- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Szólánc.
- hcl: Kelj fel komám, ne aludjál
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
-
válasz
abdulka1 #44555 üzenetére
Az a helyzet, hogy mivel a három gyárilag a Be Quiet! Pure Base 500DX házhoz járt, és nem PWM-esek, hanem fix fordulaton mennek, ezért az lenne a cél hogy elől is fix fordulaton menjen.
ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI alaplapom van, jelenleg a ház RGB-je van rajta és a DeepCool GH-01 ARGB videokártya tartó ledjei. Meg persze a CPU hűtő:Szóval, az lenne legcélszerűbb, ha a házra rá tudnám kötni az előlapi vezérlőre, de még nem vettem le az oldallalot, hogy van e még hely neki.
-
válasz
abdulka1 #44552 üzenetére
Amúgy mi lenne az utódja? PURE WINGS 2 | 140mm PWM néma essential Ventilátorok a be quiet!-től
Mert ez már nem is kapható
Astro Hardver Webáruház - információk, árak, árösszehasonlítás -
-
DravenMoral
senior tag
válasz
abdulka1 #43346 üzenetére
Inkább OBi, Praktiker. Ott tudsz számodra megfelelő méretekben válogatni, vastagság szerint.
De a lidl-ben is szokott lenni, jó lehet az, ha van otthon o gyűrű. De jó lehet műanyag alátét is, bár az nem tompít hangot, ellenben a gumi o gyűrűvel. Elég sok rázkódást kivesz magas fordulatszámon nekem. -
-
-
ezoro12
tag
válasz
abdulka1 #42279 üzenetére
Köszi.
Gigabyte z790 ud ax (inkább ez lenne az opció), vagy gigabyte z790 gaming x ax
CPU hőtő be quiet dark rock pro 4. Aminek egyik ventijét a cpu fanra, a másikat a cpu opt-ra kötném.
A gamingnél ha jól néztem meg, sys fan hely több van. Azt nem tudom, hogy a sys fan pump részt is fel lehet-e használni, ha igen, elméletileg mindkét alaplapon elosztható lenne minden venti.Hub-ot, amit láttam, de nem i gazán elérhető, az a noctua NA-FH1 8 csatornás. Videot egyet találtam fent róla, amin az egyik oldalon minden elfüstöl, de a noctua az bezzeg bírja.
-
Kobe
veterán
-
spleenszuru
őstag
-
Ruszki
senior tag
válasz
abdulka1 #41845 üzenetére
Számból vetted ki a szót!
Tudom nem mai VGA de akkor is ha már megcsinálom akkor jó lenne egy gyári állapot!
Barkácsolni nem szeretnék de lehet még az lesz a vége.
Ha sikerülne egy 38x38x38mm felfogatást találni 85mm átmérővel 4pin-es csatlakozóval még az is jó lehet...
De majd még meglátom! -
Grave_444
nagyúr
válasz
abdulka1 #41809 üzenetére
Ja közben már nem tudtam szerkeszteni, de megtaláltam, illetve biosban is jobban végignéztem a lehetőségeket.
Akkor nincs kizárva a ventilátor hiba sem.
Van pár ötletem mára, végignézem.
Legrosszabb esetben a proci helyére megy ez az egy venti, a procihűtő pedig a csak PWM vezérlésűre.Vagy rendelek egy új 4pin coolert.
-
Grave_444
nagyúr
válasz
abdulka1 #41805 üzenetére
Megnéztem a manualt, de nem találtam hol lenne ez pontosan leírva.
Minden esetre akkor feltételezem a CHA_FAN1 képes feszültség/áram alapján szabályozni, mert ez működik a többi 3pin ventilátorral. A cpu fan 4pin PWM lehet azt bekötöm a FAN2-re és a problémás 92mm-es 3pin ventit pedig a CPU_FAN helyére, amennyiben az sem DC vezérlésű. Vagy marad így és szerzek egy halkabb PWM-es másik hűtőt. -
-
NvidiaRTX
őstag
válasz
abdulka1 #41740 üzenetére
Azt hogy oldanád meg Abdulka, hogy bár PWM-es mind a 3 ház ventim, de nem tudom mihez kötni őket tehát hogy mi az ami alapján állítsák a fordulatot? (VGA hő elvezetés miatt)
CPU-hoz állítva értelmetlen az egész mert ahány játék annyiféle CPU kihasználtság sőt mivel nagyobb felbontáson vagyok szinte esélytelen a CPU melegedés, alapon mennének a ventik.
Ha alaplap hőhöz állítom szintén esélytelen mert az alaplapom játék közben alig melegedik valamennyit így a ventik szintén csak alapon pörögnének. -
szpal17
őstag
válasz
abdulka1 #41740 üzenetére
3 pin-es és látja a BIOS a fordulatszámot. Van ott egy szabályozó beállítás a system fan-ra de arra nem reagált.
Manualból:
(The motherboard has a 4-pin CPU fan header (CPU_FAN), a 4-pin (SYS_FAN2) and a 3-pin (SYS_FAN1)
system fan headers, and a 3-pin power fan header (PWR_FAN). )Így néz ki a felület: (ezek alapján lehetne feszültséggel csökkenteni valahogy...de lehet a venti nem jó hozzá?)
Prezentarea noului bios UEFI de la Gigabyte - YouTubeMost vegyek egy pwm-es és egy nem pwm-es ventit vagy két ugyanolyan alacsonyabb rpm-es kis decibeles ventit...?
-
fehér_ember
addikt
-
mrzed
senior tag
válasz
abdulka1 #41661 üzenetére
Én az alaplap hőmérsékletéhez igazítottam, ha a vga melegszik, akkor a levegő is a házban. Nekem tökéletesen bevált, csendes, fél teljesítménnyel mennek a ventilátorok ha játék van. Így 42 fokon tartja a ház hőmérsékletét, 66 fokon a vga-t, kb ugyanennyi a proci is. (i9-9900+GTX3070)
-
Pityu.
nagyúr
-
SRII
őstag
válasz
abdulka1 #40624 üzenetére
Köszönöm, lehet barkácsolok egyet!
képekkel jövök majd! (még ma)
De én arra gondoltam,hogy van 4db(csomagban) 3-4 centis lemez ami középen ki van vájva és ott lehet csúsztatni az adott venti rögzítésének hosszát, majd a ház lemezéhet igazítani! milyen egyszerű is lenne az élet ha lenne ilyen! nem hiszem el ,hogy nincs és nem létezik más lehetőség! (elképesztő) -
desigo
senior tag
válasz
abdulka1 #40542 üzenetére
Ma szereltem be a két új Arctic p12 pwm-et előlre,hátra plusz új ID-Cooling SE-224-XT Basic CPU hűtőt azon is 12-es venti van.(Nagyon tetszik,hogy azon van négy puha szivacs ami még plusz rezgést csillapít)
Az alaplap egy Gigabyte GA-Z77M-D3H-MVP. [alaplap] [alaplap2]
Nem volt egyértelmű,hogy a két sys_fan csatira a ház első vagy a hátsó vantije menjen. -
geckowize
őstag
válasz
abdulka1 #40518 üzenetére
Szia,
Igen, az UEFI-ben nem sokkal a hsz postolása után megcsináltam a Q-Fan/Optimize all-t, aztán manuálisan beállítottam a görbét úgy, hogy folyamatosan 100%-on menjen és ugyanúgy csak 700 RPM-en megy (ezt mutatja mind UEFI, mind FanControl, mind AIDA64 is).
Az a gond, hogy nincs 3 pines elosztóm, de hétvégén majd kipróbálom úgy, hogy a CHA_FAN2 csatira (ahova most 4 pin PWM splitterrel vannak mindketten csatlakozva) csak az egyiket kötöm, míg a másikat az AIO_PUMP csatira, ami bár nem Q-Fan Controlled, de a default speed az Full-Speed, így legalább kiderül, hogy maga a venti adta-e fel (majdnem 5 évesek már), vagy csak valami gond van a splitterrel.
Ha a splitter a baj, akkor lehet úgy átrendezem, hogy a CHA_FAN1-re kötött exhaustnak használt Scythe Kaze Flex-et átrakom CPU_OPT-ra, így a CHA_FAN1 és CHA_FAN2 felszabadul a DS-eknek.
-
válasz
abdulka1 #40326 üzenetére
Ez jónak tűnik, és elérhető az RGB-s változata is, viszont az NF-A9x14 PWM alig drágább...
#40327 hegegabi80
Igen, sajnos ez rétegigény marad. -
weres78
senior tag
válasz
abdulka1 #40185 üzenetére
Köszönöm szépen a segítséget!
Sajnos nem sokat tudok a gyakorlati megvalósításról. ARCTIC P12 PWM PST 120x120x25mm (ACFAN00120A). Ilyen ventikre gondoltam, ebből kellene ugye 4 (ha van jobb ajánlat megköszönöm). Dc-dc van. Tehát kellene, hogy milyen tápot vegyek, illetve azt hogyan tudom bekötni?
Ja, és kb 2 méteres kábelek kellenek a táp és a ventilátor közé. -
Hege1234
addikt
válasz
abdulka1 #40165 üzenetére
köszi. jobban utána fogok akkor nézni mert én mindent letiltottam ott sztem,
megnézem majd
speedfan-t használok de az csak a gpu-t látja és azt is aux-nak ismeri fel a gpu helyett
(régen jól működött, csak már jó régen kapott frissítést..)van esetleg korszerűbb program a speedfan-nál?
én ezt próbáltam, de ha le volt uefi-be tiltva akkor lehet csak emiatt nem találta meg a ventiketautómatikus szabályozásra nem bíznám mert az általában mindig, hangoos gépet eredményez
nálam uefi-be valamai rémlik, hogy még a görbéket is lehetett állítani a ventiknek, körbenézek ott meg elolvasom a kézikönyvet is
-
Hege1234
addikt
válasz
abdulka1 #40163 üzenetére
igaz, kezdhettem volna azzal is..
B450 Steel Legend (ATX)a venti amiről szó van pedig egy fractal design
FD-FAN-SSR2-140 Silent Series R2 140mm 1000RPM
(a silent-et nem is értem, hogyan merik ráírni..) -
-
Takax12
csendes tag
-
Corsair90
tag
válasz
abdulka1 #40015 üzenetére
[kép]
Igen az alaplapom valóban tud DC és PWM vezérelni, de bármit próbálok állítani ezen, semmire sem reagál.
Csatoltam a jelenlegi helyzetről egy képet. És annyival vagyok előrébb, hogy a CPU fan az a 3 db vízhűtő venti. Ez az ami rettenet hangos. 1400-1500 körül megy folyamatosan bármit csinálok a BIOS-ban. Pedig 4 pin-es cpu fan-1 re van dugva.
A második AUX fan 3199 RPM. Vélhetően ez a pumpa fordulata lesz, de 100% nem vagyok biztos, ezt az egyet nem teszteltem le.
A harmadik pedig AUX1 fan, ez pedig a hátsó elszívó ház venti, tökéletesen működik, szabályozható, teszteltem.
Illetve van még a ház elülső 3 db ventije, de ez direktben a tápra van kötve, nincs összeköttetésben az alaplappal. Leteszteltem, szinte zéró hangjuk van.Bármi ötletetek, tanácsotok volna, szívesen fogadom.
-
tomgabor
őstag
válasz
abdulka1 #39961 üzenetére
A sima P12-t csak DC-vel lehet szabályozni, de direkbe kötve 12V-on is rrrrrrrrr féle motor hangja van. A régi Coolink Swif2 120P meg a BitFenix Spectre is ezt csinálta.
P400A házba volt tervbe hogy elől kettő 140(be), alul egy 120(be), hátul/felül egy-egy 120mm(ki-ki). Kb. 12e Ft-ba lett volna.
Noctuán gondolkozom de 44e Ft-ot nem akarok ventire költeni. De kell nekem 5 venti? Mert kettő 14(be) és egy 12(ki) 27e-be megállna ha Noctua. Max 60°C szeretnék elérni Prime95 alatt R7 3800X-el amit egyesek egy Hyper 212-vel elérnek. -
Zamma
őstag
válasz
abdulka1 #39900 üzenetére
Köszi, már korábban is olvastam és emiatt jutottam eleve egy vibrációelnyelő sarokkiképzéses termékhez, a Kaze Flexhez.
Vagy ezen kívül még elkellhet ezek közül valamelyik? Van Noctuám is másik gépben, ott használom a gumitüskés rögzítést (ha már adták hozzá...). Hiánya nem tudom mit eredményezne... -
Zamma
őstag
válasz
abdulka1 #39888 üzenetére
Manualban van PWM-mel vezérelve ASUS Rog Strix bios-ában... DC-t is próbáltam.
Áhhhh.... rutintalan voltam, első saját gépösszerakásom...
Miután összeszereltem és minden ment, azonnal csatasorba állítottam.
Valszeg szétszedem, de nem nagyon akaródzik... először csővel meghallgatom hogy ez mindre vagy csak 1-re vonatkozik. Apropó, ezeknek nemigen van rezgéscsillapítójuk az lehet-e gond? -
demmer123
őstag
válasz
abdulka1 #39779 üzenetére
Sikerült elindítani a ventilátorokat, viszont sehogysem tudok őket szabályozni hiába állítom a sebességet akármennyire, dc módban is próbáltam pwm-be se akkor is fix órajelen megy. Lehetséges azért nem tudom szabályozni mivel 3 pinesek a ventilátorjaim? És ez az elosztó csak 4 pinest tud rendesen?
Arra is gondoltam az a baj hogy sys fan 6ra van rácsatlakozva nem cpu fan-ra...
-
Hegyirabló
veterán
válasz
abdulka1 #39668 üzenetére
Lassan kezdem érteni, hogy működik ez, vagy hogyan kellene működnie.
Ez itt a Arctic P14 PWM (Chassis Fan 2). A gyári érték nem stimmel, mert az 200-1700, de mivel azt írja, hogy csak 20% fordulatszámtól lehet vezérelni, és 320 körül megy, ezért mondhatjuk, hogy ez így jó.
A gond itt kezdődik, mert ez is egy Arctic P14 PWM (Chassis Fan 3), vagyis teljesen megegyező modell az előbbi képen láthatóval, még is, ha ugyanakkora értékekre állítom be, jóval gyorsabban forog, lásd a második képet fent.
A végső csapást meg az egésznek az adja meg, hogy itt az Arctic P12 PWM (Chassis Fan 1), ami elméletileg nulláig levihető, a szoftver még sem engedi 14 százalék alá vinni. Teljes káosz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- FÉL ÁR ALATT! Lian Li UNI FAN SL120 RGB 1db-os és 3db-os ventilátor szett garanciával
- Kolink Observatory MX/HF ventilátor szettek - 4x 120 mm
- Ventillátorok 120/140mm és tápkábel modding kitűnő árakon! Most extra 10% kedvezmény!
- EKL 92mm ventilátorok a 80 mm-es venti csavarméretével (!) - rendkívül halk - nagy mennyiségben is!
- Cooler Master SickelFlow 120 ARGB ház ventilátorok eladóak /Garanciás/
- Eladnád a telefonod? KÉSZPÉNZES OKOSTELEFON FELVÁSÁRLÁS azonnali fizetéssel!
- BESZÁMÍTÁS! Asus H110M-K i7 6700 16GB DDR4 480GB SSD GTX 1660Ti 6GB Rampage SHIVA FSP 550W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad E550 - i5-5GEN I 8GB I 256SSD I DVDRW I 15,6" HD I CAM I W10 I Garancia
- ÚJ Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Ezüst -(2025)- 3 Ciklus-3 év gari - MAGYAR
- Azonnal elérhető, raktáron lévő HPE Aruba switch-ek
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged