Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) pistike2 válasza Greenbook (#9750) üzenetére


pistike2
újonc

Volt benne,de nem látta.A formázást igy nem tudtam megcsinálni.
Használt hdd -vel próbáltam volna.

(#9752) bigrock válasza szetcsuszott (#9748) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Rákeresel a "feszültség esés kalkulátor"-ra a neten és megkalkulátorizálod. :)

(#9753) szetcsuszott válasza bigrock (#9752) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Brofist :R nem is tudtam hogy van olyan :DD

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#9755) kisapa válasza pistike2 (#9751) üzenetére


kisapa
senior tag

A legvalószínűbb a HDD hiba. Szerezz be mondjuk egy ilyet és valószínűleg jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9756) pistike2 válasza kisapa (#9755) üzenetére


pistike2
újonc

Köszönöm

(#9757) Janos250 válasza pistike2 (#9751) üzenetére


Janos250
őstag

Töröld a meglévő partíciókat!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9758) person


person
senior tag

Sziasztok, tanácsot kérnék.

Kb 3 db infrás Wifi-s kamerát szeretnék a lakásban és körülötte beüzemelni.
Beltéri távolról forgatható, kültérre egy nagy látószögű vagy helyette két egyszerűbb, illetve a harmadik is egy fix lenne.

Csak olyan jöhet szóba ami képes a videókat önállóan (nem csak fotót) hálózaton kívüli FTP-re menteni. (fizikailag máshol elhelyezett D-Link NAS-ra)
Ha jól működik a mozgás detektálás, akkor csak az eseményekről készült videók lennének mentve.

Jelenleg egy YCC365-öt használók de ha jól tudom nincs lehetőség FTP-re menteni.
Egyébként nagyon elégedett lennék vele, megbízható és 1 hét alatt 4-5 GB tárhelyet emészt csak fel úgy, hogy kizárólag eseményeket rögzít a lakásban. Ha ezt megközelítené a másik is az remek lenne.

Kínai csodák is szóba jöhetnek, árérzékeny..

[ Szerkesztve ]

(#9759) supeky


supeky
újonc

Sziasztok Én nemrég vettem egy XVR-P420 IP kamera rendszert 3 kamerával. Nincs is vele gondom tökéletessen működik. Egy gondom van. A PC gepemen nem tudom latni amit az XVR monitoran látok. Megjegyzem a Galaxy S8 ason tokeletessen mukodik.Amikor a Laptopon beirom az IP cimet akkor a Laptop kamerája kapcsolbe. Tehat valamit nemjo csinálok. Ebben kérném a segitségeteket. Köszi

(#9760) person


person
senior tag

Sziasztok, továbbra is keresem a megfelelő kamerát.
De felmerült egy kérdés, ha tud is ftp-re menteni videót, az mennyire működik megbízhatóan?
Tegyük fel esemény van, valós időben streameli ftp-n? Vagy ha kész a videó utólag tölti fel?
Mert utóbbi esetben nem sokra megyek ha kiiktatják, bukom a felvételt.

A jelenlegi YCC365-öt ha áramtalanítom esemény felvétele közben akkor buktam az egész videót, semmit nem ment belőle SD-re, ebből jött a kérdés. Gondolom ftp-re vagy hálózati meghajtóra sem lenne jobb a helyzet.

Valakinek van több infója erről? :R

(#9761) tarolka1987 válasza vacs (#9745) üzenetére


tarolka1987
csendes tag

Frissítés kikapcsolása..

https://www.seccam.hu/shop_ordered/4801/pic/Leirasok/Megoldas_az_automatikus_firmware_hibara.pdf

(#9762) markussandor válasza person (#9760) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia,

van egy NVR-em, ez rögzíti a folyamatos képet, és van egy NAS-om FTP szerverrel, erre pedig másodpercenként küldök képkockákat. Ezek lehetnek a világ másik végén is, ha bírja az upload-od, nem lesz gond.

Az eseményre küldés ugyanez, csak nem folyamatos, nem kell a kamerának idő, rögtön küldi a képet, nem tudják olyan gyorsan kiiktatni, hogy legalább egy nagy felbontású képet ne küldene át a szerverre!

Hogy videót tud-e menteni FTP-re, az kamera függő (már ha lehetséges), az enyém tudtommal nem tud ilyet (hikvision).

(#9763) paleszka


paleszka
csendes tag

Sziasztok.

Akadt egy problémám, amivel még nem találkoztam, és segítséget kérnék. Adott 4db 5mp-es POE-s kamera egy családi házon. A legnagyobb vezeték hossz 40m, a legkisebb 15m. Adott 1db Tenda 8+1 portos POE switch, fali UTP Cat5e kábel, olcsó RJ45 csatlakozó.
A probléma pedig az, hogy POE switch megtáplálja rendesen a kamerákat, de a kamerák "adatforgalma" annyira lecsökken, hogy a bejelentkezési oldalt sem tölti be, nemhogy képet adjon. Ilyennel találkozott már valaki? 5-6m-es kábellel szépen dolgozik. Még 15m-es kábelen is elment, de a felett nem igazán. Passzív poe csatlakozóval is kipróbálva, a táp átmegy a kamerához, de az adatkapcsolat annyira gyengül, hogy egy 8portos sima tp-link switch sem képes használni, nincs kapcsolat. Laptopra direktben dugva a 15m-es kábelen még megy, de hoszzabb kábelen nem. De ez már valószinűleg a tápfeszültség hibája lesz.

Pál Ádám

(#9764) bigrock válasza paleszka (#9763) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Passzív PoE kábelen a kamerához megérkezik a 12V?

(#9765) paleszka válasza bigrock (#9764) üzenetére


paleszka
csendes tag

Szia. Meg igen.Ha a kamerát direktben táplálom meg egy hosszabbítóval, és adapterével, akkor sem megy a kommunikáció.

Pál Ádám

(#9766) vadkörte válasza paleszka (#9765) üzenetére


vadkörte
addikt

Az adott kábelt tudod tesztelni? Nem lehet valahol szakadás? Tömör réz, vagy csak bevonatos?

Üdv. V. Körte

(#9767) paleszka válasza vadkörte (#9766) üzenetére


paleszka
csendes tag

Szia. Rj45 kábel teszterrel lett minden kábel tesztelve. Szakadás nincs. 100%-os tömör réznek írták a kábelt.

Pál Ádám

(#9768) paleszka válasza paleszka (#9767) üzenetére


paleszka
csendes tag

Sziasztok. Odáig jutottam, hogy egy 25m-es kábelt elkezdtem szabdalni. A stabil kapcsolat olyan 13m-es kábel esetén elérhető. 15m esetén nem épül fel a kapcsolat. Ennyire gagyi lenne a kábel? Linkbasic netconnect kábelt használok.

Pál Ádám

(#9769) bigrock válasza paleszka (#9768) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Kifogtál egy hulladékot... Draka fullcopper kábelen 134 méterre vittem el a PoE-t.

(#9770) vadkörte válasza paleszka (#9768) üzenetére


vadkörte
addikt

Miért ne lehetne. Bocs, de így jártál. Ne dobd el, mert máshová, pl. patch kábelnek, vagy rövidebb szakaszokra - 10-12m-ig - akár kamera kábelnek is jó lesz.
Ez benne van a pakliban.

Üdv. V. Körte

(#9771) paleszka válasza vadkörte (#9770) üzenetére


paleszka
csendes tag

Meg lett a hiba. Mivel nem én húztam a kábelt, én nem én szereltem a csatikat, és bíztam benne, hogy minden rendben van, meg sem néztem rendesen. Ezt én b@sztam el. Nem szabvány szerint voltak az érpárok a csatiban. Újracsatizva mindent megfelelően, megy szépen...... Köszi mindenkinek a segítséget.

Pál Ádám

(#9772) bigrock válasza paleszka (#9771) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Számomra hihetetlen, hogy rossz krimpelés miatt csak kis távolságra ment el a PoE. :F
Vagy megy, vagy nem megy...Mindenesetre furi.

(#9773) vadkörte válasza paleszka (#9771) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem te hibáztál, feltételezted, hogy a hálózatépítők követték az előírást és Te ennek tudatában folytattad a munkát. Az azért nem teljesen világos, hogy tudott működni az eltérő kötésen a POE. :F

Üdv. V. Körte

(#9774) farkas-j válasza bigrock (#9772) üzenetére


farkas-j
őstag

Ilyen esetben nem is a táppal van a probléma, hanem a csavart érpár helyett külön ereken megy a kommunikáció. Ez okozhat kapcsolati hibát. A villanynak tök mindegy melyik ereken megy.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9775) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Szüleim épülő házába kellene egy két kamerás "rendszert" kialakítanom rögzítéssel.

Kamerának ezt néztem ki: Kamera

NVR-nek pedig ezt: NVR 1080p 48V 2,8 mm fókusszal

Jó értelmezem, hogy az NVR-t és a kamerákat csak UTP kábellel kell összekötni, esetleg az NVR-t rákötjük egy routerre, illetve kap az NVR egy szünetmentest, ha esetleg lekapcsolnák az áramot. Van valami fontos amit még tudnom kellene?

(#9776) vacs válasza HENE (#9775) üzenetére


vacs
Topikgazda

A saját tapasztalataim alapján válaszolnék:

A rögzítő jó választás, de drága!
Itthonról hazai garanciával kb azonos áron megkapod ugyan ezt a rögzítőt, link1 + link2!
Nekem a második linken lévő van, a kép csalóka, mert a valóságban 100%-ban ugyan úgy néz ki, mint ami az ali-s linkeden van!

A kamera az jónak tűnik, neked kell eldönteni, hogy poe táposat veszel, vagy simát (természetesen ehhez a poe képes kamerát kell rendelned)!
Mindkét esetben mehet a táp utp-n a kamerához!

Mindenképpen kell egy switch, ebbe mennek a kamerák és ebből küldöd tovább a jelet a rögzítőbe!
Vehetsz Poe képest, így könnyen és egyszerűen kap áramot a kamera.
Vagy veszel egy simát, és veszel hozzá tápcsatlakozót! Ez megy a switch mellé (tehát az utp kábelben a tápért felelős szálat ebbe a csatlakozóba kötöd és ebbe dugod a tápot, ami a kamerákat működteti majd), a másik párja viszont a kamerákhoz kell, így kap áramot (tehát a kamerába megy utp kábel és ez a tápcsatlakozó is)!
Én a második megoldást használom, olcsóbb volt és teljesen jó.

Érdemes olvasgatni pl itt.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#9777) HENE válasza vacs (#9776) üzenetére


HENE
aktív tag

Most látom, hogy felcserélem a linkeket. Az nvr elvileg poe képes. A tied is az?

(#9778) vacs válasza HENE (#9777) üzenetére


vacs
Topikgazda

Poe NVR-ről még nem hallottam, illetve az ali-s leírásban a táblázat fölött feketével kiemelve írják is, hogy "4CH PoE NVR = 4CH NVR + 4CH PoE Switch" ... magyarán poe switch KELL hozzá! :K

Igen, valóban felcserélted a linkeket! :))

(^)(>.<)(^)

(#9779) bigrock válasza vacs (#9778) üzenetére


bigrock
Topikgazda

(#9780) HENE válasza vacs (#9778) üzenetére


HENE
aktív tag

Szerintem nem kell, benne van. Leírás első sor:
PoE Switch Ports : 4PCS ( With 48V Output to connect the PoE camera

(#9781) vacs válasza bigrock (#9779) üzenetére


vacs
Topikgazda

Oké, de egy ilyen spéci cucc, nem az átlag magyar számára megfizethető kategória...

(^)(>.<)(^)

(#9782) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Használ valaki itt Digoo BBM2 kamerát?
Saját appjával használjuk babafigyelőnek és az utóbbi időben csak belső hálózaton érhető el a kamera. Régebben működött külső eléréssel is. Mit lehet tenni?
:(((

(#9783) szetcsuszott válasza vacs (#9778) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

De,az az 53 dolláros az alin beépített poe switches :K :K :K poe nélkül 25$ csak, ugyanez. szóval amit te linkeltél, na az ami k.va drága poe nélkül :K :K

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#9784) alcsapalcsa


alcsapalcsa
tag

Üdv mindenkinek, lehet hülye a kérdés és nincs is realitása, de mostanában beleszaladtam, hogy minden kínai csodát tovább okosítanak... lásd tv box - önálló firmware, vagy router .... stb. VAN EGY Hi3520D chippes nvr-em, guudgo de gondolom uaz, mint a digoo. Ezekre lehet találni vhol nem gyári firmwaret, vagy van ezeknek vmi vmilyen közössége, akik csodát művelnek a kis géppel? Esetleg egy önálló linux rajta és külön progival az nvr funkciók....

elnézést, ha hülyeséget kérdeztem, csak hátha....

(#9785) Sergiohu


Sergiohu
tag

Pot kívánok,
Hik- Connect app-ban az élőképet több felbontásban is tudom nézni, viszont a visszajátszást csak max (4mp)-on tudom nézni. Hik NVR-ről jön a stream, melyiket vegyem vissza hogy a HDD-re 4mp menjen, appra pedig pl. Fhd. Lehetséges egyáltalán? Thx

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#9786) thn


thn
csendes újonc

Üdv!
Megvettem az AHD/DVR szettemet, amiben ez a DVR: ahdpearl fh4216. Tudom, nem IP, de hátha valaki tud segíteni, mert eseteg általános a probléma.
Ha helyi hálózaton kapcsolódok rá, akkor megtalálja, belépek a jelszóval, és ez fogad:
Tehát ez a beépülő modul nem támogatott. Win 7 alatt, Chrome böngészővel nézném. A kapott CD-n volt QuickTimeInstaller. Feltettem, de semmi.

A telepített CMS program szintén megtalálja az adott IP-n a DVR-t, de ott meg ilyen hibaüzenetet kapok:

Valakinek valamilyen ötlete esetleg?
Köszi!

(#9787) sambenez válasza thn (#9786) üzenetére


sambenez
addikt

Próbáld meg Internet Explorerrel.

(#9788) thn válasza sambenez (#9787) üzenetére


thn
csendes újonc

Köszönöm az ötletet. Ha már Quicktime, hát feldobtam egy Safarit, és azon megy, igaz jó ratyi felbontásban.
A tuti a CMS szoftver lenne. :/

(#9789) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok egy kamera rendszert szeretnék vásárolni.
Amazon, ebay előnyben Ali-val szemben. Nem akarok vámot fizetni.

300-400 euró a keret.
Minimum 4 kint kamera (IP66, ahogy láttam ez az elterjedtebb)
Vannak ilyen kész konfigok?

Novum Forum Siculorum

(#9790) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Számomra is mókás okból (a padlásunkon azonosítatlan randalírozó jószágok tűntek fel) beszereztem egy olcsóbb IP kamerát (Gembird ICAM-WRHD-01), amit némi molyolás árán (először vezetékes hálóra kellett tennem, hogy a Wifire rátaláljon) beüzemeltem. A gyártó oldalán megadott Android és Windows programokkal el is érem, a képminőség kielégítő, sötétben is szépen lát, amennyire erre a célra szükséges.
Ellenben szeretném beállítani, hogy mozgásérzékelés alapján indítson felvételt, de úgy tűnik, hogy ez eddig nem sikerült, legalábbis a kamera előtt magam is bóklásztam kicsit, de felvétel erről nem készült, holott az Androidos alkalmazásban (iView Pro) beállítottam, hogy a felvételek "Alarm record" üzemmódban induljanak)
(Érdekes módon, amikor távolról rájelentkeztem, és elmozdítottam a kamerát, az generált alarm jelet és felvételt).
Van esetleg valakinek tapasztalata hasonló kamerával / szoftverrel?
A gyártó honlapja a CMSClient Windows szoftvert javasolta / töltette le. Működik, a kamerakép láthat, illetve a PC mentési lokáció megadható a rögzített videokhoz, de nagyon kevés (az Androidos alkalmazásnál kevesebb) beállítást tesz lehetővé. Van esetleg ennél bővebb szolgáltatást nyújtó (lehetőleg freeware) kamera szoftver?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#9791) alcsapalcsa válasza Acheron (#9790) üzenetére


alcsapalcsa
tag

próbáld ki az iSpy (win) progit, abban még azt is meg tudod adni, hogy milyen területen nézze a mozgásokat ...

[ Szerkesztve ]

(#9792) Acheron válasza alcsapalcsa (#9791) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm, ránézek délután.
Egyébiránt kiderült, hogy működik a mozgásérzékelés, engem is felvett, csak kicsit később értem el a videót.

(#9793) bigrock válasza Sergiohu (#9785) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem tudod változtatni. Olyan felbontásban játssza vissza, amivel rögzítetted.

(#9794) curmpli


curmpli
tag

Sziasztok!

Ezen a hang ki és bement jelenti azt, hogy hangszóró és mikrofon is van benne?
Tehát tudok beszélni távolról mobilról?

HIKVISION DS-2CD2143G0-IS 2.8mm

(#9795) bigrock válasza curmpli (#9794) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Vonalszintű be- és kimenet van rajta, se mikrofon, se hangszóró. Ezeket külön kell csatlakoztatni hozzá.

(#9796) lakisoft válasza bigrock (#9795) üzenetére


lakisoft
veterán

És mit érdemes ezekre kötni ha hangot is rögzíteni akarsz?

(#9797) curmpli válasza bigrock (#9795) üzenetére


curmpli
tag

Van valaki, aki esetleg használ hangot is? Kíváncsi lennék hogyan lehet gazdaságosan megoldani.

(#9798) zsoika válasza lakisoft (#9796) üzenetére


zsoika
addikt

Ha jól tudom pl. ilyet [link]

(#9799) bigrock válasza curmpli (#9797) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Bármilyen, előerősítést nem igénylő mikrofon jó hozzá (lsd: feljebb)
A hang kimenetre aktív hangszórót kell csatlakoztatni. Működik, teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#9800) lakisoft válasza bigrock (#9799) üzenetére


lakisoft
veterán

Jól gondolom hogy ezeknél csak a lehetősége van a hangfelvételnek beépített mikrofonnal nem rendelkezik? [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.