Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) ->Raizen<- válasza diegho (#8250) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Alig van különbség árban, ha azt nézzük hogy egy b150-es lap msi féle 20k a z170 a pro 30k. 6600as proci 58k 6600k 70k. Ha ilyen hosszú távra tervezel, mindenképpen z170es lap+ k-s procit ajánlanám. Mert ha húzod a procit szorzóval akkor ha kell, az igp is tud működni esetleg, ha dvga-t nem akarsz egy ideig. BCLK tuningal nem fog menni az igp. Nekem szinte alapfeszen megy a proci 1 ghz-el gyorsabban, ahogy a ram is 400 mhz-et arra is rá lehetett pakolni ez szinte ingyen tuning. Kész a cikkem, tervezem hogy majd bővítem a hd530-as igpt használva, és ott megnézem mennyit számít a ramtuning. Én lapból nem vennék asus-t asrockot sem, nagyon max gigabyte-msi.A cm 212 evo 4,7 ghz-ig képes lehűteni a 6600k-t 1,345v-al. Ennek rugós a rögzítése, biztosan nem fogja elhajlítani a processzort.

[ Szerkesztve ]

(#8252) diegho válasza ->Raizen<- (#8251) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi a tippet. Lehet meglesem az Msi lapokat is.

(#8253) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Melyik a legjobb stabilitás teszt progi? A ramokat is szeretném nyúzni. Jó lenne ha hamer eldobná magát az instabil beállítás, 5-letek?

(#8254) Szinyák válasza ->Raizen<- (#8229) üzenetére


Szinyák
őstag

jaja az mehet ameddig stabil , csak a hűtőd illetve a procid melegszik 4,7.-en az már nem egészséges 24/7-re
Ha real bench alatt is karcolja a 80fokot az már sok !

4,5 tudod jól kordába tartani , egyébként semmi kül 4,5 -4,7 között főleg játékok alatt nem ...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8255) Szinyák válasza #Morcosmedve (#8233) üzenetére


Szinyák
őstag

ezek milyen ramok pontosan ? AIDA L1 ,L2, L3 cache pontszám a proci órajeltől függ vagy a memória órajel és időzítéstől ??

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8256) Szinyák válasza ->Raizen<- (#8253) üzenetére


Szinyák
őstag

most akkor 4,5 .-en vagy 4,7.-en járatod ??

Szinyák

(#8257) ->Raizen<- válasza Szinyák (#8256) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:DDD Leadtam az igényeket, azok a magas órajelek erős hűtőt követelnének meg, és csak tesztelésre valók, linx-stabilra fogom varázsolni a gépem, a cél 4,2 ghz 4200-as ring órajellel, 2800-as ramokkal alapfeszen.

(#8258) Szinyák válasza ->Raizen<- (#8257) üzenetére


Szinyák
őstag

Azért kérdeztem mert adatlapodon 4,7 van ? :)

Értem , én is így csináltam ment az enyém is egy teszt erejéig 5ghz en. De esélytelen volt hűtenem játék vízzel.

4,4 lett belőle alacsony feszen így Linx 0.6.5 el is 77-78 fokon tudom tartani . 4,5 .-en 1,28-1,296v .-al már 83-85 fok . Ezért marat a 4,4 így nyáron se lesz vele gond a kánikulába :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8259) ->Raizen<- válasza Szinyák (#8258) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen, a fontos, hogy ne hibázzon a cpu/ram. :)

(#8260) ÁdiBá válasza Szinyák (#8258) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mekkora feszültség kell a 4,4GHz- nálad az i7 6700K procinak?

(#8261) hpeter10 Nálam a stabil Prime95 28.9 tesztnél kér 1,365V BIOS-ban, memóriához most nem nyúltam.
80 fok volt eddig a legmagasabb cpu érték 20 perc prime95 után.
Amit érdekesnek találtam, hogy 4,4Ghz 1,24V még gond nélkül stabil volt a rendszer.
Létezik, hogy ilyen nagy szórás van a processzorban 200Mhz miatt?!
Erősen elgondolkodtam rajta, hogy elég lenne a 4,4Ghz is, és akkor nem kellene 1,365V adni a CPU-nak, hanem csak 1,24V körül...
Úgy a 60 fokot alig érné el.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#8261) #Morcosmedve válasza Szinyák (#8255) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Cache-ek a prociban vannak, így annak az órajele dominál. A memória tuningnál (eredménynél) is hozhat a proci órajel, de ott a fő rész a memória sebesség, nem hiába méri azt. Amit észrevettem, hogy az L3-cache-nek hozott a memória OC önmagában is gyorsulást, nem csak a CPU órajel.

(#8260) ÁdiBá: Nekem 1,325V a 4,6-hoz, ami ilyen memória tuning mellett is elég. Szerintem 1,2V környéke a 4,4.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#8262) Szinyák válasza ÁdiBá (#8260) üzenetére


Szinyák
őstag

Szia,

fix fesz : 1,232 v megy stabilan mindenhol LLC6.-al

Szinyák

(#8263) ->Raizen<- válasza Szinyák (#8258) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Na nálam így néz ki egy stabilitás teszt: linx max memória beállítás 10 kör, közben fut az unigine heaven koppon, 1600 900-ban ablakban. cpu 4,2 ghz, 1,176v ring 3,9 ghz, ram 2600 mhz stabil.

[ Szerkesztve ]

(#8264) Szinyák válasza ->Raizen<- (#8263) üzenetére


Szinyák
őstag

hőfokok? lemaradt a hwinfo ablakról . órajelek se látszanak
Mennyi volt a max temp ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8265) ->Raizen<- válasza Szinyák (#8264) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Minden látszik a képen.:N Cpu multiplier a cpuz ablakba mutatja meddig ment fel a proci, teszt után visszavett mert a speedstep aktiválva van. :U

[ Szerkesztve ]

(#8266) Szinyák válasza ->Raizen<- (#8265) üzenetére


Szinyák
őstag

SORRY thechpowerup -os ablakot nem néztem :W :Y :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8267) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A linx avx 2.0 változatát hol tudnám beszerezni?

(#8268) aok1 válasza ->Raizen<- (#8267) üzenetére


aok1
tag

[link]

De amúgy azzal teszteltél fentebb a képen.

Linx 0.6.4 AVX
Linx 0.6.5 AVX2

[ Szerkesztve ]

(#8269) ->Raizen<- válasza aok1 (#8268) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szia, fel kell "patchelni a linx-et mert úgy 211 gflopsot ad. Mindjárt jövök képpel.

(#8270) ->Raizen<- válasza aok1 (#8268) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Letöltöttem amit linkeltél, és ez az avx2-es verzió ha minden igaz. Szóval amit én futtattam az nem avx-es lehetett. Mindegy, így is stabil és még jobban melegszik. :D

(#8271) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok belépek én is ezekkel.
ramom még nem jött meg, de majd holnap remélem igen..Ez a lap egy remekmű :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#8272) arnoldito


arnoldito
senior tag

Hy All!

Beléptem én is a klubba. Sikerült kicserélnem a konfigom, egy Asrock Fatality Z170 Gaming K6 lapra, egy I5 6600K-ra és 2x8Gb 3200 Corsair Vegnance ramra. Most az lenne a problémám, hogy a ramokat nem tudom a gyári órajelen hajtani. Hiába állítom be az XMP profot, akkor 2mp-re elindul a gép és kikapcsol, majd be és ki, és ez megy amíg a tápot le nem lövöm. Mi lehet a baj? Most a Cpu-t kezdésnek 4400Mhz-re meghúztam, 1.230V-tal kocog, de a rammal lövésem sincs mit csináljak. Segítségeteket köszönöm. :R

Üdv

(#8273) ->Raizen<- válasza aok1 (#8268) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Olvastam hogy az x265 hd benchmark (hevc-be dolgozó videó) kódoló le tudja halasztani a stabilnak hitt oc-s procikat. Itt is stabil a 4,2-es proci 2600-as ramokkal. [link]

x265 HD BENCHMARK 0.1.4 RESULTS

Please do NOT compare it with older versions of the benchmark!
Please copy/paste everything below the line to to report your
data to http://x265.ru/x265-hd-benchmark/

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Results for x265.exe build 1.4+5
x265 Benchmark: 64-bit
==========================

CRF-20 preset-"fast"
--------------------
encoded 1128 frames in 67.71s (16.66 fps), 2266.68 kb/s
encoded 1128 frames in 67.57s (16.69 fps), 2266.68 kb/s
encoded 1128 frames in 67.66s (16.67 fps), 2266.68 kb/s
encoded 1128 frames in 67.57s (16.69 fps), 2266.68 kb/s

System Details
--------------
Name Intel Processor
Codename
Specification Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz
Core Stepping
Core Speed 3504.0 MHz

Northbridge Intel ID191F rev. 07
Southbridge Intel IDA145 rev. 31

Memory Type
Memory Size 16348 MBytes

Windows Version Microsoft Windows NT10.0 (Build 10586)

Number of processors 1
Number of threads 4
Number of threads 4 (max 16)
L2 cache 4 x 256 KBytes, 4-way set associative, 64-byte line size
Instructions sets MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64T, VT-x, AES, AVX, AVX2, FMA3, TSX
Package

Temperature 0 34°C (93°F) [0x22] (SYSTIN)

(#8274) -Gabesz- válasza #Morcosmedve (#8247) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Lefuttattam én is 4,6-on. Hát azért itt rendesen megmutatkozik a 6700k előnye a 6600k mellett.
Az aida L2 cache read értéke nálam elég ingadozó, sokszor csak 295Gb/s érték körül produkál, nem tudom mi lehet az oka.

(#8275) Szinyák válasza #Morcosmedve (#8261) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszi a segítséget ,

Gyorsba ezt sikerült kihozni a gyári 3000mhz memókbol .. Stabil :R :C

3333mhz (16-16-16-36) biosba fix : 1.4 v 1.408v írt ki .
Amit mondtál VCCSA, VCCIO : FIX : 1.2V

hwinfo szerint : DRAM Volt : 1.408v VCCSA : 1.248v max nem sok ez így 24/7.-re

Vagy maradhat így simán bírni fogja ?

Memóriák hőfoka meddig mehet biztonságosan huzamosabb terhelés alatt ? VRM hőfokot hol lehet nézni a hwinfo.-ba nem találtam vagy rosszul keresem :F

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#8276) ->Raizen<- válasza Szinyák (#8275) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az 1,4v sok lesz a memóriavezérlőnek. 1,35v a biztonságos határ hosszútávra.

(#8277) diegho


diegho
nagyúr

Asus Z170-P lapot használ valaki? Ingyen Doom jár hozzá, ami nem kis összeg, akinek nem kell simán eladja 8k-ért és 26-ért kapott egy Z170-es lapot.

(#8278) -Gabesz- válasza Szinyák (#8275) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Szerintem nem lesz sok a memóriának az 1,4v és a vezérlőnek sem az 1,2v. Esetleg a vccio és a vccsa értékeket próbáld meg lentebb venni, hátha úgy is stabil marad.

Nálam a ramok többet kapnak, léghűtéssel 37 fok volt eddig a legmagasabb hőfok.

(#8279) aok1 válasza -Gabesz- (#8274) üzenetére


aok1
tag

Nekem az l2 cache másolásra olyan 370-410 Gb/s között mér az aida.Akárhányszor lefutattam.

[ Szerkesztve ]

(#8280) aok1 válasza Szinyák (#8275) üzenetére


aok1
tag

A vrm hőfokot is lehet monitoroztatni.Tedd alaphelyzetbe a hwinfót és amikor felhozza neked az asus ec-re utaló hibaüzenet ami letiltja akkor ne arra kattints ami tiltja a monitorozást.

[ Szerkesztve ]

(#8281) ->Raizen<- válasza -Gabesz- (#8274) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Lehet még ott játszani az időzítésekkel ram terén. Nekem 2666-on szűkebbre szabva picit reszponzívabb lett a böngészés. Így már pokoli gyors.

[ Szerkesztve ]

(#8282) Habugi válasza ->Raizen<- (#8281) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt nem kéne erőltetni, mindjárt közli valaki hogy csak placebo.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8283) #Morcosmedve válasza -Gabesz- (#8274) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha már drágább, legalább ennyit :DDD
Igen, valamiért jobban szór az AIDA64, és kevesebbet is mér, valószínűleg (nálam) tiszta Win-el helyre jönne, mikor előszőr raktam össze a gépet, stabilabb volt, igaz a verzió is más, mindegy, van amikor sikerül jobban kimérnie, de nagyjából 5 mérésből belőhető.

(#8275) Szinyák: Na, megy ez! :D VCCSA és IO-hoz csal az Asus lap, 1,1875-re tedd, akkor lesz 1,2 körül, de valamelyik fesz a kettő közül picit magasabb, ott menj alá/felé a BIOS-ban...ezek szerint nem csak nálam van így...nálam is 1,22-23V. Összefoglalóban van határ táblázat.

Utóbbi mondat rád: (#8276) darky@ is vonatkozik!

(#8271) sid.:Rc211v és (#8272) arnoldito: Grat! :) Majd beszámolók jöjjenek! :K

Szerk.:

(#8284) darky@: De vonatkozik, csak így nincs értelme :DDD

(#8285) diegho: Nem ajánlom azt az alaplapot. 6600k-val 4,4-4,6 elérhető, normális hűtéssel.
Milyen alaplapot vegyek topikban kérdezz az alaplapra, de szerintem már megtetted.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#8284) ->Raizen<- válasza #Morcosmedve (#8283) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Rám ? Dehogy. ;] Na de mivel nem megy 1,4-en sem 3 ghz-et a ram de alapfeszen 2800 okés ezért nem feszelem túl, nincs értelme.

(#8285) diegho


diegho
nagyúr

Asus Z170-P és 6600k mennyire jó párosítás, ha 4200MHz a cél?

(#8286) ->Raizen<- válasza Habugi (#8282) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát végül is annyira nem placebó, mert net sebességet dupláztak, és most vettem észre. :D

(#8285) diegho: Nézz oc teszteket a lapról.

[ Szerkesztve ]

(#8287) aok1 válasza Szinyák (#8275) üzenetére


aok1
tag

(#8288) CsonkaImo válasza diegho (#8285) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem túl "acélos" lap, de 4,2GHz-hez szerintem elég lesz. Ilyen alacsony órajel nem okozhat gondot. Azért kérdezd meg itt is.

[ Szerkesztve ]

(#8289) ThePoweR válasza Habugi (#8282) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Haha. Mert mégis mi gyorsul? Gyorsabban nyílik a vezérlőpult? Böngészés még hihető is, de azt is kétlem hogy észrevennéd. Ez olyan mint amikor valaki azért járatja max órajelen a CPU-t 24/7 mert hogy gyorsabb így a windows. Hát persze. Nanosecek alatt dönt a proci az órajelről a terhelés alapján. Biztos észreveszed.

(#8290) Habugi válasza ThePoweR (#8289) üzenetére


Habugi
addikt

Nem is tudod milyen jó példát hoztál fel.., észreveszem ha hikomat üzemmódra van téve a CPU és Idle/Max órajel között ugrál fel s alá.. :K

Viszont még mielőtt nagyon belemélyednénk, csak hogy érezd a helyzetemet amikor valaki a tiédhez hasonló kijelentéssel él.., te hogy magyaráznád el egy vakon születettnek hogy milyenek a színek?
Na kb ennyire párbeszéd képes a téma.. :R

Szerintem örülj neki hogy téged nem zavar/nem veszed észre, ha napi 24órát megy mindkettőnk gépe az év 365napján és ebből naponta ~16órát Idle, akkor spórolsz hozzám képest éves szinten egy fél mozijegyet.

Ez a "minek menjen maxon" része ugye ha azt vizsgálod ki mit vagy mit nem vesz észre, ellenben ha megkérdezi valaki, mondjuk én hogy miért ne legyen maxon az órajel Idle, akkor arra mi a válasz? A fél mozijegy vagy az hogy ne 30fokos legyen csak 28? :)

Maximum a jó közérzet.., na ezt meg én nem tudom elképzelni vagy a te eseteddel élve nem veszem észre magamon hogy javulna a morálom attól hogy Idle nem maxon pörög. Tessék ugyan ott vagyunk, a nagy különbség hogy nem akadok bele mindenkibe akinek jó ha Idle visszaveszi magát, egyszerűen tudomásul veszem. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8291) Szinyák válasza aok1 (#8280) üzenetére


Szinyák
őstag

Áháááá :C tényleg , régen írta láttam ilyen opciót . Hogy kell a hwinfot alaphelyzetbe tenni, hogy megint kiírja ? bocs a láma kérdésért

Szinyák

(#8292) Szinyák válasza #Morcosmedve (#8283) üzenetére


Szinyák
őstag

Thx akkor mehet nyugodtan a ram fesz 1.4v.-ra ?? nem lesz baja a ram vezérlőnek hosszú távon ?
Lejjebb veszem ma a VCCIO/VCCSA .-t : 1.178v.-ra amit írtál ??

Igen nekem is feltűnt auton is ezek az értékek 1.232v volt és fix 1.2v is felé feszeli egy kicsit :F

Szinyák

(#8293) ThePoweR válasza Habugi (#8290) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Én sem akadok bele mindenkibe aki maxon járatja, mert tegye ha úgy tetszik. Viszont az olyan kijelentésektől, hogy "így gyorsabb a windows" kiégek. Egyébként mi előnye van annak hogy maxon megy folyamatosan? Semmi. Többet eszik. Van az 2-3 mozijegy is éves szinten. :D

(#8294) Habugi válasza ThePoweR (#8293) üzenetére


Habugi
addikt

Hát de égjél ki basszus, már meg ne haragudj, most szerinted az hogy te mit vagy mit nem veszel észre milyen hatást gyakorol az én valóságomra?! :D
Rengeteg dolog van amit nem veszek észre/észlelek mások pedig igen, ettől még nem vitatom ezek létezését, a világ azért nem ennyire lineáris.

46ft/kWh a magyar átlag.., alkalom adtán mérd le mennyit eszik a géped így, aztán zúdulj ki BIOS-ba és fixáld az órajelet, mérj újra, majd elemi matek a különbözettel. Rá fogsz jönni hogy még a fél mozijegy is túlzás volt részemről, alig pár Wattról beszélünk, márha a napi 16h Idle nem lett volna elég túlzás. :)

Az előző configom egy AM3+os Vishera volt, 1.5V CPU fesszel.., IBT-ben csak a proci karcolta a 400W-ot alulról.., na még annál sem jött volna ki a mozijegy Idle max órajel/takarékos között (említett hasonlatnál maradva), nemhogy ezeken.., pláne kettő-három. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#8295) ThePoweR válasza Habugi (#8294) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Hagyjuk szerintem, mert már olyan érzésem van mintha vallásról vitatkoznánk. :D

(#8296) #Morcosmedve válasza Szinyák (#8292) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Addig vidd, amíg 1,208V lesz HWinfo64-ben a terhelt VCCSA és VCCIO értéked.
Persze, ha stabil, lentebb is viheted.
1,4V még mehet 24/7-re RAM és CPU feszültségben is, hűtés legyen megoldva.

(#8294) Habugi és (#8295) ThePoweR: Engedjétek el egymást, ne kelljen már pont tőletek töröli, mert sok az oFF, én is megtettem már pár napja.! :R

Habugi: Hiába, én sem értek egyet vele, hogy nem gyorsabb, nem érezni, nem valós, elég az hozzá, hogy az 1GHz nem véletlenül került oda...egyébként a W téma desktop-on, leginkább arra megy ki, hogy hűtés legyen kisebb, jobb, halkabb, ilyenek. Hordozhatóságban, pedig tényleg fontosabb a fogyasztás, persze itt a desktop-nál írt dolgok ugyan úgy játszanak (összefügg az egész). A villanyszámla nem érdekel a szerverek alatt senkit.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#8297) elmelet45


elmelet45
tag

Előző Z170-es alaplapomnál érdekes hogy működött minden, elvileg a másiknál is működnue kell a memóriáknak, akkor lehet hogy a memória vezérlő adta meg magát a Cpu-nál, úgyhogy cpu mehet a gariba.

(#8298) #Morcosmedve válasza elmelet45 (#8297) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mi az előzmény? Mik a komponensek?
Sokkal inkább lehet rosszul a foglalatba betett proci és inkompatibilis memória gondja, de ha ezek kizárva, akkor még lehet a CPU és az alaplap is rossz...hiába az IMC a proci privilégiuma, a bekötés, a slot(ok) az alaplapon van(nak).

© asszongya'hogy

(#8299) ->Raizen<- válasza elmelet45 (#8297) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mennyi feszt adtál a ramoknak? :Y

(#8300) Szinyák


Szinyák
őstag

DRAM hőfok meddig egészséges max ? 24/7.-re .
Alapórajelen/időzítésen a 4 dim 6h játék után 43-44 max temp volt már ...

OC.-val meddig mehet ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.