Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) seger válasza tuki2200 (#8100) üzenetére


seger
addikt

Router port átirányítás megvolt?

(#8102) tuki2200 válasza seger (#8101) üzenetére


tuki2200
senior tag

Nyitva van a router igen, meg is oldottam mobilon, mar megy mobilneten is (nem ip cimet kert az app, hanem a cucc online ID-jet meg jelszot) viszont ilyen programot nem talaltam PC-re igy ott meg mindig nem mukodik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8103) gozso válasza tuki2200 (#8102) üzenetére


gozso
senior tag

ha írsz gyártót, lehet könnyebb a segítség :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#8104) nTom válasza tuki2200 (#8100) üzenetére


nTom
aktív tag

No, nem figyeltem, téves

[ Szerkesztve ]

(#8105) nszero válasza nszero (#8032) üzenetére


nszero
csendes tag

Hello.

Még mindíg nem sikerült megoldani a problémát. 4 kamerás Wifis szettnél nem tudom pótolni a negyedik kamerát. Egyszerűen nem lehet beállítani wifi hálózatot fix minden beállítás. A kamera keresésnél nem talál semmit. A hálózat menü sötét nem állítható. A rendszerkarbantartás funkciónál jelszót kér. Tudja valaki mi az.

(#8106) fireman123 válasza fireman123 (#8092) üzenetére


fireman123
őstag

Tud valaki segíteni a #8092-re? :R

(#8107) Gondwana válasza nszero (#8105) üzenetére


Gondwana
addikt

(Amit lefotóztál rendszerkarbantartást, az a demóra kiadott eszközökre lett kitalálva, tehát itt megadsz egy jelszót és 30 nap múlva csak azzal a jelszóval lehet belépni a rögzítőre, tehát a tesztelő mindenképp visszahozza, mert utána úgyse tudja használni. Remélem, emlékszel még, mit írtál ide be először, mert kelleni fog)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8108) Macika66


Macika66
addikt

Üdvözlet az uraknak!

Visszaolvasgattam / keresgéltem a topicban, de értelmes távolban nem találtam az enyémhez hasonló kérdést.

A következő volna a feladatom, a főnököm által rám ruházva.

Lenne egy kb. 150 m2-es helyiség, ahol 3 db WiFi kamerát kellene elhelyezni, úgy, hogy 2-3 arra felkent ember internetelérés birtokában bárhonnan tudja ellenőrizni, mi történik bent, első sorban PC/laptop felület kellene, MELLÉ nem hátrány az android/IOS-elkérés sem, de nem elsődleges.

FullHD felbontás kellene, szükséges lenne, hogy legalább 3-4 napig megőrizze mindegyik kamera a felvételét (napi 6-8 óra maximum), zoom nem feltétlenül szükséges, azért a FullHD elég jó felbontás.
Éjszakai mód nem szükséges, nappali megfigyelésre kellene.

Erre kellene kameraötlet, az összeg elmehet 70-80e Ft-ig, esetleg 100e-ig (minden együtt).

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#8109) bigrock válasza Macika66 (#8108) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A kamerákhoz van tápellátás? A wifi akkor alternatíva, ha mindegyik kamerához van közvetlen táp. Ha meg kábelezni kell, akkor azon mehet az adat és a táp is.
Amúgy ennyiből szerintem max az ebay-ről lehet összevadászgatni a cuccokat. Itthon egy wifi-s FHD kamera 30K, egy 4 csatornás rögzítő, HDD-vel 20 K, egy router 8-10K, tápok, kiegészítők 5K.

(#8110) Macika66 válasza bigrock (#8109) üzenetére


Macika66
addikt

Igazán az árat én saccoltam be, ha 120e, akkor annyi, ha 150e, akkor annyi, végülis EDDIG még nem lett összeg meghatározva. Na persze, azért nem kell fölöslegesen luxust venni.

Van hálózati konnektor a teremben és van 1 db WiFi-router..

Nagyon köszönöm a válaszodat...

(#8111) sparks válasza Apooca (#8073) üzenetére


sparks
senior tag

Köszi a tippet, tegnap megérkezett, ennyiért ajándék volt ez a cucc :R Már figyeli is a hátsó kertet :C

(#8112) nTom válasza nszero (#8105) üzenetére


nTom
aktív tag

Próbáltad kézzel "Hozzáad"ni?

(#8113) Tonyo válasza sparks (#8111) üzenetére


Tonyo
őstag

Ezek szerint, akkor nem csak egy darab volt..nekem is megjött. Jó cucc! :C

(#8114) sparks válasza Tonyo (#8113) üzenetére


sparks
senior tag

Amikor rendeltem 3 db-ot írt, utánam már csak 2 db-ot, szóval akkor 3 volt. Valaki vitte a harmadikat :C
Ja és az a vicces, hogy ugyan ez a kamera van fent 58eFt-ért is. :Y

[ Szerkesztve ]

(#8115) Apooca válasza sparks (#8111) üzenetére


Apooca
tag

Nem is értem, hogy lehetett ennyi nálam is üzemel már !

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#8116) Apooca válasza Tonyo (#8113) üzenetére


Apooca
tag

És már 58 a listában :D
Most próbálják behozni a veszteséget :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#8117) Tonyo válasza Apooca (#8116) üzenetére


Tonyo
őstag

Ennyiért a rendelés pillanatában is már ott volt. Nem is értettem. Átvétel előtt átnéztem, bontatlan csomagolása volt.

(#8118) nTom válasza sparks (#8114) üzenetére


nTom
aktív tag

Nekem ma jött meg. Azt vettem észre, ha akciós egy kamera jó áron, az széles látószögű.

Még az aliról is 108 dodó az olcsóbb, ezért is vettem egyet az emagról

(#8119) nszero válasza nTom (#8112) üzenetére


nszero
csendes tag

Hello.

Minden opciót próbáltam.
Csatlakoztattam lan kábelen a kamerát. Keresés funkcióval meg is találja.
Hozzá is bírom adni a többihez. Viszont WiFin keresztül nem látja.
Ugyan ez a metódussal keresés funkcióval a többinél két IP címet talál.
A lan kábelen és a WiFin keresztül.
Az NVR saját WiFi hálózatán van a többi kamera. Amit jelszó véd.
Sem a kamerákon sem az NVR-en nem lehet állítani a WiFi hálózatot.

(#8120) sambenez


sambenez
addikt

Aki Dafang kamerát használ hackelt fw-el meg tudná mondani hogyan lehet rávenni, hogy sd kártyára rögzítsen?

(#8121) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kültéri wifis vízáló kamerát keresek amit Németországból akár mobil hálózaton keresztül androidos telón egy kamera appal lehet nézni.
Egy építkezést szeretnék figyelemmel kísérni Magyarországon.
Ennyi lenne a lényeg meg minimum a 720p felbontás aránylag jó képminőség mellett.
Jöhet a kamera gearbestről de akár az edigitaltol is ...
Árban max. 20.000 ft vagy 70 euro a keret.

Köszi az ajánlásokat.

(#8122) kisapa válasza pusi1981 (#8121) üzenetére


kisapa
senior tag

Ennyi pénzért még Kínábol is keveset találsz.

(#8123) sambenez válasza kisapa (#8122) üzenetére


sambenez
addikt

Kínából azért megoldható.
Még áfával meg a posta sarcával is megáll kb 25e-ből.

(#8124) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

van egy escam qf001 csodám. Hogy lehet ezt elérni a hálózatomból? Direkt kapcsolat van, képet is látok, de wifin nem találja, nyomhatok neki bármit. A saját androidos szoftverével próbálkozok.

Más, Ispy szoft helyett nem tudtok valami más pc-re, lehet fizetős is.

Köszi!

plata o plomo

(#8125) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok,

kaptam egy Dlink DCS-5000L hálózati kamerát.
Azt szeretném kérdezni, hogy megoldható az, hogy csak Wifi-n működjön? Alaphelyzetben kikapcsolt távoli hozzáférést szeretnék.

A Wifin már rajta van és a netes leírásban nem találok erről semmit. Azt csak mellékesen említeném meg, hogy normális kézikönyv nem is volt a dobozban, elég felháborító...

Egyébként első próba alapján elég gyenge, mind a kép, mind a hangérzékelési riasztás.

[ Szerkesztve ]

(#8126) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

sziasztok!

Milyen kamerát ajánlotok gyerekszobába ami lát éjjel is és forgatható?
Ezeket nézegettem, de meghallgatok bármit. Escam meg xiaomi 1080p-s van 50$ körül. (késöbb menne synology nasra biztonsági kamerának.

Üdv SRicsi

(#8127) krx21 válasza RicsiSuly (#8126) üzenetére


krx21
nagyúr

Például: Dahua A35...

[ Szerkesztve ]

(#8128) sambenez válasza RicsiSuly (#8126) üzenetére


sambenez
addikt

Ha 50$ körül gondolkodsz, akkor Escam QF003 vagy Sricam SP019 jó lehet.

(#8129) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

köszi ezzel egy bajom van, hogy 50ezer :D dahuan a35

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#8130) RicsiSuly válasza sambenez (#8128) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Escam QF003-al szemezgettem valószínű az marad az még a keretbe bele fér. Erről esetleg valakinek tapasztalat?

Üdv SRicsi

(#8131) orion1025


orion1025
őstag

Üdvözlet!

Remélem jó topikba írok! Adott egy építkezés helyszíne, melynek szomszédságába sikerült egy kisebbségi családnak "szerződnie", marha nagy örömömre, illetve ennek a lehetősége egyenlő volt a nullával, de a világ ellenem fordult, és megtörtént a megtörténhetetlen... Szóval van elég sok és drága portékám bezárva, de nem megközelíthetetlenül, ezeket szeretném egy felvétel rögzítésére alkalmas eszközzel figyeltetni. Elég lenne két kamera, nem kell több, de lövésem sincs merre induljak el. Gondolkodtam egy mini PC beüzemelésén, mely rögzítené a webkamera képét, de egy olcsó és praktikus megoldás érdekelne, hogy vissza tudjam nézni a felvételt pár naponta, hogy cirkált-e valaki a birtokon.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#8132) code1005 válasza orion1025 (#8131) üzenetére


code1005
senior tag

A mini pc-t viszik a kamerával együtt, jobb ha távoli szerverre ment a kamera (ftp) vagy email-ben elküldi az aktuális riasztás képét. Így amire a delikvens szétverné/leszerelné a kamerát már van is róla képed és nem ott.
A fenti esetben csak két kültéri ip kamerára (min. 720p) van szükséged, azoknak áram és net kell.

plata o plomo

(#8133) motrola válasza orion1025 (#8131) üzenetére


motrola
aktív tag

Vegyél egy jó riasztót.
A kamerák a lopást nem akadályozzák meg, a riasztó sem de a kettő együtt elég hatásos tud lenni.
Nagyon zűrös esetben érdemesebb és kifizetődőbb egy őrző-védő céggel szerződni, akiknek van helyben járőrszolgálatuk.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#8134) farkas-j válasza sambenez (#8128) üzenetére


farkas-j
őstag

Olvasgatom a fórumot, és néha elcsodálkozom, hogy ki milyen kamerákat ajánlgat külföldi (Kínai) beszerzéssel, sokszor 50$ meghaladó áron, egyszerű beltéri használatra. Szerintem nem sok minden indokolja ilyen borsos áron vásárolni, amikor lehet kapni sokszor kevesebb mint féláron jó minőségű beltéri forgatható kamerákat. Nekem 7db WiFi-t is tudó beltéri, forgatható, éjjellátó kamerám van, több gyártótól (Foscam, EasyN, Wanscam, Kaicong). A legdősebb kb. 6 éves (igaz az még 640x480-as felbontású) de az 1-2 évesek már HD felbontásúak. Teljesen korrekt, jól használható kamerák. A legdrágább sem volt több 27$-nál (azt is legalább 3 éve vettem, azóta láttam már olcsóbban is). Szóval szerintem érdemes az alsóbb árszegmensben is körbenézni és utánaolvasni. Az olcsóbb árral ráadásul még az ÁFA fizetés és az eljárási díj alól is mentesülhetünk.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8135) orion1025 válasza code1005 (#8132) üzenetére


orion1025
őstag

Sajnos nem járható út a net, még az áram is necces a megoldás szempontjából, mert csak falak vannak, meg "tető", így egy relatíve kezdeti stádiumú építkezés van. Egy áram vételezési hely van kialakítva épületen belül, ide tudnék valamit csatlakoztatni, de sajnos a netes megoldás ki van lőve, pedig jobban örülnék egy távfelügyeletes rendszernek, mert a jövőben mindenképpen lenne pár kamera felszerelve, így akkor még megérné a végleges verziót megvenni nem csak fél megoldást, de most csak egy mezei felvevő járható út, az is elrejtve, hogy ha be is hatolna valaki akkor az ne találja meg.

Mobilnetes stick segítségével ez mennyire oldható meg? A régi notim nem merném ott hagyni, pedig az tudja a direktbe SIM kártyás kezelést, ezért valami olcsó megoldást szeretnék, ha valami gebasz van, akkor ne egy drága cucc menjen a levesbe.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#8136) farkas-j válasza orion1025 (#8135) üzenetére


farkas-j
őstag

Maga a 4G-s mobilnettel már használható lenne a nettes felügyelet. (Én alkalmanként használok ilyen megoldást.) Vagy veszel két IP kamerát amit egy mobilnettet kezelő routerre kötsz, vagy veszel egy megfelelő analóg rögzítőt 2 kamerával és a rögzítőbe dugsz kompatibilis sticket. Azért érdemes lenne a vezetékes szolgáltatóknak is utánanézni, mert lehet hogy olcsóbb lenne a havidíj, nem beszélve az Internetes hardverről.
A rögzítést egyébként én egy FTP szerverre (is) menteném, nem csak helyileg rögzíteném. Persze az nem folyamatos videó lenne, hanem beállítanék riasztási területeket amin ha történik valami képtartalom változás akkor arról állóképeket küldene az FTP-re a rendszer. (Nálam pl. így van megoldva.) Ezzel párhuzamosan több kameratípusnál van lehetőség P2P vagy email-es riasztásra is.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8137) Zsolt.P


Zsolt.P
újonc

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kapni. Adott egy Wansview NCM-745GA tipusú kamera amit felszereltünk. Mind a laptopon mind a mobilon működik az élőkép tehát nézhető.
Viszont a riasztás beállítással vannak bajaim. Van négy aktiválható ablak melynek a mérete és helye ill az érzékenysége állítható.
Sajnos nem tudok egy olyan beállítást eszközölni hogy jó legyen. Pontosítva van, hogy küld Emailt 3 képpel de semmi mozgás nem látható. Ill ha van is mozgás akkor meg nem küld Emailt. Mit hogyan kéne beállítani rajta.
Felvetődik a kérdés, hogy vezérelne így egy riasztást.
Ha valaki tudja ,hogy mit kéne csinálnom rajta azt kérem, hogy ne tartsa magába.
Köszi

(#8138) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Nem értek hozzá, így segítségeteket szeretném kérni IP kamera vásárlásban, használhatót szeretnék, persze nem horror áron. :)

Családi ház bejárati részét (előkert, kocsibeálló) figyelné, a ház homlokzatától 5 m-re van a kerítés.
Megfelelő minőségű kép elvárás lenne (nincs tapasztalatom, így nem tudom hány megapixeles a jó).
Fontosabb paraméterek:
- kültéri, fix
- WIFI-s,
- éjjellátó is,
- SD kártyára rögzítsen,
- riasszon mobil appra,
- (esetleg) pc-ről is látható legyen a megfigyelt terület
- minél nagyobb látószög, (~100-110 fok)
- ~50e-nél nem nagyon szeretnék többet költeni rá

Mekkora sd kártyát kellene fogadnia, hogy ne teljen be gyorsan? ...ezek a kamerák folyamatosan rögzítenek, vagy csak ha mozgást érzékelnek? (32 GB-os kártyára kb. mennyit lehet folyamatosan rögzíteni?)

Esetleg a Xiaomi Yi Outdoor megfelelő választás a lenne vagy ettől komolyabbat érdemes venni?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#8139) sambenez válasza fireman123 (#8138) üzenetére


sambenez
addikt

110°-ost nem nagyon fogsz találni. A 2,8mm-es is csak 90°-ot jelent.
Ha ez a kültéri kamera ugyanúgy működik mint a beltériek akkor az nem a legoptimálisabb szerintem. Mert csak a Xiaomi szerveren keresztül lesz elérhető. Ha éppen valami gebasz van a Xiaomi felhőben akkor nem tudod megnézni még a kamera élőképét sem.

(#8140) fireman123 válasza sambenez (#8139) üzenetére


fireman123
őstag

Hmmm, .....akkor a linken kamu a 110 fok? (és 3,9 mm fókuszt ír). Nem csak a rögzített felvételek kerülnek a Xiaomi felhőbe ha előfizrtek rá, hanem az élőkép is a felhőn keresztül érhető csak el?

(#8141) Gondwana válasza sambenez (#8139) üzenetére


Gondwana
addikt

Hàt a màr kifutott Videosec IPD-322-28F is és a Starlight (sajna nem SuperStarlight) IPD-322-28CS is tudja horizontàlisan a 110°-ot, mindkettőben 2.8mm optika van.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8142) sambenez válasza fireman123 (#8140) üzenetére


sambenez
addikt

Kipróbáltam, a Dafang net nélkül elérhetetlen hiába van egy belső hálón a telefonnal.
Ez egy nagy hibája a xiaomi kameráknak sajnos.

(#8141) Gondwana: Ez jó hír, akkor tud venni ilyen ip kamerát.

(#8143) Macika66 válasza sambenez (#8142) üzenetére


Macika66
addikt

A Dafang 1080p képes AP-ként is működni, az esetben még router sem kell neki.

(#8144) sambenez válasza Macika66 (#8143) üzenetére


sambenez
addikt

De hiába működik AP-ként ha internet nélkül elérhetetlen.

(#8145) fireman123 válasza sambenez (#8142) üzenetére


fireman123
őstag

Tényleg nem értek hozzá, lehet ezért nem értem hogy jön képbe a "net nélkül elérhetetlen" dolog, ...netre csatlakozna nálam.

A Yi Outdoor kamera wifin csatlakozna nethez, és ezt a képet szeretném látni egyrészt a házban ugyanazon a neten lévő pc-ről. De a fontosabb, ha elutazok valahová akkor mobilnettel (vagy egy ottani wifivel) nem tudok ránézni a kamera képére?
Itt nem ezt írja, hogy ez a dolog működik?

Bocs ha hülyeséget kérdezek, ....de úgy értelmeztem a leírás egy másik részében, hogy a felhő csak a rögzített felvételek tárolására szolgál ha előfizetek. [link], ha meg nem akkor sd kártyára rögzít.

[ Szerkesztve ]

(#8146) bigrock válasza orion1025 (#8135) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Első körben a legolcsób megoldás 2-3 dummy kamera felszerelése.

(#8147) farkas-j


farkas-j
őstag

Egy elfogadható árú beltéri kamera, amit itthonról garanciával belehet szerezni. Xiaomi rajongók előnyben! ;] Ha jól értelmezem a leírást, ehhez nem kell Xiamomi gateway.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#8148) sambenez válasza fireman123 (#8145) üzenetére


sambenez
addikt

Úgy jön a képbe, ha mondjuk bármilyen okból nincs internet, pl. a szolgáltatói oldalon hiba lép fel. Akkor hiába csatlakozik az otthoni hálózatodra, és hiába van a telefonod is azon a hálózaton nem tudsz hozzá csatlakozni és nem látod az élő képet sem. Míg egy hagyományos ip kamera elérése nem függ a gyártó szerverének elérésétől.

Nem tudom ennél jobban elmagyarázni.

(#8149) fireman123 válasza sambenez (#8148) üzenetére


fireman123
őstag

Ok, köszi az infót, kezdem kapisgálni (de csak részben :)) ).
Azt értem, hogy ha a lakásomban meghibásodik/megszűnik a net szolgáltatás akkor nem tudom elérni az élőképet mobilról, ....csak azt hittem eddig, hogy ez minden wifis ip kameránál így működik, ....de ezek szerint nem.

Az alábbi mondatot továbbra sem értem:" Míg egy hagyományos ip kamera elérése nem függ a gyártó szerverének elérésétől."
Itt a Xiaomi felhőre gondolsz vagy a net szolgáltatóra?
Ez a kamera nem csak akkor csatlakozik a Xiaomi felhőhöz ha ott előfizetek a rögzített felvételek tárolására?
Bocs, de tényleg tájékozatlan vagyok és nem értek hozzá, ezért kérdezek :R

A fentiekre tekintettel tudnátok ajánlani más kamerát ami nagyjából megfelel a #8138-ban felsorolt paramétereknek és nincs olyan bibije mint a Xiaomi Yi Outdoor kamerának?

(#8150) farkas-j


farkas-j
őstag

Itt van egy WiFi-s IP kamera azoknak, akik ismerkednének a technikával. Holnapig csak 16,6$, azaz nincs 5000Ft. Kezdésnek, alapfunkciókra jó lehet.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.