Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14959) dptrsk válasza RR-13 (#14954) üzenetére


dptrsk
addikt

A számlanyitástól 5, illetve 7 munkanap alatt nálam voltak a boritékok.

Várni akartam kicsit, eddig nem sok pozitívum van a CIB vs Gránit összehasonlításban, az eddigi tapasztalatok:

Amiben a CIB jobb:
-iOS esetén megjönnek a PUSH tranzakciós üzenetek, ha nem fut az app
-iOS esetén gyorsabb a mobil app betöltése
-iOS esetén FaceIDs utalás(Gránitnál PINt kell beírni)
-azonnal befizetős ATM
-PUSH netbank belépés

Amiben jobb a Gránit:
-kártyalimit állítás sokkal logikusabb, gyorsabb, szabadabb(CIBnél előre megadott listából választhatsz, utána jóváhagyás)
-ügyfélszolgálat max. 1-2 perc alatt elérhető(CIBnél 2 esetben eddig 10-15+ perc volt)
-hivatalos netbanki kommunikáció majdnem minden ügyre(1-2 nap átfutással)
-iOS belépéshez elég az app indítása, nincs egy extra belépek gomb, mint CIB esetében
-iOS nincsenek félbehagyott menük(pl. programkódbeli gombnevek)
-másodlagos számlaazonosítók menedzselése(törlés, módosítás, státusz)
-minden ATM egyformán van kezelve, nem kell saját logósat vadászni, ha nagyobb összeg kell
-lekötött betétre elég jó kamat
-van fizetési kérelem

Nem az összehasonlítás alapja, de CIB esetén kiírtottunk pár fát, amit lehetett volna fióki nyitással is digitálisan(lásd OTP, K&H: személyes ügyintézés, digitális iratok). Ha berángatnak a fiókba ne sózzanak rám online nyitást, amit otthon fotelből is tudtam volna...
Másodlagos azonosítónál hogy jöhet egy elvileg zárt rendszerből két eltérő üzenet: weboldal szerint sikeres, push üzenet szerint sikertelen... honnan tudjam melyik igaz, ha nincs másik számlám, amivel tesztelni tudom...
Ha van telefonos szolgáltatásom tudjak mindent intézni,pl. a rám sózott(és félre tájékoztatott) biztosítást csak papír alapon lehetett lemondani.

A véleményem még mindig az, hogy a K&H banké az egyik legjobban összerakott net- és mobilbank, csak a számlacsomagok nem túl jók...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.