Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) sambenez válasza odrif (#8499) üzenetére


sambenez
addikt

"Sem számítógépről"

Ez a helyi hálózatot jelenti? Vagy külső hálózatból? Ha külső hálózatból nem éred el, akkor én megkérdezném a szolgáltatót hátha natolt hálózatban vagy. Mert ebben az esetben nem lehet elérni az ip kamerákat.

(#8502) odrif válasza sambenez (#8501) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Külső hálózatról.
Belsőről megy minden.

20 éve a Prohardveren

(#8503) sambenez válasza odrif (#8502) üzenetére


sambenez
addikt

Akkor az lesz a hiba amit leírtam.

(#8504) odrif válasza sambenez (#8503) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen valószínű.
Már írtam is a telekomnak hogy kapcsolják ki.
[kép]

20 éve a Prohardveren

(#8505) gozso válasza bigrock (#8475) üzenetére


gozso
senior tag

Hazánkfia, Németországból. Az ottani telepét ezzel a rendszerrel látták el, amit az itthoni telephelynél is szeretne megvalósítani. Mutatta a kinti rendszer paramétereit: Mobotix kamerák, Ruckus hálózati eszközökkel.
Számomra túl sok az ismeretlen tényező, elengedem a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#8506) odrif válasza sambenez (#8501) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Felhívtam a telekomot levettek a NAT-ról de továbbra sem érem el a kamerát.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#8507) odrif válasza odrif (#8506) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hát nem tudom valaha szívtam-e ennyit eszközzel mint ezzel a kamerával: [link]
Hiába van beállítva a DDNS nem lehet távolról elérni a kamerát sem számítógépen, sem pedig mobilon.
Szintén hiába van beállítva az e-mail küldés riasztás esetén, azt sem küldi.
Szóval részemről nem ajánlott.

20 éve a Prohardveren

(#8508) bigrock válasza odrif (#8507) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha sikerülne regisztrálni a kamerát a Hik-Connect-be, akkor nem kéne DDNS-t beállítani és a portokat forgatni. Most nem tudom megnézni, csak holnap, esetleg YouTube-on nézz már meg valami tutorialt a serial number reg-re.

(#8509) odrif válasza bigrock (#8508) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Néztem de nem találtam. :(

20 éve a Prohardveren

(#8510) nTom válasza odrif (#8509) üzenetére


nTom
aktív tag

kezdjük az elejéről. Belső háló okés.

hány rúter van a rendszerben? szolgáltatói + saját?

http://whatismyip.com/ -on az az ip cím van amit látsz a rúterben?

én a 8000-es portot használom a kamerákhoz. Mivel több kamerám van, ezért a rúter csak 1 kamerához rendeli a 8000-et, a többi 8001 - 8002 - 8003 ...

nélad a 8000 tuti nyolcezer?

[ Szerkesztve ]

(#8511) nTom


nTom
aktív tag

IVMS -t használsz telefonon?

(#8512) odrif válasza nTom (#8510) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sajnos a kamera biztosan rossz és vissza kell küldenem garanciába.
Egy itteni nagyon segítőkész fórumtárs segítségével 3 órán keresztül próbáltuk az eszközt beállítani.
Kipróbáltunk 2 db routert, egy Asus és egy D-Linket is, a kamera egyiktől sem kapott IP címet.
Természetesen minden eszköz "reset" és gyári visszaállítása megtörtént.
Ennek ellenére a következő hibák léptek fel:
Nem kapott a kamera ip címet 2 routertől sem. (az rejtély hogy a Telekomos Speedport modem/routertől miért kapott)
A DDNS beállítás nem működik a kamerán
Az e-mail cím-re küldött riasztás szintén nem működik.

Megy vissza az E-mag-nak garanciába cserélésre.

Szerk: Telekomos NAT-olás kikapcsoltatva.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#8513) nTom válasza odrif (#8512) üzenetére


nTom
aktív tag

Már belső hálózaton sem működik?

(#8514) jézusom válasza Janos250 (#8500) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt melyik kamera nem tudja?

(#8515) Janos250 válasza jézusom (#8514) üzenetére


Janos250
őstag

Nem akarom én védeni ezt a kamerát, sem senkit rábeszélni, nem kapok százalékot. :) Nekem tetszik. Ennyi. Ezen ne vitatkozzunk! Azon se, hogy melyik kamerát nehéz látni router mögül kinnről, felhő nélkül. Pap és papné esete.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8516) odrif válasza nTom (#8513) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Belső hálózaton csak a Telekom Speedport modemmel volt hajlandó "működni". (DDNS, E-mail ekkor sem.)
Mint mondtam másik 2 db routerrel ip címet sem kapott.

20 éve a Prohardveren

(#8517) nTom válasza odrif (#8516) üzenetére


nTom
aktív tag

Aktiváláskor engedted a dhcp-t??
Tegyél fel egy sapd képet

(#8518) odrif válasza nTom (#8517) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Már nem tudok feltenni képet mert becsomagoltam a készüléket és megy vissza garanciába.
Hidd el hogy nem user error a dolog, mert rajtam kívül a topik topikgazdája (aki profi és nagyon segítőkész) és egy másik kedves fórumtárssal (akinek ilyen kamerája van és gond nélkül megy neki) próbáltuk, teamwiever segítségével.
Egyszerűen nem ment a dolog. :(

20 éve a Prohardveren

(#8519) kisbogyo válasza odrif (#8516) üzenetére


kisbogyo
csendes tag

Szia!
Nekem is hikvision kameráim vannak. 3, ill. 4MP-esek. Nekem működik mindenhonnan. Elérem őket bentről-kintről-telefonról (IVMS),(T-mobile) de külföldről szállodából is laposon (szállodai wifi) keresztül. Azért ez megnyugtató volt.... Minden kamerámnak fix IP címe van, nem a router osztja ki. Mindegyiknek más más port van beállítva. 8001-8002-8003 stb, és a HTTP portjuk se azonos 81-82-83 stb. Bár ez már lehet felesleges. A múltkor pl. azért nem tudtam elérni, mert (valamiért alapállapotba került) elfelejtettem beírni neki az alapértelmezett átjáró IP címét (router IP címe). Az e-mail képküldés egy darabig működött, de aztán egyik napról a másikra már nem. Nem a fiók lett tele, mert azt törölgettem rendszeresen. Mintha az rémlene, hogy a gmail a ludas, mert a sok kép miatt támadásnak vette, és letiltott valamit. De lehet rosszul emlékszem... Már nem fontos, mert NVR-re rögzítek. De érdekel ha esetleg összejön valakinek. Viszont a te esetedtől eltérően nem DDNS-t használok, fix IP címem van. De a belső hálózatról el kell tudjad érni. Mondjuk IE-en keresztül. Mégha esetleg a képet nem is látod plugin hiba miatt, de a beállításokhoz oda kell tudnod jutni. Böngészőből én sem látom a képeket. De az NVR igen, és a telefon is, valamint IVMS-en keresztül szintén látom. Esetleg akkor sem működik a külső elérés ha a feltöltési sebességed túl kicsi. Bár ez manapság már elég ritka. Ki is húzhatjuk....
Ha megjön az új, írjál.

(#8520) odrif válasza kisbogyo (#8519) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"Nem a fiók lett tele, mert azt törölgettem rendszeresen. Mintha az rémlene, hogy a gmail a ludas, mert a sok kép miatt támadásnak vette, és letiltott valamit. De lehet rosszul emlékszem... "

Igen, tegnap ez is kiderült, hogy nem könnyű gmail-el összehozni.
T-online e-mail címet is megadtuk, de nem ment azzal sem.
A böngészőben én láttam képet, amíg a speedport routerhez volt csatlakoztatva, és a beállítások is mentek volna, csak a kamera nem akarta amit mi.
De mindegy is, cseréltetem garanciába és jelentkezem majd.
Köszönöm mindenkinek! :R

20 éve a Prohardveren

(#8521) kisapa válasza odrif (#8499) üzenetére


kisapa
senior tag

Miért használsz NOIP-t ha van hik-connect? Az email beállításához pedig ezt olvasd el. Nekem így működik.
Utóirat: Na ezzel nagyon elkéstem. :R

[ Szerkesztve ]

(#8522) sugarforce válasza odrif (#8520) üzenetére


sugarforce
őstag

Gmail-el nem ment se a digoo nvr se a foscam kamera. En erre letrehoztam.egy sendpulse fiokot, azzal megy mindketto.

(#8523) hzsolee válasza Janos250 (#8515) üzenetére


hzsolee
őstag

Dobnál fel képeket nekem, hogy milyen a képe? Jöhet pm-ben is. Az alin is van belőle.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8524) jjc


jjc
aktív tag

sziasztok!

babamegfigyelésre szeretnék egy megfizethető (10-20e ft) ip kamerát, aminek a képét láthatom androidos telefonon és pc-n is. szeretnék távoli elérést is.

előre is köszi.

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#8525) Janos250 válasza hzsolee (#8523) üzenetére


Janos250
őstag

Holnap pm.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8526) hzsolee válasza Janos250 (#8525) üzenetére


hzsolee
őstag

:R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8527) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy ha veszek egy hikvision NVR-t, az tudja kezelni/rögzíteni más gyártó IP kameráját is?

(#8528) bigrock válasza markussandor (#8527) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha ONVIF-es a kamera, akkor igen.

(#8529) need


need
addikt

Hi..

Igaz nekem a kutya se segített és rá kellett jönnöm hogy itt nincs Foscam tulajdonos vagy is van 1 de annak meg nem köszöntem!Ő is csak viccember!

Ha valaki valamiért nem tudja elérni a kameráját kívülről merüljön fel benne az a gyanú és ez inkább csak a Digisekre igaz hogy NAT-ol az ip címe ami 100.xx.xx.xx ezzel soha a büdös életbe nem fogja elérni a kameráját
egy telefon hívással törli a Digi a NAT-olást!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8530) kirkri válasza need (#8529) üzenetére


kirkri
addikt

Ilyen az, amikor valaki nem veszi észre, hogy a bunkó stílusa miatt nem segítenek neki...

Mellesleg ha kicsit beleolvastál volna a Digi topikba, ott egyértelműen le van írva, hogy első körben megnézzük, hogy a routerben szereplő IP és a whatismyip.com-on lecsekkolt IP egyezik-e, vagy sem. Utóbbi esetben NAT-olt IP címet adott a szolgáltató, amit egy telefonhívással megoldanak.

Az pedig, hogy NAT-olt IP címmel nem tudod elérni távolról a kamerát pl. tegnap is elhangzott.

Szóval normálisabb kommunikációval előrébb lettél volna...

21 éve a Prohardveren! ™

(#8531) sambenez válasza need (#8529) üzenetére


sambenez
addikt

Pontosan 28 hozzászólással a tied előtt írtam be a natolás problémát mint hibaok. Ha nem csak hőzöngenél, hanem értően olvasnál is, megtaláltad volna ezt a megoldást.
Mellesleg ha a keresőt is használnád akkor azt is látnád nem most először került ez szóba.

(#8532) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Nem vagyok elmélyedve a biztonságtechnika terén így megpróbálok egy jól kivitelezett kérdéssel eredményre jutni. Szóval az lenn az igény hogy egy otthoni hálózatra csatlakoztatott kamera aminek képét bármikor, bárhonnan elérhetek ahol van internet. Tehát nem számítógépre csatlakozik a kamera, nem kell hozzá futó pc
csak a wifire csatlakozva elérhető a képe. Létezik ilyen? Ha igen mi a legolcsó lehetőség? Nem kell kimondottan szép kép, csak ha rá akarok nézni távolról a lakásra legyen valami.

Előre is köszönöm a segítséget

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#8533) odrif válasza marec1122 (#8532) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Ha jól értem a kérdést akkor a válaszom:
1. mindenképpen kell egy router (vagy szolgáltatói eszköz (mondem-router), amire csatlakoztatod a kamerát, ha wifin akkor wifi-s. Mindenképpen kábel az ajánlott, a router és a kamera közé.
2. Ahhoz hogy távolról rá tudj nézni a kamera képére nem kell egy állandóan bekapcsolt számítógép, de feltétel, hogy a router állandóan be legyen kapcsolva.

20 éve a Prohardveren

(#8534) jézusom válasza marec1122 (#8532) üzenetére


jézusom
addikt

Annyival egészíteném ki, hogy a kérdésed, miszerint wifire csatlakozva eléred, nos a telefonod lehet wifin, amivel nézed, de a kamera inkább kábeles legyen.

Ha ilyen babanézegetős beltéri kamerád van, az lehet, hogy csak wifis, nincs azzal baj arra jó, amire kitalálták.

(#8535) marec1122 válasza jézusom (#8534) üzenetére


marec1122
senior tag

a sávszélesség kevés hogy wifin legyen kapcsolata a routerrel? vagy miért ajánlott hogy kábelen legyen csatlakoztatva?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#8536) sugarforce válasza marec1122 (#8535) üzenetére


sugarforce
őstag

a stabilitás miatt

(#8537) markussandor válasza sugarforce (#8536) üzenetére


markussandor
senior tag

illetve a biztonság miatt, a wifit egy megfelelő rádiós zavaróval ki lehet ütni, a kábelt kintről nem nagyon

de egy bébiőrnél, ahol csak wifi van, nincs miről beszélni, teljesen jó lesz, nekem is van egy xiaomi
de a ház körüli kameráim már kábeles hikvisionok, oda eszembe nem jutna wifiset rakni

(#8538) jézusom válasza marec1122 (#8535) üzenetére


jézusom
addikt

Egy wifis kamerát elbírna a router, de egy komplett rendszert nem. egy sima fullhd kamera mondjuk 4mbit/s forgalmat generál,ezt szorozd be 8-al! Még ha külön dedikált hyperszuper routert állítanál be.. Felejtő.Nem véletlen, hogy rendes szaküzletben nem árulnak ilyet. A wifi nem biztonságtechnika, pont.

Kis tulzással, bekapcsolod a mikrót, aztán elmegy a kép :D Lehet viccesen hangzik, de nekem BT zene vevővel tényleg bezavart a mikrosütő :)

[ Szerkesztve ]

(#8539) spetya72


spetya72
tag

Sziasztok.
Pár napja nem tudtam elérni a Foscam FI9816P kamerámat.
Reseteltem, de belső hálózaton sem tudok belépni az admin részbe.
Folyamatosan azt az üzenetet írja hogy hibás felhasználónév/jelszó.
Felhasználónév admin, jelszó üres.
Van esetleg ötletetek hogy mi lehet a gond?
Crome alatt próbálkozom, a kért plugint telepítettem.
Előre is köszi.

(#8540) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok,

Köszönöm szépen az infókat így minden tiszta :R

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#8541) nTom válasza spetya72 (#8539) üzenetére


nTom
aktív tag

Elsőre az jutott eszembe, valaki bejutott a kamerába, főleg ha nem volt jelszó. Lejelszavazta, innen annyi

(#8542) spetya72 válasza nTom (#8541) üzenetére


spetya72
tag

Volt jelszó, csak mivel nem jutottam be, így reseteltem.
Reset után sem tudom elérni, és fogalmam sincs miért.

(#8543) nTom válasza spetya72 (#8542) üzenetére


nTom
aktív tag

Reset után a jelszónak maradni kellene
Nem?

[ Szerkesztve ]

(#8544) spetya72 válasza nTom (#8543) üzenetére


spetya72
tag

Tudtommal nincs jelszó, csak admin felhasználónév.

(#8545) kirkri válasza spetya72 (#8544) üzenetére


kirkri
addikt

Így van, a Foscam kameráknál alapból üres a jelszó mező.
Mondjuk egy admin/admin párossal én azért még megpróbálnám, hátha. De sajnos használható ötletem nekem sincs.

21 éve a Prohardveren! ™

(#8546) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok!
Erre v.ki?

Van rá mód hogy működésre bírjam a gyári felvevő nélkül?

(#8547) hzsolee válasza spetya72 (#8542) üzenetére


hzsolee
őstag

Egyszer resetelted vagy többször is próbáltad? Van hasonló, de nem foscam kamerám. Ha jól emlékszem az mond valami hasonlót: "reset successfull", és utánna routerre kell tenni, hogy kapjon ipt amit kiolvasva(+portot) belépni, majd fixre állítani. Nem részletezted, de gondolom ennél is hasonló a procedúra.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#8548) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Segítséget kérek a kamerabeállításokhoz. Most így néz ki:

Probléma, hogy csak a MocsDome küld csak email értesítést, a MocsCam2 nem. Ha csak a MocsCam2 mellett van pipa, hogy csak az küldjön értesítést mozgásról, akkor is a MocsDome küld. Survaillance Station-t használok kameráim: Escam QF003 és Escam Dome QD420.

Üdv: Mocsokba

(#8549) ValeZole


ValeZole
csendes tag

Sziasztok,

Wifi-s Ip kamerához melyik a legjobb IOS alkalmazás?
Köszi a segítséget! ;)

(#8550) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok. Van 3 kameram,kültériek. A központ látja őket, netről elérhetőek, viszont képet nem adnak. Nagy esozesek voltak...beáztak volna? A led is nagyon halványan vilagit csak. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.