Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27101) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#27099) üzenetére


Dhampir
félisten

Inkább a Latitude marad alul minőségben, nem? :)

Attól nem, de te többet élvezhettél. :D

(#27102) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#27101) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja igen, mondom én már írni se tudok...

(#27103) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#27102) üzenetére


Dhampir
félisten

Pihenj le, már rád fér. :)
Jó éjszakát!

(#27104) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#27103) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, neked is...;)

(#27105) deathtania


deathtania
senior tag

néha csinál olyat a pavilionom, főleg játék közben, de zene/film közben is, hogy hirtelen berecseg, sőt játék alatt el is kezd szaggatni a kép.
olvastam feljebb, hogy többeknél a power assistant-al inkompatibilis a hangkártya drivere. nálam is az lehet a probléma? ha leszedem, és mégsem az volt a gond, akkor recoveryből vissza tudom tenni igaz (driverek és programok újratelepítése) ?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#27106) sir fg válasza deathtania (#27105) üzenetére


sir fg
aktív tag

A Power Assistantot le lehet tölteni a HP honlapjáról, ott, ahol a driverek is vannak. Szóval bármikor újból fel tudod telepíteni. (Gondolom, hogy a PA-ot akarod leszedni, és nem a hangkártya drivert :) )

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#27107) kutga válasza deathtania (#27105) üzenetére


kutga
nagyúr

Power Assistant okozta nalam is, valamint nekem fent volt egy IDT audio driver is, azt is leszedtem, azota nem recseg a hang.

Let the Zone take me if I am.

(#27108) deathtania válasza kutga (#27107) üzenetére


deathtania
senior tag

az idt drivert a beats audio miatt nem akarom leszedni, mert így egész tűrhető hangja van. na majd kiderül... :)

www.brczart.hu

(#27109) kutga válasza deathtania (#27108) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem hiszem hogy annak köze lenne a recsegéshez, de én úgy szeretem a wint hogy minél kevesebb sallang van feltelepítve.

Let the Zone take me if I am.

(#27110) sir fg válasza kutga (#27109) üzenetére


sir fg
aktív tag

Azért az nem annyira sallang szvsz. :-) Teljesen más hangja van IDT-vel. Meg én pl. tudom állítani, hogy HDMI-n tolja-e át a hangot.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#27111) deathtania válasza sir fg (#27110) üzenetére


deathtania
senior tag

igenigen, nekem is a hangzásjavítás miatt kell. nélküle kegyetlen hangja van, de a beats audio javításnak hála egész korrekt hangja van a notinak, azért akarom rajta hagyni. :)

www.brczart.hu

(#27112) deathtania válasza kutga (#27109) üzenetére


deathtania
senior tag

no úgy néz ki, hogy megoldódott a dolog. leszedtem a power managert, azóta szép folyamatos a játék recsegés nélkül, és mintha hűvösebb is volna a gép. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#27113) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Tegnap lettem a tulaja egy használt Pavilion dv6-6002eg-nek. Mit ne mondjak, Acer Aspire után azért másabb érzést nyújt. A HP dolgokat hanyagolom, csináltam saját telepítést, meg összebogarásztam a drivereket. Egyedül az AMD VGA driverrel gyűlt meg a bajom. Ami nem HP-s beütésű, hanem az AMD oldaláról való, azzal nem tudtam váltogatni a VGA-k között, csak az Intel volt aktív. De több negatívum nem jut eszembe - na jó, esetleg annyi, hogy a venti lehetne halkabb is... :K

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#27114) okmaci válasza deathtania (#27112) üzenetére


okmaci
csendes tag

Nálam ugyanez volt a helyzet, a 4535s-emen is recsegett a hang, majd a power manager unistall után minden rendben lett, azóta jól szól...

(#27115) bjucy


bjucy
csendes tag

Sziasztok!
4 hete vettem egy hp probookot, kifizettem érte a 180.000ftot a Laptopszalonban. Kiderült, hogy az egyik billentyűje túl érzékeny és már érintésre is működik nem kell megnyomni(ez kicsit zavaró gépelés közben). Ezért kb 2 hete visszavittem ,hogy javítsák meg iskolakezdésig.Elküldték a hp márkaszervízbe.
Kiderült, hogy 5000ftot kell fizetnem(a futár ára), erre még azt mondtam nagy nehezen hogy jól van kifizetem csak legyen normális laptopom a sulira mert enélkül semmit nem tudok csinálni. 13.án vittem be és még mindig nincs kész a laptop...nem tudom mit csináljak, ez normális hogy eladnak nekem egy szar laptopot visszaküldöm hogy javítsák meg ülnek rajta 1000 évet és még fizessek is érte??????? pluszba még megyek iskolába laptop nélkül semmit nem tudok csinálni.
Szerintetek reklamáljak ezért vagy mi legyen? :O :F

(#27116) kutga válasza bjucy (#27115) üzenetére


kutga
nagyúr

Sok mindent nem tehetsz, mint vársz. A HP-t én sem a sebességéről ismerem, asszem két hét az alap határidő, ezen felül jön még ha mondjuk alkatrészt is kell rendelni.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#27117) zsolthee válasza bjucy (#27115) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ezért egy forintot sem kellett volna fizetni ha közvetlenül a HP szervizbe viszed.
Az üzletbe 3 napon belül érdemes visszamenni, akkor ki kell cserélniük a gépet.
A szerviz a gyártótól rendeli meg az alkatrészt, szóval neki is várni kell a szállítmányra.
Én átlagosan 2-3 hetet szoktam várni, akkumulátorok esetében néha még többet is.
Másik előnye az lett volna ha Te viszed javíttatni, hogy a probléma detektálása után visszakérhetted volna a laptopot, így ha nehézkesen is, de tudnád használni. Ha megékezik az alkatrész (valószínűleg klaviatúrát rendeltek hozzá) utána beviszed és 5 perc alatt kicserélik. (Bár mondjuk ha nem bp-i vagy akkor lehet, hogy ez volt az egyszerűbb megoldás.)
Szóval türelem. Reklamálhatsz, de attól nem lesz előbb kész a géped. :N Sem az eladó sem a szerviz nem tehet róla, hogy pont kifogtál egy ilyet. Szerintem eléggé megbízható masinák...De pont jónak és jókor mondom, mi ? :D

(#27118) kutga válasza zsolthee (#27117) üzenetére


kutga
nagyúr

Eddig én is csak minőségi HP gépekkel találkoztam. :)

Let the Zone take me if I am.

(#27119) bjucy válasza zsolthee (#27117) üzenetére


bjucy
csendes tag

Nem Budapesti vagyok így nekem ez az opció nem volt elérhető. Ami bosszant, hogy nem egy 10 éves kifutott német billentyűzetes modell, hanem egy új gép, nem tudom elhinni, hogy 2 hét alkatrészt szerezni. Ráadásul nem facebook-ozásra vettem :U

(#27120) zsolthee válasza bjucy (#27119) üzenetére


zsolthee
senior tag

Pedig sajnos annyi. Türelem, tornaterem. :)

(#27118) asound
Alapvetően nincs gondom a HP notikkal mert nem túl problémásak, de néha azért
becsúszik ez-az. Vadi új, frissen kibontott gép billentyűzetén már fityeg az F4? :F :Y
Jó ez csak egy a sokból. Legutóbb 20db 8560p-t úgy kaptunk meg, hogy az akkumulátoruk nem volt teljesen 100-as nem tudom mi volt velük, mert elég érdekes jelenséget produkált. Ha valaki találkozott már ilyennel, akkor árulja el legyen szíves, hogy mitől van.
Szóval: A 20-ból 1-et gyönyörűen feltelepítek, minden OK, akku tölt! (fontos:töltődik).
Jön a következő. Telepítés, Win7 patchek installálása stb. 1-2 órát tuti volt töltőn. Lehúzom, próbálom akkuról indítani de semmi. BIOS azt mondja: Battery not present. Mondom fasza.
Nézem a többit. Mind a 19 ezt csinálta. :C
Aztán kipróbáltam azt, hogy az egyikből átteszem az akksit az egyetlen, hibátlanul működő és akkumulátorról teljesen jól üzemelő gépbe. Nicsak! Pár perc és elkezd töltődni, pedig a másikba életjelet sem mutatott órákon keresztül. Visszateszek mindent az eredeti helyére és mintha nem is lett volna hiba: a "rossz" gép tölt a "rossz" akksit.
Szóval nem volt semmi sem rossz, csak mind a 19 gép akkuját kb 15-20 percig tölteni kellett az egyetlen 1 jól működő gépben, aztán visszatenni.
Egy kicsit bosszantó volt, de szerencsére nem kellett gariztatni őket.
Hozzáteszem: Mindegyik teljesen egyforma volt, egy beszerzésből és egy szériából származtak.

[ Szerkesztve ]

(#27121) deathtania válasza zsolthee (#27120) üzenetére


deathtania
senior tag

nekem júniusban volt olyan, hogy az első dv6omban nem ment a dual graphics és a touchpadje is meghalt 3 nap alatt. csere az eladónál, a másodiknak meg semmi baja, fainul működik. :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#27122) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Helló!

Tudnátok olyan programot mondani, amivel ellenőrizni lehetne, hogy az összes driver fel van-e telepítve?

(#27123) kutga válasza Cartman023 (#27122) üzenetére


kutga
nagyúr

Vezérlőpult-Rendszer-Eszközkezelő.

Ha valami nincs, ott lesz a sárga felkiáltójel.

Amúgy HP-hoz Support Assistant levadász mindent.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#27124) Turbobacsi válasza kutga (#27123) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

"Amúgy HP-hoz Support Assistant levadász mindent."
elötte vagy a kábel vagy a wifi drivert azért fel kell tenni (habár a win7 lehet hogy felismeri saját driverével ezeket)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#27125) kutga válasza Turbobacsi (#27124) üzenetére


kutga
nagyúr

Azért LAN drivert már csak felrak magának a W7. Nemrég telepítettem 2510p-t azon még a WLAN és 3G modem drivert is felpakolta.

Let the Zone take me if I am.

(#27126) Cartman023 válasza kutga (#27123) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Köszi, ez tökéletes lesz.

Minden driver fent van, az eszközkezelő szerint.

(#27127) Vigneau válasza kutga (#27123) üzenetére


Vigneau
félisten

Én simán ellettem volna a HPSA nélkül, de a CoolSense nem működik a hiánya esetén. Még jó, hogy az értesítési ikonok közül már el lehetett tüntetni - olyan böszöm volt szegény. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#27128) Vigneau


Vigneau
félisten

Alakulok közben a dv6-tal való barátkozással. Egyedül arra nem jöttem rá még, hogy a dGPU-nál csak rögzített sémát lehet beállítani, vagy van esetleg dinamikus sémára is lehetőség? Jó lenne megadni, melyik alkalmazásnál szeretnék dGPU-t használni. Acer AS5750ZG-nél (B950/GT 520M) volt ilyen lehetőség a ForceWare-ben. Itt viszont jelenleg addig jutottam el kényelem terén, hogy sikerült gyorsbillentyűkombinációkat beállítanom a két VGA-ra.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#27129) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Van egy HP Compaq 6720s laptopunk Win XP SP3-mal a fedélzeten. A tálca valamiért máshogy néz ki, mint eredetileg, pedig az 1280x800-as felbontáson nem állítottam, a feltöltött képen látszani fog. Meg az ikonok is kicsit hasonlítanak a tálcán arra, mikor 640x480-ra van állítva a felbontás.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#27130) deathtania válasza rmartin94 (#27129) üzenetére


deathtania
senior tag

újraraktad vagy mi? hogy azt írod "eredetileg"? vagy mi történt?

www.brczart.hu

(#27131) rmartin94 válasza deathtania (#27130) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Nem raktam újra, azért írtam az eredetileget, mert egy XP SP3 tálcája alapból nem így néz ki, csak nemtom mitől alakult át. Az idő van máshogy kiírva, meg az ikonok mások.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#27132) sasNAXO


sasNAXO
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném egy hozzáértő segítségét kérni:
Adott egy Elitebook 8460p, a kérdésem az lenne, hogy a következő modul jó-e hozzá?
HP un2420 EV-DO-HSDPA Mobile Broadband Module

Azért kérdezném, mert a fenti linken bár nincs ott mint kompatibilis termék, itt már kompatibilisnek említik...

A választ előre is köszi! :)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#27133) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a SanDisk SSD berakható 6930p Elitbook-ba. Az eredeti hdd-t akarom kicserélni, ezt találta szerintem elég kedvező áron.

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#27134) Magnum_ válasza Biqci (#27133) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, de csak sataII-esként fog menni, de persze ez nem baj

I humbly and respectfully decline™

(#27135) Biqci válasza Magnum_ (#27134) üzenetére


Biqci
aktív tag

Az legyen a legkisebb gond :D
Csak a mérete valamivel vékonyabb (2mm) mint a hdd, az nem gond?
A BIOS tudja kezelni?

[ Szerkesztve ]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#27136) Magnum_ válasza Biqci (#27135) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az nem gond. tudja, valszinüleg :-)

I humbly and respectfully decline™

(#27137) zsolthee válasza Biqci (#27135) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nem gond ha vékonyabb. Mennie kell. :K

(#27138) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Nem tudtok valami megbízható oldalt, ahol tudok szerezni HP ProBook 4535s-hez akksit?

(#27139) Magnum_ válasza Nixon18 (#27138) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ebay

I humbly and respectfully decline™

(#27140) Nixon18 válasza Magnum_ (#27139) üzenetére


Nixon18
senior tag

Esetleg valami itthoni oldal? Vagy csak ilyesmi oldalakon találhatok aksit? Az nem létezhet...

(#27141) kutga válasza Nixon18 (#27140) üzenetére


kutga
nagyúr

[link]

MOD
sasNAXO
A HP oldala szerint nem, csak ezek mennek bele: HP un2430, HP hs2340.

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#27142) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Barátnőm megkínálta a 8440p-jét egy kis körömlakkal :) a touchpad és a könyöktámasz egy kis része kapott egy cseppet az átlátszó lakkból. Acetonnal rá lehet menni? A benzinről tudom, hogy nem árt ennek a dura felületnek, viszont az aceton?

Remélem üdítő a kérdés a sok tech téma között :DDD

(#27143) sasNAXO válasza kutga (#27141) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Az poén, mert ha szintén a hp oldalán rákeresel a 8460p-vel kompatibilis tartozékokra, akkor szerepel a listában. :(((
(5. oldalon találtam meg a "Networking - Wireless - Wireless NICs & adapters" alatt)

Ilyenkor mi van, Datasheet a nyerő?

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#27144) deathtania válasza rmartin94 (#27131) üzenetére


deathtania
senior tag

felbontást nem állította át az xp? ezt checkold mindenképp. esetleg frissítésként új drivert rakott fel/ te frissítetted a vga drivert?

www.brczart.hu

(#27145) zsolthee válasza jorden06 (#27142) üzenetére


zsolthee
senior tag

Mekkora a gép ha még a könyöködet is megtámasztja? :DDD
A kémi topicban írták a kollégák, hogy nem igazán célszerű műszaki téren használni az acetont tisztításra. Kikezdheti az alkatrészeket, foltot hagy stb.
Én kontakt wl-t szoktam használni. Eddig még bevált, bár mondjuk körömlakkal még nem volt dolgom. Legutóbb a kolléganő kínálta meg a 8510p-jét egy kis kávéval ugyan így. Egy napig csinált érdekességeket a gép... :)

(#27146) deathtania válasza jorden06 (#27142) üzenetére


deathtania
senior tag

jómagam szebb időkben (mikor még asztali gépem volt...) aceton MENTES körömlakk lemosóval szoktam tisztogatni a cpu-t, gpu-t a pasztától. mivel az is lemosó, de jóval kíméletesebb (pl Caola), a nyákot sem marta meg soha. szerintem aceton mentessel nekimehetsz. vagy simán nem pattanik le ha pl a körmöddel megkapargatod (mint a körömről a lakk)?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#27147) Biqci válasza Magnum_ (#27136) üzenetére


Biqci
aktív tag

Csak azért kérdem, mert olvasgattam, hogy cserélték már többen is 32-64gigás SSD-re, de ha lúd legyen kövér alapon jöjjön a 128... :DDD
zsolthee: legfeljebb kitámasztom valamivel, újságpapír, wc-papír, forgalomból kivont papírhúszforintos stb.
Köszi a segítségeteket!

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#27148) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék valami irányképet kapni az alábbi helyzetről!
Adott egy gamer komplett számítógép.. de szeretnék laptopra váltani.
Lehetőleg olyan gamer laptopot keresek amin azért elfutnak a mai játékok,lehetőleg gond nélkűl... olyan 200.000 környékén!

mit ajánlotok?:)

(#27149) zsolthee válasza KaakukK16 (#27148) üzenetére


zsolthee
senior tag

A "Milyen notebookot vegyek?" topicot :D

Miért cseréled le a PC-t laptopra? Főleg ha játszani szeretnél... :F

[ Szerkesztve ]

(#27150) KaakukK16 válasza zsolthee (#27149) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

A játék az már csak nagyon másodlagos dolog lenne,ha úgy döntenék..ez csak azért kell,ha esetleg honvágyam lenne!:D Praktikai okoból kell..felsőoktatás mellé egy olyan laptop ami gyors,kellően sokat tud,és esetleg néhanapján lazíthatok rajta 1-2 játékkal... Y570-et ajánlottak..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.