Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) zebra_hun válasza Laraxior (#2500) üzenetére


zebra_hun
addikt

Én a helyedben biztos kitökölném a g2 adta lehetőségeket. Legalább is belőnék egy két bios profilt azzal is. Nekem ebből a winrar dologból az jön le, hogy nagy írás/olvasási sebesség dobhatja meg, ill. magszám. Sok versenyző nem volt, Cshavez egyedül tolta. Kikapcsolt e magokkal is megnézném, hogy mennyit adnak a kicsik. Szerintem a 12900 profitál belőle, mármint a vakarcsokból. Eddig a pillanatig nem is tudtam, hogy van winrar benchmark.

(#2502) Shkiz0 válasza keIdor (#2497) üzenetére


Shkiz0
nagyúr


[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2503) keIdor válasza Shkiz0 (#2502) üzenetére


keIdor
titán

Váó. :Y

Szerk.: Tényleg, ha már írják, megnézhetnéd letiltott e-maggal is. :R
Cache kapásból +500MHz és nem fog ugrálni 3.6-ra, hanem fixálható.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2504) zebra_hun válasza Shkiz0 (#2502) üzenetére


zebra_hun
addikt

Kezdem nem érteni :)
Nem arról volt szó, hogy ebben a ddr5 a nyerő? Aztán az is lehet, hogy vmit nagyon benézek. Ez ha jól értelmezem, igen szép.

(#2505) keIdor válasza zebra_hun (#2504) üzenetére


keIdor
titán

Az a 7zip tömörítés.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2506) zebra_hun válasza keIdor (#2505) üzenetére


zebra_hun
addikt

Thx. Keverem a szezont ;)

(#2507) Shkiz0 válasza keIdor (#2503) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam amúgy is fixen 3600-on megy mindig ha Auton hagyom nem tudom miért.
Ennél a procinál nem is néztem mit bír, a púpos ami garban van annak a 4300 volt a vége ha a kis magok be voltak kapcsolva.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2508) keIdor válasza Shkiz0 (#2507) üzenetére


keIdor
titán

24/7-re maradhat auton, én csak fixálással tudtam abban az egy napban megoldani, amíg nálam volt egy i7-12700K.
Beállítottam, hogy min, max ugyanaz a szorzó és akkor nem vette vissza.
De csak manual vcore-al megy, mert ugye ha az leesik 0.6V-ra, akkor kifagy a fenébe magas cache mellett. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2509) DroiDMester válasza Shkiz0 (#2507) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha kikapcsolod a kis magokat megy 5000.ret is!

még ebbe a szutyok MSI Pro Z690-A ba is

(#2510) keIdor válasza DroiDMester (#2509) üzenetére


keIdor
titán

Nézhetnél ezzel az 5GHz cache-el egy WinRAR-t, hátha megugrod a 60k-t.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2511) Jacek válasza Shkiz0 (#2507) üzenetére


Jacek
veterán

Linkeltem ph cikk is van rola, ha Ecore terhelest kap automatice 3600 es hello.

(#2512) Shkiz0 válasza Jacek (#2511) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mivel ez a proci maradni fog majd most 2 ünnep között megnézem ez bírja e a manuál 4200-4300-at.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2513) Jacek válasza Shkiz0 (#2512) üzenetére


Jacek
veterán

Meg kell nezni ha game mode/scrolllockal parkoltatod boostol e 4600+-ra avagy nem.

(#2514) Laraxior válasza zebra_hun (#2504) üzenetére


Laraxior
titán

Mondom, memóriavezérlő. A DDR5 rendszernél 1350MHz, a DDR4-nél meg 2000MHz. Ezért a különbség.

#2501 zebra_hun: Se türelmem, se időm nincs a memóriával való baszakodásra. Ráadásul egy idő után a windowst is hazavágja. 1866MHz-et bír, G1-ben ez a 3733MHz ramot jelenti, G2-ben tököm tudja, már 4400-en nem igazán akart indulni. Mondjuk lehet, hogy lazítani kellett volna az időzítéseken. Elvileg mennek ezek a ramok 4800-at, csak ott már CL20, meg a trfc is olyan 1000 körül van.
A gyárilag 4600@CL19-es corsair kit meg ugyanannyi, mint ezek voltak ~300EUR. Felette már nagyon el vannak szállva a ramárak, 5000-es kit 6-700EUR..és csak 2x8GB, az meg édeskevés.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2515) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Az ASUS LGA1700 lapokon az LGA1200 felfogatóhelyek miatt bármelyik korábbi LGA1200 kompatibilis hűtés működik? Rémlik valami eltérő magasság is, ami miatt ez csak limitált számú hűtés esetén lenne kihasználható.

(#2516) Csavez™ válasza leviske (#2515) üzenetére


Csavez™
veterán

Szia!

Valami konkrétumot írhatnál, mert elég nagy a skála, és így nehéz bárkinek is segítenie neked!

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2517) leviske válasza Csavez™ (#2516) üzenetére


leviske
veterán

Például a TUF GAMING lapjukon is olyan rés van, ami a LGA1700 és LGA1200 felfogatással is kompatibilis (ez a user guide-ban ki is van emelve). Ha erre fel akarok rakni mondjuk egy Thremalright Macho-t, ami kompatibilis volt a LGA115x és így a LGA1200 foglalatokkal, akkor ezt az ASUS-nak köszönhetően meg tudom csinálni? Vagy van a LGA1200 és LGA1700 között magasságbeli különbség is ami miatt mindenképp kell külön felfogatókeret?

(#2518) Csavez™ válasza leviske (#2517) üzenetére


Csavez™
veterán

Az lga 1700: 37,5x45mm, a macho az 40x42mm, szóval nem jó, és még kellett volna hozzá egy hátlap keret, de azt ingyen szórják mindenhol.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2519) ForRedGlory válasza leviske (#2517) üzenetére


ForRedGlory
félisten

NZXT környékén nézelődj. Nekem pl X61 van, simán jó rá. (Ugyanilyen lapom van)

(#2520) Samott válasza Csavez™ (#2518) üzenetére


Samott
addikt

A vastagsaggal nincs gond? Mintha itt korabban valaki alatetet emlegettet volna, hogy szintbehozza a regi hutojet az uj procival...

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2521) kovcsrob válasza leviske (#2517) üzenetére


kovcsrob
tag

Macho hr-02 rev b t próbáltam. Egy korait. (ha jól tudom később változtattak és a leszorító lemez a blokk része lett)
Annál az az 1 mm amivel alacsonyabb a proci nem volt gond. Tűreszelővel a keretből kireszeltem a pöcköt, hogy két pozíció közé is bemenjen a csavar.
Viszont a hátsó lemez alá kell plusz pár mm er. (plusz alátét) Mert a csavarok a merevítőn máshova esnek és azok miatt nem fekszik fel a hátsó lemez..
És nálam a kicsit domború felülete miatt ilyen 85C os hőmérséklet tüskék lettek.
(szóval a végén dobnom kellett azt a hűtést)

(#2522) DroiDMester válasza Csavez™ (#2518) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ezek a méretek a teljes CPU(nyák) méretei! De ugye a kupak(IHS) ettől kisebb! pont 40.széles

a Thremalright Macho talpa 55x40.méretű! Van belőle itthon 2.db-om is, igaz nekem Rev.B van de a borda része ugyan az!

*******************************************************************************
leviske én voltam aki írt róla 12700K-ra egy Thremalright Macho Rev.B-t raktam(volna), magassában majdnem 1mm el laposabb azt LGA1700. nem volt leszorító erő és így normális kontakt sem(be sem kapcsolt az alaplap. nem tudom mi köze de nem indult így hogy nem volt leszorító erő a cpu-n.

az alsó merevítő lemezt amit a lap aljára kell rakni nem tuod használni mert a CPU foglalat alatt lévő gyári merevítő lemez itt 4.csavarral van felfogatva nem úgy mint a LGA1200 nál mert ott csak 3 van, de magák a csavarok sem ott vannak és ezért nem fekszik rá fel a hűtőnek az alsó merevítő lapja!

Átmeneti megoldásnak megteszi ha kihagyod az alsó fém merevítő lemezt és csak a 4 csavarral rögzíted a felső 4 menetes hüvelyt, de ugye még ott a másik probléma hogy ettől még nem lesz leszorító erőd mert 1-mm majdnem lejjebb van a cpu, ezt pedig úgy oldottam meg hogy a Macho nak a felső kereszt lefogató lemeze alá vágtam egy 1mm vastagságú lemez darabot így 1mm lejjebb nyomta a hűtőt így már jó volt a leszorítás! És egyből indult is a lap!

Szóval átmeneti megoldásnak így meg tudod oldani, de véglegesnek semmiképp nem ajánlott használni az alsó merevítő lemez nélkül, és talán egy 12600K hoz elég lehet a Macho, de nálam a 12700K-t már nem bírta lehűteni CB23.alatt pár másodperc alatt 100.fokon volt a proci. Sajnos 200W ot nem bír el az a hűtő!

(#2523) Csavez™ válasza DroiDMester (#2522) üzenetére


Csavez™
veterán

Akkor a hivatalos oldalon vannak rossz számok!

Emlékeim szerint a 12900k magassága 42mm, ez a csoda meg pont széltében 42.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2524) kovcsrob válasza Csavez™ (#2523) üzenetére


kovcsrob
tag

Az oldalon lévő képen a cső is kevesebb
Elvileg ezek voltak a méretei:

Szerk:
Viszont tényleg kilógott alóla. De a 90 fokos elfordítás nem javít a helyzeten és úgy útban volt a RAM

[ Szerkesztve ]

(#2525) Csavez™ válasza kovcsrob (#2524) üzenetére


Csavez™
veterán

Akkor módosítottak, de teljesen mindegy, pont a rossz oldala szélesebb! :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2526) kovcsrob válasza Csavez™ (#2525) üzenetére


kovcsrob
tag

De nagyobb baj, amit sok videóban/tesztben is kritizálnak. Elég sok kicsit domború, vagy trapézos. Kis mag esetén tökéletesen ment. (havernál most is)
De ennél látványosan nem hűtött rendesen. Pedig az enyém csak i5

(#2527) DroiDMester válasza kovcsrob (#2526) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az hogy nem tükör a talpa azon könnyen lehet segíteni, neki kell esni üveglapon 100, 400, 1000.res csiszolópapírral, szépen kilehet hozni tükör simára, a nagyobbik gond hogy maga a CPU kupakja sem egyenes, igaz a fenti megoldás arra is gyógyír csak sajna így ugrik a garancia rá! :O

Alternatív megoldás a folyékony fém paszta, de az meg a cpu kupakjáról lemarja idővel a feliratot így szintén gari vesztés van, szóval nincs jó megoldás sehogy.. :W

(#2528) pohár válasza DroiDMester (#2527) üzenetére


pohár
félisten

azért ha belegondolsz, egy CPU nem igazán romlik el (legalábbis én nagyon ritkán találkoztam eddig 5.5 éves szervizes létemben ilyennel, körülbelül egy évre jut 5 CPU, nagyon max), elég kicsi esélye van, hogy gariztatnod kell egy bejáratott procit, mondjuk vásárlás után hónapokkal :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2529) kovcsrob válasza DroiDMester (#2527) üzenetére


kovcsrob
tag

A csiszolgatás nagyon időrabló. (legalábbis ilyen emlékeim vannak)
Gépek nincsenek mindenkinek. (nekem sem. pedig egy marógép jól jönne :) )
Én arra jutottam, hogy olcsóbb egy olcsó AIO. (persze én meló időben csiszoltam volna pénzkeresés helyett)
A Noctua d15 öt kicsit drágállottam. (tudom azon kívül is van élet... de nem sok. És az legalább tuti jó)

(#2530) DroiDMester válasza pohár (#2528) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen ez igaz!

már több mint 35.éve építem a PC-ket és a 35.év alatt nem kellett sok CPU-t gariztatni! Utoljára 2008.ban volt egy Q9550.es CPU amit gariztatnom kellett volna, és hát pont azt vettem kéz alól garancia nélkül :W

Se számla, semmi papíron nem volt róla, így a gyártóval sem volt egyszerű a gari intézés, és hát akkor az a CPU több mint 1.havi fizetésembe került még így kéz alól véve is, szóval elég nagy bukó lett volna, nagy nehezen itt HA.n találtam egy illetőt aki elintézte rá a gyártói garit, de nem volt sem gyors(4.hónap) sem olcsó(akkor 30.e azért nem annyit ért mint most)

Szóval nem merem most meg kockáztatni hogy a 300.e res 12900K-mnak neki essek csiszolni, mert amilyen szerencsém van tuti hogy úgy adódna hogy kellene a gari rá későbbiekben!

******************************************************************************************
kovcsrob fenéket, nem kell hozzá semmi gép(csak a kezed zsibbad le mire végzel), mint mondtam elég egy vastag üveglap(én egy régi hűtőszekrény üveg polcát használom erre már vagy 10.éve) és 3-4.féle szemcseméretű csiszolópapír, max 1.óra alatt gyönyörűen meg lehet csinálni, olyanra mint a tükör ha a végén még rámész 3000.res polírpapírral, de felesleges is annyira tükörre csinálni, mert ha annyira csúszik kitolja maga alól az összes pasztát, jobb ha picit érdes a felület, már az 1000res polírpapír is túlzás sz.tem!

[ Szerkesztve ]

(#2531) Csavez™ válasza DroiDMester (#2530) üzenetére


Csavez™
veterán

Ne idegeskedj annyit, ilyen korban már veszélyes! :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2532) DroiDMester válasza Csavez™ (#2531) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

te nézted a 12900K-d milyen a kupakja?

Sajna az enyém is gázos(és a 12700K-m is hasonló), nem annyira mint Shkiz0 kollégáé, de azért eléggé idegesít!

28.fokos a vizem(1.óra CB23.alatt se megy feljebb nagyon), a cpu meg 85.ig is felmegy CB23.alatt, szóval nem igazán van jó hőátadás!

fémet meg nem merek rátenni, előbb részleteztem miért. Sz.tem te is ideges lennél. :K

(#2533) leviske


leviske
veterán

#2518 Cshavez: Ha hátlapi keret alatt a hűtő gyártó által készített kitre gondolsz, akkor nem teljesen értem a dolgot, mert elvileg az ASUS lapokon a korábbi foglalatok csavarhelyei is fent vannak, emiatt merült fel bennem a kérdés. Mindenesetre a TR ezeket nem is kínálja ingyen és nem is egyszerű az ilyen cuccaikat beszerezni a tapasztalataim alapján.

#2519 ForRedGlory: Köszi. Ha vennem kell végül hűtőt, akkor szerintem biztosabb, ha LGA1700 kompatibilist veszek.

#2521 kovcsrob: Így már értem, köszönöm! Akkor nem szórakozok vele, hanem veszek másik hűtőt.

#2522 DroiDMester: Ezekre (12700K) még egy jobb Noctua elegendő lehet, vagy célszerűbb egyenesen a kompakt vízhűtések környékén nézelődni? (Mondjuk egy EK-AIO Basic 240?) Tuningolni nem tervezem, illetve nem tartom kizárnak, hogy végül csak a 12600K mellett teszem le a voksom, mert eredetileg LGA1200-ra terveztem váltani ebben a hónapban, amitől már a 12600 is erősebb lenne. Viszont nem szívesen költök hűtésre.

Amúgy ez a kupak domborúság az LGA1700 sajátja, vagy az LGA1200-nál is volt gond a kupakokkal?

[ Szerkesztve ]

(#2534) DroiDMester válasza leviske (#2533) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez a púpos kupak csak LGA1700 nál jött elő! 1200.as procim sok volt, de egyikkel sem volt gond, és neten sem nagyon találni róla hogy lenne 1200 nál.

12700K-ra kevés lesz a D15 is mivel a Macho Rev.B 3-4.fokkal gyengébb csak tőle, így a D15.sem fog elbírni vele!
A virsli vékony 240es AIO-t is felejtsd el, ha csak 240es fér el kizárólag a Liquid Freezer II jöhet számításba, de még az is elég neccesen, inkább 280 vagy 360as szintén Liquid Freezer II-ből, keress vissza tettem be ide sok saját tesztet, 280 as LF II-vel hűtöm a 12700K-t

(#2535) Csavez™ válasza DroiDMester (#2532) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez jó kérdés, nem.
Milyen beállítások mellett dobja a 85 °C -ot?

#2533leviske
Van itthon pár darab felesleges hátlap, ahogy néztem őket, egy ki szereléssel simán összehozható bármilyen hűtővel.

Én is egy ek 360-as aio-val hűtöttem az elején. Bírta a gyűrődést.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2536) jeni válasza Csavez™ (#2518) üzenetére


jeni
félisten

ha szórják.
nekem a Dark Pro 4 kellett CPU számlával és új 12700K proci számlával igazolnom az LGA 1700 keretre az igénylést.

(#2537) jeni válasza leviske (#2533) üzenetére


jeni
félisten

(#2538) Jacek válasza leviske (#2533) üzenetére


Jacek
veterán

Asuson igen ott van az lga1200-as lyukosztas, de 1 mm-el alacsonyabban van a proci, en oldottam meg a hatlapon ilyen vastag alatettel. De azota mindenhez veheto kit.

(#2539) DroiDMester válasza Csavez™ (#2535) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

írtam, CB23 teszt alatt

íme.... 86.fok a víz meg 26.ig ment fel, de ha 1.órát nyomom akkor is csak 28.ig megy fel a víz!

(#2540) Csavez™ válasza DroiDMester (#2539) üzenetére


Csavez™
veterán

Holnap megnézem ugyan ezzel a beállítással, és fesszel.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2541) Csavez™ válasza jeni (#2536) üzenetére


Csavez™
veterán

Fotózd már le nekem, mit küldtek. :R

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2542) jeni válasza Csavez™ (#2541) üzenetére


jeni
félisten

úton van,mikor kapom meg Lengyelből az passz :F

(#2543) leviske


leviske
veterán

#2534 DroiDMester: Köszönöm. :R Így most kicsit elgondolkodtam azon, hogy inkább mégis egy olcsóbb LGA1200 rendszert rakok össze egy 11700-al, míg a gyermekbetegségeket kinövi az új gyártástechnológia. Utána a 11700 meg jó lesz NAS-nak.

#2535 Cshavez: Igen, azt én is néztem, hogy amennyiben az LGA1700 felfogató lyukakat akarnám használni, akkor is elég lenne reszelgetni, csak a magasságban voltam bizonytalan. Egyébként - ha szabad kérdezni - hogyhogy az AIO 360 lecserélése meleltt döntöttél? Nekem a GN tesztjei alapján az Arctic és az EKWB kompaktja jött át a legmeggyőzőbbként. Vagy custom hűtésre váltottál?

#2537 jeni: Köszi. Alapvetően én abban voltam elveszve, hogy az ASUS elvileg segítené a LGA1200 kompatibilis hűtések fogadását, miközben rémlett, hogy a LGA1700 processzorok esetében eltérő magasságban van az érintkező felület. kovcsrob és DroiDMester meg is erősítették az értesüléseimet. A Thermalright LGA1700 felfogatásával csak azért nem számoltam, mert korábban sem volt egyszerű ilyen kereteikhez jutni. A cég messze nem egy Noctua.

#2538 Jacek: Igen, én is néztem, hogy a Thermalright is nagy nehezen megszülte a LGA1700 kitet, de szót sem ejtettek a magasságról, így meg nem feltétlen szórakoznék velük feleslegesen. Ha már a teljesítmény miatt úgyis kell venni kompakt vizet, akkor az a 4k HUF is sok.

(#2544) Csavez™ válasza DroiDMester (#2539) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem tudom mennyin van a feszed, felraktam bios 1.34 re, llc6.
79 °C, a víz meg 25, hasonló a helyzet.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2545) Csavez™ válasza leviske (#2543) üzenetére


Csavez™
veterán

Custom volt előtte is, ideiglenes volt bent, amig megjelent hozzá a blokk.

Meglepően jól teljesített.
#1232
#1273

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2546) DroiDMester válasza Csavez™ (#2544) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

köszi a tesztet! :R

Ha megnézed a képemet nálam 20W al több volt a cpu fogyasztása nálad 260 nálam 280W, szóval nálad is kb pont annyi lenne a víz és cpu hőfok ha még ráadnád azt a +20W-ot a cpu-ra.

ugye nekem csak socket sense értékem van és így kapott terhelés alatt 1,296Voltot a cpu, az nálad DIE értékben valahol ~1,22Volt lenne, de ha át kapcsolod addig socket-re akkor te is tudsz pont annyin(1,296 load alatt) mérni!

[ Szerkesztve ]

(#2547) Csavez™ válasza DroiDMester (#2546) üzenetére


Csavez™
veterán

LLC7 ?

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2548) DroiDMester válasza Csavez™ (#2547) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

LLC lényegtelen hol van ha LOAD alatt 1,296V a cpu fesz(socket érték) ez a lényeg! ez lehet LLC1 és LLC7.en is

[ Szerkesztve ]

(#2549) Csavez™ válasza DroiDMester (#2548) üzenetére


Csavez™
veterán

P core-t 5,3-ra kellett emelnem és 1,375 vcore fesz, így értem el a +280w fogyasztást, socket sense, ha a watthoz nézzük a hőfokokat, ugyan az.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2550) DroiDMester válasza Csavez™ (#2549) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nalátod piszkáltál hogy az én procim jobb SP értékű, közben meg a tied kevesebbet eszik 20W-al ugyan azon az órajelen! :)

Ezek szerint akkor a te CPU kupakod sem valami fényes! Pont ugyan úgy 26 fokos víz és 85.fok package, pedig nálad 3.radi van nem? És abból a kilső az jó nagy dög!

Nálam csak egy 360x45 meg egy 280x45.ös van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.