Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) vkrisz válasza sambenez (#9197) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Köszi!

Akkor ha jól gondolom egy kb. 25 nm-es szobába jobb a 2.8-as, mert ott jobb a nagyobb látószög, kevésbé fontos a távolság.

@Kovindinka: OK, köszi így világos.

[ Szerkesztve ]

(#9202) sambenez válasza vkrisz (#9201) üzenetére


sambenez
addikt

Igen.

(#9203) #42556672 válasza vkrisz (#9201) üzenetére


#42556672
törölt tag

A 2.8-as nagyjából 100 fokot lát, tehát sarokba szerelve látja az egész szobát.

(#9204) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 4 kamerából álló rendeszerem egy családi ház 4 sarkán. Eddig mind a 4 kamera Dahua bullet kamera /HAC-HFW1200SP-POC(2.8MM) típúsú volt.
Keveselltem a 2 Megapixelt, ezért az egyik helyére kísérletképpen vettem egy Dahua bullet kamera /HAC-HFW1400S-POC/
Ami szinte ugyan az mint a régiek csak 4 megapixeles. Beüzemeltem és ad is képet azonban van egy gondom vele. Mégpedig az, hogy gyárilag erre is 30m-es látótávolságot írnak mind a régiekre, azonban láthatóan kb csak fele olyan fényereje van most este a sötétben, mint a régi 2 Megapixeleseknek.
A gyári szoftverrel (Smart PSS) nézve az adatfolyam az nagyobb mint a régieknek 6000kbps, kontra 2000 kbps, de az IR ledekre tekintve semmilyen beállítást nem találok, amivel tudnám állítani az erősséget, és a többi kameránál sincs ilyen.
Létezhet, hogy ennek gyengébbek az IR ledjei, mint a régi kameráknak vagy a vezérlőben kell direktbe állítani valamit?
A vezérlő fent van a padláson, oda macerás felmenni, azért nem tettem még meg...

Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne ezzel kezdeni?

(#9205) nTom válasza makszi (#9204) üzenetére


nTom
aktív tag

Lehet kapni fényérzékeny szenzorral szerelt kamerákat, ez is egy lehetőség. Dahuánál nem tudom hogy nevezik, de hikvisionnál "ultra-low light" van a nevében. És qrvajó a képe a mezeihez képest. Vagy infra reflektor felszerelése.

(#9206) makszi válasza nTom (#9205) üzenetére


makszi
aktív tag

Értem amit írsz, de ott van 3 másik kamera aminek teljesen meg vagyok elégedve a sötétben nyújtott teljesítményével, ezért nem értem, hogy ennek az egynek miért ilyen gyenge...
Ez az Infra reflektor ez egész érdekesen hangzik, lehet hogy ez lesz a vége...

(#9207) bigrock válasza makszi (#9204) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem tudsz az infra fényerején változtatni. Hogyan kap tápot a kamera? (mivelhogy ez nem IP)

(#9208) makszi válasza bigrock (#9207) üzenetére


makszi
aktív tag

Szia!

Igen ez ilyen hibrid rendszer nem IP Egy DAHUA XVR5108HS-S2 HDCVI/AHD/TVI HIBRID RÖGZÍTŐ a vezérlő ez van koaxon összekötve a kamerákkal, és a koax mellet fut a 2 érszál amin a táp megy. Van egy DAXO 12V DC / 5A TÁPEGYSÉG és egy PR-C14 VEZETÉKES TÁPELOSZTÓ.

Azonban mégegyszer mondom, hogy nem lett nagyobb a terhelés a rendszernek mert a régi 2 Mp-s kamerát lecseréltem egy ugyan olyan 4 Mp-es kamerára, tehát ha eddig elég volt a 4 kamerának a táp akkor most ennek a négynek miért ne lenne elég?

Egyébként most nappal szebb a képe a 4 Mp-esnek mint a régieknek, szebbek a színek, csak hogy valami jót is írjak.

Lehet kéne vennem még egy olyan táp elosztót, hogy ne 1 db 4-es legyen hanem 2 db 4-es?

(#9209) makszi


makszi
aktív tag

Csináltam egy fotót hogy lehessen látni mekkora a különbség a kamerák között.
Itt van

A 2-es kamerával van a problémám, de asszem ez látszik is :W

[ Szerkesztve ]

(#9210) Tarek El-Ali válasza makszi (#9209) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

Szia !

Próbálj rajta fordítani (lejjebb és a háztól kifelé),hogy kevesebb legyen a visszavert infra, lehet ,hogy az önkorlátozó algoritmus viccel meg (10%).

Smart IR
The camera is designed with microcrystalline LED IR illumination for best
lowlight performance. Smart IR is a technology to ensure brightness
uniformity in B/W image under low illumination. Dahua’s unique Smart IR
adjusts to the intensity of camera's infrared LEDs to compensate for the
distance of an object, and prevents IR LEDs from overexposing images as
the object come closer to the camera.

Ha nem segít akkor meg gyári hibás (90%) és RMA .

[ Szerkesztve ]

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#9211) zsoika válasza Tarek El-Ali (#9210) üzenetére


zsoika
addikt

Pont ezt akartam írni..."gyári hibás". Borzalmas fénye van. :(((

(#9212) makszi


makszi
aktív tag

Akkor szerintetek ne vacakoljak, vigyem vissza a boltba? Tegnap este vettem Aqua-ba, legkorábban holnap tudom visszavinni, de gondolom cserélik szó nélkül 2 nap után. Nincs tapasztalatom az Aqua-s gariztatással...

(#9213) zsoika válasza makszi (#9212) üzenetére


zsoika
addikt

Én úgy tudom hogy személyes vásárlás esetén 3 munkanapon belül visszaviheted de csak ha minőségi kifogásod van(neked van). Sok bolt "csak úgy" is visszavesz bármit.

[ Szerkesztve ]

(#9214) makszi válasza zsoika (#9213) üzenetére


makszi
aktív tag

Igazából neten rendeltem meg hétfőn, és tegnap vettem át.

(#9215) zsoika válasza makszi (#9214) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor dombon a tanya....14napod van indoklás nélkül elállni a vásárlástól.
Szóval próbáld meg gariban cseréltetni ha szükséged van egy másikra és ha akadékoskodnak akkor elállsz a vásárlástól és kész.

(#9216) nTom válasza makszi (#9214) üzenetére


nTom
aktív tag

azért megpróbálhatod elfordítani a faltól, változik-e valamit. Én is jártam úgy hogy a fal volt világos, semmi mást nem láttam. Kissé áthelyeztem, azóta jó.

(#9217) zsoika válasza makszi (#9214) üzenetére


zsoika
addikt

9216) nTom -nak igaza van. Próbálgatsd nyugodtan ...belefér a 14napba.

(#9218) godomir


godomir
csendes tag

Sziasztok!

Volna esetleg valakinek tapasztalata ezzel a kamerával kapcsolatban?
Zyxel Aurora

Ennyiért egész jó ajánlatnak tűnik.

Köszönöm!

(#9219) makszi válasza nTom (#9216) üzenetére


makszi
aktív tag

Most az előbb próbágattam elfordítani és egy kicsit és jobb lett, de még nem az igazi.
Azt vettem észre, hogy ha rávilágítok elemlámpával, és lekapcsolnak az IR ledek, majd lekapcsolom az elemlámpát, akkor amikor visszakapcsol éjszakai módba, akkor egy pillanatra olyan nagy fényerővel világít mint a többi, de aztán szépen visszavesz az átkozott...
Holnap lecsavarozom, és teljesen elfordítom a háztól, illetve nem látom miért érzi úgy, hogy vissza kell venni a fényerőből...

[ Szerkesztve ]

(#9220) nTom válasza makszi (#9219) üzenetére


nTom
aktív tag

amíg a közelben van valami, amiről visszaverődik az infra, addig le fog szabályozni. Pl. a gerenda, ereszcsatorna, fal

(#9221) GIJoe


GIJoe
addikt

Dahua IPC-A22 beltéri, 2MP IP PT Dome kamera

(#9222) titanium_100


titanium_100
tag

üdv!

Hikvision ip kamera rendszerben gondolkodom, csak egy kérdés: ip kamerák leszoktak fagyni néha? emiatt problémásabbak mint egy analóg kamera? mert ha felszereled X méter magasra nem szívesen másznék fel két hetente hogy reseteljem :D

(#9223) odrif válasza titanium_100 (#9222) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem az elmúlt 3 hónapban egyszer sem fagyott le.

20 éve a Prohardveren

(#9224) zsoika válasza titanium_100 (#9222) üzenetére


zsoika
addikt

Fél éve(azóta használom) nem fagyott le de ha igen akkor sem másznék....kihúznám a poe tápot a konnektorból.

(#9225) achim


achim
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget kérek. Vidéki házamba szeretnék beltéri nem felfurt hanem talpon álló pl. bútoron kamerát venni. Elsősorban az esetleges látogatókat szeretném megfilmesíteni úgy hogy ha tönkreteszik a kamerát, akkor is meglegyen a felvétel. Wifi van, a képet szerveren(?) tárolnám, éjjellátó és mozgásérzékelő jó lenne. 3-4 db ot kellene. 10-15 ezer ft/db körül szánok rá. Milyet ajánlotok? Milyen szervere tudom felrakji a képrögzítést?
Köszönöm a segítséget!

(#9226) makszi


makszi
aktív tag

Következőre jutottam, a kamerával kacsolatosan. Belementem a PTZ menüben és ott a Backlight módot ha BLC-re állítottam, akkor megvilágosodott az udvar. :)
Meg is örültem ennek, egészen reggelig, amikor ránéztem a kamerára és láttam, hogy durván túl van exponálva az udvar.
Nappal a Backlight paramétert ha átállítom OFF, ra vagy WDR-re vagy HLC-re akkor kiváló képet kapok, azonban éjszaka a BLC volna a jó.
Erre valakinek ötlete, hogy mit kellene beállítani? Van még ott Smart IR, meg Advanced menü, amihez nem igazán értek ezért kérdezem, hátha van valakinek tapasztalata a fentiekkel kapcsolatosan

(#9227) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Egy ideje egy Xiaomi YI 1080p Home kamerát használok.
Most láttam, hogy itthon kapható jó árban Mi Home Security Camera 360° 1080p utód. Van valakinek tapasztalata, hogy az elődhöz képest képminőségben ill. használhatóságban (pl.: mobill app, nas-ra mentés) hogy áll?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9228) tibibi


tibibi
őstag

van itt pár darab 3-4 ROSSZ régi ip kamera alkatrésznek ,megcsinálni,kutyának játszani ingyen elvihető ha kell valakinek Kecskeméten.

(#9229) sambenez válasza < CyberBob > (#9227) üzenetére


sambenez
addikt

A Xiaomi kamerák nem tudnak nas-ra, nvr-re bármi ilyesmire menteni. Nem működnek a kínai felhőjük nélkül. Ez egy óriási hátrányuk. Nekem Dafang van, de többnyire a fiókban pont emiatt. Egy rémálom használni, ha gond van a kínai szerverrel.

(#9230) < CyberBob > válasza sambenez (#9229) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A leírás szerint tud (SMB)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9231) sambenez válasza < CyberBob > (#9230) üzenetére


sambenez
addikt

Utolsó mondat második felére azért felhívnám a figyelmet. Nekem ez azt jelenti, közvetlen a NAS-ra nem tud rögzíteni.

(#9232) Tarek El-Ali válasza makszi (#9226) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

Wide Dynamic Range(WDR)-en legyen , illetve a Smart IR-nél keresd a megoldást, abban a menüben tudod az infra szabályozását módosítani .

BLC = Back Light Compensation , az más telepítési körülményekhez való pre-set (expozició, fényerő stb.).

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#9233) GIJoe válasza < CyberBob > (#9230) üzenetére


GIJoe
addikt

nekem van ilyen a 720Ps, nvr nem rögzít, csak felhő v microSD, jó a láthatatlan infrája,
próbáltam eladni kutyának se...

(#9234) tarolka1987


tarolka1987
csendes tag

2 MP Full HD CMOS IP POE biztonsági kamera 13.900 Ft :) További információk és teszt képek privátban.

(#9235) < CyberBob > válasza GIJoe (#9233) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az elődjét Xiaomi YI 1080p Home használom már több mint fél éve és hibátlan. Mindig elérhető volt.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#9236) lakisoft válasza tarolka1987 (#9234) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez most hirdetés lenne? :D

(#9237) Janos250 válasza tarolka1987 (#9234) üzenetére


Janos250
őstag

A hirdetések helye itt van.
Ha minden bolt, árus, nepper elkezd a fórumokban hirdetni, használhatatlan lesz!

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9238) tarolka1987 válasza lakisoft (#9236) üzenetére


tarolka1987
csendes tag

Nem.. :) Csak megosztottam két teszt képet egy IP kameráról és megjelöltem egy árat. :)

(#9239) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem egy Hikvision DS-2CD2155FWD-I kamerát. A leírása szerint nincs hozzá táp. Művelődök a témában, de bizonytalan vagyok, így inkább kérdezek. Jól gondolom, hogy egy ilyen 48V 24Watt DC tápegység + POE megfelelő hozzá? Nem terveztem komoly kamerarendszert kiépíteni, csak 1db-ot a bejárathoz. A padlásra felhúzom a routertől a CAT5e UTP kábelt, ott összekötöm a DC tápegység+POE eszközzel, amit meg összekötök a kamerával CAT5e UTP-vel. Elvileg ez a POE szabvány, szóval jó lesz így?

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#9240) bigrock válasza Janos250 (#9237) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem követett el szabálysértést a fórumtárs. Nem linkelt boltot, se nem hirdetett saját terméket. A privát meg elbírja, bár erre jobb a hardverapro... :)
#9239:
Az nem lesz jó lévén hogy Ubiquiti rádióhoz való.
Neked ilyen kell, vagy egy egyszerű poe splitter egy 12V, 2A táppal.

[ Szerkesztve ]

(#9241) odrif válasza bigrock (#9240) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

És ha 2db kamera van, akkor mit ajánlasz?

Vagy esetleg ez nem jó egy kamerához?
[link]

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#9242) Tarek El-Ali válasza bigrock (#9240) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

Szia !

Miért ne lenne jó ? Midspan mint a Hikvision nagy injektorok .
Csak a éppen cserélődő intercom ("kaputelefon") használ 24V PoE-t a termékpalettán.
A kamerák azok standard PoE mind .

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#9243) bigrock válasza odrif (#9241) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Jogos, összekevertem a 24V-ossal...

(#9244) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok!
Itteni dologgal kapcsolatban kaptam pár privátot gondoltam benézek :) Láttam van fél éves privát is Hikvision ügyben :B
Kicsit meg vagyok úszva, most kezdtünk bele 150 kamerás projektbe, közben lassan kifut a városi rendszámolvasós kamera projektünk, hálózatépítőink tavaszig behavazva, nekem szinte alig van időm kamerázni a rendszergazdai feladataim mellett, de igyekszem :)
szerk: Most tesztelgetem a DS-2CD2643G0-IZS kamerákat, hát elég állat lett... Talán mienk az első pár darab európában :D Amikor először láttam a képét szürkületben leesett az állam :Y

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#9245) indigo válasza urban racer (#9244) üzenetére


indigo
aktív tag

Linkelj már be légy szíves pár képet. A fenti 2MP kameráé nem meggyőző. Már csak összehasonlítás végett is.
Köszi szépen!

(#9246) lakisoft válasza kisbalazs83 (#9239) üzenetére


lakisoft
veterán

Nekem pontosan ugyan ilyen POE táp van. Tökéletesen megy vele a kamera. :R Annyi hogy van ebből gigabites is.

[ Szerkesztve ]

(#9247) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Van itthon egy 3 kamerás NVR-em, aminek a központi része sajnos az asztalomon foglal helyet. Egy régi 500 Gbos Samsung vinyó üzemel benne, de kissé zavar a lemezek forgó hangja. Mennyire elvetemült ötlet egy 250-es SSD-re cserélni, ha nem folyamatos rögzítésre van állítva, hanem csak mozgásérzékelősre?

(#9248) tarolka1987 válasza indigo (#9245) üzenetére


tarolka1987
csendes tag

De a fórumtársunk által említetett DS-2CD2643G0-IZS cikkszámmal ellátott kamerával készült tesztképeket kérjük :) Biztos más lesz hiszen magasabb felbontást is képvisel a kamera. Ráadásul varifokális is. Viszont árban 5-ször annyi :) :) A fentebb látható 2 MP-es POE-s Full HD kamera ár-érték arányban azért ott van, ha arra gondoltál kedves fórumtárs.

(#9249) markussandor válasza -cobra- (#9247) üzenetére


markussandor
senior tag

Mehet bele, de én erősen túlzásnak érzem, rendes hdd-ből is kapható teljesen zajmentes, de tehetsz bele notebook vinyót is.
Szerintem elég lenne egy kis gumit tenned a csavarokhoz, nem rezonálna a diszk, vagy a doboz.

(#9250) tarolka1987 válasza -cobra- (#9247) üzenetére


tarolka1987
csendes tag

WESTERN DIGITAL 1TB 64MB SATA3 WD10PURZ is rendben van, nincs hangja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.