Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) vdc válasza Shkiz0 (#2287) üzenetére


vdc
tag

Egyetlen egy dolgot nem vesztek figyelembe, hogy nem mindenkinek van 10-11 gen. 8-9 gen alatt én biztosan nem váltanék másra, mint 12 genre. Jah és ofc akkor nem lesz top DDR4 sem...

(#2302) Shkiz0 válasza keIdor (#2300) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én ezért is szólaltam fel a múltkor, mert nincs nekem bajom Cshavezzal amúgy, de ne akarjunk már mindenkit megtéríteni. Most is elmondtuk meg akkor is, hogy nincs azzal baj, hogy valakinek az a hobbija, hogy 2-3 havonta cserélgeti a dolgokat (pl Cshavez) szíve joga, de azért nem kell folyamat önigazolás, hogy a DDR5 most mennyire megérős, mert nem nem az ilyen árak mellett.
Persze, és igaz én is vettem volna DDR5-öt ha lenne, és az normális modul, amivel van előrelépés. De már ha olyan áron lenne mint most a DDR5 is megvenném, mert annyit tud mint a DDR4, de hogy 2-3x annyit fizessek valamiért amivel amúgy nem vagyok előrébb úgy köszönöm nem, és majd kövi genkor váltok ha úgy lesz. :K

vdc:
És most ha valakinek 6-7 gen van és váltani akar akkor mi értelme van DDR5-re váltani minimum 2x áron, miközben nagyon nem lesz jobb? Ma már egy átlagos 3600-os kit sem drága DDR4-ből és sok megy simán 4000-et némi plusz fesszel.
Tehát megveszi a lapot, megveszi a procit, miért adjon még pluszba ki 2x árat a memóriára is, miközben fele annyiból megússza a DDR4-el is, csak mondjuk zsebébe maradt kb 80-100K alsó hangon is de jelenleg az árakat elnézve ettől több.
Ezért mondja Keldor is, meg én is, és mások is, hogy ha élével áll a pénz vegye nyugodtan bárki nincs ezzel baj, és én sem mindenáron a DDR4-et akarom védeni, ahogy elérhető áron lenne 6000+ -os memória samsung chippel akkor váltok elsők közt. De ez kb még nem jövőre lesz hanem inkább 2023. Addigra meg már ahogy írtam új foglalat lesz mind az AMD mind az Intel oldalán és akkor már a platform cserével simán vehető a DDR5. Addig szerintem nem nyújt többet.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2303) Samott


Samott
addikt

Sziasztok, osszeallt az uj gepem, i7-12700K egy MSI PRO Z690-A DDR4 lapban egy EK-AIO 280 D-RGB vizhutessel, 2x16GB 3600@CL16 memoriaval.

Utoljara egy i5-2500K-t tuningoltam, szoval most kb. semmit sem talalok. :) Ovasgattam probalkoztam ezzel azzal, de nem talalom mit merre kellene. Vagy elszall a fogyasztas meg a homerseklet vagy meg a gyari parameterek alatt hoz. :)

Van valakinek tapasztalata az MSI biosaval? Tudok nekem segitani mit merre allitsak? Nem akarom a vegletekig fesziteni, de ami benne van az kiszednem esszeru keretek kozt. Egy par oldallal korabban irta valaki hogy nem erdemes +100MHz miatt 50W-al tobbet fogyasztani, nekem is ez a celom, csak addig menni amig jo a fogyasztas es a homersekletek.

Egyelore visszaraktam mindent automatara:

Itt melyik opciot erdemes valasztani?

Itt ha jol tudom erdemes az AVX offset-et beallitani:

Ezt talaltam a teljesitmeny beallitashoz, de a vizhutes eseten nagyon sokat eszik (falbol merve 370W-ig is felkuszott - az mar biztos nem egeszseges)

Gyanitom itt kell korlatot szabni a proci feszultsegnek, de nem tudom melyik parametert allitsam:

Itt is van teljesitmenykorlat, de ha kevesebbet allitottam be akkor cinebench alatt levette a nehany mag orajalet es eleg vacak eredmeny lett:

Van meg olyan screen ahol allitani kell barmit is?

Ez alapjan tudtok nekem segiteni mit merre allitsak? Van meg valami mas opcio amit mutassak, allitsak? Koszi!

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2304) Csavez™ válasza Samott (#2303) üzenetére


Csavez™
veterán

A ratiot all core -ra, a pcore x50 az ecore x40, a cpu voltage manual, és 1,3v, ha elindul elkezdheted visszavenni 0,1v-vel, persze minden alkalommal stressz teszt.
Van itt sok tulaj segítenek.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2305) kissdani válasza Samott (#2303) üzenetére


kissdani
senior tag

Gratulálok jó kis vas. Ezek a EK Aio kompakt vízhűtések mennyire jók? A nagyobb 3 ventis válltozata lehűtene egy 12900k-t?

Javulni fog a helyzet... :K A készlet növekszik az ár mérséklődik...

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2306) ScomComputer válasza Samott (#2303) üzenetére


ScomComputer
veterán

Van itt egy Der Bauer videó igaz ez unify lap de nem számít,annyi,hogy az XMP-t kapcsold be és kész(tehát a ram beállításokat a videón hagyd ki)..többi ua 51/40 szorzó...igaz ez 12900K,de a 12700K-nak is vinni kell ha nem akkor értelem szerűen emeled a feszt vagy csökkented a szorzót.próbáld meg 50/39..n,stb...természetesen ez a videó csak egy írány mutató,mert minden proci más... [link]
#2305kissdani: TE meg olvass már egy kicsit vissza! Cshavez-nek ilyen volt és tedd be képeket is ! :K

[ Szerkesztve ]

(#2307) Csavez™ válasza kissdani (#2305) üzenetére


Csavez™
veterán

Origo.... és ez nem a kisker árra vonatkozik, azt az 5%-ot megtartják.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2308) kissdani válasza Csavez™ (#2307) üzenetére


kissdani
senior tag

Lehet de már én azzal is kiegyeznék ha a lista áron árulnák... :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2309) DroiDMester válasza kissdani (#2305) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Javulni fog majd a mesébe, ha be is jön ez a javulás az a kemény 5% mit számít? 280.e helyett megkapod 270.ért!

De te olyan javulást vársz hogy 280.ról a felére essen! ilyen javulás még kb 2.évbe telik szóval szép álmokat továbbra is! :K

(#2310) Samott


Samott
addikt

Beallitgattam amit mondtatok, tolt egy 23871-et cb23-ban. De 380 Wattot vett fel a konnektorbol... ez ilyen? CPU core az 90 alatt volt folyamatosan, de a package az 100 fokon volt vegig. Normalis ez?

Amugy igy nez ki, egy Antec P10 hazban van, 750-es Seasonc focus GX tap van hozza. A viz hutobordan 4 db Arctic P14 CO PWM venti van push-pullban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2311) Csavez™ válasza Samott (#2310) üzenetére


Csavez™
veterán

A feszt lejjebb vitted? Mik a beállított értékek?
Rakjál fel egy hwinfot, hogy lássunk is valamit az értékekből.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2312) DroiDMester válasza Samott (#2310) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor ott még valami nem jól van belőve!

egy 10.perces CB23.tesztet HW infóval kérünk, ahogy a kolléga is írta már! és a 9.ik percben csinálj egy képernyő mentést ahogy lentebb látod nálam!

Nálam így néz ki

Ha jól vannak a dolgok beállítva akkor 200W alatt kellene lenni a cpu fogyasztásának és közel 25000.pontot kéne hoznia ahogyan nálam is!

Az LLC-t tedd 2.es értékre, és manual módba állítsd be a CPU-nak 1,25Voltot SA-t hagyd auton és a VDDQ-t is automatán kezdetnek!

[ Szerkesztve ]

(#2313) Samott válasza Csavez™ (#2311) üzenetére


Samott
addikt

A legutobbi futas:

A feszt 1.26-ra tettem, de az Adaptiv opciot valasztottam, mindjart megnezem Manualal is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2314) Dadpool válasza kissdani (#2305) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Én egy 12700k hoz rendeltem ek 360 d-rgb verziót. A jövő héten érkezik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#2315) Laraxior válasza DroiDMester (#2312) üzenetére


Laraxior
titán

...és mit látsz a 9. percben, amit a HWInfo "maximum" oszlopában nem? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2316) DroiDMester válasza Laraxior (#2315) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

többek között azt hogy terhelés alatt mennyi az aktuális CPU fesz(és még más egyebet is), mert azt nem látod másképp ha a minimumot nézed és ha a maxot akkor sem jó mivel ez attól függ hogy van biosba beállítva az AC-DC LLC és ehez milyen mértékű LLC társul!

[ Szerkesztve ]

(#2317) Laraxior válasza DroiDMester (#2316) üzenetére


Laraxior
titán

:R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2318) Samott válasza DroiDMester (#2312) üzenetére


Samott
addikt

Itt egy kilencedik perces screenshot. itt mar override a vcore, bar ott lehet hogy rossz helyen allitom, mindjart csinalok a biosrol is fotot.

Itt mar egeszsegesebbek a homersekletek es 24e fole ment a cb23.

Ez van a biosban:

Mashol kellene allitani?

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2319) kissdani válasza DroiDMester (#2309) üzenetére


kissdani
senior tag

Nem az 5%-on van a hangsúly hanem a készlet normalizálódik ezt ugye nem kell ecsetelni mit jelent...?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#2320) Csavez™ válasza Samott (#2318) üzenetére


Csavez™
veterán

Nyisd már le a core clock fület, a sok szart meg zárd be.
Így:

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2321) jeni


jeni
félisten

XMP nélkül alapból mennyivel indul a DDR4 ram a Z690 lapban?
a 12700K mag elosztást ,értéket ,hogy kell értelmezni?
4 mag 8 szál az oké,de ennél ez nem jön ki a matek.

(#2322) DroiDMester válasza Samott (#2318) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

alakul, így már nem futottál ki a 250W TDP-ből amit beállítottál és nem Throttlingolt a CPU, ezért lett magasabb a pontszámod!

mehetsz lejebb a fesszel mondjuk 1,225.re a CPU LLC-t meg level 3.ra próbaképpen.

(#2323) DroiDMester válasza jeni (#2321) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

12700K nál van 8 erős mag ehez jön 8 HT szál ez ugye 16 eddig, és van még a 4kicsi mag így jön ki a 20.
A 12900K pedig ugyan ez csak ott nem 4kicsi mag van hanem 8 ezért 24
a 12600K.nál pedig 6 erős mag meg ehez 6HT szál ez 12 és van ugyan úgy 4kicsi mag így jön ki a 16

RAM pedig úgy megy ami bele van égetve a RAM-ba JEDEC érték, ez általában 2133MHz CL15 és 1,20Volt

[ Szerkesztve ]

(#2324) Samott válasza Csavez™ (#2320) üzenetére


Samott
addikt

Bocsesz, nem ismerem meg ezt a cuccot ennyire, remelem igy mar jo:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2325) Samott válasza DroiDMester (#2322) üzenetére


Samott
addikt

En ezt az LLC-t nem ertem, talalom. Es mintha a feszultseget se alkalmazna amit beallitok. Elvileg 1.26-nak kellene lennie, de 1.308-at ir futas kozben. Merre van ez?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2326) Csavez™ válasza Samott (#2324) üzenetére


Csavez™
veterán

Alakul, a core vid-et csukd be, az senkit nem érdekel, és kezd el csökkenteni a feszt.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2327) DroiDMester válasza Samott (#2325) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a DigitALL power menüpont alatt van!

Automatán level 1el nyoja valószínű, ezért nem csökken a feszed!
Tedd 3.asra, nekem Tomahawk-on ott volt kb az a fesz amit beállítok kézzel a CPU.nak!

[ Szerkesztve ]

(#2328) Csavez™ válasza Samott (#2325) üzenetére


Csavez™
veterán

Az normális, az llc -vel szabályzód mennyi legyen az eltérés, de ez terheli a vrm-et, Droidnak 12700k-ja is van, vele belőheted rendesen.

[ Szerkesztve ]

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2329) keIdor


keIdor
titán

MSI Z690 Godlike [link] der8auer

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2330) Samott válasza DroiDMester (#2327) üzenetére


Samott
addikt

es ezzel:

Ami fura hogy a hogy a core vid az csokkent valamit, de az SA Vid az valtozatlan. Es nalad az SA Vida van 1.25-on. A Core az 1.1... mondjuk a maximumod az majdnem 1.4.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2331) DroiDMester válasza Samott (#2330) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálam kézzel van az összes feszültség beállítva! És ugye az alaplapunk sem 1forma!

BIOS-ban nálam így vannak a feszek.

a CPU VID-vel ne foglalkozz, azok nem valósak!

nálad ezek a lényegek amit bejelöltem!

nálam pedig így alakul

Az SA feszből le vehetsz ha stabil a rendszer így 1,20.ig is le lehet menni vele akár de ez függ a ramjaid beállításaitól is mivel a memória vezérlő is erről működik magasabb memória órajelnél emelni kell ahogyan a VDDQ-t is ezért is magasabb nálam mivel nálam 4000MHz CL15.be mennek a ramok!

Amúgy kedden jön egy ilyen MSI lap hozzám mint a tied, majd akkor tudok róla bővebben nyilatkozni!

És ha gondolod tedd fel a friss BIOS-t rá DDR4 PRO Z690-A116.rar elég sok dologban javítottak a szeptemberi 1.0 hoz képest érdemes kipróbálni! :K

[ Szerkesztve ]

(#2332) Samott válasza DroiDMester (#2331) üzenetére


Samott
addikt

Nagyon koszonom a segitseget, eddig jutottam:

Mode3-al, 1.23 Volt, 24146 pont cb23-ban. De ami fontos hogy a homersekletek, fogyasztas mar olyan mint amit kerestem. Alakitottam a pumpa pwm gorbejen, most mar 75 foktol 100%-on dolgozik, igy mar nincs kiugro hofok se.

Uj biost mindjart megnezem. A honlapon nincs fent, ez valami beta bios?

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#2333) DroiDMester válasza Samott (#2332) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

SA-t még lejjebb veheted 1,25.el fog menni nálad a 3600as ramokkal sz.tem!

az AIO pumpát érdemes FIX 100% on hajtani, nem igen szeretik ha le vannak szabályozva! A radin lévő ventik azok mehetnek a CPU hőfok alapján vezérelve!

a BIOS az igen BÉTA, de teljesen stabil és sokkal jobb mint a 1,0 stabil

[ Szerkesztve ]

(#2334) jeni


jeni
félisten

Z690 lap esetén mire érdemes figyelni? Mi az amire feltétlenül rajta kell legyen?
Amit szeretnék tutira:
Legalább 6x sata
4x PCIe szabad port a VGA.-n kivül
HDMI vagy DP port megléte
ATX lap
Terv a D4 kiadás mely a Kingston Hyper Perdator 3600 2x8Gb vagy a Corsair 3200Mhz 2x16Gb menne oda. Mindkettő Samsung B-die ramos.
CPU a 12700K simát ebből nem látok sehol.
Ha a költség plafon lesz akkor a 12600K lesz.
Szívesebben venném a DDR5 kiadásban de semmi DDR5 ramot nem kapni észszerű áron.

(#2335) Csavez™ válasza jeni (#2334) üzenetére


Csavez™
veterán

Ha ddr4, akkor nem nyúlsz mellé, minden lap ugyanolyan! :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2336) DroiDMester válasza jeni (#2334) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én már végig próbáltam kb az ÖSSZES DDR4 VERZIÓS LAPOT kedden még jön egy MSI PRO Z690-A, remélem ez nem olyan lesz mint a nagytesó tomahawk hogy csak 3600on hajlandó elindulni benne 2x16.giga dual rank ram.

Ha jót akarsz magadnak és nem akarsz szívni a tróger BIOSok végett akkor ASUS-t vegyél! TUF jó választás lenne, de azon csak 4db sata van, minek manapság ebből 6db?
Én 1et sem használok belőle, ellenben a 4db NVMe slott nálam fullon van és így is kevés! Mert még +1 pcie 4X bővítőkártyát is bekellett üzemelnem.

************************************************************************************
Cshavez : minden lap ugyanolyan! no ezt nem mondanám láttad én végig próbáltam jópárat és nagyon nem igaz amit írsz! RAM kezelésbe baromira nem ugyan olyan, giga csak 3200.ig bírja a ramokat MSI 3600ig a VRM se ugyan olyan hiába azonos papír szerint a MAX teljesítményük.

[ Szerkesztve ]

(#2337) Pioneer válasza jeni (#2334) üzenetére


Pioneer
senior tag

Tudom ajánlani a ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 lapot, nagyon megbízható. :K

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2338) jeni válasza DroiDMester (#2336) üzenetére


jeni
félisten

3db HDD 2 db optikai meghajtó
ez már 5sata
az nvme 500gb kingston 2000 ssd az meg megy majd a PCIe kártya slotban nvme bővítővel
#2337 Pioneer
ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4
ezen kevésnek találom a PCI a slotokat.
az nvme m.2 portok lefoglalják a sata portokat?
hiszen kell nekem egy a tv tuner kártyának hely és a jelzett NVMe m.2 bővítő kártyához
Shkiz0
a külső ODD nem opció nálam. azok vackok.
semmi anyag nincs benne.
PC házam nagy van hely benne.
Thermaltake Core X9

[ Szerkesztve ]

(#2339) Csavez™ válasza DroiDMester (#2336) üzenetére


Csavez™
veterán

Szinte mindegyik ugyanolyan, a bios már más kérdés, de jönnek folyamat a frissítések, szóval amit írsz csak egy hibás bios. Sata-t manapság már senki nem használ, főleg z690-nél, max ahogy írtad, ha betelik az m2 és pcie. Te meg a végsőkig feszegeted a lapokat, most egy 12600k-t egál mibe rak be, szinte mind egyforma.

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2340) DroiDMester válasza jeni (#2338) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

jézus......... optikai meghajtó több mint 10.éve nem láttam olyat, eléggé őskorban élsz ha ilyet használsz még, ideje lenne leszokni róla, és akkor elég lenne a 110.e res ASUS TUF nem kéne 140.é STRIX-et venned.

(#2341) Shkiz0 válasza DroiDMester (#2340) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Plusz opció lehet egy 10-15K-s külső usb ODD.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2342) DroiDMester válasza jeni (#2338) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

amelyik lapon 6.db sata van és 4.db NVMe ott 100% hogy ha használod mind a 4.db NVMe foglalatot akkor csak 4.db sata marad mert az 1ik NVMe elvesz 2.db sata portot, és a szabad PCIe slottok sem használhatók mind ha telepakolod a NVMe helyeket!

De a gyártó oldalán ezek le vannak írva MSI nél trükköznek(apró betűs részt olvasni kell) ott pl a 4db NVMe-ből az 1ik csak 3,0 tud!

[ Szerkesztve ]

(#2343) vdc válasza DroiDMester (#2342) üzenetére


vdc
tag

A Hero leírása szerint ott nincsen ilyen nvme Sata keresztbe tiltás. Legalábbis én nem találtam benne ilyet.

(#2344) keIdor válasza DroiDMester (#2336) üzenetére


keIdor
titán

Buildzoid azt hiszem tegnap rakta ki a videóját róla, 3900MHz 14-15-15-28 ment neki.
Az IMC-je ennyit tud azzal a procival, valszeg a lapnak a 4000 se lesz akadály. De mondta, hogy nagyon sok beta bios van a neten, ő azt használta, ami a honlapjukon van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2345) DroiDMester válasza vdc (#2343) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A HERO egy csúcs lap, és nem egy alsó közép kategóriás mint amikről szó volt, ott van plusz Hyper M.2 kártya amibe megy 2.db ssd, a lapon lévő 3mon kívül.(de ott is vannak korlátozások)

ott is 4.db sata van csak a lapon, a másik 2 port külön vezérlőn van és az sz.tem usb 3,0 portra csatlakozik ezért nem is megy ot a RAID támogatás, szóval a HERO nem egy 7köznapi lap és el is várható 250.e ért hogy fullos legyen!

amúgy a STRIX Z690-A-n is 2.db Sata külön Asmedia vezérlőn van, és csak akkor nem megy a 6.db sata és 4db M.2 foglalat ha az 1ik M.2 portot sata módban használjuk!

[ Szerkesztve ]

(#2346) Donnie válasza keIdor (#2344) üzenetére


Donnie
őstag

A klasszikus "binning" mellett bejött a képbe az "IMC binning" is sajnos. (Már a 11. gen-től kezdve.)

(#2347) DroiDMester válasza keIdor (#2344) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nálam szerencsére megy 4200.ig hibátlanul GEAR1.be

az más kérdés hogy a ram már csak CL16.ba tudja ezt, itt meg kb azonos a 4000 CL15.el szóval nincs értelme erőltetni!

(#2348) keIdor válasza DroiDMester (#2347) üzenetére


keIdor
titán

Kifogtál egy jót.
Pedig az övét ráadásul a Gigabyte küldte.

A TUF-ban ugyanúgy csak 3900-et tudott stabilizálni, az a CPU IMC-be annyit tud.
A gond ezzel, hogy nem jó példány alaplap memória tesztelésre, csak sajnos nincs még neki másik.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2349) jeni


jeni
félisten

innen olvastam
A DDR5 esetében már nem ilyen egyszerű a helyzet, ugyanis a sokat hangoztatott DDR5-4800 MHz-es memóriatámogatás csak akkor érvényes, ha az adott alaplapon csak két memóriafoglalat található. Amennyiben már négy memóriafoglalattal rendelkezik a termék, akkor mindenképpen DDR5-4400 MHz lesz a támogatás határa, akkor is, ha csak két memóriamodult használunk. Ha viszont mind a négy memóriafoglalatot megtöltjük, a hivatalos memória-támogatás DDR4-4000 MHz-re mérséklődik. Amennyiben a négy memóriafoglalatban nem single-rank, hanem dual-rank felépítésű modulok kerülnek, akkor már csak DDR5-3600 MHz lesz a támogatott memória-órajel.
Igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#2350) keIdor válasza jeni (#2349) üzenetére


keIdor
titán

Nem kell foglalkozni a hivatalossal, úgy elég lomha marad a CPU ilyen memória frekvenciákon. Annyi, hogy ami felette van OC-nek minősül.
Ha veszel egy 6000-es kitet, akkor menni fog. 4 slotosban is.

Eddigi tapasztalatok alapján az IMC hamarabb lesz szűk keresztmetszet, mint az alaplap.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.