Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) cocka válasza NickLang (#2100) üzenetére


cocka
veterán

Attól függ hogy van-e rendszeres és megfelelő mennyiségű lóvé. Én abból indultam ki, hogy nincs, ha van akkor jobb az online.

(#2102) NickLang válasza cocka (#2101) üzenetére


NickLang
csendes tag

Szakálas avatarom miatt gondoltad ezt? :DDD
Így már stimmel, akkor CIB Online... még1x köszönöm. :)

"Ki korán kel, egész nap álmos marad."

(#2103) cocka válasza NickLang (#2102) üzenetére


cocka
veterán

Semmi köze nem volt hozzá.

(#2104) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
MKB-nál nyitok számlát, mert elég jó kamatot fizetnek 3 hónapra (6,2%) a következőp 3 hónapnál pedig már prémiumként adnak +0,2%-ot mert ott marad náluk a pénz (tehát nem feltétel új megtakarítás mint az OTP-nél :N )

Az egyetlen gondom, hogy találtam a díjak között egy ilyet:
2.2. Inaktív bankszámlavezetési díj 1000 Ft/ negyedév

Mivel se netbankot, se kártyát nem kértem és a fizum se oda megy így nem lenne mozgás a számlán, csak 1/4 évente újra lekötném a pénzt, eszerint ez +1000Ft-be kerülne nekem?
Ha igen, mi a legegyszerűbb megoldás ennek kivédésére?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2105) cocka válasza Mercutio_ (#2104) üzenetére


cocka
veterán

Ha igen, mi a legegyszerűbb megoldás ennek kivédésére?

Átmenni a cibhez. :DD

(#2106) Flashcash válasza Mercutio_ (#2104) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem számolnak fel semmit neked, így nem is kell kivédened semmit.
(aktív bankbetét esetén nincs ilyen díj, 20ezerFT feletti egyenleg esetén szintén nincs, meg van még vagy 4 mentesítő feltétel alóla)

[ Szerkesztve ]

(#2107) Mercutio_ válasza Flashcash (#2106) üzenetére


Mercutio_
félisten

És eszerint a lekötött összeg is beleszámít a 20k-s limitbe, mert akkor gond egy szál se :R

cocka: Volt náluk hitelkártyám, előzetes értesítés nélkül pakoltak 2-féle díjat is az addig ingyenes számlavezetésre, piti módszer volt így otthagytam őket a fenébe, utána még 3 hónapom és több telefonálgatásomba került, hogy végre lezárják az elvileg már lezárt és kinullázot számlámat :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2108) Flashcash válasza Mercutio_ (#2107) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ahogy írtam ha bármelyik feltételt teljesíted az alábbiakból nincs ilyen díj:
-önmagában aktív bankbetét esetén nincs ilyen díj egyenlegtől függetlenül
-ha 20ezernél nagyobb az egyenleged (betét sem kell) akkor sem
-stb.

CIB a toplistások között van a banki panaszlistán lásd fent.
Emellett a meglévő ügyfeleiknek kínált 2,5% FT kamat kb. annyit üzen, hogy ide a pénzeteket de ingyen. :))

[ Szerkesztve ]

(#2109) Latency válasza Flashcash (#2108) üzenetére


Latency
senior tag

2,5% hol? [link]
Ez 6,25% 3 hónapra (interneten lekötve 6,5%) még jobb is, mint az MKB. Számlavezetés pedig CIB 299 vs MKB 400. A netbank meg ingyen van, cserébe olcsóbb az átutalás úgyhogy szerintem megéri kérni.
Jah, hogy te a kedvezmények nélkülit nézted, az csak az automatikusan megújuló betétekre érvényes, egyébként, ha minden lejárat után leköti újra megkapja az akciós kamatot.
A panaszokról meg nem tudok mit mondani, egy sima betétlekötést gyanítom azért meg tudnak oldani hiba nélkül talán még az OTP-ben is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2110) Mercutio_ válasza Latency (#2109) üzenetére


Mercutio_
félisten

Khm, izé, mindez napközben :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2111) Latency válasza Mercutio_ (#2110) üzenetére


Latency
senior tag

Már megy, amúgy én ezt még a 1,5 év alatt mióta ott vagyok nem láttam. Most újítottak valamit a lapjukon pár napja gondolom azért ez a hirtelen leállás.

(#2112) Mercutio_ válasza Latency (#2111) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyébként a 299-es árban mi van benne és mi a feltétele?
Ha el akarom utalni tőlük a pénzt (milla fölötti összeg esetén) mennyi a költsége?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2113) Latency válasza Mercutio_ (#2112) üzenetére


Latency
senior tag

299-ért kapsz egy számlát (kártya nélkül) és egy netbankot (ha úgy gondolod, akkor számlakivonatot is havonta), külön feltétel nincs ez az "alap" számlájuk.Főszámlának inkább az Online a jó, az csak 150Ft, de vannak feltételei. Az átutalás másik bankba netbankból 0,1% min 60 max 6000 Ft.

(#2114) Flashcash válasza Latency (#2109) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha még a két centivel lejjebb levő kondíciókat sem tudod elolvasni és értelmezni, akkor inkább ne ajánlj olyat ami nem működik. :))

A promóciós kamat csak az újonnan lekötött betétekre érvényes. A betétlekötés eredeti időtartamával automatikusan meghosszabbodó betét nem minősül újonnan lekötött betétnek. Az akciós kamatperiódust követően a betétek az azonos futamidejű nem akciós CIB Classic betétek kamataival kamatoznak tovább.
Kedvezmény nélküli EBKM: 3 hónapos lekötés esetén 2,50% / 6 hónapos lekötés esetén 2,50% / 12 hónapos lekötés esetén 2,50% / 18 hónapos lekötés esetén 2,48%

Egyébként meg voltam CIB ügyfél, csak az ilyen kedvességek után, hogy a meglévő ügyfélnek csak rossz kamatot adunk, meg egyéb számlázási problémák miatt otthagytam őket, és lejárat után megpróbáltam újra lekötni, akkor nem adták meg az akciós kamatot. (kb. fél éve, nem hiszem, hogy azóta ez változott volna)

kb. 2 hónapja volt náluk ismerős 8mFT-ra kínáltak akkor 3% kamatot neki, és neki sem enegedték újra akciós feltételekkel lekötni.

[ Szerkesztve ]

(#2115) Flashcash válasza Mercutio_ (#2112) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Lekötött betét témában még az Erste-t is érdemes megnézni.

-9 hónapra a kamatbiztos betétjük új forrás elhelyezésénél 8% (EBKM 8,2%) kamatot ad
-kétféle számlacsomagot is nyithatsz mellé. pl. a szorgos 239FT/hó, ingyen netbank és a bankon kívüli utalás is csak max. 273FT fix összeg lehet
-3M feletti összegnél érdemes az online-t ami ilyenkor ingyenes, ingyen utalással, havi 2db. kp. felvétellel (egyébként 540FT)

A számlacsomagok kondiciói itt olvashatók: [link]

(#2116) Mercutio_ válasza Flashcash (#2115) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R 9 hónapra nem szoktam lekötni, általában 3 hónap így, ha mozgósítani kell valamiért se bukok annyi kamatot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2117) Kbali válasza Mercutio_ (#2116) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézd meg az UniCreditnél a rugalmas betétet, ott hozzá lehet nyúlni futamidő közben és csak a kivett pénzre bukod el a kamatot.

(#2118) SzabBass


SzabBass
újonc

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy OTP Banknál, ha nincsen Bankkártyám úgy is tudok átutalni egy OTP Bankos számlára?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

"All that is yours is rightfully mine. And mine it will be!"

(#2119) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok!

A rengeteg bank akciós ajánlataiban teljesen elvesztem, ezért szeretném a segítségetek kérni.

Jelenleg a feleségem és én külön-külön számlát+kártyát használunk a lehúzós OTP-nél, amelyet egy számla+társkártyára akarunk csökkenteni.

Amiket használnánk:
- készpénzfelvétel - ez jó lenne ha ingyen lenne
- vásárlás kártyával - sűrűn
- interneten vásárlás kártyával - havonta egyszer
- belföldi forint átutalás - kb. két-háromhavonta

A Raiffeisent már próbáltuk, azonban ott az ingyenes számlavezetés feltétele, a bankon kívül történt 120e Ft utalása, amit sajna nem tudunk teljesíteni, mivel a feleségem munkáltatója a Raiffeisennél van, én meg nem kapok 120-at havonta.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#2120) Kbali válasza N3gro (#2119) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én ilyet használok, a feleségemnek van hozzá meghatalmazása és társkártyája.
Egy dolog nem tetszik, minden SMS-ért 30 Ft-ot kérnek.

(#2121) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Kaptam a bankomtól valami aranyszínű hiper-szuper hitelkártyát (igénylés, és kérés nélkül természetesen) borítékban, nem ajánlott levélként, egy csomó papírral.
Az volt a levélben hogy kb 40%-os THM-re felhasználhatom a rajta lévő egyenleget.

Abban a pillanatban a hitelkártyát feldaraboltam, és a hozzá tartozó levelet széttéptem ami már várja a fűtési szezont a kazánházban. :)

Kérdésem mindezekért érhet valami hátrány?
Ki kell esetleg a kártyát fizetnem?

20 éve a Prohardveren

(#2122) egykori válasza odrif (#2121) üzenetére


egykori
őstag

Nálunk is volt ilyen kéretlen kártya-eset. Utána néztem az apróbetűsben, és a lényeg az, hogy a szerződés akkor lép életbe - amitől kezdve már következmény van -, amikor a kártyát aktiválja a csőbehúzandó személy.
Nem tudom, hogy ez általános érvényű, de a mi esetünkben így volt. Természetesen, nem aktiváltuk. :N

(#2123) odrif válasza egykori (#2122) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

És melyik banknál?
(privátban) :))

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#2124) egykori válasza odrif (#2123) üzenetére


egykori
őstag

CetLM.
Nem titok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2125) Kbali válasza odrif (#2121) üzenetére


Kbali
nagyúr

A kéretlennél pont ez a lényeg: nem használod, nem érhet hátrány. Ha mégis kekeckedni karnak, akkor mutassák, meg mikor, hol kérted. Ha nem tudják, akkor GVH.
Én már nyomtam fel így csomagküldőt, aki mindenáron ki akart fizettetni kéretlen csomagot, mert saját pénzen nem küldtem vissza. Később olvastam, hogy mások is megtették ezt és vagy 3 alkalommal megbüntették a céget néhány 10 misire, azóta nem keresnek :)

(#2126) macikos


macikos
addikt

Rohadt MKB. Frissítettem tegnap a Firefoxot 5.0-ra. Erre nem enged belépni a netbank, mert hogy csak a Firefox 3.x támogatott :W :W :W Webpage made in Hungary :W

(#2127) #02683648


#02683648
törölt tag

Üdv,

Régebben kérdeztem itt devizaszámla ügyében (€ alapú), végül CIB lett. Nekem bevált, 100 Ft a havi díj, most épp 3500 Ft a MC dombornyomásos bankkártya (volt vmi olyan cucc, h ha igényelsz egy 3500-as biztosítást, akkor az első évre ingyen van a kártya, amúgy 12 €), eléggé korrekt internetbank van hozzá. Ja és külföldi pénzfelvétel díja 4 € / alkalom, ami még továbbra is elég sok, de ahogy néztem a magyar bankok között még az egyik legalacsonyabb
Lekötött betéteket nem néztem, mert nekem kifejezetten külföldi vásárlásokra kellett a kártya.

(#2128) egykori válasza macikos (#2126) üzenetére


egykori
őstag

Én a K&H-nál szerencsére csak 1-2 napot vártam a frissítésre, de addig is az extensions.checkCompatibility.5.0 sort betettem az about:configba és működött a FF4-es pluginnal is.

[ Szerkesztve ]

(#2129) cocka válasza macikos (#2126) üzenetére


cocka
veterán

Átírod a user agentet régire. :D Vagy IE-re. Azt tuti támogatja. De vigyázni kell, mert a firefox az addonnal alapból rossz azonosítót ad meg ha IE akárhanyast választasz. Szóval én a gépemen lévő IE useragentjét írtam be neki. Úgy át lehet kúrni elég sok honlapnak a fejét, kivéve ami mondjuk activex miatt igényel IE-t.

(#2130) rocket


rocket
nagyúr

Sziasztok!
Van olyan bank aki kinal 3-6 honapos lekotest ugy, hogy az akcios elso kamat periodus utan ujra le lehet kotni a penzt akcios kamattal?

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2131) Flashcash válasza rocket (#2130) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az MKB-nál van hűség betét, amivel még nagyobb kamatot is adnak, ha náluk tartod a pénzed. [link]
3 hónapra most 6,12%-ot adnak, a második lekötéstől kezdve pedig 6,31%-ot.

Az ERSTE-nél az aktív betétet büntetés nélkül lehet megújítani, amennyiben tudod teljesíteni a feltételeit. (x db. vásárlás x értékben a futamidő alatt) [link]

A Raiffeisennél is létezik bizalom betét nevű termék, az újra náluk lekötött betétekre. [link]

(#2132) rocket válasza Flashcash (#2131) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2133) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Most kezdenék erősebb vaterázásba, esetleg külföldről vásárlásokba. A K&H-nál van a számlám és rákérdeztem arra, hogy náluk van-e külön bankszámlaszám a netbankoláshoz. Arra gondolok, hogy egy online felületen a "fő számláról" mindig csak annyit teszek fel egy másik bankszámlára amennyiért épp' vásárolok. Nincs ilyen verzió ott. Melyik banknál lehetséges ez és hol/hogy' éri meg?

Köszi!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2134) cocka válasza Eastman (#2133) üzenetére


cocka
veterán

CIB, kondíciós lista meg ott van a honlapon.

(#2135) rocket


rocket
nagyúr

FHB bankrol mik a tapasztalatok?
3 honapos akcios forint betet 7.5%-os kamattal van.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2136) Flashcash válasza rocket (#2135) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az akciós betéti konstrukcióban leköthető minimális összeg: 500.000 Ft.
A fentiekben feltüntetett kamatlábak csak az első kamatperiódusra érvényesek.

(#2137) rocket válasza Flashcash (#2136) üzenetére


rocket
nagyúr

Olvastam a felteteleket (de valoban nem art kihangsulyozni).
Gondolom 3 honap lejarta utan meg lehet szuntetni a bankszamlat naluk a havi 190ft/os szamlavezetesi dijert cserebe es felvenni az elhelyezesre kerult osszeget plusz a kamatat.
Jol tudom?:)

Utana mar lehet menni mashova, azt nem ertem miert jo a bankok jelentosos tobbsegenek, hogy nem tartjak meg az ugyfeleiket azzal, hogy nem engedik lekotni ujra akcios kamattal a beteteket. (bar gondolom arra jatszanak, hogy a legtobb ember lusta, es nem foglalkozna vele, hogy mashol sokkal jobban jarna.)

Olyan ez mint mondjuk egy internet szolgaltatas, lejar a huseg es listaaron fizetnek tovabb a felhasznalok mert lustak vagy nincsenek tisztaban a dolgokkal, a szolgaltato meg egy szot se szol, hogy olcsobban kaphatnanak jobbat.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2138) Flashcash válasza rocket (#2137) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy ilyen megoldásnál arra figyelj, hogy milyen feltételekkel tudod bankon kívüli átutalással elutalni vagy pénztárban kivenni a pénzedet. Alap számlánál 0,15% az utalás a netbankon.

(#2139) rocket válasza Flashcash (#2138) üzenetére


rocket
nagyúr

Valoban, ezt kifelejtettem.

Tehat akkor ha jol ertem kivetelnel netbankon keresztuli eseti utalas (gondolom itt a lenyeg, hogy elore nyitok egy szamlat mashol, es oda utalom a penzt a kamatperiodus vegen) 0.15% max. 3k, a bankban szemelyesen 0.25% max. 6k, telebank 0.20% max 5k.
Szemelyesen kezpenz felvetel 0.25% max. 10k.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2140) rocket válasza Flashcash (#2138) üzenetére


rocket
nagyúr

Voltam FHB Bankban, van naluk Lojalitas Forint Betet amivel az elso akcios kamat periodus lejerta utan a legalabb az ebben lekotott osszeget ujra le lehet kotni es kamat premiummal egyutt 7.25% a kamat.
Jelenleg julius 31-ig tart ez az akcio, a holgy azt mondta eddig mindig voltak ilyen akciok meglevo ugyfeleknek, ugyhogy valoszinuleg akkor tudok hosszabb tavon naluk maradni ha lesz akkor is ilyen akcio, ha nem akkor megyek tovabb :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2141) Flashcash válasza rocket (#2140) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen ez így elég jó ajánlatnak számít. :)

(#2142) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

Citi-bank mennyire kerülendő banda?

leszámítva a röhejes kamatokat, az érdekes dev. árfolyamokat, el lehet velük lenni? netbank? :R

( citi controll díjcsomag, ha 1,5 milla+ az egyenleg, akkor ingyenes sok minden..... )

(#2143) Kbali válasza g@bo (#2142) üzenetére


Kbali
nagyúr

Több kollégám használja megelégedéssel mind a 0 Ft-os számlájukat, mind a hitelkártyájukat.
Annyi a negatívum, hogy talán jobban kell figyelni a használatra, mert a "büntető" tételek elég magasak és azonnal terhelik, amint lehetőségük van rá.
Egyébként mire szeretnéd használni a számlát?

(#2144) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Nos megvan a CIB céges szerződött ingyenes Online csomag. Minden működik ahogy kell. SMS jön mindenről, mert kértem a kártya és a számlafigyelést is. Internetbank jól használható.
Érdemes kérni a tokenes kütyüt? Ezt nem jól tudták az itteni központi fiókban: token szerintük magánszemélynek nem adható csak cégnek. A számlám magán, csak a céges szerződés miatt ingyenes egy évig. Kondíciós lista és a CIB24 szerint is lehet. Szóval ez egy fekete pont nekik. Ettől eltekintve elégedett vagyok.
Mastercard Standard és Mastercard Internetkártyám van. Az utóbbi simán megy Paypallal.
Eddig jó.

(#2145) dr_ace válasza g@bo (#2142) üzenetére


dr_ace
aktív tag

én is pont a citibank felől érdeklődnék, nagyon vonzó a 0Ft-os számlacsomagjuk. (hitelkártya meg ilyesmi nem érdekel)
engem is érdekelne nagyon, hogy a netbankos szolgáltatásuk milyen, mert azt sűrűn használnám, meg hogy úgy általában véve korrektek-e (nincsenek-e rejtett költségek pl).
köszi előre is ha tud vki válaszolni :)

(#2146) Kbali válasza eddie1978 (#2144) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha kéred, adnak tokent. Nekem is van, az on-line számlacsomaghoz emlékeim szerint ingyen, egyébként pedig valamit kell érte fizetni. Valamivel biztonságosabb a kütyüvel az internetbank, mint nélküle, de nem világmegváltó, csak még egy cucc, ami nélkül nem tudod használni. Még belépni sem!

(#2147) Kbali válasza dr_ace (#2145) üzenetére


Kbali
nagyúr

Itt olvashatsz róla, sajna a demo-t már megszüntették, mert ki is lehetett próbálni.
Kollégáim szerint a napi pénzügyekre tökéletesen alkalmas, de semmi extra (ami nem biztos, hogy baj).

A többiről pont előbb írtam.
Amúgy rejtett költségek sehol nem lehetnek, csak legfeljebb nem olvassuk végig a kondíciós listát. Ha megterhelnek olyan költséggel, ami nem szerepel a kondíciók között, akkor szépen reklamálni kell, végső soron, ha nem megy szép szóval: PSZÁF, mint banki fogyasztóvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#2148) Kbali válasza Kbali (#2146) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lejárt a szerkesztési idő.
Itt az 5. oldalon a token díjak.

(#2149) dr_ace válasza Kbali (#2147) üzenetére


dr_ace
aktív tag

köszi az infókat, szerintem bevállalom ezt a számlacsomagot :K

(#2150) Kbali válasza dr_ace (#2149) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem én mondtam :)
A lényeg, hogy olvasd el szerződéskötéskor az apróbetűs részt és a kondíciós listát, így enm érhet meglepetés. Az értékesítőnek a szavait erős fenntartással kell kezelni, a lényeg a leírt/aláírt szerződésben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.