Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Pioneer válasza kecsawi (#3999) üzenetére


Pioneer
senior tag

Meg van ilyen is: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 5333MHz F4-5333C22D-16GVK

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4002) C64 válasza Shkiz0 (#4000) üzenetére


C64
őstag

Az jó, csak ugye kérdés, hogy mit bír a cpu stb...

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4003) Shkiz0 válasza C64 (#4002) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Feletted lévő kollégát kérdezd, neki volt (lehet van is) 5066MHz-es változat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4004) -Gabesz- válasza Csavez™ (#3995) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Én úgy láttam a 6000-es kitt ugyanúgy megy mint a 6400-as.

(#4005) Csavez™ válasza -Gabesz- (#4004) üzenetére


Csavez™
veterán

Volt nálam pár, szerencse kérdése.
Rosszak a linkek.

[ Szerkesztve ]

(#4006) Walter_White válasza DroiDMester (#3993) üzenetére


Walter_White
senior tag

Strix-E és Hero közötti különbség 15eFT volt. így végül a Hero lett a választása. Ma hozom ki neki, olvastam anno ezt az ram slotoknál kiégő komponenst, ez már megoldódott, vagy annyit kell csak figyelni hogy mi szerepel a dobozon mint cikkszám és a szériaszám: "
Ez a rendellenesség a 90MB18E0-MVAAY0 cikkszámú példányokat érinti, amelyeknek a sorozatszáma MA-val, MB-vel vagy MC-vel kezdődik, és a termék dobozára ragasztott címkéről (vagy a szóban forgó kondenzátor szemrevételezésével) mindenki tájékozódhat afelől, hogy van-e oka az aggodalomra."
Illetve,azért a biztonság kedvéért belenézni a dobozba hogy az adott kondi hogy áll? :R

(#4007) DroiDMester válasza Walter_White (#4006) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Magyarországra nem került ebből a hibás szériából!

De már rég elhaladtak amúgy is ezek a gyári számok, az enyém már M9M.el kezdődik. De persze a nyugalom kedve miatt nézz rá a kondira! Enyém ma érkezik ha minden igaz :))

(#4008) Csavez™


Csavez™
veterán

Apex 9902

2 új fesz jelent meg a bios -ban.

[ Szerkesztve ]

(#4009) DroiDMester válasza Walter_White (#4006) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nálam rendben!

és egy gyorsteszt :))

(#4010) Ghoula válasza Csavez™ (#4008) üzenetére


Ghoula
senior tag

Itt meg 2 új error :DDD

De ha már itt, kérdeznék tőletek.
Ezzel kapcsolatban van valami tapasztalat, ötlet?
Strix DDR4 lap 1003 bios, 12900K, DR B die kit.
Nem tudom mihez kötni, alapon is képes rá, de van amikor tuningolva is kibír akár egy órát is nélküle. Realbench encode és multi test képes pár loopon belül reprodukálni.
Mielőtt valaki mondaná, hogy a 0901 bios-ra menjek vissza, azzal az fsb 100 az windowsban 99.75. Bár igazából ahogy olvastam, bármelyik bios verzió ugrásnál 50-50% a jobb és rosszabb az új bios eloszlás, sokra nem mentem vele, hogy melyik lenne az ideális.
Köszi előre is. :R

(#4011) Csavez™ válasza Ghoula (#4010) üzenetére


Csavez™
veterán

Én nem tudok érdemben válaszolni neked, de Droidnál sok ddr4-es lap megfordult.

(#4012) Walter_White válasza Ghoula (#4010) üzenetére


Walter_White
senior tag

Memtestet futtatnek, illetve vennek egy 30eFt-os kis celeron procit amivel hasznalnam a gepet egy ideig (14 napon belulig)
ezzel megtalalhatod a problema forrasat
amugy a BCLK fixalhato mereven 100-ra. Le kell fixalni 2 erteket a biosban. Majd meglesem.

[ Szerkesztve ]

(#4013) Shkiz0 válasza Ghoula (#4010) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én még mindig 0901-el használom, és nulla problémám van vele.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4014) vdc válasza DroiDMester (#4009) üzenetére


vdc
tag

A 6400C30 "játékstabil" neked?
Megosztod a memtweak időzítést és a feszeket?

Én próbáltam a 6400C32-t de nem volt stabil, hátha csak a subtimingokkal nem játszottam eleget...

(#4015) Ghoula válasza Walter_White (#4012) üzenetére


Ghoula
senior tag

0901 biosban 100-ra állítva az biosban 100 de windows-ban 99.75
1003 biosban 100 az winben is 100, kivéve az asus turboV, ott 100.25
A 99.75 az stabil, azzal nincs gond, nem mozog, hanem fixen annyi.

De amúgy is vannak érdekes dolgok a biosban, pl egy vf offset-et ha beallitasz egy pontra es utana átrakod autora, ottmarad az offset érték, meg hasonlók.
Rég volt intellel ilyen élményem. Még egy procit nem veszek. :)

Memtest az lement, tuningolva is, cpu load-ra reagál így.
Még megpróbálom egy recovery flash-el a 0901-re.

Shkiz0 Remélem ez így is marad nálad, de azért ha gondolod, nézd meg egy pár kör realbench-el.
Ettől függetlenül megy a gép, csak idegesítő, hogy az a hiba ott miért van?

(#4016) Shkiz0 válasza Ghoula (#4015) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

0901

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4017) Ghoula válasza Shkiz0 (#4016) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ez igy teljesen rendben van ez volna az elvart mukodes. :R
A 1003ban van me fw update is lehet az kotlasztotta meg.

(#4018) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Sziasztok!

Lga1700 lapból 12700 khoz melyik a legolcsóbb és kicsit drágább de még esetleg mérsékelt ocra alkalmas lap, ddr4 memóriához?
Köszi

(#4019) DroiDMester válasza bonifa333 (#4018) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ASUS TUF Z690 picivel többért van WiFi-s verzió is ha kell a WiFi.

a kicsivel drágább pedig ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4

(#4020) DroiDMester válasza vdc (#4014) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Már a 6600. CL30 is stabilizálva van :C

és ezek csak a 5600.as FURY ramjaim :DDD

most mondjam azt hogy jobban megy a HERO-ba a RAM tuning mint az APEX-embe? :Y

(#4021) Ghoula válasza Ghoula (#4017) üzenetére


Ghoula
senior tag

0901 flashback-el írva az fsb bugot javította, ellenben új oprendszeren, másik SR kittel is ugyanez a helyzet, úgy fest ez a proci mehet vissza gariba...

(#4022) DroiDMester válasza Ghoula (#4021) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a CPU.nak SEMMI baja ott inkább USER ERROR van csak!

DDR4.nél is alaposan be kell állítani a feszeket és a ram időzítéseket is nem csak beteszem nyomok egy XMP-t és had menjen!

(#4023) Ghoula válasza DroiDMester (#4022) üzenetére


Ghoula
senior tag

Full alap biossal, 2133mhz-es rammal csinalja, mi abban a user error?

(#4024) Shkiz0 válasza Ghoula (#4023) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Futtass a biztonság kedvéért egy TM5 Extreme tesztet, nem e a memória a problémás.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4025) Ghoula válasza Shkiz0 (#4024) üzenetére


Ghoula
senior tag

most a DR kittel megy a bios-os memtest, 1 pass eddig ok

(#4026) Shkiz0 válasza Ghoula (#4025) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azt a biosos memtestet engedd el, nekem akkor sem dobott hibát amikor játszottam a subokkal és játékból meg instant vágott ki.
Ezért mondtam TM5 Extreme-t. Az ha lemegy akkor nincs gond.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4027) Ghoula válasza Shkiz0 (#4026) üzenetére


Ghoula
senior tag

Megnézem majd azt is, de a gari mellé ennek az eredményét szeretném csatolni.
TM5E lefutott 4000C16 G1-en, az a része nem volt gond, és ezt a hibát elsőnek annak tudtam be hogy az a test kevés volt a ramnak, de azért 2133-on nem kéne csinálja, főleg másik rammal is ugyanez van.

(#4028) C64 válasza Ghoula (#4027) üzenetére


C64
őstag

Nálam időnként kidob a game az asztalra. Mit tippeltek, mi lehet az oka?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4029) arn


arn
félisten

Sracok, ebben meg tudna vki erositeni? Lehetseges, hogy a 4+8as setup (12700f) gyorsabb legyen alacsonyabb (pl 125w) tdpnel, mint a 8+8as (12900k)?

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4030) Csavez™ válasza C64 (#4028) üzenetére


Csavez™
veterán

Unreal engine?

(#4031) DroiDMester válasza arn (#4029) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mitől lenne gyorsabb a 12700K mint a 12900K?

CB23 használja az összes magot így értelem szerű hogy 125W ból a 12900K jön ki rosszabbul a +4kismag végett

de mi értelme 125W ra lefojtani és fél gőzön járatni a 12900K-t! akkor vegyél 12600K-t de még az is fulladozik 125W al!

Amúgy meg attól függ mire alkarod használni, nem eszik a 12900K se állandóan 300W ot!

(#4032) arn válasza DroiDMester (#4031) üzenetére


arn
félisten

Mert nem erdekelnek ezek a gyarilag szenne hajtott procik. Az erdekel, hogy normal, eddig megszokott tdpnel (max 125w) melyik gyorsabb es mennyivel. Videokartyanal sem kell 200-250 wattnal tobbet zabalo. 320 euroert kapsz 12700fet, a 12900ak joval dragabbak. Igy egy erdekes opcio, amugy inkabb kimaxolnam az am4et.

Mert ha igaz, akkor gyk van egy kuszob az adott setupnal, ami alatt nem hogy elonyt nem jelent, de hatranyos is. Pl mindkettonek van 35/65 wattos verzioja, akkor ott hogy oldjak meg, ha mar 125 wattnal is problemas lehet a ks. Illetve ez elore vetiti, hogy az egyes alacsonyabb tdpre belott procik felfele mashogy skalazodnak, mint a ks procik.

Meg az is erdekelne, hogy melyik lap tudja a nem ks procikat folyamatosan magas tdpn jaratni. Ahogy olvasom egyes lapok visszaveszik pl1re a nem ks procikat, masok nem.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4033) keIdor válasza arn (#4029) üzenetére


keIdor
titán

Igen, de a leggyorsabb úgy lesz, ha letiltod az E-magokat és akkor a 8 P-nek marad a 125W.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4034) arn válasza keIdor (#4033) üzenetére


arn
félisten

Nah ez is egy erdekes jatek, jo otlet :) vegigsakkozom a lehetosegeket, mert eddig az am4 es az 5900/5950 fele hajlottam. Az amd is tuti beleall ebbe a watthajkuraszasba, ellennek meg a szolidabb am4el, vagy egy visszafogott alderlakekel.

Van erre vmi teszt?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4035) keIdor válasza arn (#4034) üzenetére


keIdor
titán

Amúgy miért pont 125?
Mert azt megértem, ha valakinek nem 5GHz-re áll, mint itt mindenki másnak, de egy 150-170-es Intel is még könnyen hűthető ám.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4036) C64 válasza Csavez™ (#4030) üzenetére


C64
őstag

Dying light például.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4037) arn válasza keIdor (#4033) üzenetére


arn
félisten

Ez alapjan itt nem elonyosebb: [link]
65 wattra szabalyozva a 8+8as setup gyorsabb volt, mint a 8+4 es a 8+0.

Persze itt a 12900krol van szo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4038) arn válasza keIdor (#4035) üzenetére


arn
félisten

Ez az, ami nagyobb leghutovel normalisan es halkan kezelheto. Persze meg lehet nezni hogy skalazodik es melegszik, aztan huzni egy sweet spotot.

A megadott tdptartomanyban vegig stabil a proci? Tehat ha a 12700fnel meg van adva 65-180, barmi beallithato ott hosszu terhelesnel is?

Van ahol elonyosebb lehet egy 12700k ugyanebben a tartomanyban?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4039) M0ng00se válasza arn (#4034) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

tudom, hogy IT vilagban orokke varakozas van, de esetleg lehet hogy megerne megvarnod az uj amd proccot. tervek szerint szeptemben vegen jon.

V6

(#4040) Ghoula válasza Ghoula (#4027) üzenetére


Ghoula
senior tag

tm5e se dobott hibát 4 óra után, meglátjuk mennyire lesz gördülékeny a gari

(#4041) DroiDMester válasza Ghoula (#4040) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ha TM5 Extrem lefut hiba nélkül, akkor nincs miről beszélni :N garanciánál nem fognak neked a whea hibákkal foglalkozni ami kb bármitől lehet, és semmi köze a cpu-hoz!

(#4042) vdc válasza C64 (#4028) üzenetére


vdc
tag

Nálam akkor volt ez, ha nem volt stabil a memória...

(#4043) arn válasza M0ng00se (#4039) üzenetére


arn
félisten

am5 lesz, elszallt fogyasztassal, aranytalanul draga lesz. ez is igazabol csak az ar/ertek arany alapjan erdekes.

igazabol en csak egy uj wifis kartyat akartam venni a regi gepbe :DDD a regi nem megy normalisan linux alol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4044) Ghoula válasza DroiDMester (#4041) üzenetére


Ghoula
senior tag

Szerinted akkor mihez van koze? Ez ebben a formaban nem normalis mukodes.
Ha cseres procival is ez lesz akkor megy vissza a lap is.
Minden full alapon van. Full ures windows.
Vagy ha lefut a tm5 akkor szerinted ez igy jo?

(#4045) Walter_White válasza Ghoula (#4044) üzenetére


Walter_White
senior tag

Valami hibás. Ha a memtest lefut, és a testmem is akkor vagy a lap vagy a proci. Akár milyen biost rakhatsz rá(nem BÉTA), annak stabilnak kell legyen minden körülmények között alapon, se Proci OC, se XMP se semmi. (Esetleg még azt próbáld meg, hogy kikapcsolod a CPU Boostot, vagy visszaállítasz rajta mondjuk 3.4Ghz-ig, de ha ugy müködik akkor is valami nem stimmel, mert alap értékeket minden HW-nak hoznia kell) Ha alapon defaulton nem stabil akkor valami kuka.
Én ezért mondtam, én személy szerint tuti kihoznék egy 30eFT-os kis "teszt" Celeron procit és megnézném. Ha a lap a ludas akkor a Celeronnal is ugyan az lesz a történet, ha a proci akkor az is gyorsan kiderül.
De nekem az a CPU L1 Gyorsítótárhiba nagyon nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#4046) DroiDMester válasza Ghoula (#4044) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

és milenne ha manuálisan beállítanád a fesz értékeket? AUTO.n nem minden esetben jó! :C

próba képen

CPU: manual 1,35v és a load line calibrationt level 6.ra
SA: manual 1,25v
RAM: 1,35v
VDDQ: 1,35v

(#4047) DroiDMester válasza vdc (#4014) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

és még ez kimaradt

Fury5600@6600MHz CL30 TM5 ABSOLUT :C

(#4048) Ghoula válasza Walter_White (#4045) üzenetére


Ghoula
senior tag

Nyilvánvaló, csak nem tudom mi :) A Mester szerint én, de azért remélem a többség látja, hogy ebben mi a problémás. Már szétszedtem de light loadra nem jött elő amig tm-eztem, ahogy egy böngésző vagy akármi megturboztatja ott jön a hiba.
Nem hozok ki semmilyen procit és nem akarok én ezzel tesztelgetni. Tesztelje ki az asus meg az intel, én itt most ügyfél vagyok, nem az én dolgom a tesztelés, mégis többet teszteltem már mint szerettem volna.
Nekem sem tetszik, és ráguglizva az L1 data error-t nem is láttam eddig sehol mindehol az amd-s parity és hierarchy error van, meg a skylake-es L0 féle.
És másik rammal is próbáltam, ugyanez a felállás, ez bármi, csak nem ram.

4046DroiDMester

És mi lenne ha nem hülyéznél le burkoltan háromból 3 postban. El sem olvasod rendesen, csak ideböfögsz valami lekezelőt, akkor inkább ugord át ha máshogy nem megy.

próbaképpen:

Cpu: gyári SVID alapján megy, nem gondolom hogy alap órajelre bármit is kéne azon változtatnom. Loadline a gyári 3, mivel nincs OC, szintén nem az a beállítás amit kézzel kéne tekergetni alapórajelhez.
SA: 2133 MHz-hez mégis minek kéne az egekbe feszelnem? És ha kézzel 1.25V-al megy csak a 2133-as órajel az a te olvasatodban normális? Szerintem nem.
Ram: lásd SA, 2133Mhz Jedec timing-al is csinálja, oda nem kell annyi fesz.
VDDQ: szintén ehhez az órajelhez nem kell neki ennyi, de ez éppen kipróbáltam 1.35V-on is alapórajelen, mert úgy maradt és persze úgy is hibázik.

(#4049) Walter_White válasza Ghoula (#4048) üzenetére


Walter_White
senior tag

ha esetleg egy helyen vetted a procit és a lapot, vidd egybe vissza, nézzen rá a szevíz. Megmondod hogy tudják a legkönyebben reprodukálni az esetet, és ott is ki fog jönni a hiba

(#4050) DroiDMester válasza Ghoula (#4048) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De olvasom, de ezután már nem fogom ha ennyire lesz@rod mit tanácsolnak!

Ha meg csak beteszem a lapba a CPU-t és RAM-ot és használom KATEGÓRIA vagy, akkor kár volt K-s cpu-t venned meg Z-s lapot!

küld vissza a lapot és CPU-t, és vegyél helyette B660.at meg egy 12700.at és használd!

***************************************************************************
Walter_White : Szervizbe nagy ívben leszarják a WHEA hibát sőtt ilyet nem is néznek!

összedobják biosba tolnak egy load defaultot majd nyomnak vele 30perc CB23.at, meg 30perc aida64 stab tesztet, végén már kör timespy-t és ha sehol nem fagy le és nincs hiba, vissza küldik hogy ez hibátlan! Ők nem fognak hwinfóval WHEA hibákat vizsgálni!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.