Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) stevve válasza Chaser (#15550) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, igaz, ITX-ben nem jársz jobban, mATX-ben már egész kellemes az AMD. Szerintem nicns butítva. Azzal nem nyernének semmit a mérnökök. Igazából erről a prociról nem sokat lehet tudni sajnos, mert mindenhol csak a K-sokat nyomják.

(#15552) stevve válasza stevve (#15551) üzenetére


stevve
nagyúr

A fórum tanulsága szerint mind a T-s, mind a sima g620 tud DXVA-t (is).

(#15553) Chaser válasza stevve (#15551) üzenetére


Chaser
titán

Ezek elvileg most jöttek ki szeptemberben, legalábbis a dual celeronok, dual pentiumok már voltak. De iponnál már fenn is vannak, aztán lehet nem rendelhetőek, nem tudom. Végül is cpu erővel is egy 2.4G-s dual celeronnak 1080p-t illene vinnie, majdnem i3 csak HT nélkül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15554) stevve válasza Chaser (#15553) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ha mégsem tud valami oknál fogva a Celeron DXVA-t, akkor erőből is megoldja, csak az nem szép megoldás volna az Inteltől, ha az IGP-be belenyúlnának.

[ Szerkesztve ]

(#15555) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Úgy látszik megoldódott, ATI szoftverében kikapcsoltam mindenféle javító sz*rt. Így már EVR Egyedi kimeneten is szép kép van a legújabb béta mpc-hc-vel.

(#15556) huskydog17 válasza norbi0604 (#15555) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Miket kapcsoltál ki pontosan? Azért kérdem, mert most veszem észre, hogy nálam is alapból minden be volt kapcsolva. A következőket kapcsoltam ki:
- Edge-Enhancement
- De-Noise
- Dynamic Contrast

Van még olyan, hogy "enforce smooth video playback". Ezt is érdemes kikapcsolni?
Amúgy amikor kikapcsoltam a dinamikus kontrasztot, akkor elég sokáig gondolkodott rajta.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15557) WonderCSabo válasza huskydog17 (#15556) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam vmi bőrtónus javítás is volt, meg minden szar. Mindent ki kell kapcsolni. :)

(#15558) huskydog17 válasza WonderCSabo (#15557) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nálam a következő a felállás:

Basic Controls:
- Use Applications settings (Aktiválva)

Advanced Color:
- Color Vibrance (40)
- Flesh Tone Correction (50)
- Video Gamma (inaktív)
- Brighter Whites (inaktív)
- Dynamic Range (Full: 0-255) (Szerintem ez maradhat így)

Basic Quality:
- Use automatic deinterlacing (aktív)
- Pulldown Detection (aktív)

Advanced Quality:
- Edge-Enhancement (inaktív)
- De-Noise (inaktív)
- Enable Dynamic Contrast (inaktív)

Video Playback:
- Enforce Smooth Video Playback (aktív)
- Apply current video quality settings to Internet Video (aktív)

Video Demo Mode (az egész inaktív)

Szerintem az automata deinterlacing és a pulldown detektálás maradhat. Melyeket érdemes kikapcsolni, illetve használni? Gondolom akkor a Color Vibrance és a Flesh Tone Corrrection-t ki kéne lőni, legalábbis ezt (is) szűrtem le a legutóbbi hozzászólásodból. :) Amúgy az Enforce Smooth Video Playback-nek mi a lényege? Kell az egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15559) WonderCSabo válasza huskydog17 (#15558) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze ezeket is mind kapcsold ki, kivéve azt a 3-at, amit mondtál. [link]

(#15560) huskydog17 válasza WonderCSabo (#15559) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Értem, rendben. A cikkért pedig egy nagy köszönet! :R

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15561) huskydog17 válasza WonderCSabo (#15559) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na, kikapcsoltam mindent és ezután újból megmértem a GPU terhelést lejátszás alatt. A Splash Pro esetében nagyot esett a terhelése, konkrétan a GPU 29%-os terhelést kap, míg Motion nélkül 38-39% környékén van ez az érték, ez annyit jelent, hogy a GPU load szinte a felére esett, a képminőség viszont semmit nem romlott. Jobb ez így. ;)

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15562) norbi0604 válasza huskydog17 (#15556) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Mindent funkciót kikapcsoltam a p***ába, még a videó színkezelésnél is. Mutatok képet, ha kell. Egyedül a deinterlacing és a pulldown észlelést hagytam bent.

[ Szerkesztve ]

(#15563) Chaser válasza stevve (#15554) üzenetére


Chaser
titán

Jaja, szóval nem aggódok rajta, ha tudja tudja, ha nem akkor nem, így is elég combos cpu jó áron, kis fogyasztással. Valszeg passzívan is szépen eldöcög majd.
Bluray filmet mivel lehet mkv-ra konvertálni? Van egy 117GB-os sorozatom, jó lenne legalább megfelezni a méretét ha lehetséges.

szerk: Ha jól rémlik bluray image.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15564) huskydog17 válasza norbi0604 (#15562) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, már én is mindent kikapcsoltam kivéve az automata deinterlacinget és a pulldown-t. Az alap színkezelés nálam aktív, de úgy, hogy az adott alkalmazás határozza meg.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15565) WonderCSabo válasza Chaser (#15563) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bluray filmet mivel lehet mkv-ra konvertálni? Van egy 117GB-os sorozatom, jó lenne legalább megfelezni a méretét ha lehetséges.

Nem nagyon adhatunk a topikban ehhez segítséget, mivel ez erősen illegális. Google sok megoldást ad.

(#15566) Chaser válasza WonderCSabo (#15565) üzenetére


Chaser
titán

Értelek. Azt nem értem ha a saját filmemet le akarom konvertálni abban mi az illegális?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15567) WonderCSabo válasza Chaser (#15566) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A másolásvédelem feltörése illegális.

(#15568) Chaser válasza WonderCSabo (#15567) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem tudtam hogy kell hozzá, így már értem :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15569) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy kérdés, ha egy pl. DTS hangsáv 48khz 24bites, de viszont az alapértelmezett kimenet 44khz 16bit, akkor értelemszerűen, ha az erősítő 48khz-t ír a hangsávra, akkor 24bit-en is szól? Csak mert ezt ugye nem írja az erősítő.

Véleményem szubjektív...

(#15570) WonderCSabo válasza hackeeeee (#15569) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha a kimenet 16 bit, akkor 16 biten "szól".

(#15571) hackeeeee válasza WonderCSabo (#15570) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem. Tehát akkor az alapértelmezett kimenetet át kell"ene" állítani 44,1khz 24bit-re?

Véleményem szubjektív...

(#15572) zoltanz válasza hackeeeee (#15571) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen meg S/PDIF -en nem fog kimenni semmilyen 24 bitmélységű hangsáv. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15573) hackeeeee válasza zoltanz (#15572) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát, akkor sem optikán, sem pedig coax-on?

Véleményem szubjektív...

(#15574) zoltanz válasza hackeeeee (#15573) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Coax-on? S/PDIF -re gondolsz szerintem. Ha megelégszel a sztereóval akkor 2 csatornát biztos összeköthetsz RCA (kompozit) kábelekkel. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15575) hackeeeee válasza zoltanz (#15574) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha azt nézzük, akkor a digitális ki-bemenet coax-on (nevezhetjük rca-nak is akár), és optikán oldható meg:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15576) Locsi válasza Johnny Cage (#15497) üzenetére


Locsi
senior tag

Itt van képekben.


[ Szerkesztve ]

(#15577) hackeeeee válasza hackeeeee (#15575) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagyis az sdpif, egészen pontosan...De akkor ez alapján gondolom az a lényeg, hogy digitálisan csak hdmi-n megy ki a 24bites hang?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15578) zoltanz válasza hackeeeee (#15575) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hogy egyről beszéljünk: lehet toslink kábel optikai dugóval, RCA dugós Coax kábel, RCA dugós compozit esetünkben. Digitálist most felejtsd el sajna, simán szterón át tudod küldeni a 24 bit-es DTS-t. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15579) hackeeeee válasza zoltanz (#15578) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát akkor ebben a helyzetben csak analógon megy ki.. Oké...

Akkor felesleges átállítani a kimenetet 44,1khz 16bitről 44,1khz 24bit-re. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15580) zoltanz válasza hackeeeee (#15579) üzenetére


zoltanz
nagyúr

NEm tudom hol állítod, meg azt a hangkarit nem ismerem annyira. A lejátszóprogiban ha lehet állítani akkor legyen 24 bit mindehol (gondolom MPC-HC használsz). A hangkari beállítóközpontjában is legyen 24 bit-en (a digitális részen teljesen mindegy mert az S/PDIF nem tudja még.).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15581) hackeeeee válasza zoltanz (#15580) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében magában a win/vezérlőpult/hangnál az alapértelmezett formátumot, és ac3 filter-ben az spdfi menüben is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15582) hackeeeee válasza zoltanz (#15580) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Keresgéltem... Akkor, hogyvanez?

Primary 16/20/24-bit SPDIF-OUT supports 32k/44.1k/48k/88.2k/96k/192kHz sample rate

Secondary 16/20/24-bit SPDIF-OUT supports 32k/44.1k/48k/88.2k/96k/192kHz sample rate

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15583) zoltanz válasza hackeeeee (#15582) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem elvben így van, de hogy nem lehet kiküldeni az tuti. :U (inkább úgy fogalmazok, nem krepál be ha 24bit -et küldesz rá, csak downsampling történik sztem. :U )

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15584) ilyen_85 válasza huskydog17 (#15488) üzenetére


ilyen_85
senior tag

igen, épp ezért úgy gondoltam, megfelelő lehet egy htpc-be, viszont, nagyon sokan emlegették az xbmc-t és most ránéztem az oldalra... hmm tetszetős dolog, szerencsére még nem volt időm megvenni a kártyát, így kíváncsiságból szeretném megkérdezni, hogy ha linuxot raknék a mostani gépemre és szeretném az xbmc-t használni rajta, milyen nvidiás kártyát ajánlanátok?

Sajna a procim egy pentium dual core e2160, amit sehogy sem tudok 2290 mhz felé húzni, 254-es fsb felett, nem indul a gép.

Tehát a kártyának kéne a lehető legtöbbet tehermentesítenie :)

a 8800 Gt, GTx-eket igen jó áron vesztegetik használtan, újban valami egyszerű, de htpc-be való kártya melyik lenne megfelelő?

(sorry épp dolgozom és nem volt időm a postra, elnézést az esetleges logikai, nyelvhelyességi hibák miatt :S )

(#15585) hackeeeee válasza zoltanz (#15583) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahan.. Értem..

Tehát akkor a lényeg az, hogyha optikán küldöm ki a 24bites hangsávot, akkor már az erősítőig elméletben csak 16bites jut el, hiába állítom pl. az ac3 filtert, és a kimentet 24bitesre...Tehát összességében, a kimenet is maradhat 16bitesen.

Véleményem szubjektív...

(#15586) zoltanz válasza hackeeeee (#15585) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Könnyen lehet igen, de ha átmenne ez arősítőd nem jelzi ki a 24 bit -et? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15587) huskydog17 válasza ilyen_85 (#15584) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szerintem NV téren egy GeForce GT 430 kitűnő választás lehet. HTPC-hez totál felesleges egy 8800-as, ráadásul azok meglehetősen régiek, így több technológiát nem is támogatnak.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15588) ilyen_85 válasza huskydog17 (#15587) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm a segítséged, a 7800GT volt az utolsó Nv kártyám utána áttértem a vörös oldalra :D így nem nagyon követtem az nvidiás történéseket.

Már alig várom, hogy végre összeálljon a házi mozi :) Az xbmc remélhetőleg nem fog problémát okozni, bár kicsit félek a linuxtól. Előre elnézést az esetleges hülye kérdések miatt :)

Megpróbálok azért a lehető legtöbb dolgot magamtól kitapasztalni.

(#15589) hackeeeee válasza zoltanz (#15586) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak annyit látok, h 44,1 v 48khz a status gomb megnyomásakor.. Nem írja a biteket a mocsok.. :o

Véleményem szubjektív...

(#15590) hackeeeee válasza huskydog17 (#15587) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A TrueHD pl. kimegy azon a VGA-n? Nem tudom, hogy kell-e, de ha kell, akkor ez eléggé fontos lehet... Ez miatt kérdezem...

Véleményem szubjektív...

(#15591) zoltanz válasza hackeeeee (#15589) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valószínű azért nem is, mert technikaila lehetetlen. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15592) hackeeeee válasza zoltanz (#15591) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát Én nem tudom... Csak mondjuk akkor jelen helyzetben magák a hangkártyák viszont miért képesek rá? Érdekes dolog ez.. Végülis mindegy, csak kíváncsi voltam rá, hogy mégis, hogy mint megy ez...

Véleményem szubjektív...

(#15593) zoltanz válasza hackeeeee (#15592) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ja tudják downsampling-el 24 -> 16 bit, és nem száll el. :C :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15594) hackeeeee válasza zoltanz (#15593) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azoké.. Csak akkor jelenhelyzetben ne írja oda, hogy spdif-en képes 24bti-et kipréselni magából, ha közben mégsem. :D

Véleményem szubjektív...

(#15595) zoltanz válasza hackeeeee (#15594) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ja, dema már az is feature, hogy nem csinál hátrabukfencett a rendszer ilyen miatt. :DDD (papíron a WMP is lejátsza a MP4 -eket :U pl.)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15596) hackeeeee válasza zoltanz (#15595) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naja...

Kösz az infókat. :)

Véleményem szubjektív...

(#15597) stevve válasza hackeeeee (#15590) üzenetére


stevve
nagyúr

Az a cikk kicsit régi, de csak újdonság jött talán hozz, a régiek nem változtak. Ami biztosan új, hogy a Brazos tudja mindkét elterjedt tömörített HD hangsávot továbbítani (TrueHD és DTS-HD MA).

(#15598) huskydog17 válasza hackeeeee (#15590) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, teljes mértékben támogatja.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15599) robyroby


robyroby
tag

az új ethernetes LED TV-t csak rádugom routerre, megosztom gépen a filmet és le tudom játszani a TV-n? :R

(#15600) WonderCSabo válasza robyroby (#15599) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudjuk, mivel nem közölted a TV típusát, se semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.