikkel játszom ott minimum 4-5 magot rendesen meghajtanak, így mindig az a vége, hogy az allcore érték lesz releváns.

(#2213) Donnie válasza ScomComputer (#2210) üzenetére


Donnie
őstag

Nálam is jól működik az USB-s módi szerencsére. :K

(#2214) ScomComputer válasza Donnie (#2212) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi....
"SkatterBencher"..őt ismerem már többször is beszéltünk anno meg mostanában is de én Péterként ismerem... :D
Te is : "Erre a kismagos(E) dologra valami ötlet.." :)

[ Szerkesztve ]

(#2215) DroiDMester válasza ScomComputer (#2210) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Asus nál már a Z490 lapoknál is így volt, akkor nem engedte visszatölteni a mentett profilt ha annyira sok minden változott a friss biosba, szóval okosan megoldotta az asus

(#2216) Donnie válasza ScomComputer (#2214) üzenetére


Donnie
őstag

Erre a SkatterBencher-re gondolok :B
[link]

Kis magokra nagyon jó kérdés. Volt az MSI-nél valami AVX offset bug, nem lehet esetleg azzal összefüggésben? Vagy az ASUS lapban csinálja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#2217) palfitom válasza Dadpool (#2208) üzenetére


palfitom
félisten

#2211 DroiDMester
+ a Box verzióhoz 3, míg a tálcáshoz általában 1 év gari jár. Érdemes csekkolni vásárlás előtt!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#2218) Dadpool válasza DroiDMester (#2211) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Hálás köszönet:R

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#2219) ScomComputer válasza Donnie (#2216) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azaz..ő az.. :K

(#2220) Samott válasza DroiDMester (#2211) üzenetére


Samott
addikt

A 12700k dobozosa csak egy egyszeru dobozban jon, nincs semmi diszdoboz vagy taller hozza. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2221) DroiDMester válasza Samott (#2220) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igazad van ! Azt nem néztem hogy i7 ről van szó :B , az i9.nek van a csicsás csomagolása

(#2222) Csavez™ válasza Donnie (#2200) üzenetére


Csavez™
veterán

Kerestem a beállítást, de bios frissítésnél tova lett, magonkénti volt, és 5700 vagy 5800 volt a legmagasabb azt hiszem.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2223) Csavez™


Csavez™
veterán


Ahogy nézem keményen mennek fel a ram árak, de kezdődik a "raktáron".

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2224) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Intel Processor Diagnostic Tool-rol mit gondoltok?
Acerhez "kozeli" helyen dolgozom, itt ez az egyik hivatalos teszt progi.
12k intel proci nem jott be, de b660-as lapot mar lattam :P

V6

(#2225) Shkiz0 válasza M0ng00se (#2224) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amikor küldtem vissza a 12900K-t gariba mert nem volt egyenes a kupak, akkor ezt kérték hogy futtassam. Amúgy semmi olyat nem láttam tőle abban a pár percben amíg használtam, amit más progi nem tudna.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2226) Laraxior


Laraxior
titán

Merlinék gyorsan bedobták a facebook csoportba az érkezőben levő 600EUR-s 6000@CL40 Trident Z ramokat, ~300k-ba :DDD
699-ért kapsz már 6000@CL36-os kitet.. Mondanom sem kell, hogy 2x16GB-ról van szó.
Hát ezért dübörög a gazdaság.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2227) kissdani


kissdani
senior tag

Tervezek egy pc frissítést erre vártam hogy megjelenjen az új 1700-as 12-es széria. Kérdésem az volna hogy mikor érdemes beszerezni? Mivel ram még nincs hozzá érdemben így teljesen mindegy most vagy egy hónap múlva. A terv 12900k, egy z690-es lap meg ddr5 ram. Jah és hozzá egy hűtő. Most 245k-ért beszerezhető a proci érdemes ennyiért megvenni vagy esetleg januárban olcsóbb lesz. Elég para hogy minek mikor lő ki az ára. Simán eltudom képzelni egy hónap múlva az is egy milla lesz, mert épp mért ne.
Tudna valaki tanácsot adni mikor mit vegyek? Jah és olvastam elég melegedős nem nagyon találok hozzá AIO hűtést amilyet szeretnék...

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2228) Laraxior válasza kissdani (#2227) üzenetére


Laraxior
titán

Ram van dögivel a Casekingben....és ahogy látom, még olcsóbb is ha onnan rendeled. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2229) kissdani válasza Laraxior (#2228) üzenetére


kissdani
senior tag

Napok óta nézegetem a casekinget is egy darab ddr5 ram van 240k-ért kicsit sokallom..
Olyan 500k-ból eszeretném megúszni ram proci lapot. :DDD

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2230) Laraxior válasza kissdani (#2229) üzenetére


Laraxior
titán

Az előbb még annyi volt, mint az atom, gondolom kiment mind, mennek fel ebayre, de már tényleg csak az 5600-os kit maradt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2231) kissdani válasza Laraxior (#2230) üzenetére


kissdani
senior tag

Ezt nem hiszem el, akkor be kell botozni azt is... :( Milyen volt és mennyiért?

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2232) Csavez™ válasza Laraxior (#2228) üzenetére


Csavez™
veterán

Én is nézegetem, de nem láttam, ha merlines cl36 lenne, meg is vettem volna.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2233) Laraxior válasza Csavez™ (#2232) üzenetére


Laraxior
titán

Még hozzászólást is írtam nekik, hogy 250-ért adok nekik ugyanolyat amit 300k-ért árulnak :DDD
Biztos, hogy volt, mert már az 5600-osból sincsen. Szóval szerintem fent lesz ebayen majd scalpertől.
6000@CL36 volt 699-ért
6000@CL40 meg 599-ért.
De többfajta is volt, csak azokat nem néztem, az utolsó volt az 5600-os.
Figyeljétek hátha lesz belőle megint. :K
Mondanám, hogy veszek egy kitet, ha kell valakinek és meglátom, de ha rajtam marad, nem tudom sehova se tenni, nekem DDR4 lapom van, váltani meg nem igazán akarok :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2234) Csavez™ válasza Laraxior (#2233) üzenetére


Csavez™
veterán

Caseking gskill 5600 auf lager, rányomok hogy megvegyem, már nem rakta be kosárba, 10 perc múlva vették le a "raktáron" címzést.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2235) Donnie válasza Laraxior (#2228) üzenetére


Donnie
őstag

Köszi, hogy... :D Akkor dobod be mikor már lefosztogatták.

(#2236) Csavez™ válasza Laraxior (#2233) üzenetére


Csavez™
veterán

Én is köszönöm, amúgy rosszul számolsz!
600x360=216e/1.2=180e x1.27=228.600+7000szállítás=235.600 ft
Caseking 236e
Merlin 280e
44eft difi, de be is rendeltem.

ebay:

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2237) Laraxior válasza Csavez™ (#2236) üzenetére


Laraxior
titán

293 volt, amikor írtam. Levitték 280-ra.

Én 365-ös euróval számolok. ;)

6000@CL36: 699 EUR
6000@CL40: 599 EUR
(Ez volt a Merlinnél 293.000-ért. Hirtelen le is ment az ára 280-ra...)

Szólj, ha van még kérdés. A számológépet a start menüben találod ;) ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2238) Donnie válasza Csavez™ (#2236) üzenetére


Donnie
őstag

Tudtál rendelni a Caseking-ről? Raktáron volt vagy csak majd jön valamikor?

(#2239) Csavez™ válasza Laraxior (#2237) üzenetére


Csavez™
veterán

A 600 euro az 20%-os áfával van, felszámolják a +7-et, és 20 euro a szállítás, a merlinnél ingyenes! ;)

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2240) Laraxior válasza Csavez™ (#2239) üzenetére


Laraxior
titán

Valahogy csak belefér nekik a 60ezres haszonnál az a 2000forint a postának ;]
Tudod te is nagyon jól, hogy drágán adnak mindent. Felesleges ezen vitatkozni, tudja ezt mindenki.
...és igen, elég valószínű, hogy a casekinges ramkészlet az ebayen köt ki, de ez sem meglepő, hiszen a pH! is megírta, hogy kb VGA helyzet van, akinek kell ram, az úgyis megveszi, különben csak nézegetheti a már berendelt cuccait.

Még azt is megkockáztatom, hogy a Casekingből is került a Merlinhez :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2241) Csavez™ válasza Donnie (#2238) üzenetére


Csavez™
veterán

Ja nem lehet hiába van bármi raktáron, rányomok nem rakja be, volt egy másik 4800-as ram azt is próbáltam, azt sem lehetett.

Ja és nem lehet utánvéttel fizetni a merlinnél, na ott bass.a meg a ramját!

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2242) Donnie válasza Csavez™ (#2241) üzenetére


Donnie
őstag

Gyorsan bedarálták a készletet a botokkal. :(

(#2243) Csavez™ válasza Donnie (#2242) üzenetére


Csavez™
veterán

Igen, azok álltak sorba, hiába nyomsz bármire! :K

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2244) Laraxior


Laraxior
titán

;]
Privát ügyfeleknek bő kínálat :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2245) Csavez™ válasza Laraxior (#2244) üzenetére


Csavez™
veterán

:F

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2246) Donnie válasza Csavez™ (#2245) üzenetére


Donnie
őstag

Lehet, hogy ő Merlin, a nagy varázsló :)

(#2247) kissdani válasza Donnie (#2246) üzenetére


kissdani
senior tag

A Merlinről hut eszembe, szerintem a MerlinHardver árulja itt a ph-n nepperáron a ramokat...

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2248) Laraxior válasza kissdani (#2247) üzenetére


Laraxior
titán

"Rosszul számolsz" jó ár ez érte ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2249) keIdor


keIdor
titán

Jön az i9-12900KS, tehát akinek mindig a legjobb kell, az készítheti a pénztárcáját. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2250) Shkiz0 válasza keIdor (#2249) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na akkor ezek után a 12900K-ból is elég lesz értelmeset kifogni :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.