Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

A Gaba glv 3299 hd readys vagy full hds?

1080i-s a tv.

Zoll

(#16252) Tomate


Tomate
veterán

Az a helyzet állt elő, hogy volt egy 5750-em amivel HDMI-n küldtem a hangot egy Pioneer VSX-520-as erősítő fele és minden jó volt. A videokártyám tönkrement, majd 3 hónap után most vettem újra egy 5xxx-es ATi-t. Egy 5670-et. Ezzel viszont sehogy nem bírom rávarázsolni a hangot. Pedig ennek is ugyan azt kell tudni. A kártya hátuljáról egy az egyben megy a HDMI az erősítőbe, de az erősítő nem fog fel semmit. Drivert frissítettem 11.11-re, de semmi. Mit próbáljak még? :U :R

(#16253) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem megy a DXVA, a kártya egy Geforce 8500GT 512 MB. Eddig frankón működött a Radeon HD4670 512 MB kártyával ötlet? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16254) zoltanz válasza zoltanz (#16253) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Esetleg megpróbálom a Cuda-t még talán. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16255) spiritex válasza zoltanz (#16253) üzenetére


spiritex
veterán

Nézd meg, hogy milyen kódolású a film, hogy nem vc-1-e? Mert az mpc-hc belső codecje sajnos nem megy dxva-val vc-1-es filmeknél, csak h.264-eseknél, ezt a honlapjukon is írják:
"nVidia series 8(9)xxx for H.264 only
ATI Radeon HD series for H.264 and VC-1 decoding"

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16256) zoltanz válasza spiritex (#16255) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen a h.264 -es vidókkal rendben a DXVA. Ezt nem tudtam, hogy a MPC-HC nem támogatja. gondolom dolgoznak rajta.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16257) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!
Az a problémám az ha a Total Media Theatre-val néznék bd filmeket, de a win7 átvált valami borzalmas felbontásra azt irja nem támogatott program.
Van valami megoldás erre?
Köszönöm!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#16258) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám, ami már régóta fennáll, csak eddig lusta voltam vele foglalkozni.
A 720p-s és 1080p-s filmek akadni szoktak lejátszás közben, de nem mindegyik. Van hogy egy nagyméretű film, akadás mentesen megy, viszont egy 1-2 gigás már akadozik, nehezen tölt be, ha beletekerek.
Ez mitől lehet?
Azt hittem egy nagyméretű 1080p-s film jobban megizzítja a gépet, mint egy 1-2 gigás 720p-s.
BS player-t használok.
Ha megy a lejátszás, akkor a processzor 40-50%-os terhelése van, a memória pedig szintén 50% körül.

Videokártya: Radeon X1950 (meg volt HD4870-es is, de azzal is ugyanez volt), Processzor, AMD Phenom X3 8450, memória 4GB DDR2

(#16259) boba6


boba6
aktív tag

halihó, hátha tud vki válaszolni
P42S30-ot hajtok HD6530D-ről (FM1 A6-3500 APU)
ezen útmutató alapján beállítottam gyönyörűen a MPC-HC-t (másnak is javaslom, "killa sample" is megy gyönyörűen a képminőség pedig briliáns), de az a gondom, hogy AutoFrequency vagy MPC-HC teljes képernyő autochange-nél sem jelenik meg a 60hz-en kívül más üzemmód míg manuálisan simán váltom, van valami tippetek?
jó lenne pedig automatizálni a dolgot valahogy

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#16260) spiritex válasza boba6 (#16259) üzenetére


spiritex
veterán

szia,
azt beállítottad, hogy melyik kijelző frekvenciáját akarod átváltatni az mpc-hc-vel a Fullscreen monitor legördülőben?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16261) boba6 válasza spiritex (#16260) üzenetére


boba6
aktív tag

természetesen

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#16262) WonderCSabo válasza Kal-El (#16258) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézd meg az első hszt!

(#16263) tibikbk


tibikbk
aktív tag

látom sokan tudtok és sokat :)
ebben tudna valaki segiteni?
[link]

Msn ill.telefon van!!!

(#16264) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Tesztelem a rendszert. Lenne egy olyan gondom, hogy DTS módban nem szólnak a hátsó hangszórók. Azonban ha analóg módra rakom akkor már szólnak. XBMS lejátszóval teszteltem. Onkyo 508 hdmi kábellel összekötve a tv-vel. 480 GTX a hangforrás. Mi lehet a gond? DTS módban sokkal dinamikusabbak a mélyek. Annyi még hogy 5.0-áa a rendszerem.

(#16265) zoltanz válasza WonderCSabo (#16002) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A statisztika csak EVR Egyedi rendererrel működik."

Nálam nem megy...
Megmondani valaki miért nem? Köszi a segítséget.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16266) stevve válasza tibikbk (#16263) üzenetére


stevve
nagyúr

Ugyan nem írtad, de ha HDMI-ről beszélünk, akkor pár javaslat:

A hangbeállításoknál a playback devices ablakban a HDMI audio legyen az alapértelmezett.

A gyártó oldaláról (is) a legfrissebb drivereket szedd le (tudom, hogy írtad :) ). A lényeg, hogy a High Def Audio codec fent legyen. Az eszközkezelőben ellenőrizheted is az Audio eszközöknél. Ha találsz, akkor uninstall és a leszedett friss driverekkel telepítsd újra.

Ez persze nem biztos, hogy bejön, de van rá esély. HP-knél szokott ilyen gond előfordulni nagyon gyakran. Egyszerűen nem képesek jól megcsinálni jó ideje. :U

Esetleg a BIOS-ban is érdemes kutakodni HDMI beállítások után.

torma1981:
Sajnos nem tudom, mitől lehet. Nem lehet, hogy a DTS sáv nem jó? Codec, driver frissítés?

"DTS módban sokkal dinamikusabbak a mélyek."

Ez egy trükk a codec-ben, természetes jelenség.

"Annyi még hogy 5.0-áa a rendszerem."
Nem 5.1? :)

[ Szerkesztve ]

(#16267) WonderCSabo válasza zoltanz (#16265) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mégis honnan tudhatjuk? :) Ctrl+J-t megnyomtad? EVR Egyedire van állítva a renderer? Kipróbáltad béta/stabil MPC-HCval, alap beállításokkal, stb?

(#16268) bod101 válasza bod101 (#16257) üzenetére


bod101
aktív tag

Erre senki :F

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#16269) stevve válasza bod101 (#16268) üzenetére


stevve
nagyúr

Mekkora az alap felbontás, amin használod a gépedet? A natív a legegészségesebb. Nem a sémát váltja át a Win7 egyszerűsítettre (vagy mi a neve)? Nem használsz custom DPI beállítást?

(#16270) zoltanz válasza WonderCSabo (#16267) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze, hogy EVR Egyedi, nics bétám. 1.3.2156.0 build portable verzió.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16271) WonderCSabo válasza zoltanz (#16270) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az már marhára elavult. [link]

(#16272) zoltanz válasza WonderCSabo (#16271) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem működik rendesen, attól még be kéne adni a statisztikát sztem, de majd leszedek egy újabbat. Kösz.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16273) Akosman


Akosman
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni,hogy AAC 5.1-ből mivel tudnék AC3 5.1 hangot konvertálni?

(#16274) WonderCSabo válasza Akosman (#16273) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mediacoder, vagy ha esetleg szereted a parancssoros alkalmazásokat, eac3to.

(#16275) tibikbk válasza stevve (#16266) üzenetére


tibikbk
aktív tag

nem nyert egyik megoldás sem, továbbra is fenn áll a probléma, nem megy a hang a tv-n, nincs csatlakoztatva dumát irja :(

Msn ill.telefon van!!!

(#16276) stevve válasza tibikbk (#16275) üzenetére


stevve
nagyúr

BIOS-ban nincs olyan a VGA-val kapcsolatban, hogy VGA/DVI és VGA/HDMI? Ha van hasonló, akkor HDMI-n van?

(#16277) potyi23


potyi23
senior tag

Hi.honnan a fenebol tudom meg h a panasonic tx-p42u20e plazma tvm 1920x 1080p/24,vagy 60? Sehol sem talalom a kezikonyvben sem,es a neten sem!!! :F

(#16278) bod101 válasza stevve (#16269) üzenetére


bod101
aktív tag

1920x1080, tudtommal nincs custom beállításom. A win7 átvált egyszerű színösszeállításra.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#16279) tibikbk válasza stevve (#16276) üzenetére


tibikbk
aktív tag

semmi videóval és HDMI-vel kapcsolatos okosság nincs benne. egyáltalán tudja ez a kártya a hangot?

Msn ill.telefon van!!!

(#16280) kkf válasza kkf (#16241) üzenetére


kkf
aktív tag

Nah, csak hogy hátha esetleg vki később profitálni belőle leírom, hogy a probléma oka nevezetesen maga MPC-Home Cinema volt. Magam sem értem, hogy lehetséges, mert a 32bites verzió WinXP alatt ugyanezen hardver alatt kifogástalanul futott. Ellenben Win7 Ultimate x64 (friss install) alatt a 32 bites és a 64 bites verzió is kb. mindentől összefossa magát.
VLC Player, SMplayer is gyönyörűen visz mindent. A tanulságot mindenki vonja le maga, aztán nekem is mondja el :DD

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#16281) spiritex


spiritex
veterán

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy milyen sorrendben következnek ezek a színterek egymás után a minőség, színmélység tekintetében? RGB32, RGB24, YV12, YUY2, NV12? Mindenképpen az RGB32 a legjobb és csak azt érdemes használni? Ha igen, mégis miért lehet sok helyen azt olvasni, hogy az utolsó hármat ajánlják? Mikor lehet azokra szükség, egyáltalán miért léteznek? Köszi előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16282) WonderCSabo válasza spiritex (#16281) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az RGB tömörítetlen formátum, a többi tömörített, így kevesebb helyet foglal. Én szinte csak YUV videókkal találkoztam, így nincs összehasonlítási alapom, de sztem RGB-t sehol sem használnak.

(#16283) stevve válasza spiritex (#16281) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez egy nagyon komplex terület és kérdés. Nem lehet csak így egyszerűen válaszolni. Már csak azért sem, mert például az RGB-YUV konverzióra is számos magyarázat létezik és vita is van állandóan. Léteznek már azért olyan RGB32-YUV konvertálók például, amik szemmel alig különböztethetők meg. Más és más lehet a forrás is.

Általánosságban az MPEG (2 és 4 is) YV12-t használ, de ha a forrás nem az volt, akkor veszteséges lehet ebbe konvertálni. Viszont a YUY2 már 4:2:2-t használ (nem pedig 4:2:0-t), ami minőségben jobb lehet magas minőségi követelményeknél, mert kevesebb a subsample. Cserébe viszont valamivel lassabb.

A feltett kérdésre így tényleg nem lehet válaszolni. Én azt mondanám, használd azt, amit az adott film kínál.

(#16284) spiritex válasza stevve (#16283) üzenetére


spiritex
veterán

Értem. Köszi szépen! De mi van akkor ha az ffdshow-t használnám Decoder-nek és ott az Output-nál minden formátum mellé pipát tennék? Akkor az azt jelentené, hogy bármelyiket tartalmazza is a forrás azt fogja kiadni? Ha pedig csak mondjuk az RGB32-t vagy csak a YV12-t pipálom be, akkor azokra próbálna konvertálni mindent? És a "High quality YV12 to RGB conversion" mikor jó és mikor nem?
Ha viszont nem ffdshow-t használok, hanem az mpc-hc belső dekóderét? Akkor hol tudom beállítani a színtereket? Hirtelen rámtört a sok kérdés... bocs! :B

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16285) stevve válasza spiritex (#16284) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem használom az ffdshow-t, mert szerintem kicsit túl van bonyolítva, úgyhogy nem tudom, mit kezd ezekkel, de gondolom elkezd konvertálgatni, aminek én kevés értelmét látom. Mint feljebb írtam, vannak olyan esetek, amikor a konvertálás csak negatív eredményt hozhat, szóval most minden filmnél ezzel bajlódni... hát, én ennél kényelmesebb vagyok. :)

MPC-HC-nél szerintem az alapértelmezett az, amit a forrás ad és nem igen lehet csak a shaderekkel váltogatni. Passz, most nincs előttem a progi.

(#16286) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tudnátok segíteni MPC-HC -ben nem mennek a feliratok Playback/kimenetnél minden be van állítva két * -osak közűl. :F Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16287) spiritex válasza zoltanz (#16286) üzenetére


spiritex
veterán

Playback fül Auto-load subtitles pipa?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16288) zoltanz válasza spiritex (#16287) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen. (sima avi egy hang egy kép külön sub felirat)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16289) zoltanz válasza zoltanz (#16288) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Khm, félsiker a netről le tudja tölteni úgy megy.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16290) zoltanz válasza zoltanz (#16289) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam csak srt kiterjesztésű feliratokat eszik. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16291) zoltanz


zoltanz
nagyúr

VLC -vel próbáltam Geforce VP2 karin a DXVA-t minha a VC-1 -es videóknál ezen sem menne rendesen.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16292) WonderCSabo válasza zoltanz (#16291) üzenetére


WonderCSabo
félisten

VLC-t el kell felejteni.

(#16293) zoltanz válasza WonderCSabo (#16292) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elfelejeteném én ha egy lejátszó minden formátumot rendesen kajolna.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16294) ozzy711 válasza zoltanz (#16293) üzenetére


ozzy711
őstag

Na arra várhatsz! Szerintem szándékosan van így, hogy mindenkinek jusson valami az üzletből!

(#16295) WonderCSabo válasza ozzy711 (#16294) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LOL. Azt ugye tudod, hogy a legtöbb lejátszó totál ingyenes, mi több nyílt forráskódú?

zoltanz: Küldj samplet ami nem megy, kipróbálom.

(#16296) ozzy711 válasza WonderCSabo (#16295) üzenetére


ozzy711
őstag

Valami üzlet csak van benne. Ki dolgozik, fejleszt ingyen?

(#16297) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Total Media Theatre 3-al próbálom PC-ről a sima 2D-s BD.iso filmjeimet (Zombieland, Jackass3, Home) lejátszani az LG LW5500-as TV-men ha lehet 1080@24p-ben, de amikor 24HZ-re állítom a képfrissitést néha beakad a kép.. Trumotion és egyéb képjavítók természetesen kikapcsolva. Mit kéne még tenni?!

(#16298) WonderCSabo válasza ozzy711 (#16296) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pl. azok a fejlesztők, akik az MPC-HCt fejlesztik. Vagy azok a contributorok, akik a Firefoxot fejlesztik. Vagy a Linuxot, Libreofficet, stb. Nem mindenki gondolkozik úgy, mint Te.

Kroni1: Olyat próbáltál, hogy elindítod a filmet, átvált 24Hz-re, aztán megnytsz vmi ablakot, és után nézed tovább?

(#16299) zoltanz válasza WonderCSabo (#16298) üzenetére


zoltanz
nagyúr

De gondolom csak belépnek vele a tőzsdére és akkor már van profit, ha jól tévedek.

Közben rájöttem mi lehet a gond: ez a felirat egy sub és idx kiterjesztésű fájlokból áll ( a szövegek képként vannak benne , talán az a különbség), az idx-et kell más lejátszókban megnyitni úgy működik.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16300) spiritex válasza zoltanz (#16299) üzenetére


spiritex
veterán

Vagy feltenni a VobSub-ot és az mpc-hc-ben hozzáadni az External Filters-hez és "prefer"álni! Az Auto-load subtitles-t pedig valszeg ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.