Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Hubba12 válasza ScomComputer (#5990) üzenetére


Hubba12
senior tag

Én is 13900K-ra szeretnék ugranni, de ez igy játékokban úgy látom le marad a 12900k mögött. Hát lehet 12900K lesz belőle.

Csak az ASUS!

(#6002) hokuszpk válasza Hubba12 (#6001) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mindig ettől kapok idegbajt, hogy egy még hivatalosan be sem jelentett termék valamilyen állapotában kiszivárgott leak alapján mondjuk a frankót.
adjuk már meg az esélyt, hogy a boltban polcról levett példányt méregesse valaki...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6003) Csavez™ válasza Jacek (#6000) üzenetére


Csavez™
veterán

Visszakerestem az aio-s tesztem, de nálam 80 fölé nem mentek a magok, szerintem túl van feszelve nálad.

(#6004) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok.

TM5-Advanced .-el tesztelem a ramokat az első ~5 percben ram/ procit is full.-ra terhelte .
Utána mintha teljesen elvenné a terhelést a ramokról stb.
20 perce már megy hibát nem dobot eddig ennek így kell működnie? Meddig fut a teszt ?

köszönöm.

Szinyák

(#6005) Jacek válasza Csavez™ (#6003) üzenetére


Jacek
veterán

Jaja, mint irtam ez auto full. Majd veszem vissza szepen.

(#6006) zebra_hun válasza Szinyák (#6004) üzenetére


zebra_hun
addikt

Láttam ilyet, nem jó. Sztem azért, mert nagyon bekapar a windows alá. Virtual memory-t növeld meg az idle x 2-re.
Nálam 8000Mb.
Elég hülyén foglalja be, nálam a 32Gb-ból 99%-ot. Ssd-n megy a win ilyenkor. Érdemes átírni, hogy ~28Gb-ot teszteljen, úgysem a fizikai sérülést keresed, hanem időzítést tesztelsz.

[ Szerkesztve ]

(#6007) Shkiz0 válasza Szinyák (#6004) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Attól függ.
Nálam az anta777 extreme 5 körre beállítva asszem közel 3 óra 16GB ramnál.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6008) zebra_hun válasza Shkiz0 (#6007) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nála egy olyan hiba lépett fel, ami ritkán fordul elő.
Normál esetben a TM5 befoglalja a fizikai memória 95-99%-át, és extrém módon dolgoztatja. Teszt alatt végig láthatod feladatkezelőbe, hwinfoba, stb..
Láttam már olyat, hogy fogta magát és eldobta, TM5 ablak ugyan ott volt, de nem dolgoztatta a memóriákat.
Ritka esemény, és nem gondolnám közvetlen ram hibának, inkább TM5 bugnak, ami szerencsére nagyon ritka.
Lehet segít egy magasabb prior, de a legtutibb a virtuális mem emelése.

(#6009) Szinyák válasza zebra_hun (#6006) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszönöm a tippet :R igy mar ne dobja el ..
Megemeltem min: 4096 max: 8192 a virtuális memóriat
50p megy hiba nélkül
Hol lehet beállítani/ átírni ,hogy mennyi memóriát foglaljon a TM5 azt nem találtam meg log file .ban kell mókolni ?

Szinyák

(#6010) Csavez™ válasza zebra_hun (#6008) üzenetére


Csavez™
veterán

Ritkának nem ritka, mert nálam jó párszor volt.

(#6011) Shkiz0 válasza Szinyák (#6009) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen, megnyitod a cfg-ot és ott szövegszerkesztővel átírod amennyire akarod:
Cycles=5

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6012) Csavez™


Csavez™
veterán

4 órás játék, mondhatni rendszer stabilitás tesztnek is, a vga végig 100%-on pörgött.

(#6013) zebra_hun válasza Szinyák (#6009) üzenetére


zebra_hun
addikt

Franc sem emlékszik már, de hagyd úgy, jobb ha a virtuális mem 8Gb, aztán kész. Koptatja az ssd-t teszt közben.
Itt nagyon részletesen minden infó megtalálható: [link] Ez már a fordítós.
Eredeti Link: [link]

(#6014) Busterftw válasza hokuszpk (#6002) üzenetére


Busterftw
veterán

En meg ettol az "e-magozastol" kapok agybajt, amikor ezek az e-magok skylake szinten vannak, ami anno tartotta magat a Ryzen2-ig rohogve, 14nm+++++++-on.
Ezek nem otvarszar atom magok am.

(#6015) hokuszpk válasza Busterftw (#6014) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

értem én, hogy mekkora királyság, de ha a "CÉG" mondja rá, hogy "E" mag, akkor én eccerű halandó minek hívjam ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6016) Szinyák válasza Shkiz0 (#6011) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszönöm átírtam a cfg.t így már lefutott hiba nélkül az 5kör és végig terhelte...

#6013zebra_hun : neked is linket + tippet :C SA feszben is lejjebb tudtam menni 1.32v

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#6017) hokuszpk válasza hokuszpk (#6015) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

és ha jólértem a "P" magokhoz képest ugyanúgy fasorba sincsenek, mint bármi amit az eddig megjelentek közül manapság "processzormagnak" hívnak ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6018) abridabri


abridabri
veterán

Ha már P meg E magok . Ez érdekes lehet : [FPS boost ? YT]

(#6019) Busterftw válasza hokuszpk (#6015) üzenetére


Busterftw
veterán

Ja hogy az "e-magozás" pozitív töltetű.
Akkor nem szóltam.

"és ha jólértem a "P" magokhoz képest ugyanúgy fasorba sincsenek, mint bármi amit az eddig megjelentek közül manapság "processzormagnak" hívnak ?"

Igen, ahogy az ARM-nál is processzormagnak hívják a kis és nagy magokat, kábé 15 éve.

(#6020) hokuszpk válasza Busterftw (#6019) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem szándékoztam túlbonyolítani, ha az Intel így különbözteti meg, akkor ez van.
a Skylake a maga korában remek teljesítményt tolt, de egy Raptor "P" -hez ( ami állítólag erősebb lesz, mint az Alder "P" ) képest azért talán lehet gyengének nevezni ; ha már Arabus kollegád szerint pl. a Zen4 is elég vérszegény.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6021) Hubba12 válasza hokuszpk (#6002) üzenetére


Hubba12
senior tag

Hát ez már a te problémád :DDD Azt írtam hogy lehet. Nyilván meg fogom várni a rendes teszteket! :K

Csak az ASUS!

(#6022) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#5996) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem fölötte már a CPU stabilitás megy el. Szerintem túlmelegszik az IMC-m.

https://utdetailing.hu/

(#6023) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#6022) üzenetére


Csavez™
veterán

Nekem most 1.445-el el van stabilan, tegnap 4óra teszt + 4 óra játék, és semmi hibát nem dobott a 6400 cl30, amíg nem írtad hogy nálad mi a max. tx fesz, én végig az sa-ra gyanakodtam, hogy az okozza az instabilitást, de nálam is a tx a ludas.

(#6024) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#6023) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A TX nagyon fontos, gyakorlatilag az a vezérlő főfeszültsége. 1.45-ig el lehet vele menni, hosszútávon a több már káros lehet Buldzoid szerint.
Nagy poén egyébként a TX és az SA megfelelő párosítását eltalálni, aztán még jön ugye oda a VDD2 is. :DDD
Nálam 1.435 felett már nem stabil a proci.
Most felraktam az F20-as Beta Bios-t, 6200-on működik a RAM, de nagyon loose timing-gal, mert nincs időm vele szórakozni.
Ami viszont érdekes, hogy eddig a VDD2 kizárólag 1.38-1.40V-nál érezte magát jól, egyedül ott volt stabil a memória, de most 1.26V-ra állítva még jobb lett. Gyorsabban is training-ezi a RAM-okat boot-nál, ha piszkálom.
Majd ha több időm lesz, akkor megpróbálom feszegetni az időzítéseket, mert úgy látom 6200 is hozható lesz, talán a 6400 is. Ez nem lenne rossz egy 6 rétegű PCB-től.

Más:

DTS:X Ultra Nektek működik Windows 11 alatt? Most raktam össze a Logitech Z906-ot, ami már 3 hónapja bontatlanul hevert a sarokban, erre a Windows csak 2 channelt enged beállítani, nem megy az 5.1 valamiért. Optikai kábellel kötöttem össze.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#6025) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#6024) üzenetére


Csavez™
veterán

Az imc (vdd2) 1.225 nálam, ez felett hibázik.
Rakd fel a logitech szoftvert, én pl. vettem egy külső hangkártyát a dd live-hoz, vagy 15éve, azóta is azon megy az 5.1 .

(#6026) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#6025) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Korábbi BIOS-okon nálam nem bootolt 1.35 alatti VDD2-vel. Ezen már engedi.
Nincs hozzá szoftver sajnos. A Gigabyte Realtek drivere és a DTS is telepítve van, ennek ellenére sem látja, csak stereo-nak.
Van a neten egy modded driver, megpróbálom majd azzal, hátha. Ha nem fog menni, akkor veszek egy külső hangkarit, ahogy Te is tetted.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#6027) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#6026) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mindegy, vettem egy ASUS Xonar U5-öt inkább. :)

https://utdetailing.hu/

(#6028) DroiDMester válasza tibcsi0407 (#6027) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azt kár volt, Win11 alatt NEM MŰKÖDIK! :C

1éve nem képesek hozzá csinálni drivert, a win10.essel meg nem megy!

Mond le a rendelést, vagy ne vedd át, ha már feladták!

Inkább kicsivel többért FiiO K3s.t vegyél, ha nem szánsz rá sokkal többet. Bár ez csak 2.0, de gyönyörű hangja van egy jó fülessel.

[ Szerkesztve ]

(#6029) Shkiz0 válasza tibcsi0407 (#6027) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Creative Z/ZX/ZXR-t inkább.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6030) tibcsi0407 válasza DroiDMester (#6028) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ó B+
Köszi, hogy szóltál, írok akkor a PCX-nek.. Nyilván a pénzt már elutaltam. :D

#6029Shkiz0

Abból nem látok USB-t.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#6031) DroiDMester válasza Shkiz0 (#6029) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezekkel mindég baj van, meg amúgyis egy USB.s DAC sokkal többet ér, és nem foglalja a helyet sem a gépbe.

(#6032) abridabri válasza Shkiz0 (#6029) üzenetére


abridabri
veterán

Belső hangkártya minden zajt összeszed + lefedi a VGA ventiket +elveszi a PCI sávszélt stb , csakis az usb-s megoldásoknak van már értelme.

(#6033) tibcsi0407 válasza DroiDMester (#6031) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Milyet javasolsz W11-hez?

https://utdetailing.hu/

(#6034) abridabri


abridabri
veterán

5.0GHZ VS 5.5GHZ 12900K FPS BENCHMARKS
Ezek szerint nincs értelme kínozni 5ghz felett.

(#6035) DroiDMester válasza abridabri (#6034) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez a teszt így lófütyit nem ér, 3 játék ráadásul ezek nem is igazán eszik a CPU-t

Szóval ez a teszt olyan: nesze neked fogd meg jól a semmit! :C

(#6036) Csavez™ válasza abridabri (#6034) üzenetére


Csavez™
veterán

Dilettáns egy gyerek, én nem venném számba a tesztjeit.

(#6037) Csavez™ válasza DroiDMester (#6028) üzenetére


Csavez™
veterán

Dolby Digital live 5.1 tökéletesen megy win11 alatt, már nem emlékszem, de lehet valamilyen pakkot meg kellett vennem az m.storban, de semmilyen különbség nincs a dts-hez képest, legalábbis emberi füllel nem hallható.

(#6038) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#6037) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Milyen kártyád van?

https://utdetailing.hu/

(#6039) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#6038) üzenetére


Csavez™
veterán

Régi Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro , de a dd live a legjobb, szinte minden játék, netflix, primevideo támogatja, én is ezzel használtam a z906-ot, de most a nagyobb házimozi jött a géphez, és a 906 ment a nappaliba.

Ez lehet segít: Unlocked Realtek HD Audio Drivers for Windows 11 (Dolby Digital Live/DTS Interactive)

[ Szerkesztve ]

(#6040) DroiDMester válasza Csavez™ (#6037) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem Xonar-U7-MK II van ez sajnos teljesen használhatatlan nem hogy DOLBY, de még mezei 2.0 sem megy vele!

össze akad a Win11el, és mindenáron a füles kimenetre akarja küldeni a hangot, win be nem is tudod kijelölni csak a fülest de ott sem jó a hang torz és halk!

a Xonar U5 meg egy alsóbb kategóriás cucc, nem hiszem hogy ott meg működne!

(#6041) Csavez™ válasza DroiDMester (#6040) üzenetére


Csavez™
veterán

Le sem írom mit szoptam a cockpitem bass shaker -eivel, külön szoftver vezérelte a shakereket, és játékbeli hangot is. Mindig minden összeakadt, de lett rá megoldás.

(#6042) abridabri válasza Csavez™ (#6036) üzenetére


abridabri
veterán

Én se csípem különösebben,mert Intel fanboy, meg túl sarkalatos véleményei vannak (AMD szar, Radeon szar ,DDR5 szar stb) .De ilyen benchmarkon nincs mit elcseszni , beepitett bench mindig ugyanazon a reszen fut vegig szoval nem lehet elcseszni ,mindíg pontos eredményt ad.

[ Szerkesztve ]

(#6043) Csavez™ válasza abridabri (#6042) üzenetére


Csavez™
veterán

Kezdjük ott hogy megfojtotta a procit, de írtam mi a véleményem róla.

(#6044) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#6039) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Próbáltam, DTS és DD működik, de csak 2 channel.

https://utdetailing.hu/

(#6045) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#6044) üzenetére


Csavez™
veterán

Ránézek, de ha jól emlékszem, nekem az alaplapi optika is kiküldi az 5.1-et.

(#6046) nutella1 válasza tibcsi0407 (#6044) üzenetére


nutella1
őstag

Creative Sound Blaster XG6-ot vegyél, ha értelmesebb erősítővel és hangfalakkal rendelkezel, ez legalább DAC: [link] Win 11-en is tökéletesen működik. Az X-Fi Surround 5.1-pro csak bohóckodásra való.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#6047) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#6045) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hivatalosan ennek is ki kellene.. Írtam a Gigabyte supportnak, hátha tudnak mondani valamit.

#6046nutella1

Néztem én is ezt, nem rossz cucc, de ha jól értelmezem 5.1-et kizárólag DD esetén dekódol nem virtuálisan. Valamint igazán jól egy nagyon minőségi fülesnél használnám ki. Nekem egy Alienware AW510H van, nem egy nagy cucc igazából, valamint van saját USB erősítője is.
Lehet egy ilyennel jobban járnék: [link] De nem találok itthon sehol ilyet, csak a korábbi X3-as változatot.

https://utdetailing.hu/

(#6048) prime77 válasza Hubba12 (#6001) üzenetére


prime77
aktív tag

Vegyél egy 13600K-t.
Mindenre elég lesz.
Ahogy látom kb. a 12700K és a 12900K között lesz teljesítményben.

(#6049) Csavez™ válasza nutella1 (#6046) üzenetére


Csavez™
veterán

Se optical, se dd live, ez egy konzolos kirakat h gyerekeknek! :C
Ennél még a z690 alaplapi hangja is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#6050) torma1981 válasza prime77 (#6048) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem várjuk meg a hivatalos megjelenést, teszteket. Addig felesleges mit tud ez, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.